Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) vond válasza ledgeri (#2250) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én egy 16 gigás S102Pro-t használok pár hónapja teljes megelégedéssel... :K

Strapabíró fémház, jó fogás, korrekt kupak, atomstabil csatlakozó, stb...

Használtam már FAT32-n, NTFS-en is, de most már exFAT-en van (ez egyesíti az előbbi kettő előnyeit)...

Írást, olvasást nagyon stabilan tartja, kis méretű file-okat is elég gyorsan kezeli (sokszor olyan már, mint egy jó vinyó, vagy SSD)...

Nálam kb. ezeket a sebességeket hozza:

USB2.0: ~35MB/s olvasás, ~25MB/s írás
USB3.0: ~100MB/s olvasás, ~40 MB/s írás

Eddig jóformán csak Kingston Datatraveller-eim voltak... Hát, azokhoz képest (bár ugye régebbiek és csak USB2-esek voltak) ez szárnyal... Minden tekintetben sokkal gyorsabb, stabilabb...

~4,5-5 ezerért bestbuy... De a 32 gigás is az 9-10 ezerért... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2252) harry


harry
veterán

Sziasztok, ismeri valaki ezt a pendrive-ot? Hama Laeta 8GB
Boltban 3.5k körül van (árgép), Auchan akcióban 2.5k. Sebességadatnak annyit találtam, hogy "adatátviteli sebesség: max. 10 MB/sec.", fogalmam sincs, hogy ez jó-e egyáltalán, arról meg főleg nincs, hogy valós-e, szerintetek?

Amúgy szülőknek lenne*, és nagyon valószínűleg doksikat / képeket fogunk pakolgatni rá, de azokból sem sokat, szóval olyan nagy elvárásaim nincsenek vele szemben, de azért ne vegyünk gagyit, ha van valami bevált típus, jöhet.

Igazából lehet egy pár gigás is elég lenne, na de ha egyszer ennyiért van új, garanciálisan, akkor miért ne, ráadásul azért jól jöhet az a hely olykor (teszem azt egy hd film már ráfér, szemben a 4 gigással).

*: van is egy talán 2 gigás pendrive-om, lehet azt odaadom, én meg veszek egy nagyobbat... bár én is talán havonta, ha használom...

Mod: még annyi, hogy próbáltam rákeresni a típusra, de nem találtam infót, de mindjárt vissza is olvasok. 2.0-ra gondoltam amúgy, a 3-t egyelőre nem tudom kihasználni alaplap híján, de ha lenne is rá mód, mint mondtam, nem tervezünk nagy dolgokat mozgatni, így nem különösebben szempont, ahogy a csúcssebesség sem, de azért egy jó/közepes szintet hozzon.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2253) harry válasza harry (#2252) üzenetére


harry
veterán

Lehet tényleg az lesz, hogy odaadom a mostani kicsi pendrive-omat, mert ha már ekkorát fogok venni, akkor az legyen gyorsabb is, mert így kizárt, hogy ekkora méretet kihasználjak ilyen 5MB/s írási tempóval, úgy meg semmi értelme most pénzt kiadni... Ha már lenne egy nagy és gyors pendriveom, akkor nem lenne probléma, hogy ez lassú, de így talán inkább nem veszek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2254) macska válasza harry (#2253) üzenetére


macska
tag

Én is így tennék. Ha nagyobb pendrive, nagyobb file-ok, de ne egy óráig tartson.

macska

(#2255) macska válasza macska (#2254) üzenetére


macska
tag

Ne egy óráig tartson a másolás. Lemaradt a lényeg. :D

macska

(#2256) ledgeri válasza vond (#2251) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszönöm!!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2257) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mennyiért vettétek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2258) vond válasza ledgeri (#2257) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez nekem (is) szólt? Ha igen, akkor én személy szerint párszáz forinttal 5k alatt, 3-4 hónapja talán... Jahhh, és ugye a 16 gigás ADATA S102Pro-ról van szó... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2259) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, usb3.0-ás pendrive-ot keresek 16gb méretben, főleg adathordozás ide-oda, és későbbiekben filmeket néznék majd róla.
Visszaolvastam jópár hozzászólást, és az ajánlott pendrive-ok közül kettőre szűkült a választék:

ADATA 16GB USB3.0 Fekete (AS102P-16G-RGY) ez ugye az S102 Pro?
olvasás/írás 100/25 (~4,6k ft)
ADATA 16GB USB3.0 Szürke (AN005P-16G-CGY) ez meg ugye az N005
olvasás/írás 150/25 (~5,5k ft)

Utóbbi megéri a többletpénzt? Vagy Ti melyiket vennétek inkább?

