Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Lassan szeretném lecserélni a kissé már kontakthibás csatlakozójú patriot xporter XT-met. Mit ajánlanátok helyette, 16 Gb-s méretben, USB3-mal? Valami strapabíróbb, nem porladó kivitel kéne, zsebben hordáshoz. Méret legyen normál, ne nagyítóval kelljen keresni. Előre is köszönöm.

(#2752) Geresics válasza BigBlackDog (#2751) üzenetére


Geresics
addikt

Akkor Te a Corsair Falsh Voyager pendrive-ot keresed! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2753) BigBlackDog válasza Geresics (#2752) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, elég jól néznek ki. Árak terén mi várható, csökkenni fognak a közlejövőben (év végéig), vagy stagnálnak inkább?

(#2754) Geresics válasza BigBlackDog (#2753) üzenetére


Geresics
addikt

Karácsony előtt szinte kizárt az árcsökkenés. :N

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2755) BigBlackDog válasza Geresics (#2754) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor gondolom az új évben várható valami, mikor kiszórják a készletet. Azért köszönöm.

(#2756) Geresics válasza BigBlackDog (#2755) üzenetére


Geresics
addikt

Örülök, hogy segíthettem, de sajnos a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzet nem biztosítja, hogy jövőre is ennyiért kapjuk a dollárt, mint most. Az igazából egy eléggé megfoghatatlan kérdéskör, hogy olcsóbb lesz-e valami a közeljövőben...
Én mindig így közelítem meg a dolgokat:
0. Meg akarok venni egy terméket.
1. Eldöntöm, hogy melyiket, és hogy milyen paraméterűt (méret, sebesség, stb..)
2. Eldöntöm, hogy nekem mennyit ér.
3. Megnézem, hogy mennyiért lehet beszerezni.
Ha a 2. és a 3. pont közel van egymáshoz, akkor megveszem, ha nem, akkor újragondolom az egészet a 0. ponttól kezdve! Erre jó példa az SSD, amit mindig szerettem volna, de amíg nem kaptam 120GB-osat 22eFt-ért, addig nem voltam hajlandó venni! SSD piacon viszont egyenletes árcsökkenésről tudunk beszélni, a pendrive viszont csak eléggé impulzusszerűen változtatja az árát, igaz, azt csökkenő tendenciában...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2757) thaba18


thaba18
csendes tag

Hello! Véletlenül egy másik topikba írtam, remélem most már jó helyre írok:D
Van egy Kingston DataTraveler 2GB-os (2.0-s) pendrive-om. Akarok egy jobb, nagyobb kapacitású pendrive-t, tudnátok nekem ebbe segíteni?
Amit akarok az, h:
-3.0-s legyen
-min. 16GB-os
-és megbízható márkájú
Legfőképp film nézésére akarom használni(DVD lejátszóra csatlakoztatva).
Amit eddig kinéztem az:
-Kingston DataTraveler Elite DTE30 16GB USB 3.0 pendrive
-Kingston DataTraveler DT111 32GB USB 3.0 pendrive (igazából ez jobban tetszik, csak nem tudok róla semmi konkrét adatot sajnos)

(#2758) Geresics válasza thaba18 (#2757) üzenetére


Geresics
addikt

A DTE itt szerepel tesztben, a 111-ről a gyári honlapon sincs infó. Tartok tőle nem túl izmos...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2759) thaba18 válasza Geresics (#2758) üzenetére


thaba18
csendes tag

Köszi szépen a segítséget!

