Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Graphics válasza BullZeye (#12000) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2242-es M.2 nem túl nagy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12002) csibe1 válasza tikhunter (#11982) üzenetére


csibe1
addikt

Ennek fuss neki újra, szvsz.
Mielőtt ilyesmivel próbálkozol, nézz utána, hogy ténylegesen meg lehet-e oldani a dolgot.
Jobb helyeken tiltanak minden ilyen megoldást, ami a vállalati hardver magáncélra való felhasználását lehetővé tenné. (szerződés apróbetűs része)
Egyes helyeken emiatt ki is rúgják a lebukott illetőket, szó nélkül. :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12003) Graphics válasza tikhunter (#11982) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha veszel egy másik laptopot

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12004) Casseius


Casseius
tag

Sziasztok!
Pendrivet keresek pc-tv filmezés, ill sűrű win telepítés háromszögre min 128 esetleg 256gb méretben max 15ig, mik most a best buy opciók?
Köszöntem előre is

Don't Worry, Be Happy

(#12005) headhunter válasza Casseius (#12004) üzenetére


headhunter
addikt

(#12006) spe88


spe88
senior tag

Nem igazán találtam megfelelőbb topikot, úgyhogy ide írok.

Van egy Alcor chipes pendrive-om. Sajátgép nem látja, lemezkezelő igen, de tök üresnek, se fájlrendszer, se semmi, formázni sem lehet. Gondoltam újraflashelem a gyári szoftverével, amit lehúztam usbdev.ru-ról. Az szokott működni. Nem sikerült.

Próbáltam a ChipGenius által javasolt linkről is leszedni appokat hozzá, de bármelyik indítása után can't connect to service control manager hibaüzenetet kapok, illetve még leszedtem hozzá egy sol fájlt is, de azzal azt sem tudom mit lehetne kezdeni, pedig elvileg az is vmi ilyesmire való. :)

Valaki mentett már meg ilyen hibaüzenet utáni pendrive-ot?

Képek

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#12007) King Unique válasza spe88 (#12006) üzenetére


King Unique
titán

Pedig van ilyen topik pendrive probléma néven, ami az itteni téma összefoglaló végén és a téma tudnivalóknál is linkelve van, + a fórum keresője pl. a "pendrive" kifejezésre is kilistázza az első találatok között... :B

Ha ilyen probléma van, akkor a téma topikjában volt már ilyen eset, linkelve hozzá egy útmutató, stb. Ahol értelemszerűen az adott vezérlőhöz való megfelelő firmware tool szükséges, van hogy többet is ki kell próbálni mire sikerül. Meg ha sikerül egyáltalán a firmware flash jó esetben, illetve csak saját felelősségre javasolt az ilyet próbálgatni.
Az nem derült pontosan milyen pendrive-ról van szó, de ha még garanciális, akkor másik opció értelemszerűen a garanciális csere, ez esetben felesleges az előbbivel szórakozni. Ha már nem garanciális, sőt jóval túlment azon és sok éves már a pendrive, akkor meg annyira nem meglepő, ha tönkrement és ilyenkor normál esetben venni szokás egy másikat, nem feltétlen a hibásat tákolni ki tudja milyen eredménnyel...

[ Szerkesztve ]

(#12008) Ciccuka válasza spe88 (#12006) üzenetére


Ciccuka
veterán

AlcorMP
ChipGenius-ból a legújabb mit ír ki?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12009) spe88 válasza Ciccuka (#12008) üzenetére


spe88
senior tag

ezt írja ki! Letöltöttem ezt ALCOR_U2_MP_v20.09.16.00.rar;
30500 No support flash errort ír ki, gondolom azért, mert ez nem a sima SN-esekhez van, hanem az SN-GT-khez, de sima SN-t nem találtam.

