Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) macska válasza vond (#2550) üzenetére


macska
tag

Thx, legalább tudom valamelyest a miértjét. :)

macska

(#2552) macska válasza vond (#2550) üzenetére


macska
tag

exfat-tot kipróbáltam, de nem mindegyik médialejátszó cuccos kezeli le, az ntfs-t igen. Ezért 20 perc kísérlet után az exfat kiesett a pixisből.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2553) vond válasza macska (#2552) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát igen, ha médialejátszásra is használjuk, akkor nem a legszerencsésebb az exFat... Ezen kívül XP-hez is javítás kell, hogy egyáltalán lássa a pendrive-ot...

Ha viszont ezek nem fontosak, akkor jelenleg ez a legjobb file-rendszer pendrive-okhoz, legalábbis szerintem...

Én nem használom médialejátszókhoz, az XP-s gépekre meg feltettem a javítást, úgyhogy én köszönöm szépen, jól elvagyok vele... Sokkal jobban szeretem, mint az NTFS kiszámíthatatlan viselkedését...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2554) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Bocs az OFF-ért, de nem találtam más, hasonló témájú, de aktív topikot, úgyhogy iderondítok a kérdésemmel. :B

USB3.0-ás külső hub-ot szeretnék venni, de nem tudom milyet érdemes. Sok van, ami tetszene, de a legtöbb 10k fölötti árcédulával "büszkélkedhet", és annyit egy kicsit túlzásnak érzek kiadni érte.

Az alábbi Media-Tech viszont árban is megfelelne, de nem tudom, hogy minőségre milyen.
Jó ez, vagy megéri többet kiadni a dologra?

Media-Tech MT5033

A válaszokat előre is köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2555) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Ha formázom az az usb 3-as 32gb-os pendriveom, akkor mennyi legyen a lemezfoglalási egység mérete? (exFAT)

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2556) macska válasza AxBattler (#2554) üzenetére


macska
tag

Én ezt vettem, jól működik. Trust SuperSpeed 4 Port USB 3.0 Hub 17320. Ha már veszel, legyen külső tápja. Drágább, de ennek több értelme van, + 3-4000Ft-ért. Szerintem. :)
Ha külső tápról megy, nem terheled a PC vagy a laptop saját belső tápját. !db eszközt röhögve elvisz szerintem. A kis winyómat is wiszi, nem kell hozzá Y HDD kábel. 10.xxx forintért körül vettem anno.

macska

(#2557) macska válasza macska (#2556) üzenetére


macska
tag

"4db eszközt is röhögve elvisz a hub akár egyszerre is szerintem, még nem volt fullra terhelve nálam."
( Javítottam, a 4-es gombot shift-tel nyomtam, így ! lett belőle. :D )

[ Szerkesztve ]

macska

(#2558) AxBattler válasza macska (#2556) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, az sem tűnik rossznak! A tápkérdés mondjuk irreleváns, mivel csak az íróasztalon kötném rá a notira, de akkor meg töltőről menne a gép.

Ez a Delock sem rossz akkor már...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2559) macska válasza AxBattler (#2558) üzenetére


macska
tag

Nekem elég sok USB 2.0 eszközöm van, és bezony eléggé terheli az USB 2.0 USB 5V-os tápját. Nem laptop, nagy gép, azaz állandóan 220V-ról megy. Nem a telep, vagy 220V betáp a lényeg. Én csak külön tápost vennék, laptophoz, meg mindenképp, főleg, hogy igazán otthon használnád. A te dolgod. Én ezt a Delock-ot venném. :)

[ Szerkesztve ]

macska

(#2560) AxBattler válasza macska (#2559) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, még meggondolom...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2561) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

USB 3.0-as pendrivot keresek 32GB-os meretben. Csak adatok es filmek masolgatasara/hordozgatasara kell. Jo lenne ha esetleg ki is nezne v.hogy... ill ha a kupakra nem kellene vigyazni.
Most vettem a tesomeknak egy Kingston DataTraveler G2-es pendrivot ami nagyon jopofa csak eppenseggel a sebessege katasztrofalis, bar lehet csak azert mert eddig kulso vinyot hasznaltam es ahoz hasonlitom...

Szivesen vennek 2 vagy 3 tippet ami kozul valaszthatok.

