Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#91901) 4264adam válasza Chaser (#91900) üzenetére


4264adam
veterán

Sokszor a szerelhetőség miatt nem is értem minek van még meg. a Legjobb egy közvetlen heatpipe CO34 lenne. Amúgy is csak PB van rajta.

nem lehet a VGA-t kioldani, csak például egy vonalzóval. Minden a hőátadástól függ, nem a heatpepok számától és a hőközlő alu lamellák sokaságától.

Kíváncsiság kedvéért megpróbálok majd Aliexpress hűtőt is később. De most a lakásfelujitás a prio nr. 1

[ Szerkesztve ]

(#91902) Chaser válasza 4264adam (#91901) üzenetére


Chaser
titán

( :
dhp-s hűtőt nem vennék már
teljesen jó a "tömbbe" öntött hp, csak tisztességesen munkálják meg a talpat
a kis bq! lp-nél látszik mit jelent, meg "nagyoknál" is látszik mit jelent ha nem korrekt a talp
és ahogy sokan - tévesen - gondolják, a paszta nem arra való, hogy szemmel látható dimb-dombokat korrigáljon :N a levegőnél jobb hővezető oszt' ennyi, a szemmel nem látható dolgokat kell korrigálnia
scythe hűtőből volt már több darabom, ott mindnek korrekt volt a talpa - 2 ninja/1 mugen 5 -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91903) forras2 válasza ribizly (#91893) üzenetére


forras2
őstag

Itt vagyok újra :D
Van 1 ilyen "eredményem", de nekem teljesen homályos a dolog :U

Speed(R)
Melyiket kéne nekem ellenőriznem kézrátétellel a jelöltek közül? :U

[ Szerkesztve ]

(#91904) Chaser válasza forras2 (#91903) üzenetére


Chaser
titán

itt a piros és kék a lényeg, a vrm
mindkettő melegedik, a vrm a szabályzástól, a borda a vrm nem 100% hatásfoka miatt
ha a borda alulméretezett akkor forróság/trotyling az eredmény
ha ezek tűzforróak az bajos
bár elméletben 80-90 fok nem okoz gondot ha jó minőségű a vrm - maiaknál legalábbis -
ha egy jó topflow betakarja ezeket mindjárt másabb hőfokok vannak arra
egy ilyen vrm/hűtés kb 100-120w cpu étvágyat képes kiszolgálni top flow alatt, anélkül hogy átmenne kazánba, nagyon max 150w lehet a teteje tartósan - én nem erőltetném hosszabb távon, a híresen "jó" 2008-2009 utáni forrasztási tech miatt -
topflow nélkül meg ahogy sikerül...

szerk:
zöld az északi híd, sárga pedig a déli híd
ez a két utóbbi nem annyira "macera" ha zabás is a cpu, déli kb semmilyen kihatása nincs
északi most passz, nem tudom ezekben az imc már a cpu-ban volt-e, vagy még az északi hídban, de az csak nagyon megrángatott ramnál érdekes

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91905) Speed® válasza forras2 (#91903) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A piros a lényeg, stimmel a szín, 4 fázis/125W TDP (valójában több, ha nem nyúltál vCore offsethez), terhelés alatt valószínűleg forrpont felett alatta a FETek. Tényleg nézz rá a proci feszültség csökkentésre, ill. valami topflow hűtőt is dobj rá, LatMon meg esőtánc ezen nem fog segíteni..

(#91906) forras2 válasza Speed® (#91905) üzenetére


forras2
őstag

Tényleg ilyen irányú a gond :K
Gép oldalát levettem, 1 sima kis asztali ventillátort állítottam be a gép mellé, és egész este semmi röccenés nem volt, gyönyörűen dolgozott a gép :K
Kérdés az, hogyha cserélek rajt ilyen kis süni hűtő bordákat, az segitség lehet-e? Vagy van erre aktív hűtés is?
Gép oldalán van hely 1 ventinek, de olyan batár ez a proci hűtő, hogy sztem minden levegő mozgást felfogna, ami arra a részre irányulna...