@King Unique: Valóban csúnyán benéztem, a keresőt használtam, de csak egy olyan pendrive-os topikot találtam, ahol a legutolsó kérdésekre sem jött válasz hónapok óta így jobbnak láttam ezt használni. De nem offolom szét másik poszttal ez az ucssó.
A kommentvégi életbölcseletet meg köszönöm, nem gondoltam volna, hogyha elromlik valami, akkor inkább vegyek újat. :D Megkértek rá, megcsináltam már pár ilyet, ez most nem sikerült. Ennyi. Rossz helyen tettem fel a kérdést. Majd átpártolok a megfelelő topikba.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#12010) Ciccuka válasza spe88 (#12009) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbálj ki 18 és 16-os és korábbi változatokat, valamelyik biztosan jó lesz.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12011) jattila48


jattila48
aktív tag

64 gb-os gyors, megbízható pendrive-ot keresek. Ne kelljen hozzá külön kábel (tehát nem SSD alapú?), normál méretű legyen, de ne túl kicsi, mert azt könnyű elhagyni, és lehetőleg fémházas legyen, és írás/olvasást jelző led is legyen rajta. Adata-ból láttam ilyet feketében, körkörös szálcsiszolt kivitelben. Mit ajánlanátok?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#12012) JohnD


JohnD
tag

Helló! Aliexpressről rendelhető kínai Techkey pendrive-ról (konkrétan ez) mi a véleményetek? Már megérkezett, de kíváncsi lennék, mik a tapasztalatok. Elég olcsó volt (a 64GB névleges kapacitású változat).
Én jelenleg Ubuntu 20.4 Live installt raktam rá, eddig rendben van, be tudtam róla bootolni is.

[ Szerkesztve ]

(#12013) jattila48 válasza jattila48 (#12011) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ez [link]milyen lehet?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#12014) csibe1 válasza jattila48 (#12013) üzenetére


csibe1
addikt

Nem rossz, nekem is van 32 és 128GB-os verzióban.
A garanciára kérdezz rá, mert nem látom sehol kiírva.
Amúgy 5 év járna ha jól tudom.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12015) Ciccuka válasza JohnD (#12012) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elég sok belőle a hibás (főleg 32GB felett).
H2testw 1.4 legyen az első.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12016) JohnD válasza Ciccuka (#12015) üzenetére


JohnD
tag

Igen, azzal néztem és nem volt hiba. Hátha ez pont nem hibás :D

(#12017) blabla89


blabla89
csendes tag

Üdv! Van valakinek Sandisk ultra flair 64gb-os garanciális pendrive-ja? Az írjon rám privátban! Köszönöm! :R

(#12018) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Pár 64 gb-s pendrivon gondolkodok. Melyik lenne a jobb választás szerintetek. 3 db-t kell vennem, így nem baj ha különböző típusok.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Mit lehet róluk tudni? Mert többről olvastam, hogy melegedhetnek. És melyiket érdemes közülük választani? Leginkább az lenne a szempont, hogy félév után ne menjenek tönkre és legyen egy tűrhető sebességük.

Aki rendelt mostanában sincerity-ről, hogy jönnek meg a temékek gyorsaságban? Mert én egy éve rendeltem onnan akkor nagyon gyors volt, de az még a járvány előtt volt.

[ Szerkesztve ]

(#12019) sparta2 válasza ZephX (#12018) üzenetére


sparta2
tag

Nekem van egy SanDisk Ultra Flair, de 32GB. 1 giga írás felett tűzforró és a sebessége visszaesik átlagos szintre. Még a Samsung microSD kártyák, USB 2-es adapteben is agyonverik.

(#12020) JohnD válasza sparta2 (#12019) üzenetére


JohnD
tag

Nekem is ilyen van (SanDisk ultra flair 32GB). Melyik az a pendrive, amelyik már egy fokkal jobb ilyen szempontból (forrósodás, visszaeső sebesség)?

(#12021) Ciccuka válasza ZephX (#12018) üzenetére


Ciccuka
veterán

Innen a sima ultra, ami jó.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12022) ZephX válasza sparta2 (#12019) üzenetére


ZephX
senior tag

akkor ezek közül ajánlott egyáltalán valamelyik? Vagy ebben az árkategóriában mi az ajánlott?

(#12023) sparta2 válasza JohnD (#12020) üzenetére


sparta2
tag

Nekem ez bevált: [link]
Full fém ház, ami 25 giga írás után is csak épp kézmeleg. A sebesség pedig nem esik vissza.
Persze más árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#12024) Ciccuka válasza sparta2 (#12023) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kingston-t inkább ne!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12025) JohnD válasza Ciccuka (#12024) üzenetére


JohnD
tag

Én úgy tudom, a Kingstonnak az olcsóbb modelljei megbízhatatlanok, vagy legalábbis rosszabbak.
Van egy 64GB-os Techkey kínai pendrive-om is (amit már korábban említettem is) de annak a sebessége még az Ultra Flair-hez képest is jóval kisebb :D és ki tudja meddig fogja bírni...

