Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) ginola válasza vond (#2299) üzenetére


ginola
addikt

Köszi a tippet!

(#2302) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Transcend JF500 64gb-os típusról mik a tapasztalatok? Mennyire lassú az írás olvasási sebesség ennél a típusnál valamint mennyire megbízható? Venni akarok egy ilyen nagyobb pendriveot és neten nézegetve ez a legolóbb (9 ezer).
Köszönöm.

(#2303) ginola válasza vond (#2299) üzenetére


ginola
addikt

Nem nagyon találok boltot ahol lehet kapni:(

(#2304) ginola


ginola
addikt

És szállítana is:(

(#2305) vond válasza ginola (#2303) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Árgép

Persze itt lehet, hogy van egy pár olyan bolt, ahol nem a PRO verziót, hanem a simát árulják... Arra figyelj, hogy a termék kódja AS102P-16G-RGY legyen... De szerintem már a legtöbb helyen ilyet forgalmaznak, csak valamiért nem írják bele a címbe, hogy "PRO"...

Pár hozzászólással előbbre pl. linkelték az ájpont is... Szerintem ott is az újabb verziót árulják... Erre utal a terméknév, a kép és az USB3 olvasási sebesség is...

Én meg ITT vettem helyben, és ez is PRO... :)

Egyébként ha tutira akarsz menni, akkor kérdezz rá a leendő boltnál... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2306) ginola válasza Taktoj (#2226) üzenetére


ginola
addikt

A 16 Gigásat hol vetted 7400-ért, és 16Gb-at 4400-ért?

vond
Köszi, mivel fehérvári vagyok, szállítani kéne, az drágítja.

[ Szerkesztve ]

(#2307) vond válasza ginola (#2306) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pick-Pack pontos szállítás nem jó? Általában mindenhol ezer forint alatt van...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2308) ginola válasza vond (#2307) üzenetére


ginola
addikt

Okos ötlet köszi! Kár, hogy 32 Gb-os már árban húzós, és ritka, jó lesz a 16-os, köszönöm.

(#2309) ledgeri


ledgeri
nagyúr

2000 forintos -10 forint híján- emtec 8gigás (formázva 7,2) pen!

egy dell latitude d630-ban (ahol a 3ból 1szer jelzett, hogy nem usb2.0-ba raktam... :F )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2310) jozsi252 válasza ginola (#2308) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

ebolt-ba a pick pack pontos szállítás, inmedio meg relay üzletekbe 390ft. Viszont ott 5400 körül van az S102P

iPhone 13 Pro Max

(#2311) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kettő (ugyanolyan) pendrive-ot biztonsági mentés céljából. Amiket jó lenne, ha tudna:

Kezelje az USB2-öt, mert csak az van.
Legyen strapabíró, mert két naponta írva lenne, olyan 2-3 gb-s fájlal.
Lehetőleg legyen minél gyorsabb.
Legalább legyen 8 gigabyte-os
Olyan 3-4-5 ezer forintból jöjjön ki darabja.

Valakinek valami javaslat?

(#2312) vond válasza n00n (#2311) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Google drive, vagy egyéb más felhős tárhely ingyen?

Ha mindenképp pendrive, akkor én vennék 2db 16 gigás ADATA S102Pro-t összesen kb. 9 ezerért... Dehát tudjuk, hogy én hogyan viszonyulok ehhez a darabhoz... :) És amúgy sem vagyok egy nagy szakértő a témában... :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2313) akos86


akos86
aktív tag

Adott egy Kingston DT101 8gb pendrive melyet épp használtam de hirtelen áramszünet lett majd a gép bekapcsolásakor felismerte a pendriveot de formázni már nem engedte :( Kérdésem lenne hogy szoftveresen lehet e javítható e vagy marad a gari?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#2314) n00n válasza vond (#2312) üzenetére


n00n
őstag

Az a problematika, hogy mire felvánszorogna a felhőbe a 2-3 gigás fájl (valószínű nőni fog még idővel), addigra lemenne a nap. :(

Én is ADATA-kat nézegetek. Neked ilyen pendrive-od van? USB2-es porton milyen írási sebességet produkál?

