Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) PH-User


PH-User
addikt

Ricardo & molnarpeter

Köszönöm a megerősítést!
Viszont az érdekelne még, hogy ilyen árkategóriában mi ami még jó lehet?

Illetve LG KM900 jó lehetNE nekem, ha nem kell az android?

Zene Walkman telefon után sokat befolyásol, kamerázni is szeretek. (W810-em van...)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#32752) Ricardo válasza PH-User (#32751) üzenetére


Ricardo
félisten

Az Lg nem mai darab. Én kihagynám. Igaz kortól függetlenül nem vennék tapis "butafónt".
ha hagyományos telefon akkor ne legyen tapis . Ez persze saját vélemény.

Zene élmény nagy mértékben függ a füles minőségétől. Mivel 90% hogy nem kapsz gyárilag egyikhez sem igazán jót, így ez nem mérvadó. Lejátszó program androidon cserélhető... így annyira nem lesz nagy eltérés.
Fényképezés meg annyiban mindegy (a készülékek választása szempontjából) hogy ebben a kategóriában sajnos nem nagyon van olyan készülék amiben nagyot domborítana a kamera.

(#32753) fefe9


fefe9
tag

Szép napot.

A téma adott, kis segítséget szeretnék kérni.
Édesanyám részére keresek mobiltelefont, 68 éves, eddig egy SonyEricsson K300-at nyűtt, de az most elköltözött az örök GSM-mezőkre.

- Árkategória: maximum 8-10k van rá.
- Használt vagy új: első körben újban gondolkodnék, nincs idő utánajárni most a használtaknak.
- Hol vennéd meg?: most T-mobile Dominója van, ragaszkodik a tel.számhoz, díjcsomag is megfelel, de leginkább a független készülékek felé hajlanék.
- Mire használnád?: csak és kizárólag telefonálás, sms-t nem szeret írni.
- Milyen kialakítású telefont keresel?: mindenképpen hagyományos, nem árt, ha kiemelkedőek a gombjai, kijelzője nagyobb, mint a K300-é, lényeges lenne az egyszerűség, könnyű eligazodás a menüben.
Eddig én a Nokia 1616-ot találtam ebben a szegmensben, ami talán megfelel a fenti kritériumoknak.

Minden ötletet, tippet szívesen veszek.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#32754) dev00


dev00
tag

Sziasztok,

Két sim kártyás telefonra lenne szükségem, de nem dual standby-osra, hanem ami tényleg egyidőben kezeli mindkét simet. (ha sim1-en beszélek és keresnek a sim2-ön kijelezze nekem és persze várakoztassa a hívást). Kialakítás mindegy, ár mindegy, csak megbízható legyen. Köszi

(#32756) manoarc válasza fefe9 (#32753) üzenetére


manoarc
senior tag

újonnan függetlenül a Nokia C1-01 már 11k -ért beszerezhető. Ha még belefér sztem egy szúnyognyival jobb lenne mint a 1616.

{。^◕‿◕^。}

(#32757) PH-User válasza Ricardo (#32752) üzenetére


PH-User
addikt

Tehát akkor a W810-től egy kategóriával jobb (felszereltségben kb. ugyan olyan) telefon van, csak igen drágán?

Fülhallgató az marad a régi, jól bevált SE HPM-70.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#32758) Sk8erPeter válasza Ricardo (#32752) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Az Lg nem mai darab. Én kihagynám. Igaz kortól függetlenül nem vennék tapis "butafónt".
ha hagyományos telefon akkor ne legyen tapis . Ez persze saját vélemény."

