Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#63551) Teaway válasza Kristof9094 (#63548) üzenetére


Teaway
veterán

"ami egyedül zavar, hogy nem csavaros a felfogatása... Jelent ez valamilyen gondot?"

Nálam jobban senkit sem zavar :D kizárólag hátsó keresztmerevítős, csavaros hűtőket nevezek hűtőknek, a többi futottak még kategória...

Nincs itthon csokid??

(#63552) ggg1 válasza ggg1 (#63549) üzenetére


ggg1
aktív tag

Jó persze, ezek a dB értékek nyilván közel sincsenek a valóságoshoz, de fogalmam sincs mihez viszonyítani, meg hogy a gyári hűtő ehhez képest most vajon hangosabb lehet-e vagy halkabb...

(#63553) jim bcs válasza ggg1 (#63549) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#63548) Kristof9094
Deepcool Gammax S40 ~8k

(#63549) ggg1 tessék
CPU közeli PCI-E sínnel is kompatibilis hűtők:
- Silverstone NT06-Pro (140 x 139 x 82 mm ventivel)
- Thermalright AXP-140 (145 x 147 x 70.2 mm venti nélkül) (Kifutott termék)
- Cryorig C1 (144,5 x 140 x 74 mm ventivel, anélkül 61 mm)
- Thermalright AXP-200 (153 x 140 x 73 mm ventivel, anélkül 60 mm) (AXP-140 utódja)
- Raijintek Pallas (153 x 150 x 68 mm ventivel, anélkül 55 mm)
- Nexus LOW-7000 (138 x 123 x 70.3 mm ventivel, anélkül 50 mm)
- Thermaltake ISGC-400 (152,5 x 126 x 101 mm ventivel, anélkül ~78 mm *)
- Thermaltake Flexi (150,2 x 126 x 92 mm ventivel, anélkül ~69 mm *)
- Reeven Steropes (125 x 129 x 60 mm ventivel, anélkül 48 mm)
- Prolimatech Samuel 17 (121 x 120 x 45 mm venti nélkül)
- Xigmatek Janus (120 x 110 x 60 mm ventivel, anélkül 45 mm)
- Thermalright AXP-100 (121 x 105 mm x 58 mm ventivel, anélkül 44 mm)
- Alpenföhn Panorama (111 x 105 x 66 mm, venti nélkül 51 mm)
- Scythe Shuriken (105 x 116 x 64 mm ventivel, anélkül 55 mm *)
- Scythe Samurai ZZ (94 x 122 x 94 mm ventivel, anélkül 69 mm *)
- Cooler Master Geminii S (124 x 120.8 x 88 mm ventivel, anélkül 63 mm)
- Glacialtech Igloo 5761 (128 x 96 x 90 mm ventivel, anélkül 65 mm)
- Xigmatek Cobra (131 x 92 x 102 mm ventivel, anélkül 75 mm. *)
- CoolerMaster Vortex Plus (116 x 100 x 84 mm ventivel, anélkül 59 mm)
- Reeven Arcziel (95 x 121.5 x 86.5 mm ventivel, anélkül ~60 mm *)
- Reeven Brontes (105 x 114 x 59 mm ventivel, anélkül 47 mm)
- Thermaltake ISGC-100 (124 x 96 x 70 mm ventivel, anélkül ~47 mm *)
- Xigmatek Durin (92 x 120 x 65 mm ventivel, anélkül 45 mm)
- Cooler Master Vortex 211Q (102.4 x 96.4 x 58 mm ventivel)
- Gelid SlimHero (131 x 123 x 59 mm ventivel, anélkül 43 mm)
- Silverstone AR06 (105 x 92 x 58 mm ventivel, anélkül 43 mm)
- ID-Cooling IS-50 (122 x 120 x 57 mm ventivel, anélkül 42 mm)
- DeepCool Gamer Storm Gabriel (120 x 120 x 60 mm ventivel, anélkül 40 mm)
- ID-Cooling IS-60 (125 x 120 x 55 mm ventivel, anélkül 40 mm)
- Scythe Kozuti (110 x 103 x 40 mm)
- Titan TTC-NK95 (118 x 110 x 67 mm ventivel, anélkül 40 mm)
- Titan TTC-NC25 (106 x 95 x 46 mm ventivel, anélkül 30.5 mm)
- Titan TTC-NC35 (106 x 95 x 46 mm ventivel, anélkül 30.5 mm)
- Evercool HPL 815 (106 x 95 x 45 mm ventivel, anélkül 30 mm)
- Xigmatek Praeton (104 x 93 x 45 mm ventivel, anélkül 30 mm)
- ID-Cooling IS-40 (101 x 93 x 45 mm ventivel, anélkül 30 mm)
- Alpenföhn Silvretta (100 x 93 x 45 mm ventivel, anélkül 30 mm)
- Raijintek Zelos (94 x 93 x 44 mm ventivel, anélkül 29 mm)
- Noctua NH-L9a (114 x 92 x 37 mm ventivel, anélkül 23 mm) (AMD-hez)
- Noctua NH-L9i (95 x 95 x 37 mm ventivel, anélkül 23 mm) (Intel-hez)
- Silverstone AR05 (104 x 92 x ~37 mm ventivel, anélkül ~22 mm)
- Thermaltake SlimX3 (92 x 99 x 36 mm ventivel, anélkül ~23 mm *) (Intel-hez)
- Reeven Vanxie (98 x 80 x 34 mm ventivel, anélkül 22 mm *)

