Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Gézengúz válasza royalka (#7000) üzenetére


Gézengúz
addikt

Autórádióba USB-ről zenét lejátszani első osztályú, vagy Te naponta cserélgeted rajta a zenéket?

(#7002) audi100td válasza Gézengúz (#6958) üzenetére


audi100td
nagyúr

Még körülnéztem neten és végül erre esett a választásom:

16GB Transcend JetFlash 710

4680Ft-ot fizettem érte szállítással együtt. Kocsiban is működik faszán, nem akad a zene vagy ilyesmi.

(#7003) royalka válasza Gézengúz (#7001) üzenetére


royalka
őstag

Lassíccsá má' kollega. Modntam, hogy nem jo vagy, h semmire se való? Csak annyit, h lassúcska.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#7004) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy USB3-as 64GB-os pendrive-t. DIGI-s boxba menne adások felvételére. Ti mit ajánlanátok? Keretet direkt nem írtam, erre a felhasználásra való legjobb pendrive-t szeretném megvenni.
Előre is köszi a segítséget! :R

(#7005) bostone


bostone
addikt

32-es vagy 64-es kapacitással mi ajánlott mostanában és honnan? Noti/tablet/tv box-ban használva, sorozatokhoz.

(#7006) oncsi


oncsi
őstag

szisztok.
Mi a legkisebb mikro USB-s OTG pendrive ami kapjató? Normál USB nem kell rá. Van ilyen?
Duo csatlakozós Kingston, meg Scandisk van, de ennél kisebb kellene. Kapacitás mindegy (8GB vagy felett)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7007) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Édesapámnak kellene egy olcsó, de megbízható pendrive. A sebesség mindegy, méretben mondjuk 4 gigás kellene. Mit tudnátok javasolni?

(#7008) TaaT válasza Willie (#7007) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk Transcend JF 790 16gb 2300ft-ért postával együtt.

Give them hell Ukraine!

(#7009) Willie válasza TaaT (#7008) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a választ, honnan lehet ilyen olcsón megvásárolni? :)

[ Szerkesztve ]

(#7010) TaaT válasza Willie (#7009) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#7011) Willie válasza TaaT (#7010) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :) Honnan lehet tudni, hogy ez nem hamisítvány? Esetleg kinek a kínálatát érdemes figyelni ebay-en?

(#7012) TaaT válasza Willie (#7011) üzenetére


TaaT
veterán

Onnan hogy nagyon sokan rendeltek már tőle itt a fórumon.

Give them hell Ukraine!

(#7013) PainKiller13 válasza TaaT (#7012) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez így van, ő sosem küldött hamisat, bár én inkább őt preferálom.

[ Szerkesztve ]

(#7014) TaaT válasza PainKiller13 (#7013) üzenetére


TaaT
veterán

A kettő egy és ugyanaz a személy/cég.

Give them hell Ukraine!

(#7015) Willie


Willie
őstag

Köszönöm, akkor nézelődök a kínálatukban. Esetleg van még más ajánlott pendrive a kínálatban a linkelten kívül?

(#7016) royalka válasza TaaT (#7014) üzenetére


royalka
őstag

Bezony. :K egyiktől memókarit másiktól pent rendeltem azonos időbe és egy csomagba jött.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#7017) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Tudom hogy nem szorosan pendrive téma, de pendriveokhoz/külső HDD-khez használnám eme USB Hubot (7 portos, USB 3.0, adapteres) Hogy ezek mennyire megbízhatóak ? Tartják a sebességet ? Ha esetleg valakit vett már hasonlót

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#7018) sid87


sid87
senior tag

Hali!

Szerintetek az normális hogy 3,5 Gigát 20 percig másol fel a gép a pendrive-ra (SanDisk Cruser blade 8GB)???

Elég elkeserítő. Olvasási sebessége gyorsabb, mikor arról másolok valahova valamit. Érdemes újat venni?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7019) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Pendrive-ot szeretnék venni, mindenképp sincerity-től. 32 GB-os, 3.0-ás kellene. A Sandisk Ultra és Ultra Fit között vacillálok. Elvileg a fit gyorsabb valamivel, viszont olvastam, hogy itt valakinek volt gondja vele autórádióval, én elsősorban TV-ben használnám film lejátszásra. Melyiket vegyem szerintetek?

(#7020) kerekfej válasza sid87 (#7018) üzenetére


kerekfej
addikt

CrystalDiskMark, H2testw mit mutat?

(#7021) BullZeye


BullZeye
veterán

Durva mennyire nincs kínálat pendriveokat illetően. Van a piacon egy rakat, és mind ugyanolyan, és lassan 2 éve nem tudok pendriveot venni, mert nincs alternatíva az S102pro kiváltására.