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#2562) vond válasza No.01 (#2561) üzenetére


vond
MODERÁTOR

SanDisk Cruzer Extreme 32GB USB 3.0 :K
ITT alig 10 ezer felett megkaphatod...
GrooveHero fórumtárs tesztelte a sebességét, és tényleg eszméletlen gyors...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2563) No.01 válasza vond (#2562) üzenetére


No.01
őstag

Meg is gyoztel :K Mondjuk nem lepodom meg, h 1 perc keresgelessel megtalaltam egy helyi dealernel 22EUR-ert :(((

(#2564) vond válasza No.01 (#2563) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hogymittaláltálésholtaláltad? Annyiért nekem is kell, vazze'... :D
Miféle "helyi dealer"? Lehet tőle vásárolni?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2565) No.01 válasza vond (#2564) üzenetére


No.01
őstag

Persze h lehet. A baj csak az Berlinben van es haza nem postaz :(

(#2566) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Erről a két pendriveról vagy a boltról tudnátok valami véleményt mondani? Ezeket néztem ki mert olcsó. Kb ennyi volt a szempont, mert csak munkába kellene olyan fileokat tárolni amik nem lehetnek munkahelyi gépen, szóval erről zenét hallgatni, vagy filmet nézni. :)
Előre is köszi a válaszokat!
Sandisk Cruzer Blade 32Gb
Transcend Jetflash 500 32Gb

PSN: Nifty_Ghostface

(#2567) vond válasza No.01 (#2565) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, az szopó... :( Azért köszi a választ... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2568) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok!

Nagy méretű (5GB-20GB) fájlok ideiglenes tárolására keresek gyors 32GB -os pendrive -ot.
Sajnos egyáltalán nem vagyok otthon a témában, így még nézelődni sem tudtam.

Olyan 8e-15e Ft között tudok rászánni ha ennyiből kijön.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2569) vond válasza infectedmann (#2568) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Drágábban: SanDisk Cruzer Extreme 32GB
Olcsóbban: ADATA S102PRO 32GB

Természetesen EXFAT-re, vagy NTFS-re formázva...

Mindkettő elég jó ár/érték arányú pendrive... Az előbbi, jóval gyorsabb SanDisk 11 ezertől felfelé kapható... A lassabb, de még így is nagyon gyors ADATA pedig már 7 ezer környékén is elérhető...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2570) infectedmann válasza vond (#2569) üzenetére


infectedmann
őstag

Köszönöm!

(#2571) Okuyama


Okuyama
tag

Üdv ,egy olyan kérdésem volna a mesterekhez hogy Pendrive vagy Micro sd memóriakártya vásárlás előtt állok ,milyen sebességűt kellene minimum választanom ami akadásmentesen vinne egy HD vagy esetleg full HD Video-t ? Mire figyeljek oda ?

(#2572) #01682176


#01682176
törölt tag

Milyen márkát érdemes venni?
Kingston az oké, Adata?
Adata AC008-8G-RKD elég jó árban van, 8GB, 2108,- élettartam garancia..
Szerintetek?

(#2573) GrooveHero válasza #01682176 (#2572) üzenetére


GrooveHero
addikt

Minden attól függ, hogy mennyit szánsz rá. Ha kb 10k körül, akkor sztem sebességben a Sandisk Extreme 16-32-64 gigásnál nem találsz gyorsabbat. Ha nincs rá ennyi pénzed, akkor meg pölö Adata S102Pro

OkuyamaSzia. Ha kicsit visszaolvasol pár hsz-t, akkor pont erről írt itt a kolléga. Olvasd el, és választ fogsz kapni a kérédsedre :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2574) vond válasza Okuyama (#2571) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

A legjobb minőségű videóid bitrátáját oszd el 8-cal... Ennyi MByte/s sebességet kell tudni a pendrive-nak/SD kártyának... Azért a biztonság kedvéért hagyj rá pár MB-ot, hogy tuti ne legyen gond... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2575) #01682176 válasza GrooveHero (#2573) üzenetére


#01682176
törölt tag

Az a baj, hogy a laptopomban csak 2.0-s csatlakozó van, így a 3.0-t nem tudnám "kihasználni"..

