Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Gery15 válasza bb0t (#3200) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm a segítségedet, de már közben én is utána néztem, megnéztem ezt a videót is. Maradok inkább annál, amit feljebb leírtam, mert kedvezményem van egy oldalon és ott pont nincs elite. :(

HyperX

(#3202) bb0t válasza Gery15 (#3201) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

azzal sem jársz rosszul :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3203) Gery15 válasza bb0t (#3202) üzenetére


Gery15
addikt

Remélem. ;)

HyperX

(#3204) Rendeske válasza Gery15 (#3203) üzenetére


Rendeske
tag

Sziasztok!

Igényfelmérést szeretnék végezni az oldalon, hogy vajon hány embert érdekelne A-Data s102 Pro 32gb-os pendrive 7500-ft áron? 1 hónap cseregaranciával...

Képek a termékről: [link]

(#3205) Findzs válasza Rendeske (#3204) üzenetére


Findzs
addikt

[link] :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3206) Gery15 válasza Findzs (#3205) üzenetére


Gery15
addikt

:DDD :DDD

HyperX

(#3207) Rendeske válasza Findzs (#3205) üzenetére


Rendeske
tag

Lol

Akkor felejtős...:-)

(#3208) overland válasza Findzs (#3205) üzenetére


overland
aktív tag

helló, rendelt már valaki ettől az interstore-tól?
igen magas a szállítási költség... :(

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3209) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
én a héten rendeltem a-data s102 pro 16 Gb-t ( 3500 huf )
na csak a 32 Gb-s hozzászólás miatt írtam ...

(#3210) overland válasza Sterilzona (#3209) üzenetére


overland
aktív tag

és a szállítás?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3211) Sterilzona válasza overland (#3210) üzenetére


Sterilzona
senior tag

azt nem is néztem, budapesti vagyok, és 13 kerbe lehet átvenni majd.

(#3212) overland válasza Sterilzona (#3211) üzenetére


overland
aktív tag

hol vetted?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3213) bb0t válasza Findzs (#3205) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hm, éppen külső hdd-t tervezek venni és itt 3 ezerrel olcsóbb mint iponon, jó kis hely csak azt nem tudom én se mennyire megbízhatóak...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3214) Findzs válasza bb0t (#3213) üzenetére


Findzs
addikt

nem ismerem őket csak láttam, hogy jó az áron dolgoznak és, hogy van árukészlet
ha nekem kellene valami én kipróbálnám őket de előtte mindenképpen telefonon is egyeztetnék velük

kinghaxor
megjött már a pendrive -od? milyen volt a bolt?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3215) Sterilzona válasza overland (#3212) üzenetére


Sterilzona
senior tag

(#3216) overland válasza Sterilzona (#3215) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, közben rátaláltam, csak eddig a másikat néztem ahol nincs személyes átvétel

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3217) Sterilzona válasza overland (#3216) üzenetére


Sterilzona
senior tag

akkor jó :)

(#3218) kinghaxor válasza Findzs (#3214) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Az az igazság, hogy még nem jött meg! Azt írták, hogy nem volt raktáron a pendrive és előbb meg kellett rendelniük. Tegnap kaptam egy mail-t, miszerint már megérkezett a raktárba és ki fognak értesíteni, hogy melyik nap lesz a szállítás. Negyedikén reggel érkezett meg a számlájukra a pénz, ötödikén este írtam nekik egy mail-t, hogy nem kellene e valamilyen visszaigazolásnak jönnie, hogy kifizettem a terméket, mert én nem kaptam semmit és a rendelésem állapota sem változott meg. Másnap este jött a mail, hogy megkapták a pénzt, de nincs raktáron. A többit már leírtam az elején. Talán kedden vagy szerdán már megkapom pent. Legalábbis remélem!

(#3219) overland válasza kinghaxor (#3218) üzenetére


overland
aktív tag

Te melyik üzletből vetted?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3220) kinghaxor válasza overland (#3219) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én innen vettem egy Sandisk Extreme 32 GB-os USB3-as pendrive-ot. Előre utalással és 500 Ft-os szállítási költséggel pontosan 10002 Ft. Ennyiért szerintem ez elég olcsó. Főleg, hogy 180 km-re lakom Pesttől! Nem utolsó sorban a boltra is kíváncsi voltam! Részletek az előző hozzászólásomban olvashatóak.

[ Szerkesztve ]

(#3221) Findzs válasza kinghaxor (#3218) üzenetére


Findzs
addikt

nem túl szimpatikus hozzáállás a részükről :(

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3222) Guffy válasza Findzs (#3221) üzenetére


Guffy
csendes tag

Az itt és itt található vélemények alapján szerintem nem olyan nehéz megítélni, hogy milyenek.

