Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Gézengúz válasza krx21 (#2700) üzenetére


Gézengúz
addikt

Most komolyan....4*4Gb mellett mi a ....-t akarsz gyorsítani... :(((

(#2702) Vasinger! válasza Gézengúz (#2701) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mert amúgy a memória méretének sok köze van winchester sebességéhez. :F

(#2703) krx21 válasza Gézengúz (#2701) üzenetére


krx21
nagyúr

Első sorban mint funkció, kíváncsi vagyok lehetséges-e?

Vasinger! : Gondolom, van, mert a win7 sok memória esetén automatikusan cache-el...

[ Szerkesztve ]

(#2704) Vasinger! válasza krx21 (#2703) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Függetlenül mennyi memóriád van bent, mindig gyorsítótáraz winyóra, beállítás kérdése. Van amely program csak oda tud írni. Ez esetben érdemes a pendrive-ra rakni a gyorsítótárat, vagy egy RAMdisk-re, mert a kis elérési idő és a magas írási/olvasás szekv. sebesség miatt ezek az eszközök jobbak mint a HDD.

Szerintem a felhasználó is erre gondolt, vagy erre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2705) krx21 válasza Vasinger! (#2704) üzenetére


krx21
nagyúr

A swap file-t alapból kikapcsolom...

(#2706) Vasinger! válasza krx21 (#2705) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Eccerű júzer nem.

Meg nem ajánlatos kikapcsolni, mert van olyan program aminek az kell, hiába van 4 TB fizikai ramod a gépben.

(#2707) krx21 válasza Vasinger! (#2706) üzenetére


krx21
nagyúr

Tudom... De hála az égnek még nem találkoztam ilyennel... :DDD

(#2708) Gézengúz válasza Vasinger! (#2702) üzenetére


Gézengúz
addikt

Milyen winchester? SSD-je van...

(#2709) Gézengúz válasza krx21 (#2707) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én sem használok lapozófile-t...

Szerintem erre gondolsz...[link]

Ennyi memória esetén semmi értelme, gyors SSD+memória legyen sok, a többi nem érdekes..

(#2710) Vasinger! válasza Gézengúz (#2708) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De Ő HDD-t írt. Ezét is írtam azt amit írtam.

Lehet, hogy nem az ő gépébe kell. Az övébe tényleg hülyeség lenne SSD meg ennyi RAM mellé.

szerk.::

Én igenis használok lapozófilet! Ramdisken :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2711) Gézengúz válasza krx21 (#2707) üzenetére


Gézengúz
addikt

Saját gépbe kell? Ha oda akkor ne kelljen....

a linket nem vettem észre, sikerült ugyanazt belinkelnem... :U

(#2712) krx21 válasza Gézengúz (#2711) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen! Hasznos infó! Köszi...
Igazából kíváncsi voltam! Gondolom nálam nem gyorsítana semmit...
Azért megnéznék egy ilyen tesztet, hogy bizonyos gépeken, bizonyos műveleteknél milyen haszna van...

Visszatérve az eredeti témához van ennél gyorsabb pendrive?
KINGSTON DataTraveler HyperX 3.0 64GB DTHX30/64GB

(#2713) Gézengúz válasza krx21 (#2712) üzenetére


Gézengúz
addikt

Passz, ez már brutál gyors....De meg is kérik az árát...

(#2714) krx21 válasza Gézengúz (#2713) üzenetére


krx21
nagyúr

Már nem annyira horror... De mondjuk a többinek is lejjebb ment az ára...

(#2715) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Van (volt :O ) egy Jmicron-os 32Gb esata-Usb"2.0 pendrivém, egyik pli.-ről a másikra csak 1.9 GB lát és formázni sem lehet... csak felajánlja awin7-t. Valamint igen forró... Lehet ezzel még kezdeni vmit, vagy kuka? Ill.hasonló eszközt esetleg USB3,0val tudtok ajánlani? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2716) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Van (volt :O ) egy Jmicron-os 32Gb esata-Usb"2.0 pendrivém, egyik pli.-ről a másikra csak 1.9 GB lát és formázni sem lehet... csak felajánlja awin7-t. Valamint igen forró... Lehet ezzel még kezdeni vmit, vagy kuka? Ill.hasonló eszközt esetleg USB3,0val tudtok ajánlani? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#2717) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tegnap végre megvettem az a-data s107 32gb pendriveot.

