Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11701) Harti válasza Rick4 (#11700) üzenetére


Harti
senior tag

Na megtaláltam végre a régebbi beszélgetésünket, akkor nem ezt a gyári méretet mondtad hanem ezt: "a gyári gumiméret 185/65R14-es"! Most melyik a jó? :)

(#11702) Rick4 válasza Harti (#11701) üzenetére


Rick4
félisten

ehh, már én is belekavarodok..akkor ezt írtam:
szerintem ez a 185/65 nem épp a legjobb tulajdonságú gumi, relatíve keskeny, és ballonos. a gyári gumiméret 185/65R14-es, ehelyett lazán fel kellett volna tenni a 195/50R15-öst, már ha az előző tulaj egyáltalán tisztában volt a váltóméret fogalmával

akkor helyesbítek, ha most 15-ös felnid van, akkor 195/50R15-ös gumit nézz rá, az a váltómérete a gyári 185/65R14-nek...csak megvan.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11703) Harti


Harti
senior tag

Felhivtam az Opelt és megkérdeztem a gyári méretet!

Az én kocsimra 185/65/R15 vagy 195/60/R15 a gyári méret!

Nézem a linket amit adtál, amik árban beleférnének azok a következők:

FULDA DIADEM LINERO
BARUM Brillantis
SEMPERIT Comfort Life
KLÉBER DYNAXER HP2
BFGOODRICH Profiler 2
FIRESTONE Multihawk

Teljesen rátok bízom magam mert fogalmam sincs melyik márka vagy típus a jó ezek közül! :F

(#11704) Rick4 válasza Harti (#11703) üzenetére


Rick4
félisten

én innen néztem a gyári méretet: [link] az opelnél ki volt az, aki az infót adta? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11705) feel good


feel good
aktív tag

Az összes "tyúningasztrára" 195/50/15-öt raknak, valószínűleg tényleg az a váltómérete.

[ Szerkesztve ]

(#11706) erdoke válasza Rick4 (#11697) üzenetére


erdoke
titán

Gyári nagyon peres gumik voltak alatta (225/45 R17)...
Indulok fényképezni, este nem volt értelme. Szerencsére más nem sérült, csak a gumi, nameg a szokásos futómű beállítás kellett még.

A legjobb aláírás a héten

(#11707) erdoke válasza Harti (#11703) üzenetére


erdoke
titán

Ezek közül a Klebert ismerem, szerintem az áráért kifejezetten jó vétel.

A legjobb aláírás a héten

(#11708) erdoke válasza erdoke (#11706) üzenetére


erdoke
titán

B@sszus, leaszfaltozták délelőtt azt a szakaszt. :Y
Szerintetek 3 felnőtt tanú és a szerviz munkalapja elég, ha fénykép már nem készíthető?

A legjobb aláírás a héten

(#11709) Eagl3 válasza erdoke (#11708) üzenetére


Eagl3
veterán

Egy próbát mindenképp megér.

(#11710) Harti válasza Rick4 (#11704) üzenetére


Harti
senior tag

Az Opel Szunát hívtam fel, a szervízes emberük mondta!

(#11711) Harti válasza erdoke (#11707) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi, akkor a Kléber mellett egy pozitív vélemény eddig!:)

(#11712) Rick4 válasza erdoke (#11708) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem ez innentől már duplán bukta...[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11713) Macka válasza erdoke (#11706) üzenetére


Macka
veterán

Milyen Accordod van? ( Nekem egy 2000. Type-R és egy 2005. évi Civic van. )

(#11714) erdoke válasza Rick4 (#11712) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, ez alapján nem egyértelmű. Tanúim vannak, munkalap is a szervizből, és persze a sérült gumi is megvan.
Fényképezés telefonnal sötétben reménytelen volt, rendőrt pedig ne kelljen már hívni ilyen ügyek miatt. :F

A legjobb aláírás a héten

(#11715) erdoke válasza Macka (#11713) üzenetére


erdoke
titán

2008. Sport SE dízel.

A legjobb aláírás a héten

(#11716) Rick4 válasza erdoke (#11714) üzenetére


Rick4
félisten

sajnos pedig a rendőr szava ért volna igazán valamit....ott nem merül fel az, hogy összebeszéltetek...ha az ügyvéd 5 kérdéssel belezavar, annyi.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11717) Macka válasza erdoke (#11715) üzenetére


Macka
veterán

Grat. Wundebá.... :R :R

(#11718) lorcsi


lorcsi
veterán

(#11719) Rick4 válasza lorcsi (#11718) üzenetére


Rick4
félisten

nem rossz, csak kicsit régi.. ;) [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11720) Integra válasza erdoke (#11692) üzenetére


Integra
titán

pfffffffffff:(
sajnálom, remélem fotó készült, aztán go2 közútkezelő vagy hova is...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11721) nemma válasza lorcsi (#11718) üzenetére


nemma
addikt

Ááá, de állat! :D
Adatok nincsenek róla?

