Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#69401) scabi78 válasza KAMELOT (#69400) üzenetére


scabi78
senior tag

Szerinted nem? Jó hűtő legyen, halk és elférjen a két ram tőle, csak ennyi az elvárásom. :)

Tiszta Windows, rendes ház!

(#69402) Methionyl válasza KAMELOT (#69400) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ha egy ilyen "kis" hűtő elég, még úgyis, hogy 4,3 Ghz-on járatom, akkor azok biztosan jobbak lesznek :)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#69403) KAMELOT válasza Methionyl (#69402) üzenetére


KAMELOT
titán

Én csak megkérdeztem. Mert kisebb ventinek nagyobb fordulaton kell menni az meg zajjal jár. Ha csnebdn hűt az AC akkor semmi gond!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#69404) jim bcs válasza KAMELOT (#69400) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Elegek, az Alpenföhn Brocken ECO vagy a BE QUIET! Pure Rock lazán el kell hogy vigye, ha ők nem akkor egy 20k-s se.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69405) manya777


manya777
tag

Sziasztok. i7 4790k procihoz milyen hűtő ajánlott? Mielőtt hozzájutottam a procihoz sok helyen olvastam hogy a gyári hűtője nem ér sokat. A gyári akkor is kevés ha nem húzogatom a procit? Csak játékokra használom a gépet általában, vagy ritkán felrakok egy egy játékból felvett videót youtube- ra. Van egy coolermaster hyper 103 hűtőm ha jól tudom azt lehet 1150 laphoz rakni, csak nemtudom többet ér e mint az i7 gyári hűtője? A másik hogy a proci egy asus maximus vi hero lapra van szerelve, és 4 x4 gb corsair vengeance ram van a gépben. Ezek a ramok elég magasak, és a gyári hűtő is jól közel van a legbelső ramhoz. Egyáltalán oda férne e valami más értelmes hűtő a ram tól?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#69406) jim bcs válasza manya777 (#69405) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha csak alapon használod és nem lesz tuning akkor ezek elegek -->
Thermalright True Spirit 90M Rev.A
DEEPCOOL Ice Edge 400 FS
DEEPCOOL Gammaxx 200
Alpenföhn Ben Nevis
Cryorig H7

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69407) manya777 válasza jim bcs (#69406) üzenetére


manya777
tag

Köszi! Mivel a ram bordák nagyon magasak kénytelen vagyok a méretben legkisebb hűtőt venni hogy elférjen. Ha jól olvastam a Thermalrigh ezek között a legkisebb. Mondjuk talán csak a legközelebbi ram bordája zavar be. Azokat a bordákat leszabad vagy lelehet egyáltalán szedni hogy úgy jobban elférjen a proci hűtő, vagy nélkülözhetetlen a borda a ramon?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#69408) KAMELOT válasza manya777 (#69407) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha meg kéttornyos hűtőt vennél akor elég lenne hogy csak a középső venti menne. Nekem is így van a TR SA hűtőn! Így szépen elfér a magasított ramoknál! Sőt még passzívan is simán elbír a procival! pl. mint a képen is jól látni!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#69409) pipo112 válasza jim bcs (#69404) üzenetére


pipo112
senior tag

Na ez nagy mértékben függ attól hogy mekkora oc-t tervez és mennyire fesz igényes a procija mert amiket írtál 4,3,4,4ig elegek lehetnek de felette elfognak bukni .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69410) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Sziasztok! A következő konfighoz keresek egy minél csendesebb hűtőt (jelenleg a gyári intel hűtő van benne, kellemetlen hangja van sajnos, annál mindenképp halkabb kéne)

Asrock H97Pro4 mATX
i5 4590 - tuning nincs
Crucial Ballistix Sport ramok
Asus 750Ti Strix OC vga
Bitfenix Phenom mATX ház

Köszi szépen :R

(#69411) DR|FTK|NG válasza Balázs Z. (#69410) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Deepcool Gammaxx 200
Deepcool Gammaxx 300
Alpenföhn Ben Nevis

(#69412) jim bcs válasza manya777 (#69407) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#69407) manya777
Mivel a ram bordák nagyon magasak és egyébként is, csak olyan hűtőket írtam amik elférnek.

(#69409) pipo112
Hidd el, hogy az Alpenföhn Brocken ECO vagy a BE QUIET! Pure Rock tökéletesen megfelel a célra, ha lesz hozzá szerencséd próbáld ki őket.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69413) Zola01


Zola01
tag

Hali!

Prime95-tel szeretném tesztelni egy alpenföhn ben nevis hűtőképességét, de nem tudom, hogy milyen tesztet futtassak és milyen beállításokkal. Nem szeretném sokáig futtatni, csak kb 10 percig.