(#2315) ledgeri válasza n00n (#2314) üzenetére


ledgeri
nagyúr

gyanús volt, így megkérdem: hogyan gondolod azt a folyamatot, ahogy archiválsz? talán így könnyebb lenne...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2316) n00n válasza ledgeri (#2315) üzenetére


n00n
őstag

Van a cégnél egy spéci program amivel dolgozunk. A szerveren egy Firebird (egy db fájl) adatbázisban van minden adat. Nap végén, mikor már mindenki hazament, az éppen aktuális kolléga odabattyog a szerverhez és egy általunk írt alkalmazással (csak annyit tesz, hogy rámásolja ezt a fájlt a pendrivera) lementi az adatbázist és elviszi magával. Vannak házon belüli bizt megoldások, de jobb, ha a cégen kívül is meg vannak az adatok.

(#2317) ledgeri válasza n00n (#2316) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ok, igy már érthető... :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2318) vond válasza n00n (#2314) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem olyan van, mint amit említettem... Azt gondoltam leesik a célzásokból... :)

ADATA S102 Pro 16GB... 4,5 ezer körül kapható...

USB2-n stabilan 20-25 MB/s között ír, az olvasás meg olyan 30-35 körül van... USB3-as porton ez 90-100-as olvasásra és 30-40-es írásra módosul...

BTW azért ha van jó feltöltésű net, akkor én még mindig bepróbálnám a felhőt, vagy egy sima ftp-s tárhelyet... Mondjuk egy 30-as nettel is még mindig kb. 5-6-szor annyi időbe telne a feltöltés, mint a fent említett pendrive-ra történő másolás... Úgyhogy ha ez kardinális kérdés, akkor valóban marad a flash háttértár... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2319) n00n válasza vond (#2318) üzenetére


n00n
őstag

Köszi. Berendeltem kettő ilyet. :)

Vidéki cég vagyunk, itt lassú a net. :DD

(#2320) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. USB3-as pendrive-ot keresek. Vmi márkásabb modell érdekelne, pölö Sandisk, vagy Trenscend..hasonlók. Tudnátok ajánlani ilyet?

Egy USB 2-es Sandisk Cruzer Contour pendrive-om volt eddig, vmi hasonlóra gondoltam:

[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2321) akos86 válasza GrooveHero (#2320) üzenetére


akos86
aktív tag

ADATA S102PRO

3dfx, gone but never forgotten...

(#2322) GrooveHero válasza akos86 (#2321) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. Más egyéb esetleg még? :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2323) macska válasza GrooveHero (#2322) üzenetére


macska
tag

Az S102Pro ról van a legtöbb tapasztalat, a többi lutri, hozzá viszonyítva. Mivel bátran ajánlják, nem rossz cuccos. Egyébként visszaolvasva is meggyőződhetsz róla.

macska

(#2324) jozsi252 válasza GrooveHero (#2322) üzenetére


jozsi252
veterán

Szintén az Adata-ra +1. N005 meg S102P is nagyon jó.

iPhone 13 Pro Max

(#2325) ledgeri válasza jozsi252 (#2324) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ha 1000 forint a külömbség megéri a 150% os teljesítményt az n005??(a méret nem lényeg..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2326) stigma


stigma
addikt

Hali, érdeklődnék ki milyet ajánlj, USB 3.0-s pendrive-ot tervezem venni,4-5k-ig max, illetve amire kellene:
- Kis fájlok tárolása, max 720p-s filmek néha néha,
- Fő feladata lenne hogy egy 4GB-os részt particionálnék rá, amire a Windows 7/8-as telepítőt tenném rá, tehát legfőképp erre lenen használva.
-Lehetőleg USB 2.0-val is működjön (ezt pontosan nem tudom hogy visszafelé is kompatibilis)

