Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60951) _drk válasza mezis (#60949) üzenetére


_drk
őstag

De ha tilosban parkolsz akkor elviszik, nem?
Mármint ha tényleg szar helyen állsz, akadályozod a forgalmat például.
Amúgy nem vágom a magyar szabályozást.

(#60952) mezis válasza _drk (#60951) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem feltétlenül. Állítólag csak akkor, ha akadályozod a forgalmat vagy külön táblával jelzi a hatóság az elszállítást.

mezis

(#60953) Lauda válasza Lauda (#60944) üzenetére


Lauda
félisten

A sofőr behajtott a friss aszfaltra!
Visszatolatott.
Belement a gödörbe.
A munkásoknak és járókelőknek kellett kiemelni.
:DD

(#60954) dellfanboy válasza Lauda (#60953) üzenetére


dellfanboy
őstag

ez rendesen ki volt tablazva? mert ahogy olvasom tobb autos is benazott...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#60955) NoLF


NoLF
addikt

tegnap volt egy nem mindennapi élményem, Kecskeméten messzebbről tanúja voltam egy biciklis gázolásnak, (sötétben, szabályosan, kivilágítva közlekedő biciklist ütött el egy ámokfutó) cserbenhagyás is történt. a kanyart levágva egy kereszteződésben nagy tempóval érkezett egy verda és elcsapta a bácsit, majd visszatolatott, kikerülte és hajtott tovább mint az állat. pont felém jött, megpróbáltam megállítani de láttam, hogy engem is elütne ezért utolsó pillanatban elugrottam előle, a szélvédője totál pókhálósra volt törve. rendszámát feljegyezvén futva hívtam a 112-t, küldték a mentőt és rendőrt is, a bácsi túlélte de elég rendesen megsérült, nem tudott mozogni a földön és levegőt is alig kapott.

rendőr kiérvén rendszám alapján egyből tudta ki a delikvens hisz sűrű vendég náluk, jogsival sem rendelkező suhanc, valószínű be volt mindenezve...

remélem hamar elkapják/ták, és megfelelő helyre kerül végre :(((

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#60956) Lauda válasza dellfanboy (#60954) üzenetére


Lauda
félisten

A kommentben azt írták ottlakók, hogy kint van a behajtani tilos tábla. Mondjuk aki ennek ellenére nem figyel fel arra, hogy ott az aszfaltozógép, az úthengerek stb és belemegy a friss aszfaltba, atól véleményem szerint azonnal be kellene vonni a jogosítványt.

(#60957) tope válasza NoLF (#60955) üzenetére


tope
addikt

Ha ennyire tudják ki az, mi a f@szért nincs már Szibériában kényszermunkán...?
Nem mellesleg azonnali kocsi elkobzás meg miegymás is.

[ Szerkesztve ]

(#60958) NoLF válasza tope (#60957) üzenetére


NoLF
addikt

a csodás jogrendszerünk miatt eleddig még nem követett el olyasmit, ami miért bent kellett volna legyen...
azt a csotrogányt meg kobozhatják, valószínű bontószökevény amúgy is :/

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#60959) Reggie0 válasza tope (#60957) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem az a kerdes, hogy mit tudnak, hanem az, hogy mit tudnak bizonyitani.

(#60960) Lauda


Lauda
félisten

Napi agyhalott:

(#60961) szebe válasza Lauda (#60960) üzenetére


szebe
őstag

Valahogy sejtettem hogy M30, meg azon se lepődtem meg, hogy idős úr...
Jobb esetben jogosítványszerzéskor látott autópályát, az meg lehetett 50 éve. Azóta ha a megyét se hagyta el, nem találkozott autópályával, most meg odaépült az M30.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#60962) t72killer válasza Lauda (#60960) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Link van a sztorihoz?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60963) NoLF válasza t72killer (#60962) üzenetére


