Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) ginola válasza Spancho (#2950) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Van igen, ha nem fontos a gyorsaság megfelelő.

(#2952) kickboxko


kickboxko
tag

Sziasztok!

Nem igazán tudom mennyire vág ide a fő kérdésem de kis kiegészítéssel bizonyosan passzolni fog a témába.

Arra lennék kíváncsi hogy meg lehet e győződni valami féle képpen hogy a pendrive vagy micro sd kártya amit veszel használt v új e ? Valamien szoftveres módon akár egy program segítségével.Ez azért lenne érdekes mert ugye ha leformázod a pendrivot v sd kártyát olyan lesz mint újkorában.

(Kérlek mellőzzétek a dobozban veszed csomagolása van / mien a felülete és egyéb hozzászólásokat.)

"Life is simple"

(#2953) vond válasza Spancho (#2950) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ADATA S102Pro sokkal jobb vétel... :K
Előtted pár hozzászólással linkelték is 4700-ért, 10 év garanciával...

(#2944) menthor: A 16-os S102Pro azért 50-et nem tud írásban, max. 25-30 körüli értéket hoz... Nálam olvasásban még egy picit 100 MB/s fölött is teljesít...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2954) menthor válasza vond (#2953) üzenetére


menthor
tag

jajajajaja, bocs :D

the truth is out there

(#2955) Spancho válasza vond (#2953) üzenetére


Spancho
őstag

Szia.

Köszi ,láttam.
Csak az a furcsa ,hogy minden más boltban a duplájáért adják.
Gondolom régebbi gépen (usb 2) is menni fog. Visszafelé tuti kompatibilis az összes usb 3-as pen.
(a melóhelyen az van csak).

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2956) vond válasza Spancho (#2955) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem furcsa az az ár, hidd el... Ennyi volt nemrég majd' mindenhol... Csak azóta sok helyen elfogyott, keveset szereztek be, vagy mittomén... S ez az eredménye...

Igen, USB2-n is frankón fog menni... Én is sokszor használom azon... Simán kihasználja az USB2-es szabvány sebességét, 30-35 MB/s körül olvas, és 25-30 körül ír...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2957) ginola válasza vond (#2956) üzenetére


ginola
addikt

Jó lenne, ha lenne valami bombaj ó vétel, ami 32 v. 64 GB-os!

(#2958) Spancho válasza ginola (#2957) üzenetére


Spancho
őstag

Igen ,jó lenne 32gb is :) olcsón.
Iponon nézegettem még ezt :
PRETEC 32GB i-Disk Premier
De a tesztekben ez a márka a leges legalján van mindig a sebesség tesztekben.
Szerintem még az usb 2-es általánosnak mondható 5mb/s-es írási sebességet se éri el.
Pedig nagyon szép ,és nagyon olcsó is.

Még egy kérdés.
Egy átlagos 16gb-s pendriveból mennyi a szabadon felhasználható hely ?
(gondolom tuti nem 16, hanem valami 15,4gb stb..)

Köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2959) #63463168


#63463168
törölt tag

Sziasztok!
64 Gb-os pendrivot keresek. Szempont a magbízhatóság, hosszú garanciaidő, gyorsaság.
Legyen rajta LED. Corsair kizárva. Mit ajánlanátok? Ár: max: 30 EFt.

(#2960) GrooveHero válasza #63463168 (#2959) üzenetére


GrooveHero
addikt

ilyen kell neked, csak 64 gigás.

Ezt most csak a márka miatt linkeltem

még 1 alternatíva:

[link]

vagy ez itt
boltja válogatja, hogy mennyi garit adnak, de amúgy élettartam gari vonatkozik a termékre.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2961) buci30


buci30
addikt

Rendeltem én is egy ilyet innen :)
Igaz csak majd 16-án kapom meg kiszállítással de addig csak kibírom.:)

ADATA Superior Series S102 Pro, grey - 32 GB

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2962) GrooveHero válasza buci30 (#2961) üzenetére


GrooveHero
addikt

+3 ezeré' jobbat kaptál volna ;]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2963) vidaila


vidaila
aktív tag

Üdvözletem! Melyik a leggyorsabb 4 vagy8Gb-os USB 2.0-ás Pendrive?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#2964) buci30 válasza GrooveHero (#2962) üzenetére


buci30
addikt

pl.:?
De mondjuk nekem csak USB2-van így ez is bőven elég lesz. Na meg mindenki ezt dicséri
S persze 10év garancia se utolsó szempont.
Már attól függ mire szól a garancia és mivel magyarázzák ki ha elromlik mert ugye szokás ilyenkor ,hogy nem azért volt mert... :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2965) GrooveHero válasza buci30 (#2964) üzenetére


