Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10551) Khelben válasza lajafix (#10550) üzenetére


Khelben
nagyúr

érdekes ízlésed van :DDD

(#10552) erdoke válasza Khelben (#10549) üzenetére


erdoke
titán

Max. folyamatos fordulatszámot írtam, de még ideiglenesnek is sok a 7000 szerintem. ;) Más kérdés, hogy az az 1.6-os motor, ami 3500-at forog GPS szerinti 142-nél, milyen végsebességre képes, szemben az ugyanitt 2400-at forgó 2-2.2 literes CR dízellel...

A legjobb aláírás a héten

(#10553) erdoke válasza lajafix (#10550) üzenetére


erdoke
titán

Elfelejtettem a nevét, de az új kupészerű Passat sokkal jobban néz (majd) ki, valószínűleg fehérben is.

A legjobb aláírás a héten

(#10554) Khelben válasza erdoke (#10552) üzenetére


Khelben
nagyúr

végsebességben az 1,6ost hasonlítsuk már az 1,6os dízelhez, ne a 2,2eshez, ha lehet...

(#10555) heno68 válasza erdoke (#10553) üzenetére


heno68
tag

Az EOS - ra gondolsz ?

Heno

(#10556) Grillo


Grillo
senior tag

Vagy a Siroccora?

(#10557) erdoke válasza Khelben (#10554) üzenetére


erdoke
titán

Csak a váltóbeállítás miatt írtam csak. Nyilvánvalóan azzal a váltóval az az 1.6-os nem tudja kifutni magát a legnagyobb teljesítményig ötödikben. Más kérdés, hogy ha az egy Focus, akkor így is sokat fogyaszt, tehát nem sokat ér a takarékosnak mondott hosszú ötödik... Furcsa módon egy 1.6 VVT Toyota Corolla (előző gen.) 6000-6200-nál futja meg a végsebességet, mégse fogyaszt többet autópályán (se).

A legjobb aláírás a héten

(#10558) erdoke válasza heno68 (#10555) üzenetére


erdoke
titán

Nem, közben megnéztem, a Passat CC-re gondoltam.

A legjobb aláírás a héten

(#10559) lajafix válasza Khelben (#10551) üzenetére


lajafix
addikt

olyan volt mint a rover 75ös kombi első ránézésre. Látnod kellett volna. (persze nekem is 2 sec jutott, 10 méterről.)

Rock'n Roll

(#10560) lajafix válasza erdoke (#10553) üzenetére


lajafix
addikt

valami ilyesmi vajszín volt.

Rock'n Roll

(#10561) Integra


Integra
titán

vérciki

1,6 tonna lett a hyundai:(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10562) dokar válasza Integra (#10561) üzenetére


dokar
addikt

ez nagyon nagy leégés a nissan részéről, főleg a reakcióra gondolok

extra - SEXRay

(#10563) Khelben válasza erdoke (#10557) üzenetére


Khelben
nagyúr

a focus sokat fogyaszt? ezt még nem hallottam senkitől :)
a fogyasztás amúgy is inkább a vezetési stílustól függ.
mondjuk nálam az 1,4-es fabia is 7,2-t eszik :D Corollát még nem próbáltam, másnál meg úgyse annyit eszik, mint amennyit nálam enne, sok értelme nincs hasonlítgatni.

(#10564) szepsuti válasza Integra (#10561) üzenetére


szepsuti
aktív tag

szemre se néz ki valami masszív autónak:) én nem csodélkozom rajta:)

(#10565) erdoke válasza Integra (#10561) üzenetére


erdoke
titán

A nagy V6-tal nem tartom soknak az 1,59 tonnát, különösen a méreteket tekintetbe véve (S80/Mondeo size). A 2.2 dízel Accord is 1520 kg + extra felszereltség.

A legjobb aláírás a héten

(#10566) Integra válasza erdoke (#10565) üzenetére


Integra
titán

lehet hogy nem tartod soknak, szerintem meg sportautónak sok:(
ez a baj a z-vel is. nagyon megy, de a le nem a sportosságot szolgálja, hanem hogy azt a bazi nagy testet elvigye

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10567) erdoke válasza Integra (#10566) üzenetére


erdoke
titán

A Hyundai kupé sose akart sportkocsi lenni, és ezt már az új a méreteinél tudni lehet. 282 centis tengelytáv, 180 centi fölötti szélesség a Z-nél? Sportos még lehet, ezt célozhatja az önzáró difi beépítése is.

