Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Gézengúz válasza Egon (#2597) üzenetére


Gézengúz
addikt

Most őszintén...ha

- Nem megy át rajta az úthenger...
- Nincs elkötve az alaplapi USB és rossz helyre küldi az 5Voltot...
- Mindig leválasztod mielőtt kihúzod...

Mi az ördög tudna vele történni?

Ha a fentiekre figyelsz még hosszú-hosszú évekig nyugodtan használhatod...

(#2602) Laybee válasza Gézengúz (#2601) üzenetére


Laybee
őstag

Azért ez sem mindig törvényszerű. Kezem alatt kéz pendrive halálozott el. Mindig le voltak választva. Bár ami elromolhat az el is romlik.

(#2603) buci30 válasza Gézengúz (#2601) üzenetére


buci30
addikt

Már meg is rendeltem... :)

Na pont ezt akartam kérdezni ,hogy a minősége....
Én mindig leválasztom mert már veszett el így adatom,hogy csak kihúztam :(
De ha ezeket betartja az ember akkor se a pendrive-nak se az adatoknak nem lehet baja ugye?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2604) macska válasza Gézengúz (#2601) üzenetére


macska
tag

Régen az 5V-ot levették a gépek a pen driveokról, amikor leválasztottad. Ma már nem így van. Így hát simán kiveszed, akkor sem lehet elvileg baja. Én is azért leválasztom a pent, "98,5%-ban." Bizonyos régi pen drivokon látszik, hogy az 5V rajta van, amikor leválasztod pl. egy Win7-en, csak a rendszerből veszi ki szerintem.

macska

(#2605) buci30 válasza macska (#2604) üzenetére


buci30
addikt

Na ezt nekem is mondták amikor feltettem annó a win7-et ,hogy nyugodtan huzam le a pendrivet vagy a külső vinyot (ez mondjuk 1TB így inkább nem kockáztattam be még:D )

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2606) vond válasza Gézengúz (#2601) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Attól semmi baja nem lesz a pendrive-nak, ha leválasztás nélkül húzod ki...

Alapértelmezettként nincs bekapcsolva a gyorsítótárazás a hot-swap eszközökön (pl. pendrive, külső vinyó, memóriakártya, stb.), és biztonságosan eltávolíthatóak leválasztás nélkül is...

Ezt az eszközkezelő»tulajdonságok»házirendek oldalon le is ellenőrizhetjük...

Egyedül arra kell figyelned, hogy mielőtt lehúzod, már végezzen az adatmozgatási feladattal... Így elkerülheted az esetleges adatvesztést...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2607) Gézengúz válasza vond (#2606) üzenetére


Gézengúz
addikt

Persze, ettől max. az adatok makkannak...De nem elég?

(#2608) vond válasza Gézengúz (#2607) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát nem tudom, szerintem rohadtul nem nehéz arra figyelni, hogy már ne írjunk/olvassunk, amikor lehúzzuk a pendrive-ot... Cserébe nem kell a leválasztgatással szarakodni...

Én már évek óta így csinálom, ez idő alatt volt a kezeim alatt vagy 8-10 pendrive, és soha egyiknek sem lett semmi baja attól, hogy leválasztás nélkül húztam le, és adatok sem vesztek el, mivel mindig csak az írás/olvasás után kaptam le a portról...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2609) Gézengúz válasza vond (#2608) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez Neked és Nekem nem nehéz de hidd el rutintalanabbak simán beleszaladnak...és én ennek ellenére is leválasztom mindig...

Ez kb. olyan, hogy telefonból sem veszünk ki memóriakártyát, ha közben arról játssza le a zenét...Hidd el ez tapasztaltabbaknak természetes...de nem mindenkinek...

(#2610) macska válasza Egon (#2583) üzenetére


macska
tag

Tökéletesen alkalmas médialejátszókba. Az én 102Pro-m nem bírja a hosszabbító kábelt. Ugyen ez a szitu volt nálam is. Olvass vissza pár oldalt, már leírtam ezt, azt erről a kérdésről, nem írom le sokadszor, hosszú.

macska

(#2611) csirkepokk válasza vond (#2591) üzenetére


csirkepokk
tag

Annyit kérdeznék még, a Tv-n csak 2.0 van nem gond, hogy ezek 3.0-ás pendrive-ok amit ajánlottál?