NoLF
addikt

katt a képre

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#60964) mezis válasza Lauda (#60960) üzenetére


mezis
nagyúr

Kellene egy jó szimulátor program. Valami olyasmi, mint a repülőgép szimulátor.
1 -2 órányi vezetés valóságos környezetben: város, országút (szarvasbikával!), autópálya, köd, jég, parkolás-bevásárlás,.... Eredmény: vezethet tovább vagy vezethet, de csak bevásárló kocsit.
Írom ezt 48 éves vezetési gyakorlattal. 2025-ben kell hosszabbítanom. Van bő egy évetek! :DDD
Nem szeretnék semmiben, senkiben kárt tenni. :o

[ Szerkesztve ]

mezis

(#60965) updog válasza mezis (#60964) üzenetére


updog
senior tag

Anno 5x buktam forgalmin (olyan vizsgadrukkom van mint az állat, kb. 1 bukásom volt valódi nagy/veszélyes hiba, 1 nyilvánvalóan a csúszópénz hiánya, a többi csak a sok apróságból összejött hibapontok), mentem PÁV IV-re, a vizsga 97% lett, megkérdezték hogy mi a ****t keresek én itt :DDD De egyébként már ezen simán ki lehetne szűrni cca 25 perc alatt az alkalmatlanokat, mivel kell olvasni, értelmezni(!!! :D ), és ráadásul a feladatnak megfelelően, elfogadható reflexszel cselekedni is... szóval ha nem annyiból állna a jogsi hosszabbítás hogy lecsúsztatjuk a deákot a háziorvosnak az igazolásért cserébe, máris jobb hely lenne a világ. Dehát ugye ebben az országban az autózás alapjog :(

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#60966) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Napi agyhalott: egyet fizet, kettőt kap
1: nagy Mercedes jobbra kanyarodó sávból balra megy, és visszazavarja a gyalogost a gyalogátkelőn
2: transporteres már készül elveszíteni a harcot a medvével, így az álló kocsisort jobbról előzve kanyarodik balra a pirosnál

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60967) NoLF válasza -=RelakS=- (#60966) üzenetére


NoLF
addikt

a legszomorúbb, hogy ezeken a helyeken az ilyesmi lényegében napi szinten előfordul.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#60968) -=RelakS=- válasza NoLF (#60967) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg kereszteződésben te megállsz a pirosnál, a fontos ember meg "jobbra bekanyarodik", de aztán már megy is balra, hogy a kereszteződésből jobbra kikanyarodva folytassa egyenesen az útját. A kereszteződést rendesen használókat meg ugye feltartja, mert miatta balra nem lehet kanyarodni.
Illusztráció: Az első két megállt autót a Vüszi felé szokták kikerülni. A balra kanyarodást is hajlamosak így gyorsítani.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60969) koanla válasza cappa72 (#60910) üzenetére


koanla
aktív tag

"Jófejségből megállnak a bicósoknak, ezzel szerintem balesetveszélyes helyzetet alakítanak ki.
(Láttam már ilyen miatt /nem itt/ ráfutásos koccanást sajnos, a jófej autósra rászaladt hátulról valaki)"

A balesetveszélyes helyzetet az teremti - és tartja fenn folyamatosan; sokszor akár hosszú km-eken is keresztül - , aki nem tart biztonságos kövtávot.
A legtöbben úgy vezetnek, mintha soha semmiért nem kéne megállnia, de akár nagyobbat lassítania sem az előttük haladónak (tudom, magukból indulnak ki: nekik soha nem kell sehová lekanyarodniuk, megállniuk. Egyszer beülnek az autóba és csak mennek, csak mennek...).
Márpedig a KRESZ (és amúgy a józan ész szerint is!) olyan kövtávot kéne tartani, amelyben nem hogy lassítás, hanem hirtelen nagy fékezés esetén is meg lehessen állni.

