Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) MarQs válasza Egon (#8150) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi a választ!
Ahogy nézem, a 320-asra is ugyanúgy van FFP.
A felhegesztése gondolom hasonlóképp megy, mint a kistesónál...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#8152) Egon válasza MarQs (#8151) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8153) ecx válasza junkpod (#8148) üzenetére


ecx
tag

Szia junkpod! Ha jól értelek, szerintem ez egy 1 lemezes NAS-sal is menne, a könyvtárak megosztását, jogait külön be tudod állítani. Ha 2 lemez, akkor Synology 213j: nem olcsó, de szinte néma, keveset fogyaszt és okos is...

Esetleg olvasd el ezt: [QNAP vagy Synology - Prémium NAS otthonra]

Ja, azért arra figyelj, hogy a szekrény jól szellőzzön, kell nekik a friss levegő a hűtéshez...

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#8154) junkpod válasza ecx (#8153) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szeretném ha a fotoalbum fizikailag 2 példányban létezne.
A hűtés mennyire fontos? Csak két vinyo... Amelyik nem "szinte néma" az mennyire hangos egy zárt szekrényben?Gondolom standby mindegyik néma.
Ez a synology nagyon drága, linkeltek egy zyxelt az ffele, annyival rosszabb?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8155) ecx válasza junkpod (#8154) üzenetére


ecx
tag

Nézd meg a QNAP TS 112-t (vagy 2 lemezesben a 212, vagy a 212P), ezek olcsóbbak, mint a Syno és minőségre ez is a prémium kategória. Egyéb márkában nekem nincs tapasztalatom, így ebben biztosan segít neked valaki más.

Hűtés: maga a HDD és a CPU is hőt termel, amit el kell vezetni. Egy szűk, zárt térben egy idő után felmelegszik a levegő és ezt keringeti, melegíti tovább a NAS. A HDD-k nem szeretik a 45 fok feletti tartós meleget...

Hang: ezek _nagyon_ csendesek. Magam sem hittem, de csak akkor hallom, ha kb. 10-20 centire odateszem a fülemet (WD RED HDD, Synology NAS). Egy halkabb laptop (DELL Vostro 3350 "alapállapotban") jóval hangosabb ezeknél, de a set-top boxom 2,5-ös vinyója is túlharsogja a NAS-t bőven.

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#8156) junkpod válasza ecx (#8155) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most olvastam egy zyxel tesztet és ott írták hogy stanbybyn is forog a venti... Hát lehet az akarmilyen halk éjszaka azért csak hallatszik.

Box's don't touch!

(#8157) Egon válasza junkpod (#8156) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy halk venti jóval halkabb, mint a vinyó motorhangja.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8158) stickermajom válasza junkpod (#8156) üzenetére


stickermajom
addikt

A Zyxelekben a gyári ventilátorokra panaszkodnak, hogy elég hangosak és ráadásul szabályozni sem lehet őket. Ezeket érdemes cserélni utólag, vagy valami potis szabályzót venni hozzá.

(#8159) Delerium


Delerium
senior tag

Üdv
Teljesen NAS amatőrként lenne pár kérdésem amire a válasz biztos egyszerű mint a faék csak nekem van Klingonul. :D Először is amire szeretném használni: 1080p és 3D stream Sz.fehérvár 2 ponja és az ország további 3 pontja közöt. Ha jól olvastam akkor a NAS kb. olyan mint egy nagy felhő csak nagyobb? Használva lenne hozzá több tablet és gép+1 tv. Torrent is futna rajta 0-24-ben. Ezekre a feladatokra alkalmas? Egy Zyxel 310-ben gondolkodtam és hozzá egy 2Terás WD vinyó. A választ előre is köszönöm.

"I fight for the Users"

(#8160) Sethdobaloah válasza Delerium (#8159) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ehhez mondjuk már elég tisztességes netet kell mögé rakni... 1080p 3D streamre már 10 mbps feltöltés kell ügyfelenként.