Köszi a segítséget előre is.

(#2260) vond válasza xtevo (#2259) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Az nem zavarna, hogy az N005 majdnem 10cm hosszú?
Csak mert ha igen, akkor el van döntve a kérdés... :)
(Nálam ez elég sokat nyomott a latban.)

Egyébként akár jobb lehet valós használta közben is, de szerintem nem sokat éreznél belőle, max. annyit, hogy egy HD filmet nem 3, hanem 2 perc alatt másolsz fel (ha egyáltalán tényleg van ennyi különbség)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2261) xtevo válasza vond (#2260) üzenetére


xtevo
őstag

Kérlek azért erősíts meg, hogy akkor jó típusokat néztem?! Nehogy vmi gyenguskább modellt vegyek ezek helyett. :D

Huh, a méretét nem is figyeltem még, az N005 9cm, az S102 Pro 6,2 cm ez kupakkal, vagy anélkül értendő?
Mind a kettő fémházas, csak egyik fújt felületű még? Ez is különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2262) vond válasza xtevo (#2261) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jókat néztél, és az áruk is rendben van, ne aggódj... ;)

Igen, kupakkal együtt ~6cm a 102-es...

Az N005-ről nincsenek személyen tapasztalataim... Azt tudom mondani, hogy a 102-es biztos, hogy fémházas... Ezt érezni is rajta, sokkal hűvösebbnek hat, ha megfogja az ember használaton kívül... Ez egyébként hőelvezető funkciót is betölt, huzamosabb használat közben érezhetően langyos lesz (de ez általában minden pendrive-val így van), de a munka végeztével hamar kihűl...

Fújt felület alatt mire gondolsz? Max. a feliratok lehetnek fújva rajta... De ha így is van, elég jól megoldották, mivel hónapok óta cibálom jobbra-ballra, több gép között, közben van kézben, zsebben, asztalon, táskában, stb... De eddig még egyáltalán nem kopott le sehol...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2263) xtevo válasza vond (#2262) üzenetére


xtevo
őstag

Megnyugtattál! :R
Most beleültetted a bogarat a fülembe, hogy a mérete zavarni fog. :D
Igazából ADATA hivatalos oldaláról vettem, az n005-nél látszik is: katt "Aluminum body with brushed metal finish"
az s102 pro-nál pedig "Aluminum body with metal finish".

...Mire leírtam rájöttem, hogy ez a kupakra vonatkozik :D

[ Szerkesztve ]

(#2264) vond válasza xtevo (#2263) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, a kupak szerintem műanyag...

Lehet, hogy arra értik ezt a "brushed metal"-t, hogy lefújják/színezik egy kicsit magát az alumínium házat... :U Bár így ránézésre semmi különbséget nem vélek felfedezni a házak színe és anyaga között...

De mindegy is... Döntsön a hossz (ha számít), és az ár...
Mindkettővel jól fogsz járni, ez a lényeg... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2265) xtevo válasza vond (#2264) üzenetére


xtevo
őstag

A kupak nem is lényeges, csak szeretek vásárlás előtt minden infót beszippantani. :P A fém ház az viszont fontos, és ez teljesül mindkettőnél, pipa.
Akkor bármelyik mellett döntök, nem nyúlok mellé, köszi a megerősítést és a segítséget! :R

Most már tényleg döntenem kell, hogy a sebességet tartsam-e szem előtt, vagy a mobilitást.

(#2266) vond válasza xtevo (#2265) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)

Nézz esetleg 1-2 sebesség tesztet (ha eddig még nem tetted meg)... Lehet hogy a valóságban nincs annyi különbség a két pendrive között... Ugyanakkor azt is meg kell említenem, hogy szerintem még az N005 is jócskán belefér a mobilitásba, nem olyan vészesen nagy az...

