Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11151) bobsys


bobsys
addikt

rendszam uv gravirozo helyet tud valamelyikotok?
en ezt talaltam itt csepel mellett: [link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11152) Integra válasza dragonfx (#11145) üzenetére


Integra
titán

lófaszt jók
bosch maradjon a konyhánál, ott valóban jó dolgokat csinálnak, az autógyártásban viszont...
de tudjuk, koni remusz meg nemtom már mi volt a harmadik jó tuning alkatrész ami a király..
LOL :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11153) Integra válasza DeadMeat (#11146) üzenetére


Integra
titán

még azt se
a boshoz mérten féláron kapható valeo is tudja ugyanazt a siralmas teljesítményt amit a bosh

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11154) Integra válasza bobsys (#11151) üzenetére


Integra
titán

permanentmark.hu oldalon megtalálod a hivatalos gravirozókat
én is ott találtam közel hozzám

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11155) DeadMeat válasza Integra (#11152) üzenetére


DeadMeat
veterán

momo :D
Az autohoz adtak a bosch ablaktorlot,meg szurot.Cseh utangyartottat kapott,ami ugyan az,csak nem bosch van beleontve,hanek skoda :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#11156) dokar válasza DeadMeat (#11150) üzenetére


dokar
addikt

elektronikus alkatrészekben jó igazán (ne csak az autóra gondolj, ne is a háztartási gépekre, inkább az iparra ;) )

extra - SEXRay

(#11157) bobsys válasza Integra (#11154) üzenetére


bobsys
addikt

meg is van, a hazunktol 3 perc setara :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11158) Integra válasza bobsys (#11157) üzenetére


Integra
titán

kb nekem is így sikerült találni, irodától 3 sarok:)
18.500ért

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11159) TexT-BoY válasza dragonfx (#11145) üzenetére


TexT-BoY
addikt

anyám fékelektornikáján ott diszelgett a BOSCH felirat és a made in eu cucc is, kérdeztem VICCESEN hogy mikor várható a csere? a srác erre azt váalszolta hogy nemtudjákl mit bir, de utána DENSO Made In Japan cuccra cserélik, szerinted véletlen? kérdeztem hogy az meddig birja? a válasz egy megnyugtató mosolygás volt és hogy amig a futomü és a kasztni birja (természetesen a motor még azután is élni fog;])

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#11160) I_Am


I_Am
veterán

Help me pls!

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11161) lsc válasza I_Am (#11160) üzenetére


lsc
nagyúr

A Pirelli PZN az autobild tesztjében ( 225/45 R17) jó minősítést kapott .A negatívumai :nagyobb gördülési ellenállás, csekély aquaplaning-tartalék .A Goodyear , Hankook, Bridgestone , Continantal előzte meg , 12 gumit megelőzött .

Az élet kegyetlen .

(#11162) lsc


lsc
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#11163) I_Am válasza lsc (#11161) üzenetére


I_Am
veterán

Na ezaz, az eső. :(

Nekem amugy 225/50 16-ban kell és a legfontosabb (mivel előre kell), hogy esőben is jól tapadjon.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11164) lsc válasza I_Am (#11163) üzenetére


lsc
nagyúr

Visszaolvasva a hsz-od , amennyiben hátulra contit vettél akkor előre is azt vennék , a teszt szerint egy árban vannak /elég húzós ár /, a gumik "kevergetése " szerintem nem túl egészséges .
A conti vízen nagyon jó értékelést kapott , a pirelli előtt végzett , értékelése példás .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#11165) lsc


lsc
nagyúr

Azért tud a KIA is , már csak gyártani kellene KIA KOUP
2000-es duplaturbós 290 lovas 392 Nm-es motor .

Az élet kegyetlen .

(#11166) Integra válasza I_Am (#11163) üzenetére


Integra
titán

mindenképpen ragaszkodsz a pirellihez, vagy csak ehhez tudsz jó áron hozzájutni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11167) I_Am válasza Integra (#11166) üzenetére


I_Am
veterán

Ez van még jó áron, ha lenne még egy pár Conti már az is fent lenne.

