Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) vond válasza bb0t (#3400) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:) De vegyük bele a topic címébe a Cruzer Extreme-et is... :D

Komolyra fordítva a szót:

Persze, az a Kingston is abszolút jó... De nagyjából azonos ár mellett (bár az S102 azért általában olcsóbb) nekem pl. többet számít az alumínium ház, a több gari, és a sokkal gyorsabb olvasás, mint az a pár MB írásban (több 16-os S102-est teszteltem már, és mind olyan 25-26 körül írt - és ezt rendre hozták valós használatban is)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3402) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ha gondoljátok csinálhatunk az első hsz-be egy ajánlott listát, csak azt majd frissen kell tartani :)

amúgy lehet én is benevezek egy cruzer extreme-re, csak előbb még meg kell vállnom hőn szeretett kingston ultimate g2-őmtől :) anno volt már egy cruzer contour-om, és annál bazira tetszett a csúszkás mechanika (meg amúgy is nagyon szívem csücske a sandisk).

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3403) icons


icons
addikt

(#3402) FireKeeper
Szerintem az ajánlott lista jó lenne. Meg ha első hsz, akkor lehetne elöl (az új PH! feature-re gondolok)

(#3399) vond
A4team-tól még nem rendeltem, de a gariban igazad van. Viszont amit linkeltél, ott is 10 nap múlva hozzák, legkorábban. (át kell még gondolnom, hogy belefér-e, de sajnos jelenleg nincsen semmilyen adathordozóm).

Egyébként a megbízhatóság nekem is első, annyi problémám volt már gagyi, műanyag, kitolhatós pendrive-okkal, hogy ha lehet akkor inkább a minőség felé mennék el :) (úgyhogy lehet inkább várok 10 napot egy olyanra, amire 10év gari van :) (addigis megnézem hátha még máshol lehet kapni, ahol hamarabb hozzák (bár már elég sok helyet néztem)

[ Szerkesztve ]

(#3404) Findzs


Findzs
addikt

én meg ezt ajánlanám 9-10 körül:[link]

corsair slider 32gb 80/40 és ezt hozza is gyakorlatban nekem is ilyen van, előtte n005 volt és attól jobb

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3405) vond válasza icons (#3403) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[link] 5 év garival, hétfői személyes, keddi futáros átvétellel... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3406) bb0t válasza FireKeeper (#3402) üzenetére


bb0t
senior tag

Én egy ideje már dolgozom egy cikken ami pendrive-okról szól, azon vagyok hogy ma kész legyen, és aztán szívesen venném a ti kiegészítéseiteket/korrekciótokat. :B :B

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3407) icons válasza vond (#3405) üzenetére


icons
addikt

:Y Köszi! (pedig eddig argep.hu kidobta az iponos találatokat is:S)

(#3408) FireKeeper válasza bb0t (#3406) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szívesen besegítek, ha tudok :)

icons: ha a sandisk extreme kitoló mechanikája már van legalább olyan jó, mint a contour-é volt (már pedig szerintem van) akkor egyáltalán nem kell tartanod tőle. amúgy neten néztem videót róla és ott is nagyon masszívnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3409) Findzs válasza FireKeeper (#3408) üzenetére


Findzs
addikt

valaki írta itt a ph -n valahol hogy már lötyög neki :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3410) FireKeeper válasza Findzs (#3409) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az extreme vagy a contour?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3411) Findzs válasza FireKeeper (#3410) üzenetére


Findzs
addikt

az extreme

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3412) Findzs válasza Findzs (#3409) üzenetére


Findzs
addikt

nem találom sehol pedig tuti olvastam valahol
itt csak azt írják, hogy a felirat kopott le róla 1 hónap alatt
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3413) FireKeeper válasza Findzs (#3412) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az különösen nem izgat. mondjuk valami kis szütyőt adhatnának hozzá. asszem a contour első kiadásához járt bőr, vagy neoprém tok. amúgy most le akarsz beszélni, vagy mi? ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3414) McReay


McReay
aktív tag

Mit gondoltok erről a pendrive-ról:
Verbatim V3 16GB

Keresgéltem tesztet és egy ILYEN képet találtam hozzá.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#3415) Sterilzona válasza McReay (#3414) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Sztem lassú, és ennyi pénzért kapsz ha nem is sokkal, de picivel gyorsabbat is.
Picivel olvass feljebb, ott lesznek ajánlások is, a-data s102pro stb ...
Ha meg van rá 4-5k-d, akkor meg bőven találsz jobbat szerintem.