GrooveHero
addikt

pl:[link]

sebességre megveri az ADATA-t, meg élettartam gari van hozzá. Meg az alap gari ami itt 1 év. De pölö az edigitalban meg 10 év, csak ott ez 19-be kerül, nem 12-be. De hát 10 év múlva is hol lesznek ezek a pendrive-ok...ugyanmár :))
ha meg csak usb2-n használod, akkor jobb vétel volt az, mert úgyis csak az USB2 max sebességét tudja kihasználni mindkét cucc. Ha USB3-ad lett volna, akkor még azt mondom lett is volna értelme, de így jól jártál :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2966) buci30 válasza GrooveHero (#2965) üzenetére


buci30
addikt

igen igen Köszi azért!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2967) ZÁEL


ZÁEL
tag

Kevin Cold?

(#2968) Findzs


Findzs
addikt

ilyet vettem 5év garral 80/40mb: corsair flash voyager slider 32GB

az a scandisk se rossz amit feljebb linkeltek de drágább is, én 8500 -ért vettem

tesztképek:

usb 2

usb 3

usb 3 -as adata n005 16GB -osat nyugdíjazott, nem igazán szerettem mert kupakos volt és hát mindig a zsebembe maradt a kupak jó, hogy el nem hagytam, végül továbbadtam egy ismerősnek

igazából ilyet szerettem volna de sehol nem találtam kishazánkban, biztos még nagyon új vagy lehet nem is fogják itthon forgalmazni 250/105mb:
flash voyager gt turbo

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2969) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Valami ilyesmi Pendrive tokot szeretnék venni.
Tudtok valami olyan helyet Budapesten ahol kaphatóak ilyen termékek ? (márka mind1)
Amiket találtam mind webshop. De gondolom vannak Pc üzletek ahol kaphatóak.
(esetleg Media Markt ,vagy Edigital stb...)

Előre is köszönöm.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2970) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

4-5 ezerért milyen 4 vagy 8 gigás (vagy ha van ennyiért lehet 16-os is) pendrive-ot ajánlanátok, nem kell nagyon gyorsnak lennie (az amúgy is többe kerül), csak ne is legyen lassú. Ha van ennyiért akkor lehet USB3-mas, de USB2-n is jó lenne, ha viszonylag jó sebességet tudna.
Nem olyan nagyok az igényeim, csak a mostani haldokló pendrive-omat szeretném lecserélni.

(#2971) vond válasza Pr3no (#2970) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez tökéletes lenne Neked (is)... :K

Rengetegszer volt róla szó a topicban is...
USB3-on kb. 105/30-at tud, USB2-n meg kb. 35/30-at...

16GB, USB3.0, aluház, 10 év garancia, s mindez 5 ezer forint alatt... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2972) Pr3no válasza vond (#2971) üzenetére


Pr3no
tag

Kösz a gyors választ, valószínűleg ez lesz, csak lehet a 8 gigás változata, mert az is elég nekem. Sebességben van eltérés a 8 és a 16 gigás között?

(#2973) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
USB3-as pendrive-oknál nincs kompatibilitási para?
tv-k, dvd-k gond nélkül felsimerik őket?
Mintha annó itt vki írta volna, hogy nem igazán látta egy Samsung TV az usb3-as drive-ot.
Köszi!

(*)(*)

(#2974) Spancho válasza Angelotti (#2973) üzenetére


Spancho
őstag

Szerintem nincs vele 'para'
Az Xbox 360 simán felismeri az USB3-at.
Csak az NTFS-t nem tudja használni ezért Fat32-n kell használni.
Lehet hogy valamelyik tv-nél is ez a helyzet.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2975) buci30


buci30
addikt

Ennél az ADATA Superior Series S102 Pro, grey - 32 GB az okés ,hogy USB3-as de ugye USB2 van a gépembe.

Akkor mennyivel fog fel és le menni az adat rajta így USB2-ön?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2976) GrooveHero válasza buci30 (#2975) üzenetére


GrooveHero
addikt

Idézet egy Logoutos cikkből. Nagyjából stimmelnek az adatok. Ha mégsem, akkor bocsi a félrevezetés miatt, ne mvolt szándékos.

