Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) .: JuSzT :. válasza Bakter9011 (#41400) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Vegyél holnaptól a tesco-ban Fuji 4500-t. 40k ért.

(#41402) Bakter9011 válasza .: JuSzT :. (#41401) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Bocsi az lemaradt hogy a panasonic 27k a canon 30k új

(#41403) .: JuSzT :. válasza Bakter9011 (#41402) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ja, az más, én még 35K nál voltam az LZ20 at illetően. Annyiért mindkettő jó, én a panát javaslom.
Vegyél hozzá a különbözetből táskát, kártyát, akksit, akármit :)

(#41404) Bakter9011 válasza .: JuSzT :. (#41403) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Jah angliába venném és most 140 fontról le van árazva 80 ra :)

(#41405) mackotestver


mackotestver
csendes tag

Sziasztok!
Új gép vásárlása került előtérbe az ötéves Samsung helyett( 25 volt tokkal, vonóval), és kisebb dilemmába estem a hozzászólásokat elolvasva. Aminek meg kellene felelnie az új gépnek:
- ár max. 50e
- hd videó min. 720-as minőségben (lehessen közben zoomolni)
- gyors reakcióidő (samu sajna nem ilyen volt)
- kompakt, optimális esetben zsebrevágós méret, mert főleg városnézegetések és túrázások alatt használnánk, de azért beltéren is funkcionáljon.
- se elemem, se elemtöltőm nincs, így mindegy, hogy aksis, vagy elemes
- SD kártya előnyben

Kérnék némi segítséget a profiktól, hogy melyik márkáknál ragadjak le. Amiket eddig ajánlottak:
- Nikon COOLPIX L320 (ennyit még rátennék az ötvenre)
- Olympus SP-620 UZ
- Olympus SH-21
- Olympus SZ-14
- Canon PowerShot SX240 HS

De nagyon szívesen várok alternatívákat is. Köszi a segítséget !

Samsung A52s, Kindle Touch, TP-Link Archer C6

(#41406) Zozzer888 válasza kiborg (#41399) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Canon SX150 IS-hez mit szólsz?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41407) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Elemet valaki tudna javasolni? Melyik márka/típus az ami tölthető és tartós?
Duracell, Sanyo, Camlink stb.

Nem szeretnék kiadni 5-10 ezret töltős elemre ami 1 óra alatt lemerül újratöltés után...

(#41408) Zozzer888 válasza Bakter9011 (#41407) üzenetére


Zozzer888
addikt

Sanyo Eneloop

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41409) Bakter9011 válasza Zozzer888 (#41408) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

abból jó az 1900 as is vagy a 2500 mindenképp?

(#41410) Zozzer888 válasza Bakter9011 (#41409) üzenetére


Zozzer888
addikt

Névlegesen 2000res az :) Persze, az is bőven jó.Nekem a 2000-res energiserek 1000+ képet bírtak ki egy fuji S2980ba.Most vakuba használom őket, 400-500 villanást simán megfutnak átlagos használat mellett.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41411) kiborg válasza Zozzer888 (#41406) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!
Köszi a tippet, nem ismerem a gépet, így akár még jó is lehet.
Ahogy láttam 30000 Ft körüli kategória. Ha esetleg tudsz jobbat ajánlani 50000 körül, addig el lehet menni.
A canon-nak 2db AA-s akksija van. Nem meríti le túl gyorsan? A régebbi Fujim-ban is kettő volt, de sajnos nem bírta túl sokáig akksi téren.
Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#41412) Zozzer888 válasza kiborg (#41411) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát 50ért SX220/230,de azok nem AA akksisok. Elem függő hogy bírja,nekem a FujiS2980-asom az energiser szettel (200mAh) 1000+ képet bírt, a movida szettel (2700mAh) meg kb 400képet.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41413) Voice24 válasza kiborg (#41411) üzenetére


Voice24
őstag

A Canon SX150 eléggé szereti enni az akksikat, tehát nagyon nem mindegy, hogy milyet rakunk bele. Én most tapasztalgatom ki, még csak kb. 3 hete van meg. GP Recyko akksikat vettem hozzá, ezek elég jó áron vannak, és elég tartósnak is tűnnek eddig.