(#2760) Misi_D válasza all6atos (#2730) üzenetére


Misi_D
tag

Ne is emlegesd azt a trehány bandát... Senkinek nem ajánlom őket - ha csak nem mazochisták és/vagy szeretnek szitkozódni...
Tudom, h ez nem egy fogyasztóvédelmi topic, de leírom, mert szerintem sokan olyat nem is olvasnak (én sem tettem), ide pedig gyakran betévednek az emberek - ahogy a Plazamarkethez is könnyen eljutnak, az áraik miatt...
Október 19-én rendeltem tőlük 2 db pen-t (Adata S102 Pro 32GB és Sandisk Extreme 32GB) házhozszállítással, és november 16-án mondtam vissza a megrendelést, mert egyszerűen képtelenek mind teljesíteni, mind tájékoztatást nyújtani.
A kommunikációjuk, ügyfélkezelésük siralmas. Az elején egy e-mailt kaptam tőlük a megrendelést követően, hogy rögzítették az igényem, s ha jól emlékszem, az is benne volt, hogy jelenleg nincs raktáron (de hogy melyik nincs, arról nem kaptam infót...), s néhány munkanap a beszerzés. Ez az e-mail alapvető minden webáruház esetén, emiatt ne tekintsünk rá különleges eseményként. Gondoltam ok, nem gond, tényleg nem lehet minden raktáron, tudok várni. Aztán egy hét elteltével próbáltam őket hívni, mi a helyzet - na ez az, ami esélytelen: hiába van három számuk is feltüntetve a honlapon, az egyik még csak ki sem csörög soha... Sokszori próbálkozás után inkább írtam egy mailt az ügyfélszolgálatukra, hogy mikor várható a teljesítés, erre egy nappal később válaszoltak, ennyit: "Nagykerben nincs raktáron." Semmi tájékoztatás, hogy mikor várható, vagy ne aggódjak, lesz ez, csak kicsit megcsúsztak, semmi... Még ekkor is nyugodt voltam, vártam türelmesen, szerezzék be a cuccot. Újabb hét elteltével már kezdtem ideges lenni, s ismét írtam nekik, hogy mi a bánat van (nem ebben a stílusban, természetesen). Erre már nem kaptam választ... Napokon keresztül próbáltam őket elérni telefonon, ofkóz lehetetlen. (Itt jegyezném meg: hogy lehetnek már annyira igénytelenek, hogy a szokásos bejelentkező gépi szöveg rögzítésekor még két másik ember is pofázott as mikrofon közelében??? előbb hallani a háttérből a hülyeséget, mint a hölgyet, aki elhajt, h próbáld később... Komolyan senki nem volt, aki visszahallgatta volna? Profizmus, az...) Aztán egyszer, amikor már teljesen lemondva, csak megszokásból (túl alacsony a mobilszámlán... :D ) rájuk csörrentettem, fölvette egy szerencsétlen ügyintéző. Azóta tudom, hogy miért képtelenek felvenni a telefont: a megrendelésemmel kapcsolatban körülbelül 10 percig várakoztattak a vonalban, az ügyintéző egy másik csókától kért segítséget, hogy mit mondhat nekem, összesen legalább negyed órát "beszélgettünk". Ebben a tempóban próbáld kiszolgálni az ügyfeleket... Ez ha jól emlékszem egy keddi napon volt, s végül megegyeztünk, hogy következő hét szerdán (érted, 8 nap múlva...) akkor tutira jön a futár. Az eddigi csúszásra nem mondtak semmit. Rendben, várok tovább - de őszintén szólva ekkor már nem fűztem hozzá túl sok reményt. A futár - nem fogjátok kitalálni - a környéken sem járt, említett szerda délutántól péntek délutánig ismét a telefonon csüngtem, hiába. Péntek délután elégeltem meg a dolgot, és írtam nekik egy szép köszönő levelet, amiben egyrészt visszamondtam a megrendelésem, másrészt leírtam siralmam a működésükkel kapcsolatban. Mivel is záródhatna e szép népmese: erre a levelemre sem bírtak egy reply-t nyomni... Gratulálok, remélem mihamarabb lehúzzák a rolót. :U

Szerk: egy dolgot kihagytam: én minden lehetőséget megadtam nekik, mert a második e-mail-emben (az első, amire nem válaszoltak) azt is leírtam nekik, hogy tájékoztassanak, melyik pendrive beszerzésével van probléma, mert velem lehet beszélni, módosítom a megrendelést olyan típusra, ami elérhető, és kielégíti az igényeim, csak legyünk már túl rajta. Hát sajnos ebből nem lett semmi. Az igen szerencsés telefonos kapcsolatfelvétel ezt követően jött létre (ahogy fent is írtam), ekkor én már nem erőltettem ezt a dolgot: leírtam nekik korábban ezt az opciót, arról nem tehetek, h nincs elég eszük hozzá, hogy éljenek vele, ill. ők ajánlották, hogy nyolc nap múlva itt az eredeti rendelésem. Mondtam, akkor legyen úgy.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#2761) peter9228


peter9228
aktív tag

Hali!
Honnan érdemes, külföldről pendrive-ot venni? Ebay-en nézegettem, de félek, hogy hamisítottat kapok.

