Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-31 19:59:58

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#90401) la_cc válasza Speed® (#90398) üzenetére


la_cc
addikt

Lehet rosszat linkeltem igen, bocsi. :B :DDD

+ #90399csucsbicep

Ezt a házat néztem ki már jó rég: COOLERMASTER MasterCase H500P Mesh Gunmetal Edition

A jó ár-értékre törekednék, 20 körül jó lenne megoldani, de ha 30 lesz, sem dől össze a világ.

Például a be quiet! DARK ROCK PRO 4-ról lehetett olvasni negatív véleményeket rendesen.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#90402) Pet84 válasza abdulka1 (#90393) üzenetére


Pet84
tag

Köszi, ez pont jónak tűnik. :R

Nasenscheidewandverkrümmung

(#90403) Speed® válasza la_cc (#90401) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abban elfér bármi (190mmig), ha tetszik, hajrá..csak magas RAMjaid ne legyenek. DRP4/D15 is hasonló, nagy gond nincs előbbivel amúgy.

(#90404) magyarc válasza Speed® (#90388) üzenetére


magyarc
tag

Köszönöm! Nem én használom majd a gépet (sajnos), de komolyabb tuning biztosan nem lesz. Mindenesetre akkor nem Predator RAM lesz a biztonság kedvéért.
A bestmarkt.hu-n találtam (1 év garanciával!) Arctic Freezer 34 Esports Duo-t. Az olcsóbb helyeken már valószínűleg nem lenne meg két héten belül. Erről eddig csak jókat olvastam.

(#90405) la_cc válasza Speed® (#90403) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi szépen! :R

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#90406) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Új gépet építek és ehhez kellene egy kis segítség.
Van a régi am4 gépből egy Scythe Mugen 5 rev.b procihűtőm.
Ez kompatibilis lga1200 foglalathoz és ha igen elbírna egy 10700 cpuval?
Ha viszont nem jó vagy gyenge hozzá mit tudnátok 30 ezer forintig ajánlani?
Be Quiet 500dx házba menne.
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#90407) Speed® válasza Rogiii (#90406) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha megvan minden szereléke, jó 1200ra is, hisz 115Xre is jó, azonos furattáv. 1070pra még túlzás is, némán jegeli.

(#90408) Speed® válasza magyarc (#90404) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

F34 a 10700Kra lepkefing, olvastad, amit írtam :F
Akkor már inkább B2 PCGH, árában köröket ver rá.

(#90409) Rogiii válasza Speed® (#90407) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszi!
Természetesen minden alkatrésze megvan.

Szerk.
És ha 10700k választok tuning nélkül arra is elég lenne?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#90410) Speed® válasza Rogiii (#90409) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, arra is, ~150W (@AVX), azzal nincs gondja.

(#90411) sutaxx válasza Speed® (#90377) üzenetére


sutaxx
tag

Levettem a gyári boostot és a feszkót is csökkentettem, stabilan hozza a gyári órajelet és az eddigi stressztesztes 80-85 fokok helyett 60 alatt ketyeg, köszönöm a segítséget. :))

(#90412) Speed® válasza sutaxx (#90411) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

PBO tempót is buksz, PBO-offset nem megy vele jó hőmérséklet mellett..?

(#90413) bendre91


bendre91
csendes tag

Sziasztok! Asus Tuf Gaming. B460-ba került egy i7 10700f és rá egy Be Quiet Dark Rock 4 és sajnos elfoglal 1 teljes ram slotot a hűtő a 4 slotból, illetve belerakva a 2x8 Gb Fury-t az egyik ram épphogy, de pont hozzáér picit a proci hűtő ventijének műanyag "keretéhez", a venti légáramoltatását nem zavarja. Aquatól rendeltem összereszereléssel a gépet, de ramokat nem kértem bele, mert azokat nemrég vettem a régi gépembe, egyébként ha felhivnak, akkor választottam volna egy centivel kisebb hűtőt, de szartak rá.
Melegedhet annyira a ram, hogy problémát okoz? Bevallom nem birtam ki, hogy ne játszak igy vele, egyelőre nem tapasztaltam problémát, azon kivul, hogy ha növelni akarnám 4x8Gb ra a ramok számát, akkor az procihűtőcserével együtt menne csak. Egyébként elég szellős a ház, 3070 van benne, szintén tuf, nagyon jó a hűtése, a ház is be quiet, szóval nem számítok melegedésekre.