(#2612) macska válasza csirkepokk (#2611) üzenetére


macska
tag

nem

macska

(#2613) Egon válasza macska (#2610) üzenetére


Egon
nagyúr

Pontosan azért tettem fel a kérdést úgy, ahogy (azaz szerettem volna látni jól működő tapasztalatokat: pl. X pendrive, Y márkájú kábellal, nagyjából tudja a specifikációjában szereplő sebességet), mert olvastam a tapasztalataidat. De sajnos más nem nagyon írt ebben a témában (vagy legalábbis én nem találtam erre utaló hsz-t). Viszont nehezemre esik elhinni, hogy majdnem mindenki úgy használ USB3-as pen-t, hogy az közvetlenül egy USB3-as portra van dugva.
Amennyiben már több tucatnyian írtak volna negatív tapasztalatokat, különböző hosszabbító+pendrive kombókkal, akkor nyilván belenyugodnék a kérdésbe: így viszont keresem a megoldást.

A korábbi, garanciát feszegető válaszodra: nem látom az összefüggést a többszázezres tévékre adott garancia, és a szóban forgó eset között. Ha egyszer a gyártó megadja rá az 5 év/élettartam garit, úgy gondolom jogos elvárás a vásárló részéről, hogy azt ne csorbítsák meg durván (ha mondjuk 4 év garanciát írtak volna, egy szót sem szóltam volna). Ehhez semmi köze a termék árkategóriájának.
Persze úgy is fel lehet tenni a kérdést, hogy 7K-ért 2 év garival, vagy 11-12K-ért 5 év garival: ez már preferencia kérdése; ránézésre egyik sem rossz választás.
Amúgy láttam már pendrive-ot meghalni, nem is egyet. A helytelen szállítástól is meghalhat, illetve jöhet létre rajta nem olvasható rész (pl. sokan kulcstartóra akasztják: az egyik kollégának így halt meg több, azonos márkájú pen; mióta jobban vigyáz rá, érdekes módon nem romlik el...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2614) macska válasza Egon (#2613) üzenetére


macska
tag

Az én s102Pro-mnál ezt a helyzet, és nem véletlen osztottam meg itt a fórumon ebbéli tapasztalataimat. :) Ez számomra is elég meglepő tapasztalat volt, és úgy néz ki, elég specifikus helyzet, ami nálam előjött, másnál nem biztos. Egyébként alaplap függő is lehet a dolog, már csak azért is, mert kb 6-8 hónapja vettem egy rokonnak alaplapot, ahol kifejezetten írták, hogy az adott alaplap "megerősített USB 2.0-ás" táppal rendelkezik. Egy biztos, a PCI-E-s USB 3.0-ás kártyám nem ilyen, mert akkor esetleg működhetne, de függ a kábel minőségétől is. Szóval..., elég egyéni hardware függő dolgok is beleszólhatnak ebbe a kérdésbe. Alaplap, kábelminőség, például, és maga a pen drive. Én ezért is vettem a Trust 4db USB 3.0-ás, külön táppal rendelkező kiegészítő eszközt. Bevált, és bármiről fog esetleg a későbbiekben működni, valószínű jó lesz oda is.

Az összefüggés egyszerű.
2 év múlva az "S102Pro" múzeumi eszköz lesz, nem lesz cseredarab.
- A kereskedő egy ilyen értékű áruval nem fog külföldre szállíttatni cserére eszközt, és fizetni a postát 3-5 év múlva, mivel a gyártói garancia ezt jelenti.
- 2 év múlva lehet, "6000 ft-*ért, nagyobb, gyorsabb eszközt veszel, lehet, nem is pendrive-ot.
- 2 év múlva lehet az üzlet sem lesz meg.
- stb. stb.