P6000 vagy Zero Nero. Egyelőre még jók a fent lévő Contik elől, tehát itt nem hajt a tatár, de mivel ott volt a választási lehetőség, olcsón (nagyon olcsón) majdnem újat, ezért gondolkodóba estem.

lsc: hátulra kellett már nagyon új gumi, oda meg a legjobb nekem a Conti, mert ha nagyon tolom neki, akkor a seggét teszi, mert orrnehéz. Hiába kotró a hátuljának erősebb tapadás kell.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11168) lenox válasza lsc (#11165) üzenetére


lenox
veterán

Ez nem valami vicc inkabb? Aprilis elseje, meg minden?

civic type-r

[ Szerkesztve ]

(#11169) dragonfx válasza Integra (#11152) üzenetére


dragonfx
veterán

mér szerinted melyik jó alkatrészmárka európai autóra??....
A koni meg remus igenis jók nemhiába rakják neves tuningműhelyek is az épített autóikra...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11170) Mr X


Mr X
veterán

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata 1.7 TDi F Astrával kapcsolatban? Kinéztem egy 1995-ös darabot, ránézésre egész jó állapotban van, személyesen megnézni még ez után fogom. Érdekelnének tapasztalatok, típushibák, minden ilyesmi.

Köszönöm.

(#11171) Integra válasza lenox (#11168) üzenetére


Integra
titán

?:)
ez egy 8gen eum ctr, ja.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11172) Integra válasza I_Am (#11167) üzenetére


Integra
titán

ha az ár ennyire jó, akkor nemtok mit mondani alternatívát.
toyo t1r vagy potenza re750, de utóbbi még csak listázva sincsen, az re720 meg amit az re750 vált, már nem kapható.
nézd meg a gumi oldalakon a t1r-t, ha csak mondjuk 2-3e ft a diffi, akkor érdemes lenne, de ha valóban valam kertek alatti ajánlatod van, akkor bedobtam a törülközőt:)
ezek szárazon istenkirályak, viszont nagy esőmenő gumik is.
p6000 asszem a barchettán volt, na az szárazon is egy szégyen volt, szóval ennél a zero nero csak jobb lehet..
asszem a p6000nek van "s" szerű mintázata, mert akkor valóban volt vele már tapasztalat, az felejtős gumi

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11173) erdoke válasza I_Am (#11167) üzenetére


erdoke
titán

Mennyi a keret? Nekem esőben a Bridgestone Potenza valamelyik ZR-es verziója volt eddig a legjobb, de szerettem a P6000-est is. Zero Neroval nincs tapasztalatom, mások szerint száraz úton nagyon jó.
Kleber Hydraxer vagy Fulda Carat Exelero elég jó áron van újonnan.

A legjobb aláírás a héten

(#11174) #00809728


#00809728
törölt tag

Zero Nerot kb 3 hete rakatta mfel uj gumo.Igazából nagyon jó száraz időben de ha kap egy kis esőt akkor nem tetszik neki.Haver a ezeket a gumokat cseréltette le a cupráján Yokora.

(#11175) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Tervezem nyári gumi vásárlását!

Egy Opel Astra G-hez lesz, a téli gumik 185\65\R15-ösek ugyhogy a nyárit ilyen méretben szeretném!

A Toyo gumikról mi a véleményetek?

Toyo Proxes CF1-est néztem ki!

Remélem tudtok segíteni!

Köszi!

(#11176) Khelben válasza I_Am (#11163) üzenetére


Khelben
nagyúr

és a legfontosabb (mivel előre kell), hogy esőben is jól tapadjon.

márminthogy elöl fontosabb a tapadás mint hátul? voltál te már vezetéstechnikai tréningen? :D

(#11177) Integra válasza Harti (#11175) üzenetére


Integra
titán

jó gumi, de ha teheted t1r inkább

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11178) lsc válasza Harti (#11175) üzenetére


lsc
nagyúr

Az auto2-ben most megjelent adac gumitesztben ( 195/65 R 10 V ) feltételesen ajánlott minősítést kapott , majdnem az utolsó lett /egy kínai gumit előzött meg / , szerintem nem éri meg . Különösen ajánlott értékelést a pirelli p6 , bridgestone turanza er300 , vredestein sportrac 3 és a dunlop sp sport fastersponse kapott .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#11179) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Erről jut eszembe, melyik gumi lehet jó alternatívája a Br.Potenza RE040-nek, hasonló jó teljesítménnyel, de sokkal kevesebb zajjal, és 185/55/15 méretben is kapható? Mondjuk nem most kell még, mert csak 1 éves, de marha zajos. Később cserélném.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#11180) Integra válasza BlacKSouL (#11179) üzenetére