Ti hogy használjátok ezt a progit?
Köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#69414) pipo112 válasza Zola01 (#69413) üzenetére


pipo112
senior tag

Ami javaslot idő az kb 20p minimum itt kiadja magát a teszt rendesen hőtermelése ,nyilván csak akkor ha a Cooler engedi és képes hűteni a procid .

Jim-bácsi : Minden tiszteletem a tied a brockent kifogom próbálni mert láttam már tesztekben mit tud és hogy a d-14el is nyak nyak mellett végeztek ,és ezért is írtam hogy 4,4ig. Jók azok a hűtők ,mert nekem most 4,5ön jár a kockám és egy max 2-300hertz emelkedését még elbírna d14 de ott ibt alatt tuti 70c-s kupakhő lenne egy 20-21 fokos szobában.

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69415) Wayne


Wayne
aktív tag

Az adataimnal lathato configban tervezek procit cserelni egy xeon x5675-re. Remenyeim szerint 4.3-4.4 ghzen fogom hajtani. Proci fogyasztasa alapjaraton csokken 130rol 95w-ra... Ha felverteznem plusz egy ventivel a prolimatech hutomet, akkor eleg lenne? Vagy hasznaltan nezegettem noctua talan d14-t. Gyari vizhutessel mik a tapasztalatok? Szinten hasznalt swiftec h220-val szemezgetek.

(#69416) Shirchy


Shirchy
tag

Sziasztok!

Proci hűtőt szeretnék venni az alábbi gépbe:

Ház: Raijintek Arcadia gyártó honlapja
Max támogatott hűtő: 160mm (elvileg)

Alaplap: Asus H97 Pro Gamer

Processzor: i5 4670 (TDP: 84W a teljesítményt nem fogom piszkálni)

Memória modulok: Crucial Ballistix Sport kit (normál méretűek)

A cél minél halkabb hűtés elérése. VGA nincs a gépben szóval akár passzív hűtő is jó lenne, így csak a két ultra csendes ház venti maradna (1 elől és 1 hátul)

Szemezek a Zalman FX70 passzív hűtőjével (158mm), de a technikai paraméterek alapján ugye csak 2mm marad a gépház oldallapja és a hűtő teteje között... kicsit félek, hogy nem fér el.

A max. anyagi keretem a hűtőre: 16.000Ft

Szóval bárkinek akinek van tapasztalata ilyen gépházzal, vagy tud ajánlani hűtőt a fent említett paraméterekhez, kérem ne tartsa magában.

Előre is köszönöm!

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#69417) jim bcs válasza Shirchy (#69416) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Thermalright True Spirit 90M Rev.A
DEEPCOOL Gammaxx 200
DEEPCOOL Ice Edge 400 FS
DEEPCOOL Ice Edge 400 XT
Cryorig H7
BE QUIET! Pure Rock
Alpenföhn Ben Nevis

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69418) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Ezek egy tuningolt 3930k-nàl elfogadható értékek?(3.8Ghz)

(#69419) fauv


fauv
őstag

Srácok linkeljetek már nekem egy jó hűtőt 4690K procra valót Giga z97-es lapra valót ami egy egészséges tuningot / pl 4,5-4,6 / simán lehűt.

Egy fórum társ írta ezt : " A hűtés megválasztásánál azért figyelj, hogy top-down légáramlású legyen"

Én meg nem igazán tudom ez mit jelent.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#69420) jim bcs válasza fauv (#69419) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

BE QUIET! Pure Rock
Alpenföhn Brocken 2 / ECO
SCYTHE Kotetsu / Ashura / Mugen MAX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69421) fauv válasza jim bcs (#69420) üzenetére


fauv
őstag

Amiket írtál, ezek nem toronyhűtők?

Mert nekem is az van jelenleg is a 940-en és arra azt mondták, hogy az nem jó a 4690K-ra mivel nem hűti a VRM-eket is.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#69422) DR|FTK|NG válasza fauv (#69421) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Jó esetben nem lesz akkor gond, ha tornyot veszel. Ha lenne, akkor tehetsz egy ventit a VRM-ek felé.

(#69423) fauv válasza DR|FTK|NG (#69422) üzenetére


fauv
őstag

Valószinű így lesz :D kösz

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#69424) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Sima alap Brocken felszerelhető s1150-es lapra? (h81m-hds)

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#69425) DR|FTK|NG válasza gyuromoj (#69424) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Igen, felszerelhető.

(#69426) HAX


HAX
tag

Üdv.

Dupla-torony hűtőt keresek, LP ramok, LGA 1150, max magasság 157mm.
Ár mind1.

Én eddig csak az Alpenföhn ATLAS-t találtam, esetleg mást tudnátok ajánlani a fenti paramétereknek megfelelően?