(#41414) Genis


Genis
csendes tag

Sziasztok!

Fórum olvasgatás és műszaki adatok összehasonlítása után fordulok hozzátok.
A cél egy kompakt, szép képeket készítő, szép videót felvevő készülék beszerzése.

Kiszemelt gépek.
Canon SX220/230/240/260
Olympus SH-21

Az utánajárás után az derült ki számomra, hogy a Canonnál SX220/SX230 között GPS funkció a különbség
Canon SX 220/SX240 közt műszaki/funkció beli adatok eltérése SX240 javára. SX260 pedig szintén GPS-el tud többet az SX240-nél.

Fórumozok írásai alapján került még szóba az Olympus SH-21, jó készüléknek néz ki, és valóban az is lehet?
Tehát jelenleg nekem az SX220/SX240/ SH-21 közt kellene döntenem, mivel (GPS nem számít nekem.)

A kérdés talán az árban kereshető, az árak kb. jelegüek és talán a sorrend is helyes.
SX240 50e ft
SX220 40e ft
SH-21 30e ft

(#41415) Benőke válasza Bakter9011 (#41407) üzenetére


Benőke
őstag

Egy 5-6 évig Varta Photo akkukat használtam 2700 -ast. Teljesen jók voltak és jól is bírták.
Most Sanyo Eneloop -ot használok. Ebből max 2500 -as van de az van ráírva hogy min 2400 -as.
Varta többet bírt, de az Enelopp -al sem sok bajom van.

(#41416) Benőke válasza kiborg (#41411) üzenetére


Benőke
őstag

Hát a gyári adat 330kép a gyári Canon akkukkal. Nem tudom ilyenek de a 2000 -es Eneloop -al olyan 300 környékét bírnak. Ez teljesen átlagos, sőt 50-100 -al több mint az átlagos lítium aksis produkció. Gyengébb produkcióra számítottam, de teljesen vállalható.

(#41417) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

40k körül keresek fényképezőgépet.
Megnéztem ebből az árkategóriából egy csomót, de sajnos csak a funkciókat tudom megítélni, a minőséget kevésbé.

Samsung
Tudásához képest gyanúsan olcsó, bár a kinézete minőségi, ha lehet ilyet mondani. A 18X-os optikai zoomnak nem venném szerintem sok hasznát. Ellenben a videós képességeiről sokat nem tudok.

Másik gépet a topicban láttam többször felmerülni: Canon SX220. Tudásra megfelelő lenne.
A szuperlassú videó módot nem egészen értem.

Lenne pár kritérium: Tudjon 1080p-ben felvenni és ha lehetséges ennél kisebb felbontásban tudjon nagysebességű felvételt. A fényképezőgépek paraméterezhetősége ahogy láttam nagyjából hasononlóak a kategóriában (arcfelismerés, stb, stb).
Még amatőr fotósnak se mondanám magam, de jó lenne egy olyan gép, amivel amatőr szinten ki tudok próbálni dolgokat.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#41418) greenface


greenface
aktív tag

sziasztok,
Pana LZ20-al van olyan gondom, hogy videofelvételnél random állítja a fókuszt, tehát be-be életlenedik a kép.
Akkor is, ha nem változik a távolság, és alig van mozgás.
Ez mitől van, ill. lehet vhogy javítani?

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#41419) commanDOS válasza commanDOS (#41417) üzenetére


commanDOS
senior tag

Kicsit pontosítanék, mert látom, hogy nagyon sok a hasonló kérdés.
Tudomásom szerint a Canon SX220 már kifutott cucc, így nem sok helyen kapni, ott is főleg a lila színű van (köszi, de nem). Az SX240-ből több helyen találtam ugyanebben az árban, vagy olcsóbban...
Jónak tűnik mindkettő, de mivel kifutottak felmerül a kérdés, hogy mi a készülék utódja?

Jelenleg egy sony dsc p43 gépem van, elég butácska gép, de a képminőséggel nincs problémám. Ezt a szintet elér/meghaladja ebben a 35-45 ezres árkategóriában bármelyik gép?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#41420) scarabaeus válasza commanDOS (#41419) üzenetére


scarabaeus
őstag

GPS nélkül GPS-szel
2011 SX220 SX230
2012 SX240 SX260
2013 SX270 SX280

Quoth the Raven "Nevermore."