"USB 2.0 480Mbit/s~60MB, max kábelhossz 5m, (5 V, 400mA) áramot közvetít
Az új szabványnál 8b/10 kódolás miatt csökken az elméletben realizálható sebesség:
USB 3.0 5Gbit/s~500MB, max kábelhossz ismeretlen, (5 V, 900mA) közvetít"

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2977) vond válasza buci30 (#2975) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Max. 30-35 MB/s lesz az írás és olvasás...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2978) buci30


buci30
addikt

Köszönöm!

Melyik az a program amivel meglehet mérni a sebességüket a pendrive-oknak?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2979) vond válasza buci30 (#2978) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pl. CrystalDiskMark... De egy nagyobb file sima másolásánál is megnézheted, hogy nagyjából mennyi a max. sebesség...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2980) Angelotti válasza Spancho (#2974) üzenetére


Angelotti
tag

hd filmeknél méret miatt kell nekem az NTFS.
Úgyhogy sztem veszek egy tdk 2.0-ást.
Köszi a választ!

(*)(*)

(#2981) vond válasza Angelotti (#2980) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A fájlrendszer miatt aztán tökre mindegy, hogy USB2-est, vagy 3-ast veszel... Az USB3-as is mehet ugyanúgy NTFS-re... És ott legalább nem tart 10-20 percekig rámásolni egy HD filmet...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2982) GrooveHero válasza vond (#2981) üzenetére


GrooveHero
addikt

De a legtbb tv csak USB2.0-t tud, még a 200k-sak is. :((

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2983) vond válasza GrooveHero (#2982) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az nem azt jelenti, hogy nem tudja használni az USB3-as eszközöket, hanem hogy csak USB2-es port van rajtuk (ami speciel bőven elég akár egy nagy bitrátájú 3D FullHD film beolvasásához is)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2984) GrooveHero válasza vond (#2983) üzenetére


GrooveHero
addikt

Az tiszta sor. Én csak azért említettem meg, hogy mire egy FHD bluray filmet átrak usb2-n egy pendrive-ra, addigra lemegy a nap, meg kétszer feljön :DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2985) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Új pendriveot szeretnék venni, olyan 10-12 eFt körül szánnék rá,USB 3.0 portom van,szóval az fontos lenne és 32 GB-s lenne optimális,eleinte egy kingston datatraveler elite 3.0-t nézegettem,de ha van más,esetleg olcsóbb,jobb,gyorsabb,akkor az is jöhet.A márka másodlagos,ha megbízható. Főleg HD-filmek,nagyobb fájlok másolására használnám.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#2986) GrooveHero válasza Destroyer91 (#2985) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szerintem ez kell neked:

[link]

olcsóban nem nagyon van, de azért érdemes keresgélni. Pikk-pakk pont országos hálozattal elviszik akárhova 2-300ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2987) GrooveHero válasza GrooveHero (#2986) üzenetére


GrooveHero
addikt

Minden esetre én rendeltem egyet. A pikk-pakk pont ingyenes, gondolom az összeg miatt. 12 körül nem nagyon kapod meg ezt a pendriveot sehol sztem. 1 év gari van rá, gondolom a többi gyártói, illetve élettartam. Vagy legalábbis nagyon remélem. :C

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2988) Findzs válasza GrooveHero (#2987) üzenetére


Findzs
addikt

nagyon tetszik nekem is ez a pen lehet ha hamarabb látom ilyet veszek én is a corsair slider helyett :K

a pixmániával mi a gond egyébként? (2 év gar) :U
[link]

tudatlan vagyok azért kérdem :B

más:
kezdenek egyébként ezek a penek feleslegesen gyorsak lenni :U
ha nem ssd-ről használja őket az ember usb 3.0 -án akkor a winyó úgyis visszafogja

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2989) GrooveHero válasza Findzs (#2988) üzenetére


GrooveHero
addikt

Az az érdekes, hogy személy szerint nekem semmi bajom velük, mert egyszer rendeltem tőlük egy számítógépházat, és minden rendben volt. Ok, az nem tud elromlani. De ha neten kicsi utánna guglizol a pixmániának, nem sok pozitív véleményt hallani róluk. Illetve inkább úgy fogalmazok, hogy sok rosszat olvasni róluk, talán így helytállóbb a fogalmazásom.
Azért a sata 2 ~300mb/sec-es sebességével ez sem vetekszik.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2990) Destroyer91 válasza GrooveHero (#2986) üzenetére