Így hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

Ha 2 év után jó lesz az eszköz, akkor valószínű vésztartalékként fog működni nálad, vagy már csak porosodni fog, vagy nálad, vagy másnál.

macska

(#2615) -FreaK- válasza -FreaK- (#2433) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na most jöttek meg a kb egy hónapja rendelt pendriveok a szlovák webshop-ból.
Egy 16os és egy 32-es ADATA S102 Pro-t, rendeltem, a 16ost már raktározták kb két hét alatt, de a 32-est nem tudták beszerezni, ezért tartott ennyi ideig.

Közben többször tájékoztattak a rendelés állapotáról, teljesen korrekten viselkedtek. Mikor rákérdeztem hogy miért tart ennyi ideig a rendelés készségesen tájékoztattak kb. egy órán belül. Tegnap előtt feladták a csomagot, erről emailben és sms-ben is kaptam tájékoztatást. Az emailbe még azt is beleírták hogy a futár előtt bontsam ki és vizsgáljam meg a csomagot, ha sérülést találok adjam vissza.

Röviden: nagyon korrekt bolt, foglalkoznak a vevővel ahogy kell, sajna ebben az esetben csúszott a beszerzési idő, de ez nem feltétlen kell mindig így legyen. Ajánlom a boltot ha nem gond hogy esetleg várni kell a megrendelt termékre.

http://www.interstore.hu/e-shop/

A 16Gb-os 3345 Ft. volt, a 32Gb-os 6453 Ft.

(#2616) Gstyler válasza -FreaK- (#2615) üzenetére


Gstyler
senior tag

Kb. 100 forinttal drágább itthon és 2 nap alatt átvehető.

(#2617) -FreaK- válasza Gstyler (#2616) üzenetére


-FreaK-
veterán

Egy hónappal ezelőtt még nem ez volt a helyzet, ennek fényében egyáltalán nem bánom a döntésem.

(#2618) #01682176


#01682176
törölt tag

Vettem egy Kingston DataTraveler 100 G2-t. Ma kicseréltettem, mert 2,9-3.4el másolt. Most amit kaptam, "olyat csinál", hogy ha másolok egy nagyobb file-t (700mb film) akkor először elkezd másolni 100mb, 70,60,50,..,10 és akkor utána szépen lassan tizedenként csökken. Mondjuk a 700megás filmet 2 perc alatt rá másolja.
A pen NTFS-re van formázva.

Szerk.: Elszalad 100mb-vel a feléig és onnan "lassul"..

[ Szerkesztve ]

(#2619) vond válasza #01682176 (#2618) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha NTFS-re van formázva, akkor ezilyenez... exFAT-nél ez abszolút megszűnik, és fix sebeségen ír/olvas, csak ezt meg egyes asztali lejátszók, médiabox-ok, stb. nem szeretik, és XP-hez is frissítés kell, hogy támogassa...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2620) macska válasza #01682176 (#2618) üzenetére


macska
tag

egy oldallal előrébb van rá némi magyarázat.

macska

(#2621) Gézengúz válasza vond (#2619) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az más kérdés, hogy gyárilag nemigen van ntfs-re formázva egyik sem...

(#2622) vond válasza Gézengúz (#2621) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát igen, valószínűleg azt már használta valaki...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2623) #01682176 válasza Gézengúz (#2621) üzenetére


#01682176
törölt tag

Én formáztam meg ntfs-re, de visszaformáztam most Fat32-re. exFatot meg nem szeretnék, mert van hogy tv-be dugom, vagy xp-s helyen másolok vele.

(#2624) vond válasza #01682176 (#2623) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nem hurcolnál 4GB-nál nagyobb file-okat, akkor természetesen a FAT32 is jó... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2625) Theory66


Theory66
aktív tag

Hali.

http://www.plazamarket.hu/index?store=audio_market&page=product&bid=meSusyWatunesed&select=&level=&category=&IMRSID=hajjp69asu4alhkm3esn5r2gh2

Erről a cuccról szeretnék némi infót, továbbá reális-e az a 12k forint? Nem fognak átejteni?

(#2626) vond válasza Theory66 (#2625) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyjából reális... A legolcsóbb magyar boltokban 14-15 körül van, úgy tudom... Arányaiban a 16 és 32 gigás S102PRO is olcsóbb ennyivel a PM-ben...