...csak én vagyok helikopter?

(#8161) Möhe válasza Delerium (#8159) üzenetére


Möhe
addikt

Szia.

A NAS az egy saját felhő akkora tárhellyel amekkora HDD-t belerak az ember. (tehát teljesen juzerfüggő)
Hogy te 1080p-s videót steamelj ahhoz fontos hogy ahol a NAS van ott a feltöltés nagysága,nálad meg a másik helyen a letöltés a lényeges. (tippelek hogy a NAS oldalán a feltöltés lesz a gyenge láncszem (kivéve ha bérelt vonalon lesz) . Saját hálózaton belül ez pont nem lényeges,hiszen ott a lankábelen/wifin megy az adat (nem netfüggő)
Ha még ehhez hozzámegy a torrent,akkor vagy egyik vagy másik lesz lassú/értelmetlen.
Amúgy igen alkalmas ezekre a NAS, én 100/100-as netkapcsolat alatt meg sem állnék ennek nekiugrani.
szvsz

de majd jönnek a nagyok és kijavítanak,vagy elzavarnak engem a 'csába.... :DDD

(#8162) Delerium válasza Möhe (#8161) üzenetére


Delerium
senior tag

A fő cél az lett volna, hogy a kis tárhelyes tabokon is lehessen bővítés nélkül jó minőséget nézni minden letöltés nélkül és ne kelljen külső vinyókat hurcibálni. De akkor ehhez a fiber 30 és a digi 20 kevés lesz. A 8-as vidéknet meg főleg. Esetleg van erre valami alternatíva?
Seth-nek is köszönöm a választ :)

[ Szerkesztve ]

"I fight for the Users"

(#8163) Elemental válasza Delerium (#8162) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem 5Mbites feltöltésem van, neten avikat akadásmentesen tudok nézni a nasról androidos telón. A 720p mkv-k el sem indulnak.

(#8164) Rick4 válasza Delerium (#8162) üzenetére


Rick4
félisten

Egy jó nassal megcsinálod azt is, hogy a vinyón lévő 20GB-os filmet 3-400K-s bitrátával nézel a tableten, ehhez meg elég egy 512-es feltöltés is. A kulcsszó: transzkódolás. Ha ezt nem tudja a nas, abból ilyen esetekben csak fejvakarás lesz. Ha viszont tudja, és épp telefonon akarsz filmezni, nézheted 200K-val is, és akkor még mobilneten is mehet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8165) Delerium válasza Rick4 (#8164) üzenetére


Delerium
senior tag

Pénzkérdése az egész, olyan 35-40e Ft-ból szeretném ezt kihozni. A filmnézés így szerintem bukta. Marad a NAS-ról letöltés. Egyelőre még nem értem a működést, nekem tegnapig nem is létezett ilyen :D Sok kis problémát megoldana.

"I fight for the Users"

(#8166) Rick4 válasza Delerium (#8165) üzenetére


Rick4
félisten

Olvasgass itt, van alternatíva, építhetsz is magadnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8167) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Sziasztok!

Kis családi vállalkozás számára szeretnénk egy hálózati meghajtót, 3 főt kell kiszolgálnia. Ami mozogna rajta kb 10-20 Mb-os excel és word dokumentumok, pdf-ek, képek, illetve ezeken real time dolgoznánk. Van még 3 nyomtató, melyek ugyan most egy routeren keresztül üzemelnek, scannelnek gépre. Nem tudom ez érdekes információ e jelen esetben. Egy 1 Gb-os darab bőven kiszolgálná a csapatot, lényeg, hogy gyorsan és zökkenőmentesen haladhasson a munka, megbízható legyen. Bocsássatok meg de ismeretlen számomra ezen terület, ha valami információt kihagytam szóljatok! A keret kb 50k huf. Előre is köszönöm.

