Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) heavygrip válasza hokuszpk (#39499) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Na most le esett útközben a dolog. 4ghz t tud allcore, az az 50mhz meg a PB miatt van. Akkor így már oké :R

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39502) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Tegnap este megnéztem PBO enableddel.
Megnövelte a limiteket: PPT:95;TDC75;EDC90. Ennek ellenére sem tudtam elérni nagyobb teljesítmény: [kép] [kép] több mag gyengébb lett, az egy magos teljesítmény ugyanannyi,mivel ebabledre állítva 0 MHz a boost clock...
Na ezután advanced és meg toltam 200mhz re. A limiteket hagytam auton. [kép]
Itt a limitek PPT 88; TDC 60 ; EDC 90 Amd Ryzen master szerint.
Egymagon elérte a 4250 MHz -t, a több magon meg 4050mhz. Semmi limit nem volt megint, ugyanazon az értékeken ment minden CB alatt: [kép] ekkor a több magos teszt ment. Itt meg az egy magos [kép]
CB eredmény [kép]

Mi lehet vajon a limit tényező? Vagy ez a proci ennyit tud?
Még a hőfokok is jók PBO val. Úgy voltam vele hogy biztos elengedi vagy 90 fokig,de cserébe lesz teljesítmény növekedés. Nem sokkal lett melegebb PBO alatt mint stock állapotban.
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39503) Brekkk válasza heavygrip (#39502) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nekem is volt/van R5 3600-am.
A 3600-nak elvileg 4200 Mhz a maximális órajele 1 szálon.
PBO-t soha nem próbáltam, hogy felviszi-e 4400 Mhz-re az 1 szálas maximum órajelet.
De ami nekem a legjobban bejött a fix szorzós All core tuning és manual fix feszültség.
Nekem szerencsém volt 1,165 V mellett ment az All Core 4200 Mhz.
Igazából majdnem ugyan azt a teljesítmént kapod 3900 Mhz-en is. Nem érdemes szórakozni vele. Az a 6-7% nem jelent semmit. Ahol a 3900 Mhz kevés volt ott a 4200 is.
Fix 1 V és 3900 Mhz All core-t használtam a végén már. 50 W-on elketyegett a proci.
A hűtőventi alapjáraton.

All core 44-es szorzóval is mentek 3600-ak, bár azok már a legszerencsésebb darabok, amik alacson fesz mellett tudták ezt.

(#39504) hokuszpk válasza heavygrip (#39502) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az egymagos kepeden a "frekvenciakorlat globalis" az 4397Mhz tehat valoszinuleg 1-2 pillanatra felment ennyire ; esetleg a scalart ami ( felelos azert, hogy meddig tartsa a boostot a proci es ) auton ha joltudom "1" allitsd at magasabb ertekre, nalam ez kezileg 4.
ha ezzel se lesz meg az ahitott 90 fok, akkor egyelore nincs tobb otletem ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39505) Brekkk válasza hokuszpk (#39504) üzenetére


Brekkk
senior tag

Ad neki egy All core 44-et 1,3 V-on Prime 95 small FFT-vel és voalá 90 fok :)

(#39506) heavygrip válasza Brekkk (#39503) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Nem is az volt a célom,hogy PBO val használjam,csak kíváncsi voltam mit tud. Új a proci,így csak teszt gyanánt próbáltam rá hogyha esetleg valami defektes lenne most derüljön ki.
Még a fix szorzót ki próbálom. A képen látható [kép] manual overclockingnál megadom a kívánt órajelet és hozzá a feszt és ennyi? Kezdetben kb 4200 1.25?

39504 hokuszp : rendbe azt még ki próbálom, végülis a cél az egymagon 4400mhz volt nem a 90 fok :DDD csak azt nem értem mi akadályozza meg, hogy huzamosabban annyin legyen az órajel. A 4x scalart megnézem, köszönöm neked is.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39507) ricsi99 válasza heavygrip (#39506) üzenetére


ricsi99
addikt

Feszűltsegnek állíts be fix 1,3 át... Szép egyesével emeld a szorzót majd tesztelje. Amikor elérés a max szorzót amit a proci bír akkor kezd el lépésenként csökkenteni a feszt.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39508) heavygrip válasza hokuszpk (#39504) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Nem lett meg az ahitott 90 fok ;]
Viccet félre téve ki próbáltam 4X scalar beállítással, ugyanazok az eredmények.

Na mondom egy utolsó próba, scalar 7X:

Lefutott mind a több magos mind az egy magos teszt és semmi pont növekedés. Asszem az egy magra kaptam 495 öt, alapból meg 488.
Tehát egy magon PBO +200mhz illetve 7X scalar 4250ig tudott fel boostolni.

