Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11301) aLávaló válasza Integra (#11299) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Szia!
Látom hangszigeteléssel foglalkozol vagyis inkább rezgéscsillapítást akarsz csinálni.
Ajánlom ezt az oldalt:
[link]
meg ezeket is
[link]
[link] Soudaband szalag
Én egy Civicet akarok a fentiek valamelyikével kibélelni legalábbis az ajtókat esetleg a mocitetőt. Én főleg menetzaj csillapítás céljából, amit a derék japán mérnökök nem használtak sokat még a 6. gen esetében. :( A tűzfal lenne az igazi de nincs kedvem lebombázni a fél autót. Azt mondják a fentiek az árukhoz képest tűrhetőek, bár nem érnek fel biztosan a dynamat-tal. Arra egyelőre nem telik vagyis inkább nem akarok áldozni annyit rá.

Ez csak egy ötlet amit nem kell megfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#11302) BlacKSouL válasza Rick4 (#11298) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez a standard méret a Jazz/City sorozatra..
Ja, persze, olyan nagy autóból nem is látni ezeket.. :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#11303) feel good válasza Rick4 (#11298) üzenetére


feel good
aktív tag

Nekem is beszóltál egy ilyet, nekem se esett jól..
A tiéd Rába Steiger, amire három méteres kerék kell, vagy mi a rosseb?

(#11304) Integra válasza aLávaló (#11301) üzenetére


Integra
titán

hát mi tagadás, a 6 gennél sem erőltették túl magukat az ajtópanelekkel a japók, magyarul semennyire sem. na de mindegy is, ezek az autók nem erről szólnak:)
ha csak a zajcsillapítás a lényeg, akkor nem kell dynamat, annyit nem ér meg pusztán az, hogy csönd legyen. az a baj, hogy a dynamat extreme az tényleg külön kategória...
van egy féle ami még drágább ennél is, és van egy ami noha olcsóbbar jön ki m2-re, de sokkal többet kell belőle venni.. szóval marad a dynamat.
vedd fel velük a kapcsolatot és kérdezz bátran tőlük: [link]
én most kértem ajánlatot tőlük a két ajtó külső borítólemezének a komplett bélelésére extreme-mel. igazság szerint akár magam is megcsinálnám, de tudom hogy milyen kurva nagy szopás ez, meg szétvágott kezek etc... és ezt az egyet lehet, hogy megcsináltatom szakértőkkel. a többit már magam szerelem bele:)
ők tudnak ésszerű alternatívát is mondani ha érdekel. sok hondát ők csinálnak.

a surányi fórumán elég durva árakat mondanak az extrem-re ha olvasod..
ki az importőr? mert ha egy lap valóban ennyi, akkor amiket én láttam, ott iszonyat drága.. és meglehet sokkal jobb áron is kapni...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11305) BlacKSouL válasza feel good (#11303) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nyugi, neki az óriásülés meg a 285/75-ös gumi az orrát is magasabbra emeli ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#11306) feel good válasza BlacKSouL (#11305) üzenetére


feel good
aktív tag

:D

(#11307) bobsys válasza Integra (#10792) üzenetére


bobsys
addikt

Na mi lett a váltózárral ?
Ismeros 6 eves swiftjét szombat este lopták el, ráparáztam, hogy a majd 4 millás új autónak is lába kél
riasztó + uv gravir + egy rejtett mechanikus kapcsoló már le van zsirozva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11308) bobsys válasza Integra (#11287) üzenetére


bobsys
addikt

ejha, szép darab :W

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11309) tbs válasza bobsys (#11307) üzenetére


tbs
addikt

Újautó, tesó..? :C Miről maradtam le már megint?!?

Nohát! Jóaz..! Grat. Jó magas az ex-tepsidhez képest, mi..? Kész SUV! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11310) bobsys válasza tbs (#11309) üzenetére


bobsys
addikt

egy sx4ről, legyorsullak vazze :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11311) bobsys válasza tbs (#11309) üzenetére


bobsys
addikt

az én tepsim maradt ahhoz nem nyulhat :) (azt másra szeretném nyáron cserélni) , az ővét adjuk le, nagyon tetszik neki, hogy magas autót kap, jobban bejön neki mint a jazz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11312) dokar


dokar
addikt

hű de sok egyforma avatar :D

extra - SEXRay

(#11313) tbs válasza bobsys (#11311) üzenetére


tbs
addikt

Jaja, az SX4 konvecionális autóforma, nem egy cipősdoboz. :K

Elnézést, aszittem tepsicsere. :B Mit szeretnél..? Hjundáj Kupé..?

