Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11651) Boxer001 válasza Hybryd (#11650) üzenetére


Boxer001
veterán

Elnézést kedves észt használni tudó fórumtárs, de engem hidegen hagy a technika, amit belepakolnak (ami nyilván maga lesz a csúcs és eladási rekordokat fognak ezzel döntögetni), mert ez akkor is bűnronda, mint ahogy az eddigi nyomorék dácsiák. Vedd meg helyettünk is ezt a csodát! :R

(#11652) Rick4 válasza piadex2 (#11648) üzenetére


Rick4
félisten

ha csak felületi rozsda van, akkor lecsiszolják azt a részt, lekezelik, és az egész elemet újrafújják, szerintem normális munka egy kisebb elemnél 10-25K körül van, és ez még nem drága. De pl ha sárvédőívet, vagy a komplett elemet kell cserélni, lehet több is, érdemes körülnézni, pl: használt első sárvédő nem hinném, hogy egy tizesnél több lenne..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11653) Integra


Integra
titán

tegnap mentem egy szerintem majdnem full extrás piros proceed-del.
1.6 benyás volt.
hát ez valami piszkosul szép és jól összerakott autó lett!!!
ok, semennyire se megy, mert harmatosan kevés ez a motor ekkora autóba..
de ahogy össze van rakva, hogy ennyire semmilyen és mégis ízléses és nyugtató...
sok kategória társat simán lepipál, nagyobb neveket is, bátran lehet ezt az autót venni, ilyen kiaban ülni nemhogy ciki, épp ellenkezőleg!

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11654) Khelben válasza Integra (#11653) üzenetére


Khelben
nagyúr

azért én megnézném majd azt az összerakottságot mondjuk 120ezer km múlva :)

(#11655) Integra válasza Khelben (#11654) üzenetére


Integra
titán

ez európai autók minőségének tekintetében én ettől a kérdéstől egyáltalán nem félek...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11656) erdoke válasza Khelben (#11654) üzenetére


erdoke
titán

Persze, tudjuk, a Focus sokkal jobb. Még ha nem is vezetted mindkettőt. ;]

Integra,
A 2 literes viszont csak a legmagasabb felszereltséggel kapható, és ott már sokakban felötlik, hogy nagyobb márkát, vagy akár nagyobb kategóriát vesznek. Persze az alacsonyabb felszereltség és a kevesebb garancia kárára, de valahol mindig kell kompromisszumot kötni, még 10 vagy 15 milkából is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#11657) Khelben válasza Integra (#11655) üzenetére


Khelben
nagyúr

tegnap épp nálam érte el az egyik céges fabia a 125ezret, 4 éves, kb annyira tűnik összerakottnak, mint újkorában, semmije nem zörög belül.

(#11658) erdoke


erdoke
titán

Egész pofás a Vectra-utód. Lesz összkerekes változat is, újak a dízelmotorok. Nagy kérdés a váltó, azt az általam vezetett Opelek 100 %-ában utáltam eddig. Igaz, az OPC állítólag mindig is jó volt, de az kimaradt, és egyébként se kellene sportmodell ahhoz, hogy normálisan tudjon váltani az ember...

A legjobb aláírás a héten

(#11659) Integra válasza Khelben (#11657) üzenetére


Integra
titán

és most hova szarjak?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11660) Integra válasza erdoke (#11656) üzenetére


Integra
titán

igen, az árát azért elég optimistán lőtték be:)
viszont a kombi úgy tűnik jól fogy az 1.4-es motorral.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11661) Integra válasza erdoke (#11658) üzenetére


Integra
titán

corsa opc-vel mentem, az diszno nagyon:)
bár a bazi nagy kerekek tök feleslegesek rajta és csak visszavesz a teljesítményből

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11662) hobizoli válasza Integra (#11661) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Lehet a fek miatt akkora az, nem? Szoval pl nem fer fel ra kisebb az elso fektarcsa miatt.

hobizoli

több drón kell ;P

(#11663) aesir válasza hobizoli (#11662) üzenetére


aesir
veterán

Igen azért. És ha vissza is vesz a nagyob kerék a teljesítményből, azt nemigen lehet észrevenni rajta. Kegyetlen az a kiskocsi:)

Van saját életem...

(#11664) Eagl3 válasza erdoke (#11656) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen. Ha jól emlékszem 5.9 Milla a 2000-es. Az elég húzós és nem túl jó teljesítményű. 10 felett van 100-on, 8-10l es fogyasztás városban... erre az én másfél tonnás gépem is bőven képes, sőt...

(#11665) Eagl3 válasza erdoke (#11658) üzenetére


Eagl3
veterán

Már túlzottan egy formavilágra épül az autógyártás nagy része szerintem.