Keress hasonló méretű tárgyakat, vagy akár rajzold le őket egy papírra, és mérlegeld, hogy melyik méret lenne számodra az ideális... S emellett nézz teszteket, review-kat...;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2267) xtevo válasza vond (#2266) üzenetére


xtevo
őstag

Nem kis vívódás után, de én is az S102 Pro mellett döntöttem. :) Azért leírom, hátha valakinek hasznos, hogy miért ezt választottam.
1. Az N005 csak olvasásban tud többet, írásban ugyanaz a teljesítménye, mint az S102 Pro-nak (16gb méretben)
2. Méret... a 6cm sokkal, de sokal barátibb, mint a 9cmes (10 cm-es a mobilom! :D)
3. Olcsóbb, ár/érték arányban jobb
4. Kinézet, design

(#2268) vond válasza xtevo (#2267) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Használd egészséggel és nagy-nagy megelégedéssel! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2269) xtevo válasza vond (#2268) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi szépen! :R Ha meglesz, tesztelem és dobok majd fel eredményeket!

(#2270) ledgeri válasza vond (#2258) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen! neked is, így köszönöm ezt is...!!!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2271) Laybee válasza xtevo (#2267) üzenetére


Laybee
őstag

Ő az igaz? AS102P-16G-RGY/46865 Leírásból nem derül ki, hogy pro vagy sima. Úgy tudom mindkettő létezett.

(#2272) xtevo válasza Laybee (#2271) üzenetére


xtevo
őstag

Igaz még nem vettem meg, de igen. A gyártó cikkszámban a p = pro erre utal AS102P.

(#2273) Laybee válasza xtevo (#2272) üzenetére


Laybee
őstag

Akkor jó, köszi.

(#2274) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van most piacon olyasmi kiépítésű pendrive, mint a TRANSCEND T3:

(épp csak minimálisan olyan vékony és hosszú, amennyire lehet), de USB 3.0-as csatolóval és nem kerül sokkal többe (nem a duplája árban), és kicsit gyorsabb is, mint ez (nem csak dísz az USB 3.0 címke, még ha nem is dönt rekordokat a 3.0-ások közt)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2275) Laybee válasza janos666 (#2274) üzenetére


Laybee
őstag

Én csak szívtam az ilyen csatlakozóval ellátott pendriveokkal...
Honlapon nincs ilyen pendrive..

[ Szerkesztve ]

(#2276) janos666 válasza Laybee (#2275) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam mindenféle pendrive vagy megdöglik vagy elhagyom úgy egy, max két éven belül

Viszont ha zsebbe akarok tenni, akkor a fizikai méret a lényeg és a soványok nyernek.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2277) Laybee válasza janos666 (#2276) üzenetére


Laybee
őstag

Van benne valami. Én egyet emiatt hagytam el, mert kicsi volt és kirántottam, észre se vettem :) Aztán ez a hol érintkezik hol nem érintkeziktől kirázz a hideg.

(#2278) ledgeri válasza janos666 (#2274) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az usb3.0-ás csati, hogyha közelebbről megnézel egyet te is belátod, több felületen csatlakozik, mint a 2.0-ás, ezért a 3-náll (még... :R ) nem hiszem, hogy találsz ilyet (bár vadászhatsz! (én is jó emlékekkel [abszolut értéken] gondolok az ilyesmi pendriveomra Verbatim micro... ;) :B :O )

Ha nem kell a sebesség, miért kell a frissebb szabvány?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2279) janos666 válasza ledgeri (#2278) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert először kinéztem magamnak, amit linkeltem, csak gondoltam rákérdezek itt, mert 20-30% felárat szívesen szánnék rá, ha van némileg gyorsabb USB3-as kivitelben is hasonló.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2280) ledgeri válasza janos666 (#2279) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2281) whited


whited
addikt

sziasztok
ha 1 corsair flash survivor 3.0 16gb usb 3.0-n 7 mb/s-el másol akkor mi van?
csak mert szerintem ez elég kevés , 80mb-al indít most meg 7-8mb

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2282) vond válasza whited (#2281) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Milyen file-rendszerre van formázva?

NTFS-nél lehet tapasztalni hasonlót: A másolás elején nagyon gyorsan bekezd (akár irreálisan is), a végére azonban jócskán belassul (akár minimum tempó alá), sőt akár másodpercekig is áll 99%-on...

Megoldás: Ha nem lennének 4Gb-nál nagyobb file-ok a pendrive-on, akkor formázás FAT32-re, ha viszont ennél nagyobb file-okat is mozgatnál, akkor exFAT-re...

