Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#69151) DR|FTK|NG válasza Derivel (#69150) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Deepcool Gammaxx 200/Gammaxx 300

(#69152) TeeJay válasza Zola01 (#69148) üzenetére


TeeJay
félisten

az kemény :D
a végén meg fogják emelni az árát annyira sokat eladhatnak belőle
tény hogy tényleg jó kis hűtő 5ezres áron 4hőcsővel és halk ventivel
mióta kicseréltem a gyári Intel cooler-t erre nem is hallom a gépet és 50fok alatt van terhelve is
i5-4690
de hamarosan eladom a procit és váltok i7-4790-re
azon matekozok hogy a hűtőt lecseréltem-e Deepcool Gammaxx 300-ra vagy S40-re mert az még beférhet a házamba és 12-es venti van rajta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69153) Derivel válasza DR|FTK|NG (#69151) üzenetére


Derivel
tag

Köszi, felkerülnek ezek is a listámra. :)

(#69154) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

1.: Mekkora a CPU cooler számára rendelkezésre álló hely a számítógépházadban?
Elvileg 140mm (XIGMATEK Eris).

2.: Milyen memóriát használsz?
TeamGroup Vulcan 2×4GB 1600MHz

3.: kompakt víz vagy léghűtést szeretnél?
Léghűtést.

4.:Tervezel-e CPU tuningot?
Nem.

4.: Mekkora összeget szánsz a CPU Cooler megvásárlásra?
10ezer körül gondolkodtam

5.: Az alaplapod típusa?
ASROCK FM2A88X-ITX+

VGA: Gigabyte R9 270 OC 2GB

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#69155) NortHD


NortHD
csendes tag

Tápegységemet nemrégen vettem meg, és a leírt adatok alapján kérnék hozzá hűtőt, amit még elbír a tápegységem. Tápegységem: Corsair CX500M

1.: Mekkora a CPU cooler számára rendelkezésre álló hely a számítógépházadban?

Nemtudom. ([link])

2.: Milyen memóriát használsz?

[link]

3.: kompakt víz vagy léghűtést szeretnél?

Léghűtést.

4.:Tervezel-e CPU tuningot?

Nem, mivel nem tudom húzni a processzoromat.

5.: Mekkora összeget szánsz a CPU Cooler megvásárlásra?

7-8 ezer forint.

6.: Az alaplapod típusa?

[link]

VGA: [link]

[ Szerkesztve ]

When life gives you lemons, don’t make lemonade. Make life take the lemons back!

(#69156) DR|FTK|NG válasza NortHD (#69155) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Deepcool Gammaxx 200
Deepcool Gammaxx 300
Raijintek Aidos
Alpenföhn Ben Nevis

(#69157) NortHD válasza DR|FTK|NG (#69156) üzenetére


NortHD
csendes tag

Szerinted ez a hűtő jó lesz? [link]

When life gives you lemons, don’t make lemonade. Make life take the lemons back!

(#69158) DR|FTK|NG válasza NortHD (#69157) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Inkább ne.

(#69159) Potzee válasza NortHD (#69157) üzenetére


Potzee
addikt

A Gammaxx 200-tól mindenképp jobb választás, kb. a 300-assal van egy szinten. A felfogatása is jobb, stabilabb mint a push pin-es Gammaxx 200 ill. 300-nak.
A 7.200,- at soknak találom egy 92 mm-es ventis, 3 hőcsöves coolerért, de ha nincs nagyobb hely...
A Ben Nevis 140 mm magas, 7k alatt van és mindenképp jobb választás lenne.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#69160) NortHD válasza Potzee (#69159) üzenetére


NortHD
csendes tag

Rendben van. Csak közben megnéztem a véleményeket, azt írja az egyik emberke hogy 45 fok felé nem engedte GTA V-özés közben a procit. Idézem őt:

Egy AMD A10 X4 7850k-t hütök vele alapjáraton 25-30C körül tartja, GTA5 fHD közepes/magas beállitások melett sem engedi 45fok fölé.

Nekem a gépembe egy AMD A10-5700 3.4Ghz-es processzor van.

Nagyon nem tudom hogy melyik legyen.. mert ti is nagyon jól leírtátok hogy a Ben Nevis-t kéne vennem, de haverom meg azt mondja hogy legyen Cooler Master.

[ Szerkesztve ]

When life gives you lemons, don’t make lemonade. Make life take the lemons back!

(#69161) Potzee válasza NortHD (#69160) üzenetére


Potzee
addikt

Itt senki sem dönt a másik helyett... :N
Egyikkel sem jársz rosszul, de a Ben Nevis a 120 mm-es venti és a nagyobb borda miatt mindenképp egy picit hatékonyabb és halkabban üzemel. Egyébként a Hyper 103 kvázi a TX3-as felújított változata.