Tökéletesen egyetértek, a jelenlegi LG KP500 telóm után az a tanulság, hogy soha többet ilyet. Csak azt a látszatot kelti, hogy olyan, mintha okostelód lenne, miközben egy buta bugos lassú szar. Annyi hibája van, hogy az itt pár mondatban nem is összefoglalható, a KP500 topicban elég bőbeszédűen leírtam szinte az összeset, ami engem halálra idegesít, rengeteg ilyen van. Ráadásul ami csak hab a tortán, az az, hogy a hozzá tartozó szoftver is olyan elképesztően ostoba, hogy még azt sem tudja, amire kitalálták: pl. az SMS-ek exportálására van egy gomb, ami megnyit egy kis ablakot, ahol meg lehet adni a lementéshez tartozó elérési utat, de egyszerűen NINCS hozzá tartozó indító gomb, vagyis lehetetlenség vele exportálni. Erről screenshotot is linkeltem valahol.
Na, szóval egy szó, mint száz: gratulálunk, LG. :D

Sk8erPeter

(#32759) Sk8erPeter válasza r4z (#32748) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Háj! Itt címeztem neked is egy kérdést! :P
Csak mert írtad, hogy a Blade-del sok a nyűg. Milyen nyűgökre gondoltál? :F

Sk8erPeter

(#32760) r4z válasza Sk8erPeter (#32743) üzenetére


r4z
nagyúr

Bocsánat, elsiklottam felette :B

Annyi az egész, hogy lassú a rendszer a vetélytársakhoz (pl. Galaxy Gio) képest. Érezni, hogy kevés a WVGA-hoz az MSM7227. Főzött ROM-ot (értsd: "házilag" átalakított, felturbózott, optimalizált szoftvert) kell rátenni a normális sebesség érdekében. A rendszer csupaszságát arra értettem, hogy nincs benne semmilyen gyártói okosság, mint a többi készüléknél (csak hogy a Sense-t említsem példaként), ugyanazt az érintetlen szoftvert kapod, ami a Nexus szériánál van jelen. Ez 2.2-nél még nem túl szerencsés.

HTC Smart: a Brew platformra a kutya se fejleszt, nincsenek rá programok. Nem zárt rendszerű, de a programkínálatot tekintve majdnem egyenértékű egy sima butatelefonnal. Annyit tud, mint egy Samsung Star II.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32761) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok!

A Samsung galaxy 511-s milyen teló?
Vélemény róla?

(#32762) manoarc válasza Gebriel (#32761) üzenetére


manoarc
senior tag

Én olcsónak nem mondanám a tudásához képest , viszont nagyon kulturáltan néz ki :K

{。^◕‿◕^。}

(#32763) molnarpeter válasza Gebriel (#32761) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha kell a qwerty, akkor jó választás :)

mp

(#32764) Gebriel válasza molnarpeter (#32763) üzenetére


Gebriel
veterán

Kell bizony. :K

(#32765) Sk8erPeter válasza r4z (#32760) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, meglep, hogy azt írod, lassú. Ez mondjuk relatív gondolom. :P
Nővérem használgatta a boltban, lapozgatott, menüben babrált, netezett vele, kifejezetten gyorsnak érezte, de persze nem is igazán okostelefon-szakértő, ahogy én sem - igazából nálam ha már nem akad pl. a telefonkönyv-betöltés, az egyes menük betöltése, gyorsan lehet vele scrollozni a képek között, meg nincs észrevehető, akár 1-1,5-2 másodperces válaszidő (mint LG KP500-nál sűrűn előfordul, persze az egy idióta butafon, egyáltalán nem is összevethető ezzel, csak nekem jelenleg az a nevetséges viszonyítási alapom, mivel jelenleg sajnos ilyen telóval rendelkezem), akkor az már gyorsnak tűnik. :P

Miben lehet észrevenni a "lassúságát", milyen használat, milyen alkalmazások esetén?

A ""házilag" átalakított, felturbózott, optimalizált szoftver" alatt mit kell érteni? Hogyan optimalizálod házilag? Programozási ismereteim vannak, de itt nem tudom, ezt hogyan kell érteni, hogy férsz hozzá a szoftveréhez, vagy honnan szedsz hozzá le megfelelőt, amihez hozzáférhetsz. Na és ha hozzáfértél, mit kezdesz vele. :P
Nem értem amúgy a "főzött" ROM kifejezés lényegét, miért főzött? :D

Konkrétan milyen "gyártói okosságokra" gondolsz?

Bocsi a sok kérdésért, de érdekel a dolog. :B
És persze köszi a válaszokat. :R

Amúgy nővéremnek ez az első okostelefonja, szóval szerintem nem kell nagy kritériumoknak megfelelnie a leendő telefonjának azonkívül, hogy legyen gyors, áttekinthető, és az általános használat során jól kezelhető (értem ezalatt azt, hogy az érintőképernyőt jól lehessen használni, menürendszere legyen értelemszerű, stb.), na meg a kijelző minősége se legyen gagyi.