(#11722) dragonfx válasza erdoke (#11714) üzenetére


dragonfx
veterán

de kellett volna aza biztos ahogy rick is mondta így elég esélytelen sajnos. :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11723) Viszlát válasza Harti (#11703) üzenetére


Viszlát
addikt

Van ott Pirelli P5000 is 10.290-ért.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11724) Integra válasza Harti (#11703) üzenetére


Integra
titán

toyo proxes t1-r
nem sokkal kerül többe, de fényévekkel veri ezeket
erős, tapad, peremvédős, talán picit zajos
nagyon jó az ár/érték aránya

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11725) dragonfx


dragonfx
veterán

Ma láttam egy gts astrán brillant r6 br felnit..istenállatul néz ki...ilyen fényes fém+króm hatású, picit titánszínű.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11726) Viszlát válasza Integra (#11724) üzenetére


Viszlát
addikt

Lassan nekem is gondolkodnom kell, 60e felett járok a Dunloppal...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11727) Macka válasza Integra (#11724) üzenetére


Macka
veterán

Egyetértek.Nekem is iyen van az Accordon 225/40 -es. Hihetetlen mit bír száraz úton. Vizesen még nem néztem szélsőséges igénybevétel mellett...

(#11728) Viszlát válasza Macka (#11727) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem hangos? Az ilyen erős V mintázatúak általában rohadék hangosak.

Tyű, ez de szép:

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11729) Rick4 válasza Viszlát (#11728) üzenetére


Rick4
félisten

könnyen kiderül, csak tedd oda a füledet a monitohoz jó közel..... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11730) Macka válasza Viszlát (#11728) üzenetére


Macka
veterán

Nem a leghalkabb, de az olyanokat, mint én nem igazán érdekli. 8000-es fordulaton úgysem hallani... :)

(#11731) Viszlát válasza Macka (#11730) üzenetére


Viszlát
addikt

Jajj ezek az Accordosok :) Engem idegesít, hogy zümmög, talán a zenészfül teszi :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11732) Macka válasza Viszlát (#11731) üzenetére


Macka
veterán

Lehet... :)

(#11733) Integra válasza Viszlát (#11728) üzenetére


Integra
titán

ez yoko asszem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11734) Vandit.


Vandit.
addikt

Nah eljött az idő, hogy lassan autót vegyünk a párommal. Első autó lesz.
Van többféle alternatíva. 1.5 körül kéne lennie inkább kevesebbnek.
Honda civic 1.4-es 96-os évjárat körül
E36-os BMW 94-től felfelé
4-es Audi 98 körüli
4-es Golf 98 körüli
Opel Astra
Ford focus
Melyik lenne jó első autónak, friss jogsival, minden szempontot figyelmbe véve? És azt is, hogy a szervízelés olcsóbb lenne.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#11735) feel good válasza Vandit. (#11734) üzenetére


feel good
aktív tag

Focus!

ja, vegyél olcsón fenntartható amerikait, minimum 3 literes motorral, tizenöt literes városi fogyasztással, lassú automata váltóval :W

[ Szerkesztve ]

(#11736) Rick4 válasza Vandit. (#11734) üzenetére


Rick4
félisten

szervizelés miatt vegyél amerikait, egy fékbetét készlet 2500ft, monroe gázos lengéscsillapító első pár 6000ft, hátsó pár 5000 ft, bármit megkapsz az európai gépek alkatrészárnának töredékéért. nem mellékesen a magyar mentalitás miatt az amcsi verdák is lényegesen kevesebbért vehetők meg, mint amennyit érnek. ;)

aztán majd jönnek a többiek, és elmondják ők is..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11737) Khelben válasza Vandit. (#11734) üzenetére


Khelben
nagyúr

ebből az astrát meg a focust olcsó fenntartani, viszont astrát ne vegyél, ha jót akarsz.
focusból konkrétan tudok egy eladót, lásd lenn :K

(#11738) Macka válasza Vandit. (#11734) üzenetére


Macka
veterán

Mivel japán- fun vagyok, ezért Honda. De a Focus a legreálisabb döntés.

(#11739) Vandit.