Túllógó hűtők távolabbi CPU-hoz:
- Silverstone NT06-E (149 x 123 x 82 mm ventivel)
- Noctua NH-L12 (150 x 128 x 93 mm ventivel, anélkül 66 mm)
- CoolerMaster GeminII M4 (137 x 122 x 59 mm ventivel, anélkül 44 mm)
- Akasa Nero LX (120 x 120 x 59 mm ventivel, anélkül 41 mm)
- Scythe Big Shuriken 2 (135 x 125 x 58 mm ventivel, anélkül 48 mm *)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63554) jim bcs válasza ggg1 (#63549) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

esetleg még ha már zalman akkor Zalman VF2000

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63555) BuktaSzaki válasza jim bcs (#63546) üzenetére


BuktaSzaki
tag

Közben kissé módosult a terv, a cucc itx házban lesz (coolermaster elite 120 vagy 130), de a lényeg maradt.
Fő hogy csöndes legyen tuning nem mérvadó...

(#63556) ggg1 válasza jim bcs (#63554) üzenetére


ggg1
aktív tag

Kedves Jim Bcs!

Köszönöm szépen, hogy idekopiztad ezt a listát, elvoltam vele, amíg átnyálaztam.

Kérem szépen, hogyha valaki megtisztel, és elolvassa a kérdésemet, és van kedve tényleg segíteni, akkor segítsen a ventilátor találásban. Előre is köszönöm szépen!

(#63557) laychi


laychi
veterán

Esetleg [erre] itt valaki tud választ adni?
Másik totyikban nincs valami hajj de nagy aktivitás.

(#63558) AnalogueRIOT


AnalogueRIOT
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném, ha nemsokára egy i7-4790K ketyegne a gépemben, de nem merek rá áldozni amíg nem tudom, milyen hűtés mellett van biztonságban. Sok helyen úgy olvastam, elég masszív hűtés kell neki. (Főleg renderelnék és játszanék vele, szóval szerintem pörgetném rendesen, hosszabb időn keresztül.)
Mit tudtok hozzá ajánlani? Kell már vízhűtéshez nyúlni?

Elég új vagyok a témában, csakúgy mint a fórumon, kérlek segítsetek!

(#63559) Hobbbyt válasza AnalogueRIOT (#63558) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Dehogy kell.. Kivéve ha nem akarsz rekordokat döngetni a Turinggal.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#63560) ggg1 válasza jim bcs (#63553) üzenetére


ggg1
aktív tag

Sajnos a fönti lista 95%-a első látásra sokkal nagyobb, mint ami méretben beférne.
A maradék 5% 95%-a évek óta kifutott típus, beleértve a Zalman VF2000-et is, és bárhova kattintok, 5 évvel ezelőtti lapok jönnek ki róluk, és azt írják, hogy már nem kapható.

A maradék 5%, kb. 3 db, olyan kicsi, hogy a gyári hűtőnél is kisebb. Magyar fórumokon egyikről-másikról azt írják, hogy csak akkor vegyem, ha a gyári hűtő nem fér be, és a gyártó oldala is azt írja, pl. a Noctua NH-L9-esekre, hogy 65 W TDP-ig.

