Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#90701) Speed® válasza dunc (#90700) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a lényeg, hogy neked tetszik :R

(#90702) Speed® válasza Goldmember01 (#90699) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amit adnak hozzá, az nem AM4hez kell.
A többi offot ne itt, lapod/procid topikja.

(#90703) Puffin


Puffin
csendes tag

Sziasztok!
Ebben tudnátok segíteni?

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
12- 15k
2.: Milyen házba kerül?
Zalman Z9 Neo
3.: Milyen alaplapra lesz?
MSI MPG Z390 Gaming plus
4.: Processzor típusa?
I5-9600K
5.: Ramok típusa?
G.Skill Trident Z 2*8 GB
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
RGB

:R

Köszönöm!

(#90704) dunc válasza Speed® (#90701) üzenetére


dunc
nagyúr

Mivel semmi probléma nincs vele, hibátlan.

(#90705) Speed® válasza Puffin (#90703) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#90706) Puffin válasza Speed® (#90705) üzenetére


Puffin
csendes tag

Köszi!

Én erre gondoltam:
Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition.

Ez jó lehet?

(#90707) Speed® válasza Puffin (#90706) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem zavar, hogy ugyanaz, mint a 224XT, csak drágábban, akkor okés.
Mondjuk picivel feljebb már Fortis3 is lenne :U

(#90708) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok! Apósomnak építek egy gépet, kulcsszó a költséghatékonyság!
A kiszemelt proci egy i3-10100F, egy Asrock H410M-HVS lappal, a ház pedig egy Deepcool Matrexx 30 (esetleg egy CM MasterBox Q300L, de ár szempontjából valószínűleg a Deepcool lesz). Kérdés, hogy elég a gyári hűtő, vagy érdemes azért lecserélni valamire (ebben az esetben a kérdés az, hogy mire, ami kellően halk, olcsó és hatékony). Nem is a hűtés hatékonysága miatt, (mert nagy terhelésnek nem igen lesz kitéve a gép, keveset játszik, azt is főként régi háborús FPS-ekkel, ezen kívül csak net, facebook, youtube), hanem főként a hang miatt kérdezem, nem tudom vajon mennyire zajos a gyári hűtője. Köszönöm

(#90709) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#90708) üzenetére


Gabesz87
veterán

Amit még kihagytam:
RAM: 2x4GB HyperX Fury 2666
Amenyiben mindenképp ajánlatos a hangja miatt lecserélni a gyári hűtőt, azt jó volna 5k körül megúszni max.

(#90710) Bohir


Bohir
tag

Sziasztok!
Gépfejlesztés előtt állok és kellene egy kis segítség.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
max 16000Ft
2.: Milyen házba kerül?
Cooler Master Elite 330
3.: Milyen alaplapra lesz?
MSI B450 Tomahawk MAX
4.: Processzor típusa?
Ryzen 5 3600
5.: Ramok típusa?
Crucial ballistix 3200 2*8GB
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Ne világítson.

Előre is köszönöm.

(#90711) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok!
10400f-re tudok jó hatásfokú léghűtést ajánlani? A helyem a házban 160mm max, tehát ennél kisebb jöhet szóba. Előre is köszi.

(#90712) Deer76


Deer76
aktív tag

Arctic Alpine 12 ACALP00027A

Tapasztalat: i3-4160-ra került gyári helyett. Alapból 38-40 C°-os a processzor, de Passmarkkal mérve 100%-os terhelésnél is csak 68-70 C°. Szóval szerintem netezős, nem túlhajtott gépbe olcsón jó lehet. Nyilván egyéb esetben inkább egy jobbféle toronyhűtő ajánlott. MX-2 paszta van rajta alapból. Elég halk.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#90713) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Ez a kérdés is a "cpu hűtés" kategóriába tartozna, bár nem konkrétan vétel, szóval bocsi, ha off...

Ha mondjuk egy háznál a gyártó szerinti max. hűtő magasság 140mm, akkor bele lehet rakni abba a házba egy 140mm-es hűtést, vagy az már karcolni fogja az oldalpanelt?

A házaknál megadott értékeket mennyire lehet "kicentizni"? A gyártói értékekben van azért némi ráhagyás, hogy teljesen ki lehessen hasznáni a maximum helyet, vagy célszerűbb valamennyivel a plafon érték alatt válogatni?

