Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31691) aimettirlz


aimettirlz
tag

Üdvözlet, hozzátok szeretnék fordulni vélemény ügyben, hogy el tudjam dönteni melyik telefon lenne jobb számomra:

Samsung M8910 PIXON12 vs. Motorola XT720

Samu1

Samu2

Moto1

Moto2

Samuteszt

Mototeszt

GSMLINE-nál a SAMU 55 900 HUF a MOTO 71 900 HUF Differencia 16e HUF (kérdés hogy megéri-e?!)

A kérdéses telókból talán látszik hogy mik lennének a legfontosabb szempontok:

Először is hosszabb távra tervezek mindig 2-3év (kb 1 hónap múlva lenne esedékes a vásárlás), új és független, esetünkben áttérnék érintőkijelzőre!

Mivel más alternatívát is elfogadok így leírom a kizáró okokat, ami nélkül, vagy amiért nm jöhet számításba egy adott készülék:

- Ár < 80000 HUF
- kamera >= 8MP
- XENON és LED villanó (B)egyszerre(/B)!
- 3,5"-es stereo csatlakozó
- kimagasló multimédiás képességek (decibelben is)
- bővíthető memória
- jó anyaghasználat (fémes részek, magnézium)
- dokumentum kezelés (excel, word, txt, pdf)
- értelmes videófelvétel (720*480 vagy 720p (B)min 25 fps(/B))
- wifi (egyetemre kell!)

Szerintem csak ha az 1. és 3. kizáró okot nézzük már brutálisan lecsökken a készülékek száma...

Megpróbálom kivesézni a főbb különbségeket! (A 2 link két statikus összehasonlító táblázat!)

Samu vs Moto

Samu vs Moto vs N8

1. Samsung M8910 PIXON12

1. Rezisztív kijelző... rengeteget olvastam utána, kérnék egy hozzáértőt aki meggyőz hogy tök mind1-e napjainkban ez a kérdés? (esetleg ha "multi touch-ra" is használnám kétujjas nagyítás) akkor megfelelő-e, jó e az érzékenysége, ceruza nem ceruza stb... :U
2. A 3,5"-es stereo csatlakozó csak átalakítóval műkszik, :O ez is van a MOTOban
3. Videófelvétel folyamatos D1(720x480)@30fps, QVGA@120fps kisebb mint a MOTOé :U
4. 3,1"-os kijelző sztem elég, bár picit kisebb mint a MOTOé :U
5. Zárt operációs rendszer... TOUCH WIZ 2.0 hát nem tudom, akarnék-e bármit is felrakni vagy sokat változtatni rajta? :F
6. GPS csak netforgalommal működik? :W :W
7. Ára kedvező EZ NINCS A MOTOBAN :Y

2. Motorola XT720

1. Kapacitív 3,5"-os kijelző, nagyobb mint a samué, talán jobb is :))
2. Android 2.1 tudtommal Froyo 2.2 ha rátesszük belassulhat, nincs optimalizálva, ez elvileg nem zavar engem. Nyílt OP rendszer +! :C
3. GPS műkszik nem kell hozzá net + :C
4. a videófelvétel laggos 720p-ben mert ugye ez nagyobb mint a samuéban talán jobb a minősége is kicsit, de csak 20 FPS.... :U
5. 3,5"-es jack alapból + :C
6. Leginkább aggasztó 550 MHz-es proci, :W ami 720-ra talán tovább is lehet húzni csak nem biztos hogy örül neki, :U
7. nagyobb akksi 1400mA vs 1000mA samu :)
8. 512 belső memória, ez szinte mind1 :))
9. nincs flash, divx - xvid támogatás.. :W :W :W
9. +16000 HUF Samuhoz képest :U

Konklúzió:

Eddigi telójaim: SE T100, Siemens ST60, SE K508i, K800i Bronz, K850i (jelenlegi)
Finoman jelezném hogy 3 éves kábé és még ma is megállja a helyét a maga 5MP és xenon szettjével! (Mivel rengeteget fényképeztem vele, több ezer kép...), csak eljött az idő a váltásra, mert elértéktelenedik... :U

Nos-tehát:

Röviden megér-e 16K plusszt az android, a nagyobb videó felbontás de csak @20fps, nagyobb akksi, fél collal nagyobb kijelző, netforgalommentes GPS, ~400MB-al több belső memória alapból (ez szinte mind1), flash, xvid - divx támogatás nélkül... :R :R :R

UI: Előre is köszönöm a hozzáértő véleményeket, javaslatokat, más alternatívákat, és sry ha kihagytam valami elég fontosat!

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.