(#2762) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Érdekelne hogy milyen pendriveot javasolnátok ami:
~10e HUF árfekvésben
16GBos
gyors ~20MB/s irás/olvasás USB2.0-n USB3.0 persze több
megbízható legyen, 100%

SanDisk Extremet nézegettem, árgépen 10e alatt is szerepel, CSAK ott a nevében a cruzer is van, szóval nem hinném, hogy a 2 drive ugyanaz lenne...

Jelenleg windows telepítőnek használnám és egy előtelepített OS-t szeretnék róla futtatni.

Eddig akármilyen pendriveom volt, mindig volt/van vele valami baj...

GA

(#2763) Geresics válasza G.A. (#2762) üzenetére


Geresics
addikt

Innen tudsz válogatni.
Jó lehet pl.: Adata N005 Pro (PH! teszten a sima volt), Kingston DTR30 (!), TRANSCEND Jetflash 780 16GB (én ezt választanám, a 16GB-os 40MB-os sebességre képes!), vagy a 10eFt felettiek.

Szerk.: Ja, ami kimaradt, az a Kingston DTE30, az is jó.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2764) DBAtti válasza Misi_D (#2760) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nekem is volt velük egy visszamondásos veszteség nélküli, de bosszantóan hitegetős boltom.
Emiatt a Dealextreme mellett kötöttem ki. Nincs szállítási költség, és így 7-7.5k jelenleg az ADATA S102 Pro 32GB! 2 hét alatt mindig meg szokott érkezni Hongkongból, és ha már ide se lehet visszavinni, velük sem járok rosszabbul a garanciát tekintve.
BTW... a dealextreme korrekten szokta intézni a garanciát, csakhogy a postaköltség vissza Hongkongba a vásárlóé ;)

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2765) detroitrw


detroitrw
addikt

melyik érné meg jobban?
SanDisk Extreme cz80 64GB - 15,5k
SanDisk Extreme cz80 32GB - 9,1k

(#2766) Geresics válasza detroitrw (#2765) üzenetére


Geresics
addikt

Fajlagos áruk:
64GB-os ára/1GB: 242,1875.Ft
32GB-os ára/1GB: 284,3750.Ft

Továbbá a kisebb kiszerelésű mindig lassabb valamennyivel, de itt a gyártói honlap nem írja, hogy mennyivel.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2767) detroitrw válasza Geresics (#2766) üzenetére


detroitrw
addikt

köszi :))
:R

(#2768) G.A. válasza Geresics (#2763) üzenetére


G.A.
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :R
:C :C :C :C :C

(#2769) -szabi-


-szabi-
őstag

Adata 102pro 16gb, fat32.

Nem villantott valami nagyot. :(

üdv
szabi

(#2770) Coccer


Coccer
tag

Sziasztok!

Érdekes anomáliára lettem figyelmes egy Kingston DT101 G2-es 8GB pendrive-al kapcsolatban.

Gyári csomagolásból ki -> bedug (Win7 op.rend.) -> gyári format, 2-őt lát a 8ból és fent van a Kingstone urDrive szoft, alig pár megás foglalással.

Második használat során win7 format -> eldobta a partíciót -> RAW

Sajnos a visszaállításán semmi nem segített, majd utolsó próbálkozásnál egy XP-s régebbi gép elsőre leformázta, láthatóra a teljes méretet, 8GB. A pendrive használható, működik, szuper.

Erre adatmásolás miatt bedugtam a Win7-es oprendszerű gépbe, majd 1,5 GB adat másolását követően eldobta a rendszer a partíciót. (másolás közben bekérdezett, hogy formázom?)

Többet nem foglalkoztam a dologgal, majd két nap múlva XP-s gépbe dugva semmi baja a cuccnak, az addig felmásolt adatok rajta.

Valakinek valami ötlet, amiért a hiper-szuper Win7 így babrálgat velem?

Más USB-s eszközökkel eddig nem volt problémám ebben a gépben.