(#60970) -=RelakS=- válasza koanla (#60969) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mikor a csúszós, vizes időben a transporter egy méterre követi a kisteherautót az autópálya belső sávjában, az is biztos biztonságos. (Ma reggeli műsor az M3-mon)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#60971) m3tr0


m3tr0
senior tag

Miért vezetek úgy mint egy állat?! :DDD

19 éve,hogy vezetek autót, 97 óta motorozom.
Ma megkaptam az első büntetésem gyorshajtás miatt osztrák barátainktól. :DD
Sajnos teljesen jogos az 50 eurós bünti. :DDD
100 helyett 119 autópályán. :B

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#60972) szebe válasza m3tr0 (#60971) üzenetére


szebe
őstag

Ez valami környezet/zajvédelmi 100-as korlát, esetleg alagút?
Vagy hogy sikerült pályán a 100-as korlát?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#60973) m3tr0 válasza szebe (#60972) üzenetére


m3tr0
senior tag

Gondolom a város mellett futó szakaszon, vagy útfelújításoknál volt több helyen is korlát.
Szerintem vagy későn lassítottam vissza,vagy korán gyorsítottam és úgy kaptak le. :DDD
Tartósan nem megyek soha direkt ennyivel gyorsabban, nagyon figyeltem pedig de ezek szerint nem eléggé. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#60974) mephi666 válasza m3tr0 (#60971) üzenetére


mephi666
nagyúr

kicsit aggódtam én is, hogy szlovénektől jönni fog valami csekk, mert július elején ahogy jöttünk haza, pályán volt itt-ott kirakva 80 és 100-as tábla, amit helyenként kb 10-15-tel sikerült túlszáguldozni :DDD ...gondolom már ne is várjunk csekket, ha azóta nem jött

...ja és 1 hónapja volt solt határában fotóskocsi, az 51-esen jöttünk lefelé és a tábla vonalában erős lassítás közben 60 körül lehettünk... itt azért kicsit aggódtam, hogy mennyire pontos a műszer, hogy kapják le a tábla vonalát és ott óra szerint akkor 65, 60, vagy 55 lehetett a pillanatnyi sebesség?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60975) Naturalist


Naturalist
tag

Ma majdnem szemtanúja voltam annak, hogy egy autós meggyilkol egy gyereket. Már a piros lámpa miatt lassító autó mögül kivágott a faszi és 10 centin múlott hogy nem darálta le a szabályosan a zebrán átkelő anyukát és a gyerekét. Az anyuka csak pár másodperc döbbenet után tudott csak továbbmenni.

Azt hiszem ideje megbarátkozni a max 30km/h városi sebességgel és az autókba kötelezően bekerülő automatikus sebességkorlátozó berendezéssel. Ez van ha másképp nem megy.

(#60976) Lauda válasza Naturalist (#60975) üzenetére


Lauda
félisten

Azt hiszem ideje megbarátkozni a max 30km/h városi sebességgel és az autókba kötelezően bekerülő automatikus sebességkorlátozó berendezéssel.

Nem szeretnék ilyesmivel megbarátkozni, amúgy sem indokolja semmi egy teljes várost korlátozni 30km/h-ra. A korlátozókat pedig a biztonság miatt egyébként is kikapcsolhatóra kell készíteni, szóval az agyhalottak által okozott veszélyhelyzetekre nem nyújtana megoldást a javaslatod. :)

(#60977) brd válasza Naturalist (#60975) üzenetére


brd
nagyúr

Túl sok balesetet/veszélyhelyzetet okoznak a szabályokat be nem tartó idióták, ezért szigorítani kell a szabályokat. Logikus. :U

The only real valuable thing is intuition.

(#60978) tope válasza brd (#60977) üzenetére


tope
addikt

Inkább a büntetést, jogsi elvétel helyett nagyobb bírság, vagy azonnali autó elvétel, ami jobban fájna mint a mostani büntik...

(#60979) Reggie0 válasza Naturalist (#60975) üzenetére


Reggie0
félisten

Sot, mivel tizszer annyi halalos haztartasi baleset van, mint halalos kozuti baleset, ezert tiltsunk be minden tevekenyseget a haztartasokban az alvason kivul!

(#60980) mezis válasza Reggie0 (#60979) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ágy is nagyon veszélyes. Nagyon sokan ágyban halnak meg!

mezis

(#60981) t72killer válasza Naturalist (#60975) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ilyet le kéne vadászni és szándékos emberölési kísérlet miatt lecsukni - természetesen szabadulás után jópár évig mínusz jogsi.