(#3416) overland


overland
aktív tag

itt gyorsabbnak írják

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3417) Sterilzona válasza overland (#3416) üzenetére


Sterilzona
senior tag

81/45 MB/s
hát ha ez igaz, akkor le a kalappal előtte :)

(#3418) Sterilzona válasza Sterilzona (#3417) üzenetére


Sterilzona
senior tag

[link]

nem tudok angolul, de itt valamit magyaráz a srác ...

(#3419) WZP


WZP
aktív tag

Visszaolvasás után a sandisk cruzer extreme eléggé megtetszett, a 32gb-os verzió is annyira gyors mint a 64 ? legalább nagyjából ? USB 2.0-ban mit tud egy ilyen kicsike ? a sebességmérős topicban nemnagyon találtam ilyen értékeket. USB 3.0-ról lehet windowst installálni ? kösz.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#3420) McReay válasza Sterilzona (#3418) üzenetére


McReay
aktív tag

Nem angolul beszél a srác, hanem német vagy holland nyelven!
2.0-án és 3.0-án tesztelte, azt magyarázza illetve mutogatja az eredményeket a monitoron!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#3421) FireKeeper válasza WZP (#3419) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

olvasásban ugyanaz, írásban kb fele a 64-esnek. USB 2.0-án konkrétan 30-35 között tudnak írásban és olvasásban is, mert az a csatlakozó maximális sebessége. valószínűleg ugyanúgy lehet róla wint installálni ahogy 2.0-ról is lehetett, csak az alaplapnak (illetve a BIOS-nak) támogatnia kell hogy USB-ről bootoljon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3422) Findzs válasza FireKeeper (#3413) üzenetére


Findzs
addikt

dehogy akarlak lebeszélni :N
remek pendrive best buy, olcsó és gyors :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3423) bb0t válasza McReay (#3414) üzenetére


bb0t
senior tag

Én nagyon nem ajánlom! Szekvenciális teszteken 80/45-t ír, ISO másolásnál meg kijött hogy 1 gigás fájlt 143 mp alatt másolt át ami kb 7 MB/s-et jelent. Ezt még egy bénább 2.0-ás tudja.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3424) Kasya válasza Sterilzona (#3418) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha nagyon erdekel, akkor este meghallgatom es leforditom neked, de ketlem hogy olyan infot tudnal meg belole, amit a tesztekbol nem :) szerk: holland

WZP: Itt a kulonbseg szamokban is. 2.0-an pedig a maximumot hozza, amit a 2.0 tud :) szerk: hasonlat kepp anno csinaltam 2.0 tezstet a 64-es verzioval, ha visszakeresel.

[ Szerkesztve ]

(#3425) overland válasza McReay (#3414) üzenetére


overland
aktív tag

ez nem olyan hosszú és tömzsi, mint a többi!

szerintem nem egy rossz opció, de mindenkinek más szempont van elől...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#3426) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Erről a pendrive-ról van valakinek tapasztalata,véleménye? A 16Gb-os verzióban.
SanDisk Extreme® USB 3.0 Flash Drive

[ Szerkesztve ]

(#3427) Findzs válasza tomy0628 (#3426) üzenetére


Findzs
addikt

az utóbbi hónapokban szinte csak erről a penről van szó

olvass kicsit vissza vagy használd a keresőt :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3428) bb0t válasza FireKeeper (#3408) üzenetére


bb0t
senior tag

Na holnap reggel jelenik meg a cikk (elvileg) "3.0 Pendrive mustra 2013" címmel - szívesen várom az ötleteket, kiegészítéseket! :) Nyilván hibát is lehet majd benne találni, bár igyekeztem.. :P ;]

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3429) bb0t válasza bb0t (#3428) üzenetére


bb0t
senior tag

Nos, EZ lenne az. :B

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3430) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

Ezen a 36 GB-os pendrive-on gondolkozom: [link]
ütés és vízálló és a sebessége 100MB/s (Read); 50MB/s (Write)
Valakinek van vele tapasztalata?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#3431) GrooveHero válasza bb0t (#3429) üzenetére


GrooveHero
addikt

Grat, jó cikk lett, végül is minden benne van, amiről itt az elmúlt hónapokban szó volt.

