Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) macska válasza mcs (#2100) üzenetére


macska
tag

Én például a olvasás, írás sebessége miatt vettem az a méretű pen drivo-t, és 3.0-át, ha már elérhető árban van, hogy ne fél órát másoljon az eszköz. Valamint, ha olvasgattál volna a neten előtte, akkor élből minimum 16GB-os pent vettél volna, ha ennyire fontos a sebesség.
Ha gyorsat, akkor 32GB 3.0-át, mert USB 2.0-ás porton az is ezek gyorsak, 20MB/sec körül azért tudnak olvasni, írni, és nem drágábbak, mint egy jó 2.0 pen.Tudom a pénz keret is számít, de most meg téped a hajad, hogy rohadt lassú az eszközöd. Most viszont úgy érzed, hogy 2100ft-ot kidobtál az ablakon.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2102) mcs válasza macska (#2101) üzenetére


mcs
veterán

Azért fura, hogy a régebbi 4 gigásokkal nem volt ilyen gondom, mindegyik hozta stabilan az 5-7 megás értéket. Na most már mindegy, egyelőre kibírom ezzel is, de később biztosan váltok valami értelmesebbre.

(#2103) dbius


dbius
veterán

Corsair RMA ügyintézésben van valakinek személyes tapasztalata - közelmúltra vonatkozóan - ? Konkrétan emiatt kérdezném. :R

(#2104) oncsi


oncsi
őstag

Üdv mindenki

Kéne pár PenDrive.

2db 1-2 GB olcsó és strapabíró. Ne legyen kupakos, (úgy is hagyom) de legyen pici USB2, de rendszer indulna róla Tehát azért legyen elfogadható írási sebessége is.
2-3 db USB 3 8-32GB-ig. A lényeg a sebesség. (Linux telepítés, meg Live rendszer menne rajta)
1 gyors USB 2-3 Asztali lejátszóba kellene.

Kérlek ajánljatok bevált darabokat.

Köszi

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2105) macska válasza oncsi (#2104) üzenetére


macska
tag

Asztali lejátszómban nagyon jól működik, valamint strapabíró fémházas, gyors is, A-Data USB 3.0 S102Pro. (USB 2.0-ás porton 25MB/sec felett olvas, és ír is. 3.0-án 98MB/sec olvasás, 50MB/sec írás.)
LED nincs rajta, de szerintem jobb is,így, számomra legalább is.

Az A-Data weboldalán nézz körül szerintem. Korrekt sebesség adatokat adnak ott meg, hátha találsz ott a másik 2 lehetőségre is megfelelő pen drivot.

macska

(#2106) syler123


syler123
veterán

A-Data USB 3.0 S102Pro-n gondolkozom én is, nem túl drága. De nem szeretném, hogy olyan szutyok legyen, mint a Sandisc cruzer blade 16gb. Olyanom van, vagy felismeri a gép, vagy nem... Lassan is ír, de ez nem érdekelne, van időm. De ha fel sem ismeri akkor elég nehéz... Ha felismeri, akkor tökéletesen működik.
1-gépem nem ismeri csak fel, a másik kettő igen, ez win reinstall után sem... Minden más pendrive-ot felismer. Ezt csak akkor, ha frissen formáztam a másik gépben.

(#2107) oncsi válasza macska (#2105) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi!
Szimpatikus darab, de a síma fémházas nekem azért nem jön be, mert csuszik :(
Egymás felett van az USB és ha kettő van benne, akkor nehéz kihúzni.
A led meg azért lenne lényeges, mert sok próba telepítést végzek PEN-ről, és nem látom, hogy tényleg arra írna, vagy arról indulna, amire számitok.
Most egy Kingston USB3 as van, de a kupakját állandóan keresem, Csúszós a fogása, meg LED sincs rajta. Meg olvasásban nagyon jó, de írásban gyenge (USB3 98/15MB-USB2 30/13MB)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2108) oncsi


oncsi
őstag

Ja és 1-2 GB-os gyors Pen-re ajánlat esetleg? (mentésre lenne és csak FAT16 mehet rá, úgyhogy felesleges az 1GB-is) Egyáltalán lehet még 1GB vagy az alattit kapni?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2109) macska válasza syler123 (#2106) üzenetére