#60976: +1, bekamerázni az ÖSSZES gyalogátkelőt és szórni a bírságokat/szedni befelé a jogsikat. fél év után profitban lenne a rendszer... sztem is teljesen nyugodtan maradhatnak az 50-60-70(!) sebességű útvonalak, ahol van értelme.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60982) Reggie0 válasza t72killer (#60981) üzenetére


Reggie0
félisten

De hogy lesz szandekos emberolesi kiserlet, ha nem akart embert olni?

(#60983) t72killer válasza Reggie0 (#60982) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez sajnos a szándékosság definícióját is szigorítani kellene, de tartom a véleményem. Aki ÍROTT szabályt, pláne egyszerre többet is (gyakran párosul gyorshajtással eme nemes cselekedet) nettó passzióból áthág, az igenis legyen ugyanolyan súlyosan elbírálva, mintha direkt gyilkosságra készülne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60984) Reggie0 válasza t72killer (#60983) üzenetére


Reggie0
félisten

Szoval azt mondod, hogy ha valaki tenyleg szandekosan probal megolni valakit, tehat neki tudatos celja konkret ember megolese, az nem sulyosabb eset, amit jobban kene buntetni?

Ez mondjuk arra is vonatkozik, amikor a sajtpultos vegzettsegu beall a huspultba eladni, elvegre etelmergezesben is meg lehet halni?

[ Szerkesztve ]

(#60985) t72killer válasza Reggie0 (#60984) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a sajtpultos sz.ros kézzel fogdossa a húsokat, azt pl szándékosság címkével látnám el.

De látogassunk csak vissza a zebrás esethez: játékosunk LÁTJA, hogy az előtte haladó jármű MEGÁLL a gyalogátkelőnél. Ez teljességgel elegendő infó ahhoz, hogy tudja, hogy a zebrán gyalogos halad. Ha ezekután nekiindul előzni, akkor azt is tudja, hogy ott ő meg fog ölni egy (vagy több) embert. És nekiindul a barma... Minden infót megkapott, a "háténnemtudtam" nem felmentő körülmény az igazságszolgáltatásban. Tudom, hogy a valóságban jóval enyhébben kezelik ezeket, de szvsz nem kéne, ugyanis igen gyanítom, hogy az így elengedett notórius barmok rövid határidőn belül tényleg súlyos balesetet fognak okozni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60986) mephi666 válasza t72killer (#60981) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ezt a zebrásat én is javasoltam már: nem kellene fél év... 1-2 hét alatt simán meglenne :K plusz raknék ki méteres magasságba is kamerát, direkt a telefonálókat szűrve: az is jól hozna

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60987) Reggie0 válasza t72killer (#60985) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a nemtudtam valoban nem felmento korulmeny, de most nem is errol volt szo. Amit te akarsz belemagyarazni az az, hogy ugy fog bele az elozesbe, hogy azt mondja magaban "na vegre jon valaki a zebranal, megprobalom elutni". Marpedig errol nincs szo. A szoban forgo eset hogy nem torodik azzal, hogy valaki ott lehet, de nem celja megolni. Ez nyilvan nem olyan foku cselekedet, mintha valaki direkt megprobal embert olni. Ezert erre van egy masik buncselekmeny meghatarozva, amit "Kozuti veszelyeztetes"-nek hivunk. Es pont ezert a gondatlan emberoles vagy az emberoles elokeszulete 1-5 ev, a kozuti veszelyeztetes pedig 1-3 ev, mert nem akart direkt embert olni.

[ Szerkesztve ]

(#60988) _drk


_drk
őstag

Nem a 10-20% hülyére kell alkotni a szabályokat mert akkor sose lesz jó. Ők ugyan úgy nem fogják betartani.
A 10-20%ot kell sokkal súlyosabban és/vagy fizetés arányosan megbüntetni, hogy senkinek eszébe ne jusson ilyen.

(#60989) konci79 válasza _drk (#60988) üzenetére


konci79
őstag

Kellene...
Egy emberéletért felfüggesztett lett a vége...