Kicsit látatlanban gyógyítás tudom, de kiváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére.
Köszi!

ASUS TUF B460-I7 10700- ASUS TUF RTX 3070

(#90414) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Ryzen 9 5900x elég lehet a meglévő NH-D15 léghűtőm, vagy kell rá valami AiO mondjuk Kraken X73, vagy 63?

Köszi!

i9 / 4080 / 32"

(#90415) chopin42 válasza pigatt (#90414) üzenetére


chopin42
őstag

Bőven.
Krakent amúgy se vegyél soha, Lf2 hozza, sőt jobb, fele annyiból. Igaz, nem rgb...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#90416) pigatt válasza chopin42 (#90415) üzenetére


pigatt
őstag

Köszi a tippet! RGB nem is kell, nem szeretem, de ha elég az NH-D15 akkor amúgy is tárgytalan a dolog! :R

i9 / 4080 / 32"

(#90417) canadaa válasza pigatt (#90416) üzenetére


canadaa
tag

Sziasztok!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Max 60-70k
2.: Milyen házba kerül?
FRACTAL DESIGN Define R6
https://www.fractal-design.com/wp-content/uploads/2019/06/DEFINE-R6C-Manual-12.05-MB.pdf.pdf
3.: Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte X570 Aorus Elite
4.: Processzor típusa?
AMD Ryzen 3700X
5.: Ramok típusa?
4 x G Skill FlareX F4-3200C14-8GFX
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Jelenleg 2x8GB RAM van a gépben és egy BE QUIET! Dark Rock 4 hűtő van a CPU-n. Bővíteni akarok még kettő ugyanilyen ram-al, hogy legyen 32GB, viszont a venti pont kitakarja a legközelebbi ram helyet. Ha nagyon akarnám, feljebb is helyezhetném a ventit hogy elférjen alatta a ram, viszont inkább átraknám egy másik gépbe a léghűtőt, ide pedig vennék egy AIO-t a jobb hűtés reményében. Jelenleg a DR4 nagyon rosszul teljesít, ugrál a cpu hőmérséklet, idle 50-60 fok, normál terhelés alatt 70-80 fok, aida stressz teszt alatt pedig 5 perc alatt 90+ és be is jelez az alaplapi túlmelegedés jelző (prime95, cinebench, 3DMark annyira nem hajtja meg vagy nem tudom, akkor épp 90 alatt valahogy elvan akármeddig). (Többször újrapasztáztam már, max-ra is engedtem a ventit pörögni, nem az a gond.)
Felülre raknám.

Nagyon megköszönném a segítséget.

Edit: Bocs, nem válasznak akartam....
+Idle kép

[ Szerkesztve ]

(#90418) pigatt válasza chopin42 (#90415) üzenetére


pigatt
őstag

Ez a VRM fingkavaro mennyire hangos az LF2-n?

i9 / 4080 / 32"

(#90419) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? Max 20k
2.: Milyen házba kerül? Zalman Z3 plus fekete
3.: Milyen alaplapra lesz? Gigabyte B550m ds3h
4.: Processzor típusa? AMD Ryzen 3600
5.: Ramok típusa? G.Skill 2x 8gb F4-3200C16D-16GVKB
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Ventilátoros legyen mindenféleképpen, VGA van az alaplapon, tehát abba ne érjen bele, RGB nem szükséglet, a lényeg, hogy lehűtse.

Jelenleg gyári hűtő van rajta, ami zúg is folyamatosan amióta beszereltem. Terhelés alatt a CPU felmegy 90 fok fölé is. Szeretném levinni legalább 80 alá, tehát azt sose lépje túl.
Lehetséges ez ekkora keretből?

