Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) atiskmet


atiskmet
csendes tag

Hali,

melyik most a leggyorsabb 32 GB-os USB3.0-s pendrive ami azért még kapható is?

(#2852) vond válasza atiskmet (#2851) üzenetére


vond
MODERÁTOR

SanDisk Cruzer Extreme 3.0? Kb. 200/120-at tud USB3-on... És nem is olyan észvesztően drága...

Ha minimum 64-es kellene, akkor mondanám még a Kingston Datatraveler HyperX-et is (225/135), de ez nem kapható 32 gigás változatban...

Ha még ennél is gyorsabb cuccot akarsz, akkor vegyél egy SSD-t, és tedd bele egy USB3-as külső házba... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2853) ginola válasza vond (#2852) üzenetére


ginola
addikt

Most sehol se találok jó áron Sandisket, A-data S 102 Pro-t sem!

(#2854) pumi1980


pumi1980
tag

Sziasztok,

ADATA S102 Pro 32 GB-ot érdemes megvenni a dx.com-ról, ennyiért (~6700Ft ingyenes szállítás)? A fórum alapján ez egy nagyon ajánlott típus.

Vagy esetleg TRANSCEND JETFLASH 700 32GB az ebay-ről? (~5200Ft + ingyenes szállítás). Erről kevesebb infó,tapasztalat van (lassabb mint az ADATA és valamivel olcsóbb).

A kiválasztás szempontjai: 32GB, megfelelő sebesség (elsősorban USB 2.0 porton), jó ár érték arány.

(#2855) geckowize


geckowize
őstag

32 GB-os pendriveból kéne USB 3.0-ás, melyik jó 5.000 Ft körül?
Árgépen ezeket találtam 6k-ig:
Kingston DataTraveler SE9 32GB
Kingston DataTraveler 101 G2 32GB
Kingston DataTraveler G3 32GB
Kingston DataTraveler 100 G2 32GB
Intenso Micro Line 32GB
Kingston DataTraveler 111 32GB
A-Data DashDrive UV110 32GB
A-Data Classic C008 32GB

vélemény?

(#2856) DBAtti válasza pumi1980 (#2854) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Pontosan a dx-ről rendeltem, és pontosan egy 102PRO-t, megérkezett kb 2 héten belül, és igen, ingyenes a házhoz szállítás az egész világon, nem kamu. Hongkongból jön, ajándéknak címkézve a megadott címre ált. bubis borítékban. Garanciát is szokták vállalni, de a visszapostát a vevőnek kell állnia. Az enyém köszöni jól működik. Van már tőlük pár dolog.
E-bayel nincs tapasztalatom, én ahogy láttam nem szállítanak ingyen Magyarországra. Ha mégis úgy tűnik, olvass utána figyelmesen milyen költségekkel jár. Nem zárom ki teljesen a lehetőségét, én nem találtam ilyen opciót.

szerk.: bár USB3 nem szintetikus teszten "csak" 80MB/40MB -al olvasott és írt imagefileoka, filmet, exFAT-ra formázva. Kis fájloknál pedig drasztikusan le tud csökkenni, de szerintem minden másik drive ugyanígy járna (kb/s-es nagyságrend). Borításától a sok olvasgatást és nyáladzást követően kicsit többe vártam, de azért minőségi érzetet nyújt, a kupak a szívem csücske, nagyon szépen kattanósan ül a helyére mindkét oldalon.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2857) pumi1980 válasza DBAtti (#2856) üzenetére


pumi1980
tag

Köszi az infókat.
Ebay-en van olcsóbban is, de akkor van szállítási költség (a kettő együtt már kb. 10%-kal drágább), vagy egy másik ebay-es eladónál ingyenes szállítással, de szintén 10%-kal drágábban.

Az USB 3.0 sebességét csak egy PC-n tudnám kihasználni, de a két hátsó USB 3.0 port már foglalt (1-1 USB HDD). Van még egy USB 3.0 port de ahhoz kellene egy front panelt is vennem. A többi gép meg csak USB 2.0 csatikkal rendelkezik.

(#2858) DBAtti válasza pumi1980 (#2857) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nem romlandó eszköz, még minden pendriveom él és virul, az első 512 MB-os... Szóval lesz szerintem még több USB3 (4,5,stb) csatlakozó amíg meglesz a pendrive, illetve lehet venni bővítőkártyát, vagy elosztót is.
A másik, hogy az USB2-t így teljes mértékben ki tudja pörgetni, amit a legtöbb USB2-es nem tud.
Ha nincs nagy különbség én 3-ast vennék -illetve vettem is ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#2859) pumi1980 válasza DBAtti (#2858) üzenetére


