Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Zozzer888 válasza Laybee (#41048) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem gondolják komolyan a Milc kategóriát, nem is érdekli őket, csak muszáj volt a Nikon J1-re lépni valamit. Az olympus/panasonic viszont nagyon jók ebben.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41052) Laybee válasza Zozzer888 (#41051) üzenetére


Laybee
őstag

Csak az emlitett Olynál nem valami szép képek vannak sajnos. De még körbenézek. Köszi.

(#41053) Zozzer888 válasza Laybee (#41052) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ott user error lesz , barátnőmnek E-PL1-ese van, sokat ki lehet abból hozni.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41054) Laybee válasza Zozzer888 (#41053) üzenetére


Laybee
őstag

Nos, igen szép képeket csinálnak, de videoval nem vagyok megelégedve, látszanak a mikroremegések is, egy Sony HX20V szebben videozik.

(#41055) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Nagyszülőknek szeretnék digitális fényképezőgépet venni.
Nem kell semmi extra igazából, csak legyenek szép képek hogy lehessen előhívni őket.
Előny lenne hogy egyszerű kezelhető legyen , mert 75+ éves emberek fogják használni és ne legyen drága
Miket ajánlotok?

(#41056) Tengo


Tengo
aktív tag

Sziasztok! Elgondolkodtam egy kompakt fotómasina vásárlásán és az érdekelne hogy 50-60 ezer forintos kategóriában mik az alternatívák, melyiket érdemes választani. Jó lenne ha meg is indokolnátok az ajánlást. Sok gyártó sok készüléke van már ilyen áron, sok tulajdonsággal, mindenféle adatokkal, ezért egy pár tanács nagyon hasznos lenne. Mindenképpen a képminőség a legfontosabb tényező. (konkrétan az érdekelne hogy ennyiért melyik gép tudja a legszebb képet csinálni) Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#41057) peti_s válasza Tengo (#41056) üzenetére


peti_s
addikt

Canon SX220/230/240/260/270/280. :D Jó hosszú sor. :D Gyengéje a gyenge akku, állványon nem lehet adapterről üzemeltetni, plusz állványon memóriakártya, és akkucsere sem oldható meg. De, ez mondjuk a legtöbb hasonló árkategóriájú gépnél így van.

Emberek, 29990-ért van SX150 a MM-ban.

[ Szerkesztve ]

(#41058) Silentfrog válasza peti_s (#41057) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha meg elfogyna akkor 31 -ért van a Euronics-ba 28ért meg a" madaras tescoban "láttam egy hete. :)

(#41059) SirKero válasza peti_s (#41057) üzenetére


SirKero
őstag

Emberek, 29990-ért van SX150 a MM-ban.

Ennyiért van bőven máshol is [link]

Egyébként ez a best buy a 30 ezres kategóriában? :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41060) Silentfrog válasza SirKero (#41059) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy hónapja 35 alatt nem volt,kb akkor kerestem fényképezőt. Nekem nagy ezért nem ez lett,ezt ajánlották még 35 ezerért is jó vételnek akkor!

(#41061) SirKero válasza Silentfrog (#41060) üzenetére


SirKero
őstag

Mostanság szeretnék én is gépet venni ebben az árkategóriában. Maximum 35E ha nagyon megéri.
Végül neked mi lett ha nem titok :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41062) Silentfrog válasza SirKero (#41061) üzenetére


Silentfrog
veterán

25 ezerért sikerült egy Canon A4000is.

(#41063) Konafan


Konafan
csendes tag

sziasztok, olyan kompakt fényképezőt szeretnénk, ami jól működik, főként automata módban, nagy zoom, nagy látószögű lencse, wifi, és legalább 3 colos jól látható kijelző, sztereó full hd videó, jó kép minőség optikai kép stabilizátor! Kb70-100e Ft környékén! Ja és előny ha nem nagy testű és van fehér színben!
Eddig samsung wb250F a nyerő, de jó lemet még a sony wx300 is bár erről nem olvastam annyira jó kép minőséget a tesztben!

kérlek ha tudtok ajánljatok hasonlókat, köszönöm!
jelige: kis test, nagy élvezet! :-D