A legjobb aláírás a héten

(#10568) t1 válasza dragonfx (#10532) üzenetére


t1
addikt

mi fordunk 6500(1.6)... haver meganja ( 1.6) az 6000 körül haver suzukija 7500(1.0) másik haver CRX (1.5) 6500 körül

[ Szerkesztve ]

(#10569) a_tesz válasza Integra (#10566) üzenetére


a_tesz
Korrektor

ez a baj, fel se tűnik senkinek, hogy 1.6 tonna. ezért az egy dologért szimpatikus nagyon, amit a mazda csinál, kár hogy mások nem nagyon követik ezt

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#10570) erdoke válasza lajafix (#10560) üzenetére


erdoke
titán

Érdekes, a konfigurátorban csak a "cukorfehér" nevezetű alapszínt találtam. :F

A legjobb aláírás a héten

(#10571) hobizoli válasza erdoke (#10487) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerintem a 2 literes turbos benzineshez nem lehet hasonlitani a turbodizel menetteljesitmenyet. Azert ami szinten van ~200 lo a dizelbol is -amit egy atlag "alap" 2.0 benzinturbos tud-, sot megy is ugy, az eszik is ugyanannyit gazolajbol.
A mai gazolajarak mellett meg...ezekbe mar nem lehet kannabol tolteni a occsobol valot.

hobizoli

több drón kell ;P

(#10572) lenox válasza hobizoli (#10571) üzenetére


lenox
veterán

Hmm, pl, vw passat 2.0 tfsi (ez ugye egy kis fogyasztasu a tobbihez kepest), 1463 kg, 0-100 7.6 sec, vegyes fogyasztas 8.1l/100km vs bmw 330d, 1600kg, 0-100 7.4 sec, vegyes fogyasztas 5.9l/100km? Szal szerintem ez tok hulyeseg, mitol lenne mas 200 loeronel, mint 100-nal?

(#10573) Integra válasza lenox (#10572) üzenetére


Integra
titán

ezt gondolom a marketingpropagandából másoltad ki, ugye?:)
már mint a golf tsfi vegyes fogyasztását... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10574) (Kolombusz) válasza Integra (#10561) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem is az, írtam is a múltkor, hogy a Nissan szégyene.
A reakciók meg no comment. Bár valószínűleg más cégek is ezt csinálnák, de akkor is...

(#10575) lenox válasza Integra (#10573) üzenetére


lenox
veterán

Passat, es igen, de nem a konkret szam a lenyeg, hanem az arany, marpedig szabvany szerint mernek a gyarak, ugyhogy azt ossze lehet hasonlitani. De ha tudsz jobb forrasbol, hajra, mindenesetre szerintem hulyeseg, hogy 100 lonal kevesebbet fogyaszt a dizel, 200-nal meg nem. De akar 300-nal is hulyeseg.

Ja amugy rajottem, hogy szar a bmw oldala, es valojaban a fenti adat a 325d, ami amugy 3 literes, es 197 loero.

(#10576) Integra válasza lenox (#10575) üzenetére


Integra
titán

az a golf nem megy el soha 10 liter alatt, még úgy se hogy le se padlózod:)
ezek az adatok akkora kamuk, hogy jááááj, semmi életszerűség nincsen bennük.
de a dízel fogyasztása is a muhaha kategória erősen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10577) lenox válasza Integra (#10576) üzenetére


lenox
veterán

Write-only modba kapcsoltal?

[ Szerkesztve ]

(#10578) Integra válasza lenox (#10577) üzenetére


Integra
titán

őőőőőőőőőő.... :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10579) Dumb válasza Integra (#10576) üzenetére


Dumb
senior tag

Barátom 530d-je 5,67-et evett egy 900 Km-es szakaszon, pályán, 120-140 között általában. Német nafta + hátszél lehetett, nem akartuk elhinni... Mondjuk gyárilag optimalizált ecu-ja van asszem. De összesen majd 1,9 t-ák voltunk sztem :) Átlagfogyija 7,5 körül van ált.