Benchmarknál hozza az 50mb/s írást, viszont másolásnál max olyan 25-35 körül van, természetesen usb 3.0ra kötve.

Ez mitől lehet?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2718) Vasinger! válasza Zirowe (#2717) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez a jó példája annak, hogy a benchmark azért nem mind1. A Benchmark általában előre beállított filemérettel dolgozik, gondolom Crystallal csináltad.

Tehát a lényeg a lényeg, hogy a bechmarkban nagy fileokkal dolgoztatja meg a pendriveot, Te meg gondolom pár megás file-okat másoltál inkább, ahol nem tud akkora sebességgel írni.

(#2719) Zirowe válasza Vasinger! (#2718) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, átlag 700mb és 3gb-s fileokat mozgatok csak ezzel (hd sorozatrészek és filmek), ntfs-re formázva.

Crystal alapbeállítással 38mb körül volt, majd átállítottam és onnantól adta az 50es értéket.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2720) vond válasza Zirowe (#2719) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Pedig hoznia kellene az 50 körüli írást valós használatban, viszonylag nagy file-okkal... Ennél - amit írtál - még az én 16-osom is gyorsabban ír...

Nem próbálod meg exFat-re formázni?
Vagy az meg a kompatibilitás miatt nem lenne jó?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2721) Zirowe válasza vond (#2720) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos a tv csak ntfs vagy fat32öt kezel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2722) vond válasza Zirowe (#2721) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól gondoltam... :(

Mivel próbáltad egyébként a másolást? Intéző, TC, vagy valami más file-kezelő?
Itt is lehetnek ám különbségek... És az USB driverek is lehetőleg legyenek a legújabbak...

Amúgy NTFS file-rendszerű pendrive-ra másolásnál azért tapasztalni ám érdekes dolgokat... Gondolok itt arra, hogy a sebesség abszolút ingadozó (az elején általában túl nagy, a végén meg elég lassú, sőt, akár meg is állhat pár másodpercre)...

Ezért javaslom, hogy próbáld meg azt, hogy nem az aktuális sebességet nézed, hanem mérd meg mennyi időt vesz igénybe egy bizonyos adatmozgatási feladat, és ez, valamint a mozgatott adat mérete alapján számold ki a sebességet... Lehet, hogy épp korrekt értékeket fogsz kapni... :U

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2723) Zirowe válasza vond (#2722) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Csak tc-vel szoktam másolni.

Igen, tisztában vagyok az ilyen ingadozásokkal, bár most ezzel eléggé stabilak az értékek, viszont én általában mindig a saját stopperezésemre hagyatkozom, azzal van olyan 35MB/s környékén max. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2724) flash-


flash-
veterán

sziasztok

kérdezném hogy Kingston DataTraveler Elite 16GB DTE30/16GB ár érték arányban tényleg jó vétel?

tényleg hozza a
Olvasási sebesség 70 MB/s
Írási sebesség 30 MB/s

eredményeket?

mert ha igen,akkor szerintem 3500forintért ilyen teljesítményű nincs még egy..de szóljatok ha tudtok jobbat

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2725) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Ma kaptam egy Kingston Datatraveler G3 8GB pendrive-t és azt csinálja, hogy most próbáltam volna rá másolni pár 1.2,1.3,1.4GB-os filmeket. El is kezdi szépen kb. 45.000kbyte/sec -el másolni, de mire olyan 90%-hoz ér akkor addigra már csak 2300kbyte/sec.99%-ig elvergődik és utána lefagy, vagyis csak ctrl+alt+del-el lehet le állítani a másolást.
Mi lehet a hiba?