(#8168) ecx válasza Lengyi (#8167) üzenetére


ecx
tag

Szia. QNAP TS 112-t nézted már? Minőségi NAS, erős hardverrel, 3 USB porttal a 3 nyomtatóhoz.

Írási tempó kb. 45MB/s, olvasás 75MB/s, ez elég. És a QNAP oprendszere sok-sok egyebet is tud, pl. biztonsági kamerát kezel, mail szerver, VPN...

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#8169) Lengyi válasza ecx (#8168) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Ebben ha jól látom nincs hdd, bár külön nem emeltem ki, az 1gb-tal erre próbáltam célozni :B

[ Szerkesztve ]

(#8170) daniel2121 válasza Lengyi (#8169) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem lesz kicsi az 1gb. :)

(#8171) gbors válasza Lengyi (#8167) üzenetére


gbors
nagyúr

ami inkább kérdés, hogy az ott tárolt anyagoknál az adatbiztonság mennyire fontos. ha fontos anyagokról van szó, és a hálózati meghajtó feladata lenne, hogy biztonságban legyenek, akkor érdemes mélyebben a zsebbe nyúlni, és venni egy 2 lemezes NAS-t.
ha az adatbiztonság nem fontos, akkor szinte bármilyen egylemezes NAS megteszi, ott csak annyi lesz a nehézség, hogy 1GB-os HDD-t nemigen kapsz :)
ha az adatbiztonság mellett esetleg az is elengedhető, hogy realtime a meghajtóról dolgozzatok (pl. a munkához kicheckolni / becheckolni tudtok), akkor a routerbe dugott 16GB-os pendrive is szóba jöhet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8172) Lengyi válasza gbors (#8171) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Most ha adatbiztonság alatt nem azt értjük, hogy egyik napról a másikra elveszik róla minden, akkor annyira nem lényeges a témakör, ellenkező esetben szálanként tépnénk ki a hajunkat :DDD ( még leírni is rossz ). Persze 2-3 helyre készítünk másolatot időnként, de azért nem havonta. Szóval még mindig itt áll a kérdés 50k környékéig hdd-vel milyen lehetőségek vannak?

daniel2121: 1gb-ba bőven beleférünk.

(#8173) Lengyi válasza Lengyi (#8172) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Mindig kicsúszok a szerkből.... a pendrive nem rossz ötlet de a most forgalmazottakba nemigen férnénk bele :) WD Livebookokról mi a véleményetek?

(#8174) ecx válasza Lengyi (#8173) üzenetére


ecx
tag

Livebook utódja a My Cloud, okosabb, gyorsabb, 2 magos procival, venti nélkül, nagyon halk.
A 2TB verzió 45k HDD-vel együtt. És az USB-n rá tudsz tenni külső HDD-t, amire időnként tudsz menteni, így biztonságos, igaz, manuális, de ennyi pénzért kompromisszumot kell kötni.

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#8175) gbors válasza Lengyi (#8172) üzenetére


gbors
nagyúr

most akkor nem értelek. 1GB-ba beleférsz, de a 16/32GB-os pendrive nem elég? nem 1TB-ot akartál írni? :F

adatvesztés jó eséllyel egyik napról a másikra következik be, HDD-vel persze kisebb a valószínűsége, mint pendrive-val. ha fontosak a file-ok, akkor legritkábban hetente készítsetek biztonsági másolatot, mert hajat tépni nem jó.

13-14 körül lehet már 1TB-os HDD-t kapni, tehát a NAS-ra marad 36-37. az egyszerűbbek 20 körül megkaphatók, a zyxel nsa-310 gyakran bukkan fel javaslatként (én a hétvégén üzemelek be egyet, kíváncsi leszek), 35 körül már lehet buffalot (linkstation pro) vagy qnapot (ts-112) venni. alternatíva lehet a buffalo linkstation live, az HDD-vel van 40-45 között, de annak kicsit lassúnak tűnik a CPU-ja.
vagy van a WD mycloud, amit a kolléga írt eggyel lejjebb.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8176) Lengyi válasza gbors (#8175) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Ohh látom elírtam 1 Tb akart az lenni. Szóval ha a helyemben lennétek 50k-ig mycloud vagy valami más alternatíva?