(#41421) commanDOS válasza scarabaeus (#41420) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszönöm!
Mondjuk a 270 már jóval drágább. Ekkora zoom-ra nincs szükségem, viszont az, hogy Full HD-t 60fps-el tud felvenni az igencsak figyelemreméltó. :K

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#41422) scarabaeus válasza commanDOS (#41417) üzenetére


scarabaeus
őstag

"de sajnos csak a funkciókat tudom megítélni, a minőséget kevésbé"
Tekints rá erre, azokból a gépekből állítottam össze, ISO 400.
"A szuperlassú videó módot nem egészen értem."
240 illetve 120 kép másodpercenként normál, 30 fps sebességgel lejátszva 8x illetve 4x lassítást ad. Viszont 320x240, 640x480 a felbontás.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#41423) commanDOS válasza scarabaeus (#41422) üzenetére


commanDOS
senior tag

Jah akkor ez nagysebességű felvétel lenne. Ez kéne nekem. Tudom, hogy csak VGA, QVGA felbontással tudja a gépek többsége ebben a kategóriában, de ez nem olyan hatalmas probléma.

A samu ebben a tesztben elvérzett. Betettem még melléjük pana TZ25-öt és a samsung nagyságrendekkel rosszabb képet ad. A pana hasonlóan élesnek tűnik, mint a canon, de a színek kicsit furcsák.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#41424) Golf4


Golf4
csendes tag

Üdv a hozzáértőknek!

Egyik ismerősöm 35.000 Ft-ért fényképezőgépet szeretne venni, teljesen normál, hobbi (családi események, nyaralás, stb.) használatra.

A Fuji tapasztalatunk alapján eléggé bevált, ezért ezt a kettőt nézte ki:
Fuji FinePix S2980HD
Fuji FinePix S2800HD

1. Kérdés, hogy hobbi használatra megfelelnek-e ezek a gépek?
2. Ebben az árkategóriában van-e jobb választás? Esetleg nézzünk inkább más gépeket.

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#41425) Zozzer888 válasza Golf4 (#41424) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az Auto módja a Fujinak okos, de sötétben bizony elvérzik szegény.Ennyiért a Canon SX150 IS-t szokta javasolni a topic kollektív tudata még esetleg.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41426) Benőke válasza Golf4 (#41424) üzenetére


Benőke
őstag

Inkább valami kompaktot, mint egy ekkora gépet. Szerintem.

(#41427) Benőke válasza Zozzer888 (#41425) üzenetére


Benőke
őstag

Sötétben melyik kis kompakt nem vérzik el? Csak mert az SX150 is elhasal. Jó lehetne a kép de az Auto mód feltolja az ISO értéket és már kész is a zajos kép. Kültérben, jó fény mellett is néha feltolja az iso -t. Ettől függetlenül teljesen jó képeket készít megfelelő fény mellett. Viszont a kompaktok között nagy az említett fuji -k mellett kicsi a gép... :)

(#41428) Zozzer888 válasza Benőke (#41427) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az is igaz :) Csak sokan azt várják hogy nem fog...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41429) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Kompakt gép vásárlása előtt állok ráadásul meglepetés lesz. Korosabb egyén lesz a végfelhasználó (fotózni szerető és tudó is) és jelenleg a keresési fázisban vagyok. Októberre kellesz majd a gép bár a keret már zsebben. Az elméleti maximum amit költenék erre a dologra az 200k magyar forint. Ami igazán fontos:

1, A lehető legjobb képminőség
2, Kompakt méret (DSLR nem érdekel sem MILC sem semmi ami cserélhető optikás)
3, ekv.: 24-90mm legalább (nem érdekelnek nagy zoom-os csodák max. ekv.: 120mm)
3, Átnézeti kereső vagy legalább a későbbiekben lehessen hozzá venni
4, Időtálló megbízható legyen (nem pár év használatra lenne)
5, Kompakt méret (ne kelljen egy külön fótóstáskát cipelni hanem pl.: egy övön elférjen tokban)
6, Lehető legtöbb manuális beállítás