Hibás lenne a pendrive és az XP nem igen érzékeny rá?

Köszi,

Cocc

(#2771) buci30


buci30
addikt

sziasztok

Sajna nincs a gépembe USB3 csatlakozó így gondolom csak az USB2 mehet bele.

Szóval ehhez keresnék pendrivet.
16GB és 32GB-ra is szeretnék ajánlatot kérni. Minden napos használatra lenne, ezért jó minőségű kéne és megbízható legyen gyors és azért legyen rá garancia is pár év.
:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2772) royalka válasza buci30 (#2771) üzenetére


royalka
őstag

Jajj ha elolvasnád az 1. hsz-t.. ;)

Általában az USB3.0 csatlakozóval ellátott pendrive-ok valamivel drágábbak (leszámítva a 2.0-ás veterán csúcsmodelleket). Ennek ellenére ma már érdemes rákölteni az extra pénzt az USB3.0-as csatlakozójú darabokra, mivel általában csak pár száz forinttal drágábbak, mint a hagyományos 2.0-ás társaik, viszont olvasásban sokkal gyorsabb átvitelre képesek (a nagyobb, 32+GB-os darabok írásban is), persze csak ha a számítógépünk is rendelkezik USB3.0 porttal. Akkor is érdemes 3.0-ás meghajtót venni, ha a gépünkön csak 2.0-ás port van, mivel a jövőben jól jöhet az extra sebesség, illetve olvasásban biztos hozni fogja az USB2.0 maximális sebességét, ami az olcsóbb 2.0-ás modellekre nem feltétlenül igaz.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#2773) buci30 válasza royalka (#2772) üzenetére


buci30
addikt

Itt a gond az ,hogy USB2 van csak a laptopba így gondolom hiába veszek USB3 pendrivet mert nem fogja tudni olvasni.

Ezért kérdeztem USB2 -re.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2774) Geresics válasza buci30 (#2773) üzenetére


Geresics
addikt

De, tudja olvasni. USB 2 és 3 kompatibilisek egymással.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2775) buci30 válasza Geresics (#2774) üzenetére


buci30
addikt

Akkor sorry :)

Akkor se érdemes USB3 vennem ha nekem nincs olyan csatlakozom szerintem.

De ha igen és nincs akkora ár különbség köztük akkor marad ,hogy:
'16GB és 32GB-ra is szeretnék ajánlatot kérni. Minden napos használatra lenne, ezért jó minőségű kéne és megbízható legyen gyors és azért legyen rá garancia is pár év."
Csuszkás legyen ne kupakos.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2776) Geresics válasza buci30 (#2775) üzenetére


Geresics
addikt

Kingston DataTraveler Elite 3.0
PH! teszt.
Ha árra vagy kíváncsi, akkor ipon.hu :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2777) royalka válasza buci30 (#2775) üzenetére


royalka
őstag

Kicsit soká van látom.. Azért érdemes usb3-t venni mert az teljesen kihasználja az usb2 sebességét.. Legyél már kicsit figyelmesebb..

"Akkor is érdemes 3.0-ás meghajtót venni, ha a gépünkön csak 2.0-ás port van, mivel a jövőben jól jöhet az extra sebesség, illetve olvasásban biztos hozni fogja az USB2.0 maximális sebességét, ami az olcsóbb 2.0-ás modellekre nem feltétlenül igaz."

Mentem aludni.... :O

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#2778) McDog válasza -szabi- (#2769) üzenetére


McDog
aktív tag

Szabi! Ezt gondolom USB 2.0 alatt produkálta, USB 3.0 alatt azért jóval nagyobb az olvasás sebessége

(#2779) -szabi- válasza McDog (#2778) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Igen, usb2 alatt mértem, de ezzel hasonlítom össze: klikk
Ráadásul nálam teljesen üres volt a pendrive.

üdv
szabi

(#2780) vond válasza -szabi- (#2779) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

A Random 3x100MB adat miatt, s esetleg az ExFat miatt lehet különbség...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2781) -szabi- válasza vond (#2780) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, ki fogom próbálni.