(#3223) overland


overland
aktív tag

köszi

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3224) kinghaxor válasza Guffy (#3222) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Na ez egy felettébb örvendetes hír! Akkor azt hiszem búcsút is mondhatok a 10-esemnek! Ezek után biztos, hogy semmit sem fogok kapni! Főleg nem a jövő héten! Jó kis tanulópénz! Két napi 12 órás munkanap! Pedig kerestem is véleményeket az oldalról de valamiért nem találtam meg akkor. Azért ha érdekel valakit akkor beírom majd ide a fejleményeket, bár ez eléggé off már itt.

(#3225) Rendeske válasza Findzs (#3205) üzenetére


Rendeske
tag

Ahogy elnézem nem valami megbízható cég... :F

(#3226) Guffy válasza kinghaxor (#3224) üzenetére


Guffy
csendes tag

Bocs, ha félreérthető voltam, az előző linkek az InterStore-ről szólnak, de ha jól látom akkor Te a MediaNetPlaza-ról rendeltél. Arról nem találtam még véleményeket. Szerintem oszd meg, hogy mi lesz az eredménye az üzletnek.

(#3227) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Most nézem, hogy ezek a vélemények nem is a MedianetPlaza-ról vannak hanem az Interstore-ról. Most már értem én miért nem találtam meg ezeket mikor rájuk kerestem. A két cég nem ugyanaz. Meg is nyugodtam egyenlőre. Jól elbeszéltünk egymás mellett.

Guffy megelőztél! Közben nekem is sikerült észrevenni a nagy Interstore feliratot. Jó, hogy nem verte ki a szememet! :W :R

[ Szerkesztve ]

(#3228) Guffy válasza kinghaxor (#3227) üzenetére


Guffy
csendes tag

:K

(#3229) bb0t válasza kinghaxor (#3224) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Szerintem nem annyira off, elvégre a 'milyen?' kérdéshez szorosan kapcsolódik a 'hol?' is, szerintem hasznos infó azoknak akik vásárlás előtt állnak, hogy egy-egy cégről mik a tapasztalatok - engem érdekel legalább is. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3230) kinghaxor válasza bb0t (#3229) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Elméletileg hétfőn már a futár kezében lesz a cucc! Egyébként eddig nagyon jó véleményem van róluk kommunikáció terén! Eddig bármit kérdeztem szinte mindig válaszoltak pár órán belül! A rendelés változásairól meg folyamatosan jön az értesítés! Szerintem, ha lett volna nekik raktáron már rég nálam lenne a pendrive!

Kicsit más téma: Van itt olyan aki Etron EJ168A USB3 vezérlős lappal használ Sandisk Extreme USB 3.0 pendrive-ot? Érdekelnének a tapasztalatok. Sebesség tekintetében mire lehet számítani? Egyáltalán működik vele? Azért kérdezem mert az Etronnal elég sok a baj sajnos.

(#3231) Kasya válasza kinghaxor (#3230) üzenetére


Kasya
nagyúr

Etron olyan dolog, hogy vagy jo vagy nem ... mellesleg jonak kell lennie, sebessegben kiszolgalja. Ha neg nem jo, azt szerintem mar erezted volna massal is, ha volt hasznalva a port.

(#3232) kinghaxor válasza Kasya (#3231) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Volt használva előtte is, de csak egy régi USB2-es Kingston DataTraveler 4 GB pendrive-al. Azzal nem volt gond soha. USB3-as eszközöm meg még nincs.

(#3233) NOX72 válasza bb0t (#3193) üzenetére


NOX72
csendes tag

Végülis Kingston DTU G3-as lett + PCIe=>USB 3.0 kártya (Transcend).

USB 2.0-án ezt a sebességet hozza:

USB 3.0-án pedig ezt:

Aszt hiszem meg vagyok elégedve! :)

(#3234) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

A topikban gyakran ajánljátok az Adata S102 Pro-t, ezért beruháztam ma egy 16GB-os példányra. Tetszik a kinézete és az anyaga is, és a sebessége is megfelelő számomra, 5000-ért valóban jó bolt volt :K

Crystaldiskmark eredmények 3 féle fájlrendszerrel Intel USB3 porton tesztelve:

Ezek alapján az exFAT lesz a nyerő, főleg úgy, hogy néha biztos másolok majd rá 4GB-nál nagyobb fájlt, ami Fat32-n nem megoldható. Azt még hétvégén majd letesztelem, hogy régebbi eszközök pl. asztali DVD lejátszók felismerik-e az exFAT-ra formázott pendriveot (elvileg csak Fat32-t támogatnak).

[ Szerkesztve ]

(#3235) vond válasza Coolmat (#3234) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gratula és üdv. a klubban! ;)
Én is egy ilyen 16-os S102Pro-val nyomom, szintén exFat-en...
És gyakorlatilag kilobyte-ra pontosan ugyanilyen eredményeket hoz... :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#3236) Kasya válasza Coolmat (#3234) üzenetére


Kasya
nagyúr

Eloszor is grat :)
ExFAT-tal lehetnek problemak, ha "regebbi" keszulekben hasznalod. Pl. mobilok se ismerik fel es az "olcsobb" (de talalkoztam mar dragabb) lejatszok, tv-k eseteben is lehet problema...