macska
tag

Az s 102 pro stabil, masszív, és gyors is. Egyetlen problémám van vele, ami nem teszi teljesen tökéletessé, hogy az USB 3.0-ás hosszabbító kábelt nem bírja. Viszont más mindenben ez a legjobb, amivel találkoztam. Annyi, hogy a gép hátuljához kell mennem, és közvetlenül csatlakoztatom a USB 3.0 PCI-E kártyára, hosszabbító kábel nélkül. Ennyi még belefér, stabilan működik mindenhol, PC-ben, és 4 média lejátszást biztosító USB 2.0 porton nálam. Ez pedig a legfontosabb tényező, ami számomra a gyakorlati használat gondmentességét jelenti.

macska

(#2110) macska válasza oncsi (#2107) üzenetére


macska
tag

Kupak keresés, igen egyszerű. Én azt csinálom, hogy mindig adott helyre teszem, oda, ahol épp a pen drive van. Így tudom, hogy most a pC-ben van, akkor az asztalra teszem adott helyre, ha a média lejátszók valamelyikében, akkor a hifi állványra teszem, adott helyre. Vagy van egy zseb, ha sokat hurcolásznám. Néha azért én is keresem. :D
16GB vagy kisebb, azért csak az olvasása jó, az írás gyengus. Ez van.
Nehéz lesz találnod neked megfelelőt, túl sok az egyénre szabott speciális igény. Csúszás, egymás feletti USB miatti szélesség probléma, LED kijelzés megfelelése összességében.
Én azt hiszem, hogy jelenleg az Adata S102 Pro 32GB a legjobb masszivitás, ár, írás olvasás USB 2.0, és USB 3.0-ás porton.
32GB USB 3.0 Kingston 20000ft körül, és azt hiszem, azon sincs LED. Írása, olvasása szintén jó lehet a leírás szerint, de még nem volt ilyen a környezetemben. Műanyag házas, de szerintem vastag ez is, az egymás alatti USB portokat figyelembe véve.

macska

(#2111) macska válasza oncsi (#2108) üzenetére


macska
tag

bármelyik, amit találsz, és jó, de lassú lesz nagyon a mai viszonyokat tekintve. Ezért tök mindegy, szerintem. Ami kinézetre megfelel + az egyéni igényidnek. Ha találsz, az ár szerintem drága lesz, ha azt veszed, hogy talán nagyobb méretet találsz olcsóbban. 4GB-ban gondolkoznék, legfeljebb felosztod több részre.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2112) syler123 válasza macska (#2109) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor szerintem ez lesz, 6k környékén simán meg is lehet kapni.

(#2113) oncsi válasza syler123 (#2106) üzenetére


oncsi
őstag

Sandisk-el én is épp most szívok. Színtén Blade. Felmásoltam rá mindent amit át vinnék egy másik gépre, le is ellenőriztem. Másik gép fel sem ismeri. Vissza az elsőbe, de az sem látja újra. Még jó, hogy nem töröltem az eredeti adatokat. RAW-nak látja a particiót. :((

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2114) syler123 válasza oncsi (#2113) üzenetére


syler123
veterán

Semmit érő egy pendrive, ráadásul párat el is adtam, mert többet rendeltem. Nah mindegy kb 3k volt. De a semmiért 3k is sok.
A-data-ára azért rakhattak volna egy ledet.

[ Szerkesztve ]

(#2115) macska


macska
tag

kb 3 doboz cigi áráért ne várjunk csodát. Olcsó húsnak híg a leve, avagy + 500-800 ftért esetleg használhatóbbat lehet venni. Így, a 3000ft repült az ablakon kifelé, jelképesen mondva. Így mondhatni, rohadt drága vvolt 3000-ért a "semmi".

macska

(#2116) Murphistic válasza macska (#2115) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Én is ma vettem Sandisk Cruzer Bladet kb. 2300 Ft-ért 16GB-os verziót. Csodálkoztam is, hogy ennyibe került, azt hittem best buy, erre benézek a fórumba és tessék :D.