1) 100/50 mb/s sebesség legalább, 64 GB kivitelben
2) Semmi mozgó alkatrész
3) Ne legyen nagyobb mint S102 pro
4) Megbízható elektronika, menjen mindennel, és ne tegye tönkre a 3. gép
5) Legalább 3 év garancia
6) Nézzen ki profin, és ne úgy mint egy 8 éves gyerek játékszere.
7) Ára nem érdekel, de itthonról beszerezhető legyen

Vagy túl sokat akarok?

(#7022) sid87 válasza kerekfej (#7020) üzenetére


sid87
senior tag

Semmit, mert nem tudom kiválasztani a pendrive betűjét a programban, hogy sebességet mérjen. :O

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7023) vazzz válasza BullZeye (#7021) üzenetére


vazzz
őstag

Ez nem jó? [link] 12k körül kapható itthon.

(#7024) LógaGéza válasza vazzz (#7023) üzenetére


LógaGéza
addikt

2) Semmi mozgó alkatrész

Megbukott :) Mint kb a pendriveok 90%-a. Valami mozgó alkatrésznek lennie kell... Vagy a kupak inkább eltünőnek számít :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7025) BullZeye válasza LógaGéza (#7024) üzenetére


BullZeye
veterán

Kupak nem befolyásolja a működést, ha elhagyom, max esztétikailag lesz rosszabb, ha viszont a pöcköt töröm el rajta, vagy bennragad az egész a tokban akkor használhatatlan. :)

(#7026) Gézengúz válasza BullZeye (#7021) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor miert nem veszel S102-t?

(#7027) BullZeye válasza Gézengúz (#7026) üzenetére


BullZeye
veterán

Mert a 64GB-osban más elektronika van valószínűleg, és már a 4.et fogyasztom. 32GB tökéletesen megy azóta is. Ezért szeretnék váltani, mert jelenleg nincs pendriveom, és égetően szükségem van, de nem szeretnék hetente újat venni megint, mert bár van rá garancia, nekem nem éri meg a macerát.

(#7028) LógaGéza válasza BullZeye (#7027) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mondanám, hogy vegyél egy Sandisk Extreme-et, igaz, hogy kicsúsztatós, de ilyen frankó mechanikát még hasonlót se láttam pendriveban :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7029) ubyegon2 válasza LógaGéza (#7028) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mintha ilyet láttam volna egyik multi kiflisnél, 8090.- volt akcióban 3.0, 32 GB! Létezik, hogy ez az? Megér ennyit?

(#7030) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#7029) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tévedtem, ilyet
ezt láttam!
Ez a Sandisk Ultra 32 GB, 3.0 megér 8090.- ft- ot?

(#7031) LógaGéza
Köszi, árban megéri, de egyébként gyors, strapabíró az eszköz? Inkább ezekre gondoltam! :)

[ Szerkesztve ]

(#7031) LógaGéza válasza ubyegon2 (#7029) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én ott körül vettem akcióban a 64-est pár hónapja :P De ettől függetlenül igen, megéri, mert a normál ára ennyi.

Szerk.: Ha már szerkesztetted: A sima Ultra olyan 15USD kinnt, ergo duplaannyiért adják, ott a 32-es Extreme kerül kb ennyibe.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7032) BullZeye válasza LógaGéza (#7028) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak egy kérdés, ha van egy USB port ami rettentően szűk, és erőltetni kell bele, akkor anélkül is be tudom dugni, hogy fognom kelljen a pöcököt?
Egyszerűsítve : Ha elkezdem nyomni a fal felé nyitott állapotban visszaugrik a helyére, vagy inkább eltörik, mintsem visszamenjen? :)

(#7033) Cold5


Cold5
senior tag

Létezik, hogy sinceritytrading már nem szállít Mo.-ra?

Csak nagyon kevés terméket?!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#7034) pepe091 válasza Cold5 (#7033) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én is pont ezt nézem. :O Legalábbis a Sandisk pendriveokat biztosan nem.. Írtam neki, hogy megoldható-e mégis a szállítás, ha már a többi termékét szállítja ide. Majd meglátjuk mit válaszol.
Bár elvileg ez az acc is hozzá tartozik, de itt 1-2 dolcsival magasabbak az árak, de legalább szállít hozzánk is.

(#7035) Cold5 válasza pepe091 (#7034) üzenetére


Cold5
senior tag

Hát ez az... Nekem is az kellett volna többek között.