[ Szerkesztve ]

(#90420) chopin42 válasza pigatt (#90418) üzenetére


chopin42
őstag

Nem tudom, mert élőben nem hallottam, de akiknek van, azok elégedetten használják, és elvileg ki is lehet húzni a kis ventit, mert socketelt vezetéke van. De a nh-d15 mindenre (is) elég.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#90421) Speed® válasza ReSeTer (#90419) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A feléből is..160mm alatt Ben Nevis Advanced, untig elég a 3600ra. Vagy Fortis 3, ha teljes némaság a cél, esetleg Mugen 5 Rev.B., szokott lenni jóárasítva aprón.

(#90422) Majom19 válasza Speed® (#90421) üzenetére


Majom19
tag

+1 a mugen 5 rev B-re. Ryzen 5 3600: 77C°-ról 44C°-ra jaték alatt. Terhelés 13-20% szobahőmérséklet átlag 21°
Apróról jóáron. :)

[ Szerkesztve ]

Igen

(#90423) ReSeTer válasza Speed® (#90421) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek, a Ben Nevis Advanced-et rendeltem meg, remélem elég lesz.

(#90424) magyarc válasza Speed® (#90408) üzenetére


magyarc
tag

Olvastam, köszönöm a tippeket! Azt viszont eddig nem írtam, hogy csak számlaképes forrás jön szóba. Tudom, hogy egy 10 ezer forintért nem kapok olyan hűtőt, mint NH-D15. De 20eFt alatt gondolom már vannak jó lehetőségek. A Hyper 212-t elengedtem és úgy látom, hogy kicsit feljebb kell menni árban. Láttam, hogy van kétventis Brocken 3 Black 21eFT-ért. Ez jobb lenne, mint egy Mugen 5 vagy CPNS20X?

(#90425) Speed® válasza magyarc (#90424) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nos igen, ezzel szűkül a kör.
A B3ra felesleges a 2. venti..
A Mugen 5 jobb nála picivel,
a CNPS20X meg nem picit..
Ezutóbbi viszont RAMparás,
<33mm modulok férnek alá,
kiesik az összes komolyabb,
a teljesítménye viszont erős,
OCzva is elbírná a 10700Kt..

(#90426) magyarc válasza Speed® (#90425) üzenetére


magyarc
tag

Akkor a Zalmant inkább passzolom a RAM méretkorlát miatt. A Fury is több mint 34mm.
A B3 Black viszont teljesen RAM barát és az xtremesystems.org-on nagyon jókat írnak róla, majdnem hozza az NH-D15 teljesítményét és csak 1dB-lel hangosabb.

(#90427) Speed® válasza magyarc (#90426) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tudom, milyen procin nézték, de a D15 ott kezd, ahol a B3 elfogy..alapon persze ez nem gond, de komoly terheléssel nem lesz 80°C alatt (amivel egyébként nincs gond). Hangban valóban jó, mert amúgy erre is tervezték..
A BE akkor ér extra pénzt, ha a 2. venti kell pl. hátsó házhűtőnek, a borda teljesítménye érdemben nem javul tőle.
Én nem vetném el feltétlenül a CNPS20Xet sem, lehet Aegiseket venni pl. és máris nincs RAMpara..nem melegszik el a DDR4 borda nélkül sem.

(#90428) minikahona


minikahona
tag

Sziasztok! Nem tudom hogy valaki feltette e már korábban ezt a kérdést, ha mégis bocsi, a keresővel nem találtam rá választ.
Szóval hűtőt szeretnék venni, és a Noctua NH-D15S-t néztem ki. A hivatalos oldal szerint ennek a magassága 160mm és ez így jó is volna a gépembe. Viszont azt nem értem hogy a sima D15 miért magasabb, a hivatalos oldalon 165mm-nek van írva. Néztem a neten összehasonlításokat a kettő között, és a hűtőbordák egyforma magasnak tűntek. Jól gondolom, hogy a sima D15 csak a plusz 140mm-es külső hűtő miatt magasabb, mert azt feljebb kell tolni a RAM-ok miatt?
A tervem az volna, hogy veszek egy fekete D15S-t majd hozzá egy vagy kettő Arctic P12 PWM 120mm-es hűtőt (úgy hallottam ezek jók). Így elvileg a plusz hűtőkkel sem volna 160mm-nél magasabb a D15S. Jól gondolom?

UI.: Eredetileg egy Scythe Fuma 2-t szerettem volna, de azt nem lehet sehol se beszerezni sajnos.