(#91907) Speed® válasza forras2 (#91906) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A megoldást már leírtam (vCore csökkentése és/vagy topflow hűtőre váltás), ha nem akarsz aaplapot cserélni, ez fog segíteni csak. A FET bordát nehéz cserélni, ill. az alapvető gondot nem szünteti meg (alulméretezett VRM) pár süni.
Részemről ezt behúznám pl. és meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

(#91908) ribizly válasza Speed® (#91907) üzenetére


ribizly
veterán

Ez azért igen kellemetlen probléma.
Emlékszem anno a kerregő, mini ventiket hajítottuk le a lapról és kapta meg a sárga meg kék Zalman chipset hűtőt. Amikor megláttam az új AMD lapokon, hogy visszatértek ezek a rémes, apró ventik én ezt problémának könyveltem el.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#91909) Speed® válasza ribizly (#91908) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem a chipsetről van szó jelen esetben, ill. ez a probléma sok esetben ma is fennáll a gagyibb lapokkal.

(#91910) forras2 válasza Speed® (#91907) üzenetére


forras2
őstag

Maga a topflow hűtő az miben segít? Az, hogy az alaplap felé van maga a ventillátor, és hűti 1 úttal a túlmelegedő részt is? :U

(#91911) mmdms válasza Speed® (#91909) üzenetére


mmdms
addikt

Nem lehet h valami mégis a procival van? Az előző lapomba vettem egy x4 760k-t a 750k helyére, 9,9 € volt ebay-en, gondoltam miért ne.
Bepattintottam, egyből tuning, mer a cél 4,5 GHz vagy felette lett volna, 4,4-et ment a 750-es, télen a 4,5 is stabil volt.
4,2-t se ment a 760-as, nem tudtam miért, mig ki nem cseréltem a régire, csere közben megégetett a vrm borda, a 750-el 4,5 ghzen sincs azóta se ekkora fogyasztás és ilyen mértékű hőtermelés a vrm-en, azóta se tudom mi a fene volt vele. Mondjuk gyanús dolgokat vettem észre a procival, pölö aktív volt a gpu-ja, és alapórajelen is állandóan throttlingolt.

#91910 forras2 : Pontosan

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#91912) Chaser válasza forras2 (#91910) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, hűti a vrm-et is
így 20e ft-os lapban használtam lazán a 3800x-et - 8c/16t - 4g-n akár avx mellett is, ahol benyalta már a maga 110-120w-ját, és nem sült meg semmi, miközben max 800rpm-en ment a hűtő
ha nem volt avx akkor max 500-on ment a venti, teljesen némán "szelid" hőfokokkal
jók a top flow hűtők ha az ember tudja mért veszi és mit csinál
de aszem' a #91904-ben eléggé levezettem, bár szelektív látással sokat nem tudok kezdeni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91913) szakalinho válasza Speed® (#91877) üzenetére


szakalinho
tag

Jelentem a foglalkozás elérte a célját. :) Alapterhelésen 30 fok-ra esett vissza a hőmérséklet. Max terhelésen éri csak el az 50 fok körülit. Látványos eredmény. Köszönöm mégegyszer.

(#91914) Speed® válasza forras2 (#91910) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, ennyi a lényeg, ezáltal a VRM is jól szellőzik..
Magával a procival is simán elbír az ajánlott C12P.

[ Szerkesztve ]

(#91915) Speed® válasza mmdms (#91911) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem, szimplán kazán az FX, by default 150W fölé is képes ugrani az értelmetlenül magas VID miatt, nála meg egy topflow mellett is 120W körül maxoló VRM van.

Amit tapasztaltál, az simán a gyártási szórás, egy jobb darab után kifogtál egy vacakabbat.

[ Szerkesztve ]

(#91916) Speed® válasza szakalinho (#91913) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az i3 gyári fél centis megoldását könnyű űberelni ;p

(#91917) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Ugye jól tudom hogy a Mugen 2 rev.b az felszerelhető LGA1200 tokozásra?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#91918) Speed® válasza dethroner (#91917) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Furattávra stimmel, a leszorítóerővel azért módjával bánnék.