(#69427) KAMELOT válasza totya1980 (#69418) üzenetére


KAMELOT
titán

4,8-on ilyen jól hűti? Ezek nagyon jó rétékek! Rakj neki IBT vagy LINX progit ott kicsit jobban megnyomja a procit!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#69428) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Van egy ARCTIC COOLING Freezer Xtreme Rev. 2 hűtőm, amit egy Phenom 965BE-n használok jelenleg. Semmi bajom vele.
Úgy tudom, hogy elvileg kompatibilis az intel 1151-es foglalatával is. Szerintetek használhatom egy i5-6600-hoz? (Bár az alkatrészeit nem tudom hol vannak, de ha megtalálom akkor elvileg gond nélkül rá tudom tenni a procira ugye?)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69429) jim bcs válasza .LnB (#69428) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69430) .LnB válasza jim bcs (#69429) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi a választ!

Még egy kérdés, bocsi. Nagyon rég AMD-s vagyok. Most váltanék Intel-re. Milyenek az Intel gyári hűtők? Mert a 6600 mellé jár. És bevallom őszintén, a Artic cooling hűtőm kis müanyag "bütykös" rögzítése nem túl bíztató számomra. Ettől függetlenül működhet, csak szkeptikus vagyok kicsit. Szóval milyen a gyári hűtő? Inkább hanyagoljam?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69431) jim bcs válasza .LnB (#69430) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A gyári hűtővel elvagy úgy 1-1,5 évet, utána úgyis cserére szorul és érdemes is cserélni, vagy már alapból egy a gyárinál jobb hűtőt rárakni. A push pines rögzítési megoldást én szeretem, semmi gond nincs vele, stabilan tartja a hűtőt. Ha másikat akarsz -->

Thermalright True Spirit 90M Rev.A
DEEPCOOL Gammaxx 200
DEEPCOOL Ice Edge 400 FS
DEEPCOOL Ice Edge 400 XT
Cryorig H7
BE QUIET! Pure Rock
Alpenföhn Ben Nevis

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69432) .LnB válasza jim bcs (#69431) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor elvileg maradhat a AC ami van. Aztán lehet később egy DEEPCOOL Ice Edge 400 XT-t beszerzek majd, az tetszik.
Köszönöm.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69433) jim bcs válasza .LnB (#69432) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor ebben az árban érdemes még szemügyre venned a Cryorig H7-et is.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69434) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Fm2+-ra 12-13kig keresek hűtőt. Max 170mm-ig.

(#69435) jim bcs válasza csucsbicep (#69434) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

BE QUIET! Pure Rock

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69436) manya777 válasza jim bcs (#69412) üzenetére


manya777
tag

Ok, köszi :) Deepcool gammax 200 lett végül belőle. Alpenföhn meg thermalright volt még amiket egyáltalán láttam valamelyik boltban de csak több nap vagy 2 hét múlva lett volna nálam. A 220 voltban meg volt deepcool és még rendelés napján átvehettem. Hát tényleg kicsi :) De ez a 1150 socket es felfogatás, hát kicsit tartok tőle :) Nagyon egyszerűen fellehet helyezni, de az istenért nem akart fixen "odaragadni" eleinte. Csavargattam meg mozgattam egy ideig mire elmertem hinni hogy tényleg jól rögzült. Úgy kaptam hogy előre pasztázva volt. Azt úgy felszabad tenni? Remélem, mert nem volt otthon paszta és ezzel raktam fel amit gyárilag rákentek.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#69437) berochh


berochh
csendes tag

üdv új gépet veszek és az lga 1151 es proci hoz keresek vízhűtést de csak deepcoolt találtam ipon.hu van még több is?

(#69438) jim bcs válasza manya777 (#69436) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Átellenben megfogsz 2 rögzítőt és lenyomod, utána a másik átellen és kész is vagy. A rajta lévő paszta az pont elég és igen csak felrakod és kész. Felrakásnál a nyíl induló állapotban legyen, leszedésnél elfordítod és felhúzod a pöcköt.

itt a jobb oldali kép a helyes rögzítés

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69439) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
be quiet dark rock advanced c1 processzorhűtőm van. tegnap raktam fel. kb borsónyi pasztát raktam rá mielőtt ráraktam a procira (ez így jó?????)

ugye a hűtő alja az nem négyzet alakú, ami a procihoz ér. és úgy raktam fel hogy a venti a ház hátulja felé fújja a levegőt, viszont így az egész hűtő mintha el lenne fordítva. a be quiet logo is függőlegesen van. ez így is hűt rendesen? :) nem tudok így elrontani semmit ugye?

ha valami nem érthető akkor le is rajzolom

köszönöm

(#69440) jim bcs válasza smallmer (#69439) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az pont elég mennyiség. Ahogy leírtad úgy kell állnia, az a normális.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69441) smallmer válasza jim bcs (#69440) üzenetére


smallmer
őstag

háh :D király :D köszi

(#69442) berochh


berochh
csendes tag

üdv új gépet veszek és az lga 1151 es proci hoz keresek vízhűtést de csak deepcoolt találtam ipon.hu van még több is?