Tehát van egy szép nagy listám, ami totál elavult, és tele van olyanokkal, amik sokkal nagyobbak, vagy nem az én CPU-mhoz valók.

A Thermaltake SlimX3-ast és a Raijintek Zelost érdekesnek találtam, és kicsit hosszabban elidőztem felettük, de a Thermaltake-re még rosszabb zaj-adatokat írnak, mint arra a Zalmanra, amit föntebb írtam. A Zelos pedig egy brutálolcsó hűtő, és azt írja róla, aki vett olyat, hogy csak azért vette, mert a Zalman CNP2X-re sajnálta a pénzt, meg, hogy ezek akkor jók, ha valahová a gyári hűtő nem fér be.

Szóval az alap kérdésemre még mindig nem tudom a választ, hogy érdemes-e megvenni ezeket a kicsit kisebb márkás hűtőket, amikről idáig és az eredeti kérdésfeltevésemben is beszéltünk, vagy jobb és esetleg halkabb is a gyári hűtő?

Tehát a Zalman CNP2X vagy mondjuk ez a Zelos:
http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=8
vajon halkabbak vagy nagyobb hűtőteljesítményűek lehetnek, mint a gyári hűtő?

(#63561) Hobbbyt válasza ggg1 (#63560) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Miért nem próbálod ki előbb a gyári hűtőt..?

Fizikai ismeretem szerint csodák nem léteznek. kb. azonos méretű hűtők, azonos felülettel rendelkeznek, hisz mindenki próbálja maximalizálni azt. Szóval max a ventilátorokkal lehet bűvészkedni.. abban meg az intel megoldása nem áll rosszul. Az i3-asok hűtője pl. kifejezetten halk.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#63562) ggg1 válasza Hobbbyt (#63561) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen!
Hát pont valami ilyesmi választ vártam.
Mivel nem értek a CPU hűtőkhöz, ezért tettem fel ezt a kérdést, hogy van-e értelme próbálkozni ezekkel az alternatív gyártókkal, vagy esetleg ugyanolyan jó-e a gyári.
Mivel nem értek hozzá, ezért az én tudásom szerint a gyári hűtő lehet akár tök szar vagy csúcs jó is.
Nem tudom, mennyit számít a gyárihoz képest, hogy vannak ezekben a másikokban ezek a réz hőcsövek.
És legfőképpen nem tudom, hogy a gyárinak milyen a zajszintje a másikokhoz képest.
Ezért érdekel a hozzáértők véleménye.

Ha lehet, szeretném megtalálni ehhez a szituhoz a legjobb megoldást, hogy ne kelljen szétszednem a konfigot, meg pasztázgatni, mert elég macera szerelni ezt a kis gépet, elég speckó a ház.

Nekem most amúgy is kell CPU hűtőket vennem, és tudnék venni a Zalmanból vagy a Zelos-ból is.

Lehet, hogy a gyári hűtő jobb, mint egy ilyen Zelos és lehet, hogy halkabb, mint a Zalman?

(#63563) ggg1 válasza Hobbbyt (#63561) üzenetére


ggg1
aktív tag

Az i3-asok teljesen más TDP osztályba tartoznak, mint az i5-ösök, és a hűtőjük, meg a bordájuk is teljesen más. Itt van a kezemben egy i3 és egy i5 gyári hűtője, és az egyik egy réz-magos, a másik egy sima alumínium...

(#63564) ggg1 válasza laychi (#63557) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Bár off, mert nem cpu-hűtő, de óriási mázlid van, hogy ide is bekopiztad, ugyanis épp most vettem ilyen ventilátort. Előszedtem az egyiket, és összehasonlítottam a furatokat egy 12-esével, és sajnos a válasz nem. Azok a furatok mindkettő a 14-es furatai; a 12-es lyukai jóval beljebb lennének. Rátettem a ventire egy 12-es szabvány ventit most az előbb, és minden irányból kb. 1 centivel vannak beljebb a 12-es furatai.

(#63565) laychi válasza ggg1 (#63564) üzenetére


laychi
veterán

Hát most sikerült lelomboznod,pedig nagyon jó légszállítása van specifikáció alapján és halk is,nomeg a kinézet se semmi.

Egyébként a hangja milyen? Valós a specifikáció,tényleg nagyon halk?
12-esed is van esetleg?Kíváncsi lennék,hogy az milyen.