[ Szerkesztve ]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10580) lajafix válasza Dumb (#10579) üzenetére


lajafix
addikt

:)) kijelzőtuning! :)) 400 km-t toltátok közben és halál fáradtak voltatok, a 9es 5ösé folyt össze a szemetek előtt. :))!

Ezt kúton mértétek, vagy a fedcomp nyomta?

Rock'n Roll

(#10581) Dr. Ernő válasza lajafix (#10545) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Ha fene fenét eszik is akkor sem lehet a turbót elhanyagolni, szívót-szívóval, turbóst turbóssal…. Ez szívó-turbó hasonlítgatás szinte olyan mintha a 20 centis mini pumpa teljesítményét az 50 centis műhelypumpa teljesítményéhez hasonlítanánk.

(#10582) lajafix válasza Dr. Ernő (#10581) üzenetére


lajafix
addikt

A tudós körben, szigorú elméleti alapon természetesen. De a gyakorlatban mégis a szívóbenya és a Tádé között megy a nagy benzin - dízel vita.

Rock'n Roll

(#10583) Dumb válasza lajafix (#10580) üzenetére


Dumb
senior tag

Kúton! 3-szor is kiszámoltuk mert nem hittük el. De mondom, hátszél bejátszott szerintem, Ausztriában is voltak szélviharok azon a hétvégén. 50-100-as hát/oldal-szél is lehetett elég sokáig. És ugye tempomattal nem érezni, hogy mennyi gázt adsz éppen :)

160-nál 7-7,5 körül eszik egyébként.

[ Szerkesztve ]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10584) Rick4 válasza lajafix (#10582) üzenetére


Rick4
félisten

érdekes, Te kezdted itt magyarázni, hogy miért a turbóst a turbóshoz viszonyítom, mi az, hogy a gyakorlatban? most ha itt leírok valamit, akkor az mindenképp elmélet, nem? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10585) shaft72


shaft72
tag

Ha valakit érdekel ma megnéztem, 150-nél 3600-at forog a type s accord 6-ban :DDD

Ja nagyon büszke vagyok, hogy végre sikerült 600 fölött (egészen pontosan 653.2 km-t) megtennem mire kigyulladt a "szomjasvagyok" lámpa a műszerfalon. :D Eddig ez még a 600-at sem érte el soha. Mondjuk benne volt egy kb. 100km-es szakasz Fehérvár és Komárom között, 6-ban 80-al. :D Hófúvás és Kossuth rádió rulez :D

(#10586) Integra válasza shaft72 (#10585) üzenetére


Integra
titán

mit nem adnék egy hosszú hatodik fokozatért.... :O :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10587) lsc


lsc
nagyúr

Egy kis friss fogyasztási adat , 1.3-as Corolla /92-es 3 ajtós , 1 T önsúly , + két személy / a Szombathely - Győr /86 -85 főút/ 1-es 10-es főút Budapest , 2-es Dunakeszi , vissza M-1 Győr majd Szombathely /85 -86-os főút/ 540 km 7,02 -es átlag . Főutakon 90 - 110 közt , autópályám 130 körül aránylag dugómentes pesttel . A Corolla motorja 130 -nál 3900-at forog .
A mérés indulásnál teletankolva , visszaérkezésnél teletankolva .

Az élet kegyetlen .

(#10588) Integra válasza lsc (#10587) üzenetére


Integra
titán

lentebb linkeltem egy gyönyörű carinat
ha van valami ismerősöd aki szeretne egy megbízható forrásból származó hibátlan és ápolt darabot, akkor ajánld nekik nyugodtan!

meg is találtam

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10589) erdoke válasza lsc (#10587) üzenetére


erdoke
titán

Duplaklikk. Furcsa, hogy tizedmásodperces eltérést enged a fórummotor. :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10590) erdoke válasza lsc (#10587) üzenetére


erdoke
titán

Akkor óra szerinti 150-nél ott is simán megvan a 4300 rpm, ahol már kezd hangoskodni és fogyasztani. :)

A legjobb aláírás a héten

(#10591) lajafix válasza Rick4 (#10584) üzenetére


lajafix
addikt

Szvsz ez a topik elég gyakorlatias.
"a benzines a szemautók 95%-a szívó, a dízelek 95%-a meg turbós"
Persze ettől még lehet hasonlítani a tádét a tébével.