A bolt megbízhatóságáról meg az elmúlt 1-2 oldalon tájékozódhatsz... Nem emlékszem, hogy bárkinek is lett volna gondja velük...

Jahhhh... Van ám egy link gombocska a hozzászólás írásnál... Tessék használni! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2627) Theory66 válasza vond (#2626) üzenetére


Theory66
aktív tag

Köszi :D Megnéztem, tényleg van, ezután már fogom használni xD

(#2628) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

4 GB-os jó minőségű, gyors, megbízható pen-drive-ot keresek jó ár/érték aránnyal.

(#2629) Pityus


Pityus
csendes tag

Sziasztok!
Samsung UE-40D 6500-as TV készülékemben van műsor felvételi lehetőség úgy,
hogy a TV-be dugott külső tárolót először leformázza egy speciális formátumra.
Mivel a külső vinyó árak magasak, gondoltam, hogy egy gyors 32 Gb –os pendrivvel használnám ezt a funkciót.
Milyen jó, ár-érték arányú USB 2-es pendrive-t ajánlotok, ami írásban-olvasásban is elég gyors?

(#2630) Gézengúz válasza Pityus (#2629) üzenetére


Gézengúz
addikt

1értelmű.....ADATA S102 PRO, olvass kicsit vissza vagy keress rá a névre...

(#2631) all6atos


all6atos
tag

Sziasztok!

5-8k körül keresek 16GB-os vagy nagyobb pendrive-ot, ami lehetőleg tartósan tud 20 MB/s körül/fölött írni 1-10 GB-os file-okat USB 2.0-án. (Talán nem lehetetlen :) )

Sokáig Corsair-t használtam, de tudtommal már sokat romlottak sebesség terén.

Amit PH teszt alapján találtam:
Transcend Jetflash 780
A-Data N005 Pro
A-Data S102 Pro

Esetleg Silicon Power, Kingston, Sandisk?

A JetFlash a tesztben jól szerepelt, de most is hozza ugyan azt, vagy esetleg az első szériás darabokkal akartak felhajtást generálni, illetve USB 2.0-án is tudja-e a min. 20 MB/s-et, vagy esetleg más gyártóval jobban járok.

Előre is thx,
Üdv,
Feri

(#2632) Gézengúz válasza all6atos (#2631) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#2633) vond válasza all6atos (#2631) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

S102Pro-ról tudok nyilatkozni:
USB2: 35/25
USB3: 100/45

Az N005 is hozza kb. ezt a sebességet, vagy talán még egy kicsit gyorsabb is, de általában drágább, és a majd' 10 centis hossza sem teszi túl vonzóvá sokak számára...

A 16 gigás S102Pro-t 4-5 ezer körül simán megkapod, valahol még olcsóbban is, a 32-es változat meg általában 9-10 környékén kapható, de van 1-2 üzlet, ahol 7 ezer környékén árusítják...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2634) all6atos válasza vond (#2633) üzenetére


all6atos
tag

Megrendeltem ezt. Nagyon szemeztem a Sandisk Cruzer Extreme-mel, de hát 11k így elsőre sok, és nem tudnám kihasználni, meg a bolttal is teszek egy próbát. Legközelebb már valszeg a Sandisket veszem, ha még lesz :D.

Thx,
Üdv.

(#2635) all6atos


all6atos
tag

Találtam egy ilyet, bár lehet már ismeritek.

(#2636) vond válasza all6atos (#2634) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól döntöttél. :K Használd egészséggel és megelégedéssel! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2637) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Sürgősen kell egy olcsóbb, de normálisan használható pendrive, most ez a kettő elérhető:

USB PENDRIVE 8 GB ADATA C103 FEKETE USB3
USB PENDRIVE 8 GB 2.0 KINGSTON DT100G2 FEKETE

Árban szinte semmi különbség és mind a kettő tetszik is. USB3-am semmin nincs otthon, szerintem egy jó ideig nem is lesz, de gondolom ettől függetlenül inkább azt vegyem? 2600-ba kerül.