(#8177) Borfi válasza Egon (#8147) üzenetére


Borfi
újonc

Szia!

Milyen problémái lehetnek a D-Linknek? Tudnál írni valamit erről?

Köszi

(#8178) Borfi válasza gbors (#8146) üzenetére


Borfi
újonc

Nagykerből venném, ott sajna nem nagyon működik a csere, de lehet hogy megkérdem :) Köszi

(#8179) ecx válasza Lengyi (#8176) üzenetére


ecx
tag

Az a kérdés, hogy elég-e az 1 fiókos (szerintem igen, mert ha hetente ráteszel 1 külső vinyót, akkor van mentésed is). A 2 fiókosok ezen az árszinten azért hardveresen és/vagy szoftveresen is "harmatosak", így én inkább 1 fiókosat ajánlanék. Ezesetben pedig a My Cloud 2TB tárhelyet ad, csendes, takarékos és az alacsony órajelet a 2 magos CPUval kompenzálja.
A QNAP TS 112 mellett pedig az szól, hogy hardveresen legalább annyira erős mint a My Cloud, egy-egy "nehezebb", nem párhuzamosítható feladattal joban megbirkózik (1.2GHz vs 2x650), viszont a szoftveres oldalon _sokkal_ többet tud a My Cloudnál! Ha "evés közben jön meg az étvágy" és kiderülne, hogy más funkciókra is kell, akkor bizony a QNAP a NAS-os oprendszere miatt tutira jobb vétel lesz, a My Cloudon még rendes file szinkronizáció sincs, tudtommal, ami munkacsoportos környezetben hiányozhat (csak periódikus mentés van, de ez nem valós idejű szinkronizálás, azonban külső programmal állítólag megoldható a sync is).
A MyCloud csendessége vállalati környezetben nem biztos, hogy sokat számít, a QNAP is a halk NAS-ok közül való, így nem fog zavarni, főleg, ha fizikailag máshol van, ami egy cégnél jobban megoldható, mint otthon.

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#8180) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. A választásom egy My Cloudra esett, remélem nem kell csalódnunk! :)

(#8181) junkpod


junkpod
nagyúr

az itt olvasottak alapján átértékeltem az elképzelésemet a 2 fiókosról. Mivel a 2 fióknak a biztonsági másolat lett volna a lényege de azt írjátok, hogy USB-s diskre is lehet archiválni NASról ezért az alábbit gondoltam ki, szerintetek működhet?
- 1 fiókos NAS, 1-2 TB vinyóval, az a qnap112 nem tűnik rossznak.
- van a mediaplayerben egy 500GB-s 2,5-es vinyóm, azt kiveszem és berakom egy usb3 tokba és az lesz a rendszeres archíválás tára, és legalább fizikailag is külön lesz ami jót tesz az adatvédelemnek.
- a mediaplayer meg majd jól el lesz a NAS-ról, amúgy is cserélni kell azt is és akkor elég lesz egy vinyó nélküli med600 is.

Ez így szerintetek működőképes megoldás lesz?
Milyen áron lehet üres 2,5colos HDD tokot venni USB3 felülettel? Illetve mit javasoltok erre?
Milyen 1-2TB vinyót keressek? (márka, fordulat, csatoló vagy akármi amire figyelni kell?

Box's don't touch!

(#8182) Sethdobaloah válasza junkpod (#8181) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

wd red a nasba, vagy bármi ami keveset eszik (<6000 fordulatszám), sata3 alatt meg kb már nem is árulnak nagy vinyót.

...csak én vagyok helikopter?