Én is ez utóbbit használom... Ötvözi a FAT32 és az NTFS előnyeit... Egyetlen hátránya, hogy natívan csak Vistán és Win7-en támogatott... De van egy egyszerű patch XP-re is, aminek telepítése után gond nélkül megy azon is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2283) Laybee válasza vond (#2282) üzenetére


Laybee
őstag

Igen. milyen jó lenne ha linux is támogatná.

(#2284) janos666 válasza vond (#2282) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez onnan eredhet, ha a Windows egy NTFS mountolásakor bekapcsolja az írási gyorsítótárazást, mert HDD-nek nézi, FAT esetén pedig nem, mert gyorsan is biztonsággal eltávolítható pendrive-nak tételezi fel? :F

A FAT-ot azért nem szeretem, mert korlátolt és könnyebben döglik. Az NTFS-t és exFAT-ot pedig azért, mert csak a windows olvassa magabiztosan, linuxos kütyüknél kérdéses.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2285) vond válasza janos666 (#2284) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pontosan... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2286) janos666 válasza janos666 (#2274) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez csak rendelésre van. :(((
Elkezdtem nézelődni, és nem találok másikat. Pedig tudom, hogy régen az A-DATA is gyártott hasonlót. Még olyat is, amiben vékony üveglapok és fém adták a vázat, az tetszetős volt.

Ha tudom, hogy eltűnnek a piacról az apró és vékony pendrive-ok, akkor joban vigyáztam volna rájuk. :P
Valakinek tipp még hasonló vagy akár kisebb 8Gb-os pendrive-ra, mint a TRANSCEND T3, csak kapható is mostanság?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2287) harry válasza Laybee (#2283) üzenetére


harry
veterán

Linux alatt nincs exFat? Nem lesz ennek jó vége... igaz még nem érint, de ha veszek, biztos valami 8-16gb körüli lesz, és azért nem lenne hátrány, ha egy ~6-7 gigás filmet nem kéne szétszabdalni. Valahogy csak megoldott ott is... vagy csak ntfs-sel? Nem néztem még utána.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2288) Ribi válasza janos666 (#2284) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Az NTFS-t és exFAT-ot pedig azért, mert csak a windows olvassa magabiztosan, linuxos kütyüknél kérdéses."
Ez a "magabiztosan" ez mit jelent?
Nem volt még gondom NTFS-es külső winyóval linuxon.

(#2289) janos666 válasza Ribi (#2288) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows tuti, hogy olvassa, hisz ahhoz való (persze megfelelő verzióktól).
A Linux csak akkor, ha bele lett forgatva a kernelbe az NTFS driver, vagy fel van telepítve csomag formában, stb. Kis ROM-al rendelkező és nem szabadon babrálható (Linux alapú, még sem annyira open-source) eszközöknél nem biztos, hogy működik. (Például TV-kbe integrált médialejátszók, gyári software-es routerek, stb.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2290) ledgeri válasza janos666 (#2286) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Verbatimnál nézted? A micro, meg micro +, meg a clip azok a nemakicsibluettoothadapterhanemalapos kinézetűek..
_____________________________________________________

( 8gigás maxel 1650 (talán nettó) jó vétel a metróban most? vagy a márka nem ajánlott [ típust nem tudok, 2.0-ás]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2291) janos666 válasza ledgeri (#2290) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, azokra rátalált az árgép és a google nekem is, mikor kerestem hogy "micro slim USB", de Verbatim-ot még nehezebb beszerezni, mint Trascendet.
Rendeltek nekem a nagykerben, ha megjött majd utánam postázzák külön (onnan jött most a pendrive vétel ötlet, hogy amúgy is rendeltem pár kacatot valahonnan).
Sőt, ha már ilyen nehéz beszerezni, és van belőle fekete és fehér is a megkülönböztethetőségért, akkor rögtön kettőt kértem. :B

Így legalább lehet egy, amin fixen fenntartok különböző fileokat, amik gyakran kellenek USB rátolón és egy másik, amit kedvem szerint formázhatok ha valami rendhagyóbb dologra kell.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2292) ledgeri válasza janos666 (#2291) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Meglepődtem, hogy nehéz beszerezni..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2293) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Usb port problémám van ebben kérném a segítségeteket.
A számítógépem elülső részén is található 2 port,viszont ha ezekbe dugom a pendrivot,akkor nem tud felcsatlakozni a pendriveom,csak a gép hátulsó portjaira.
Hogyan tudnám elülső portjaimat is alkalmassá tenni arra hogy kezelni tudja a pendrivot?
Köszönöm előre is!