Integra
titán

látod ezért jó ha olyan autód van amiben gyakorlatilag lófing a zajcsillapítás, mert így legalább nyugodtan lehet komoly zajos, de sportgumid az autón, úgyse a gumit hallod:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11181) lsc válasza lsc (#11178) üzenetére


lsc
nagyúr

Helyesen 195 /65 R 15 V a gumiméret .

Az élet kegyetlen .

(#11182) aesir válasza Integra (#11180) üzenetére


aesir
veterán

Múlt héten rakattam fel ezeket: 205/50R16 Z FR Continental ContiSportContact 2 FR, nagyon jól tapad szárazon is, vízen is.

Van saját életem...

(#11183) fokukac


fokukac
nagyúr

a suzukim csak úgy hasít az új gumikkal...! :DDD
most komolyan elgondokoztam a "kanyarvadász" kifejezésen is, mert szinte-már-már, a korábbiakhoz képest úgy veszi a kanyart, hogy csuhajja! ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11184) Integra válasza aesir (#11182) üzenetére


Integra
titán

nekem is gondolkodósdi lesz valszeg, ha belecsapok az s2k felni projektbe 205/45r16-ban.
nem vagyok igazán a kunyhó ecsta mx15-tel megelégedve, pedig potenza re-01r territórium gumi a tiretrack oldalán.
ami azért meglep, mert unokatesóm mr2-jén meg volt ilyen 01r potenza és az egész egyszerűen brutális volt.. nem rossz ez sem szárazon, de esőben koripálya :(
toyo r888 nagyon ott van, még árban is elérhető, de az esőben 90%, hogy még veszélyesebb ha piszkos az út, mint a kunyhó...
avonok kiba... drágák, advanokból nem mindegyik jó, ott sok a vita körülöttük, illetve annak is a csúcs gumija üt, na de mennyiért..
potenzából van még nagyon ütős, pl az re-070, de az is az én méretemben valahol 30-35rugó környékén lehet. az re750 meg egyre inkább úgy néz ki, hogy idén ne is keressük a boltokban.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11185) aesir válasza Integra (#11184) üzenetére


aesir
veterán

Én elég egyszerűen megoldottam a gumiválasztást, odaadtam egy "elég" tapasztalt német ismerősömnek a kocsit pár körre, aztán hozatott 4 ilyen gumit a műhelybe:)

Van saját életem...

(#11186) Integra válasza aesir (#11185) üzenetére


Integra
titán

így könnyű:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11187) erdoke válasza Integra (#11184) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos nem emlékszek, hogy pontosan milyen Bridgestone-t vettem anno az 1-es Focusra, de tényleg ütős volt vízen is. Két baja volt. Az egyik az ára (8 db új "mezei" GY gumit cseréltem egy szett Potenza valamire + még ráfizettem), a másik hogy 30-35e km után egyszerűen szétmállott, annyira elkopott. AMi durva volt, hogy még a szétkopás előtti időszakban is majdnem ugyanúgy viselkedett, mint újonnan.

A legjobb aláírás a héten

(#11188) Rick4 válasza Integra (#11184) üzenetére


Rick4
félisten

bocsi, de az nem tirerack nevű oldal lenne? szoktan nézegetni, meglepő és mulatságos, milyen gumik vannak ott mennyi pénzért... :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11189) Integra válasza Rick4 (#11188) üzenetére


Integra
titán

de:)
de gumi összesítőnek, gyűjtőnek jó oldal.
mondjuk sok mindent nem értek, osztályozást etc...
végülis mindegy

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11190) Integra válasza erdoke (#11187) üzenetére


