- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
39772 - 39701
39772 - 39701 39700 - 39601 39600 - 39501 39500 - 39401 39400 - 39301 39300 - 39201 39200 - 39101 39100 - 39001 39000 - 38901 38900 - 38801 38800 - 38701 38700 - 38601 38600 - 38501 38500 - 38401 38400 - 38301 38300 - 38201 38200 - 38101 38100 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:16 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
kemotox93
csendes tag
a memoriak picit magasabb orajelen mennek. huztad? szerintem birna a 3800-at is, nekem is annyin mennek, bar egy szintel magasabb idozitesen, de nekem 3200 az alap
húztam, képet tudsz küldeni? 3800-at nem próbáltam így stabil a rendszer, majd megnézem..

-
Enigma1945
őstag
a memoriak picit magasabb orajelen mennek. huztad? szerintem birna a 3800-at is, nekem is annyin mennek, bar egy szintel magasabb idozitesen, de nekem 3200 az alap
-
kemotox93
csendes tag
ezt sikerült összehozni, R7 3700X /TUF B550m-Plus/ Kingston Fury 3600 , rendszer stabil nincs crash

-
jimpo
őstag
Múltból a jelenbe...
How Ryzen Saved AMD From Bankruptcy - 10 Years of CPUs Tested Hardware Unboxed -
Dragon3000
nagyúr
Az alaplap oldalán és a könyvében is ez szerepel:
M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)
M.2 Socket 3, with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 2 mode)
De látom már megoldódott a gond, amúgy tesztelés céljából írtam a másik slotot, hogy ott látja e a lap. -
hokuszpk
nagyúr
"az NVME slot ez meg Sata."
hacsak az alaplap kézikönyve külön nem jelzi, az m2 sata meghajtónak működnie kellene az nvme slotban ; fordítva viszont ( tehát only sata supportos m2 slotban az nvme ) nem megy.
-
Dyingsoul
veterán
Sikerült megoldani: Rosszul rögzítettem a slot-ban. Ennek több oka is lehet: Egyrészt tegnap nem találtam az alaplapi dobozomban az M.2 távtartót és csavart. Ezért csak egy valamilyen talált csavarral rögzítettem (ami amúgy m.2-es csavar lehet mert van rajta egy kis rugó is és tökéletesen passzolt egyébként az alaplapon található csavarmenetbe, semmi erőltetésre nem volt szükség a becsavarozáshoz).
Másrészt vettem ehhez az M.2-es SSD-hez egy pici Axagon hűtőt (nem innen vettem csak innen linkelem de pont ezt). Ezt ráapplikáltam és bár nagyon odafigyeltemrá, hogy jól rakjam össze, valami mégsem klappolhatott.
Most úgy próbáltam ki, hogy megtaláltam az alaplapos dobozban az M.2-es távtartót és a hozzá tartozó M.2-es csavart. Levettem róla a hűtőt is teljesen mert egy picit most még szöszöltem vele de azt találtam, hogy a hűtő alja hozzáér a távtartóhoz és az SSD így nem tud felfeküdni a távtartóra, ha arrébb csúsztatom akkor pedig nem megy bele tökig az alaplapi M.2 slotba.
Szerintem mindjárt előveszem a dremelt és levágok a borda aljából egy fél centit és akkor szépen el fog férni.
Köszi azért a tippeket, ha valaki hasonlóan jár, remélem tanul valamit az esetemből!
-
Dyingsoul
veterán
Azt nézted, hogy az m2_1 slotban felismeri e a 860-as ssd-t?
Azt nem néztem, mert azon van a rendszer és oda nem tehetem mert az NVME slot ez meg Sata. Ha abban a slotban működne sem hagynám abban. Inkább beüzemelek egy másik PC-t és megnézem másikban.
-
Dragon3000
nagyúr
Nincs engedélyezve. Tettem fel róla egy új képet a drive-ra: Sata configuration > NVMe Raid opció van, disabled értéken áll.
Azt én sem értem, hogy miért írja az M.2_1-es slotot is emptynek ezt is néztem és lövésem sincs. A boot opcióknál meg egyértelműen látszik, hogy egy 970 Evo 1TB-s ssd van beállítva, ezen van a rendszer és az pedig bizony az M.2_1-es slotban van.
Azt nézted, hogy az m2_1 slotban felismeri e a 860-as ssd-t?
-
Dyingsoul
veterán
Nincs engedélyezve. Tettem fel róla egy új képet a drive-ra: Sata configuration > NVMe Raid opció van, disabled értéken áll.
Azt én sem értem, hogy miért írja az M.2_1-es slotot is emptynek ezt is néztem és lövésem sincs. A boot opcióknál meg egyértelműen látszik, hogy egy 970 Evo 1TB-s ssd van beállítva, ezen van a rendszer és az pedig bizony az M.2_1-es slotban van.
-
hokuszpk
nagyúr
Sziasztok!
Problémám:
Egy második M.2-es SSD-t próbálok a PC-be beüzemelni, de sehol semmit nem látok belőle.Gépem:
Asus X470-F Gaming
AMD 3800X
VGA a PCIEX16_1-es slotban
Samsung 970 Pro az M.2_1 (Ezen van a rendszer jelenleg)
2TB HDD a Sata 3-as slotban,
Van egy sima Sata SSD (2.5") valamelyik Sata slotban de azt hiszem nem a Sata1-ben.És ezt szeretném bővíteni egy Samsung 860 EVO SATA M.2-es SSD-vel, az M.2_2 -es slotban.
A manual írja, hogy az M.2_2 slot a PCIEx1_1 és PCIEx1_3 slot-tal osztozik a PCIE sávon, de egyik PCIEx1 slotban sincs semmi, továbbá írja, hogy az M.2_2 slot az csak SATA módot támogat, a 860 EVO-m pedig pont SATA M.2-es SSD.
A Samsung 860 EVO SATA M.2-es SSD-t egy másik régebbi PC-mből heréltem ki, ott jól működött. Kiherélés előtt egy Windows USB boot media-val formáztam, töröltem a partícióit meg mindent.
Most azonban sem a BIOS-ban, sem a Disk managerben, sem cmd-ben diskpart -tal nem látom egyszerűen sehol.A BIOS beállításokat már átnéztem, az alaplap manuálját átnyálaztam, netet széttúrtam, nem tudom mi lehet a gond.