(#91919) dethroner válasza Speed® (#91918) üzenetére


dethroner
veterán

Mire gondolsz a leszorító erővel? Pár évet lehúzott egy Deneb-en, most egy Vishera procin dolgozik. Mindkettőt szépen lehűtötte, pedig lelkesen meg voltak feszelve és húzva, gondolom egy 65W tdp-s Comet Lake meg se kottyan majd neki.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#91920) Speed® válasza dethroner (#91919) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A szerelék csavarjaira, amiket még akkor méreteztek erőre, amikor a korabeli CPUk PCBje vastagabb volt. Bár pont a Comet Lake hozott elvileg vastagodást ezügyben, mindenesetre addig tépném csak a csavarokat, amíg stabilan rögzül, nem koppig.

(#91921) draco31


draco31
veterán

Hello!
Erre a lapra keresne haverom jobb hűtést, nagyon hangos tud lenni a ventije. Ötlet?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#91922) dethroner válasza Speed® (#91920) üzenetére


dethroner
veterán

Azt mondod az LGA1200-as lappal úgy kell bánni, mint a hímes tojással? A mostani AM3+ lapom vastagabb?
Tudom hogy vannak már bőven 1kg-nál nehezebb tornyok, de azért ezt is rögzíteni kell, mert ennek is van súlya azért :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#91923) Speed® válasza dethroner (#91922) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem a lappal, a CPU sockettal. Ha túl nagy leszorítóerőt produkál a hűtő és vékony a CPU PCB, beljebb nyomulhat a socketba, elhajlítva a lábakat. Anno a Skylake idején volt az első ilyen para, akkortájt volt gyártó, aki új szereléket biztosított, a Scythe talán pont nem.
Ne parázd túl..ésszel húzd meg, ennyi.
A súly nem gond, arra van a backplate, hogy elossza a terhelést.

(#91924) Speed® válasza draco31 (#91921) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Furattávokat le kellene mérni, elég egyedinek tűnik.

(#91925) draco31 válasza Speed® (#91924) üzenetére


draco31
veterán

Végül úgy döntött nem variál nagyon. Venti repült róla, és gyorskötözővel felment egy 12 centis. Csend lett, és hűvösebb a CPU is, kicsit a környéke is hűtve van, mindenki nyert :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#91926) Speed® válasza draco31 (#91925) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez lett volna a következő javaslat, ha nagyon egyedi :)

(#91927) dethroner válasza Speed® (#91923) üzenetére


dethroner
veterán

És még egy kérdés. Az előző szerelésből maradt meg egy fél tubus hűtőpaszta, ami nyomásra még könnyen kibuggyan a tubusból, de 5 éve a szekrényben áll. Használható ez így, van van lejárati ideje?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#91928) Speed® válasza dethroner (#91927) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elvileg nem döglik be egykönnyen, ha nem kap levegőt. Amennyiben eléggé viszkozív és jók a hőfokok, nincs értelme költeni.

(#91929) dethroner válasza Speed® (#91928) üzenetére


dethroner
veterán

Rajta a kupakja, és kipróbáltam, kijön belőle. Hogy a hőfok milyen még nem tudom, hétvégére tervezem az összerakást.
Amúgy valami nagyon noname cucc, még márkanév sincs a tubuson. Érdemes a drága pasztákra költeni?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#91930) Speed® válasza dethroner (#91929) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A full gagyik és az értelmesebbek közt jópár ⁰C a difi és a kezelhetőség is egész más, de túlzásba nem kell vinni, a jobbak közt alig van eltérés. Én Hydronaut párti vagyok, de a friss MX-4 is teljesen oké, ha azt kapsz olcsóbban.