Sebaj, MindigTV felvételre STB-be talán elég a sebessége (780 kB/s-mal másolt rá Total Commander, mert az első géppel,amin próbáltam,csak USB 1.1-en keresztül volt hajlandó kommunikálni, a notebookomon viszont már teljes sebességgel megy, ami kb. 3800kB/s-t jelent) és még működik. A számlát meg majd jobb ha jól elteszem. A sebbességteszt a másik topikba linkelve:[link]

Murphistic

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2117) macska válasza Murphistic (#2116) üzenetére


macska
tag

16GB-osok elvileg 10-15MB/sec körül írhatóak, a 2300ft-os kategória kb 4MB/sec, a leírásod szerint. Reméljük a célnak megfelel majd. Nagyobb file másolása hosszabb ideig tart majd, de felvételre talán jó lesz. Majd, ha kipróbáltad, megírhatnád, hogy a 4MB/sec elég e.

macska

(#2118) Murphistic válasza macska (#2117) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Rendben, remélem nem felejtem el. Minimum 1 hét amíg újra MindigTV-körzetben leszek, szóval egy kicsit várnod kell :) . Bár eddig minden pendriveval működött a felvétel. A legöregebb egy kb. 4 éves 8GB-os Kingston pendrive volt, amivel próbáltam.

Egyébként egy m1HD adást megnéztem, ott 6Mb/s volt a bitráta, amire neccesen még az USB 1.1-nek is elégnek kellene lennie, bár gondolom néhány kiugrás az átvitelben már gondot okozna.

Murphistic

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2119) macska válasza Murphistic (#2118) üzenetére


macska
tag

azért érdekelne, mert én média file esetén 20MB/sec-ben gondolkozom, az mindenre bőven jó. Ha eszedbe jut, akkor kíváncsi lennék. Thx. :)

macska

(#2120) #04441088


#04441088
törölt tag

Üdv.
Pendrive-ot szeretnék venni, 10e Ft-ot szánnék rá.Egy elvárásom van, hogy strapabíró legyen. :R

(#2121) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Ha valakit érdeklne :)
Egy ADATA N005 Pro 16gb pendrive. Laptop: Asus K53SV-SX835D
USB 2.0:

USB 3.0:

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#2122) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy pendrive-ot, kb 4-8 GB méretben ( ha csak minimálissal drágább, akkor nagyobb is jöhet, de az igényeimnek a 4GB is megfelel), USB 3.0 van a notimban, szóval olyan kellene. Tudnátok ajánlani valami megbízhatót? Jó lenne, ha lehetne gravírozni.

(#2123) macska válasza sssirius (#2122) üzenetére


macska
tag

Magyar garancia minél több legyen. Vedd azt, ami tetsző neked. Sebességben gyenge lesz a 8GB, így tök mindegy. Ez a méret nem használja ki a 3.0 sávszélességét, így akár 2.0-ást is vehetsz. Bár olvasásban a 3.0 jobb lesz mindenképp, egy 2.0-ásnál.

macska

(#2124) sssirius válasza macska (#2123) üzenetére


sssirius
tag

16 GB gyorsabb lenne? Nem tudtam hogy az adatmérettől is függ a sebesség.

(#2125) macska válasza sssirius (#2124) üzenetére


macska
tag

Más chipset, valamint a méret miatt nagyobb file másolására is használhatod, akkor pedig azért jó, ha nem "1 órát" másol valamit. Ha gyorsat akarsz, és ki akarod használni a sávszélességet USB 3.0-án, akkor, bár a többihez képest kicsit drágább, USB 3.0 32GB Adata S102 Pro-t vennék. Olvass pár oldalt vissza, nem írnám le ezerszer az adatokat.
Ha 16GB-ost veszel, akkor is A-data oldalán tájékozódnék, ott pontos olvasás, írás adatok vannak feltüntetve. 16GB-os méret olvasásban jó, de írhatóságban egy jó 2.0-ás írás paramétereit hozza 3.0 USB-n. Pénzkeret kérdése, de ha visszaolvasol, akkor az olcsóbb kategória gyenge sebességben. Ha "lassút veszel", lehet, hogy később probléma lesz a másolási idő nagysága. Mindenki döntse el ezt saját maga.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2126) sssirius válasza macska (#2125) üzenetére