A második PC jelenleg nem áll rendelkezésre ezért egyelőre nem tudom hová visszadugni, de azt is kipróbáltam, hogy készítettem egy új Windows USB Media-t és arról bootoltam, elmentem a telepítésben odáig ahol a meghajtókat lehet kiválasztani, formázni, de ott sem listázza ezt a 860 EVO-t.BIOS-om: 6042 x64 (2022-es kiadás, azóta van 5 újabb BIOS, leginkább AGESA frissítések de nem nagyon akarnék BIOS-t frissíteni mert egyrészt egész stabil most a rendszerem, másrészt a 860 EVO sem mai gyerek, fel kéne ismernie szvsz)
az első biosképeden az m.2_1(black) is "empty" azaz üres ; nincs véletlen a sata raid mód engedélyezve ?
-
Dyingsoul
veterán
Sziasztok!
Problémám:
Egy második M.2-es SSD-t próbálok a PC-be beüzemelni, de sehol semmit nem látok belőle.Gépem:
Asus X470-F Gaming
AMD 3800X
VGA a PCIEX16_1-es slotban
Samsung 970 Pro az M.2_1 (Ezen van a rendszer jelenleg)
2TB HDD a Sata 3-as slotban,
Van egy sima Sata SSD (2.5") valamelyik Sata slotban de azt hiszem nem a Sata1-ben.És ezt szeretném bővíteni egy Samsung 860 EVO SATA M.2-es SSD-vel, az M.2_2 -es slotban.
A manual írja, hogy az M.2_2 slot a PCIEx1_1 és PCIEx1_3 slot-tal osztozik a PCIE sávon, de egyik PCIEx1 slotban sincs semmi, továbbá írja, hogy az M.2_2 slot az csak SATA módot támogat, a 860 EVO-m pedig pont SATA M.2-es SSD.
A Samsung 860 EVO SATA M.2-es SSD-t egy másik régebbi PC-mből heréltem ki, ott jól működött. Kiherélés előtt egy Windows USB boot media-val formáztam, töröltem a partícióit meg mindent.
Most azonban sem a BIOS-ban, sem a Disk managerben, sem cmd-ben diskpart -tal nem látom egyszerűen sehol.A BIOS beállításokat már átnéztem, az alaplap manuálját átnyálaztam, netet széttúrtam, nem tudom mi lehet a gond.
A második PC jelenleg nem áll rendelkezésre ezért egyelőre nem tudom hová visszadugni, de azt is kipróbáltam, hogy készítettem egy új Windows USB Media-t és arról bootoltam, elmentem a telepítésben odáig ahol a meghajtókat lehet kiválasztani, formázni, de ott sem listázza ezt a 860 EVO-t.BIOS-om: 6042 x64 (2022-es kiadás, azóta van 5 újabb BIOS, leginkább AGESA frissítések de nem nagyon akarnék BIOS-t frissíteni mert egyrészt egész stabil most a rendszerem, másrészt a 860 EVO sem mai gyerek, fel kéne ismernie szvsz)
-
DarthSun
félisten
-
fede94
tag
Esetleg nem merült le az alaplap elem?
Mert a TPM-re panaszkodik szerintem.Nem tudom ,azt hogy tudom csekkolni?
-
bandika0626
senior tag
Esetleg nem merült le az alaplap elem?
Mert a TPM-re panaszkodik szerintem. -
fede94
tag
Sziasztok, ezt irja ki a gépem 1 napja. Semmilyen CPU t nem cseréltem. Win11 fut kb két hónapja rajta. B450 aorus elite lap, ryzen 5 3400 g procival. N- t nyomva betölt.
De miért írja ki, nem értem. Van ötletetek?
-
Omis
senior tag
-
DarthSun
félisten
Próbáld ki ezt. Benne van minden mod modern géphez.
Felment X299- re, de nálam okafogyott lett, ebben a lapban nem kap a 7800GTX IRQ- t 98 alatt, XP alatt már persze igen.
Zen2- őn jó. De ott a saját imagemben már benne van sok más, 100Giga, nincs annyi felhőm. -
fede94
tag
a bios képen még mindig nem látszik, melyik porton van a diszk, viszont a boot sequence alapján mintha raid módban lenne a sata vezérlő ( Windows Boot Manager ( AMD-RAID ) ) ; tippre állítsd vissza sima sata módba, és láss csodát
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
// * ehhez lehet át kell kapcsolni "advanced" módba a biost *//Szia, nagyon köszi a segítséged, töltődik!
-
hokuszpk
nagyúr
a bios képen még mindig nem látszik, melyik porton van a diszk, viszont a boot sequence alapján mintha raid módban lenne a sata vezérlő ( Windows Boot Manager ( AMD-RAID ) ) ; tippre állítsd vissza sima sata módba, és láss csodát
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
// * ehhez lehet át kell kapcsolni "advanced" módba a biost *// -
fede94
tag
-
hokuszpk
nagyúr
-
hokuszpk
nagyúr
majd ezt jegyezd meg, alapból angol billentzuyetet feltételez a bios, azon a Magzarhoz
képest a "Z" és az "Y" fel van cserélve.vonatkozó régi mondás : Magzar billentzuyet ruley !

-
hokuszpk
nagyúr
-
fede94
tag
Esetleg a z gomb?
Köszi!, Feljött a bios, de nem látja a C-t.

-
Dragon3000
nagyúr
-
fede94
tag
Megpróbáltam, de egyik gombra se reagál (Y-t majd Del-t is próbáltam)
-
fede94
tag
ha tényleg mindkettőt cserélted, akkor "Y".
az új cpu fpmben van legalább 1 kulcs, ami az előző tulajhoz tartozik, erre neked semmi szükséged. ( neki lehet lenne, de reméljük nincs bitlockeres meghajtója )* ha az oprendszered w11, akkor ugye a csere előtt meggyőződtél róla, hogy a bitlocker nincs bekapcsolva ? mert az újabb w11 -ek alapból engedélyezik ; és ha a régi cpuban van eltárolva a kulcs, akkor szükséged lesz a recovery keyre vagy a régi még érintetlen ftpmmel rendelkező procira a feloldáshoz.
Köszönöm a választ!
A cpu-t és az alaplapot is újonnan vettem.
a C meghajtómon win10 van, azt szeretném frissíteni win 11. olyan alaplapot és cpu-t vettem ami alkalmas win 11re.
tehát Y? -
DarthSun
félisten
-
hokuszpk
nagyúr
szvsz ez inkább a lapon meg a vga -n mulik, de ha van egy out of box használható w98 telepítőd, alkalomadtán szivesen kipróbálom.