Amit néztem és ajánlotok az Adata S102Pro , vagy amin gondolkodtam a JetFlash 7xx vagy 5xx-es széria.
Lehetőleg itt ph!-n könnyedén vehető/beszerezhető legyen ne keljen e-bay-re mászni érte.
Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2327) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Én mindenesetre maradok sztem ennél. A felhős cucc, és a gari is pozitívum. Nem olcsó, de a márkát mindíg is meg kellett fizetni, amellet meg nem is olyan lassú azért:

[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2328) Mans20


Mans20
addikt

Jónapot

8 vagy 16gb-s pendriveből melyiket érdemes venni ami nem a legszarabb de olcsó?2500Ft van rá.

(#2329) ledgeri válasza Mans20 (#2328) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha pesti vagy az Árkád-i Interspárban vettem 2 darab 8 gigásat 4 ezerért, de nem egy sebességbajnok...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2330) Mans20 válasza ledgeri (#2329) üzenetére


Mans20
addikt

Gondolom ebbe az árba a 10/5mb félék vannak,ezekből melyik márka ami megbízhatóbb?

(#2331) ledgeri válasza Mans20 (#2330) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha feljebb tekersz láthatod is a képét.... egyebet nem tudok, nem magamnak vettem... várj még egy picit a szakikra... :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2332) vond válasza Mans20 (#2330) üzenetére


vond
MODERÁTOR

2500 körül talán Kingston Datatraveller G3 8GB... Ez olyan 15 körül olvas, s talán 7-8 körül ír... Volt nekem is, gondom nem volt vele, de nem volt túl gyors (mondjuk ennyiért milyen legyen)...

3000 alatt van még esetleg USB3-as ADATA C103 8GB is... Ez elvileg 90/10-es... Lehet, hogy jobb vétel lenne...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2333) Mans20 válasza vond (#2332) üzenetére


Mans20
addikt

Ok köszi,biost frissíteni meg ritkán adatot raknák rá,meg inkább dvd lejátszóhoz kéne,amin csak usb 2 port van,gonolom ahhoz csak a usb2 pendrive jó,még nézelődöm köszi.

(#2334) vond válasza Mans20 (#2333) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az USB3 100%-ban kompatibilis visszafelé...
Szóval az USB3-as pendrive tökéletesen fog működni USB2-es portban is... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2335) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! USB 3.0-ás pendrive-ot szeretnék vásárolni legalább 16 GB méretben 5-10 e forintos értékben. Lehetőleg gyors, gumi borítású vagy strapabíró fémházas legyen és rá lehessen kötni nyakba akasztós tartóra. A visszaolvasottak alapján az Adata s102 pro jól hangzik, de ezt nem tudom felfűzni. Emiatt eddigi választásom a DataTraveler R3.0-ra esett. Esetleg az elvárásaimnak megfelelően van ennél jobb választás?

(#2336) kovimre válasza kovimre (#2335) üzenetére


kovimre
tag

Az előző kérdésemhez akadt még egy versenyző TRANSCEND JETFLASH 780 USB 3.0 személyében.

(#2337) vond válasza kovimre (#2335) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pedig fel lehet fűzni... :K Ki van alakítva egy kis átmenő nyílás a nem kupak felőli műanyag részen... A kép bal oldalán látható... Egész vastag a lyuk, olyan 2,5-3mm átmérőjű lehet...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2338) kovimre válasza vond (#2337) üzenetére


kovimre
tag

Köszi, akkor ezt benéztem! Viszont így a nyerő egy Adata s102 pro 32GB e-bay-ről. A rangsorom pedig:
Adata s102 pro
TRANSCEND JETFLASH 780
DataTraveler R3.0

Totális káoszban vagyok, hogy mi legyen :(

(#2339) macska válasza kovimre (#2338) üzenetére


macska
tag

Az utolsó 2 totál lutri, ha a fórumban visszaolvasol pár oldalt. Én meg ezen csodálkozom. ADATA S'102PRO-ról vannak tapasztalatok, és pozitívak. Egyszerűen nem értem. :D

macska

(#2340) Mans20 válasza vond (#2334) üzenetére


Mans20
addikt

Ok és ha bedugom a usb2 be az usb3 pent ami 90/10-es,akkor milyen sebessége lesz a usb2 miatt?