(#91931) dethroner válasza Speed® (#91930) üzenetére


dethroner
veterán

Mondjuk most a 8320E is ezzel a pasztával van felrakva, rajta a Mugen 2 és 4,4GHz-en megy évek óta, olyan nagyon szar nem lehet. Az i5-10400F meg tuning nélkül biztos kevesebb hőt termel. Bár ott meg majd az új ház lesz picit melegebb :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#91932) Speed® válasza dethroner (#91931) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor kipróbálod és eldöntöd ;p

(#91933) Chaser válasza dethroner (#91927) üzenetére


Chaser
titán

valamikor a 2010-es évek elejéről maradt egy tubus "fehér pasztám"
azt használtam 3800 alá - fölé - is ( : -...lp hűtővel, 4g-n námán eltolta, úh. megkapta a GYÓÓÓEZ' pecsétet tőlem
de notebookokat is azzal pasztázom
persze lehet locsolni a pénzt drága pasztákra, de ahogy látom a hűtők alja sokaknál a gond, nem más - és/vagy a rossz pasztázás -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91934) steewcv65 válasza Chaser (#91933) üzenetére


steewcv65
őstag

De van különbség és nem is kevés, főleg akkor, ha még plusz 1-3c szeretnél csökkenteni.
Kryonaut és az mx pasztám között , 3c minusz volt és frissen pasztáztam mind a kettőt amikor teszteltem.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91935) nobela válasza steewcv65 (#91934) üzenetére


nobela
senior tag

Hobbinak persze jó ez, de amúgy mi van akkor ha 3 fokkal melegebb?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#91936) Speed® válasza nobela (#91935) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha teszemazt ennyi kell, hogy a boost ne dobjon el egy lépcsőt, vagy a hűtés halkabban hozzon adott értéket, akkor van létjogosultsága. Illetve úgy is lehet nézni, hogy 3-5⁰C javulást annyival drágább hűtő hozna, hogy olcsóbb egy minőségi kence egységnyi kenésre vetített filléres költsége.

[ Szerkesztve ]

(#91937) steewcv65 válasza Speed® (#91936) üzenetére


steewcv65
őstag

Koszonom, hogy megvalaszoltad helyettem🤣👍.
Kollega teljesen jol mondja, van az a pont amikor az a 3c is sokat szamit Persze ez a legtobb embernek nem szukseges.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91938) nobela


nobela
senior tag

Köszi, nem gondoltam volna :)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#91939) Chaser válasza steewcv65 (#91934) üzenetére


Chaser
titán

akkor van különbség ha nagyon meg akarod tolni, akkor minden fok számít
egyébként 70 vagy 75 fok nem oly mindegy?
ha érdemi hőfok csökkenést akarsz akkor víz, és nem játék, nem 20-30-40e ft
90e környékétől van ami tényleg halk és hőfokban is érezhető az ára ( :
ha annyit csinál az ember hogy pl az említett 3800x-nél azt mondja pffffff, lesz@rom az ac 4,4g-t, elég a 4g - 10% difi -, akkor kb bármilyen paszta és egy közepes lp hűtő is elég non-avx dolgok alatt hogy értelmes húfok alatt néma is maradjon - 5dB alatt -
ha meg az nem elég, akkor lehet rápkaolni ninja 5-öt, drp4-et, d14-et meg "komoly" pasztát
é részemről lesz@rom azt a + 10%-ot, ahogy bármelyik cpu-nál:) persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja
de ondhatom az 5900x-et, gy.b-nél 4,5ghz még elment a gyári prisme hűtővel - már a 3800x-ével -, de kíváncsi volt a végére, oda már drp4 sem volt elég, akkor rálocsolta a pénzt a 90e ft-os alpha coolra, az már elég..halkan, sokkal jobb hőfokokkal, 4,8 környékéig tolta vele, de leht tovább is
drp4-re kenhetett volna bármit, ahogy esélyesen egy d15-re is, a léghűtők hatékonysága egy bizonyos méret/tömeg felett már nagyon rosszul skálázódik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91940) ribizly válasza Chaser (#91939) üzenetére


ribizly
veterán

Ez olvashatatlan. Ne írjál telefonról részegen!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#91941) Chaser válasza ribizly (#91940) üzenetére