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2638) vond válasza gurabli (#2637) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól gondolod... :K Ki tudja, mikor kerülsz olyan helyzetbe, hogy jól jön az USB3... Mondjuk egyedül olvasásban lépi át az USB2 határát, olyan 90MB/s-ot írnak rá, írásra meg 10-et... De szerintem így is úgy is jobb annál az elég régi Kingston-nál...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2639) gurabli válasza vond (#2638) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm válaszod!
Ez az ADATA is nagyon lassú vagy inkább közepesnek számít?
A Kingston meg kimondottan lassú?
Mondjuk viszonylag keveset használom nagy fájlokra, szöveget, ilyesmik vannak rajta.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2640) vond válasza gurabli (#2639) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, nem egy sebességbajnok egyik sem, de szerintem az ADATA azért jóval gyorsabb ennél a Kingston-nál...

Ha igazán jó vételt akarsz, akkor mozdulj rá egy 16 gigás ADATA S102Pro-ra... 4-5 ezer körül már elérhető... USB3-on kb. 100/45-öt tud, az USB2-t meg nagyjából teljes mértékben kihasználja (kb. 35/25)... S a kis file-okat is garantáltan gyorsan kezeli... :K

Ha megoldható ebből a boltból a vásárlás, akkor 3600-ért a tiéd... :K

Ha ez is drága, akkor lehet, hogy még találsz valahol 8 gigás változatot is... Szerintem az nem lehet több 3 ezernél...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2641) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, milyen pendrive-ot vegyek?
32 GB, USB3 kellene, a célterület: windows telepítőt készítenék rá, valamint fotók, kis(ebb) fájlok sűrű mozgatására használnám, ennek megfelelően NTFS fájlrendszeren legyen gyors a kis fájlok írása is.
Mit ajánlotok? Köszi!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#2642) vond válasza Misi_D (#2641) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Drágábban: SanDisk Cruzer Extreme 32GB
Olcsóbban: ADATA S102PRO 32GB

Mindkettő elég jó ár/érték arányú pendrive... Az előbbi, jóval gyorsabb SanDisk 11 ezertől felfelé kapható... A lassabb, de még így is nagyon gyors ADATA pedig már 7 ezer környékén is elérhető...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2643) gurabli válasza vond (#2640) üzenetére


gurabli
senior tag

Most csak még az nem teljesen világos, hogy az ADATA S102 Pro (8GB) USB2-őn használva is jóval gyorsabb, mint az ADATA C103 vagy a különbség inkább USB3-on jönne ki?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2644) vond válasza gurabli (#2643) üzenetére


vond
MODERÁTOR

USB2-n is sokkal gyorsabb az S102Pro... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2645) Misi_D válasza vond (#2642) üzenetére


Misi_D
tag

Rendben, köszönöm!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#2646) gurabli válasza vond (#2644) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2647) djculture válasza Misi_D (#2641) üzenetére


djculture
félisten

Azért azt is vedd figyelembe hogy usb3 portról elég sok alaplapnál nem lehet bootolni. Amelyiknél meg igen, azoknál meg már eleve fenn kell lennie a win7 által alapból nem ismert vezérlő driverének.

[ Szerkesztve ]

(#2648) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Vettem egy Kingston DataTraveler DT101 G2 8GB pendrive-ot, de nem igazán vagyok megelégedve a sebességgel.

1. képnél üres volt, a 2.-nál volt rajta egy win7.
Kérdés, tudtok ajánlani egy valamivel gyorsabb pendrive-ot hasonló árkategóriában? :B Ez 3000Ft volt, max 5k-t szánnék az egészre, de akkor már beleférhetne egy 16GB-os is. (?) :R

Meizu MX3 32GB

(#2649) Gézengúz válasza kutkut (#2648) üzenetére


Gézengúz
addikt

Most komolyan ezt minden nap be kell linkelnem? Olvasni luxus?

[link]

(#2650) djculture válasza Gézengúz (#2649) üzenetére


djculture
félisten

Az már kifutó darab az a baj...Adata S102 PRO egyre kevesebb helyen van raktáron, még azért lehet találni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.