Nekem is van több haverom...az egyik gyári coolerrel az AMD prociján játszik naponta, a másik szerint 1kg alatt nincs jó cooler, a harmadik pedig csak pancsol (vízhűtések)...egyik véleménnyel sem tudok teljes mértékben azonosulni... :B

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#69162) NortHD válasza Potzee (#69161) üzenetére


NortHD
csendes tag

Most nézem: The RockMount mounting system ensures a simple and secure installation of the cooler on the sockets 2011, 2011-v3, 115x (Skylake compatible), AM3(+), AM3, AM2(+)AM2 as well as FM1.

Az alaplapom meg FM2.. Biztos hogy rá fog menni?

When life gives you lemons, don’t make lemonade. Make life take the lemons back!

(#69163) DR|FTK|NG válasza NortHD (#69162) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Igen.

AMD-nél ugyan az a lefogatás van s939 óta(kivéve AM1).

(#69164) syler123


syler123
veterán

A Thermalright Macho 120 ki fog futni? 1 helyen lehet csak kapni és picit drágább is, mint volt. Mi lehet annak a hűtőnek az alternatívája? Ami hasonlóan sok lamellával rendelkezik, halk és belefér a 160mm-be?

(#69165) Maotun


Maotun
őstag

Potzee! Gazda és szakértők!
COOLERMASTER V8 GTS RR-V8VC-16PR-R1 ???
Magas ram ugynézem lehetséges, design best :C ár húzós picit, állítólag hangos is de gondolom ekkora batárt nem kell max fordulatu ventikkel hajtanii....
Valakinek tapasztalata?

(#69166) NortHD válasza DR|FTK|NG (#69163) üzenetére


NortHD
csendes tag

Egy képet, vagy valamilyen bizonyítékot tudnál küldeni, hogy rámegy FM2-es lapra is? Biztonsági okok miatt kérem, mert megakarom rendelni minnél hamarabb :DD :) :R

When life gives you lemons, don’t make lemonade. Make life take the lemons back!

(#69167) pipo112 válasza Maotun (#69165) üzenetére


pipo112
senior tag

tesztekben nagyon gyenge [link] szvsz a dizájn viszont tényleg állat

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69168) Móci


Móci
addikt

Mivel lehet, hogy sok embernek tudok segíteni a döntésben, így megosztom a friss tapasztalataimat ezzel a hűtővel kapcsolatban, ami egy id-cooling SE802 névre hallgató 12 cm magas(!) mini torony. Egy Grandia GD05-be kellett, ahol ugye limitálva van eléggé a hűtő magassága...

Mivel mini ninja nem volt se ebay-en, se hardveraprón, gondoltam kipróbálom ezt a kínai produktumot. Kb. 5 ezer forintért meg lehet vásárolni, ami elég baráti.
A dobozban járt hozzá a lefogató keret, az ahhoz tartozó pöckök, és egy használati utasítás.
A keretet felülről kell rögzíteni a lapon, hasonló elven pattannak be a pöckök, mint az intel gyári hűtőjénél, ám a kinézete ellenére egész masszívan fogják a keretet. Erre jön rá maga a hűtő, amit szintén elég masszívan fog a két lefogató fül, bár ezeket jó nehezen lehetett bepattintani a helyére.

Betojni nem tojtam be a borda méretétől, a gyári fan sem keltett bennem bizalmat, de alapjáraton 23-25 fok körül mozog egy i3-2100T proci vele, a fant leszabályozva 30 fok körül volt a hőmérséklet windows használat és telepítés közben.
Sajnos csak 3 pines a venti csatlakozója, plusz én nem tartom valami halknak, úgyhogy le is lesz cserélve egy jobbra.

Eddig tetszik a hűtő, később egy jobb fannal kiderül, hogy tényleg megérte-e maximálisan a pénzét.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#69169) DR|FTK|NG válasza NortHD (#69166) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Bizonyíték: [link]
Ha Potzee mondja/írja, akkor úgy van. :D

Egyébként valahol láttam a felfogatók lyuktávolságairól képeket, csak nem találom...

[ Szerkesztve ]

(#69170) Potzee válasza NortHD (#69166) üzenetére


Potzee
addikt

Amikor elkészült a cooler adatlapja, még nem volt FM2 foglalat és azóta sem upgradelték a Data sheet-et, de, ahogy DR|FTK|NG kolléga is írja, jó lesz FM2 -re is.