-
hokuszpk
nagyúr
ha kihasználod a 12 magot, akkor 5900X ha nem, akkor simán elég egy jólirányzott 5800X / 5800XT ; megjegyzem szvsz az 5800XT nem éri meg a felárat + ezek mellé pont optimális a 9070XT zsuga

-
hokuszpk
nagyúr
ha tényleg mindkettőt cserélted, akkor "Y".
az új cpu fpmben van legalább 1 kulcs, ami az előző tulajhoz tartozik, erre neked semmi szükséged. ( neki lehet lenne, de reméljük nincs bitlockeres meghajtója )* ha az oprendszered w11, akkor ugye a csere előtt meggyőződtél róla, hogy a bitlocker nincs bekapcsolva ? mert az újabb w11 -ek alapból engedélyezik ; és ha a régi cpuban van eltárolva a kulcs, akkor szükséged lesz a recovery keyre vagy a régi még érintetlen ftpmmel rendelkező procira a feloldáshoz.
-
fede94
tag
https://www.imgbob.net/PJzzgrbWkonykDk
-
fede94
tag
Sziasztok, alaplapot és cpu-t cseréltem. Nem tudom melyik opciót kell választani, tudnátok segíteni? Ezt írta ki indításkor:
-
DarthSun
félisten
-
Omis
senior tag
igen működik,de most olvasgatva nézegetve stb stb talán de csak talán lenne eredménybeli javulás,(csak felkaptam a fejem hogy veszek egy újabbat)
-
DarthSun
félisten
Ha működik a lapodban, simán 5800XT. UEFI/BIOSt ellenőrizd, csere előtt frissítsd ha kell.
Én nem cserélem a 3800X- et, mert 5800- assal már lehet gondom lenne a Win98 futtatásával. -
Omis
senior tag
Hello maradok az am4 nél a jelenlegi kissé örögnek számító r9 3900X-t váltanám de nem tudom mire még 5800X? 5800xt?köszi
-
razor03
aktív tag
A BIOS-ban a keresés funkcióval találtam meg én is. Úgy simán a menürendszerben nem könnyű kiszúrni, legalább is a már említett ASUS lapnál nem volt az.
A kikapcsolásról hirtelen ezt dobta a net:
Disabling P-State on MSI A320M A Pro
To disable P-State on the MSI A320M A Pro motherboard, follow these steps:Accessing BIOS
1Restart your computer.
2Press the "Delete" key repeatedly during boot to enter the BIOS setup.
Disabling P-State
1.Navigate to the "Overclocking" tab in the BIOS menu.
2.Select "CPU Features."
3.Find the "Cool 'n' Quiet" option and set it to Disabled.
4.Locate "P-State" settings (if available) and disable them.Köszi, megnézem
-
DzsannyX
tag
A BIOS-ban a keresés funkcióval találtam meg én is. Úgy simán a menürendszerben nem könnyű kiszúrni, legalább is a már említett ASUS lapnál nem volt az.
A kikapcsolásról hirtelen ezt dobta a net:
Disabling P-State on MSI A320M A Pro
To disable P-State on the MSI A320M A Pro motherboard, follow these steps:Accessing BIOS
1Restart your computer.
2Press the "Delete" key repeatedly during boot to enter the BIOS setup.
Disabling P-State
1.Navigate to the "Overclocking" tab in the BIOS menu.
2.Select "CPU Features."
3.Find the "Cool 'n' Quiet" option and set it to Disabled.
4.Locate "P-State" settings (if available) and disable them. -
razor03
aktív tag
Örülök, hogy megoldódott, bár furcsa, hogy nincs turbo. Korábbi tapasztalatom szerint a P-state off nem szokta a turbot kizárni. Bár ASUS lapnál volt nekem ilyen, nem MSI-nél.
Elvileg az energiagazdálkodás hibája tud ilyen restartot okozni, amikor a proci visszaveszi az órajelet automatikusan. Ezt küszöböli ki a P-State kikapcsolása.
Nem találtam meg BIOS-ban P state beállítást, ezért próbáltam meg kikapcsolt performance regulatorral. De még egyszer ránézek, hátha ott van valahol a P state. Az is lehet, hogy a feszekkel ha játszanék, stabilizálná a procit.
Hát én is örülök, hogy nem lett kuka a proci

-
DzsannyX
tag
Örülök, hogy megoldódott, bár furcsa, hogy nincs turbo. Korábbi tapasztalatom szerint a P-state off nem szokta a turbot kizárni. Bár ASUS lapnál volt nekem ilyen, nem MSI-nél.
Elvileg az energiagazdálkodás hibája tud ilyen restartot okozni, amikor a proci visszaveszi az órajelet automatikusan. Ezt küszöböli ki a P-State kikapcsolása.
-
razor03
aktív tag
MSI A320M-A Pro alaplapban kikapcsoltam a Performance Regulatort. Azóta nem indul újra, 4 órát ment a Heaven, viszont a CPU-Z szerint a proci fix 3.6 GHz-en ketyeg, nincs 4.2-ig turbo, se alacsonyabb frekvenciák. XMP-vel stabil.
-
razor03
aktív tag
-
hokuszpk
nagyúr
Sziasztok!
Van egy Ryzen 3600 procim amit ha beszerelek akkor magától újraindul vele a gép. Ugyanezt a hibát produkálja 3 különböző alaplapban (ASUS B450 ROG, ASROCK A520M, MSI A320). Mindegyik lapban a legfrissebb BIOS, 5 különböző memóriával néztem XMP nélkül… több táppal és több videokártyával. Korábban is volt már egy 3600-am ami ugyanezt produkálta, de azt visszavette az eladó… most megint kifogtam egyet, csak sajnos ez a nyakamon maradt.
A Windows telepítést van hogy kibírja a proci van hogy nem. Ha felmegy a Windows utána kis időnként restartolgat magától, vagy ha megnyitok egy cpu-z-t vagy valami más progit akkor azonnal újraindul.
Mitől lehet ez? Arról tudok, hogy az AMD procik között akad egy-egy hibás… mit lehet ezzel kezdeni? Kuka?
Üdv. Razor
nekem van egy hasonloan viselkedo 2600 -as procim, ami 4 magra korlatozva hibatlanul mukodik ; probald ki biosban 2 vagy 4 magra korlatozva. Esetleg SMT off vagy fixalt alacsonyabb frekivel.
-
DzsannyX
tag
Sziasztok!
Van egy Ryzen 3600 procim amit ha beszerelek akkor magától újraindul vele a gép. Ugyanezt a hibát produkálja 3 különböző alaplapban (ASUS B450 ROG, ASROCK A520M, MSI A320). Mindegyik lapban a legfrissebb BIOS, 5 különböző memóriával néztem XMP nélkül… több táppal és több videokártyával. Korábban is volt már egy 3600-am ami ugyanezt produkálta, de azt visszavette az eladó… most megint kifogtam egyet, csak sajnos ez a nyakamon maradt.