[ Szerkesztve ]

(#63566) Hobbbyt válasza ggg1 (#63562) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szia! :B

Én se vagyok szaki.. jellemzően irodai, számlázó gépeket szoktam összerakni. A legkisebb gépem eddig egy LC-1340mi -es házba ment, egy i3 4130T társaságában. Alig fért rá a gyári hűtő.. Nem is ez a lényeg, hanem hogy önmagában hiába volt max 35W a TDP-s a processzor, a kicsi házban a win7 telepítése után már 45 fok volt. Bele se merek gondolni, hogy egy max 88W TDP-vel rendelkező processzor mit kapna ott bent..

Na egy szónak is száz a vége, ilyen kicsi házat normálisan át kell szellőztetni ha ekkora proci megy bele.. viszont a méretük miatt csak kicsi, gyorsan forgó ventikkel lehet megoldani, ami szükségszerűen hangos/szélzajos lesz. Én leginkább emiatt aggódnék.. ha a gyári ventinek nem 50 fokos környezetben kell hűtenie, akkor szerintem nem sokat nyernél a többi hűtővel. Szerintem.

Dee alapvetően a Zalman CNP2X-ban látok fantáziát a gyárihoz képest..

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#63567) ggg1 válasza AnalogueRIOT (#63558) üzenetére


ggg1
aktív tag

Igen, jól mondja a Kolléga, egyáltalán nem kell vízhűtés egy ilyenhez. Ezek a modern 22 nm-es Intel CPU-k nagyon hűvösek. Egy ilyan i7 is csak kb. 80-90 W-os TDP-vel rendelkezik. Egy 8 magos AMD 120-130 W-os, és egy ugyanolyan kicsi sima alu gyári hűtőt adnak ahhoz is.

Egy nem túl drága, mondjuk 10 ezer forintos nagyságrendű jobb, középkategóriás hűtő, ami mondjuk egy nagy méretű alu-borda 4-6 darab 6-8 mm-es réz hőcsővel simán rendelkezik 200-300 wattos hűtőteljesítménnyel. Tehát egy 80-90 W-os i7, nagyon messze van attól, hogy vízhűtés kelljen hozzá, tényleg csak ha nagyon tuningolod.

(#63568) ggg1 válasza Hobbbyt (#63566) üzenetére


ggg1
aktív tag

Nahát! :-)
Nekem meg egy LC-1350mi-m van. :-)
Csak abban nem ilyen komoly konfig van, hogy i3, csak egy Brazos.
Viszont nekem van rajta egy nagy szellőző rács, amire rátettem egy 12 centis slim ventit, így minden nagyon hűs és halk benne. Szóval egyáltalán nem csak kis és gyorsan forgó ventikkel lehet jól átszellőztetni egy ilyen kis házat.

Ja, de az a Mini-ITX, amiről most szó van, és amibe a CPU-hűtőt keresem, az nem egy ilyen kicsi ház, mint a 1340mi, hanem egy kicsit nagyobb spéci NAS-ház, és jól át van szellőztetve 12 centis ventikkel, tehát nem félek beletenni az i5-öst.

Ja, és még annyi, hogy a 1340-1350-nek a külső passzív tápja olyan 70 W körül van, így nem is lenne célszerű i5-öst tenni bele. :-)
Viszont a 350 W-os FSP SFX táp boldogulni fog vele. Videokártya nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#63569) ggg1 válasza laychi (#63565) üzenetére


ggg1
aktív tag

Igen, jó a specifikációja.
Beüzemelni most még nem fogom, így sajnos a többi kérdésedre egyelőre nem fogok tudni válaszolni, de a lyukakat vagy bármi mást nagyon szívesen megmérek rajta Neked, amit csak szeretnél. :-)
Viszont, ha már beszereltem volna őket, akkor meg a furatait nem látnám, úgyhogy akkor az eredeti kérdésedre nem tudtam volna válaszolni. :-D

12-esben nincs ilyenem, csak a 14-esek.
Bár van Enermax ETD T60 TB CPU hűtőm, és szerintem azon épp ilyen 12-es van.
Na az jó halk. Bár a borda is akkora, hogy alig kell mennie a ventinek.
Egy túlhajtott AMD 8 magos CPU-n van 4 GHz fölött, és a Prime95 úgy megy rajta, hogy alig hallani valamit. Bár szerintem ez elsősorban a borda érdeme, de a venti is nagyon jó.

