Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Macisajt3 válasza Gézengúz (#2449) üzenetére


Macisajt3
tag

Őszintén szólva nem zavar, ha messziről rendelek. Amazon-tól pedig már jópár dolgot vettem, teljesen korrektek voltak, ha bármi bajom van azonnal megoldják :)
(az általad linkelt boltot nem ismerem)

GrooveHero: ezt nem szállítják Magyarországra

Ha amazonnál nézelődsz, akkor két típus van: egyrészt amit az amazon saját maga forgalmaz, másrészről amit ő csak közvetít. Ezt mindig az adott terméknél látod, pl Dispatched from and sold by Locoisle777. A forgalmazó alatt pedig meg tudod nézni kiknek a termékét árulja még amazon, pl: 16 new from £24.89 1 used from £26.55.
Az adott pendrive ára amazon.co forgalmazásában:

Order Summary
Items: £29.58
Postage & Packing: £5.70
Order Total: £35.28

A végső árukat szállítással stb-vel együtt pedig úgy tudod megnézni, hogy egészen a megrendelés utolsó fázisáig elmész. (ha utóbbi gondot okoz, akkor nyugodtan küld el nekem pm-ben és megnézem mennyi lenne)

(#2452) GrooveHero válasza Macisajt3 (#2451) üzenetére


GrooveHero
addikt

Az angollal nincs gondom, menni fog ;)
Te külföldön vagy?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2453) Macisajt3 válasza GrooveHero (#2452) üzenetére


Macisajt3
tag

Nem, mgo-n. És ide is rendelek mindent. (eddig .com \ .de és .co.uk oldalukról rendeltem Magyarországra)

(#2454) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Megbízható pendrive márka a Transcend?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2455) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

SanDisk Cruzer Blade 32GB

Az írás elég tré, de ennek tudatában vásároltam 3900-ért. Javarészt úgyis olvasás lesz a feladata egyéb esetben meg türelmes leszek :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2456) DBAtti válasza GrooveHero (#2450) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Csak kicsit olvasgattam a topicot, bestBuy jeligére keresnék 16Gb-s, vagy nagyobb USB3-as versenyzőket. Nagyon nagy sebességet nem várok el, mondjuk 20-30MB/sec írással már megbékülök, persze minél gyorsabb, annál jobb, plusz extrákra nem tartok igényt, jobban szeretem a fix csatlakozójú (nem behúzható), rögzíthető kupakos, csak egy "slotot" elfoglaló darabokat.
A termékpaletta nagyságára való tekintettel fordulok hozzátok kedves Topiclakók, melyiket lenne érdemes megnézni, valamilyen gazdaságos áron, lehet akár innen az Apróról, vagy külföldről, ha nagy a differencia.

Üdv!
Attila

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2457) Rendo84


Rendo84
senior tag

64GB-os pendrive-ot szeretnék vásárolni.
A megbízhatóság a fő szempont, USB 3.0, legalább 70/30-as sebességet tudja.
Ezek között vacillálok, de ha tudnátok jobbat, megbízhatóbbat ajánlani, azt is szívesen fogadom:
- Kingston DataTraveler Elite 64GB DTE30/64GB
- Kingston DataTraveler R30 64GB DTR30/64GB
- Corsair Voyager Slider 64GB USB 3.0 CMFSL3-64GB
- Corsair Voyager 64GB USB 3.0 CMFVY3S-64GB
- Corsair Survivor 64GB USB 3.0 CMFSV3-64GB

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2458) vond válasza DBAtti (#2456) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem egyértelműen ADATA S102 Pro 16GB :K 4 ezer körül már kapható...

USB3-on 90-100 körül olvas és 40-50 körül ír, USB2-n ez kb. 35/25-re módosul, de nagyrészt az USB2 korlátai miatt...

(#2457) Rendo84: Azok a Kingston-ok elég lassúak, a Corsair-ekről meg nem sok jót hallani megbízhatóság terén... Viszont ADATA N005 64GB-ot lehet pár helyen kapni már 15 ezerért...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2459) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na nem győztem kivárni a kolléga rendelése megjön-e, megvettem máshonnan, hasonló árban... (S102Pro 32Gb)

Nagyon meg vagyok vele elégedve...

Most kicsit rázom a fejem, hogy januárban nem az USB3-as változatát vettem az alaplapomnak... :U

[ Szerkesztve ]

(#2460) vond válasza Gézengúz (#2459) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez így is nagyon pöpec, ne aggódj... Az szekvenciális olvasás lenne sokkal gyorsabb, de azt meg ki lehet bírni... Az írás meg kb. csak egy 10-15-tel lenne jobb... A kis file-okat ugyanolyan gyorsan kezeli USB2-n is, és az elérése is hasonlóan gyors...