A Windows telepítést van hogy kibírja a proci van hogy nem. Ha felmegy a Windows utána kis időnként restartolgat magától, vagy ha megnyitok egy cpu-z-t vagy valami más progit akkor azonnal újraindul.
Mitől lehet ez? Arról tudok, hogy az AMD procik között akad egy-egy hibás… mit lehet ezzel kezdeni? Kuka?
Üdv. Razor
Próbáld ki a P-state off-ot a biosban (ha jól emlékszem)
-
razor03
aktív tag
Sziasztok!
Van egy Ryzen 3600 procim amit ha beszerelek akkor magától újraindul vele a gép. Ugyanezt a hibát produkálja 3 különböző alaplapban (ASUS B450 ROG, ASROCK A520M, MSI A320). Mindegyik lapban a legfrissebb BIOS, 5 különböző memóriával néztem XMP nélkül… több táppal és több videokártyával. Korábban is volt már egy 3600-am ami ugyanezt produkálta, de azt visszavette az eladó… most megint kifogtam egyet, csak sajnos ez a nyakamon maradt.
A Windows telepítést van hogy kibírja a proci van hogy nem. Ha felmegy a Windows utána kis időnként restartolgat magától, vagy ha megnyitok egy cpu-z-t vagy valami más progit akkor azonnal újraindul.
Mitől lehet ez? Arról tudok, hogy az AMD procik között akad egy-egy hibás… mit lehet ezzel kezdeni? Kuka?
Üdv. Razor
-
setup
aktív tag
Sziasztok. Valaki talalkozott mar olyannal,hogy ryzen 3200g meg nem raktam ra windows 11-t de a Biosba igy villodzik a kep BIOS-ban. Valaki valami otlet
de csak iGP-vel . Ha berakok egy VGA-t a masik gepbol akkor jo. De ez a gep directbe iGP-lenne.b450 msi tomahawk
ballistix 16gb ram
ryzen 3200gSzerintem tedd fel rá a 7C02v19 verziójú BIOS-t, mert ennek a leírásában szerepel a 3200G támogatása. Elvileg a későbbiek is jók, de ezzel tuti szépen mennie kell, így ha nem, akkor legalább a BIOS-t kipipálhatod a lehetséges okok közül.
-
br120
csendes tag
Sziasztok. Valaki talalkozott mar olyannal,hogy ryzen 3200g meg nem raktam ra windows 11-t de a Biosba igy villodzik a kep BIOS-ban. Valaki valami otlet
de csak iGP-vel . Ha berakok egy VGA-t a masik gepbol akkor jo. De ez a gep directbe iGP-lenne.b450 msi tomahawk
ballistix 16gb ram
ryzen 3200gSzerintem próbáld ki a procit másik alaplapban is. Lehet a lap HDMI/DVI kimenete is hibás.
-
Whysperer
addikt
Sziasztok. Valaki talalkozott mar olyannal,hogy ryzen 3200g meg nem raktam ra windows 11-t de a Biosba igy villodzik a kep BIOS-ban. Valaki valami otlet
de csak iGP-vel . Ha berakok egy VGA-t a masik gepbol akkor jo. De ez a gep directbe iGP-lenne.b450 msi tomahawk
ballistix 16gb ram
ryzen 3200g -
Dragon3000
nagyúr
Néztem én is és nekem is racionálisnak tűnt az 5600, de mostanra már azt gondolom (nekem) hülyeség egyelőre beletenni a pénzt. Mire ez a 3600 15k-ról lemegy 5k-ra az aprón, addigra a 35k-s 5600 lemegy 15k-ra.
Szóval csak dupla pénz égne el a semmire, mert közben meg ugyanazokat a szoftvereket futtatom, amik a 3600-al is GPU limitesek. Most annak mi értelme, hogy a CPU használat nem 90%, hanem 60%? Semmi. Ha lesz is olyan cím, aminek kevés a 3600 és tetszik majd kipróbálom később.
Meg igazából a CPU-t a legegyszerűbb kicserélnem, mert a csavarok végéről felfelé lejönnek az anyák és kvázi leemelem róla a blokkot csövekkel együtt, csak egy kicsit csavargatni kell előtte, mert letapad a paszta, de nem nagy mutatvány. Ha később kicserélem 5600-ra sem lesz drágább.
De elég volt a szerelésből egyelőre, 4.2-őn megy, jó lesz ez.
Inkább az 1600AF-hez kéne valami filléres lap, vagy el kéne adni, de annak sincs értelme, hogy ez itt áll a polcon.Ez nem így megy, hogy lemegy 5e-re a 3600, ha jobban megnézed a 2600 már 1 éve 10e-ren stagnál, a 3600 is inkább 15-20e közt van az aprón, az 5600 meg drágább a használt piacon, mint a bolti tálcás verzió
-
setup
aktív tag
Az 5600g-re írtam a 30e-ret, ami gondolom használt ár volt, miközben az 5600 tálcás verzió hónapok óta boltban 3 év garanciával 35e körül elérhető.
Néztem én is és nekem is racionálisnak tűnt az 5600, de mostanra már azt gondolom (nekem) hülyeség egyelőre beletenni a pénzt. Mire ez a 3600 15k-ról lemegy 5k-ra az aprón, addigra a 35k-s 5600 lemegy 15k-ra.
Szóval csak dupla pénz égne el a semmire, mert közben meg ugyanazokat a szoftvereket futtatom, amik a 3600-al is GPU limitesek. Most annak mi értelme, hogy a CPU használat nem 90%, hanem 60%? Semmi. Ha lesz is olyan cím, aminek kevés a 3600 és tetszik majd kipróbálom később.
Meg igazából a CPU-t a legegyszerűbb kicserélnem, mert a csavarok végéről felfelé lejönnek az anyák és kvázi leemelem róla a blokkot csövekkel együtt, csak egy kicsit csavargatni kell előtte, mert letapad a paszta, de nem nagy mutatvány. Ha később kicserélem 5600-ra sem lesz drágább.
De elég volt a szerelésből egyelőre, 4.2-őn megy, jó lesz ez.
Inkább az 1600AF-hez kéne valami filléres lap, vagy el kéne adni, de annak sincs értelme, hogy ez itt áll a polcon. -
Dragon3000
nagyúr
2024 márciusban vettem a 12GB 6700XT-t használtan 80k-ért, ami addig volt 8GB RX580 akkor éppen 20 rongyot ért, ezért azt akkor el sem adtam, azóta azzal nézem, a filmeket. Azóta a HTPC-ben van, tök jó rá, fel sem pörög a hűtése. Most cseréltem procit 15k-ért. Ennyi.