Bzz A többiek már ismernek annyira, hogy én mást, jobbat ajánlanék ilyen áron. De ha ragagszkodsz az ütés és por álló cucchoz, akkor válaszd ezt. Sajnos nincs tapasztalatom ez ügyben, ezt a pendrive-ot életemben nem láttam.
Ha viszont felkeltettem az érdeklődésedet a másik pendrive iránt, amiről írtam, akkor a Sandisk Cruzer Extreme-ről lenne szó, egy 32 gigás változatról, amit (kb ~10-12k) ennyiért már lehet kapni, de sebességben felülmúlja ezt.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3432) Bzzz válasza GrooveHero (#3431) üzenetére


Bzzz
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a választ, most gyursan rákerestem erre a Sandisk-re de én 14 ezer alatt nem találtam:(
Amúgy ezekre is 5 év a gari?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#3433) GrooveHero válasza Bzzz (#3432) üzenetére


GrooveHero
addikt

Próbáld meg itt ;)

A gari nem tudom, hogy mennyi. Én a 32 gigásat itmedia.sk-ról rendeltem, ott 1 év gari+élettartam van rá.
A linkelt helyen nem tudom, ezt Aflamin kollégától kellene megkérdezned, ő is innen rendelte.

De horror áron lehet kapni az edigital-nál is, csak ott 20k, de 10 év garival adják. Nekem nem ér annyit a 32 gigás, pláne hogy olyan 17k körül szereztem a 64*est (B)Kasya(/B) kolléga segítségével szereztem Amazonról. Utólag is örök hálám neki :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#3434) bb0t válasza Bzzz (#3430) üzenetére


bb0t
senior tag

GrooveHero: Köszi igyekeztem elfogulatlanul összegezni a dolgokat. :)

Szia, talán itt megtudhatsz róla némi infót, bár ez a 16 gigás változata.

Esetleg amazonon lenne érdemes megnézni a véleményeket - megnéztem mindössze egy-két véleményt látok, a kékre 5 csillagot adtak a pirosra viszont azt írták meghalt 1 vagy 2 héten belül nem emlékszem pontosan. No de itt egy alapos 7 oldalas teszt, remélem tudtam segíteni. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3435) Bzzz válasza bb0t (#3434) üzenetére


Bzzz
senior tag

Húú köszönöm szépen, átolvasom a teszteket. :) Még egy "hülye" kérdésem lenne igazából én arra használnám, hogy nagyobb fájlokat 100MB-1GB másolnák át a pendriveomról a gépre/gépreimre. Tehát amit egyszer a penre másolok az ott maradna és inkább PC felé menne a "kommunikáció". Akkor ez olvasás vagy írásnak számít?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#3436) bb0t válasza Bzzz (#3435) üzenetére


bb0t
senior tag

Ha a pendrive-ról másolsz gépre az olvasást jelent. Szerintem ez esetben néz szét mert esetleg ennél olcsóbban kaphatsz olyan pent aminek ekkora vagy nagyobb az olvasási sebessége az írási pedig kisebb.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3437) Bzzz válasza bb0t (#3436) üzenetére


Bzzz
senior tag

okés köszi!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#3438) bb0t


bb0t
senior tag

Bizony mondom néktek a valót, pendrive-ot csak az Aldiból!
(Legfontosabb információ, hogy 1 gb hány byte) :DD :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3439) Kasya válasza bb0t (#3438) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ferenc az uj papank, ave:
"Bizony mondom néktek, kerüljétek el nagy ivben a Medion-t" :) Kedves edesanyamnak ilyen van, igaz kisebb verzioban, de annak az irasi sebessege a beka feneke alatt van (4MB). Holnap majd toltok fel rola tesztet, ha erdelne esetleg.
Rakeresve, a 32-64-nek azert mar jobb a tesztje.

Ettol fuggetlenul, epp tegnap kellett leformaznom a mienket, mert gondolt egyet es nem latta tobbet egy gep se, amin 2.0 usb van, csak 3.0 alatt lehetett formazni es lementeni az adatokat (magyarazat?).