Sk8erPeter

(#32766) fefe9 válasza #40993792 (#32755) üzenetére


fefe9
tag

Köszönöm a választ. :R

(#32756) manoarc: megfontolom, köszönöm.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#32767) Ricardo válasza Sk8erPeter (#32765) üzenetére


Ricardo
félisten

ha veszel egyet most már szinte mindegyik gyárilag 2.2. Nekem semmi gondom a sebességével. A többi kérdésedre bonyolult lenne megadni így egy hozzászólásban a választ. Itt a Blade topic első hozzászólásában találsz sok infót, ha további kérdésed van akkor a topicjában szinte minden ott van.

"Amúgy nővéremnek ez az első okostelefonja, szóval szerintem nem kell nagy kritériumoknak megfelelnie a leendő telefonjának azonkívül, hogy legyen gyors, áttekinthető, és az általános használat során jól kezelhető (értem ezalatt azt, hogy az érintőképernyőt jól lehessen használni, menürendszere legyen értelemszerű, stb.), na meg a kijelző minősége se legyen gagyi."

Szerintem megfelelő választás a Blade.

[ Szerkesztve ]

(#32769) r4z válasza Sk8erPeter (#32765) üzenetére


r4z
nagyúr

Ricardo már válaszolt helyettem is. :)

Első okostelefonnak bőven jó a Blade hackelés nélkül is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32771) Sk8erPeter válasza r4z (#32769) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem én, hogy gyorsabb ez a válasz így, mint megírni a kérdésekre a választ, de azért azt leírhatnád, milyen használatnál jött elő nálad a "lassúsága". :)
A topicjában vélhetően elsősorban nem a hibáit fogják kiemelni, de érdekel, és szeretnék én is felkészülni a lehetőségekre.

A többi kérdésnél is nyilván csupán rövid, tömör válaszra vágytam, hogy legalább fogalmam legyen az egészről. Szóval szerintem az a 3 kérdés nem olyan sok, hogy ne lehetne reagálni rá egy hsz.-ben, és én örülnék neki... :P :B

A "házi" szoftveres mókolást már kezdem érteni, szóval magyarul egy valaki által módosítgatott, stabil változatot kell ráhúzni, azt' jó lesz. :D Gondolom ilyenkor kivesznek jópár, az általános használat során szükségtelen összetevőt.

(#32767) Ricardo: köszi a topicot. :K
"ha veszel egyet most már szinte mindegyik gyárilag 2.2."
És akkor ez most nekem jó vagy rossz? :D :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#32773) Sk8erPeter válasza #40993792 (#32772) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Oké, de még mindig nem tudtam meg, hogy milyen használat esetén jön elő a lassúsága, pedig tényleg érdekelne. :)

Sk8erPeter

(#32774) molnarpeter válasza Sk8erPeter (#32771) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2.2 az jó. :D Korábban ugyebár 2.1 volt, lényegében annyi, hogy nem kell otthon frissíteni, egyből a naprakész ROM van rajta :) A lassúság szerintem 3D-s alkalmazásoknál jöhet elő.

mp

[ Szerkesztve ]

(#32775) r4z válasza Sk8erPeter (#32771) üzenetére


r4z
nagyúr

Apróbb akadások, megdöccenések, enyhe (negatív) sebességkülönbség az egyik nagy vetélytárshoz, a Galaxy Gio-hoz képest. A tulajoknak nyilván nem tűnik fel, mivel hozzászoktak ezekhez az apróbb akadásokhoz (vagy főzött ROM-ot tettek fel), de egy Gio vagy Ace után feltűnő a különbség. Persze a nagy kijelzőfelbontásnak ez az ára.

klónom: A 3D lassúsága az Adreno 200 miatt van, a Dézinek is nagy hibája ez - bár ott a Snapdragon miatt nem ennyire vészes. Kevés az a GPU a mai, izmos grafikájú játékokhoz.