(#2341) vond válasza Mans20 (#2340) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Változó...
Az elméleti maximum 35 MB/s... Ezt sok pendrive hozza is, még az olcsóbbak is... Pl. az S102Pro ennyivel olvas, és 20-25 körül ír USB2 porton...

A 90/10-es C103 pár teszt alapján olyan 30/10 körül teljesít USB2-n... Szóval csak olvasásban marad el az USB3-as maximumától, de ugye USB2-es porton nem is lehetne gyorsabb 35 MB/s-nál...

(#2338) kovimre: Csatlakozom macska kollégához...
Vedd a 32-es S102 Pro-t, az még elvileg gyorsabb is, mint a 16-os... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2342) macska válasza vond (#2341) üzenetére


macska
tag

gyakorlatikag is a S102PRO 32GB gyorsabb.

USB 2.0 írás, olvasás 26MB/sec
USB 3.0 írás: 46-48MB/sec Olvasás: 96-98MB/sec

macska

(#2343) ledgeri válasza macska (#2342) üzenetére


ledgeri
nagyúr

nincs infód (mért) az n005-ről?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2344) kovimre válasza ledgeri (#2343) üzenetére


kovimre
tag

N005-öt néztem én is! A fórumban visszaolvasva megtalálható, hogy:
N005 90 X 20.5 X 11.5mm (L x W x H) - 32GB 180 MB/sec 50 MB/sec
S102 Pro 61.8 x 18.7 x 10.7mm (L x W x H) - 32GB 100 MB/sec 50 MB/sec

Tehát sokkal gyorsabban olvas és sokkal nagyobb méretű!!! Tegyél a gép USB csatija elé egy 9 cm-re kihúzott mérőszalagot. Szerintem nagyon csúnya a mérete!

(#2345) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Keresek micro méretű pendrive-ot, mit tudtok ajánlani?
A lehető legolcsóbban és elég egy 512MBos is kb.

Egy NAS-hoz lenne, erről futna pár dolog és szeretném, ha nem rondítani el egy nagyobb pendrive.

(#2346) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Én szeretnék venni, egy gyors 16-32GB-tos USB 3.0-ás Sticket, az se egy hátrány a szép és megbízható. ADATA Superior S102 Pro 16GB szürke

Ja és ha őt bedugom az USB-be akkor alatta elfér még valami vagy kitakarja?

Használatra, OS telepítés, és egyéb nagyobb dolgok másolása.

Amúgy ez tényleg fémházas lenne?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#2347) vond válasza Tauren45 (#2346) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kitűnő választás! :K

S igen, fémházas... Ez érezhető a hűtésén is...

Egyébként nem túl széles és nem is túl vastag... De ott vannak kettővel alattad a méretei, mérd oda a leendő helyéhez egy vonalzóval... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2348) -szabi-


-szabi-
őstag

A-data c906-ról van valakinek tapasztalata, sebességtesztje?

Esetleg van itt tulaj mérjen egyet ha kérhetem. :)

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#2349) akos86 válasza -szabi- (#2348) üzenetére


akos86
aktív tag

Jó volt szép volt de a saját hibámból adódóan elromlott kb 4-5mb/sec írt.Helyette Adata S102Pro-t vegyél mert egyszerűen fantasztikus számomra az a best/buy. De ezt már korábban is írtuk. Biztos hogy nem fogsz csalódni benne.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#2350) -szabi- válasza akos86 (#2349) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, azt hittem azért 4-5mb/s gyorsabb. :)

Üdv
szabi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.