Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) ToMmY_hun válasza scarabaeus (#41650) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Azt tudom, csak ceruzaakksival és töltővel már nehezen jönnék ki 10-ből :(

C programmers never die, they are just cast into void.

(#41652) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném fényképezőgép vásárlásához.A lényeg a következő:Egyszerű használhatóság,sokat bíró aksi,kevés fényben is jó képet tudjak vele készíteni.40 ezer körül.Mit ajánlanátok?
Nem akarok elemes gépet,már volt kettő de nagyon nem voltam velük megelégedve(Canon Powershot A590is,A85).
Válaszokat előre is köszönöm...

(#41653) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!

Munka celjabol keresek konnyen hordozhato gepet a kovetkezo funkciokkal:
-GPS kordinata mentese
-borus idoben is turhetoen jo tajkep (mivel csak szabadban lesz hasznalva a gep)
-makro annyira nem fontos, de 20cm-rol mar legyen ertelmes elesseg.

Arban olyan 30-50 kore saccolnam sajat megerzes szerint, de nem tudom milyen arak vannak most a piacon. Azonban ha 50-bol nem jonne ki, akkor mar elgondolkodnek egy dslr-en (ha mar tobb, adjunk tobbet alapon).

(#41654) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap sikerült felavatnom az SX150-et. :)
Eddig teljesen emg vagyok vele elégedve, igaz azért még ismerkedem vele, mert még nem használom annyit a manuális beállításait, mint az A720-nak.
Plazmán jól mutatnak a képek, sőt még a 720p-s videó is jól nézett ki. Igaz a jobb sarokban észrevettem egy kis foltot, vsz a lencsén lesz valami, de majd óvatosan letörlöm. :)

Tetszik benne a különféle effektek, pl a lyukkamera, meg a színkiválasztásos képek.

Kicsit szívja az aksit rendesen, mert pár óra alatt leszívta az Eneloop-okat. :D Igaz most voltak benne először, vagyis csak úgy kb 75%-on voltak feltötlve a csomagolósból kivett állapotban.
Meg azt hozzá kell tenni, hogy abban a pár órában sokat nyúztam. Képeket lőttem vele folyamatosan, használtam a különféle beállításait, nah meg a 3"-os kijelző is ment állandóan, mert ennek nincs "kukucskája". :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41655) ACE- válasza @matthew@ (#41631) üzenetére


ACE-
addikt

Én most vettem egy ilyet, iszonyat jó FullHD-s 50p-s videókat lehet vele csinálni, a színek, a felbontás, a kézremegés kompenzáció is akár full 20x-os zoomal is iszonyat tuti. Csak jót tudok róla mondani. Viszont TV-n sajna az általa kreált mts kiterjesztésű file-t az én Samsung C6000 sériás TV-m nem tudja lejátszani, pedig eddig minden formátummal megbirkózott. Bár még csak tegnap használtam egy állatkertlátogatásra, de nem csalódtam benne.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41656) Nagya21 válasza ACE- (#41655) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha kártyaolvasóval huzod át a file-t, akkor a TV-nek is emészthető lesz a file. próbáld ki.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#41657) Kasya


Kasya
nagyúr

Korbeneztem es latom hogy 50 korul vannak GPS jobb keszulekek. Esetleg tudnatok ajanlani valamit, mert nem tudok donteni, hogy a Canon SX260 jo-e vagy mas jobban megerne-e helyette.

(#41658) ACE- válasza Nagya21 (#41656) üzenetére


ACE-
addikt

Nem sajna, a TV leírásában benne is van hogy nem támogatja az AVCHD formátumot, a Sony viszont (legalábbis a jobb minőségben) így vesz fel. Tud mp4-et is, azt biztosan le tudja játszani a TV, de az csak 25 fps.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41659) BiriBum válasza Rbert (#41652) üzenetére


BiriBum
őstag

kevés fényben is jó képet tudjak vele készíteni

Ilyen kompakt nincs, főleg 40 ezerért. A hátsó megvilágítású CMOS szenzoros Canonoknál nézz körül. A kevés fényben jó fotó csak a tükrös gépek sajátja.

[ Szerkesztve ]

(#41660) Kasya válasza Kasya (#41657) üzenetére


Kasya
nagyúr

Senkinek semmi tippje, hogy melyik GPS-es erne meg a legjobban?