(#90714) mester1102


mester1102
tag

Én is megkérdezem újra, hogy LGA1200-as processzorhoz (65 W-osakhoz) kell-e nagyobb hűtő, mint a gyári vagy el van vele, csakmert eléggé kicsi?

Tehát kell-e nagyobb Scythe vagy Alpenföhn, Be Quiet vagy felesleges 25 ezreket kiadni???

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90715) Gomez1984 válasza mester1102 (#90714) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

A jelenlegi procim is papíron 65W, de ha dolgozik az összes szál 170-180W megeszik.

(#90716) mester1102 válasza Gomez1984 (#90715) üzenetére


mester1102
tag

Én azt hittem ,azért írnak 65 W TDP-t mert annyi a maximum terhelésnél, hogy van akkor ez?

Még annyi, hogy mivel lehet márni, hogy mennyi a fogyasztása, csak fogyasztésmérővel vagy van program is ehhez?

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90717) Gomez1984 válasza mester1102 (#90716) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

CPU-Z talán a legjobb.

(#90718) mester1102 válasza Gomez1984 (#90717) üzenetére


mester1102
tag

Köszi. Végülis kell akkor nagyobb hűtés ezeknek vagy elég a gyári? Érdemes rákölteni vagy elég hozzá a sima is?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90719) Kowi84 válasza mester1102 (#90718) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Nagyban függ a processzor és az alaplap pontos típusától.

[ Szerkesztve ]

(#90720) mester1102 válasza Gomez1984 (#90717) üzenetére


mester1102
tag

HWInfo mutatja csak, a CPU-z csak információkat ad.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90721) mester1102 válasza Kowi84 (#90719) üzenetére


mester1102
tag

Ha leírom a specifikációkat akkor meg tudjátok mondani?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90722) dunc válasza mester1102 (#90721) üzenetére


dunc
nagyúr

Arra várnak

(#90723) mester1102 válasza Kowi84 (#90719) üzenetére


mester1102
tag

ASUS ROG STRIX B460-H és i3 10100F

Azt még lehet tudni, hogy kell nekik nagyobb, mint a gyári? Fogyasztanak-e többet, mint 65 W? Mennyire melegszenek?

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90724) Kowi84 válasza mester1102 (#90723) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Ezzel a processzorral nem lesz baj, ennek szinte majdnem mindegy, hogy milyen lapban van. Szerintem ebben még egy h410-es lap sem hagy tartalékot.

Ha megy az angol, akkor ez a cikk egész jól összefoglalja, hogy mi az a vrm, mely processzorok esetében számít, és melyek azok az alaplapok/chipsetek amik ezen a téren kiemelkedőbbek (intel vonalon).

[ Szerkesztve ]

(#90725) mester1102 válasza Kowi84 (#90724) üzenetére


mester1102
tag

És az alaplapom jó kategóriában van vagy csak név a ROG STRIX?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90726) Kowi84 válasza mester1102 (#90723) üzenetére


Kowi84
aktív tag

De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Ez a proci max 65-ön fog menni. Ennyi.

(#90727) mester1102 válasza Kowi84 (#90726) üzenetére


mester1102
tag

:R

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90728) Kowi84 válasza mester1102 (#90725) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Ez már egy kicsit off, de szerintem ehhez a procihoz indokolatlanul sok. Sőt... Én ennyi pénzt nem adnék B460-as lapért. Ennyiér már lehet fasza Z490-est is kapni, de az meg pláne túlzás egy i3-as procihoz. Nyilván ha később lesz proci fejlesztés (i7 vagy i9), akkor indokolt lehet egy komolyabb lap.
Az én véleményem: Ha nem kell feltétlenül az ATX, akkor a B460 lapok között a király az MSI B460M Mortar. (40e) Ennél nem kell több, ebben a chipset kategóriában.
A következő lépcső az MSI Z490A-Pro ami 52-53e. Ha minden áron el akarsz költeni ennyi pénzt egy alaplapra, akkor én inkább ezt vinném a "Te" Asus-oddal szemben.
De mondom mégegyszer, a fentiek közül bármelyik felesleges ehhez az i3 procihoz.