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#90429) Speed® válasza minikahona (#90428) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link] - 160mm. A D15 a front venti miatt 165.

(#90430) magyarc válasza Speed® (#90427) üzenetére


magyarc
tag

Az Aegis nincs benne az alaplap támogatott listájában. Sajnos jártam már úgy, hogy papíron támogatott RAM-ot egy év után kellett megmagyarázhatatlan hibák miatt más típusra cserélni, így egy ilyen konfignál nem kockáztatnék. Ha nem találok támogatott legalább 3000MHz-es alacsony RAM-ot, akkor a Mugen lesz. Nagyon köszönöm a segítséget!

(#90431) chopin42 válasza minikahona (#90428) üzenetére


chopin42
őstag

A d15s bordája el van tolva oldalra a d15höz képest. Honlapjukon megadják a pontos méreteket a bordához.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#90432) Speed® válasza magyarc (#90430) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A QVL nem a támogatott, hanem a tesztelt típusokat tartalmazza..az összes létező típus nyilván nincs benne, chipazonosak viszont igen általában. Az Aegiseket bármi megeszi, azért (is) ajánlottam.

(#90433) minikahona válasza Speed® (#90429) üzenetére


minikahona
tag

Néztem a weboldalukon. Engem az zavart meg, hogy ezen a rajzon a D15 közéső és külső ventilátora egy magasságra van rajzolva. És a magasságra 165mm-t ír. Ez olyan mintha a középső is 165 magasan lenne.
Viszont a D15S-nél ezen a razjon ugyan olyan magasra van razjolva mind a kettő, viszont csak 160mm-t írnak. Persze mind a kettőnél ott van a megjezésbe alul, hogy a külső vent állása hatással van a max magasságra, de akkor mért írja azt hogy alap esetben az egyik 165 a másik meg 160mm? Nekem így az jött át hogy a sima a külső hűtő nélkül is 165 lenne, míg a D15S csak 160mm, holott egyforma a kettő.
A lényeg hogy nem akarok úgy járni, hogy megveszem és nem fér be a házba. Ha azt mondjátok hogy a D15S egy vagy kettő 120mm-es külső ventivel nem lesz magasabb mint 160mm, akkor megveszem. Ja még annyi, hogy hűtő nélküli DDR4-es G-Skill Aegis ramjaim vannak, elveileg ezek 32mm-esek, szóval azok talán nem okoznak gondot.
Bocs ha értetlenkedek, csak nem akarok rossz döntést hozni.

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#90434) Goldmember01


Goldmember01
tag

Így rakta fel ipon a 10400f-re az id cooling hűtőt, sose láttam még átlósan felszerelve, ez jó így? [link]

(#90435) chopin42 válasza Goldmember01 (#90434) üzenetére


chopin42
őstag

Ezt mégis hogy? :Y
Újabb ékes példa, hogy ezekkel a faszokkal emberkékkel SOSEM rakatunk össze semmit, pláne pénzért (volt már itt "tesztelt" gép, ami nem működött soha, szintén iponhuszárok szerelték és "tesztelték") :W :W :W :W :W
Ja, és nem, nem jó így akkor sem, ha hűt. A légáram kicsit vicces, így, több helyet is foglal, szar az egész. Lőnél jobb képet?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#90436) Speed® válasza Goldmember01 (#90434) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lol, ezt meg hogy :DDD
Persze, hogy nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#90437) fairi válasza chopin42 (#90435) üzenetére


fairi
addikt

Sok procihűtőt két irányba is feltehetsz, ők meg zseniálisan kombinálták a dolgot,úgy válogatták az adaptert.
Kicsit uhhaaa...

(#90438) Speed® válasza minikahona (#90433) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

120as ventikkel 52mm a RAM hely, szóval bőven jó vagy. Kettő darab 120ast mondjuk hova akarsz rakni..? A saját 140ese középen leültetve szellőzteti a VRMet is legalább, max. frontra mehet 120, hátra felesleges.