Hol vetted és mennyiért? ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2461) macska válasza Gézengúz (#2459) üzenetére


macska
tag

PCI-E USB 3.0-ás kártyát is lehet venni. Nekem az van, hozza jól az USB 3.0-ás sebességet az ADATA S102 Pro 32GB-os változattal. Olvasás 98, Írás 48 MB/sec.
Nálam USB 2.0-án 26-27 MB/sec az olvasás, és az írás is. Kicsit lassabb, mint nálad, de nem rossz ez sem.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2462) perempe


perempe
addikt

CORSAIR Flash Voyager Mini 16GB. nem megy a TV-n, majd a számítógépen se. megfordítom, és minden ok. (úgy csinálták, hogy fordítva is rá lehessen dugni az usb-re...) :W

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2463) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Hali !
Nekem a következő problémám van, ill kérdésem.
Van egy msi 880GMS-e35 alaplapom amin van 2db 3.0 USB.
Na most az a gondom hogy rádugom az usb 3.0 pnedrive-t és a sebbesség semmivel sem jobb mintha a normál usb-n keresztül használnám. Mi lehet a baj ?
A leirásban megjegyzésként ez van írva : Important
If you want to use a USB 3.0 device, you must use the USB 3.0 cable to connect
to the USB 3.0 port.
.

Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#2464) Gézengúz válasza szoszo75 (#2463) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azon 1szerű oknál fogva, hogy a csatlakozód ugyan kék de nem USB 3-as...
Ez az ami USB 3-as...

[link]

Szintén zenész vagyok csak éppen ASUS-ban.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2465) szoszo75 válasza Gézengúz (#2464) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Akkor mi a reteknek van a leírásban meg az alaplapon feltüntetve mint usb 3.0? :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#2466) Gézengúz válasza szoszo75 (#2465) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én itt sehol sem látok USB 3-at...

[link]

Pl. az én lapomnak is van egy ugyanígy kinéző párja azzal a különbséggel, hogy rajta van az USB 3-as chipcsiripp is...

(#2467) szoszo75 válasza Gézengúz (#2466) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Nos valóban ezen a az oldalon a képen még csak nem is kék színű az a 2db usb csati ami viszont az enyémen az.
Akkor minek jelölték más színnel illetve miért van az alaplapra az feliratozva hogy NEC USB 3.0 ? :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#2468) Laybee válasza szoszo75 (#2467) üzenetére


Laybee
őstag

Driver fent van? Nemtom kell e hozzá, megnézheted, hátha.

(#2469) Macisajt3 válasza szoszo75 (#2463) üzenetére


Macisajt3
tag

Nem lehet hogy a szükséges usb 3.0 controller nincs feltelepítve? Nekem pl az op rendszer újrahúzása után mindig fel kell külön raknom.

(#2470) szoszo75 válasza Laybee (#2468) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Letöltöttem és felraktam a gyártó oldalárol valami renesas usb 3.0 drivert de semmi sem változik nem lett gyorsabb.

DIGI 500 ról 1000-re

(#2471) macska válasza szoszo75 (#2463) üzenetére


macska
tag

Az USB 3.0 pen drive pontos tipusa???

Szerintem meg a kék USB az 3.0-ás, azért kék.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2472) szoszo75 válasza macska (#2471) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Silicon Power Marvel M01

DIGI 500 ról 1000-re

(#2473) macska válasza szoszo75 (#2472) üzenetére


macska
tag

Méret GB-ban???

macska

(#2474) szoszo75 válasza macska (#2473) üzenetére


szoszo75
aktív tag

32Gb és NTFS-n van.

DIGI 500 ról 1000-re

(#2475) szoszo75 válasza macska (#2473) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Találtam egy fórumot és ott is hasonlót reklamálnak.
[link]

DIGI 500 ról 1000-re

(#2476) macska válasza szoszo75 (#2474) üzenetére


macska
tag

[link]

92MB/sec olvasás, 23 MB/sec írás, 3.0-án, hát ez roppant gyengus. Ezért valószínű az írás ugyan az USB 2.0-án, mint USB 3.0-án. Olvasás lassabb, de az igazán nem igazán látszik. Max média lejátszókban, ha működik, nem lesz gond. File kezelésnél viszont olvasás és írás is van általában.

Egyszer itt azt mondtam, ha USB 3.0-ás eszközt vesz az ember, akkor az olvasás, és írás gyorsabb legyen egyértelműen. Ha kettő közül bármelyik USB 2.0 szintet tud, felesleges, USB 3.0-ás eszközt venni, mivel usb 2.0 szintet tud az egyik paramétere. USB 2.0 szintű pen drive, USB 3.0- ás csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2477) szoszo75 válasza macska (#2476) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Ezt a videót én is láttam, de ebből nem derül ki hogy az illető usb 2.0-n vagy 3.0-n használta, tesztelte a kütyüt .. Ezt sehol nem írja.