(#2726) vond válasza Dzsabba (#2725) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az NTFS file-rendszer ilyen a pendrive-okon...

Vagy várj türelemmel, míg végez (99%-on szokott nagyon sokat állni), vagy formázd exFat-re (bár ezt bizonyos TV-k, médialejátszók nem nagyon szeretik, és XP-hez is kell egy apró frissítés, hogy használni tudd), vagy ha soha nem másolnál rá 4GB-nál nagyobb file-okat, akkor FAT32-re...

(#2723) Edenyke: Hát, ezek után sajnos nincs ötletem... :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2727) Dzsabba válasza vond (#2726) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Akkor ezeket kipróbálom.

Köszi.

(#2728) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Van egy Kingston DT500 16 GB pendrájvom, sokat használom. Tegnap "megkergült" gyk. lementeni is csak részben tudtam. Formáztam alap beállításokkal másik gépen... mindent vissza mentésből, de ma megint nem olvasható. Filerendszert javítja a win örökké. Akkor ez kuka gari? Mit tehetek még vele?
Volt anno kisebb penem, amin kipróbáltam ilyen-olyan csoda progikat, azt sem hozta vissza. Ezzel küzdjek még?
Melyik pendrive tartós, gyors? Ez annak nézett ki, hát egy évet sem bírt. Írás az kb. napi 2-300 mega, Olvasni viszont van, hogy 4-5 giga is naponta. Ez sok neki vajon? :F

Mit ajánlotok? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2729) Geresics


Geresics
addikt

Hali!
Keresek magamnak új pendrive-ot, de egyenlőre nem is tudom, hogy merre induljak, ezért inkább itt kezdek! :DDD
Követelményeim:
- USB 3.0
- min. 16GB (max. 32GB)
- NE legyen "csúszkás", mert azt rühellem, ha nem bírom rendesen bedugni...
- több év gar. előny
- előnyben részesítem a nem túl vastag kiszereléseket, hogy a szomszédos USB nyílást is tudjam használni

Ötletek? :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2730) all6atos


all6atos
tag

A PlazaMarket-ből úgy vásároljatok, hogy csak 'három nap garancia van', már ha van, legalábbis pendrive és memória kártya esetén...

Hétvégén teljesen behalt az s102pro-m, ma bevittem, erre megtagadták az átvételt és a garanciális ügyintézést arra hivatkozva, hogy csak 3 nap garancia van rá, és írjak az ügyfélszolgálatnak (akivel gépen folyamatosan beszélt...), majd kitalálnak valamit. A számlán/garancialevélen 24 hónap van, rendeléskor is annyi volt, a neten is annyi volt/van.

Kierőszakoltam egy papírt minderről, nem mintha számítana. Írtam e-mailt az ügyfélszolgálatnak. Esetleg van itt a ph-n fogyasztóvédelmes topik, vagy esetleg egy tipp merre lehetne elindulni?

Előre is thx!

Üdv,
Feri.

(#2731) Lidl válasza flash- (#2724) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Hol találtál ilyen áron?
Én mindenhol 4-5000 áron látok, de inkább 5.

Köszi
Lidl

(#2732) Zirowe válasza all6atos (#2730) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én is most vettem tőlük, de egyelőre még nincs baj szerencsére.

Amúgy ha jól emlékszem vmi szlovák számla volt a cucchoz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2733) finest válasza Geresics (#2729) üzenetére


finest
őstag

ADATA N005P

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2734) Geresics válasza finest (#2733) üzenetére


Geresics
addikt

Az N005 és az N005P között mi a különbség? Mert amit a PH! tesztben írnak a sima N005-ről, az nem túl szimpi. :(
Viszont, most találtam egy korábbi tesztet, amiben a Transcend JetFlash 780 igencsak jó eredményeket ért el! Erről mi a vélemény?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2735) finest válasza Geresics (#2734) üzenetére


finest
őstag

P, mint presztízs ;] [link] Nekem 16-os van, szerintem kurva jó.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2736) flash-


flash-
veterán

gyors 16 gigás usb 3.0 ás pendrive-ot vásárolnék.mit javasoltok?
a Kingston DataTraveler Elite 16GB DTE30/16GB az jó választás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2737) Geresics válasza flash- (#2736) üzenetére