[ Szerkesztve ]

(#3440) bb0t válasza Kasya (#3439) üzenetére


bb0t
senior tag

Remélem nem értetted félre, csak ironizáltam ;] USB 2 és 9k... Csak azért töltöttem fel a képet mert tetszett, hogy számukra releváns infó, hogy 1 giga hány bájt. :)

Köszi, hogy belinkelted a tesztet érdekes ha nem lenne ilyen drága még lehet tényleg megérné a kettesek között. :D

Fogalmam sincs, hogy miért nem működött 2.0-n, egyszer jártam hasonlóképpen amikor megvettem az új pent és az asztalin ment a lepin ment a másik kis gépen meg nem ismerte fel. Akkor ott az volt a megoldás, hogy töröltem az eszközkezelőben és mikor újra bedugtam feltelepítette az illesztőt ezúttal helyesen.

Szóval én azt gondolom, hogy ha 3.0-n működött 2.0-n nem akkor az valami illesztőprogram probléma lehet. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3441) Kasya válasza bb0t (#3440) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azert az ironia lejott, de inkabb a bajt reszre :) Azert megjegyzendo, hogy a bajt-gigabajt valtasa meg lehet marketing valahol :O Homar blog szlogenjevel elve ill. ahogy te is irtad: "Pendrive-ot csak az Aldibol" :D

A vicc ugye ott rejtozik, hogy eddig mukodott. Aztan egyik alkalomtol nem. 2db USB 2.0-s laptop/pc se olvasta + a Nokia N8 OTG-je se. A laptopomon csak usb 3.0 van, ami beolvasta, igy vontam le a kovetkeztetest. Illeszto program igy kiesne, mert az emlitett gepek eddig is olvastak, a mobilnak meg amugy is kellene. Gondoltam arra is, hogy menet kozben lett lehuzva, de akkor csak az eppen hasznalt fajl szokott serultte valni, nem pedig az egesz pendrive... Akarhogy is, orulok hogy az adatok megmaradtak :)

[ Szerkesztve ]

(#3442) bb0t válasza Kasya (#3441) üzenetére


bb0t
senior tag

Marketing persze, de annyira dilettáns módja :D bár lehet abból indulnak ki, hogy aki onnan vesz műszaki cikket annak gőze sincs az egészről :D

Ha több gépben sem működött akkor persze nem driver probléma hanem eszköz. De hogy konkrétan mi arról fogalmam sincs :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3443) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Régóta nem követtem ezt a topicot.
Mi most az ajánlott vétel 32 GB-osban?
Még mindig az A-Data S 102 Pro?

(#3444) bb0t válasza Kezdő vagyok (#3443) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát, mi pénzért? A N005 jobb, meg más is, attól függ mennyid van rá.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3445) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mit tudtok ajánlani 64 gigás pendriveok közül amit üzleti célra tudnak használni? Azaz fontos, hogy az adatok biztonságban legyenek rajt (titkositás sem hátrány) és USB3.0-ás legyen.

Árban essen azért a 20-30ezres kategóriába.

(#3446) Kasya válasza BaLee (#3445) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sandisk Extreme 64GB 3.0

Bar en helybol toroltem, igy nincs tapasztalatom rola :) Ha szukseget erzed, letoltom es kiprobalom ^^

Ha nagyon biztonsagos kellene, erdemes megnezned ezt is...csak arban joval a te erteked felett van.

[ Szerkesztve ]

(#3447) KaiotEch válasza Kasya (#3446) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezek külön progisok vagy a pendrive-on van maga a titkosító?

(#3448) Kasya válasza KaiotEch (#3447) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Sandisk kulon progis, tehat hardweresen semmi kulonos. Az Ironkey viszont hardweresen biztosit teljeskoru vedelmet (szoftweres tamogatassal).
Talan a kingston olcsobb lehet valamivel, de itt nagy a szoras...ki-ki megtalalhatja a szimpatikusat. De ha full vedelem kell, akkor Ironkey.

(#3449) BaLee válasza Kasya (#3446) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm.

(#3450) KaiotEch válasza Kasya (#3448) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem köszi, nem találok nagyon Mo.-n Ironkey-t :(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.