(#11314) bobsys válasza dokar (#11312) üzenetére


bobsys
addikt

ilyen az mikor a tesok beszelgetnek, csak azt nemtudom melyikunk a balabbik meg jobbik oldal :)

tessó: ofkorsz valami másik tepsit vörös recaro gyereküléssel :DDD , meglátjuk amúgy vagy rsx vagy itr vagy ha iden is kirugnak akkor megint napolom

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11315) tbs válasza bobsys (#11314) üzenetére


tbs
addikt

No, ne politizáljunk mán itt is..! :DDD Amúgy a jobb én vagyok. Ez köztudott, tesó! ;]

Kíváncsi leszek rá erősen..! :K

[ Szerkesztve ]

(#11316) bobsys válasza tbs (#11315) üzenetére


bobsys
addikt

neszójjá be automatás hondás, mondtam má legyorsullak kiccsávó :D

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11317) Integra válasza bobsys (#11307) üzenetére


Integra
titán

kapott egy multilockot meg egy belülről nyitható motortérzárrat is.
hogy hogy néz ki? pfffffffffffff....
a váltózár még ok, de én már a stift tartót se csavaroztam volna fel, hanem kesztyűtartóban tárolnám, de apámnak jó, mert hogy praktikus.. a váltózár nyitója viszont oda lett a középkonzol jobb oldali függőleges lapjára csavarozva (csak rögzítés célt szolgál) a kesztyűtartó felőli oldalon. no comment inkább érthetetlen, hogy miért nem lehet ezt oda rakni ahova inkább kérné az ember.. de lehet, hogy azt a célt is szolgálja hogy lássák hogy az is van. minden esetre nekem piaci look az egész, bár nem volt olcsó mulatság..
amúgy meg már mindegy, egy szélvédő csere tuti lesz, és valszeg 4 felni görgözés is, romániai utak rulez

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11318) Integra


Integra
titán

uhh, két szakállas bácsi egyszerre, nagyon nézni kell a neveket, mikor kaptok már valami avatart?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11319) dragonfx válasza Integra (#11317) üzenetére


dragonfx
veterán

azért riasztód csak van nem?..szerintme azért vannak elég trükkös immobok a piacon egyre fejlődnek ezek is...profik ellen ugysem véd semmi mert visszajönnek amatőrön meg lehet egy immnob. is kifog..én így vélem.Gondolom a kerékőr a felnijeidre amia másik topik mutattál alap. :U
Amugy ez a váltózáras téma ismerős nem nekem nincs de ültem már ilyenbe...olyan nevetséges beül melléd a mitfahrerre valaki és akkor mindig "bocsánatozni" hogy mert te azt onnan kiszeded meg bedugod :DDD ...tényleg vicces.
Amotortérzár tuti uj és jo dolog.
A multilockra meg mondták már sokan hogy 2 perces művelet, de mégsincs sehol bizonyító video a neten hogy tényleg ennyi alatt le lehet szedni..egyszerűen hozzáférhetetlen az egész még ha kulcsod is van kényelmetlena leszedés.De elriasztásnak jó talán.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11320) Integra válasza dragonfx (#11319) üzenetére


Integra
titán

szerintem minden nyitható, multi, bear, titan...
itt az időhúzás a kérdés.
az immok meg simán kiüthetők, még a bmw szupercucca is ;)
mechanikus rejtett kapcsoló az egyik legjobb kis kütyü, hidd el..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11321) aLávaló válasza Integra (#11304) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Én sem tudok többet mint amit te is olvastál.
[link]
Én az itteni árakat néztem indulónak de biztosan lehet olcsóbban is beszerezni, ezeken garantáltan nagy haszon van. Ami a dynamat-tól érdekelne engem az a motorháztetőre való anyag(hőtűrés miatt). Az ajtókra megfelelne nekem a házi barkács is. Én magamnak akarom megcsinálni(szép feladat lesz, de van bennem barkács szellem :) ) és 30-35e-nél többet nem akarok költeni rá, de inkább kevesebbet.