(#11666) erdoke válasza Eagl3 (#11664) üzenetére


erdoke
titán

A gyári adat egy dolog. Ha a 126 LE és 157 Nm 1.6-os 10,8 mp alatt van százon, akkor a 143 LE 186 Nm 2 literesnél a 10,3 mp érdekesen hangzik. Elvileg 80 kg a különbség, azonos felszereltség mellett biztosan nincs még ennyi se. A 2 literesnél ráadásul ugyanannyi a gyári érték manuális és automata váltóval, míg az 1.6-osnál van fél mp hátrány automatával.
A 8-10 l-es fogyasztás nekem 1.6-os motorral is megvan városban, tehát ha annyit tud a 2 literes, az kiváló. :D
Egyébként 5,75 milla a benzines TX procee'd, de az se kevés. Más kérdés, hogy a versenytársakhoz képest jó.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#11667) Eagl3 válasza erdoke (#11666) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha gyorsulás szempontjából nem szabad bízni a gyári értékekben akkor fogyasztás szempontjából sem :D

(#11668) Rick4 válasza erdoke (#11666) üzenetére


Rick4
félisten

kérdés, az az "elhanyagolható" 80 kiló hány %-a a telsen tömegnek, mert ha 2-3, akkor tényleg nem számít, ha 10-15, akkor már érezhető. a gyorsulás váltóáttételtől is függ, meg az sem mindegy, a 100-ig 1-et, 2-t, vagy 3-at kell váltanod...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11669) Dumb


Dumb
senior tag

Ehhez képest az itthoni árak? [10.000 km-es Corolla]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#11670) erdoke válasza Rick4 (#11668) üzenetére


erdoke
titán

Az egyik 1250 kg, a másik 1330, de ha felszereled az 1.6-ost is a TX-nek megfelelően, akkor szvsz feleződik a különbség. A váltó meg ugyanaz az ötös lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#11671) Integra válasza aesir (#11663) üzenetére


Integra
titán

na azért nem 330as fék van rajta, én simán visszavennék legalább egy collt belőle:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11672) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Végülis tüzetes átnézés után én magam is észrevettem, hogy az egész kasztni egy kicsit meg van csavarodva, úgyhogy végül elálltam a vételtől.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#11673) lenox válasza erdoke (#11656) üzenetére


lenox
veterán

Mintha valami ilyesmirol mar olvastam volna valahol, csak akkor meg a kiat vedted nagy erokkel... Hat nem ezt mondtam en is? Na mind1...

(#11674) lenox válasza Integra (#11635) üzenetére


lenox
veterán

Ez se rossz...

(#11675) erdoke válasza lenox (#11673) üzenetére


erdoke
titán

Akkor kategórián belül hasonlítottuk, és én csak a dízel TX kombit voltam hajlandó komolyan venni. Abszolút nem vagyok célcsoport az ötös váltóval szerelt 2 literes benzines, ráadásul 3 ajtós járgányoknak. Márkától függetlenül valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy valaki kiadjon 5,5 millát ilyenre, de nem vagyunk egyformák...

A legjobb aláírás a héten

(#11676) Rick4 válasza piadex2 (#11672) üzenetére


Rick4
félisten

nem lehet, hogy csak fent volt az egyik kerék padkán? ;] :DDD mert akkor tényleg csvarodik.. hogy láttad azt a csavarodást?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11677) Rick4


Rick4
félisten

na, ki mondja meg, ez milyen márkájú autó?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11678) t1 válasza Rick4 (#11677) üzenetére


t1
addikt

Saab? :U

(#11679) Rick4 válasza t1 (#11678) üzenetére


Rick4
félisten

hja. honnan jött le? :C

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11680) t1 válasza Rick4 (#11679) üzenetére


t1
addikt

a formából, ránéztem és egyből a saabra gondoltam :)

(#11681) Rick4 válasza t1 (#11680) üzenetére


Rick4
félisten

bazz, és tényleg... :C

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11682) #16741888


#16741888
törölt tag

Gyerekek,
kintvoltunk a Ligetbe, sétálunk-sétálunk egyszercsak hátul a műlyégpálya felöli úton megpillantjuk a 4 Mitsut.:D

Egyből közelmentünk haverral, fotózzuk őket nagyba, hirtelen megjelennnek a pilóták, úristen mondom. Lehetett őket fotózni, autogramm minden. Teljesen közvetlenül. Nagyon nagyot csalódtam pozitivan az egész Mitsu csapatba, kvázi világsztárok és full közvetlenül kezetfognak mindenkivel, meg hagyják magukat fozóni stb. a felhajtástól távol az átlagemberekhez közel. Ez nem mindennapi, nekem emberileg nagyon szimpik lettek.

(#11683) Integra válasza #16741888 (#11682) üzenetére


Integra
titán

este is simán lehetett fotózni a népstadion szállónál a gépeket meg lehetett traccsolni a szervizesekkel pilótákkal, teljesen lazák:)
láttam ktm-es párt, jöttek aréna plázából, a csajnak a pali mögött mindkét karjára 4-4 tescos zacsi felhúzva, úgy nyomták a szállodához:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11684) Macka


Macka
veterán

Pár nappal ezelőtt voltam erre pedál-felrakás kérdéseben.
Jelentem, sikerült, köszönöm még egyszer...

[link]

(#11685) erdoke válasza Macka (#11684) üzenetére


erdoke
titán

Ráragadt pár kék hungarocell golyócska, azokat majd szedd le azért. ;) :P

A legjobb aláírás a héten

(#11686) Macka válasza erdoke (#11685) üzenetére


Macka
veterán

Már én is gondolta rá...