sssirius
tag

Köszi szépen! Nekem az olvasási idő a legfontosabb, ritkán fogom változtatni a rajta lévő adatokat. Ezek alapján az A-DATA S102Pro 16GB-nál döntöttem. Elvileg olvasásban a 32-es sem hoz jobb ereményt, viszont jelentősen drágább és a tárkapacitása is kihasználatlan maradna nálam.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#2127) macska válasza sssirius (#2126) üzenetére


macska
tag

Nekem 32GB-os van, ok, gondolom a 16GB-os is jó lesz. :)

macska

(#2128) Orient84


Orient84
aktív tag

Sziasztok,

A-data márkájú pendriveok,milyenek?Kingston,Adata,ilyeneken gondolkozok,ami nem túl borsos áron vannak.Vmi ötlet,tipp?

(#2129) Murphistic válasza Orient84 (#2128) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusz!

Néhány éve két Adata pendriveom is távozott az örök vadászmezőkre (256MB-os, 1GB-os). Azóta tartózkodom tőlük, bár lehet már alaptalanul. Mostanában inkább a Kingstont preferálom, eddig még nem halálozott el egyik sem (kopp-kopp) és a sebességük is megfelelő szerintem az árukhoz képest.

A családban van még egy Emtec pendrive is és pl. az is rendben működik. A többiek majd mondanak tutibb ötleteket :) .

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2130) Orient84 válasza Murphistic (#2129) üzenetére


Orient84
aktív tag

pqi?:)
Nekem is kingston van,szeretem,működik.

(#2131) Murphistic válasza Orient84 (#2130) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Nem ismerem, úgyhogy nem tudok róla semmit se írni.Sajnos csak olyan cuccokról tudok írni, amit ténylegesen is birtokoltam és még PQI-m nem volt. :)

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2132) Ferenc1989 válasza Orient84 (#2128) üzenetére


Ferenc1989
tag

mi az a nem borsos ár?

Én 6.300-ért vettem egy a-data 16gb n005 pro-t, amihez élettartam garancia jár. Mivel nem nagyon cserélgetem őket, így nekem megérte azt a plusz 2000-3000 forintot. Ráadásul usb 3.0-ás. Sebességre jó pár hsz-al előbb linkeltem a tesztet.

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#2133) Orient84 válasza Ferenc1989 (#2132) üzenetére


Orient84
aktív tag

USB 3.0 nem jó a 2.0-ba igaz?Mert bár az én gépemen van 3.0,de ha viszek vkinek,akinek nincs,és nem lehet bedugni :D akkor cumi van:)

(#2134) Orient84 válasza Ferenc1989 (#2132) üzenetére


Orient84
aktív tag

(#2135) Murphistic válasza Orient84 (#2133) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Visszafele kompatibilis, szóval nyugodtan megveheted, működni fog 2.0-ásban is. Nekem egy USB3.0-ás külső HDD tok működött minden gond nélkül a notebookomban 2.0-ás aljzatban. Igazából ott lehet gond, ha gagyi az aljzat, vagy a kábelezés, mert pont nemrég nekem a 2.0-és USB kulcs ment 1.1-es sebességgel 2.0-ás aljzatban.

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2136) Ferenc1989 válasza Orient84 (#2133) üzenetére


Ferenc1989
tag

Természetesen kompatibilis visszafelé tehát az usb 3.0-ás pendrive usb 2.0-ás csatlakozóban is működni fog.. sőt.. valamelyest gyorsabb is lesz usb 2.0-án is.

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#2137) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv! Erről tudtok valamit mondani: Kingston DataTraveler G3 8GB

Igazából win telepítésre használnám legtöbbet, kicsit buta kérdés, de bootolni lehet róla?

(#2138) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen pendrive-t vegyek,ha 32GB-os kellene?
USB2-n használnám egyenlőre,de az USB3 a jövő,úgy tudom.
Nagyon gyorsan menjen az adat írás/olvasás.
Windows 7 Prof.64 bittel használnám,lehetőleg ne legyen inkompatibilis az operációs rendszerrel.
Várom mindenki szíves válaszát,tanácsát!
Ez már NTFS-re van formázva gyárilag,egy ilyen adathordozó?