És igen a 6.gen nem arról szól hogy minél csendesebb legyen az utastér.
Előny: jó motor,megbízható, Honda "feeling", alacsonyan ülsz benne jó érzés benne ülni(de ez relativ, mások mást értékelnek az autóban)
Hátrány: kasztni nem a legmerevebb, átlagos belső, zajos

(#11322) Integra válasza aLávaló (#11321) üzenetére


Integra
titán

szerelj be egy gyári toronymerevítőt, érdemes!
tudok segíteni a beszerzésben, tesómnak is becsavaroztam az 5genjébe egyet hétvégén, érezni. még lehet máshova is szerelni, hátul alul pl, egyszerű és az is jó, de van alul középen is gyári hely neki, majd linkelek képet róla, egyik ismerős ex vti-jén volt ilyen, szép massziv rúd:)

amit linkeltem céget, a paliról nagyon jó hírek keringenek, van amiért pénzt se kér kb és lelkiismeretes és imádja amit csinál, sokan imába foglalják a nevét, hogy nála kötöttek ki és nem kóklereknél.. ha megjön ár, akkor mondom majd, mibe fájna.
hát sok sikert a barkácsoláshoz, bennem is van barkácsszellem, meg azért ügyes is vagyok, de nem akarom elrontani a bélést és valszeg ő messze profibban fogja ezt megcsinálni, megfelelő célszerszámokkal és tudással, mint hogy én 5 napot szopjak vele.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11323) aLávaló válasza Integra (#11322) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Tudom egy-két merevítő csodákra képes...De megint a piszkos anyagiak...Meg nekem azért még az autó nem teljesen életcél bár sokat foglalkozok vele. De nem minden áron. Annyi más jó helye van még a pénznek(házépítés közben nem ez az elsődleges cél, +élni is kellene). A fizetés meg gyorsan elmegy. Eddig még nem is foglalkoztatott a dolog csak idéntől 75ft/km-el számolják el a céges utaimat ami azért ad egy kis pluszt. Thanks god! :D ( le is hidaltam mert nem sok helyen járnak el így)
Ha tudsz jó áron akkor lehet hogy érdemes összeállnunk vagy legalábbis írtad tájékoztassál az árakról.

Laci

(#11324) Integra válasza aLávaló (#11323) üzenetére


Integra
titán

nehogy azt hidd hogy én is fosom a pénzt.. :DDD
de úgy vagyok vele hogy szeretem a zenét és ismerem magam, félmegoldással nem lennék elégedett. és ha valamit felmaszatolok a panelra akkor az már ott marad, mert az isten sem akar kétszer szívni ezzel a melóval.. úgyhogy inkább legyen minőségi és legyek vele elégedett. igyekszem beruházásként és örömforrásként erre az egészre tekinteni.
ez van, egyszer élek, élni akarok. max majd egy ideig kevesebb bort veszek:)
én most mindenképp megvárom a pali árajánlatát és összehasonlítom azzal, hogy mennyibe fog kerülni ha ő csinálja munkadíjjal együtt, illetve hogy ez az ár, hogy viszonyul az extreme bulk pack árához. aztán számolok

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11325) aLávaló válasza Integra (#11324) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Gondoltam!:D
Én csak ecseteltem hogy mi a véleményem és az anyagi lehetőségem.
De világéletemben(mint mindenki) törekedtem arra hogy megtaláljam a jó érték/arányt ami legtöbbször sikerült is. Én ennyit akarok áldozni rá és semmi többet. Kompromisszum az élet. Na jó elég az ilyen általános marhaságokból...:)
Meg azért sok "marketing" is van az ilyen anyagok költségében és lehet találni sokkal olcsóbban is majdnem olyan szintű dolgokat.
Ennyit erről.Majd dobd fel ide vagy privibe mire jutottál.

(#11326) bobsys válasza Integra (#11317) üzenetére


bobsys
addikt

multlock+motorterzar az mar megint egy kilo, a riaszto + uv az 60ban megall
ezen a 100Kn meg elgondolkozom
amugy mechanikus rejtett kapcsolo lesz benne
egyeni avatarhoz meg sokat kell flamelnunk :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11327) Integra válasza aLávaló (#11325) üzenetére


Integra
titán

a pali akit belinkeltem neked, állítólag tud hasonlót kihozni más anyagokból mint az extreme, vele kéne konzultálnod előtte, hogy mit lenne érdemes, hátha tud jó tanácsokat, tippeket adni. meg árakat, tapasztalatot, hátha tudsz vele kezdeni vele valamit.
ha pl azt mondod hogy a két ajtó csillapításra 30ezret szánsz és valahogy félmegoldás az extreme-hez képest, amit mondjuk egy 10essel többért ő felrak, akkor én nem fogok gondolkodni azon hogy exterem kell. legalábbis így gondolkodom. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11328) Integra válasza bobsys (#11326) üzenetére