pumi1980
tag

OK. Az ADATA S102 Pro-t fogom venni. :K

(#2860) overland


overland
aktív tag

sziasztok.
Szeretnék venni egy 8-16gb mini pendrive-ot, jó lenne 3.0, de nem találtam csak nagy méretűeket.
Ilyenre gondoltam pl.: [link]
viszont semmi adat a sebességről :(
jó lenne más márkás is.
ötlet?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#2861) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy 5000 ft-ért melyik pendriveot vegyem az iponról. Mást is veszek onnan és jó lenne egy helyen mindent elintézni. Nincsenek nagy igényeim, eddig egy mindösszesen 4Gb-os pent használtam, de kezd haldoklani. Annyi talán, hogy már usb3-ba talán érdemesebb lenne fektetni, meg a megbízhatóság a fő szempont nálam. Segítetek plz! Nem tudok dönteni, a hatalmas választékból mi a best buy szeritetek? Köszi!

(#2862) vond válasza Ch4r0n (#2861) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ájponban most nem nagyon látok kiugróan jó vételt 5 ezer alatt, szóval én inkább vennék máshonnan egy 16 gigás ADATA S102 Pro-t, pl. innen... 6200 lenne házhozszállítással együtt...

Esetleg kérdezz rá ájponban is, hátha érkezik a napokban...

(#2853) ginola: Ez Neked is szól... A 16 gigás 4700, a 32-es meg 9500 pénz...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2863) Ch4r0n válasza vond (#2862) üzenetére


Ch4r0n
tag

Köszi a segítséget, szerintem megrendelem amit linkeltél. Aztán hogyha a városban vagyok beugrok érte. Úgy nézem most nagyon megy ez az ADATA S102 Pro nyilván nem véletlen... Köszi még egyszer!

(#2864) speter33


speter33
aktív tag

Sziasztok!
Valaki vásárolt már ezekből a Sony termékekből?(Auchan árak)
FullHD-ra,3D-re kellene 32 GB-os.Tudom hogy már az usb3-at ajánljátok,de tv-vásárlás miatt már csak kb. ennyi keret maradt pendrive-ra.
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2865) hamyka


hamyka
senior tag

sziasztook :)

Azt hittem hülyének számítok mikor ezek alapján akarok venni 1 pendrivét:

-megbízható legyen

- ha lassú az sem baj csak legyen rá örök garancia :)

ha jól tudom a kingston az ilyen, de azért meghallgatom a ti véleményeiteket is :)

hogy mire kell??

Majd tárolni rajta a vérnyomás mérési eredményeket/meg lehet a későbbiek folyamán vércukor stb eredményeket...

tehát:

csak szöveg lesz rajta az az betűk, ezért gondolom teljesen felesleges olyan pendrivét vennem aminél van jack csatlakozó :D

ajánljatok jókat, minnél olcsóbban, és minnél több adat férjen rá :)

előre is köszike :)

Comodó új távlatok...........

(#2866) hamyka válasza hamyka (#2865) üzenetére


hamyka
senior tag

az örök garancia ugye azt jelenti hogyha bármikor megdöglik akkor vissza vihető oda ahonnan vettem?

Comodó új távlatok...........

(#2867) hamyka válasza hamyka (#2866) üzenetére


hamyka
senior tag

vagy esetleg külső merewlemez is szóba jöhet minnél nagyobb kapacitással és örök garanciával :R

de winyora nincs örök garancia tudtommal :(((

minden ötlet jöhet :K

ha pendrive: legalább 64 gb :K és örök garanciával ami nem döglik meg még akkor sem ha leejtem, de igyekszem rá vigyázzni :) ha dög lassú az sem baj :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#2868) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sry nem ide a kartam írni...

[ Szerkesztve ]

(#2869) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Milyen pendrive-ot tudnátok ajánlani, az Edigital kínálatából?

Elvárás:
USB 3.0
16 GB

Előre is köszönöm.

(#2870) vond válasza Vladek83 (#2869) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Talán ezt, meg ezt...

De miért ragaszkodsz annyira ehhez a bolthoz?
(Kicsi a választék a valóban jó pendrive-okból, és elég drága is, ami van.)

Itt van pl. 4700-ért egy igen jó USB3-as 16 gigás pendrive...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2871) Vladek83 válasza vond (#2870) üzenetére


Vladek83
tag

Köszönöm, valóban nem olcsók. Rendelgetni most így nem akartam, persze van más bolt is ahol szét lehet nézni..

(#2872) speter33 válasza Vladek83 (#2869) üzenetére


speter33
aktív tag

Én most rendeltem egy 32 GB-os Kingston-t 9320-ért innen .
De ahogy látom van olcsóbban is.

(#2873) vond válasza speter33 (#2872) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A DT111 elég lassú... Jóformán nem is lenne szükséges az USB3 használata... Persze olvasásban átlépi az USB2 határát (kb. 60 MB/s-ra képes), de írásban talán 20 körül ha tud... 9 ezerért szerintem nem túl jó vétel...