Visszaraktam PBO disabledre, nekem sajnos a PBO nem sokat hoz a konyhára. Ez most valami rejtett limit miatt - vagy magától a processzor képességétől - van, nem tudom, végülis örülök neki, hogy alapjáraton hozza egy 3600 teljesítményét, na meg főleg a hőfokoknak.
Már egy ideje olvasom a fórumot, elég sokan panaszkodtak, hogy melegszik nekik a 3600 így tartottam tőle hogy nekem mit produkál gyári hűtővel.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39509) heavygrip válasza ricsi99 (#39507) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Ezeket hol kell állítani? Itt [kép] vagy itt [kép] ? Köszi előre is :R

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39510) ricsi99 válasza heavygrip (#39509) üzenetére


ricsi99
addikt

Elöször is keresd meg a PBO-t... .azt szépen kapcsold ki ,indisd ujra a gépet... ellenörizd ,hogy tényleg ki van e kapcsolva... ha ez megvan akkor olyat keress hogy vcore... azt auto értékről tedd át manual ra és ott tudod belöni...szorzót szintén... youtube tele van vele.. keresd ki hogy a te lapod pontosan milyen elnevezéseket használ

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39511) wwenigma válasza heavygrip (#39508) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mondjuk azert mert a PBO leginkabb 60°C-ig működne, ha jol le van hűtve...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39512) heavygrip válasza wwenigma (#39511) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Itt a Single Core teszt [kép] 55-57 fokon megy... és 4250 a vége.
Következő hónapban terveztem egy normális hűtőt venni, azzal úgyis megnézem mit tud,de nem gondoltam hogy 72 foknál már nem engedi tovább boostolni, úgy tudtam hogy beállítasz egy thermal limitet,ami az én esetemben 90 fok és addig ami a csövön kifér boostol.

Tudom, hogy minél hatékonyabb a hűtés annál tovább tudja fenntartani a kívánt órajelet, de nekem az effektív órajelnél nem ment fel még egy pillanatra sem 4250 MHz fölé, ezt tudta tartani Single Core tesztnél így kaptam kicsivel több pontot mint gyári értékeken. 488 helyett 495 lett.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39513) hokuszpk válasza heavygrip (#39512) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

több limit van, amelyiket elobb kiüti, az allitja meg a boostot. Mondjuk nalad ugytunik egyiket sem eri el ; talan a pbo homersekletkorlatjat ( az valami 60 fok, ahogy wwenigma is irja ) ; nekem sajna nemvan 3600 -as cpum, de abbol itelve, hogy a 3800XT pboval ( 60+ fokon is ! ) egy mezei pure rock slim2 alatt elmegy 4.85 -ig ; pedig csak "up to 4.7" a tiednek is tul kellene lepnie a 4.25 -ot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39514) Thunderbolt válasza heavygrip (#39512) üzenetére


Thunderbolt
tag

Hali!
Nekem is Gigabyte lapom van 3600-zal. A PBO beállításoknál a PBO limits-nél, ha auto helyett a Motherboard-od választod, akkor feljebb emeli a limiteket, amennyit a lapod tud. Nekem úgy 105 W-ig megy a proci fogyasztása, persze jobban is melegszik. Úgy nekem felmegy időnként 4350-ig is az órajel.

(#39515) Biga123 válasza heavygrip (#39512) üzenetére


Biga123
addikt

#38316Biga123
Szerintem örülj a 4250 es boost nak :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#39516) heavygrip válasza hokuszpk (#39513) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Igen,a limitek nem azt mutatják hogy meg kéne állnia. Még a több magos terhelésnél oké,mert ott 72 fok és ha valóban 60 fok a limit akkor érthető hogy nem ment 4050 fölé..
Na de az egy mag mehetett volna még, 55-57 fok volt állandó terhelésen.
Meg azért ha el van engedve minden akkor a hőfok limit úgyis meg fogja.

Még a negatív offseten gondolkozok, egy lépcsővel max két lépcsővel lentebb vegyem szerinted? Mert ha úgy sincs változás akkor majd egy combosabb hűtővel meg próbálom majd.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39517) heavygrip válasza Thunderbolt (#39514) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Halihó.
Hiába toltam ki kézzel,amikor max 80 wattot eszik, a limit meg 95... [kép] Tehát ha fentebb a képeken megnézed a limiteket ( PPT;EDC; TDC; Thermal) eggyik sem fogja meg....
Neked milyen a hűtőd és hány fokon megy ilyenkor?

Biga123 lehet ez egy ilyen példány

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39518) Thunderbolt válasza heavygrip (#39517) üzenetére


Thunderbolt
tag

Nekem Brocken Eco Advanced hűtőm van, és AIDA stress tesztnél 80 fokig is felmegy a hőfok. Cinebench-nél 70 körül megáll, de már nem emlékszem pontosan

(#39519) Thunderbolt válasza heavygrip (#39517) üzenetére


Thunderbolt
tag

Amúgy nekem kikapcsolt PBO-val a HWinfo szerint a CPU teljes energiafogyasztása 90W, CPU PPT 88W.