(#60990) maajsz válasza konci79 (#60989) üzenetére


maajsz
senior tag

Lóf@sz porcukorral, a jogsit az életbe nem adnám neki vissza. Az ilyeneket nincs más mód de be kell törni valohogy, mert másból nem ért csak az erőből. 4 kiskorú ide vagy oda, húzzon befele, ülje le, azt közbe gondolkozzon el nem csak azon mit csinált az emberölésen kívül a halott hozzátartozival, barátaival, de magával meg a gyerekeivel is. Itt az eredménye annak, hogy mindig el lett nézve, hogy állandóan siet. Röhej, hogy egy tag 20-30 vagy akárhány éve gyorshajt folyamat és nincs belőve egyszer sem. Ha meg lett volna fogva párszor, akkor kb 3 alkalom után ugrasztani kellett volna a jogsiját évekre. Betartatás zéró, mindenki más halálra basztatása fölöslegesen maximum.

Jogilag nem tudom hogyan lenne megoldható, de a nagy mértékű sebesség túllépést alapból betenném azonos szintre a szándékos emberölési kísérlettel. Mikor 50 helyett 90-100-al megy alaphangon megfosztja magát attól, hogy bármi esélye is legyen érdemben reagálni egy helyzetre, legalább is bőven az 1% alá teszi be. Részemre ez a szándékosság fogalmát minden szinten kimeríti.

(#60991) konci79 válasza maajsz (#60990) üzenetére


konci79
őstag

Ezt mondjuk én se értem hogy miért enyhítő körülmény sokszor. Akit megölt pl.ez, annak nincs családja? Ők pedig azt látják hogy hazamegy a bíróságról aki megölte a családtagjukat.
Szerk: simán kifizettetném a temetést is vele, plusz életjáradék a gyerekeinek pl. Szerintem 1-2 ilyen ítélet, talán segítene...

[ Szerkesztve ]

(#60992) Reggie0 válasza maajsz (#60990) üzenetére


Reggie0
félisten

Itt sem az volt a gond, hogy 100-al megy, hanem az, hogy melle minden mas szabalyt is megsertett(elozesi szabalyok, savvaltasi szabalyok(zarovonal)). Amugy nem ertem hogy lehet ilyen nevetsegesen alacsony buntetest adni, minimum egy ev letoltendot felfuggesztett nelkul ala nem szabadna engedni a birokat(ebben a bcs-ben), hogy lemenjenek a hetkoznapi enyhito korulmeny ellenere(pl. kiskoru gyerek, ido mulasa) sem.

Aki pedig ugy kovet el buncselekmenyt, hogy kozben kiskoru gyereke is van, arra a letoltendo miatt meg extra buntetest is szabnek, mert ez kvazi kiskoru veszelyeztetese is, ami az o hibajabol alakul ki, ugyanis o nem tudja gondozni a letoltendo alatt.

Szerk:#60991konci79
Szerk: simán kifizettetném a temetést is vele, plusz életjáradék a gyerekeinek pl.
Ezt elvileg polgari perben el lehetne erni.

[ Szerkesztve ]

(#60993) mephi666 válasza Reggie0 (#60992) üzenetére


mephi666
nagyúr

...na de ebbe nem gondol bele az ítélethozás, hogy mivel kiskorú gyerekei vannak, nekik is ezt a mentalitást adja tovább, ha szabadlábon van? :U ezt neveli a kölkeibe, hogy nyugodtan megtehetnek bármit következmények nélkül...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60994) Reggie0 válasza mephi666 (#60993) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy ma pont ilyenek(2db konvolyban) merci suv-val probaltak meg leszoritva besorolni(a kb. allo sorba) a pesti rakpart lanchid elotti feljarojanal a lezart teruleten keresztul. Kb. 2cm-re ramhuztak, csak mivel a ceges furgon amivel a varosba jarok par szazezernel nem er tobbet, iszonyat rozsdafoltos, igy rajottek, hogy en nem fogok megijedni. Elorementek es leszoritottak valaki mast.