(#69169) DR|FTK|NG:
bár erősen túlzás bizonyító erővel felruházni a szavaimat, de nagyon köszönöm a megtisztelést! :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#69171) Potzee válasza Maotun (#69165) üzenetére


Potzee
addikt

(#69167) pipo112: :K
Valóban a CM V8 GTS design-ban jobb, mint a hűtési hatékonyságban.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#69172) Apollo_21 válasza Maotun (#69165) üzenetére


Apollo_21
addikt

Gyári piros CM ventik olyan hangosak h bsz*** ahogy a V10-en...
Másik a V10en ott a peltier genyó...a v8on nincs..a V10 éppen jelenleg is elvisz 55-60fokon passzívan egy 4,2-n dolgozó 4690K-t...tehát a V8al ellentétben nem létfontosság a ventillátor bár cseréltem őket 2 halk lassú darabra:D
Szóval annyiból amit az ér inkább vmi újabb és olcsóbb megoldást...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#69173) TeeJay


TeeJay
félisten

az lenne a kérdésem hogy egy Raijintek Aidos szépen le tud-e hűteni egy i7-4790K procit?
nekem most i5-4690-en van de gondoltam eladom a procit és veszek egy csúcsat a hűtő viszont maradna
szénné nem lesz járatva azért érdeklődöm hogy elviszi-e simán a kicsit több TDP-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69174) Menthirist


Menthirist
veterán

Üdv...

Egy ideje szemeztem a kompakt vizekkel, de még nem volt meg az "átütő erő", hogy 30-40-50k-ért vegyek egy ilyet, miközben a Scythe Ashura Shadow-öm is szépen méltósággal életben tudja tartani a 4.6-ra húzott 4790k-mat 1.25 volton. Most viszont elém került a Maelstrom 240T, és a 22k körüli ára. Ahogy néztem, hasonló mint a sima 240-es volt, csak gumicsövekkel és gyengébb ventivel (3.08-asok vannak rajta, míg az eredetin 3.7-esek elvileg, ami elég wtf kategória, ahogy elnéztem pl a Corsair SP120-asait). Illetve csak 1 év a gari, nem kettő.

Tehát a kérdésem, 22 ezer Ft-ért mennyire jó választás ez a 240T a jelenlegi Ashura Shadow-mhoz képest? Milyen gondokat hallottatok esetleg a maelstrom 240-esekről? Tisztában vagyok azzal hogy a 240T várhatóan nem lesz egy 110i vagy egy D15, de az ára igencsak barátinak tűnik, és ha egy kicsit még jobb is mint az Ashura, akkor még jó is lehet. Elgondolkodtatónak mindenesetre elgondolkodtató. Illetve van-e olyan venti, amire megérheti lecserélni a rajta lévő, papíron 3.08-at tudókat? Kerülném azért a 9k/venti cuccokat, a Corsair 120SP-jei pedig nem sokkal többet, 3.1-et tudnak, és 10k két darab. A hangra nem vagyok annyira allergiás, jelenleg is a gépem mellett alszok amiben 140-es nem pwm-es pure wings 2-ők és 1200-as slipstream-ek keverik a levegőt, de azért persze nem árt ha nem túl hangos vagy nem túl idegesítő (pump whine és társai)

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#69175) kisza25 válasza Menthirist (#69174) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet inkább itt kellene feltenned a kérdést a vízzel kapcsolatban:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69176) Menthirist válasza kisza25 (#69175) üzenetére


Menthirist
veterán

lehet, bár az olyan picinek tűnt (a vízhűtéses topicban meg ide van az ember irányítva).

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#69177) Teaway válasza Menthirist (#69176) üzenetére


Teaway
veterán

De neked nem a ► Vízhűtés topic-ba adtak linket, hanem a ► Kompakt vízhűtés-be, és az nagyon nem ugyanaz.

Nincs itthon csokid??

(#69178) Menthirist válasza Teaway (#69177) üzenetére


Menthirist
veterán

Tegnap még meg lettem volna esküdni hogy ide vezetett a link, mert az összefoglalón túl nem mentem szerintem :) De jól van, megyek már :D :D Alászolgája :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#69179) NortHD válasza DR|FTK|NG (#69169) üzenetére


NortHD
csendes tag

Potzee és DR|FTK|NG

Köszönöm a segítséget!

Másik kérdésem:

Ez a processzorhűtő elbír szerintetek egy FX-6300-at?

When life gives you lemons, don’t make lemonade. Make life take the lemons back!

(#69180) DR|FTK|NG válasza NortHD (#69179) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elbírja. Ha foglalatot váltanál, akkor Intel legyen.

(#69181) GazVezír


GazVezír
tag

A Deepcool GammaXX 300 mekkora hőmérskékletnél emeli a ventilátora fordulatszámát? 65 foknál még ugyanúgy 900-on tartja. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy négy magnál az első és a negyedik mag között 4-5 fokos állandó különbséggel számolni, mialatt a rendszer azt jelzi, az összes a maximum órajelén dolgozik. Mindenesetre megkérdezem, ti mit gondoltok?

(#69182) Landon


Landon
őstag

Valaki meg tudna erősíteni, hogy Thermalright SilverArrow SB-E-Extreme rámegy s1551-re mindenféle hack-elés és külön kit nélkül? Jól sejtem, hogy a s1550-es kit ugyan úgy tökéletes s1551-hez is?