üdv
szabi

(#2782) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

pendrive-ot szeretnék venni, mert legutóbb jól átvert az ipon tesztje és eléggé felhúztam magam. (silicon power marvel, a tesztben 21MB/sec írás, vettem egyet ajándékba és tényleg 18-at tudott, utána 2 héttel magamnak, az már csak 9-et tud, dobozán nincs feltüntetve, így cseszhettem). ezért kérném most szakértők segítségét.

olyan pendrive-ot keresnék, ami
- USB3.0
- legalább 30MB/sec írás (de a dobozán is garantáljanak legalább 20-at!)
- olvasás lényegében tökmindegy, de normális szintet hozzon
- normál pendrive méretű (nem túl széles, nem túl hosszú)
- bírja a strapát (napi használat, de nem ütömvágom)
- ne legyen szériahibás vagy talán-kifogok-egy-jó-darabot
- megbízható gyártó
- gari 3-5 év

méret legalább 32GB, de ha a 64GB-os jó áron van, jöhet az is. előbbi 10-15, utóbbi 15-20-at ér meg nekem.

válaszokat előre is köszi!

(#2783) Gézengúz válasza Tin (#2782) üzenetére


Gézengúz
addikt

Keress rá itt a fórumon az A-DATA S102 PRO-ra...

(#2784) Geresics válasza Tin (#2782) üzenetére


Geresics
addikt

Kingston DataTraveler Elite 3.0 (PH teszt)
JetFlash 780 (nézd meg az adattáblát sebességre! Én ilyet veszek nemsokára! :K )
Adata N005 Pro szintén szép sebességgel bír!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2785) Tin válasza Geresics (#2784) üzenetére


Tin
veterán

köszi mindkettőtöknek!

a kingston-ról olvastam gondokat.
a jetflash-et nem találtam 32-esben, de lehet hogy van, bár nekem már kifutónak tűnik.
adatából pedig inkább az s102 pro.

az írási sebességnél mindegy, hogy 50 vagy 100 MB/sec, a megbízhatóság meg a strapabíróság ennél fontosabb.

még a sandisk cruzer extreme 32GB-on gondolkozom, akinek esetleg lenne, mennyire lazul ki idővel a kitolható usb fej (utálom), illetve mennyire megbízhatóak?

(#2786) McDog válasza Tin (#2785) üzenetére


McDog
aktív tag

A Pen Drive 32GB USB 3.0 SanDisk Cruzer Extrem
Itt a tesztek alapján gyorsnak tűnik.
Már 2-3 éve egy másik kitologatós Scandisk pendrive-ot használok, nem lazult, és amin csodálkoztam nem is koszosodott.

[ Szerkesztve ]

(#2787) trita


trita
tag

Sziasztok.3d tv-t vettünk,filmet szeretnék letölteni a férjemnek (3d) milyen,és mekkora pendrivet vegyek? mekkora helyet foglal kb egy 3d film? köszi a segitséget. :R

Rita

(#2788) Gézengúz válasza trita (#2787) üzenetére


Gézengúz
addikt

10-20Gb :) Csak, hogy jó kedved legyen.. :) Virágboltba szoktál járni? :U

(#2789) vond válasza trita (#2787) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

A 3D rip-ekhez általában elég lenne egy 32 gigás is, de ha eredeti 3D-s bluray filmeket is akarsz rá másolni, akkor mindenképp legalább 64 gigásat kellene venned, és abból is olyat, ami stabilan ír/olvas legalább 6-8 MB/s-mal... Ezen kívül az sem ártana, ha USB3-as lenne, mert így gyorsabban rá tudnád másolni a nem ritkán 40-45 gigás filmeket is...

Én egy ADATA N005 Pro 64GB alá pl. nem adnám... 17-18 ezer körül már kapható... Ha ennél is gyorsabb kellene, akkor Sandisk Cruzer Extreme 64GB kicsivel 20 ezer felett...

Ha megelégednél a 10-15-20 gigás rip-ekkel is, akkor ugyanezekből a 32-es változatok, kibővítve a szintén ajánlott 32 gigás ADATA S102 Pro-val...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2790) trita válasza Gézengúz (#2788) üzenetére


trita
tag

Igen oda szoktam.ide meg azért ,hogy ha valamihez nem értek,segitőkész kedves emberektől válaszokat kapjak. :K vond-nak pedig köszönöm a gyors kielégitő választ. :R

[ Szerkesztve ]

Rita

(#2791) vond válasza trita (#2790) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2792) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Pendriveot akarok venni átlagos felhasználásra, szóval nem fontos, hogy ütés, víz, stb álló legyen.