[ Szerkesztve ]

(#12026) ZephX válasza Ciccuka (#12021) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi ez szimpatikus. Mivel 3 db-t kell rendelnem egy családba (így nem baj ha különböző), mik azok amelyek még ajánlottak? Transcend?
[link]
[link]

(#12027) sparta2 válasza Ciccuka (#12024) üzenetére


sparta2
tag

Biztos voltam a reakciódban! :D

(#12028) Ciccuka válasza ZephX (#12026) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend-ek se olyan jók már, mint régen szerintem.
Ez még jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12029) blabla89


blabla89
csendes tag


Kingston Kyson 128GB USB 3.2
1,2 Gb (.rar) másolása USB 3 porton. Ez normális így?

[ Szerkesztve ]

(#12030) Ciccuka válasza blabla89 (#12029) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ami nem SSD alapú az általában ilyen, ingadozó az írási sebesség.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12031) csibe1 válasza sparta2 (#12023) üzenetére


csibe1
addikt

Szép, csak éppen ennyiért már kapni egy Sandisk Cruzer Ultra-t vagy egy Adata S102 Pro-t 128GB-os verzióban.
Szerintem kicsit túlárazták.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12032) sparta2 válasza csibe1 (#12031) üzenetére


sparta2
tag

Szerintem is drága, de legalább nem esik a sebessége 1-2 giga után a gyári érték 50-40 százalékára. Ráadásul 85 MB/s alá nem megy íráskor a sebesség.
Mindkettő, amit írtál sokkal gyengébb paraméterekkel rendelkezik ugyannyi pénzért.
Igaz 64 helyett 128 gigásak.
Bármit vettem eddig 4-10 ezer között, az mind összeomlott egy kis melegedés után. Persze lehet, hogy a pech és tudatlanság okozta a választásaimat.

(#12033) csibe1 válasza sparta2 (#12032) üzenetére


csibe1
addikt

Mostanában nem sok értelmes Kingston pendrive-ot láttam, a Data Traveler Elite volt az utolsó, talán 10 éve, passz. Előtte meg a DTR400-550.
A mai napig működnek, semmi gond velük, a Corsair Flash Voyagerrel együtt.
Amit utána vettem Kingstont azzal csak gond volt.
Utána ami tetszett volna a HyperX Savage, de elég húzós árban volt (van).
Azután már csak Adata, Sandisk, Silicon Power pendrive-ot vettem.

Ha neked bevált akkor használd egészséggel, sokáig.
Nálam sajnos elveszett a bizalom a márka iránt, pedig memóriából évekig Kingstont vettem az összes PC-be.
Megnéztem a 128GB-os verzió 18-19 ezer.
Annyiért nagyjából már össze lehet rakni egy külső M2-es SSD-t házzal, ha jól tévedek; és az már nagyon más kategória sebességben, és a méret sem számottevően nagyobb.

Mindegy, mindenki azt vesz amit akar, ami szerinte, neki megéri, jól használható. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12034) sparta2 válasza csibe1 (#12033) üzenetére


sparta2
tag

Hát igen, sokat nyűglődtem én is, hogy mit vegyek miután tele lett a hócipőm a csalódást keltőekkel. Ez egyébként az amit írtál, DataTraveler Elite G2. Gondolkodtam én is, hogy elengedem a kezét ezeknek és csak SSD-vel oldom meg a dolgokat, de azok még mindig nem vághatók úgy zsebre, mint a pendrive-ok.
A lényeg az utolsó mondatod! :K

(#12035) JohnD válasza csibe1 (#12033) üzenetére


JohnD
tag

Itt is van egy vagy 17 éves 512MB(!)-os Kingston DataTraveler akármi pendrive. Még mindig jól működik.
A Kingston egy olyan 10 éve nem olyan jó szerintem is.

(#12036) Ciccuka válasza JohnD (#12035) üzenetére


Ciccuka
veterán

Amik Toshiba alapúak voltak azok még jók lehettek.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12037) JohnD válasza Ciccuka (#12036) üzenetére


JohnD
tag

Ez ilyen, szétszedve még nem volt:

[ Szerkesztve ]

(#12038) ZephX válasza Ciccuka (#12028) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi. Úgy láttam másik topikban, hogy neked is van ilyen. Nem melegszik túlságosan?