(#8183) ecx válasza junkpod (#8181) üzenetére


ecx
tag

QNAP TS112 csak USB2-t tud, vagy eSata-t, ez utóbbi a gyorsabb, ilyen tokot vegyél inkább. Vagy ha nem számít a sebesség és máshol sem tudod kihasználni, akkor egy olcsóbb usb2-es tokot

A legjobbakat!

(#8184) junkpod válasza Sethdobaloah (#8182) üzenetére


junkpod
nagyúr

külső hdd usb3 házra mit javasoltok? úgy látom ezek pár ezer forintos tételek, mindegy mit veszek? vagy itt is figyelni kell valamire?

eSATA? az is van külső csatolóban? (tehát usb kábelszerűen lehet csatlakoztatni?) QNAP112p az tud usb3-at, csak az még elég drága. Más usb3 képes NAS-ok is drágák még? Sebességben mit lehet várni USB2-eSATA-USB3 a sorrend?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8185) Sethdobaloah válasza junkpod (#8184) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

usb vs esata logout teszt
usb-s háznál kb a szimpátia dönt (pénz)

...csak én vagyok helikopter?

(#8186) junkpod válasza Sethdobaloah (#8185) üzenetére


junkpod
nagyúr

ez vállalható?
[gembird]

Box's don't touch!

(#8187) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Nem akarok ilyet venni csak kíváncsiságból kérdezem, hoy mit jelentenek pontosan a következők.

-VMWare®-, Citrix®-, Microsoft® Hyper-V®-kompatibilitás.

Hogy függ össze a virtualizációval a nas?

Synology NAS

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8188) Patice válasza McSzaby (#8187) üzenetére


Patice
nagyúr

Pedig ott van a honlapon lejjebb:

"iSCSI és virtualizáció

A DSM iSCSI-támogatásával a DS1513+ akadálytalan tárolási megoldást nyújt a virtualizációs szerverek számára, mint például a VMware, a Citrix és a Hyper-V. Ideális alternatívája SAN-megoldásnak. A megfizethető és költséghatékony iSCSI lehetővé teszi a kis- és középvállalkozóknak, hogy adatközpontba rendezzék tárhelyüket, miközben hosztokat biztosítanak a helyileg csatlakoztatott merevlemezek illúziójával."

Azaz a felsorolt virtualizációs technikák támogatása natív tárhelyként. A virtuális gépeket (ill. azok rendszerképét) automatikusan tudják ide menteni a szerverek. Biztnsági mentés a céges környezetben gyakran alkalmazott virtuális gépekre (szerver(ek)en futnak virtuális gépek, amit a user-ek használnak és ezt el is érhetik bárhonnan, csak net és egy bármilyen PC kell hozzá).

iSCSI-vel pedig ugyanez a tárhellyel is megoldható. Azt sem kell külön használni, hanem a virtuális gépnek is van egy megszabott mérete, mint tárhely. Oda mentesz mindent és az mentődik a virtuális géptől külön.

Legalábbis szerintem, az én felfogásom szerint, ami nem biztos, hogy mindenhol helytálló. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8189) McSzaby válasza Patice (#8188) üzenetére


McSzaby
őstag

Jogos. :B Ez így érthetően néz ki. :) Szerintem neked lesz igazad ;)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8190) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

Teljesen tudatlanként teszem fel a kérdésem :)

A NAS-al azt meg lehet csinálni, hogy vezeték nélkül rámentek egy pl. egy filmet, és azt okos TV-vel le tudom játszani a NAS-ról? Hogy ne kelljen dugogatni a winyót állandóan :)

Köszönöm!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#8191) BullZeye válasza kazsmerlaca (#8190) üzenetére