Ezeket néztem ki:
Hama USB3.0 8GB pendrive
Sandisk Cruzer Fit 8GB pendrive
SanDisk Cruzer Blade 8GB pendrive, fekete
Kingston Datatraveler SE9 8GB (DTSE9H/8GB)
TDK TF10 8GB pendrive
Kingston Datatraveler DT100G2 8GB
Kingston DataTraveler G3 DTIG3 8GB
Hama Laeta 8GB USB 2.0
Sandisk Cruzer Switch 8GB

Ti melyiket javasolnátok? MIndenképpen 8 gigásat akarok, és ilyen 3-4 ezer Ft-os árban. A cél, hogy mind az írás és olvasás a lehető legnagyobb legyen ebben az ár kategóriában.

Melyiket vegyem?
A SanDisk Cruzer Blade 8GB az nagyon tetszik, csak kommentekbe rosszat írnak róla, hogy lassú. :/
Köszi :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2793) -szabi- válasza vond (#2780) üzenetére


-szabi-
őstag

Random 3x100MB adat beállítás volt a kulcs.
Fat32 vagy exFat nem számított igazán.
Köszi.

üdv
szabi

(#2794) Geresics válasza szabonagyur (#2792) üzenetére


Geresics
addikt

Ezek közül a HAMA márkát felejtsd el, az olyan, mint ha rá lenne írva, hogy Tesco gazdaságos...
A Sandisk nem rossz, bár a Cruzer Fit inkább kocsiba való mp3 hallgatásra.
A TDK-ról sajnos 0 infóm van, ezért nem merek javasolni semmit, bár én nem vennék olyan gyártótól, akinek "idegen" a piac.
Kingston DTG3 jóféle, bár van 3 is nálam ami megadta magát, de esélyes, hogy a tulajdonos hibája miatt. Kingston DT100G2 is jó. Az SE9 szerintem csúnya, de technikailag attól még lehet jó!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2795) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy olcsó 16gb-os penre lenne szükségem. Ajándék lenne, és csak tárolásra lenne használva főként, így a sebesség mindegy. Ami érdekelne, hogy hosszú távon mennyire megbízható (másodlagos) adattárolásra egy pen? Kb 8-10 gb lesz rajta.
Sony, TDK, Verbatim, Kingmax, Transcend, Silicon Power, A-data, vagy inkább vegyek egy Corsairt? (kb1000ft a különbség egy Corsair Flash Voyager Slider és a legolcsóbb 16-os között.)
Melyiket érdemes?

(#2796) ZÁEL válasza Geresics (#2794) üzenetére


ZÁEL
tag

Szia!

A segítségedet szeretném kérni!

Szted melyik pendrive-ot vegyem ezek közül?
Kingston DataTraveler 100 G2 16GB
Kingston DataTraveler 101 G2 16GB
SanDisk Cruzer Blade 16GB

Nagyon köszi előre is!

(#2797) vond válasza mexel (#2795) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak egy ötlet: 100% biztonságos adattárolásra 1-2 google drive account (vagy akár más felhős szolgáltatás) lenne a legjobb, ráadásul ingyen van...

(#2796) ZÁEL: Ilyen árban részemről egyértelműen ADATA S102 Pro 16GB... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2798) Tin válasza ZÁEL (#2796) üzenetére


Tin
veterán

sandisk cruzer blade-et NE!!!!

nekem van 16GB-os, teljesen használhatatlan, órákig tart teleírni.

(#2799) ZÁEL válasza vond (#2797) üzenetére


ZÁEL
tag

És erről mi a véleményetek?

Kingston 8GB USB 3.0 DataTraveler 111 memory pen

(#2800) Geresics válasza ZÁEL (#2796) üzenetére


Geresics
addikt

A G2-esek USB2.0-sak, én olyat már nem vennék.
Kingston 8GB USB 3.0 DataTraveler 111: a sebességét még a gyári honlapon sem tüntették fel, tehát biztos nem túl gyors. Én akkor már inkább a DTE (Data Traveler Elit) 3.0-t venném.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.