DIGI 500 ról 1000-re

(#2478) macska válasza szoszo75 (#2477) üzenetére


macska
tag

Látszik, a 92MB-os olvasási adatból. USB 2.0-án max 30-35 lenne, de inkább max. 30MB/sec.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2479) macska válasza macska (#2476) üzenetére


macska
tag

"Olvasás gyorsabb 3.0-án , de az igazán nem igazán látványos. Max média lejátszókban, ha működik, nem lesz gond. File kezelésnél viszont olvasás és írás is van általában."

javítottam. :)

macska

(#2480) Gézengúz válasza macska (#2471) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szal nekem is kék a non USB-3-as lapomon, de nincsen USB 3 chip..Vili????

[link]

[link]

A két lap full ugyanaz, csak az egyiken nincs usb 3 chip...Miért pakolnának rá másmilyen színű USB csatikat, egyszerűbb így nekik..

(#2481) macska válasza Gézengúz (#2480) üzenetére


macska
tag

értem, hát elég félrevezető.

macska

(#2482) szoszo75 válasza macska (#2481) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Az, valóban félrevezető, engem is félrevezetett mert korábban olvastam róla és azt írták van usb 3.0. részben ezért is választottam. Még az alaplapon is feliratozva van hogy nec 3.0 USB és erre tessék a chip nincs rajta. Valszeg igazad is van az előbbiekkel kapcsolatban mert nálam a tesztel az olvasás sebessége /a kék kamu usb 3.0-n/ 34,54mb/sec, míg az írás 23,08mb/sec. Ezek szerint ha 3.0-is tényleg így muzsikál az írási sebesége akkor az rettentő gyatra.

DIGI 500 ról 1000-re

(#2483) Gstyler


Gstyler
senior tag

Sziasztok! 32gb, 3.0. pendrive-ot szeretnék vásárolni. Az eddigi hozzászólások alapján ezt találtam:
[link]

A kérdésem az lenne még, hogy az USB 3.0. PCI-e kártyákban van-e valakinek tapasztalata?
Lehet gond a legolcsóbb példányokkal???:
[link]
[link]

Előre is köszi!

(#2484) macska válasza Gstyler (#2483) üzenetére


macska
tag

Pendrive S102Pro jó választás, most az egyik legjobb.

Nekem Transcend TS-PDU3 USB3.0 Expansion Card PCI-E kártyán működik, hozza a pendrive, amit tud. Tavaly vettem 3200FT-os áron, nincs vele probléma. Most néztem, már nem nagyon kapható, kifutott tipusnak tűnik.

A 2 kártyáról, amit linkeltél, nincs tapasztalatom.

(Ha most vennék, én olyat vennék, amin a két hátsó csatlakozós lehetőségen kívül, van még egy belső csatlakozó is a kártyán, a házon belül, de ezek drágábbak. Kivezetni USB 3.0-ás kártyaolvasóra, vagy előre, USB 3.0 házcsatira. Ha ezek nem kellenek, akkor szerintem jó az olcsóbb kártya is.)

macska

(#2485) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Biost szeretnék frissíteni és usb-ről/pendrive/ szeretnék bootolni de nem akar összejönni.
Rámásoltam mindent amit letöltöttem a frissítéshez. Átállítom hogy usb-ről bootoljon de nem működik. Őtlet?
Köszi.

DIGI 500 ról 1000-re

(#2486) DBAtti válasza vond (#2458) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Köszi!

Elég szimpatikus. Még egy hangyányit lehetne olcsóbb ennél is ;) egyelőre csak 4700-ért láttam.

Valaki még esetleg más ajánlattal erre?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2487) DBAtti válasza Gstyler (#2483) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Csak annyit hozzá, hogy a Plaza Market beszerzése nem 100-as eddigit egyetlen tapasztalatom alapján, csak akkor vásárolnék náluk, ha biztosra mondják a raktárkészletet, és semmiképp nem utalnék előre. Károm nem lett, és válaszoltak mailre, de egy fejhallgatót 2 heti felesleges várakozást követően visszamondtam.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2488) Gstyler válasza DBAtti (#2487) üzenetére


Gstyler
senior tag

Köszi! Láttam én is, hogy van jó néhány negatív értékelésük! Megrendelem aztán, hha holnap nem tudom átvenni, akkor viszlát! Nem fogok várni 1 napot sem rájuk!

macska: óóó, de szuper, hogy ezt mondod! akkor keresek ilyet! :) Van esetleg vmi ajánlat?