BullZeye
veterán

erre való a nas pontosan

(#8192) kazsmerlaca válasza BullZeye (#8191) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Köszönöm!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#8193) gbors


gbors
nagyúr

zyxel NSA 310 első tapasztalatok

TLDR: rohadtul ki vagyok bukva tőle. termékinformációk hazudoznak össze-vissza

1. nagyon (ismétlem, nagyon) hangos. de ezt még lehetne orvosolni, ha ez lenne az össz gondja
2. tök mindegy, mit állítok be, a HDD-t csak hosszú-hosszú idő után hajlandó lekapcsolni. addig 21W-ot fogyaszt. hogy utána mennyit fogyaszt, azt ideírnám, de már fél órája nem sikerült neki odáig eljutni (3 perc van a HDD-kikapcsra beállítva).
3. energiatakarékosság wake-on-lan módban. ez tök jó. lenne, ha a WOL mód nem egy teljes kikapcsolt állapotot jelentene, 90 másodperc körüli újraindulással. WTF???? ja, és amúgy ez nem is működik :W
4. arra már csak legyintek, hogy a setup wizard nem fut le internet kapcsolat nélkül. mi a ****-t akar egy NAS az internettől?
5. ez lehet, hogy csak az én bénaságom, de egyszerűen képtelen vagyok login nélkül hozzáférni a share-ekhez. ha public-ra állítom be, nem elég. ha beteszem a média-szerver alá (csak így hajlandó kitenni a share-t a gyökérbe - ez is milyen igénytelenség?), az sem elég. olyan opciót, hogy anonymous access, nem találok. mindenképpen jelszót követel, ami nekem nem jó megoldás, mert mklinkkel akarom betenni több gép file-rendszere alá, és olyankor a windows még csak nem is szól, hogy kéne jelszó, hanem csak pislog magában. erre esetleg valakinek van ötlete? ha legalább ezt meg lehetne oldani, akkor nem vágnám bele a kisbaltát nem vinném vissza 8 napon belül...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8194) krealon válasza gbors (#8193) üzenetére


krealon
veterán

"1. nagyon (ismétlem, nagyon) hangos. de ezt még lehetne orvosolni, ha ez lenne az össz gondja"

Az enyem a gyari 500 GB-os WD winyoval gyakorlatilag hangtalan.

"2. tök mindegy, mit állítok be, a HDD-t csak hosszú-hosszú idő után hajlandó lekapcsolni. addig 21W-ot fogyaszt. hogy utána mennyit fogyaszt, azt ideírnám, de már fél órája nem sikerült neki odáig eljutni (3 perc van a HDD-kikapcsra beállítva)."

Az 500-as WD-vel a csucsfogyasztas, amit ki tudtam hajtani: 13W
Jol sejtem, hogy 7200-as fordulatu winyot tettel bele?
A leallitgatas pedig tobbet art a vinyonak, mint amennyit a villanyszamlan sporolsz.
A tobbseg ezt az eszkozt azert veszi, mert olcso es egy kics butykolessel (tranmission telepites) kivathato az asztali gep fogyasztasa a toltogeteshez. (Ez esetben pedig ertelme sincs a kikapcsolasnak.)

"3. energiatakarékosság wake-on-lan módban. ez tök jó. lenne, ha a WOL mód nem egy teljes kikapcsolt állapotot jelentene, 90 másodperc körüli újraindulással. WTF???? ja, és amúgy ez nem is működik :W"

Ismert problema.

"4. arra már csak legyintek, hogy a setup wizard nem fut le internet kapcsolat nélkül. mi a ****-t akar egy NAS az internettől?"

Szakerto statusodbol tudhatnad, hogy a Setup Wizardok semmire sem jok, kizarolag problemak eloallitasara. (Az internettol valoszinuleg firmware frissitest akar.)

"5. ez lehet, hogy csak az én bénaságom, de egyszerűen képtelen vagyok login nélkül hozzáférni a share-ekhez. ha public-ra állítom be, nem elég. ha beteszem a média-szerver alá (csak így hajlandó kitenni a share-t a gyökérbe - ez is milyen igénytelenség?), az sem elég. olyan opciót, hogy anonymous access, nem találok. mindenképpen jelszót követel, ami nekem nem jó megoldás, mert mklinkkel akarom betenni több gép file-rendszere alá, és olyankor a windows még csak nem is szól, hogy kéne jelszó, hanem csak pislog magában. erre esetleg valakinek van ötlete? ha legalább ezt meg lehetne oldani, akkor nem vágnám bele a kisbaltát nem vinném vissza 8 napon belül..."