Galaxy S2 4.0.3

(#41064) Zoty4


Zoty4
őstag

valakinek van tapasztalata erről?
Canon PowerShot A810
árban nagyon jól pozicionált, kérdésem hogy milyen képet csinál? Mennyivel másabb sx150nél.
Esetleg más márka?
Nekem iylen 20-25ért kéne a legjobb ár/érték arány a márka is mindegy

(#41065) Benőke válasza peti_s (#41057) üzenetére


Benőke
őstag

Óvatosan mert a pénztárnál az már 32.999

Egyébként jó gép. Nem ájultam el tőle, de hozza azt a szintet amit neki kell. Ilyen szempontból teljesen jó vétel.
Beltérben viszont zajosodik a kép, hála az automatikának, mindig feltolja az ISO -t 800 -ra és csókolom.

330 képet vagy 1,2 óra videót mondanak 2db AA ceruza aksival ami 2400 vagy 2500 -as.
Próba képen May 1 alkalmával kattogtattam párat, 150 kép illetve 10-15 perc videó, de nem adta jelét merülésnek.

[ Szerkesztve ]

(#41066) Benőke válasza Zoty4 (#41064) üzenetére


Benőke
őstag

(#41067) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Szeretnék venni egy kis kompakt gépet.

Nincs elképzelésem csak az biztos, hogy 100-150 eurót adnék érte.

Innen venném.

Melyiket érdemes megvenni ?

5x zoom ( vagy több ) illetve HD/FullHD videó rögzítés is jól jönne.

Ebben a kategóriában melyik az "ajánlott" vétel ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41068) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!
Fényképezőgép vásárlás előtt állok,és szeretném a segítségeteket kérni.
50.000-80.000FT-ig.
A lényeg a szép részletgazdag kép!!!
(mivel fényképezőt szeretnék)
videó nem számít.

Canon sx240
Panasonic TZ30
Sony Cyber-shot DSC-HX20V

A panának mos érzékelője van,a többinek cmos.
Ez jelent valamit képileg?
A panának,sonynak 3d,panoráma.
A panoráma jó jöhet,a 3d képet meg tudnám nézni,mert van 3d tv,viszont még nem láttam,és visszajelzést kérnék hogy megéri a 3d kép????

Nem tudom.
Előre is köszönöm.

(#41069) junior11 válasza TOLEDOO (#41068) üzenetére


junior11
veterán

Ultrazoom kategóriától nem várj csodaszép képeket. Én a Sonyt választanám a kiváló videója és stabilizátora miatt, vagy Panasonic TZ30. De a Canon sem rossz. A TZ30 MOS érzékelője nincs hátulról megvilágítva (BSI), a Canon, Sony igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#41070) scarabaeus válasza junior11 (#41069) üzenetére


scarabaeus
őstag

"nincs hátulról megvilágítva"
Inkább úgy, hogy az nem hátulról van megvilágítva (mármint az ostya szempontjából). Így

Quoth the Raven "Nevermore."

(#41071) Alex91


Alex91
félisten

Na, itt az Olympus XZ-1. Full automatikan csinaltam par kepet. Eleg meggyozo :). A video azonban eleg gyatra igy elso blikkre.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41072) Zoty4 válasza Benőke (#41066) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi az oldalt
megnéztem itt pár másik gépet is, ezek alapján az sx150 a legjobb választás

(#41073) happyguy


happyguy
csendes tag

Mostani (2012-2013) modellek közül melyik digitális fényképezőgépet érné meg legjobban megvenni 15-35e Ft közötti értékben? (ami fontos, az a kategóriában lévő legjobb kép, tudás, kezelhetőség)

Olvasgattam a topikban, Themebuilder írt egy összefoglaló választ ezzel kapcsolatban, hogy milyen gépeket érdemes venni 15-35 e között, 2010-2011-es modellekkel. Leginkább Canon és Nikon. Mennyire változott ez azóta? Fujifilm szóbajöhet?

(#41074) Zozzer888 válasza happyguy (#41073) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canon SX 150 - 30ért

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41075) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Ballagási ajándékba kértek gépet, de nem tudom melyik a jobb:
Canon SX150 vagy Panasonic LZ20?

(#41076) peti_s válasza SzalaiG (#41075) üzenetére


peti_s
addikt

Az a baj h az LZ20-ról nincs a neten sem teszt, sem tesztkép. Így nem tudom összehasonlítani a kettőt, az SX150 30kért viszont bestbuy.