(#2294) janos666 válasza creed33 (#2293) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A gépházhoz tartozó portok általában az alaplapi USB kivezetésekre vannak rádugva. Ha ezekből van több is, akkor próbáld átdugni egy másikra. Vagy esetleg nézz még szét a BIOS config USB beállításainál. Ha így sem jó, akkor próbálj másik pendrive-ot (aztán döntsd el, hogy a filléres pendriveot vagy az alaplapot cseréled, vagy annyira nem fontos, hogy bármelyiket cseréld).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2295) creed33 válasza janos666 (#2294) üzenetére


creed33
aktív tag

szia!
az a helyzet hogy pl a bluetooth kulcsot gond nélkül lehet csatlakoztatni,valamiért a pendrive-al van gondjuk
azért megpróbálom követni a javaslataid
köszönöm szépen! :R

(#2296) macska válasza creed33 (#2293) üzenetére


macska
tag

Szerintem, csak tipp, (!!) a kábel miatt az 5V-os táp a pen felé többet esik a kelleténél, érzékeny rá az adott pen drive. Esetleg, ha 2 USB port van elől, és 2.0 portok, akkor egy Y kábel segíthet, de nem biztos. Egyik fekete USB 2.0 kábel, a másik egy piros, ami csak a tápot veszi le. Azaz, 2 usb portról jön az 5V-os táp, egy meg az eszközt kezeli.
Nálam sem ment az USB 3.0 toldó kábelen keresztül az A-data pen drivo-m, csak direkt, ha a PCI-E 3.0-ás kártyám portra csatlakoztattam. A HDD kis winyóm is csak hátulról ment USB 2.0 portról, de csak a fent említett USB Y kábellel, egy USB 2.0 portról a rövid kábelével sem volt hajlandó menni win7 alatt. XP alatt igen, de néha ott sem ismerte fel a rendszer a kis winyómat.

Ha USB 2.0 eszköz, és van elől 2 USB port is, akkor a Y USB kábelt próbálnám ki. Nem biztos hogy bejön, de egy próbát megér.

[link]

(Most nem rég vettem egy külső tápos 4 portos USB 3.0 Trust eszközt 10000 pénzért, és ezen keresztül megy az Adata 3.0-ás pen drivom simán, és a kis winyó is megy az USB 2.0 kis kábelével simán. Mivel elég sok cucc van már az usb 2.0-ás portjaimon, így a külső tápos cuccossal csökkentettem a gép alaplapi USB 2.0 portjainak tápterhelését.)

[ Szerkesztve ]

macska

(#2297) slayer93


slayer93
tag

Sziasztok.
Pendrive vásárlás előtt állok és kellene a tanácsotok melyiket vegyem meg.
KINGSTONE

A-DATA

Én ezeket néztem. Ha esetleg tudtok jobbat akkor várom az opciókat. Ami nekem fontos: 16GB, USB 3.0, és minél több garancia, az ár ebben a kategóriában maradjon vagyis max 7K
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#2298) ginola


ginola
addikt

Szeretnék 16 Gb-os pendrive-ot vételezni, ami megbízható , gyors és kellemes ár/ érték arányút, max 6e Ft-ért
Emtev C 650-et néztem ki.

(#2299) vond válasza slayer93 (#2297) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én a fémházas, kicsit gyorsabb, és sokkal olcsóbb ADATA-t venném...
(Így egyben írandó - ezt ájponék is rosszul tudják.) ;)

ITT írtam a személyes tapasztalataimról a sebességgel és mással kapcsolatban is...

(#2298) ginola: Szvsz Neked is tökéletes lenne az említett S102Pro...
És még maradna is egy ezresed... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2300) slayer93 válasza vond (#2299) üzenetére


slayer93
tag

Köszönöm szépen a válaszod. Én is arra hajlottam jobban csak érdekelt még más véleménye is. (Bocsi, de én csak onnan tudok tájékozódni)

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.