(#12039) csibe1 válasza sparta2 (#12034) üzenetére


csibe1
addikt

Erre a DataTraveler Elite verzióra gondoltam: Kingston DataTraveler Elite DTE30 32GB USB3.0
Nem tudom pontosan mikori gyártás.

"Gondolkodtam én is, hogy elengedem a kezét ezeknek és csak SSD-vel oldom meg a dolgokat, de azok még mindig nem vághatók úgy zsebre, mint a pendrive-ok."
Az M2-es SSD-k már akkorák, mint egy memóriamodul (végülis az), és házzal együtt se sokkal nagyobb.
Múltkor töprengtem, hogy össze kéne rakni egyet hurcolósnak, mert jóval gyorsabb, mint a pendrive.
Láttam olyan házat amin ugyanolyan a csatlakozó, mint a pendrive, akár kábel se kell hozzá. (lehet itt a topikban linkelték)

#12035 JohnD
Akkor jól bírja :)
Sajnos valamit eltoltak akkor; azóta hanyagolom is őket, pedig addig nekem is meg ismerősöknek is csak Kingston memória volt a PC-ben.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12040) sparta2 válasza csibe1 (#12039) üzenetére


sparta2
tag

Ha ilyesmire gondolsz [link] , valóban jó lenne. Az ára azonban nem túl versenyképes. :(

(#12041) csibe1 válasza sparta2 (#12040) üzenetére


csibe1
addikt

Igen, ilyen házra gondoltam.
Amúgy ha átteszed Germany - 128GB-ra akkor 10398+865 Ft postába kerülne.
Az már nem rossz ár érte, szerintem, a sebességet/méretet tekintve.
Kínából rendelve is ennyi, de ott még plusz adaptereket is lehet rendelni az 512GB-os és az 1TB-os verziókhoz. A 256GB-os Kínából 15600Ft, az még talán elmegy, de a többi az szerintem is drága.
Ha lejjebb görgetsz ott vannak a méretek: 71x25x9 mm, 42 g.
Ez már a pendrive méret, lehet rendelek is egyet. Ahogy láttam visszahúzható a csatlakozó.
Megtaláltam banggoodon is: [link]
Ott írták: "Kicsit tartósabb kiépítésre számítottam a kitolós részt illetőleg. Gyorsaság is lehetne kicsit jobb, egyébként rendben van, és időben is jött."

A másik verzió, hogy itthonról veszek M2 SSD-t, és hozzá egy házat.

Köszönöm a tippet! :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12042) Ciccuka válasza ZephX (#12038) üzenetére


Ciccuka
veterán

Túlzottan nem melegszik, de azért közepesen igen, de az szubjektív.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12043) headhunter válasza csibe1 (#12041) üzenetére


headhunter
addikt

"Készen" itthonról? [link]

(#12044) csibe1 válasza headhunter (#12043) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi! :)
Igaz nem pendrive forma, de jó árban van.
Sajna, és ez minden cuccra igaz; már csak 1 év gari van rájuk.
Vicces dolog; ja nem is. :(((
Akkor ezután lehet menni a gyártóhoz a +2,+3,+X év garancia érvényesítéséért?! :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12045) Ciccuka válasza csibe1 (#12044) üzenetére


Ciccuka
veterán

Miért nem Orico?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12046) csibe1 válasza headhunter (#12043) üzenetére


csibe1
addikt

Amúgy nincs rossz árban, mert csak a ház maga egy tizes vagy több. [link]

Már csak azt kellene tudni, hogy milyen SSD van benne, mert arról nem találtam infót.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12047) headhunter válasza csibe1 (#12046) üzenetére


headhunter
addikt

(#12048) csibe1 válasza headhunter (#12047) üzenetére


csibe1
addikt

Köszönöm szépen! :) :R

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12049) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Legalább 32 GB méretű pendrive-ot keresek, amin van hagyományos USB és Type-C csatlakozó is. Nem extrém felhasználásra kellene, csak zenék lennének rajta tárolva. Mi az ami az elérhető típusok közül ajánlott? Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#12050) Ciccuka válasza BigBlackDog (#12049) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lexar vagy Sandisk, esetleg Samsung és Transcend és Toshiba/Kioxia.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.