Úgy ki tudtam óvatoskodni, hogy le sem kellett engedni a rendszert hozzá.
Amikor erre a B450-es alaplapra felépítettem a konfigot, akkor a lapot meg a cpu-t újonnan vettem, az RX580-at azt már akkor is használtan 40k-ért, de utána volt, hogy 100k-t ért, amikor kilótt a BTC árfolyama.
Szóval még a bányász őrület előtt volt ez az egész gépépítés pfúú nem is emlékszem már mikor. Régen. Akkor még volt egy- két VR cím, ami rávett erre.
Úgy volt, hogy "majd a nyáron" leengedem a vízhűtést és majd akkor alaplapot cserélek, kicserélem a csöveket, kitisztítom a radit, blokkokat. Semmit nem csináltam megint. Be sem kapcsoltam az asztali gépet vagy 2-3 hónapig. Áhh.
Nem tudom, talán a GTA6, ha jó lesz. Talán.
Akárhogy is, ebbe az AM4-be szerintem már oly mindegy. Ha lapot cserélek akkor már úgy is AM5, szóval el kell adni a CPU-t így is, meg úgy is.
Kérdés rá tudnak e venni, hogy kicseréljem az alaplapot. Nem lesz könnyű
Az 5600g-re írtam a 30e-ret, ami gondolom használt ár volt, miközben az 5600 tálcás verzió hónapok óta boltban 3 év garanciával 35e körül elérhető.
-
setup
aktív tag
Ülök a székben és töprengek vagy 5 percet, hogy mit keresek itt és aztán így....
Szóval az ilyen „story” gémek már szinte reménytelenek.
Megoldás rá egy kis jegyzetelés pár mondatban összefoglalva, hogy mit is akarsz majd csinálni legközelebb és amikor újra előveszed ott van, hogy mit is akartál és mehet tovább.
Értem, hogy más megveszi, tehát én lehetek túl öreg, de attól még ez van. Eszembe sem jut, hogy én vegyek egy 5800X3D-t
Cserélgetted a cpu-t, 30e-ret is kiadtál érte, közben meg 4e-rel többért boltból lett volna sokkal jobb, amivel sok évig el lettél volna, senki nem mondta, hogy 5800x3d-t vegyél és a 34e nem több százezer, a vga meg ha elég ami van, akkor nem kell vele foglalkozni.2024 márciusban vettem a 12GB 6700XT-t használtan 80k-ért, ami addig volt 8GB RX580 akkor éppen 20 rongyot ért, ezért azt akkor el sem adtam, azóta azzal nézem, a filmeket. Azóta a HTPC-ben van, tök jó rá, fel sem pörög a hűtése. Most cseréltem procit 15k-ért. Ennyi.
Úgy ki tudtam óvatoskodni, hogy le sem kellett engedni a rendszert hozzá.
Amikor erre a B450-es alaplapra felépítettem a konfigot, akkor a lapot meg a cpu-t újonnan vettem, az RX580-at azt már akkor is használtan 40k-ért, de utána volt, hogy 100k-t ért, amikor kilótt a BTC árfolyama.
Szóval még a bányász őrület előtt volt ez az egész gépépítés pfúú nem is emlékszem már mikor. Régen. Akkor még volt egy- két VR cím, ami rávett erre.
Úgy volt, hogy "majd a nyáron" leengedem a vízhűtést és majd akkor alaplapot cserélek, kicserélem a csöveket, kitisztítom a radit, blokkokat. Semmit nem csináltam megint. Be sem kapcsoltam az asztali gépet vagy 2-3 hónapig. Áhh.
Nem tudom, talán a GTA6, ha jó lesz. Talán.
Akárhogy is, ebbe az AM4-be szerintem már oly mindegy. Ha lapot cserélek akkor már úgy is AM5, szóval el kell adni a CPU-t így is, meg úgy is.
Kérdés rá tudnak e venni, hogy kicseréljem az alaplapot. Nem lesz könnyű
-
Dragon3000
nagyúr
Például Elite Dangerous, még így első gondolatra lenne hozzá kedvem,
DE:
1, Leveszem a szekrényről a Hotast,
2, beállítom, hogy az legyen az első és ne a kormány a cockpitben,
3, elindítom az auto hotkeyt, hogy mindent elérjek a hotasról,
4, utána upgrade-el a Rift,
5, utána upgrade-el az ED,
6, nagy nehezen elindul, akkor eszembe jut, hogy nem jó kimeneten hagytam a hangot, akkor megint....
Ez egy rítus. Erre elmegy vagy fél óra, tehát ha nincs legalább másfél órám, akkor esélytelen és akkor eltelik 2 hét mire újra van erre ennyi szabadidőm.
Nekifutok, betölt és akkor az jön, hogy oké, de mit keresek itt?
Minek jöttem ide? És rájövök, hogy teljesen elfelejtettem mit akartam 2 hete.
Nézem a térképeket és fogalmam sincs mit akartam ott. De közben olyan bonyolult csak feltuningolni egy hajót, bányászni kell valamit vagy ég tudja, ide kell menni, oda kell menni és nem emlékszem mit akartam. Valamit kikerestem a neten valami leírásban, hogy amiatt oda el kell menni és nem emlékszem mit, így rákeresni sem tudok.
Ülök a székben és töprengek vagy 5 percet, hogy mit keresek itt és aztán így....
Szóval az ilyen „story” gémek már szinte reménytelenek.
Marad az autós szimulátor, ami így instant. Elindítom és megy.
TV-n meg egyszerűen nincs élmény a VR-hoz képest.
Le sem kötnek ezek a mostani címek. Legutoljára a CP-nek szedtem le a virágbolti verzióját, de valahogy nem kapott el a flow még annyira se, mint a GTA anno.
A többi címet azóta már onnan sem szedtem le.
Ilyen „ingyen se kell” kategóriák.
Az egyetlen kivétel ez a COD multi, mert itt a tudat, hogy az ellen is ember és az FPS pörgése együtt az valahogy fenn tudja tartani a feszültséget. Túlzás, hogy leköt, de legalább nem unalmas és ingyen van.
Hardvereknél közben repkednek a százezrek. Oké, hogy lesz egy erős rendszerem, de mit csináljak vele? Valahogy nem tudnak mivel rávenni, hogy kifizessem az árát.