Ezt a másik kollégának is üzenem, aki az előbb az i7 hűtéséről kérdezett, ez egy kb. 15 ezer forintos hűtő, és emlékeim szerint 200 W fölött volt valahol a hűtőteljesítménye.
Toronyhűtőkből szerintem biztos van ilyen teljesítménnyel olcsóbb is, de én azért szeretem jobban az ilyen hagyományos kialakításút, mert oldalról közvetlenül lehet rányomni a levegőt kívülről.

(#63570) AnalogueRIOT válasza ggg1 (#63567) üzenetére


AnalogueRIOT
csendes tag

Köszönöm szépen!
Őszintén szólva *fül, farok behúz* először vetemedek PC építésre és hát van mit tanulni :)

(#63571) ggg1 válasza AnalogueRIOT (#63570) üzenetére


ggg1
aktív tag

Csak óvatosan! Egy ilyen komolyabb hűtőt nem egyszerű fölszerelni, főleg, ha univerzális.
Kezdők könnyen eltörnek dolgokat. Fontos a jó érintkezés a hűtőfelületek között, a jó pasztázás, a jó paszta. Gyakori hiba, hogy túl sok pasztát tesznek bele, és az bajt is okozhat. Szóval ha első gép, akkor olvass el mindent, és kérdezz meg minden kis részletet háromszor. Vagy négyszer. :-)

(#63572) laychi válasza ggg1 (#63569) üzenetére


laychi
veterán

Azt esetleg megmérhetnéd,hogy mekkora a furattávolság(a belsőre gondolok)
Hátha engedne annyit a klipsz,hogy fel tudjam vele szerelni.

Vagy esetleg lehet külön kapni ilyen rögzítőket?

(#63573) laychi válasza laychi (#63572) üzenetére


laychi
veterán

Furatközepet mérj légy szíves,illetve még azt,hogy a széleitől mennyire van a furatközép.

Köszi előre is :)

(#63574) Dáin


Dáin
csendes tag

Sziasztok!

Hat év után gépet frissítenék, amennyiben lehet, újabb 6 évig nem nyúlnék hozzá ha lehet.

-Core i3-4330 hűtenék,
-Define R4 házban
-ASROCK H87M Pro4 alaplapon

Semmilyen húzást nem tervezek, minden alap beállításon lesz. Olvasgattam fórumokat a kérdésben, de szokás szerint a rengeteg (ellen) vélemény még jobban összezavart.

Milyen CPU hűtőt vegyek, ha *zajmániás* vagyok, utálom a cirregést, ciripelést, elektromos zúgást, elektromos zajokat. A szempontjaim fontossági sorrendben:

-Ne legyen több, mint ~10e HUF, de aktív hűtés legyen, tehát legyen egy ventilátor rajta.
-Halk legyen. Ez a legfontosabb
-Tartós legyen, jó anyagból, hogy a következő 6 évben ne kelljen semmit se tennem vele

Egyáltalán van értelme vennem bármit is? Az alap hűtőjéről elég ellentmondásos dolgokat olvastam, hogy gyorsan meghal, hogy felhangosodik, csapágyas lesz, és hogy nem is annyira halk, hogy nekem, aki utálja a zajokat a gépéből megfeleljen.

Mit javasoltok?

(#63575) jim bcs válasza Dáin (#63574) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Deepcool Gammax S40 ~8k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63576) SZN


SZN
tag

Üdv!

Kérnék egy kis segítséget! Szeretnék egy komolyabb Cpu hűtőt venni, de a különféle korlátok miatt nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Egyrészt midi házam van, szóval a hűtő magassága lényeges, ezért erre esett a választásom: ALPENFÖHN BROCKEN ECO (venti 12) .Max. 160 mm-es torony ami "még elfér". Ez ugye torony, tehát hátrafelé tolja a levegőt. De megnéztem ezt az elrendezést is, pl.: SCYTHE Grand Kama Cross 2, így a ventilátor már 14 cm, de az alaplap és memória felé megy a meleg levegő.

Szóval, mi lenne a legjobb megoldás, vagy esetleg egy harmadik út?