9500-ért már van 32-es ADATA S102 Pro is, ami simán hoz 100/50-et USB3-on... Ha meg többet is rá tudunk áldozni, akkor ADATA N005 Pro 32GB (180-as olvasással), vagy akár egy SanDisk Cruzer Extreme 32GB, ami írásban és olvasásban is bőven 100 fölött tud...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2874) ginola válasza vond (#2873) üzenetére


ginola
addikt

Kár, hogy ezek a típusok alaposan megdrágultak!

(#2875) Vladek83


Vladek83
tag

amit találtam:

A-Data Nobility N005 16GB

Vélemény?

(#2876) hamyka válasza ginola (#2874) üzenetére


hamyka
senior tag

Nem kötözködni akarok de :

Mai világban mi nem drágul :F :(((

Comodó új távlatok...........

(#2877) hamyka válasza vond (#2870) üzenetére


hamyka
senior tag

amit ajánlottál inkább ezt :

[link] erre tíz év van :K

bár a másik sem lehet olyan rossz :D

Comodó új távlatok...........

(#2878) hamyka válasza vond (#2870) üzenetére


hamyka
senior tag

akkor melyik a jobb pendrive:

amelyik alumínium házas vagy pedig gumi burkolatos ? :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#2879) speter33 válasza vond (#2873) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszi vond,már vissza is mondtam a rendelést(remélem nem fognak erősködni, s 8 napon belül amúgy is elállhatok a vásárlás jogától),így marad az általad is említett ADATA S102 Pro :R

(#2880) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

Van egy 8gb os kingstone pendrive -om és mostanába olyat csinál hogy a felmásolt zenék vagy filmek közül van amit parancsikonba rak át ugyan úgy lejátsza más gépen is a dolgokat, de hiába törlöm pl a 2gb os filmet mert csak a 2kb os parancsikont törli és formáznom kell a pendriveot, Ez mitől lehet ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2881) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Vettem egy 16GB-os Hama pendrive-ot,amit tud azt elég gyorsan másolja,de a 6-7 gb-os filmnél azt írja ki hogy: Szüntesd meg az írás védettséget..de minden mást rátudok tenni csak az ilyen nagyobb dolgokat amik egybe vannak,mellesleg mind a 16GB szabad rajta.
Ez miért lehet?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2882) localhost válasza choco01 (#2881) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert FAT32-re van formázva.... FAT32 rendszerben nem lehet 4GByte-nál nagyobb egy file.
Formázd NTFS-re.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2883) localhost válasza killer1203 (#2880) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Killer, neked VÍRUSOD van! - nem vicc, tényleg.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2884) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok egy olyan kéréssel fordulnék hozzátok hogy anyukám héten kapott egy smart tv-t és szeretnék hozzá valami pendrive-ot venni amivel lejátszhatja magának a filmeket, 16GB-ra gondoltam. A tv szerintem usb 2.0-át támogat, amit ahogy kivettem már nem érdemes venni, olvasom hogy többségében A-data-t ajánlottátok ár/érték alapján, esetleg valami hozzáfűznivaló, tapasztalatok?
Olvastam vissza, de azért biztosra mennék, jól jönnek a tanácsok, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2885) vond válasza BalaNce87 (#2884) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hozzáfűznivaló? Vedd meg! :) 5 ezer alatt nem találsz jobb vételt, az tuti...

Azért arra figyeljetek, hogy HD filmekhez elég szűkös lesz a 16GB... Max. 1-2-3 db fér majd rá... Ha ez nem gond, és/vagy kisebb méretű filmek lesznek rajta, akkor hajrá... Ellenkező esetben inkább egy 32-es, vagy 64-es pendrive-ot, vagy méginkább egy külső vinyót ajánlanék...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2886) BalaNce87 válasza vond (#2885) üzenetére


BalaNce87
addikt

Köszi:) anyukám nem az a nagy film guru, de azért néha szokta mondogatni/kérdezgetni, ezért gondoltunk egy 16-osra, szerintem sokáig nem is lenne tárolva rajta a megnézés után egy film, így folyton tudna üresedni a hely. Mennyire fogná vissza az hogy usb 3-ast használnánk 2-es csatlakozóba, ez csak engem érdekelne, sajna gépen is csak 2-es van.