Értem, hogy más megveszi, tehát én lehetek túl öreg, de attól még ez van. Eszembe sem jut, hogy én vegyek egy 5800X3D-tÜlök a székben és töprengek vagy 5 percet, hogy mit keresek itt és aztán így....
Szóval az ilyen „story” gémek már szinte reménytelenek.
Megoldás rá egy kis jegyzetelés pár mondatban összefoglalva, hogy mit is akarsz majd csinálni legközelebb és amikor újra előveszed ott van, hogy mit is akartál és mehet tovább.
Értem, hogy más megveszi, tehát én lehetek túl öreg, de attól még ez van. Eszembe sem jut, hogy én vegyek egy 5800X3D-t
Cserélgetted a cpu-t, 30e-ret is kiadtál érte, közben meg 4e-rel többért boltból lett volna sokkal jobb, amivel sok évig el lettél volna, senki nem mondta, hogy 5800x3d-t vegyél és a 34e nem több százezer, a vga meg ha elég ami van, akkor nem kell vele foglalkozni. -
setup
aktív tag
Azért magas felbontás esetében is kijön a jobb cpu, főleg 1% low és 0,1% low esetében, ami gondolom vr-ban még fontosabb. 3080-am volt korábban és felskálázás mellett használtam, így igazából 1440p-ben számolt és 4k kijelzőm van, és warzone esetében érezhető volt az 5700x-ről 5800x3d-re váltás, így a 3600 és az 5600 közt sokkal nagyobb különbség lenne.
Például Elite Dangerous, még így első gondolatra lenne hozzá kedvem,
DE:
1, Leveszem a szekrényről a Hotast,
2, beállítom, hogy az legyen az első és ne a kormány a cockpitben,
3, elindítom az auto hotkeyt, hogy mindent elérjek a hotasról,
4, utána upgrade-el a Rift,
5, utána upgrade-el az ED,
6, nagy nehezen elindul, akkor eszembe jut, hogy nem jó kimeneten hagytam a hangot, akkor megint....
Ez egy rítus. Erre elmegy vagy fél óra, tehát ha nincs legalább másfél órám, akkor esélytelen és akkor eltelik 2 hét mire újra van erre ennyi szabadidőm.
Nekifutok, betölt és akkor az jön, hogy oké, de mit keresek itt?
Minek jöttem ide? És rájövök, hogy teljesen elfelejtettem mit akartam 2 hete.
Nézem a térképeket és fogalmam sincs mit akartam ott. De közben olyan bonyolult csak feltuningolni egy hajót, bányászni kell valamit vagy ég tudja, ide kell menni, oda kell menni és nem emlékszem mit akartam. Valamit kikerestem a neten valami leírásban, hogy amiatt oda el kell menni és nem emlékszem mit, így rákeresni sem tudok.
Ülök a székben és töprengek vagy 5 percet, hogy mit keresek itt és aztán így....
Szóval az ilyen „story” gémek már szinte reménytelenek.
Marad az autós szimulátor, ami így instant. Elindítom és megy.
TV-n meg egyszerűen nincs élmény a VR-hoz képest.
Le sem kötnek ezek a mostani címek. Legutoljára a CP-nek szedtem le a virágbolti verzióját, de valahogy nem kapott el a flow még annyira se, mint a GTA anno.
A többi címet azóta már onnan sem szedtem le.
Ilyen „ingyen se kell” kategóriák.
Az egyetlen kivétel ez a COD multi, mert itt a tudat, hogy az ellen is ember és az FPS pörgése együtt az valahogy fenn tudja tartani a feszültséget. Túlzás, hogy leköt, de legalább nem unalmas és ingyen van.
Hardvereknél közben repkednek a százezrek. Oké, hogy lesz egy erős rendszerem, de mit csináljak vele? Valahogy nem tudnak mivel rávenni, hogy kifizessem az árát.
Értem, hogy más megveszi, tehát én lehetek túl öreg, de attól még ez van. Eszembe sem jut, hogy én vegyek egy 5800X3D-t -
Dragon3000
nagyúr
Úgy is a DirtVR-al vagy valamelyik VR szimulátorral megyek leginkább, amikor éppen van időm. Azért is húztam ki ilyen sokáig az 1600AF-el, mert VR-ban pixel/display override mellett annyira magas felbontást számol a GPU, hogy az 1600AF-el is 100%-on volt.
Le kellett szedjem a Warzone-t ahhoz, hogy rájöjjek mennyire elsoványodott mára. Nem is gondoltam.
Persze ha támogatná a Quest2-őt tuti feltenném a legfrissebb DL-t, de ha nincs benne VR... értesz VR-ban akkora flash volt már az eslő része is, hogy csak halvány árnyéka annak az élménynek az, amikor egy monitor panljére rajzolják a bármit.
Én ezt a touch részét felejteném el és inkább billel meg egérrel, de minden gémet támogatnék VR headsettel.
Ha így lenne építenék egy top konfigot, de ezek miatt a konzolport vackok miatt nem fogok.Azért magas felbontás esetében is kijön a jobb cpu, főleg 1% low és 0,1% low esetében, ami gondolom vr-ban még fontosabb. 3080-am volt korábban és felskálázás mellett használtam, így igazából 1440p-ben számolt és 4k kijelzőm van, és warzone esetében érezhető volt az 5700x-ről 5800x3d-re váltás, így a 3600 és az 5600 közt sokkal nagyobb különbség lenne.
-
setup
aktív tag
Hosszabb távra inkább vettél volna tálcás 5600-at boltban, korábban még 34e volt az oazisban, jelenleg 36400Ft.
Úgy is a DirtVR-al vagy valamelyik VR szimulátorral megyek leginkább, amikor éppen van időm. Azért is húztam ki ilyen sokáig az 1600AF-el, mert VR-ban pixel/display override mellett annyira magas felbontást számol a GPU, hogy az 1600AF-el is 100%-on volt.
Le kellett szedjem a Warzone-t ahhoz, hogy rájöjjek mennyire elsoványodott mára. Nem is gondoltam.
Persze ha támogatná a Quest2-őt tuti feltenném a legfrissebb DL-t, de ha nincs benne VR... értesz VR-ban akkora flash volt már az eslő része is, hogy csak halvány árnyéka annak az élménynek az, amikor egy monitor panljére rajzolják a bármit.
Én ezt a touch részét felejteném el és inkább billel meg egérrel, de minden gémet támogatnék VR headsettel.