(#69443) jim bcs válasza berochh (#69442) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Rossz helyen vagy, irány ide. Egyebekben én lebeszélnélek róla, egy jobb lég bőven elég lenne, de te tudod.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69444) TeeJay


TeeJay
félisten

se Raijintek Aidos sem Alpenföhn Ben Nevis nem kapható a kiskerekben?
mi a fene van hogy mindegyik eltűnt a boltokból?
utóbbira cserélném az előbbit mert i5-4690-ről váltok i7-4790K-ra de egyiket sem találok sehol :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69445) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de megpróbálom itt is. Bocsi, mégsem jó. :U
Megvettem az új gépet. Vettem egy ASUS H97 PLUS-t. A procira megy egy DEEPCOOL Ice Edge 400 FS. Na most az a baj, hogy a hűtő egyfolytában fullon megy. Igaz, hogy nem 4, hanem csak 3 pin-es a csatija. De elvileg attól még kellene hogy szabályozza, úgy tudom. De nem.. És nem tudok vele már mit csinálni. Mindenféle beállítást kipróbáltam a BIOS-ban. Illetve hát az UEFI-ben. De nem változik semmi.. Egyszer kipróbáltam, hogy rádugom a gyári hűtő ventijét, ami ugye 4 pin-es. Na azt lehetett állítani... De ezt nem.. Tiszta ideg vagyok már.. Még pár napot vagyok itthon, 1 napja nálam a gép, de még nem sok mindent csináltam vele.. Csak bámultam..

Előre is köszönöm, ha valakinek van valami jó ötlete!

Tomi

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#69446) jim bcs válasza gixxer-tomee (#69445) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69447) nagybá


nagybá
senior tag

Halló, Halló!

Segítségeteket szeretném kérni, mert már kezd lerohadni a fülem a mostani hűtőm hangjától...
Egy FX6300-as CPU-t szeretnék hűteni a leendő témával.
1.: Mekkora a CPU cooler számára rendelkezésre álló hely a számítógépházadban?
Végtelen. Nem tudom, milyen típusú a ház, mert több, mint 10 éves. De, hogy valami hozzávetőleges adatot mondjak: van a házban egy dedikált VGA, standard méretekkel és a ház oldala és a VGA pereme között még van legalább egy 5 centi. Szóval szerintem egy vaskosabb darab is belefér. Meg amúgy sincs fent a ház oldal fala (kérlek ne bántsatok!!!)

2.: Milyen memóriát használsz?
Normál memóriát, normál hűtőbordával. Kb. a borda 2-3 mm-rel növeli meg a memóriám vastagságát.

3.: kompakt víz vagy léghűtést szeretnél?
Léghűtést szeretnék.

4.:Tervezel-e CPU tuningot?
Na ez az amit nem tudok. Félek a dologtól, úgyhogy inkább azt mondom, hogy nem! :D

A keret 7k lenne. A cél pedig az, hogy halk legyen és komoly terhelés mellett se főljön le. Nem vagyok jártas hűtések terén, így nem tudom, hogy a 7k elég lenne-e, vagy a céljaim olyannyira kivitelezhetőek, hogy olcsóbban is meg lehet oldani. Mindenesetre, ha az utóbbi az igaz, akkor örülök! :) Nem akarok feltétlen sok pénzt költeni.

Remélem mindent leírtam ami szükséges, a válaszotokat pedig előre is köszönöm!

(#69448) jim bcs válasza nagybá (#69447) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az ALPENFÖHN Brocken ECO-t vagy a BE QUIET! Pure Rock-ot kellene megcélozni. Ha nagyon szigorú a 7k-s határ akkor a DEEPCOOL Gammaxx 300 lehet a nyerő.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69449) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Ajánlottátok nekem a Gammax 300-at. Egy valamit elfelejtettem megkérdezni. Szerintetek elfér a CPU Cooler meg a Ram egymás mellett? Magas profilú a Ram azt hiszem.

Ram: Corsair (CMY16GX3M2A1866C9) 16GB Kit (2x8GB) DDR3, 1866Mhz, 9-10-9-27, Vengeance Pro Silver - 1.5V

CPU Hűtő: DEEPCOOL GAMMAXX 300

Ami még fontos infó lehet:
CPU: i5-4590
Alaplap: Gigabyte H97M-D3H
Ház: Corsair Carbide Series 200R Compact ATX Case

(#69450) nagybá válasza jim bcs (#69448) üzenetére


nagybá
senior tag

Köszi a segítséget! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.