(#41077) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Az SX150 és a Fujifilm FinePix S2980 / S2800HD egy árban van. Szerintetek melyik érné meg jobban és miért?
Üdv.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41078) Alex91 válasza Alex91 (#41071) üzenetére


Alex91
félisten

Laikuskent osszehasonlitva par altalam eddig hasznalt kompakt es egy Canon EOS 400D alap kit obis geppel: a kepminosege mindent visz :)! Belso terben vaku nelkul is jo kepeket keszit automata beallitassal is. A video felvetelek minosege azonban nem tunik jonak, bar csak belterben neztem eddig.
Alapvetoen fenykepezogep, nincsennek a szoftvereben folosleges sallangok. Jo csak kattingatni is, de ha valaki jobban bele szeretne melyedni a fotozasba arra is megfelelo.
Mondjuk nem tudom, hogy egy 50-60k-ba kerulo gephez merten megerte-e a felarat :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41079) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok!
Fényképezőt szeretnék venni,max 60.000Ft van rá. Milyen gépet tudnátok nekem ajánlani az ultrazoom kategóriából? Melyik most a "Best buy"? Azért az ultrazoom kategóriára esett a választás,mert repülőgép fotózáshoz használnám a legtöbbet és nem ártana a nagy zoom átfogás!
Erről mi a véleményetek: Fuji Finepix S4000 [link]
Vagy olympus sp 620uz :[link]

(#41080) SirKero válasza SirKero (#41077) üzenetére


SirKero
őstag

Erre valaki? :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41081) polar-x válasza polar-x (#41079) üzenetére


polar-x
tag

Valamiért megtetszett a Fuji Finepix s4000! Mit gondoltok róla?

(#41082) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Még a MOS-CMOS érzékelők terén lenne kérdésem.
Olvasgattam hogy hiába a CMOS újabb fejlesztés,de a fényképezett kép lehet szemcsés.
Viszont a MOS érzékelők szép képet készítenek.
Most akkor MOS vagy CMOS???
Köszönöm.

(#41083) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Még elfelejtettem a PANASONIC csak MOS érzékelőkkel csinálja a gépeit.
A TZ30-t néztem ki csak hát MOS érzékelős.
Ezért kérdezem hogy melyik a jobb.
Köszi.

(#41084) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

Az egyik kinézet készülék a Nikon D3000, használtan vennék. Mivel kezdőnek jó, és elsősorban család, természet, város (utazás) fényképezés lenne. Alap szinten megtanulnék fotózni, de nem profi. Hobbi amatőr kategória. Max GIMP-pel javítanám fel a képeket, de nem Photoshopoznék órákat, ez nem én vagyok!

Azért akarok tükörreflexeset, mert hiába egyre jobbak a Sony és Nokia telefonok fényképezői, azért nem tudnak olyan szép képeket csinálni, mint ezek a készülékek.
És az lenne a kérdésem, hogy a Nikon D3000-nak mik lennének az alternatívái? (használt 40-60 ezer Ft)

De pontokba szedve:
1. Pénz: 40-60ezer FT
2. Fényképező
2.b Memóriakártya inkább az SD oka, egyszerűbb a laptopba helyezni. (Olympus xD is szóba jöhet)
2.c Aksi párti vagyok, mert azok talán jobban bírják, mint az újratölthető ceruzaelemek. De ez nem annyira fontos
2.d -
2.e Fentebb írt általános célra.

3.a Ha A4-es vagy A3-as képre nyomtatók akkor ne legyen probléma :)
3.b Szerintem ez optika függő.
3... Passz :) Amit írtam fentebb, hogy segítsen kezdőnek is szép képet készíteni, kevés képzajjal. Mondjuk amikor jöttem haza vonattal, akkor jó 100km-ről lehetet látni a Bükk hegységet. És ha olyan az optika (bár lehet nem attól függ) akkor mozgó vonattról is tudjak néha-néha képet készíteni :)
3.g Nem kell
3.h SD kártya
3.i Kicsi, de férfi kéznek még kényelmes legyen.