(#90729) mester1102 válasza Kowi84 (#90728) üzenetére


mester1102
tag

Jobb proci lesz majd, már megvettem a B460-H-t nem tudom ez mennyire jó lap. vagy inkább adjam el és vegyek egy Z490-est? Melyik a jobb ez a B460-h vagy a Z490-es,

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#90730) Speed® válasza mester1102 (#90729) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Próbáljunk ONtopikok lenni, ez már másik téma.

[ Szerkesztve ]

(#90731) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Akkor én kérdezek egy on topicot is! :DD

A ház egy Thermaltake Core V1 lenne.
Processzor i5-10400f
Memória G.skill Aegis DDR4 2x8GB
Alaplapból elsősorban egy ASUS Prime B460i plus lenne, de ez nem kapható jelenleg sehol normális áron, így lehet egy Asrock B460 itx/ac lesz belőle. (nem tudom van-e számottevő külömbség a felrakható hűtés szempomtjából...)

Mivel a ház elég szűkös, ezért jó lenne a lehető legjobb hatásfokú hűtés a melegedés megakadájozásához. Árban nem szeretnék elszállni, durván 10e a limit.

Köszi!

(#90732) Speed® válasza Kowi84 (#90731) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hivatalosan 140mm fér bele, de látni jópár
Cryorig H7el szerelt buildet, ami 145mm magas, szóval van mozgástér, ha picit rugalmas a keret és jót akarsz.
Ellenben már egy ID SE-213v2 v. AF Ben Nevis (ugyanaz minőségibb ventivel) is elég lehet, ha spórolnál.

(#90733) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Valami megszállt, és lehet lecserélném az NH-D14-et
Tudtok valami RGB hűtőt, ami hasonló nagysággal rendelkezik mint a Noctuám? és csillogjon villogjon, max 30ezerig :R

Az nem baj ha magasabb ramok is beférnek alá :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#90734) Speed® válasza Bohir (#90710) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

163mm helyre passzosan Brocken 3 is befér, kevésbé passzosan Fortis 3 vagy Mugen 5 Rev.B. pl. Ezek akkor, ha később komolyabb proci is várható, egyéb esetben Brocken Eco Advanced, vagy Ben Nevis Advanced, ill. lehet spórolni egy SE-214Xel pl., 3600 kaliber procira untig elég.

(#90735) Speed® válasza enginev3.0 (#90733) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mugen 5 ARGB pl. villog, mint az istennyila és RAMbarát, teljesítményben viszont picit gyengébb..szóval a szokásos, összefoglaló kérdéseire adott válaszok mentén pontosabb lehetne az ajánlás..

(#90736) chopin42 válasza enginev3.0 (#90733) üzenetére


chopin42
őstag

Tessék. Csillog, villog, nehéz szerelni, magas ramokat inkább ne, de d15 szint, és aránylag olcsó.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#90737) enginev3.0 válasza Speed® (#90735) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez elég kicsi :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#90738) enginev3.0 válasza chopin42 (#90736) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez pedig csúnyácska :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#90739) Speed® válasza enginev3.0 (#90737) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel magas RAMokat is akarsz, azzal együtt jár, hogy offsetelt felépítés javasolt, azzal együtt meg kisebb a mozgástér. Egyébként nem a méret a lényeg egy bizonyos szint felett..de ennyi erővel vehetsz ARGB ventiket a D14re is :U

(#90740) enginev3.0 válasza Speed® (#90739) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát, a mostani hűtő alá is beférnek a ramok, csak azért gondoltam, hogy egyszer ha magasabb ramokat vennék, de akkor esetleg úgy, hogy maradok a mostani ram magasságnál, vannak még lehetőségek testesebb hűtőre?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#90741) Speed® válasza enginev3.0 (#90740) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vagy ez vagy az..valamiből engedni kell..
Összefoglaló kérdései kellene válaszolni.

D15/Olymp/AssassinIII/R1 Ultimate, stb.
Ezek mind böszmék, ARGB venti vehető..
Vagy pl. HR-22, rá meg egy HALOS keret,
csak győzd beszerezni, manapság ritka..
De a D14 után egyik se fejlődés igazából,
ill. ha nagy hőkapacitás kell, AIO is lehet..