(#2576) GrooveHero válasza #01682176 (#2575) üzenetére


GrooveHero
addikt

Értem, akkor marad a 2.0. Abból is vannak viszonylag gyorsabb példányok. Újonnan már nem kapsz, de az én régebbi Sandisk Cruzer Contour nevű masinám 25Mb/18Mb-ot tudott, ami sztem jó volt azért, legalábbis nekem bőven.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2577) vond válasza #01682176 (#2575) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem csak az az előnye van ám a jó USB3-as pendrive-oknak, hogy USB3-as sebességekre képesek, hanem általában az is, hogy nagyon szépen kihasználják az USB2.0 szabvány korlátait... Pl. egy SanDisk Cruzer Extreme, vagy ADATA S102PRO 30-35MB/s körül olvas és 25-30MB/s körül ír USB2-es porton...

Nem sokkal olcsóbbak a "sima" USB2-es pendrive-ok sem, sőt van amelyik még drágább is, mint egy azonos méretű USB3-as, úgyhogy szerintem ma már mindenképp érdemes 3.0-sat venni... Akkor is nagyon jól fog jönni, ha esetleg egy kis idő múlva fejlesztesz, bővítesz USB3-as gépre...

Ha szűk a keret, akkor talán egy 16 gigás ADATA S102PRO-t ajánlanék... 5 ezer alatt szerintem sok helyen meg is kaphatod...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2578) #01682176 válasza vond (#2577) üzenetére


#01682176
törölt tag

Az ADATA-k mennyire "megbízhatóak"?

(#2579) vond válasza #01682176 (#2578) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Általános jellemzést természetesen nem lehet adni, mivel minden széria, vagy akár minden egyes darab is más és más lehet... De az említett S102PRO szériáról rengeteg tapasztalat van, és én megmondom őszintén, nem hallottam még rossz véleményt...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2580) Ghostface


Ghostface
senior tag

Erre valaki?
Köszi!

PSN: Nifty_Ghostface

(#2581) vond válasza Ghostface (#2580) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, a boltról elég sok rosszat hallani, de lehet, hogy Neked épp nem lenne problémád velük... Ezt csak úgy tudod biztosan kideríteni, hogy rendelsz tőlük valamit... Mondjuk egy 3 ezres pendrive-val nem vállalsz túl nagy kockázatot... :)

Amúgy tényleg elég olcsó ez a két példány... Nem lesznek sebességbajnokok, de szerintem mindkettő vállalható... Esetleg keress róluk teszteket, review-kat a neten...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2582) Ghostface válasza vond (#2581) üzenetére


Ghostface
senior tag

Szia!
Közben utána olvastam én is. A boltról nem sok jót találtam, nem tudom bemerjem-e vállalni a rendelést. A két pendriveról találtam itt a fórumban írási olvasási teszteket, a Transcend gyorsabb. Arra szerintem elég lenne nekem amire használni akarom. Majd kitalálom megmerjem-e rendelni.Amúgy Transcend mint márka megbízható? Tudsz erről valamit?
Köszi a választ!

PSN: Nifty_Ghostface

(#2583) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

32 GB-os USB3-as pendrive-ot keresek, az olcsóbb kategóriából. Ahogy látom, az ADATA S102PRO a leginkább ajánlott vétel ebben a szegmensben.
Ami problémám van: asztali gép és médialejátszó közti adathurcolásra kellene. A gépen van USB3 csati, de csak hátul (a házon sajna csak USB2-es aljzatok vannak elöl). Mivel a gép hátulja nehezen megközelíthető helyen van, mindenképpen hosszabbító kábellal tudnám használni. Olyan tapasztalat érdekelne, hogy van-e olyan hosszabbító+pendrive kombó (kipróbáltan!), amely hellyel-közzel tudja azt a sebességet USB3-on, mint közvetlenül az aljzatba dugva...

Előre is köszönöm a segítséget!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2584) Goldwin


Goldwin
aktív tag

A MM-ban most csak 2700 Ft-ba kerül ez a SONY USB.
Mi a véleményetek róla?
AZ Xbox Live Marketplace-ről szeretnék letölteni néhány játékot rá. Remélem nem lesz gond a sebességével.

[ Szerkesztve ]

(#2585) vond válasza Egon (#2583) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Ha Neked lesz, akkor én azt javasolnám, hogy vegyél egy ilyen előlapi kivezetést... 3 ezer környékén már kapható... Ez sebességben és funkcionalitásban is sokkal jobb lenne, mint egy hosszabbító kábel, ráadásul egyszerre két portod lenne...

Azért írtam, hogy Neked lesz-e, mert a P8P67 Pro-n van belső USB3 csatlakozó, amire a fenti cuccost frankón rá tudod kötni...