Ma is láttam egy elég szokatlan vezető-autó kombinációt: bordó Rönó megán CC jött velem szembe. A sofőr egy minimum 70 éves úr: csak fehér haj nem is őszül már, kicsit szódásüveg szemüveg, a korhoz járó ráncok. Mellete ült a babája, prémgalléros szövetkabátban kucsmaszerű fejfedőben egy minimum 60 éves hölgy. Gondolom nem a tegnapi E klubban jöttek össze. No így kell élni öregen! :)

Rock'n Roll

(#10592) lsc válasza erdoke (#10590) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet hogy magasabb is a fordulatszám , mentem már annyival vele , csak nem emlékszem az értékre . Azzal a tempóval biztosan nem ennyi lett volna az átlag .

Az élet kegyetlen .

(#10593) Rick4 válasza lajafix (#10591) üzenetére


Rick4
félisten

ok, de ha én két autót össze akatok hasonlítani a köbcenti kontra teljesítmény tekintetében, akkor túl sokat nem számít, hogy az egyikből mindenkinek van 3 db, vagy csak 100 db van az országban... :U

errefelé is volt a múltkor két érdekes, egyszer egy sl65AMG megy előttem 60nal, megelőzöm, az otp vezér ül benne, máskor egy 645ös bömbi,70 nel, megelőzöm benne a juhászból lett Stadler....minek ezeknek ilyen verda...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10594) Dumb válasza Rick4 (#10593) üzenetére


Dumb
senior tag

Státussszimbólum :) /mint nekem az állócsillag, mindig ki-be rakosgatom, ha leparkolok :B /

Ez igen :D [link]

[ Szerkesztve ]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10595) lajafix válasza Rick4 (#10593) üzenetére


lajafix
addikt

"túl sokat nem számít, hogy az egyikből mindenkinek van 3 db, vagy csak 100 db van az országban... " Aha. :D

"minek ezeknek ilyen verda"
a luxus fogyasztás jó hatása a felhalmozott lé visszacsorgatása a prolibbaknak. :)

Tegnap elgyalogoltam egy sorompó felengedésére váró ML 63 AMG merci 'dzsip' mellett, fekete fényezés, világos bőr belső, hátsó rész lesötétítve, alapjáraton is diszkrét morgás jelzi a kutyafittyet. Benne ül 'nagyfiam' egy szál póló+kopott farmer párosban és telefonál: bal kézben a fülére szorítva. No én az ilyeneken akadok fel.

Rock'n Roll

(#10596) Rick4 válasza lajafix (#10595) üzenetére


Rick4
félisten

vasúti átjáróban leengedett sorompónál várakozva teljesen szabályos kézben tartott telefonnal telefonálni...nem tudom, mi volt ezel a gondod...ja, hogy Te gyalod voltál... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10597) lajafix válasza Rick4 (#10596) üzenetére


lajafix
addikt

nem a Kresz szabályozására gondoltam, hanem a stílusra. 20 milliós autóban nem telefonál a sofőr kézzel.

Rock'n Roll

(#10598) erdoke válasza lajafix (#10597) üzenetére


erdoke
titán

Tipikus, hogy 15-25 millás autókban nem futja 15-25-ezres handsfree megoldásra. Mentségükre legyen mondva, hogy többségük automata, így jobb kézzel "telózhat" a gazdi. :(

A legjobb aláírás a héten

(#10599) erdoke


erdoke
titán

Lehet, hogy égő, de nekem ez a közép Suzuki kifejezetten tetszik. :F :B
Bárcsak itthon gyártanák, akkor jó ára is lenne, 2 év múlva talán bevállalnám a Fiat új dupla turbós dízelével.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10600) dabadab válasza erdoke (#10598) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ilyen autokban raadasul a BT kihangosito jo esellyel az alapfelszereltseg resze. Szoval lehet, hogy van nekik, csak nem sikerult beuzemelni :)

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.