[ Szerkesztve ]

(#90742) enginev3.0 válasza Speed® (#90741) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor lehet tényleg könnyebb erre tenni 2db argb ventit
Azt hittem vannak ilyen csilli villibb hűtők
pl [link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#90743) Speed® válasza enginev3.0 (#90742) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vannak..amit linkeltél, ~D14 szint, de ugyanott lennél, miközben nagyobbatt akarsz, plusz csillámpónit, plusz RAMbarátságot..nos, mint a viccben, kettőt választhatsz a 3ból :)

(#90744) enginev3.0 válasza Speed® (#90743) üzenetére


enginev3.0
félisten

Neeem, nagyobbat nem akarok a mostaninál fizikai méretre, annyi lett volna jó, ha magasabb ramok férnek be alá (magasabban kezdődnek a lamellák (?)

Kisebbet nem akarok a mostaninál :K

De akkor lehet az lesz amit linkeltem, az még tetszik is, vagy ha nem szerezhető be, akkor meg veszek erre ventiket, és lemondok későbbiekben a magasabb ramokról. Nem mintha vágynék rájuk, de hát ez csak így jön, egyik percről a másikra :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#90745) KJanos96


KJanos96
csendes tag

lenne egy kérdésem kedves fórumtagok
Melyik választás lenne jobb hang és hőelvezetés szempontjából?
CPU levegő hűtő (10-18e ft) + 3x120 venti (12-18e ft)
vagy egy AIO 360-as hűtő 40e-ig?

Ryzen 5 3600 + LianLi O11D

OC-zni nagyon nem akarom, talán egy picit de semmi extrém

Illetve ha tudnátok ajánlani pontos modellt azt meg köszönném, ami fontos hogy ARGB Aura Sync támogatott ventik legyenek

[ Szerkesztve ]

(#90746) szabeska


szabeska
addikt

Üdv!

Jelenleg egy Arctic 34 eSports hűti a 3600-at a BQ 500DX-ben. Tudom, nem mérvadó, de aida teszt alatt télen is a 83-at nyalogatja a hőmérséklet, 5 perc teszt után. Érdemes-e amiatt hűtőt cserélnem, hogy a proci adott esetben jobban tartsa a boost órajeleket intenzív játékok közben? Ha igen, milyen alternatívák lennének a számottevő javuláshoz, fehér színben? Láttam pár jó darabot, de nem találtam olyan tesztet, ahol mindezek egymás ellen szállnak ringbe (pl DEEPCOOL NEPTWIN, ami jónak tűnt - de valóban jobb-e, mint a 34? Vagy a jó öreg Mattehorn, Brocken? Ezekhez AM4 kit is kell külön, ha jól láttam)

:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#90747) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Üdv!

Jelenleg egy CM MasterLiquid 240l AIO van a gépemben, R5 3600-on. B450 Tomahawk MAX alaplappal, G.Skill Trident Z 2x8 GB RAMmal (ram a megfelelő, távolabbi slotokban dualchannelben), egy Meshify C TG házban.

Az AIO-t kell cserélnem sajnos - Meshify C-ben csak frontra fér el a radiator (a Tomahawk Max VRM heatsinkje túl nagy top radiatorhoz), és úgy már nem fér el a 3070 a házban - de a Meshify C ezen kívül teljesen jó ház, szóval inkább aio-t cserélek mint házat (AIO úgyis hangosabb mint szeretném).

Keret: mondjuk 40k
Igények: legyen halk, megbízható, és férjen bele a házba :) (172mm a max cooler size, de a TridentZ se kicsi RAM, szóval pl egy DH15 nem fér el sztem már, talán pull/pullban - úgy elfér?) Későbbiekben egy 5800x megy bele majd vszeg.

Köszi a tippeket!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#90748) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Arcit Freezer 7X-ről mi a vélemény? Ebben gondolkozom vagy esetleg egy Cooler Master Hyper H412R-ben.
Konfig B460 Gigabyte lap lesz, i5 10400-al valószínűleg. Ház Aerocool Aero 300, 160mm-ig bármit elbír. Tuning nem várható, csak valami halk hűtést szeretnék olcsóért. Max 8k-t szántam rá eredetileg.

(#90749) chopin42 válasza Dronte (#90748) üzenetére


chopin42
őstag

Parancsolj (elvileg mind 160mm).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#90750) Speed® válasza Dronte (#90748) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Viccnek jó 2 hőcső 92mm ventivel ennyiért.
Azonos áron 4 hőcső 12cm ventik: SE-214X.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.