[ Szerkesztve ]

(#60995) _drk válasza maajsz (#60990) üzenetére


_drk
őstag

A nem régi zsebből 300 ezres bírságot kifizető 90 helyett 180al menő ember nagyon elgondolkodtató...
"Megbeszélésre sietett"

A másik baj, hogy Egyszerűen túl sokan vagyunk már utakon.
Rossz az infrastruktúra, de nem is az utak meg a forgalom irányítás, hanem például egy város agglomerációja ma már 20km. (Ez vidék. Pesten ez már 100, aki meg bent él ugyan úgy megtesz 50km-t)
Onnan mindenki be, majd ki. Helyben nincs semmi.
Se normális bolt, se iskola.
Munkahelyet is már 30-40km-es körzetben talál jót az ember.
Aztán délután még mindenki megy jobbra balra mint akinek kötelező.
Nem is az hogy nem erre lett kitalálva egy város úthálózat, hanem erre soha nem is lesz jó bármit kitalálnak.

[ Szerkesztve ]

(#60996) mephi666 válasza _drk (#60995) üzenetére


mephi666
nagyúr

úgy kéne, hogy: autót lefoglalni, becsült értékének 10%-áig szabni a bírságot (ha ez meghaladja a mostani max 300ezret, ami továbbra is élne párhuzamosan) és napi 2% tárolási díjat fizettetni a tulajjal... ha meg 1 hónapig nem viszi el, akkor elárverezni... (így egy 300ezres kotlánál 300ezer lenne a bírság és napi 6ezerrel ketyegne 180ezerig az óra... egy 30milliós kocsinál meg 3millió lenne a bírság és napi 600 a tárolási díj :DDD )

...lehet kicsit jobban meggondolná mindenki az agyatlan száguldozást :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60997) maajsz válasza Reggie0 (#60992) üzenetére


maajsz
senior tag

Őszintén csak a 100-ért elvenném a jogsit. Dupla sebességtúllépés igen is legyen szándékos emberölési kísérlet. Nyilván 20-ra 40, meg 30-ra 60 még nem, ott mondjuk egy 50-nel való túllépés, de városban (50-nél) 100-al egyszerűen nem vagy sokkal különb egy szem magasságban random elsütött éles fegyvernél. A reakció idő töredéke, a fékút hatványozott, az ütközési energia hatványozott, egyszerűen bármilyen helyzet alakul ki, a baleset elkerülési esélyei nem felére hanem töredékére csökken.

Ugyanezt tenném lakott területen kívül meg pályán, 90-re ~150 felett, meg 130-ra ~200 felett, alapból jogsi el, autó lefoglal aztán vagy elárverez vagy különösen nagy összegű bírság.

(#60998) Reggie0 válasza maajsz (#60997) üzenetére


Reggie0
félisten

"Dupla sebességtúllépés igen is legyen szándékos emberölési kísérlet."
Jaj, ne kezdjuk megint ezt a hulyeseget. Nem erted a szavak jelenteset. Kozuti veszelyeztetes lehet.
Nem mellesleg a varosban random elsutott fegyver sem szandekos emberolesi kiserlet.

[ Szerkesztve ]

(#60999) maajsz válasza Reggie0 (#60998) üzenetére


maajsz
senior tag

Pontosan értem a szavak jelentését. Tudom, hogy jogilag nem ráhúzni a fogalmat, de azzal egyszintre tenném a súlyosságát. Itt a baj, hogy megint jössz, hogy ó nem a baj az a 100, egy lájtos közúti veszélyeztetés. Nagy lóf@szt, már bocs.
Mondom mégegyszer, 100 egy 50-es városban, és most ne csak több sávos nagyvárosi utak lebegjenek a szemed előtt, 100%-ban orosz rulett. Lószart, mondom még egyszer, lószart nem tudsz reagálni olyan sebességnél. Ha történik bármi, nagyobb kátyú, megcsúszás, elhagyott határúton jobb esetben magad csavarod az oszlopra vagy az árokba, belterületen egy kicsit is nagyobb autóval bemész a nappaliba.

(#61000) t72killer válasza konci79 (#60989) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bmeg, minimum 200misis polgári pert a nyakába, kártérités a családtagoknak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.