A segítséget előre is köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#63577) jim bcs válasza SZN (#63576) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az optimális ha hátrafelé fúj és ez az alap felállás is egyben, legyen Deepcool Gammax S40 ~8k 143mm magas így bőven befér

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63578) #16676096


#16676096
törölt tag

I7-2600k-hoz milyen cpu hűtőt ajánlanátok ?? most ami éppen hűti az egy LC Power Cosmo Cool LC-CC-95 és eddig 55fok fölé nem ment játék alatt...

(#63579) SZN válasza jim bcs (#63577) üzenetére


SZN
tag

Aha, akkor azt mondod, hogy nem éri meg az Alpenföhn, mert a Deepcool olcsóbb is és "ugyanazt" teljesítményt adja?

(#63580) jim bcs válasza #16676096 (#63578) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#63578) tucanagabor
Keret????

(#63579) SZN
olcsóbban ugyanazt tudja a Deepcool, egyébként ha jól tudom a 2 cég tulaja egy személy

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63581) #16676096 válasza jim bcs (#63580) üzenetére


#16676096
törölt tag

12-14k max

(#63582) jim bcs válasza #16676096 (#63581) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

SCYTHE Mugen MAX
THERMALRIGHT Macho120 Rev.A

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63583) and1ao válasza jim bcs (#63580) üzenetére


and1ao
őstag

Erről mutass már valamit ami alá is támasztja. mármint az ugyanazt tudja dologra köszi.
Mert sántít ez egy kicsit szerintem.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#63584) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

AMD FX8320 mit ajánlotok hozzá ?
Arctic Cooling Freezer 13 Pro vagy ARCTIC COOLING Freezer Xtreme. 4.4-5 akarom használni a cpu-t
Ezek a hűtők elbírnak az Fx-el vagy valami jobb kellene ?

(#63585) laychi válasza Béka 3 (#63584) üzenetére


laychi
veterán

Tipp,hogy mire figyelj hűtő választáskor.
Én mindenképpen olyat vennék,aminél,ha hangos a venti egyszerűen cserélni lehet,nem egy dizájnosított hűtőventilátora van,mint az arcticnak,ami csak garanciában cserélhető.
Nekem volt egy freezer 13-as anno,2 hónap múlva zörgött a ventije,nem gariztattam,visszavittem és lecseréltettem egy hyper 212 Evo-ra kis ráfizetéssel.
Ha gond lett volna,csak fogom magam,elmegyek,veszek egy házventit és rárakom...igaz azóta lecseréltem,mert kellett a még erősebb hűtő(lásd a profilomban a cuccaim közt)

Persze ez csak tipp,egyetérteni nem muszáj :)

Megj.: Nem azt mondom,hogy cm hyper evo-t vegyél,csak,hogy olyan kialakításút,aminél egyszerű a venti csere.

(#63586) Béka 3 válasza laychi (#63585) üzenetére


Béka 3
tag

Rendben köszönöm a tippet.
[link]
Fan Speed:
800 - 1,500 RPM (Controlled by PWM) annyira nem sok. Az a kérdés hogy itt lehet-e cserélni a ventilátort.

(#63587) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Hali

egy i5 4590-hez keresnék procihűtőt. Jelenleg a gyári van rajta, az Asrock H97M Pro4-es lapommal se UEFI-ből (profilváltásokkal, akár manuálisan is állítva h hőfokonként h pörgesse) se szoftveresen nem bírom rábírni a manuális szabályozásra, (h vmi alaplapi bug v vmi más az oka, azt nem tudom), egyedül intelburn testje alatt pörög fel rendesen (2000rpm környéke) amikor már 80C-nál járnak a magok, addig megvan a kis alapjáratán 1000-1200 rpm között. Így játékok alatt is 70-75C körül jár a hőmérséklet, amitől tudtommal bajuk ugyan nem lesz, engem mégis zavar.

Az első kérdés ugye, hha teszek rá egy normál hűtőt, szabályozás ide v oda, segít e a hőfokokon (bár gondolom h azért igen), másrészt h konkrétan melyik is legyen. A lap ugye adott, egy Zalman Z9es házba kell beférnie, videókártya meg egy Asus R9 280 DCII TOP, ami elég batár méretű.