(#90439) minikahona válasza Speed® (#90438) üzenetére


minikahona
tag

Erre gondoltam én is, de úgy voltam vele, hogy ha már adnak hozzá még egy felfogatót, akkor gondoltam van értelme. Igazábol a lényeg, hogy beférjen a házamba. Egy átalakított Acer Predator G7750-es házam van. Pontos adatot nem találtam róla a neten, hogy mekkora a max hűtő magasság ami befér, de a saját méréseim alapján 160 a maximum.

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#90440) Speed® válasza minikahona (#90439) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha IHStől az oldallap síkjáig mértél, akkor be kell férjen.

(#90441) LEDaxz


LEDaxz
újonc

Sziasztok Szeretném segítségeteket kérni milyen CPU hűtőt ajánlotok. Be quiet Dark Rock 4-et néztem ki, de kíváncsian várom véleményeiteket.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Maximum 25 ezer
2.: Milyen házba kerül?
Zalman S4 Plus házat néztem ki
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asus Rog Strix Z390 F Gaming
4.: Processzor típusa?
I5-9600 K 3,7 Ghz
5.: Ramok típusa?
Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16/R/W
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Nincs.

(#90442) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni milyen CPU hűtőt ajánlotok.
Egy Scythe Mugen 5 volt eddig, de intelre váltok és elveszett a rögzítője így eladtam.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
20-30k
2.: Milyen házba kerül?
Be Quiet 500dx
3.: Milyen alaplapra lesz?
Msi Z490 A-Pro
4.: Processzor típusa?
I7 10700
5.: Ramok típusa?
Crucial Ballistix 2*16gb 3200mhz cl16
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Mivel minden fekete lesz a házban örülnék a hűtő is fekete lenne, és nagyon érzékeny vagyok a zajokra úgyhogy minél csendesebb legyen. Tuning nem lesz.

Egy Be Quiet Dark Slim hűtőt néztem ki, de ez a fekete színén kívül minden tekintetben visszalépés lenne, de valami ehhez hasonló tetszene ami csöndesebb ennél.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#90443) Speed® válasza LEDaxz (#90441) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

<160mm megoldások játszanak, de ha nem lesz OC, nem kell túlzásokba esni, egy Ben Nevis Advanced is bőven megteszi töredék áron pl.

(#90444) Goldmember01 válasza chopin42 (#90435) üzenetére


Goldmember01
tag

Milyen következményei lehetnek ha így marad ünnepi időszakra? Ajándék volt rokonnak és nem szívesen hoznám el tőle, jómagam meg nem érzem elég bátornak, hogy leszereljem meg vissza, főleg, hogy pasztám sincs.

(#90445) LEDaxz válasza Speed® (#90443) üzenetére


LEDaxz
újonc

Nem akarok OC-zni, néztem egyébként, hogy a ház gyártójának oldalán 160mm ami beépíthető. Elkezdtem gondolkodni és a 160mm az úgy van kimérve, hogy rajta van már a lapon?

(#90446) Speed® válasza Goldmember01 (#90444) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a hőmérsékletek rendben, semmi gondot nem okoz.
Nagy bátorság nem kell 2 kampó ki-, majd a megfelelő pozícióban beakasztásához..a paszta pedig a leírás alapján friss, nem nagy gond a mozgatás.
Persze vissza is viheted nekik, de a kidobott időt/pénzt nem látod viszont, ha egyébként nincs gond a géppel, inkább esztétikai para csak.

(#90447) Speed® válasza LEDaxz (#90445) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyilván úgy van megadva.

(#90448) Hoffer


Hoffer
őstag

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
max 15k
2.: Milyen házba kerül?
Signum SG1V EVO TG ARGB
3.: Milyen alaplapra lesz?
B550 Tomahawk
4.: Processzor típusa?
Ryzen 3100
5.: Ramok típusa?
Crucial Ballistix RGB
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
ARGB

:R

(#90449) sutaxx válasza Speed® (#90412) üzenetére


sutaxx
tag

ebből semmit sem értettem meg, a pbo( ha az a boostolást jelenti )-t más néven találtam meg

(#90450) Speed® válasza Hoffer (#90448) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

161mm helyre vehetsz pl. Ben Nevis Advanced RGBt,
de ha kimaxolnád a dolgot a jövőre gondolva: Fortis3.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.