Gyártói okosságok? Most hirtelen nem tudom neked felidézni, de amikor én is ilyen csupasz ROM-ot használtam a Sense után, rengeteg apróság hiányzott, amit én természetesnek vettem. Nem az az igazán zavaró, ha egyáltalán nincsenek, hanem ha az ember megszokja ezeknek a használatát és elveszik tőle. Sokkal kényelmesebbé teszik a használatot.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32776) Sk8erPeter válasza r4z (#32775) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Áhá, már asszem minden világos. :D Tapasztaltabb okostelefon-felhasználó biztos, hogy azonnal észreveszi ezeket az átlagfelhasználó számára aprónak tűnő különbségeket, de szerintem ez nővéremnek nem fog gondot okozni, lévén, hogy ez a ZTE Blade lesz az első okostelója. :)
Ha mégis, és már én is belejöttem az Androidos témába, akkor legfeljebb én is megpróbálok főzni neki ebédre egy kis ROM-ot. :DD :))

Köszi a válaszokat! :R

(#32774) molnarpeter: neked is köszi! :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#32777) molnarpeter válasza Sk8erPeter (#32776) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem kell neked főzni, már van étterem :D Nincs mit. :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#32778) Sk8erPeter válasza molnarpeter (#32777) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, úgy értem, hogy rárakom a valaki által megfőzött kaját, hátha egy idő után megéhezik a teló. :D
Érdekes ez az okostelós szleng ezzel a főzött ROM-mal, még mindig nem tudom, miért lett a neve "főzött". :D
Köszi a linket is! :R

Sk8erPeter

(#32779) r4z válasza Sk8erPeter (#32778) üzenetére


r4z
nagyúr

Azért főzött, mert nem kapod készen, mint a mirelitet (gyári ROM), hanem neked kell összeválogatni és előkészíteni a hozzávalókat (kernel, driverek, felület, miegymás), majd ezt megfőzni (összeállítani) egy étellé (ROM-má). Azt pedig mindenki tudja, hogy a házi koszt - ha el nem szúrod :D - mindig finomabb (gyorsabb, okosabb) a mirelitnél :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32780) Sk8erPeter válasza r4z (#32779) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez qrva jó. :DD Nagyon jó magyarázat, így már tökéletesen érthető. :D
Köszi, ma is tanultam valamit! :P :R

Sk8erPeter

(#32781) molnarpeter válasza r4z (#32779) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez jó. :D

mp

(#32782) Sk8erPeter válasza molnarpeter (#32781) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem ez simán mehetne első hozzászólásba, így mindenki egyből értené, miért is hívják "főzött" ROM-nak. :D

Sk8erPeter

(#32783) earwax


earwax
csendes tag

Sziasztok!
Éppen mobiltelefon vásárlása előtt állok, már ki is néztem két egyedet ami tetszik.
-Samsung Galaxy Ace
-SE X10 mini pro

Mind a kettő nagyon jó kis telefon de mivel hosszútávra tervezek ezért nagyon alaposan nézek szét, mind a kettőnek megvan az előnye és a hátránya is.

Samsung Galaxy Ace: Pro: Nagyobb a kijelzője, Andriod 2.2 (amihez már kiadták a 2.3-as frisítést), kellemes fényképezés,multitouch, kiváló menürendszer és gyorsaság, 50 ezer forintért tudnám megvenni.
Contra: Nem támogatja a Flash-t, a videó felvétel minősége igen gyér (bár nem tudom hogy a 2.3-as frissítéssel kiküszöbölték-e már ezt a hibát), üzemidő

SE X10 mini pro: Kellemes gördülékeny kezelő felület, hardveres QWERTY ami nagyon jól használható, a kamera jó (de nem jobb a Samsung Galaxy Ace kamerájánál), a T-nél kedvezményesen 25 ezerért tudnám megvenni.
Contra: A kijelző minősége (a mérete nem zavarna egyáltalán), csak 2.1-es android amihez további frissítések nem várhatóak.

És még arra lennék kiváncsi hogy a Galaxy Ace-en milyen gyorsan lehet gépelni.

Ennek fényében ti melyiket választanátok?