Integra
titán

van cég amelyik kombóban olcsóbban adja, zárak + uv gravir akció meg ilyenenek!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11329) bobsys válasza Integra (#11328) üzenetére


bobsys
addikt

itt csepelen van egy azoikat ma felhivom a zar + motorterre a gravirt mar mashol csinaltatom meg

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11330) Integra válasza aLávaló (#11325) üzenetére


Integra
titán

jött válasz, ca 28e munkadíjjal együtt a két ajtóm, teljes külső lemez bélelés extreme-mel.
130x63 az ajtóméretem

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11331) bobsys válasza Integra (#11330) üzenetére


bobsys
addikt

es a valtozartol nem lett rosszabb a valto? ugyanugy lehet kapcsolni ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11332) bobsys válasza bobsys (#11331) üzenetére


bobsys
addikt

kozben felhivtam a csepeli csokat, bear-lockot ajanlja az sx4hez, de ofkorsz motorterzarral egyutt ami elektromechanikus tehat itt is valami kapcsolot el kell dugni amivel nyitni lehet a geptetot (ez mehet kivulre, belulre is)
mindezt 72K-ert 1-2 ora alatt beszerelik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11333) Integra válasza bobsys (#11332) üzenetére


Integra
titán

nem, nem változott a váltás, egyáltalán nem érinti.
a sok olvasás után oda jutottam a váltózárral hogy nem az a lényeg, hogy a legújabbat kell megvenni, hanem ami pontosan passzol az adott váltóhoz, váltókulisszához. és ebben absz igazat adok nekik, de ezt is kb egy oldalon olvastam csak, a többi meg hogy csili-vili legújabb. ami ok és értem is, én is a legújabb fejlesztést venném, de ha nem jó az autóhoz, akkor az nem jó. pl ez az új kulcs bedug, elfordít, zár és nincsen kihúzható stift a régi hondákba nem jó, nem ideális. ezért lett stiftes.
a motortér zárra kérdezz azért rá, hogy mi van ha lemerül az akksi, akkor hogy nyitod ki..... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11334) I_Am válasza aLávaló (#11301) üzenetére


I_Am
veterán

Ez egész jónak tűnik

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11335) bobsys válasza Integra (#11333) üzenetére


bobsys
addikt

akkor is nyithato, csavesz elmagyarazta szepen
A riasztóberendezés bekapcsolásakor és/vagy a gyújtáskapcsoló kikapcsolásakor a szerkezetbe épített kapcsoló áram alá kerül, és a nyitókar megmozdításának pillanatában feszültséget ad a reteszelő csap mozgató elemének, ami megszünteti a szabadonfutó elemek összereteszeltségét, tehát megszűnik a nyitókar és a motorháztető zár kényszerkapcsolata és a zár nem nyitható. Amikor a nyitókar alaphelyzetbe kerül, a kapcsoló elveszi a feszültséget a reteszelő csap mozgató eleméről, és a szerkezet visszaáll alaphelyzetbe. A riasztóberendezés kikapcsolásakor és/vagy a gyújtáskapcsoló bekapcsolásakor a szerkezetbe épített kapcsoló áram ellátása megszűnik, tehát mivel feszültség hiányában a szabadonfutó elemek összereteszeltsége a nyitókar meghúzásakor nem szűnik meg, a zár és a nyitókar kényszerkapcsolata megmarad, a zár üzemszerűen nyitható. Az eszköz áramfelvétele riasztóberendezés bekapcsolt és/vagy a gyújtáskapcsoló kikapcsolt állapotában csak a nyitókar meghúzásakor van, ami 130-140 mA, viszont a kar elengedésével az áramfelvétel megszűnik. Előnye hogy akkumulátor lemerülése vagy a vezérlés bármilyen meghibásodása esetén is a motorháztető nyitható marad.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11336) aLávaló válasza I_Am (#11334) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Tudom olvastam róla!Linkeltem is. Van tapasztalatod vele?

(#11337) Integra válasza bobsys (#11335) üzenetére


Integra
titán

akkor jó
mert anno ahol az uv gravirt csináltam ott mondta a pali hogy vannak olyan motortérzárak is a piacon amik ha lemerül az akksi, nem nyithatóak:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11338) Integra válasza I_Am (#11334) üzenetére


Integra
titán

ez valami szalag? mit tekersz be vele?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11339) Integra


Integra
titán

újabb torzszülött... :F

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11340) dokar válasza Integra (#11339) üzenetére


dokar
addikt

az eleje még elmegy, de a hátulja falun szódával se :DDD

extra - SEXRay

(#11341) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok,
gyönyörű rendőrségi levél fogadott mire ma hazaértem.