Köszönet! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#69183) DR|FTK|NG válasza Landon (#69182) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Milyen foglalatról is beszélsz? :D
A s115×(s1156/s1155/s1150/s1151) foglalatok CPU hűtő terén kompatibilisek egymással.

(#69184) Teaway válasza GazVezír (#69181) üzenetére


Teaway
veterán

Az alaplap ventivezérlőjében tetszőleges hőfokokhoz tetszőleges fordulatokat párosíthatsz.

Nincs itthon csokid??

(#69185) Landon válasza DR|FTK|NG (#69183) üzenetére


Landon
őstag

Ahh idiota vagyok, elnezest! 1150 es 1151-rol beszelek. :D

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#69186) Potzee válasza Landon (#69185) üzenetére


Potzee
addikt

...én meg már azt hittem, hogy piszkosul lemaradtam valamiről... :-)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#69187) NortHD


NortHD
csendes tag

Ez is megtörtént.. :) Kezd alakulni :D

[link]

[ Szerkesztve ]

When life gives you lemons, don’t make lemonade. Make life take the lemons back!

(#69188) TeeJay


TeeJay
félisten

ez a Ben Nevis hűtő jobb mint az Aidos jól látom?
nagyobb a bordája, szélesebb is meg nagyobb tömegű.
ja és 92mm-es venti helyett 120-as van rajta

lehet a másik gépembe ilyet veszek és meglátjuk mit produkál :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69189) jim bcs válasza TeeJay (#69188) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen az aidos-tól jobb, a 10k-s kategóriában az egyik legjobb. Ha a 10k-s 120-asokat nézzük akkor meg a legjobb, az átlagosnál kisebb méretével sok helyre befér.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69190) tpeter77 válasza jim bcs (#69189) üzenetére


tpeter77
addikt

Ben Nevis vs. Brocked Eco ?!

(#69191) jim bcs válasza tpeter77 (#69190) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD ez elég fogós kérdés, mindkettő nagyon jó. Az eco-nak szellősebbek a bordái így azt inkább k-s proci alá tenném, a nevis sűrűbben bordázott így azt non-k proci alá tenném, egyebekben non-k procira mindkettő megfelel.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69192) tpeter77 válasza jim bcs (#69191) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
LGA775 foglalatú 4 magos CPU-ra tenném a hűtőt, aztán ha jövőre lesz elég money, veszek i3 vagy i5 procit alaplappal.
Nem tuningolok, de a nagy órajel @ kis energiaigényű CPU számomra a tökéletes választás, majd ilyet vennék jövőre.
Halk hűtő meg nálam alapfeltétel :)
tehát ha az igaz amit mondasz, lényegében a Ben Nevis is bőven elég lesz.

(#69193) DaFok


DaFok
csendes tag

Sziasztok!
Egy FX-6300-ra kellene egy új hűtő, a CM tx3 kicsit gyenge már 4 ghz körül.

1.: Mekkora a CPU cooler számára rendelkezésre álló hely a számítógépházadban?
CoolerMaster N300, a honlap szerint 164mm

2.: Milyen memóriát használsz?
4db, lp, bordás HyperX Blu

3.: kompakt víz vagy léghűtést szeretnél?
Léghűtést.

4.:Tervezel-e CPU tuningot?
Igen. 4 Ghz körül szeretném stabilan jól hűtve tartani.

4.: Mekkora összeget szánsz a CPU Cooler megvásárlásra?
7-8 e ft
5.: Az alaplapod típusa?
[link]

(#69194) shteer


shteer
titán

hali!

meg tudja valaki mondani ez milyen típusú torony hűtő? 4 direkt-heatpipe fut végig a talpán:

..szerintem jónak tűnik

(#69195) kisza25 válasza shteer (#69194) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jófajta:P :DDD :R
a link alapján: Scythe-CPU-Kuehler

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69196) shteer válasza kisza25 (#69195) üzenetére


shteer
titán

a link alapján

nem scythe, csak a venti - ezért az eladó annak hirdette. a borda ismeretlen számomra - egyelőre

..szerintem jónak tűnik

(#69197) Savanya válasza shteer (#69194) üzenetére


Savanya
addikt

Alpenfohn Groß Clock'ner 2010 -re hasonlít a legjobban : [link]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#69198) Darkness válasza shteer (#69194) üzenetére


Darkness
aktív tag

NorthQ Max Tower Extreme

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#69199) shteer válasza Savanya (#69197) üzenetére


shteer
titán

Azazzzz, köszönöm :R

Darkness: és nagyon hasonlít az is

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#69200) Ribi válasza shteer (#69199) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezeknél is a legtöbbet kinában legyártják, aztán megy a matricázás.
Szóval valszeg több megoldás lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.