Szerintem ne kinlodj vele. Vidd vissza, es keress az igenyeidnek megfelelo alternativat (QNAP, Synology).

(#8195) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Rendeltem egy 2 lemezes NAS-t.
2 különböző méretű HDD-t is tehetek bele igaz? (nyilván RAID nem kell...)
illetve mit értenek az alatt, hogy 30 torrentet tud egyidejűleg kezelni? (annyi futhat összesen, vagy annyi letöltés mehet?)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#8196) Möhe válasza Sefter (#8195) üzenetére


Möhe
addikt

Szia.

Konkrétan Synology 213j-ről beszélek.
saját tapasztalat:
-torrent 0-24 ben
(neked is menni fog)

-mindez 2 különféle méretű és márkájú HDD-n,egyik sem WD RED
(ezzel sem lesz gond)

-jelenleg 670 torrent van, aktív 30-40db között mozog, max sávszéllel (2,5MB/s) feltöltésben, ezek mellett a letöltés is megy gond nélkül
(nah itt már a gyári leírás erősen érvényesül, hogy 30 aktív le és feltöltés megy egyidőben én erre alapoznék)

-nem a gyári DS (letötltőt) használom hanem a dedikált Transmission-t
(ovlass utána a használatijában hogy maga a készülék nem tud többet kezelni,vagy a program amit ráraktak?)

Neked milyen van?

(#8197) Sefter válasza Möhe (#8196) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem is ilyen NAS lesz, egy 2TB-os Samsung és egy 500GB-s wd menne bele, köszi az infót :R

Psn ID: sefter_hun

(#8198) Elemental válasza Sefter (#8195) üzenetére


Elemental
addikt

Rosszul olvastad. A helyes megfogalmazás: 30 aktív letöltés 1 időben. Ha pl elindítasz 50 letöltésr, akkor 30 elindul 20 várakozik. Ha egy letöltés kész, akkor elkezdi a következőt. A seed az korlátlan.
Ha megjön a nas, jöhetsz ide a kérdésekkel :)http://m.prohardver.hu/tema/synology_nas_a_nem_hivatalos_forum/hsz_1-200.html

[ Szerkesztve ]

(#8199) daniel2121 válasza gbors (#8193) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát többek között ezért ajánlják a legtöbben a Synot még ha drágább is.

(#8200) gbors válasza krealon (#8194) üzenetére


gbors
nagyúr

köszi a válaszokat :R

igen, 7200-as HDD van benne, de ez még nem indokolja, hogy sakál módjára üvöltsön, a ventillátor zörgését meg pláne nem. a "lekapcsolgatás" nekem azért fontos, mert napi pár alkalommal lesz csak használva, ezért az idle fogyasztás számít - az nem zavar, hogy használat közben és utána 15-20 percig 21W-ot eszik (felőlem ehetné a dupláját is), viszont az, hogy az ígérgetett 1W-os idle fogyasztásra semmi esély nincs, az annál inkább.

az "ismert problémát" inkább nem kommentálom, mert kitiltanak :) a szakértő státuszom pedig nem gátol meg abban, hogy felhúzzam magam ilyeneken - sajnos.

qnap / buff / syno hármast sokat nézegettem, de rossz az időzítés. 2-3 év múlva kelleni fog egy rendes 2 / 4 lemezes, mert akkor már ötünknek kell megosztás és adatbiztonság, de azt most még nem veszem meg, viszont ennyi időre nem is akarok feltétlen invesztálni 40e pénzt. ez a zyxel jó kompromisszumnak tűnt 18k-ért.

(#8199) daniel2121: olyan nagyok lennének az elvárásaim? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.