Ha így lenne építenék egy top konfigot, de ezek miatt a konzolport vackok miatt nem fogok. -
Dragon3000
nagyúr
A hardver és a szoftver együtt adja a teljesítményt. Én leginkább VR alkalmazásokkal izzasztom meg a GPU-t, de azokkal nem tudok tesztelni. Leszedtem egy ingyenes Warzone-t, abban pl. nem lett kevesebb az FPS, inkább több miután kikapcsoltam az SMT-t
#39708hokuszpk
Kikapcsolt CPU ficsőrökkel stabil lett 4,2GHz-en, de nem egy jóféle proci. Feltettem 4,3GHz-re, így már elindult a Win11, de még a tesztelés előtt összeomlott a kernel, szóval el is engedtem.
Maradt egyelőre 1,325V - 4,2GHz-en. Kérdés hosszabb távon (akár évekig) elviseli e, ezt a feszt, 1,288V-ra drobbolja 100%-on.#39709CirrMee
Ott kezdődött, hogy elvékonyodott az 1600AF, ami egy alacsonyabb órajelű 2600. Megnéztem mit érdemes most venni, az 5600 tűnt jó vételnek.
Ezután vettem itt, tőlem 2 sarokra egy 5600G-t, mert nem néztem meg a speckóját és 30k-ért jó vételnek tűnt. Kvázi impulzusvétel volt. Azt hittem a vásárlás pillanatában, hogy az egy 5600G az egy teljes 5600 grafikus chippel.
Itthon, amikor 90%-on volt Warzone alatt megnéztem a speckóját és akkor jöttem rá, hogy az úgy le van butítva, hogy sokkal inkább egy 3600 grafikus csippel, mint 5600, de ennek ellenére azt tapasztaltam elég még a 6700XT-hez.
Mivel 30k-ért tovább tudtam adni a 3600-nak meg 15k az ára tovább adtam és megvettem ezt. Így a különbözetet ha rádobom a 16GB RAM-omra pont kiadja a 32GB-ot a matek, annak több hasznát veszem, mint egy int. GPU-nak a 6700XT mellett.
Úgy vagyok vele, hogy ismerem magam. Ritkán nyúlok hozzá a géphez.Most is túl sokáig vártam, mert az anno újonnan 32k-ért vásárolt 1600AF 5-10ezer Ft között van hirdetve mire kicseréltem.
5k-ért nem adnám el, inkább áttenném egy irodai gépbe, de nincs benne GPU. Amikor megláttam gondoltam milyen jó lesz az 5600G, hogy abban majd lesz, amikor levetem, ahelyett, hogy megnéztem volna a speckóját.
Így van ez, amikor az ember nem nézi meg pontosan vásárlás előtt, hogy mit vesz, szív.Hosszabb távra inkább vettél volna tálcás 5600-at boltban, korábban még 34e volt az oazisban, jelenleg 36400Ft.
-
setup
aktív tag
A hardver és a szoftver együtt adja a teljesítményt. Én leginkább VR alkalmazásokkal izzasztom meg a GPU-t, de azokkal nem tudok tesztelni. Leszedtem egy ingyenes Warzone-t, abban pl. nem lett kevesebb az FPS, inkább több miután kikapcsoltam az SMT-t
#39708hokuszpk
Kikapcsolt CPU ficsőrökkel stabil lett 4,2GHz-en, de nem egy jóféle proci. Feltettem 4,3GHz-re, így már elindult a Win11, de még a tesztelés előtt összeomlott a kernel, szóval el is engedtem.
Maradt egyelőre 1,325V - 4,2GHz-en. Kérdés hosszabb távon (akár évekig) elviseli e, ezt a feszt, 1,288V-ra drobbolja 100%-on.#39709CirrMee
Ott kezdődött, hogy elvékonyodott az 1600AF, ami egy alacsonyabb órajelű 2600. Megnéztem mit érdemes most venni, az 5600 tűnt jó vételnek.
Ezután vettem itt, tőlem 2 sarokra egy 5600G-t, mert nem néztem meg a speckóját és 30k-ért jó vételnek tűnt. Kvázi impulzusvétel volt. Azt hittem a vásárlás pillanatában, hogy az egy 5600G az egy teljes 5600 grafikus chippel.
Itthon, amikor 90%-on volt Warzone alatt megnéztem a speckóját és akkor jöttem rá, hogy az úgy le van butítva, hogy sokkal inkább egy 3600 grafikus csippel, mint 5600, de ennek ellenére azt tapasztaltam elég még a 6700XT-hez.
Mivel 30k-ért tovább tudtam adni a 3600-nak meg 15k az ára tovább adtam és megvettem ezt. Így a különbözetet ha rádobom a 16GB RAM-omra pont kiadja a 32GB-ot a matek, annak több hasznát veszem, mint egy int. GPU-nak a 6700XT mellett.
Úgy vagyok vele, hogy ismerem magam. Ritkán nyúlok hozzá a géphez.Most is túl sokáig vártam, mert az anno újonnan 32k-ért vásárolt 1600AF 5-10ezer Ft között van hirdetve mire kicseréltem.
5k-ért nem adnám el, inkább áttenném egy irodai gépbe, de nincs benne GPU. Amikor megláttam gondoltam milyen jó lesz az 5600G, hogy abban majd lesz, amikor levetem, ahelyett, hogy megnéztem volna a speckóját.
Így van ez, amikor az ember nem nézi meg pontosan vásárlás előtt, hogy mit vesz, szív. -
DarthSun
félisten
Retró tesztek-progik esetén az SMT OFF sokat hoz, de mai felhasználások esetén sztem sem kell kikapcsolni.
-
CirrMee
addikt
"A gyári boost 4,2GHz-en viszont 1,35-el is hibázik."
ez nem feltétlen degradáció ; egy mezei 3600 -- főleg ha korai példány -- gyári boost esetén szeret magának akár 1.4V -t is kérni - nem véletlenül. Szóval fix fesszel nem feltétlen azért hibázik, mert leromlott az állaga, csak simán lehet, hogy 1-2 századmásodpercre kevés az 1.35V.
Ennyi.
Ezt dobta a szilícium lottó, ha ennél többet akar, eladja a mostanit, aztán keres egy olyat, ami majd megfelel az "elvárásainak". SMT kikapcsolása meg a legnagyobb baromság, amit el lehetett követni...
-
hokuszpk
nagyúr
Sziasztok, egy most használtan aprózott 3600-nál azt tapasztalom, hogy nem ugrik csak 4GHz-re magától és 70 fok fölé megy úgy, hogy vizesblokk van rajta. Emiatt elkezdtem kézzel beállítani.