És ha lehet,villogjon rajta valami,ha használom.

[ Szerkesztve ]

(#2139) macska válasza Kezdő vagyok (#2138) üzenetére


macska
tag

LED kijelzésest nem tudok. Egyébiránt szerintem nincs jelentősége, szerintem.
A-Data S102 pro USB 3.0 32GB, de nincs rajta LED. Viszont fémházas, és masszív. Vagy keress valami mást, ami biztos drágább, és gyakorlati tapasztalat nincs róla. Szóval, lutri, vagy a LED kijelzésről lemondasz.

macska

(#2140) Kezdő vagyok válasza macska (#2139) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Oké,köszi a választ!

(#2141) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Császtok!

Nem tudja valaki, hogy mi a különbség az a-data nobility n005 és az n005 pro között? Árban vannak eltérések, de a gyártó honlapján csak egy nobility n005 pro van fent....

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2142) Ferenc1989 válasza Ginkologic (#2141) üzenetére


Ferenc1989
tag

a sima 005 85MB/sec-el olvas és 35MB/sec-el ír a gyári adatok szerint és ezt mindig a legnagyobb kapacitásúra adják meg. ami ennél a 64gb-os.
a 005 pro pedig 180MB/sec-el olvas és 90MB/sec-el ír és ez is 64gb-os verzió.

A pro-ból a 16gb-os tud 150MB/sec-el olvasni és 25MB/sec-el írni, a 32gb-os már 180MB/sec-el olvas és 50MB/se-el ír.

Tehát megéri pro-t venni :)

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#2143) Ginkologic válasza Ferenc1989 (#2142) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Köszi, közben én is rátaláltam valahol neten.... nem volt könnyű :D

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2144) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok!
Mennyire normális az hogy az ADATA s102 pro pendrive-om erősen melegszik használat közben? Sosem éreztem melegnek egy pendrive-omat sem, ez meg szinte forró.

(#2145) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Ezt az A-Data S102 pro USB 3.0 32GB pendrive-ot melyik webáruházban ildomos megvenni?
Tudtok ajánlani nekem valamit?

(#2146) Pool_ válasza Pool_ (#2144) üzenetére


Pool_
tag

Illetve ahogy nézem csak USB3-ba dugva melegszik. Érdekes.

(#2147) macska válasza Pool_ (#2146) üzenetére


macska
tag

Gondolom írás után. Nekem is melegszik, ha 1 vagy 2db 1,4GB file-t másolok rá. (70-80MB/sec-kel tolja az elsőt, (Ram, sebesség visszaeséshez idő kell), a második már 50-60MB/sec-kel megy. Gondolom, jobban melegedhet, mint USB2.0-án, ahol 25MB/sec a max. írási sebesség.

macska

(#2148) Pool_ válasza macska (#2147) üzenetére


Pool_
tag

Nálam 22-23MB/s USB3-ra dugva (a gyári adatok szerint is csak 25MB/s a maximum egyébként a 16 gigásnál, gondolom neked 32 gigás van)
USB2-n meg 19-20MB/s.
Szóval nekem úgy tűnik hogy nem a sebességtől melegszik, hanem az USB3-ra haragszik.
USB2-n egyáltalán még csak langyos se lesz.
Olvasásnál nagyobbak a sebességkülönbségek persze, de USB2-n az a 30-40 MB/s-os olvasás sem melegíti egyáltalán.
Szóval érdekes.

(#2149) Ferenc1989 válasza Pool_ (#2148) üzenetére


Ferenc1989
tag

adata n005 pro 16gb-os szintég eléggé melegszik usb 3.0-nál mind írásnál mind olvasásnál.. szerintem is az usb 3.0 miatt van.. de mivel 5 év garanciás így nem nagyon foglalkoztat :)

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#2150) Fecogame


Fecogame
veterán

Csak nekem meglepő, hogy 64GB-os (!!) pendrive már 8ezer Ft-tól kapható? :Y

És még én voltam annyira oda a 32GB-os Silicon Poweremmel, 9ezerért :D

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.