[ Szerkesztve ]

(#2887) vond válasza BalaNce87 (#2886) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Értem... :)

Egy jó USB3-as flash drive (mint pl. az említett S102Pro) simán hozza az USB2-es szabvány maximumát sebességben... Ez annyit jelent, hogy stabil 25-30-35 MB/s-os írási és olvasási sebességekre számíthatsz... Ami egy megabrutál bitrátás 3D FullHD BluRay filmhez is több mint elég... :)

Ha majd egyszer USB3-on használod, akkor az olvasás felmegy egész 100 körülre, az írás viszont 30-35 környékén marad... A 32 gigás már itt is 50-et tud...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2888) BalaNce87 válasza vond (#2887) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szia újra, közbe találtam aprón N005-ös verziót 5k-ért, szerintem az a plusz 300 Ft S102-höz képest megéri. :) Azt még meg tudnád mondani hogy a gyári garancia minden A-data pendrive-ra 10 év?

[ Szerkesztve ]

(#2889) vond válasza BalaNce87 (#2888) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az is jó lesz... Pro verzió egyébként? Úgy emlékszem volt valami kavar ezzel kapcsolatban...

A garancia elvileg élettartam (az én 102-esem is ilyen), de üzletektől függően változhat 10, vagy 5 évre... Sőt, láttunk itt már olyat is, hogy 1-2 bizonyos helyen elég olcsó volt a pendrive, viszont csak 2 évre vállaltak garanciát...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2890) BalaNce87 válasza vond (#2889) üzenetére


BalaNce87
addikt

Pro verzió igen, viszont azt írta hogy 1 év gari rajta keresztül, ebből következtettem arra hogy akkor a gyári az még marad a szokásos, de ha nem akkor azért egy 10 éveshez vagy pláne élettartamihoz viszonyítva eléggé nevetséges. Boltba is néztem az N005 pro-t és ott 6000 a legolcsóbb, és 10 évet adnak rá, de ott sincs készleten csak rendelésre hoznának, így valószínűleg elcsúszna karácsony utánra.
Az S102 pro meg nem lett volna rossz, viszont csak a pc gearbe kapható, ahol 27-én lehetett volna átvenni, de az meg már megváltozott január 3-ra, így az is ki lett lőve.

(#2891) Rolly


Rolly
veterán

64 gigás pendriveok közül mit érdemes venni?

(#2892) McDog válasza Rolly (#2891) üzenetére


McDog
aktív tag

pl: Adata 64GB AN005P-64G-CGY , de minden képen USB 3.0-ást.

64 gigás pendrive-oknál már mindig elgondolkodok, hogy miért is éné meg, mikor ilyen árban 320-500 GB-os USB 3.0-ás HDD-ket kapni.

(#2893) Rolly válasza McDog (#2892) üzenetére


Rolly
veterán

nekem most van egy 2,5-es vinyóm és rádugtam az LG 42LM660S tévémre és nem ismerte fel :( ezért gondolkodom pendriveban ... hátha

(#2894) vond válasza McDog (#2892) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hjahhh... Vagy ennyiért akár egy 64 gigás SSD + USB3.0 külső ház kombót is lehet venni... Az meg aztán odaver mindennek sebességben... ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2895) McDog válasza Rolly (#2893) üzenetére


McDog
aktív tag

Szerintem kérdezz rá a LG TV-k topikjában is, hogy nekik mi vált, vagy nem vált be, mert mi most bármilyen jó pendive-t, vagy HDD-t ajánlunk, ha az LG esetleg nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#2896) choco01


choco01
addikt

Üdv.!
Vettem elég olcsón egy Hama 16GB-os pendrivet..és kb 5 napja van meg ma reggel kérte a windows megint hogy formázzam meg semmit nem látni rajta,viszont formázni se engedi,azt írja hogy:"A windows nem tudja befejezni a formázást." rögtön a legelején ezt írja.
Miért van ez?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2897) McDog válasza choco01 (#2896) üzenetére


McDog
aktív tag

Scandisk, Adata, Kingstone pendrive-okkal volt szerencsém, azoknál hosszas használat után fordult igen ritkán elő.
A fő ok amikor néha azért megesett az ha NTFS-re formázott pendive-ot egyszer csak leválasztás nélkül lehúzzák.
De Te most 5 napnál tartasz. Vidd vissza szerintem gariba és rászánva még egy ezrest vegyél egy ADATA S102-t.

(#2898) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Fizikailag kis méretű pendrive-ból milyet ajánlotok!?
Kb. olyan 8-16GB-ra gondoltam.

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#2899) McDog válasza Ruszki (#2898) üzenetére


McDog
aktív tag

Sandisk Cruzer Fit 8GB pendrive-nyi kicsire gondoltál? A Sandisk elég megbízható 5 év garival
Kingston 8GB DTMCK
A-DATA 8GB UD310 Piros
- Keresgéltem hasonlóan pici USB 3.0-ást is, de nem találtam

[ Szerkesztve ]

(#2900) Ruszki válasza McDog (#2899) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ilyenre bizony! :R
Köszönöm!

Kellemes Ünnepeket!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.