Integra
titán

jó a bridge, nagyon. az ára is... :DDD

más
c5 árak
te most benne vagy amúgy is az árakban, ez szerinted jó ár? hova pozícionálták be? milyen modellek közé?
szerintem érezni az 1.6 hdi árán, hogy megpróbálnak a mazda6 ellen bedobni egy modellt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11191) erdoke válasza Integra (#11190) üzenetére


erdoke
titán

Minden szempontból tipikus középkategóriásnak tűnik. Bevállalnám a 2.2 HDi kombit.
A Mazda6 nem készül 1.6-os dízellel, bár ugyanez a motor adott lenne, ráadásul az autó könnyebb is. Nem is bánom, tankcsapdákra semmi szükség az utakon... ;]
A TE felszereltségű, 2 literes dízel szedán 6-os 7,3 milla körül van, ehhez mérten kifejezetten jó a Dynamique 2 literes C5 ára. Majd felviszik másfél millával, aztán akciózzák ugyanennyivel, ahogy szokták. :D

A legjobb aláírás a héten

(#11192) I_Am válasza Khelben (#11176) üzenetére


I_Am
veterán

Könyörgöm. A hátsó gumikat esőben semmi az ég világon nem veri meg. Írtam, hátul már megvannak az új gumik, Conti SportContact.

Olvass, mielőtt megint okosan és ingerülten szólsz marhaságot hozzá!!!

Konkrétan a Pirelli 2 gumijáról volt szó és mivel ezekkel még nem volt tapasztalatom, megkérdeztem milyen. Főleg esőben. Mert hátul már megvan ugye a jó gumi, de nekem elöl is fontos...

Amugy vezettél már quattro-t? Kérdezem most én, miszter vezetéstechnikai tréning? Mert ha nem akkor megsúgom, hogy abban a pillanatban ahogy a seggét visszateszi elkezdi tolni az orrát. Ezért fontos ott is jó gumi. Tréningatya.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11193) Rick4 válasza I_Am (#11192) üzenetére


Rick4
félisten

abban nincs logika, hogy mind a négy gumid ugyanolyan legyen?? :U mert traktorra másfélét vesznek előre, mint hátra, az érthető, de egy audira.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11194) I_Am válasza Rick4 (#11193) üzenetére


I_Am
veterán

De alig találni normális áron a méretemben. Mivel nyár végén, ösz elején ráadásul új felniket tervezek venni, ezért elég a tengelyenkénti páros is. Amugy ha lett volna 4 darab a Contiból nem lenne semmi problémám. De nem volt.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11195) Boxer001 válasza I_Am (#11194) üzenetére


Boxer001
veterán

Ha Audit vettél, akkor tessék vállalni az ezzel járó költségeket is. :P :D

(#11196) I_Am válasza Boxer001 (#11195) üzenetére


I_Am
veterán

Vállalom is, minden költségét, sőt még pluszt is költök rá nem keveset. És ha olyan lesz majd amilyennek megálmodtam, akkor max 2-esben alapjáraton fogok vele gurulgatni. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11197) lsc válasza I_Am (#11194) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy tipp Hankook ventus v 12 evo , az említett tesztben jobb értékelést kapott mint a conti és csak 28600 Ft 225/45 R 17-es méretben , amennyiben márkásabb kell a GY eagle f1 asymetric lett az első , 46200-ért .
Nekem még mindig az a véleményem , hogy négy egyforma gumi , amennyiben a contit a tesztben szereplő árakon /76830 Ft / vetted , akkor a kettő árából kijött volna 4 hankook .

Az élet kegyetlen .

(#11198) I_Am válasza lsc (#11197) üzenetére


I_Am
veterán

A Contikat 6.500.-ért vettem darabonként. Garantált 2.000 Km-el. :)
225/50 R16-os kell. És mivel pont, hogy majd 17 vagy 18 colos felnire fogok cserélni még idén, ezért nem akarok most akkora összeget beleölni. Elég lesz majd az új felniket felgumizni. Valszeg azokra pont GY eagle lesz a nyertes, mert azokat is tudok jó áron. (csak a mostani méretben nem)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11199) lsc válasza I_Am (#11198) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor használt gumi .

Az élet kegyetlen .

(#11200) Boxer001 válasza I_Am (#11196) üzenetére


Boxer001
veterán

Jól van...
:D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.