(#11687) stangli válasza Integra (#11635) üzenetére


stangli
senior tag

vazzz :D ez a sebváltó istenkirálycsászárság :R

(#11688) #16741888 válasza Integra (#11683) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ez így van:), teszek fel majd képeket ha megjavul a netem.

Legnagyobb arc csapat, Gordon és társulata:)), mintha a Pecsából jöttek volna egy koncentről.:)) Kurvajó arcok, mind feketében, vidámak, poénkodnak.:D
Haverral ezt beszéltük verseny után ezekkel kéne egy buliba összefutni.:DDD

Ugye Jim Beam Black mint szponzor, alap.:DDD Szerintem ezek verseny alatt se isznak tisztán semmit.:DDD

(#11689) piadex2 válasza Rick4 (#11676) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Abból gondoltam, hogy meg van csavarodva a kasztni, hogy horpadást, sérülést sehol sem láttam, azonban valamilyen okból kifolyólag a motorhát tető 1-2 centivel túllógott a bal első fényszóróbúrán. Ebből gondoltam, hogy valami komoly kasztni defektről lehet szó.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#11690) Rick4 válasza piadex2 (#11689) üzenetére


Rick4
félisten

ez pedig még önmagában semmit sem jelent, lehet maga a motorháztető is csavarodva, vagy csak cserélt volt, de lehet, hogy rögtön az elejnél már volt valami gond... a kasztni csavarodását onnan látod, hogy az ajtók nem állnak jól alul a küszöbnél, és felül a tetőnél.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11691) Viszlát


Viszlát
addikt

Lehet már volt... vajon hány csillagot kapott :F

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11692) erdoke


erdoke
titán

Iszonyat peches vagyok az Accorddal. Tegnap este akkora gödörbe hajtottam a jobb első kerékkel, mint egy dézsa. A széle pedig jól kivágta a gumimat. :O
Útfelújítás volt, éppen fékeztem a felmarás végén a peremen áthaladásra, amikor elkaptam a zúzalékkal félig telt lyukat. Akkor már 50-60-nal mentem a 60-as táblánál, úgyhogy megyek fényképezni a gödröt, és megpróbálom behajtani az útkezelőn. A futómű még bevizsgálás alatt. :(

A legjobb aláírás a héten

(#11693) lorcsi válasza erdoke (#11692) üzenetére


lorcsi
veterán

el tudtál még hajtani a helyszínről vagy autómentő kellett?

(#11694) Boxiné válasza erdoke (#11692) üzenetére


Boxiné
tag

Basszus, ez iszonyat bosszantó. Szerinted van rá esély, hogy fizet valaki is valamennyit? :U

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#11695) Macka válasza erdoke (#11692) üzenetére


Macka
veterán

A hazai utakra nem autó kell, hanem traktor....

(#11696) feel good válasza erdoke (#11692) üzenetére


feel good
aktív tag

Nem kizárt, hogy fizetni fognak!
Csak jól kell dokumentálni a dolgokat.

(#11697) Rick4 válasza erdoke (#11692) üzenetére


Rick4
félisten

remélhetőleg a gyári méretű felnik- gumik vannak alatta, abba szeretnek belekötni ha nagyon peres a gumi.. :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11698) dragonfx válasza erdoke (#11692) üzenetére


dragonfx
veterán

kifizetik ha odateszed magad de készülj fel egyharcra velük..kb 2-3 hó után láthatsz belőle zsét..addig privát kesből meghitelezheted nekik :W

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11699) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

A héten már tényleg vennem kell nyári gumikat, a múltkor ajánlottatok párat de már nem igazán találom a forumban!

Nem kifejezetten tipusra hanem márkára lennék kiváncsi hogy mit ajánlotok vagy mit nem ajánlotok egyáltalán!(Pirelli, Michelin ezek gondolomalap hogy jöhetnek)

Opel Astra G -re lesz, nem kell versenygumi:), max 110-et szoktam menni a kocsival, ezen határon belül kellene nekem valami megbízható gumi 185/65/R15 méretben, bár valaki nemrég mondta hogy ez sz@r rá(nemtom miért magyarázzátok meg plz, a téli gumik ilyenek amik most rajta vannak) árban 50k körül tudok rászánni!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11700) Rick4 válasza Harti (#11699) üzenetére


Rick4
félisten

a múltkor is leírtam, az autód gyári gumimérete 195/50R15, tehát célszerű lenne ebben gondolkodni, az, hogy az előző tulajt nem érdekelte, milyen való rá, és rátett valamit, még nem jelenti azt, hogy neked is követned kell. ha most 185/65R15-ben gondolkodsz, a kettő között több, mint 7% átmérőkülönbség van, ami jóval több, mint az általánosságban elfogadott 3%. A gyári méretből ebből 50K/4db-ig elég bő a választék.[link] érdemesebb megvenni a márkásabbat, 10ezren nem múlik, egy fékezésnél ha 5 centivel hamarabb állsz meg, vissza is jött bőségesen.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.