Geresics
addikt

PH! teszt írta róla:
A DataTraveler Elite 3.0 ugyan olvasásban nem mutatott semmi kiemelkedőt, de írásban szépen odatette magát. Pozitív tulajdonsága ügyesen integrált kupakja, és ára sem vészes, úgyhogy nekünk ez a modell is tetszett.
Nekem az egyetlen kifogásom vele szemben, hogy "csúsztatós", és azokat gyűlölöm, de ez már magánvélemény! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2738) Geresics válasza finest (#2735) üzenetére


Geresics
addikt

No, nem voltam rest, és kicsit olvasgattam, kutakodtam...
Egyenlőre az én igényeimnek a JetFlash®780 16GB (140/40) felel meg a legjobban, de a sima N005-öt leváltó N005 Pro 16GB (150/25) is szimpatikus, köszönöm a tippet! :R
Azért még keresek tovább, had legyek tájékozott legalább! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2739) flash- válasza Geresics (#2737) üzenetére


flash-
veterán

értem.
nekem a csúsztatós pont jó,vagyis nem hagyom el a kupakot:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2740) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok. Olyan pendrive-ot keresek (ha van ilyen), amit lehet particionálni. Mintha valahol azt olvastam volna, hogy néhányat lehet, de pl ami nekem most van, azt sajnos nem.
Tudnátok mondani néhányat, aminél engedélyezve van a particionálás?

(#2741) Alex91 válasza fgabor87 (#2740) üzenetére


Alex91
félisten

Valami user error lesz inkabb, ha nem sikerult particionalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2742) fgabor87 válasza Alex91 (#2741) üzenetére


fgabor87
tag

A számítógép kezelés, lemezkezelésnél jobb gomb a pendrive-ra: a kötet törlése inaktív, a kötet zsugorítása szintén. Csak formázni lehet, azzal meg nem sokat érek. Ha esetleg valami speciális program kell hozzá, akkor én kérek elnézést.

(#2743) Aflamin


Aflamin
tag

SANDISK Extreme Pro USB 3.0 pendrive - 32 GB ....10e Ft. jó választás lenne?

(#2744) Gézengúz válasza Aflamin (#2743) üzenetére


Gézengúz
addikt

Annyiért igen... :K

(#2745) Aflamin válasza Gézengúz (#2744) üzenetére


Aflamin
tag

Akkor megrendelem. :D

(#2746) Gézengúz válasza Aflamin (#2745) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hol annyi?

Ja, Plazamarket..
A-data vajon miért ment fel ennyire.. :F

[ Szerkesztve ]

(#2747) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A-data 32gb n005 pro tényleg csak max 50mb/s-el ír?:S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2748) vond válasza Zirowe (#2747) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elképzelhető... De vegyél inkább 64-est... Sok helyen ugyanannyiba kerül... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2749) Zirowe válasza vond (#2748) üzenetére


Zirowe
nagyúr

7740ft?

Annyi most a PlazaMarketnél.
S102 ára érthetetlen módon felment majdnem a duplájára.

Végül is akkor lehet anyunak is egy s107-et veszek, mert ha az írás ugyanannyi, akkor nem éri meg a +1k különbséget.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2750) vond válasza Zirowe (#2749) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Annál persze, hogy több... Én az "általános" árakra gondoltam... Nagyon sok helyen láttam, hogy ugyanúgy 14k körül van a 32-es és a 64-es is... PlazaMarket + InterStore elég kirívó ilyen szempontból, és ugye nem véletlenül, mivel ezeket az élettartam, vagy 5-10 éves garanciákat elég érdekesen kezelik...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.