Destroyer91
tag

Köszi a választ,de esetleg más opció nincs? És mondjuk olyan webshopból,ahonnét azonnal meg tudom rendelni és a héten meg is kapom,mert kellene a dolog :DD Plusz a SanDisk-ekkel kapcsolatban mindenem van,csak jó tapasztalataim nincsenek... :D

(#2991) Findzs válasza GrooveHero (#2989) üzenetére


Findzs
addikt

"ha nem ssd-ről használja őket az ember usb 3.0 -án akkor a winyó úgyis visszafogja"

"Azért a sata 2 ~300mb/sec-es sebességével ez sem vetekszik."

persze, hogy nem csak ha winyóval használod a winyók max ilyen 100-120 mb -ot tudnak azért írtam, hogy visszafogja

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2992) GrooveHero válasza Destroyer91 (#2990) üzenetére


GrooveHero
addikt

Én most rendeltem meg az előtt pár perccel, hogy írtam, hogy megrendeltem, elvileg szerdán délután mehetek érte, de legkésőbb csütörtök délután. Eddig semmi bajom nem volt Sandisk pendrive-okkal, pedig már 3 ve nyüstölök egy régi kis 4 gigás USB2-est, de még mindíg hibátlan és nagyon is vigyáztam rá, és a sebessége is tűrhető. 25/18 Mb/sec. Ha a Sandisk márkával kapcsolatban fenntartásaid vannak, akkor nem tudom, mit ajánlhatnék. Én nekem bevált. Rengeteg jó márka van mág, Adata, Patriot, Silicon Power, stb.
Van itt egy teszt, megnézheted, és választhatsz ezekből is akár. De az az egy dolog biztos, hogy a Sandisk-nél gyorsabban nem sokat fogsz találni, talán -et, vagy kettőt, az ennél gyorsabbakat már SSD-nek nevezik :K

Findzs ebben is van valami. Ha ki akarja az ember használni a max teljesítményt, akkor ahhoz már ugye USB-as aljzat és SATA-as vinyó is kell bizony.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2993) Destroyer91 válasza GrooveHero (#2992) üzenetére


Destroyer91
tag

Na az A-data már jobban hangzik :D És hol is van az az említett teszt ? :U

[ Szerkesztve ]

(#2994) GrooveHero válasza Destroyer91 (#2993) üzenetére


GrooveHero
addikt

Bakker, nem linkeltem be?:DD
el is felejtettem, bocsi.

[link]

itt is van. A teszt végén van egy link a teszt első feléhez, abban is van még 1-2 pendrive. Én nem nagyon olvastam, a Sandisket nem merték betenni, hogy legyen esélye a többinek ;] :P

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2995) Destroyer91 válasza Destroyer91 (#2993) üzenetére


Destroyer91
tag

[A-Data N005P 32GB] Esetleg ő? :U
Ó, kösz a linket :D pont ki is néztem az egyik tesztszereplőt ha jól látom :D

[ Szerkesztve ]

(#2996) GrooveHero válasza Destroyer91 (#2995) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem rossz ez, csak mind az a bajuk, hogy a kis méretű féjlokat iszonyatosan lassan írja, ahogy a tesztben is van. Bezzeg a Sandisk. Na jó, tényleg befejeztem. De olvastam, hogy az a kis fájlokat is gyorsan írja.
Mindegy, nem akarlak rábeszélni, válaszd azt, amelyik neked szimpatikus :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2997) Destroyer91 válasza GrooveHero (#2996) üzenetére


Destroyer91
tag

Okés,köszönöm a segítséget,még azért rágódok rajta egyet :R :DD

(#2998) GrooveHero válasza Destroyer91 (#2997) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igazán nincs mit ;)

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2999) Findzs válasza Destroyer91 (#2995) üzenetére


Findzs
addikt

nekem a 16 gb -os kistesója volt 2 évig

a kis fájlokkal belassul de még vállalható volt úgy is, ráadásul 32 -es gyorsabb mint a 16 -os
pozitív volt még a fém test, 2 év után új állapotú volt (bezzeg, amit vettem helyette a 32 es corsair slider már 1 nap után tele volt mikro karcolásokkal a fényes műanyag felületén)

ami engem jobban zavart az a kupakja, könnyen lejött és inkább beraktam a kupakot a dobozába a dobozt meg a szekrénybe így nem hagytam el :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3000) GrooveHero válasza Findzs (#2999) üzenetére


GrooveHero
addikt

Na igen, a kupak hátrány, könnyen elhagyható. Ebből a szempontból jók ezek a visszahúzhatós cuccok :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.