Ami kevésbé vagy egyáltalán nem lényeges:

1, Nem érdekes milyen videót csinál mert soha nem lesz használva ez a funkció benne
2, ISO 800 fölött sem lesz használva
3, GPS WIFI szintén nem érdekel, hogy van vagy nincs
4, Vakupapucs sem lényeges ha van kereső (ha nincs akkor is csak azért mert ide lehetne tenni ha van hozzá kompatibilis)
5, Forgatható kijelző sem mérvadó

Amit önerőből eddig találtam:

Canon G1x
Sony RX 100
Panasonic LX-5 (7?)

Ha valakinek van tanácsa melyik lenne a jobb és miért azt szívesen fogadom valamint más alternatíva is érdekel.

(#41430) Alex91 válasza Beladon (#41429) üzenetére


Alex91
félisten

Olympus XZ-2, XZ-1...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41431) Beladon válasza Alex91 (#41430) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszi a gyors választ és ezek miben jobbak? Az xz-2-őt én is néztem de nekem mintha a canon szebb képet csinálna. (bár lehet rossz oldalon keresgélek)

(#41432) Alex91 válasza Beladon (#41431) üzenetére


Alex91
félisten

Fogalmam sincs, esetleg az aruk. :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41433) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Sziasztok.Szeretnék venni egy bridge gépet.Amit néztem az egy Benq gh700 a tudása elég jónak tűnik és nekem mivel nem nagyon értek még hozzá,ár érték arányban is tetszik.Mi a véleményetek róla?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#41434) Nagya21 válasza andaxin76 (#41433) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Megnevedd!!!!!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#41435) Beladon válasza Alex91 (#41432) üzenetére


Beladon
aktív tag

Mint azt fentebb írtam is adott a keret. Nem olcsó gépet szeretnék hanem jót. Az adott keretért a legjobbat. De azért tényleg kösz az xz-2 eleinte esélyes volt csak menet közben kihullott. Igazség szerint az rx 100 is kilóg a kivánság listából mivel nincs keresője és nem is lehet hozzá kapni :( Sőt az exmor sensor ha nem tévedek hajlamos beégetni a fehéret bizonyos körülmények között viszont a sonnar és a 20MP valamint a softver eléggé jól összhangban van és szép képeket lehet vele csinálni ami a legfontosabb.

(#41436) Benőke válasza Beladon (#41429) üzenetére


Benőke
őstag

Sony RX100 Nincs bennem kérdés. :)

(#41437) Alex91 válasza Benőke (#41436) üzenetére


Alex91
félisten

Nem jo, mert nincs benne atnezeti kereso, es az obi se 24-tol indul :DD .

Ugyis az lesz megveve, ami neki tetszik. Ahogy elnezem ert hozza, tehat tud donteni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41438) andaxin76 válasza Nagya21 (#41434) üzenetére


andaxin76
aktív tag

fuji s4500 40K ért?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#41439) szaszapi válasza andaxin76 (#41438) üzenetére


szaszapi
őstag

Sziasztok.Maximum 60e Ft-ért milyen gépet ajánlanátok ami már full hd videót tud készíteni?Egyáltalán kell?vagy elég ami 720p-t tud?A gépet családi fotókhoz szeretném használni,és jó lenne ha a pici gyerekről egy két videófelvételt meg lehessen örökíteni.Fuji Finepix S sorozatot nézegettem,de inkább a ti véleményetekre hagyatkoznék mert nem értek a fényképezőgépekhez!

Köszi előre is!

(#41440) Alex91 válasza szaszapi (#41439) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41441) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Most az Olympus SZ-14 és a Fuji s4500 között vacilálok.Ti melyiket választanátok?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#41442) mazsi70 válasza andaxin76 (#41441) üzenetére


mazsi70
senior tag

Oly zsebben is elfér .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41443) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Sikerült eladnom a Canon A720-as gépemet.
Így most kellene egy másik.
A Canon SX150-et néztem ki. Ezt írtam már itt korábban is.