Ha olyan lapra kellene kötni, amin csak hátsó USB3 kivezetés van, akkor van ennek egy olyan változata is, amit arra tudsz rákötni...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2586) Egon válasza vond (#2585) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, nekem lesz, köszi... :R
Jól néz ki, bár az árát picit sokallom (ismert boltokban, inkább 4K mint 3). Még egyszer thx!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2587) vond válasza Egon (#2586) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, valóban inkább 4 ezer felé tendál az ára, de egy normális hosszabbító kábel is 2-3 ezer, akkor meg már sokkal inkább egy ilyen, nem? :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2588) Egon válasza vond (#2587) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudom mi számít "normális" hosszabbító-kábelnek, én Wiretek-et néztem, az még 1.5K sincs... :B

Egy ilyen is jó lenne nekem, nem?
Bár igaz, ami igaz: az általad linkelt cucc komolyabbnak néz ki, és az az 500 HUF árkülönbség nem vág a földhöz...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2589) vond válasza Egon (#2588) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, az a CM is jó lenne, de akkor már én is inkább a Sharkoon-t venném... :)

A kábelárat csak úgy tippeltem, pár hónapja keresgéltem én is USB3 hosszabbítókat, s nem nagyon találtam 1-1,5k körül normálisat, aminek mondjuk a végén nem csak maga a port van, hanem van körülötte egy kis "anyag" is, nehogy pár hét alatt szétessen, és hasonlók... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2590) csirkepokk


csirkepokk
tag

Sziasztok! Szükségem lenne egy 32gb-os pendrive-ra, a gépem, és a tv-m közötti adatmozgatásra. A tv-n csak 2.0-ás csati van, a gépen van 2.0 és 3.0 is. Tudnátok ajánlani valami gyorsat nekem?

(#2591) vond válasza csirkepokk (#2590) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Az elmúlt pár napban jó párszor volt már róla szó, ez itt talán a legutóbbi... ;)

Mindkettő nagyon jó pendrive, rosszul nem jársz egyikkel sem...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2592) csirkepokk válasza vond (#2591) üzenetére


csirkepokk
tag

Köszönöm a gyors választ, sokat segítettél! :R

(#2593) buci30


buci30
addikt

Sziasztok
Nem szeretnék ebay-en vagy más ilyesmi oldalról rendelni mert sürgős lenne, így tudnátok nekem egy 16GB-os meg egy nagyobb JÓ! minőségű pendrivet javasolni?
USB3as legyen lehetőleg.
Köszönöm szépen előre is! :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2594) buci30


buci30
addikt

Utána olvasgattam és nagyon a A-Data S102 Pro-t ajánljátok.
Ennél olcsóbban tud valaki Magyar oldalon 32GB-ba és USB3-ba persze? :R
A-Data S102 Pro 32GB

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2595) AxBattler válasza buci30 (#2594) üzenetére


AxBattler
félisten

Affene!
Négy hónapja a 16gb-ost vettem ennyiért... :W :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2596) buci30 válasza AxBattler (#2595) üzenetére


buci30
addikt

hát.... :((( Akkor gyorsan leütöm még mielőtt... :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2597) Egon válasza buci30 (#2596) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetlen gond van ezzel az ajánlattal: az 5 év gyártói garanciából, mindössze 2 évet vállalnak... :(
Ugyanakkor sajnos én sem találtam ilyet pendrive-ot 5 év garral, csak sokkalta drágábban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2598) franko válasza -szabi- (#2348) üzenetére


franko
csendes tag

Adata C906 16GB NTFS
.
Nem nagy szám a mai pendrive-ok közt, de legalább sok hely van rajta. :)

(#2599) macska válasza Egon (#2597) üzenetére


macska
tag

brutto 7000 cuccosra mennyi év garancia kéne??? 400000-600000 TV-kre néhol van 5 év. Komolyan mondom. Egyébként meg ADATA S102 Pro 32GB. Bevált cuccos sokak számára, erről ír itt mindenki eddig. Lehet olcsóbban bizonytalant venni.

macska

(#2600) vond válasza Egon (#2597) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Valamit valamiért... :) Egyébként nem is 5 év a garancia alapból, hanem élettartam... A csomagoláson is ez van... Aztán az egyik bolt ennyire, a másik meg annyira redukálja...

(#2594) buci30: Ennél olcsóbban nem fogsz találni, max. külföldön...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.