A keret max 10k, tehát kb egy 212 Evo környéke, de egyrészt nem vagyok biztos benne h az kényelmesen elfér, másrészt olcsóbb, de hatékony megoldás is érdekelne.
Illetve még annyi kérdés (bár elég láma kérdés), de mivel eddig csak alaphűtőkkel volt dolgom, amit az elején beraktam aztán szevasz, h hűtőcseréhez ki kell emelni a lapot, ergo szét kell szedni a gépet?

Előre is köszönöm a segítségeteket :)

[ Szerkesztve ]

(#63588) Tsabi84


Tsabi84
csendes tag

Merlinhardver.hu letesztelte a Thermalright HR-02 Macho Rev.A (BW) verzióját: [link]

| BF4: Tsabi1984 | BF3: Tsabi1984 | Origin: Tsabi1984 | Steam: Tsabi84

(#63589) and1ao válasza Béka 3 (#63584) üzenetére


and1ao
őstag

Ugyanaz a gagyi semmirevaló műanyag felfogatása mindkettőnek nem egyszer hallotam láttam hogy törtek mint a ropi és nem is valami stabil, én egyiket se venném.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#63590) Béka 3 válasza and1ao (#63589) üzenetére


Béka 3
tag

Oké akkor mit ajánlsz kb hasonló árkategóriában ?

(#63591) and1ao válasza Béka 3 (#63590) üzenetére


and1ao
őstag

Ezt és mást most nem mert az ára bitang jó.
Egyébként kicsit nagyra törők a tervek és a budget kevés szóval az 5ghz-et máris elfelejtheted. 4.6-ig jó leszel körülbelül.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#63592) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Ismét itt. :)
Nos, ez évben már Kromatika fórumtársunkkal számos alkalommal beszéltem hűtő ügyben. A kérdésem csak annyi, hogy van-e újabb és természetesen árbarát ajánlat azóta.
A kérdés: microATX laphoz olyan hűtő, mely elfér a durván magas Geil Enhance Corsa 4gb ddr3 1600mhz memóriák mellett. Tehát a lényeg, két slot van, mindkettőben egy-egy modul. Jelenleg egy AC 7 Pro van, de fordítva, tehát a memóriák felé fújja a levegőt.
Kromatikával anno abban maradtunk, hogy a Thermalright True Spirit 120 a legjobb választás.
Ennek tükrében a kérdés, hogy maradjon ez, vagy van másik jelölt a 10k-s kategóriában??

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#63593) jim bcs válasza Hunork (#63592) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jó lesz de ott van még az újabb a THERMALRIGHT True Spirit 120i

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#63594) Béka 3 válasza and1ao (#63591) üzenetére


Béka 3
tag

Király lenne csak túl nagy a hűtő :( 158mm gépházam csak 148 mm fér bele
[link]

(#63595) laychi válasza Béka 3 (#63594) üzenetére


laychi
veterán

Az,hogy a gyári specifikáció mit ír max-nak,meg hogy mi a valós méret,ami befér,az eltérő lehet.
Inkább fogj egy mérőszalagot és mérd meg,hogy a proci és az oldallemez közt mekkora a távolság.

(#63596) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

[link]

erre esetleg valaki? TX4 mennyire ajánlott? Bár árba ahogy nézem kb 600ft-al marad el a 212 evo-tól..

esetleg 10 alatt vmi megbízható egyéb márkás hűtő?

(#63597) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Sziasztok!

Olcsó CPU vízhűtést keresek, és rátaláltam a Thermaltake Water 3.0 Performer-re.
16-20 ezres árkategóriában ez megfelelő termék vagy van jobb ebben az árfekvésben?
Van valakinek tapasztalata ezzel?

Köszönöm.

(#63598) and1ao válasza Béka 3 (#63594) üzenetére


and1ao
őstag

A legnagyobb torony ami befér az szvsz Gammax s40 lesz vagy a kis Macho 120 is beférhet 150mm magas szóval ennek utánna kell mérni.

És vegyünk egy normális házat ha már az ilyen dolgokra van plusz költségünk.

(#63597) Watercolour.: Ennyi pénzért kapsz normális léghűtést is ezek a simpla radis egybevizek nem valami acélosak.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#63599) Watercolour válasza and1ao (#63598) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nem is tervezek extrém tuningot.
Ahogy a teszteket néztem, nekem bőven elég lenne ilyesmi teljesítmény.

(#63600) jim bcs válasza Béka 3 (#63594) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Deepcool Gammax S40 ~8k 143mm magas így bőven befér

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.