A rekesztartományban gyengébb mint az A720-asom volt, mert ez csak f3,4-től indul nem pedig 2,8-ról.
Szerintetek ez jó lesz nekem?
Amire használnám, az csak hobbi fényképezés, nyaralásokon meg haveri összejöveteleken. Használnám a manuális beállításait, meg ha már tud akkor 720p-s videókat is gondolom csinálnék vele.
Vagy tudok valami jobbat ajánlani hasonló árkategóriában?
Akku-t Sanyo-t veszek majd hozzá. MM-ben láttam 10-ért 4 db-os 2000 mAh-ásat töltővel.

Köszi :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41444) Alex91 válasza spiky03 (#41443) üzenetére


Alex91
félisten

[link], 6db-ot kapsz, es ez is ugyanaz, atcimkezett eneloop...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41445) Beladon válasza Alex91 (#41437) üzenetére


Beladon
aktív tag

Erős túlzás, hogy értek hozzá ezt a tudást csak össze gugliztam... Azért fordultam hozzátok mert tényleg tanácstalan vagyok. Megvenném én canont is meg a sonyt is meg mást is ha valóban jobb a másiknál. A 24 lehet épp 28mm is de a vége legyen meg 90mm. Igazából (nekem) az lenne a legjobb ha sony optika/felbontás párosulna a canon féle kompakt vázhoz. Ez lehetetlen lenne? Nincs ilyen kompakt vagy csak nekem kerülte el a figyelmem.
Őszintén bevallom nekem a sony a szimpatikus de mivel nem én fogom használni hanem korosabb egyén kinek szeme már rosszabb és keze is be-be remeg ráadásul egész életében keresőben komponált nem pedig LCD panelen így más szempontok számítanak. Hajlandó lennék lemondani a keresőről mert tanulja majd meg mint mindenki (de gonosz vagyok ;] ) a kérdés az, hogy valóban jobb az a gép mint pl.: a canon G1x? Annyit még az illetőről, hogy 3 féle gyujtótávolságot használt világ életében 35 mm 50(55? nem emlékszem) és 90mm
Az meg, hogy úgy is az lesz megvéve ami neki tetszik erre csak annyit ha ilyen segítőkész vagy egy szakmai fórumon akkor inkább ne offold a felesleges hsz-aiddal a topikot. Azért jöttem ide mert gondoltam nálam lényegesen okosabb emberek járnak ide akik kész tényekkel vagy szakmai tapasztalatokkal is meg tudják mondani miért jobb egyik mint másik. (pl.: egy MTF görbe a canon-ról mert én nem találtam :( ) Az, hogy "Gipsz Jakab" azt mondta az a jobb akkor nekem is az kell na az ilyen jellegű segítség nem igazán segítség.

(#41446) andaxin76 válasza mazsi70 (#41442) üzenetére


andaxin76
aktív tag

azonkívül van még valami ami melette szól?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#41447) Alex91 válasza Beladon (#41445) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, en egybol levettem, hogy van fogalmad a dolgokrol. Meg utana is neztel mar. Szerintem itt nem fogsz sok nalad "okosabb" ember talalni. Gondolom elolvastal mar par tesztet, megneztel mar par kepet, tudod is, hogy mit akarsz, es majd dontesz. Itt mondhatnak barmit, ugyis te fogsz donteni, es meg is van hozza a kompetenciad.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41448) Beladon válasza Alex91 (#41447) üzenetére


Beladon
aktív tag

Lehet igazad van és rossz helyre jöttem akkor viszont ha van tudomásod olyan fórumról ahol minden apró részletre kitérően meg tudnák indokolni miért jobb egyik mint másik ne tartsd magadban hanem oszd meg velem. Előre is köszönöm! További jó fórumozást.

(#41449) Alex91 válasza Beladon (#41448) üzenetére


Alex91
félisten

Nem mondom, hogy rossz helyre jottel. Mar kaptal szavazatot a Sonyra :). Csak azt mondom, hogy te is tudod, hogy ugymond tokeletes megoldas nincs. Majd preferalsz, es dontesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41450) szaszapi válasza Alex91 (#41440) üzenetére


szaszapi
őstag

Mást esetleg tudsz még ajánlani?Fujifilm felejtős teljesen?A 30x optikai zoom nem szól a fujitsu mellett?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.