Adatszolgáltatási kötelezettség. Április02án 23:30kor záróvonalon előztem. (helyből nem igaz mert visszamentem a vonal előtt)
Totál kihalt üres falusi főút, 40el ment előttem egy autó én meg siettem, hát ez van. Rendőrökre jellemző ugye hogy reggel amikor a kisiskolásokra is kéne figyelni akkor alszanak hogy éjszaka dolgozzanak, mind1.

Tehetek itt valamit? Levélben csak egy rendszám van, meg a szabálysértés ténye.

(#11342) Khelben válasza #16741888 (#11341) üzenetére


Khelben
nagyúr

nehéz üg, ha elmész a bíróságig, akkor is csak olyan 40%esélyed van.
keresd fel az illetékes szabálysértési előadót és nála lehet sírni. masszívan tagadni nem hiszem, hogy érdemes, inkább bevallani és szánni bánni.

(figyelem, az itt elhangzott tanácsok alkalmazásáért semmilyen felelősséget nem vállalok!) :)

(#11343) Rick4 válasza #16741888 (#11341) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, megírod neki, hogy a szabálysértési törvény 57.§-a miatt nem adod ki annak a közeli hozzátartozódnak az adatait, aki akkor épp vezette a gépjárművet, mert nem vagy köteles rá terhelő vallomást tenni. Ez még májusig működik. Onnantól azonban nem lesz egyszerű:
Kkt.21. § (1) A gépjármű üzemben tartója, illetve a 21/A. § (2) bekezdésében meghatározott esetben a gépjárművet használatra átvevő személy felel azért, hogy az általa üzemeltetett, illetve használt gépjárművel
a) a megengedett legnagyobb sebességre,
b) a vasúti átjárón való áthaladásra,
c) a járműforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülék jelzéseire,
d) a járművel történő megállásra és várakozásra,
e) az autópálya leálló sávjának igénybevételére,
f) a behajtási tilalomra, a kötelező haladási irányra,
g) a természet védelmére
vonatkozó - külön jogszabályban meghatározott - egyes előírások betartásra kerüljenek.
(2) Ha az (1) bekezdés szerinti egyes előírásokat megszegik, az üzemben tartóval, illetve a 21/A. § (2) bekezdésében meghatározott esetben a gépjárművet használatra átvevő személlyel szemben 30 000 forinttól 300 000 forintig terjedő közigazgatási bírságot kell kiszabni. Az egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegét a Kormány rendeletben határozza meg.
A Kormány - az (1) bekezdésben foglaltakra figyelemmel - rendeletben állapítja meg azon szabályszegések körét, amelyek esetén az érintett gépjármű üzemben tartója, illetve a 21/A. § (2) bekezdésében meghatározott esetben a gépjárművet használatra átvevő személy közigazgatási bírsággal sújtandó

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11344) Rick4 válasza Khelben (#11342) üzenetére


Rick4
félisten

beszélsz, mint vak a szinekről...nálad is megindult a dragonizmus? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11345) #16741888 válasza Khelben (#11342) üzenetére


#16741888
törölt tag

De csak adatot kérnek tőlem, tehát nem tudják ki vezette az autót. Akkor is bíróság?

(#11346) #16741888 válasza Rick4 (#11343) üzenetére


#16741888
törölt tag

:R Köszönöm szépen, én is kapizsgáltam valami ilyesmit,de így tiszta, köszi.

(#11347) Rick4 válasza #16741888 (#11346) üzenetére


Rick4
félisten

egész konkrétan: [link]

és én az eddigiekért is felelősséget vállalok... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11348) Khelben válasza Rick4 (#11344) üzenetére


Khelben
nagyúr

beszélsz, mint vak a szinekről...

január 1től nincs 57es paragrafus.
illetve van, de ha nem kerül elő a sofőr, akkor az üzembentartó fizet.
május 1től az emelt összegű bírságok vannak.

(#11349) Khelben válasza Rick4 (#11347) üzenetére


Khelben
nagyúr

egész konkrétan: [link]

(#11350) Khelben válasza Rick4 (#11343) üzenetére


Khelben
nagyúr

13. § (1) Ez a rendelet - a (3) bekezdésben meghatározott kivétellel - 2008. január 1-jén lép hatályba.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.