Vandit.
addikt

Kösz mindnekinek.
De nem csak a fenntartás számít, hanem a felszereltség, kényelem és a biztonság is.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#11740) nemma válasza Macka (#11738) üzenetére


nemma
addikt

Jójó, de kérlek: FAN. Tudod, a fanatic szóból... ;)

(#11741) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Honda Accord
Ehhez mit szoltok, szerintettek jo döntes lenne megvenni? :U

"Later Nerd!"

(#11742) dragonfx válasza Vandit. (#11739) üzenetére


dragonfx
veterán

e36ot 95től vegyél akkortól ujjult adolog.(védelmi rendszer meg elektronika más.meg a vanos is nemréggel előtte van benne).320i elég is ;) .9es fogyival számolhatsz normál körülményke közt alkatrészt meg tudsz szerezni sok helyről változó árakon.1.5é már kapsz ilyet bőven ami nagyon fain, és nem is kell semmit rá költeni. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11743) Bull Boss válasza Vandit. (#11739) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Én szivem szerint a G4-et ajánlanám, mert ismerem a tipust és egy bevált széria. Csak annyi a gond vele, (de szinte minddel), hogy ebben az árkategóriában korban és állapotban nem biztos, hogy könnyen találsz megfelelőt. Én mindigis azt ajánlom akár kezdő vezető akár gyakorlott, hogy minél újabb autót és minnél kevesebb kilóméterrel. Ezek az autók amiket irtál 1,5m körül kezdődnek (lehet olcsóbb is de mint minden használt autóra előbb utóbb úgyis rá kellesz költeni annyit, mint ami szép állapotú és megkérik az árát. Tehát kevés km, minnél fiatalabb és minnél elterjedtebb legyen. Utálok ilyet mondani, de én a helyedben beruháznék egy Új Swift, vagy Ignisbe... motorban kategóriájában szinte verhetetlen. ;)

(#11744) Khelben válasza Vandit. (#11739) üzenetére


Khelben
nagyúr

hát az opel astrától meg a honda civictől se kényelmet, se biztonságot ne várjál.

(#11745) Viszlát válasza Vandit. (#11739) üzenetére


Viszlát
addikt

Szánj rá egy hétvégét és próbáld ki az összeset. Itt bárki írkálhat, akár egy kirívó rossz tapasztalat kapcsán is, ami egyáltalán nem jelenti azt, hogy azzal rosszul járnál, csak ő megszívta, ami meg bármilyen autóval előfordulhat. Egyébként én Astra vagy Focus között választanék, és e kettő közül is az Astrát, csak annál nagyon kell figyelni, hogy ne egy volt cégeset fogjál ki, de egy gyakorlott szem azt úgyis hamar kiszúrja. A focusokkal nagyon sok a baj, bár nem drága a szervízelése, de hát akkor is bosszantó...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11746) Khelben válasza Viszlát (#11745) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt bárki írkálhat, akár egy kirívó rossz tapasztalat kapcsán is.....A focusokkal nagyon sok a baj

Aha... hány focusod is volt? :)
Bár, kinek mi a sok, végül is egy 9 éves autónál lehet sok a 13ezer forint, amit eddig meghibásodásra költöttem :D

Persze ez meg kirívóan jó tapasztalat, de érdekes módon az ADAC statisztikákban még mindig elég elöl van a focus I, az astrát meg nem látom sehol :D

(#11747) Viszlát válasza Khelben (#11746) üzenetére


Viszlát
addikt

Az aláírásod látva nem csodálom, hogy nem sikerült értelmezni amit írtam... Mindenesetre pont azt fejtegettem, hogy nem drága az alkatrész hozzá, így nem igazán értem mit akarsz ezzel a 13 ezer forinttal.

Mellesleg unokatestvérem Ford szervízben dolgozik, talán nem haragszol meg ha az ő gyakorlatban szerzett információi számomra többet jelentenek, mint akármilyen statisztika, meg egy eladni kívánó tulajdonos hőbörgése :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11748) Integra válasza Vandit. (#11734) üzenetére


Integra
titán

attól függ mi a fontos NEKED.
ha megbízhatóság és sportosság, hajtáslánc, mechanika, akkor civic
ha racionalitás, konzervativizmus, semlegesség akkor inkább a foki

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11749) Viszlát válasza Integra (#11748) üzenetére


Viszlát
addikt

Ajánlj légyszíves valami jó gumit 50ezerig, ha ráérsz. :)

Szempontok: kibírjon ugyanígy legalább 60-70ezret mint a Dunlop és legyen halk, minél halkabb.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11750) Integra válasza Viszlát (#11749) üzenetére


Integra
titán

mekkora méretben?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.