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#7036) LógaGéza válasza BullZeye (#7032) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most megpróbáltam - igaz csak az asztalnak nyomtam - érzésre olyan, hogy inkább eltörik a mechanika, minthogy visszaugorjon :)
Sajnos nem találtam a belsejéről képet, de olyan, hogyha kinyitod, akkor bepattan egy helyre, és onnan csak akkor mozdul, ha visszahúzod. Valami rugós megoldással működik, innestől nagyjából látszik, hogy ki/be húzza.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7037) pepe091 válasza Cold5 (#7035) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Végül megvettem courtesytrading-től a Sandisk pendrive-ot, amit szerettem volna. Ez is sincerity accja, a PP számlán látszik, hogy Sincerity Trading (International) Limited volt az eladó.

(#7038) ubyegon2 válasza pepe091 (#7037) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha Extreme 32 GB- ot vettél, módosíthatnád +1- re, átvenném szivesen ! :)

(#7039) pepe091 válasza ubyegon2 (#7038) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem, Ultra Fit-et vettem. :)

(#7040) ubyegon2 válasza pepe091 (#7039) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Köszi! Ultra fitnek itt vagyok én- e! :))
Ahogy olvasom, érdemes venni tőle, alkalomadtán neki kell veselkednem. :U

(#7041) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Jól látom,hogy a Transcendnek eddig a JetFlash 780 sikerült a legjobban,már 32 GB-os kivitelben gondolkodnék.

(#7042) kerekfej válasza Kezdő vagyok (#7041) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezek is elég jók még:
Jetflash 790
Jetflash 810
Jetflash 820

(#7043) Kezdő vagyok válasza kerekfej (#7042) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Teszteket nem találok róluk,csak a 790-esről.

(#7044) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
16GB-os pendrive-ot szeretnék venni, max 3500Ft körül. Jól sejtem, hogy ennyiért csak gagyit kapok? (Beleszámítva a vaterát meg az aliexpress-t is?)
Vagy ha csak 8GB-at kapok ennyiért, ami jó, végülis azzal is beérem..
Sokan szidják a Kingstont, amin csodálkozok, mert nekem van egy 1GB-os, még 2007-ből, és az eddig elég jól tette a dolgát, most is csak az a "baja", hogy lassan ismeri fel a gép.. (Ezért is vagyok már elbizonytalanodva..)

Szóval 8-16GB-os pendrive-ot keresek 3-4k Ft körül.
Előre is köszönöm a segítséget!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7045) pepe091 válasza TomMusic (#7044) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én 4k-ért 32GB-os Sandisk Ultra Fit-et vettem, szóval nem, nem csak gagyit lehet ennyiért venni. :) A Kingston régen jó volt, de mára nem igazán gyártanak minőséget.
Ha ebay is jó vásárlási lehetőségnek, akkor nézz szét ezeknél az eladóknál: [link] [link] (egy céget takar mindkét acc). Elég megbízható, nagyon sokan vásároltak már tőle itt a fórumon is, és mindig eredeti terméket küld.

(#7046) TomMusic válasza pepe091 (#7045) üzenetére


TomMusic
őstag

Vaterán van Sandisk Cruzer Blade 16GB-os, 2100Ft-ért, csak kicsit sokat kell rá várni. Igazából ezt néztem ki magamnak, de van ahol rosszat írnak erről a pendrive-ról. Meg csak 6 hónap garit adnak rá, boltokban meg 2-5 év. Pl az Aqua-nál elvileg 5 év, és 3600Ft. Ha jó ez a pendrive, akkor ennyit még nekem megér.
Ja, ebayről nem tudok venni,, max aliexpressről, de szerintem ez az Aqua jó is lesz, csak erősítsen meg valaki, hogy jó ez a pendrive :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7047) TaaT válasza TomMusic (#7046) üzenetére


TaaT
veterán

Az egy USB2 pendrive. [link]

Give them hell Ukraine!

(#7048) TomMusic válasza TaaT (#7047) üzenetére


TomMusic
őstag

Az nem baj. És ezek az értékek jók..?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7049) LógaGéza válasza TomMusic (#7048) üzenetére


LógaGéza
addikt

Attól függ mire. Én biztos nem venném meg, mert nagyon lassú...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7050) TomMusic válasza LógaGéza (#7049) üzenetére


TomMusic
őstag

Általában csak kis fájlok másolására kéne, de néha filmet is.. Szóval mindenre.
Szóval senki se tud mondani 16GB-os pendrive-ot 4ezer alatt, az alábbi helyekről: boltok (aqua, ipon, stb), vatera, aliexpress?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.