4.a Kezdő
4.b -
4.c Ha alapjáraton szép képeket csinál, akkor addig ameddig bírja :). Szerintem 4-5 év, azért mondom ezt, mert ha már befigyel az első kis lurkó, akkor biztos, hogy rengeteg kép fog róla készülni :)

A válaszokat előre köszönöm! :R

(#41085) mazsi70 válasza Lacces (#41084) üzenetére


mazsi70
senior tag

Objektívet kapsz hozzá ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41086) Borisz76


Borisz76
veterán

Két gép között gondolkodom , jelenleg :

FUJI FinePix S2980 vagy CANON Powershot SX 160 IS lenne a jobb választás ?

Ami fontos :

- AA elemről / aksiról menjen
- SD és társai kártya
- Könnyű kezelhetőség
- Kis méret ....( ezért szimpatikusabb a Canon )

Igazából a páromnak venném, hogyha unatkozik és fotózni támad kedve akkor tudjon lövöldözni :)

Vagy hasonló árban mást ajánlotok esetleg ?

Válaszokat, véleményeket előre is köszönöm !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41087) Zozzer888 válasza Lacces (#41084) üzenetére


Zozzer888
addikt

Váz 40 körül :
Canon 1000D
Canon 20D
50 körül
Canon 30D

Obi:
18-55 DC II kb 5ezer
18-55 IS kb 15ezer

Kép feldolgozásához : Lightroom

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41088) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Egy lánynak szeretnék gépet ajánlani. Szeretnék neki 30-ért, 40-ért és 50-ért ajánlani gépet. Ami fontos: kép éles, minél zajmentesebb, kezelhetőség tudás)
30-ért láttam hogy ajánlottátok a Canon PowerShot SX150 IS-t, de 40-ért és 50-ért mit ajánlanátok?

We are only Stardust...

(#41089) Lacces válasza mazsi70 (#41085) üzenetére


Lacces
őstag

Igen, de közben rájöttem, hogy véletlenül rossz topikban írtam... Bocsánat.

(#41090) polar-x válasza polar-x (#41079) üzenetére


polar-x
tag

Valaki? Nagyon kihalt a topic :(

(#41091) kfjoco válasza polar-x (#41090) üzenetére


kfjoco
csendes tag

Két hete sikerült vennem egy Finepix S4000 én nyugodt szível ajánlom neked szerintem nagyon szép képeket készít,nekem is ez az első komolyabb gépem tehát teljesen amatörként használom,még nem ismertem ki teljesen de nagyon szeretem és nem bántam meg. :C

(#41092) peti_s válasza SirKero (#41077) üzenetére


peti_s
addikt

Ezen az oldalon megtalálod a teszjüket, az segíteni fog dönteni. Én amúgy a Canon mellett döntenék.

(#41093) peti_s válasza polar-x (#41079) üzenetére


peti_s
addikt

Egyik sem. Canon SX220/230/240/260/270/280 + pótakku.

(#41094) peti_s válasza Borisz76 (#41086) üzenetére


peti_s
addikt

A Canon jobb, és szerintem ha manuális beállításokat is akar használni, egyszerűbb beállítani mint a Fujin. Ha találsz ennyiért SX220/230/240-t akkor az jobb választás, de az saját akkus, nem AA.

(#41095) Borisz76 válasza peti_s (#41094) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a választ.

Mivel a párom még annyira sem ért a gépekhez mint én ezért jó lesz a Canon neki.
Totál auto módban fotózni és néha egy kicsit videózni.

Újonnan akarom venni az itteni Saturn-ból .....aztán majd hazaviszem neki :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41096) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#41088) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Esetleg az én problémám esetében is érdemes maradni az cannon sx szériájánál?

A verziók között képi különbségek vannak?

We are only Stardust...

(#41097) polar-x válasza peti_s (#41094) üzenetére


polar-x
tag

Köszönöm a választ!

(#41098) polar-x válasza kfjoco (#41091) üzenetére


polar-x
tag

kfjoco! Képeket tudnál mutatni? Esetleg videót? Sehol nem találok tesztet a Fujiról.. :(

(#41099) kfjoco válasza polar-x (#41098) üzenetére


kfjoco
csendes tag

Küldesz privátban egy email címet küldök pár képet becsomagolva mert ide sajnos nem enged 8 megapixelnél nagyobb képet feltölteni. :DD

(#41100) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sony HX10V
Sony WX100
Sony WX200
A 3 gép közül melyk a jobb?
A kép minősége a lényeges.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.