(#39520) heavygrip válasza Thunderbolt (#39519) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Nekem is gyárilag 88W a PPT, de CB R20 multi core teszt alatt 80W amit max eszik.

Tudnád prezentálni hwinfo képekkel PBO alatt neked mit produkál? Van fentebb a #39508 hozzá szólásomnál 3 kép azok alapján, miközben fut. Előre is köszönöm :R :R

Illetve a single core teszt közben milyen értékek vannak.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39521) heavygrip válasza Biga123 (#38316) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Ha nem boldogulok a PBO val nekem is ez lesz. Még egyelőre nem adom fel :DDD

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39522) Thunderbolt válasza heavygrip (#39520) üzenetére


Thunderbolt
tag

Futtattam ma kíváncsiságból egy cb20-at PBO-val, 105W volt a PPT, 107W a teljes processzor fogyasztás, és 76 fokig melegedett a proci. Ma már nem tudok ezzel foglalkozni, de holnap készítek róla képernyőképeket.

(#39523) Thunderbolt válasza heavygrip (#39520) üzenetére


Thunderbolt
tag

Mégis megcsináltam ma:
CB 20 több szálas:
[kép] [kép]
CB 20 egy szálas:
[kép] [kép]

(#39524) heavygrip válasza Thunderbolt (#39523) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm :R

Hát érdekes. A te processzorodat engedi kifutni, de ennek ellenére is 4100 ig boostol multi tesztnél, ami ugyanannyi pontot adott neked mint nekem gyári beállítással. Úgy hogy 20Wattal többet eszik :F
PBO alatt (még kevesebb) 3600pont körül kaptam.

A Single tesztnél meg ha jól látom az effektív órajeled 4114,3 MHz. maximum. Igaz a második képeden a frekvencia korlát globálisnál a jelenlegid 4277,2MHz.
Itt is nagyobb a fogyasztás,de csak pár wattal.

Nem tudok rá jönni, hogy miért nem akar többet oda csavarni a lap a procinak, bár az értékeid alapján lehet nem is lenne nagy változás nekem teljesítmény terén.

Néztem hűtőt, deepcool ak400, azzal majd kitesztelem megint, ha semmi változás,akkor megpróbálom a fix fesz/szorzót.

Mindenesetre köszönöm :R :R :R

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39525) Thunderbolt válasza heavygrip (#39524) üzenetére


Thunderbolt
tag

Jaja, nincs nagy előrelépés PBO-val, nélküle is 3600 körül van a multi teszt. Úgyhogy nem is használom már egy ideje a PBO-t.

(#39526) DarthSun válasza heavygrip (#39524) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az erősebb hűtő sokat hoz majd sztem.

(#39527) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Aki hőmérséklettel "parázik" annak mondom hogy Arctic webshopban szülinap miatt eleg jo akciok vannak, 5€ posta asszem. [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39528) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Szép estét.


Itt a sárgán kiemelt értékek(CPU magfeszültség, CPU core vid) üres járatban miért ennyi? Amikor a CPUz és a Ryzen Master is jóval alacsonyabb értéket mutat az alaplapi érzékelővel.

A hőfokok jók idle ben, tehát érzékelő hiba lenne?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39529) hokuszpk válasza heavygrip (#39516) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

friss bios ? az ujabb agesaban lehet valami korlat ; tegnapelott matekoltam az 5700G -vel, hiába tolom ki a pbo limiteket a frissitett B450m Mortar Maxban csaknemakar 90W fölé menni. A frissitetlen B450 Tomahawkban meg pont ugy elmegy 105-110W koze, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39530) heavygrip válasza hokuszpk (#39529) üzenetére


heavygrip
aktív tag

F2 van rajta ami 2023 júniusi. Ezután már csak az F4 (2024 márciusi) van.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#39531) hokuszpk válasza heavygrip (#39530) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor egyelore passzpiros.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39532) Biga123 válasza heavygrip (#39528) üzenetére


Biga123
addikt

Ez ilyen.
Szerintem a RM és a CPU-Z is egyfajta átlagolt feszt mutat.
Amibe beleveszi a lekapcsolt magok 0 feszültségét is , vagy valami ilyesmi lehet a háttérben. Terhelés alatt összeérnek a számok, vagyis akkor se annyira :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#39533) heavygrip válasza Biga123 (#39532) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Nem sokkal azután megnéztem mit mutat 5600x nél, ott is ugyanez van,csak már nem volt időm szerkeszteni. Ahogy írtad terhelés alatt mindkét konfignál hasonló a 3 érték kisebb eltéréssel. Köszi :R

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.