(#32784) r4z válasza earwax (#32783) üzenetére


r4z
nagyúr

Melyik okostelefont vegyem? Olvasd el az #1-t!

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32785) Lacazr93 válasza earwax (#32783) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Szia

Én egy Galaxy Ace-t mondanék :)

(#32786) sdd2 válasza Lacazr93 (#32785) üzenetére


sdd2
veterán

+1 :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#32787) molnarpeter válasza sdd2 (#32786) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+2 :D

mp

(#32788) kissj83


kissj83
tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy 40e Ft körül milyen mobiltelefont ajánlanátok most.
T-mobilnál, vagy kártya függetlenül. Lehetőleg annyiért már Wifis legyen, megbízható, mert hosszútávra lenne.
Köszi!

(#32789) molnarpeter válasza kissj83 (#32788) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha megfelel androidos, akkor ZTE Blade (érdemes egy kicsit foglalkozni vele, belemélyedni a főzött ROM-okba), vagy Galaxy Gio. Mik az igényeid az eddig leírtakon kívül? :)

mp

(#32790) bumbalaci55


bumbalaci55
tag

Sziasztok ! Szeretnék egy Motorola Defy-t vagy egy Samsung Galaxy Ace telefont az a kérdés hogy a Telenornál lesz-e a Motorola Defy . Az Ace is jó, de ha lesz Telenornál a Defy akkor lehet azt választanám .

pm is jöhet

[ Szerkesztve ]

(a világon mindenből kettő van)

(#32791) sdd2 válasza bumbalaci55 (#32790) üzenetére


sdd2
veterán

Szia!
Ha eddig nem vette fel kínálatába a Telenor a Defy-t akkor nem valószínű már hogy felfogja. :( Válaszd az Ace-t :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#32792) bumbalaci55 válasza sdd2 (#32791) üzenetére


bumbalaci55
tag

:F nem értem hogy miért nem forgalmazza a Telenor ezt a jó kis telefont .

(a világon mindenből kettő van)

(#32793) molnarpeter válasza bumbalaci55 (#32790) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem Defy, jobb a hardver. Alapból nem magyar nyelvű, de nem bonyolult megoldani (ha szükséges).

mp

(#32795) bumbalaci55


bumbalaci55
tag

Köszönöm a válaszokat akkor még egy picit várok mert egy hónap alatt is esnek az árak aztán megveszem valamelyiket de a Defy az első kiszemelt addig meg olvasgatok a két gépről hogy kinek mi az előnye és hátránya de az eddigi írások alapján én úgy látom a Defy az döfy :)

Nekem amúgy a kamera nem számít egy telefonban

(a világon mindenből kettő van)

(#32796) molnarpeter válasza bumbalaci55 (#32795) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vegyél független Defyt. :)

mp

(#32797) bumbalaci55 válasza molnarpeter (#32796) üzenetére


bumbalaci55
tag

65000. Ft független Motorola Defy kapható MAGYAR NYELVÜ ill. MAGYAR MENÜS ! DOBOZOS! Gyári csomagolásban, MINDEN TARTÓZÉKKAL, dobozában . Na lehet ez lesz ha kicsit olcsóbb lesz :)

(a világon mindenből kettő van)

(#32798) picur220 válasza bumbalaci55 (#32797) üzenetére


picur220
veterán

Magyar menüs Defy?! Van már rá magyar szoftver? Nem is tudtam...:D

(#32799) molnarpeter válasza picur220 (#32798) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bizti More Locale... :DDD

mp

(#32800) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok !

Telefont akatok venni, es az alabbi kriteriumok alapjan keresgelek:

- Android 2.3 rendszer
- Netezesre/jatekra kellene folleg, tehat viszonylag gyorsan kezelje a weblapokat/jatekokat
- Az aksija pl.: fel fenyeronel, sok netezzessel birjon legalabb 2 napot
- Max ar 60.000 Ft ( hasznaltban gondolkodok )

En a HTC Desire - ra gondoltam, de szeretnek segitseget kerni, h milyen telefonok johetnenek meg szoba, es\vagy az HTC desirerol mik a velemenyek ( itt a tesztet elolvasva jonak tunik )

Segitseget elore is koszonom !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.