(#3237) bb0t válasza NOX72 (#3233) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Gratula, jó választás még egy picit gyorsabb is mint a G2! :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3238) bb0t válasza kinghaxor (#3230) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Látom ASRock lapod van, az xfast usb-t próbáltad már?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3239) Mauzes válasza Kasya (#3072) üzenetére


Mauzes
őstag

El tudja valaki magyarázni érthetően, hogy a gyakorlatban mit jelent az UEFI, illetve az UEFI telepítés lehetőségének hiánya? Próbáltam google-ben választ találni, hogy nekem baj-e, ha nem tudok FAT32-re formázni egy pendrive-ot, de nem nagyon volt érhető, amit találtam... :D

(#3240) Kasya válasza Mauzes (#3239) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon leegyszerusitve: Az uj alaplapok bios-a ket bootolasi lehetoseggel bir (legacy es uefi). A legacy a mar jol megszokott bootolas, mikor a bios kepernyojet latod 7-8 masodpercig es utana kezdi el tolteni a windowst. Uefi eseteben a hdd/ssd-rol - attol fugg mid van - rogton bootol a windows, igy idot takaritasz meg.
Tehat uefi modban 8 secet javul a bootolas (stabilan).

Ehhez tobb dolognak kell teljesulni: alaplapod bios-a tamogassa, hdd/ssd kivant gpt formatumba kell formazni (ez megoldhato altalaban a win telepitesenel, ha minden particiot torolsz pl.) es nem utolso sorban (pendrive eseten) csak fat 32-es fajlrendszerrel kepes a telepito bebootolni.

Az en gondom az volt, hogy a nagy meret miatt (64GB) a windows a fat32 lehetoseget nem kinalja fel formazaskor :) Kulso programmal nem probaltam, volt a szomszedban egy 4 gigas cucc, azzal egyszerubb volt a megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#3241) bb0t válasza Coolmat (#3234) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Csodálkozom, hogy sokaknak nem fontos az írási sebesség. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3242) Kasya válasza bb0t (#3241) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha nem cserélgeik tul surun a tartalmat, akar eletszeru is lehet :)

(#3243) vond válasza bb0t (#3241) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, lehet venni 8 ezer körül 16 gigás Cruzer Extreme-et, de ennyi pénzért (4,5-5k) teljesen jó az a 100/30, meg az aluház, meg a 10 év, vagy élettartam gari... Szerintem... :U

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#3244) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Lehet hülyén fog hangzani a kérdés, aki jártas a témában, de, meg lehet valahogy kerülni a PCIe kártyát, hogy a pendrivomat 3.0-án használjam ? Sajnos, nem biztos elfér a lapomon ez a kártya, elég szűkös a hely ...

(#3245) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

XFast USB ez micsoda ? próbáltam guglizni, de nem sok infót találtam róla, magyarul ...

(#3246) Findzs válasza Sterilzona (#3245) üzenetére


Findzs
addikt

[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3247) Mauzes válasza Kasya (#3240) üzenetére


Mauzes
őstag

De akkor egyrészt ez csak 64 GB esetén van így, tehát ha csak 32-est veszek, akkor azt lehet FAT32-re formázni?

Másrészt DVD-ről való telepítésre ez nem vonatkozik, ugye? Tehát ha van dvd-meghajtóm, akkor elvileg tudok UEFI telepítést csinálni.

(#3248) Findzs


Findzs
addikt

felraktam ezt az általam is használt kisméretű pendrive formázó progit a data.hu -ra
használjátok :K
akkor szoktam használni mikor a rendszer nem engedi ntfs-re formázni a pent, de biztos tud fat32 -re is ntfst

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3249) Kasya válasza Mauzes (#3247) üzenetére


Kasya
nagyúr

DVD-rol tudsz, ott ez nem szamit.
>32GB-os kartyak eseten nem ajanlja fel a Windows a FAT32-t (alapertelmezetten), ami teljesen ertheto. Elvegre elegge korlatolt fajlrendszer. Mappak, almappak, fajlok szama is korlatolt (65k+) es a 4GB fajlmeret megkotes sokaknak zavaro lehet.

Kulso programmal azonban lehetseges, ha tenyleg FAT32 kellene.

[ Szerkesztve ]

(#3250) kinghaxor válasza bb0t (#3238) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Egyenlőre csak a régi USB2-es Kingston-ommal tudtam kipróbálni, de azzal is volt gyorsulás. Ha végre valahára megjön a Sandisk Extreme, akkor mindenképpen ki szeretném próbálni azzal is. Bár most már nagyon kezdem unni a várakozást. A bolt szerint vasárnap óta ott csücsül a raktárban a pendrive. Ma ugye meg már csütörtök van és csak annyit bírtak mondani, hogy raktáron van és előkészítik a feladásra. Vicc az egész. Négy nap alatt nem sikerült nekik odaadni a futárnak. A pénzem meg már negyedike óta ott van a számlájukon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.