Asrock B450 PRO4 lapban BIOS 1,325V-al stabil 4125MHz-en. Így 6x fokos 100%-on.A gyári boost 4,2GHz-en viszont 1,35-el is hibázik. Hogy előnytelen darab vagy már degradáltan került hozzám nem tudom.
Ezt a BIOS feszt HWinfo szerint 1,28-ra droppolja CineBench alatt az alaplap.
Hagyhatom így, vagy ez még degradálja?Illetve 2x8GB 3200-as G.Skill RAM-om van, a pontos típus F4-3200C16D-16GIS.
Ez CL 16-18-18-38 időzítést tud a gyártó szerint.
Ennél érdemes esetleg megnézni valamit mást, vagy be kell tenni ezzel a gyári időzítéssel a gyári 3200-ra és ennyi?"A gyári boost 4,2GHz-en viszont 1,35-el is hibázik."
ez nem feltétlen degradáció ; egy mezei 3600 -- főleg ha korai példány -- gyári boost esetén szeret magának akár 1.4V -t is kérni - nem véletlenül. Szóval fix fesszel nem feltétlen azért hibázik, mert leromlott az állaga, csak simán lehet, hogy 1-2 századmásodpercre kevés az 1.35V.
-
CJ4567
nagyúr
-
setup
aktív tag
Valami nallad nem jo. Nekem toronyhutessel 500rmp-mel, cpu heavy jatek alatt max 53c fok.
Nekem 1.3v megy fix all xore 4.3 ghz tuningban
Ha nincs oc felugrik 4.2ghz boost de ez nem all coreÉn voltam a gyökér, PSS, SMT bekapcsolva maradt a másik oldalon, így már csak 53 fokos 100%-on
-
setup
aktív tag
Valami nallad nem jo. Nekem toronyhutessel 500rmp-mel, cpu heavy jatek alatt max 53c fok.
Nekem 1.3v megy fix all xore 4.3 ghz tuningban
Ha nincs oc felugrik 4.2ghz boost de ez nem all coreMióta használod 1.3-al? Mennyi ideje? Évek óta?
Húztam egy kicsit a lefogató csavarokon a kedvedért, de CineBench alatt nekem maradt 61-62 fokos. Játék az más lehet.
Idle 32, szerintem jól van rajta.
Egy random YT videón láttam, ahogy a srác a SOC/Uncore OC mode menüpontot letiltotta ugyanebben a B450 PRO4 lapban, a többit hagyta auto-n és még úgy is ment neki, 4,5GHz-en a Windows 1.35V-on. Annyin nálam nem is posztol, úgy kellett törölnöm a CMOS-t, szóval a valami az a CPU lesz vélhetően.
Nekem egyébként elég a 4125Mhz is, inkább a fesz része érdekel... -
Enigma1945
őstag
Sziasztok, egy most használtan aprózott 3600-nál azt tapasztalom, hogy nem ugrik csak 4GHz-re magától és 70 fok fölé megy úgy, hogy vizesblokk van rajta. Emiatt elkezdtem kézzel beállítani.
Asrock B450 PRO4 lapban BIOS 1,325V-al stabil 4125MHz-en. Így 6x fokos 100%-on.A gyári boost 4,2GHz-en viszont 1,35-el is hibázik. Hogy előnytelen darab vagy már degradáltan került hozzám nem tudom.
Ezt a BIOS feszt HWinfo szerint 1,28-ra droppolja CineBench alatt az alaplap.
Hagyhatom így, vagy ez még degradálja?Illetve 2x8GB 3200-as G.Skill RAM-om van, a pontos típus F4-3200C16D-16GIS.
Ez CL 16-18-18-38 időzítést tud a gyártó szerint.
Ennél érdemes esetleg megnézni valamit mást, vagy be kell tenni ezzel a gyári időzítéssel a gyári 3200-ra és ennyi?Valami nallad nem jo. Nekem toronyhutessel 500rmp-mel, cpu heavy jatek alatt max 53c fok.
Nekem 1.3v megy fix all xore 4.3 ghz tuningban
Ha nincs oc felugrik 4.2ghz boost de ez nem all core -
setup
aktív tag
Sziasztok, egy most használtan aprózott 3600-nál azt tapasztalom, hogy nem ugrik csak 4GHz-re magától és 70 fok fölé megy úgy, hogy vizesblokk van rajta. Emiatt elkezdtem kézzel beállítani.
Asrock B450 PRO4 lapban BIOS 1,325V-al stabil 4125MHz-en. Így 6x fokos 100%-on.A gyári boost 4,2GHz-en viszont 1,35-el is hibázik. Hogy előnytelen darab vagy már degradáltan került hozzám nem tudom.
Ezt a BIOS feszt HWinfo szerint 1,28-ra droppolja CineBench alatt az alaplap.
Hagyhatom így, vagy ez még degradálja?Illetve 2x8GB 3200-as G.Skill RAM-om van, a pontos típus F4-3200C16D-16GIS.
Ez CL 16-18-18-38 időzítést tud a gyártó szerint.
Ennél érdemes esetleg megnézni valamit mást, vagy be kell tenni ezzel a gyári időzítéssel a gyári 3200-ra és ennyi? -
#69452517
törölt tag
Köszi, ezt hol látod, vagy mi ennek az információnak a forrrása?
Az AGESA verzió is beleszól szóval a két másik linkedhez az F2-ben levő passzol.
Ergó azzal a bios-al kell megpróbálni. -
Károly85
tag
Köszi, ezt hol látod, vagy mi ennek az információnak a forrrása?
Kíváncsiságból megnéztem msi alaplapomat, és ugyanazt írja.
Szóval lehet alaplap/cpu/memória/vga hiba, vagy csak nem szeretik egymást.
Új hozzászólás Aktív témák
-
39772 - 39701
39772 - 39701 39700 - 39601 39600 - 39501 39500 - 39401 39400 - 39301 39300 - 39201 39200 - 39101 39100 - 39001 39000 - 38901 38900 - 38801 38800 - 38701 38700 - 38601 38600 - 38501 38500 - 38401 38400 - 38301 38300 - 38201 38200 - 38101 38100 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
- AliExpress tapasztalatok
- Bittorrent topik
- Jogász topik
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Samsung Galaxy S25 Ultra - Titanium White Silver - 12/256GB - Újszerű állapot!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- ÚJ 16" Dell Precision 5690 - Intel Ultra 7, 16 mag, 32 GB RAM, 512 GB SSD, RTX A1000 6GB 27% ÁFÁS
- Eladó egy pixel 7 128/8
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



[L:/dl/
Szóval lehet alaplap/cpu/memória/vga hiba, vagy csak nem szeretik egymást. 