(#2489) szoszo75 válasza szoszo75 (#2485) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Probléma megoldva, kérdés tárgytalan. :)

DIGI 500 ról 1000-re

(#2490) macska válasza Gstyler (#2488) üzenetére


macska
tag

[link]

Itt van, bár amikor én néztem, mintha 7-8000 körül lett volna anno.

[link]

[link]

Azóta vettem egy Trust SuperSpeed 17320 tipúsú külön tápos 4db USB 3.0 porttal rendelkező eszközt. kb 10000 volt, valamint nem terheli az USB 2.0 portjaimat tápellátást tekintve. A PCI-E kártya egyik usb 3.0 portjával van összekötve.
900FT körüli USB-s kártyaolvasót. Mindkét eszköz használható később akár USB 3.0 porttal rendelkező laptophoz is. Én így oldottam meg végül az USB 3.0 "portbővítést", és a kártyaolvasó dolgot hardware-rileg. 3200FT volt az olcsó 2 portos USB 3.0 PCI-E kártya.
Összessen max 15000 volt, és persze nem egyben vettem, fokozatosan. :)

1db USB 3.0 port a 4 portos felé. PCI-E 3.0 kártyámon van még egy szabad port, + 4db az asztalomon. :) Tökéletesen működnek az USB-s eszközök a Trust-tal, és a kis winyóm is megy róla a kis kábelével, bírja a tápot. A gép hátsó usb 2.0 portjairól csak úgy működött a kis winyó, hogy HDD Y kábelt kellett használnom, mert az 1db USB 2.0 port nem tudta ellátni már tápilag. Így ez is megoldódott, és van előttem az asztalon 4db USB 3.0 port. :DD

[ Szerkesztve ]

macska

(#2491) macska válasza macska (#2484) üzenetére


macska
tag

Kiegészítés. Az én ADATA S102 Pro 32GB-osom nem szerette az USB 3.0 hosszabbító kábelt, csak a PCI-E 3.0 kártyám közvetlen portjáról volt hajlandó stabilan működni. A hosszabbító kábel egy 1250 forintos, nem a legminőségibb kábel volt. Ez is közrejátszott a Trust eszköz megvételében. Ha már kiboncolgattam kissé a témát fentebb. :) (Ezt már leírtam a fórumon valahol korábban is.)

[ Szerkesztve ]

macska

(#2492) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
32 vagy 64 gigás pendrive vételén gondolkozok.
Csak filmnézésre használnám. Elég az USB2.0-ás olvasási sebesség mondjuk egy 20 gigás hd anyag lejátszásánál?
Mik a preferált, megbízható márkák?

PH-n vannak transcend, meg verba 64-es csodák 9 ezer környékén, ezekről vélemény?
előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#2493) Gstyler válasza DBAtti (#2487) üzenetére


Gstyler
senior tag

Reggel egyből hívtam őket (plazamarket), tájékoztattak, hogy szerdára tudják az általam kiválasztott boltba szállítani! Ez így még belefér!
(Egyenlőre az árral még nem variáltak, ahogy olvastam az a specialitásuk) :D

[ Szerkesztve ]

(#2494) DBAtti válasza Gstyler (#2493) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Remélem rendesen megkapod a kért terméket. Végső soron, ha minden vásárlásnál elszúrnának valamit, már nem létezhetnének. :U hacsak mással nem foglalkoznak, vagy ugyanezzel több néven. Sok sikert és hosszú életű pendriveot (hogy véletlenül se kelljen garanciáztatni)!

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2495) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
32GB usb3-as pendriveot keresek, a lényeg, hogy gyors legyen és itthon is kapható legyen.
Semmi extra igényem nincs (bár azt hiszem ez magában már extra igény), tehát ne legyen túlspilázva a dizályn, ne legyen nagydarab és rendes kupakja legyen.
Köszi a segítséget!
Csaba

(#2496) gryphus válasza jobbacsabba (#2495) üzenetére


gryphus
csendes tag

Tessék! A legolcsóbb helyen, szinte a leggyorsabb 32GB-os pendrive.

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2497) jobbacsabba válasza gryphus (#2496) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Nem nagyon látom mit linkeltél. :F

(Esetleg leírhatod a típus nevét. Köszi.)

[ Szerkesztve ]

(#2498) gryphus válasza jobbacsabba (#2497) üzenetére


gryphus
csendes tag

Nekem működik...Akkor Sandisk Extreme 32GB USB 3.0 Flash Drive

[ Szerkesztve ]

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#2499) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Kinéztem végül, hogy mit szeretnék ez lenne az.
Szerintem árban és gyorsaságban is nyerő!

Szerintetek?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2500) gryphus válasza LordAxwell (#2499) üzenetére


gryphus
csendes tag

Jó kis flash drive, megbízható, a lényeg hogy a te elvárásaidnak megfeleljen. Nekem lassú...

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.