Chaser
titán

ez nem telefon, hanem notebook
gyorsan írok, nem mindig reagála je
és ne mondd meg hogy mit csináljak ;]
ha ezt te nem tudod elolvasni vannak bajok, néhány szó ment "félre"
egy átlagos emberi agy már a szavak töredékéből is összedobja amit kell ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91942) steewcv65 válasza Chaser (#91941) üzenetére


steewcv65
őstag

XD

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91943) Chaser válasza ribizly (#91940) üzenetére


Chaser
titán

átolvastam párszor
ekkora szövegben abunak legalább ennyi hibája/elgépelése van, neki pedig ezért fizetnek, nekem nem ;]
- "mondatozást" kivéve, azzal már rég nem élek -
de ha ezt valakinek nem megy dekódolni akkor nem bennem van a hiba ( :
ászf-be nem ütközik tudtommal
de maLYd jobban figyelek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91944) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Csendességre orientálódó hűtőt keresek. Tuning nem annyira szempont, minimálisan.
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
10-15 ezer.
2.: Milyen házba kerül?
164 mm max magasság
3.: Milyen alaplapra lesz?
B450M Mortar max
4.: Processzor típusa?
Ryzen 3600 van benne most, de idővel majd lehet kimaxolom egy 5800X-szel
5.: Ramok típusa?
51 mm magasak, procitól távolabbi oldalon egy pár.
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Jövőben szeretnék megszabadulni a zárt háztól. Nem tudom hogyan lesz ez, még képlékeny nagyon a jövő. Igazándiból csak idegesít, hogy tele kell pakolni ventilátorral a házat :) Falra felraknám az egész cuccost, aztán ott ellenne magának... egy procihűtő, meg a VGA gyárija, és kb ennyi ventilátort szeretnék. Esetleg még egy valami fújná az SSD+VRM környékét.
Szóval ja, a fényeseket kerülném. Fekete lehet ideális. De ha van tipp más színnel, ami jól néz ki akár önmagában fali dísznek, akkor érdekes lehet számomra. Egyelőre még nem abban a házban élek, ahol szeretném ezt megvalósítani :D Szóval nagyon távoli, hosszú távra tervezek. Lehet ezek majd már AM5-ön valósulnak meg.

Köszönöm a segítséget a kiválasztáshoz!

(#91945) steewcv65 válasza jel1 (#91944) üzenetére


steewcv65
őstag

"Tuning nem annyira szempont, minimálisan" Ez mit jelent nálad?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91946) Speed® válasza jel1 (#91944) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezzel a lappal a batárok nagy része kiesik, talán egy Fortis 3 elfér, ha a proci középvonalától a VGA hátlapjáig van legalább 72mm hely :U

(#91947) tasiadam válasza ribizly (#91940) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem pl a redmi note 9em ha gyorsan irok akkor 1 random karaktert leut. A random ertsd: szam, betu v karakter.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#91948) Chaser válasza jel1 (#91944) üzenetére


Chaser
titán

jó ötlet ( :
de a a fekete kifejezetten vonzza a port - igazából nem, de az dobja ki a leggyorsabban/legjobban -
szóval pont a fekete hűtőket kerüld ha open air-t akarsz és nincs légtisztítód - nekem van, de még úgyis viszonylag gyorsan meglátszott a por, persze hajszárító megoldja -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91949) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

AMD Ryzen 3900x-re ROG Crosshair VIII Hero (WI-FI) lapon milyen CPU hűtőt tudtok ajánlani? Nem kell látványos, a méret nem számít, de csendes legyen és tegye a dolgát terhelésen is.

Köszönöm!

Üdv.
spgabor

(#91950) Speed® válasza spgabor (#91949) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam egy Mugen 5 Rev.B alatt jól elvolt offsetelt PBOval, szóval a hasonló megoldások (Fortis-Brocken 3) intézik szépen, de ha el van engedve a gyeplő (+PPT/OC), akkor lehet akár AIOt is akasztani rá, mert jóval TDP felett jár az étvágya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.