(#41661) Zozzer888 válasza Kasya (#41657) üzenetére


Zozzer888
addikt

Teljesen jó, igen.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41662) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok mondani olyan mai csúcs kompakt bridge gépet, aminek van fókuszgyűrüje?

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#41663) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!
Milyen gépet ajánlotok max 25K körül?
Semmi extra igény nincs, annyi hogy legyen aksija, és ha valami kis lapos gép az előny.
Ha jár mellé memória kártya is, az szintén előny.

Egy lány ismimnek lenne, ezt nézte ki: [link]
Van jobb ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#41664) Alex91 válasza BiriBum (#41659) üzenetére


Alex91
félisten

Azert egy csucskompakttal lehet keves fenybenis fotozni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41665) ACE-


ACE-
addikt

Szerintetek érdemes Sony HX20V-hez töltőt venni? A gyári valami 10ezer Ft, egy utángyártott meg 3-4ezer. Az utángyártott is jó lehet? Van hozzá két gyári Sony akkum, egy NP-BG1 és egy NP-FP1, az a különbség hogy az egyik InfoLithium-os.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41666) mazsi70 válasza ACE- (#41665) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha ,nem veszel töltőt ,akkor csak a gépen keresztül tudsz tölteni .
Tehát addig nem tudod használni .
BG1

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41667) ACE- válasza mazsi70 (#41666) üzenetére


ACE-
addikt

És ez megbízható? Nem cseszi szét a gyári Infolithium-os akksit?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41668) Rbert


Rbert
aktív tag

BiriBum és Alex91!

Köszönöm a válaszokat,és ha nem titok ajánljatok már akkor gépet is.
Tükörreflexest milyet és csúcskompaktot milyet?
Válaszokat várom

(#41669) Rbert válasza Rbert (#41668) üzenetére


Rbert
aktív tag

Nem baj ha 40 fölött van az ár.

(#41670) mazsi70 válasza ACE- (#41667) üzenetére


mazsi70
senior tag

Én travel töltőt használok egy éve ,de semmi probléma nem volt .
Kockázat mindig van . :U

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#41671) Alex91 válasza Rbert (#41669) üzenetére


Alex91
félisten

[link], de van feher es ezust szinben is :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41672) BiriBum válasza Rbert (#41668) üzenetére


BiriBum
őstag

A kompakt és a kevés fény nem jön össze, még az úgynevezett csúcs kategóriában sem, kivétel pl. az X-100s, laza 300k-ért, de abben már rendes, APS-C szenzor van.
Tükörreflexest (bevállalhatót) újonnan 150 alatt nemigen kapsz.

Én MILC gépet ajánlanék - hogy milyet az a keretedtől függ.

(#41673) Nagya21 válasza Rbert (#41669) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Én Biribum kollégával szemben :DD nyugodtan ajánlom neked a Canon EOS 1100D, 89k stabi nélküli, és 109K stabis alapobival(18-55-ös), ami a tesztelők szerint is egy elég jól sikerült alap gyári objektív. De DE hozzá kell tenni ez egy alap kit, és innentől kezdve jönnek a költségek(vaku+objektív+táska+szürők etc etc.)

Vagy ha télleg kevés a keret, akkor Canon SX220-230-240HS gépeket ajánlom, de itt kevés fénynél csak statikus témát fényképezz.(stabill kéz sem árt)
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#41674) .: JuSzT :. válasza BiriBum (#41672) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A kompakt és a kevés fény azért néha összejön.
Lumix LX-7, LX-5. Canon S110, Sony RX100, Olympus XZ1, XZ10

(#41675) Nagya21 válasza .: JuSzT :. (#41674) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Pontosítanék, amit te felsoroltál azok a "csúcskompakt" kategóriába tartoznak :)
Üdv NAgya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#41676) Benőke válasza Nagya21 (#41675) üzenetére


Benőke
őstag

Ez volt a kérés....

"Tükörreflexest milyet és csúcskompaktot milyet?"

(#41677) .: JuSzT :. válasza Rbert (#41668) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most akciós a MM ban a d3100 +18-55. 90k ért

(#41678) Nagya21 válasza Benőke (#41676) üzenetére


Nagya21
addikt

Jeeeee igazad van...... :R :R
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#41679) St bobo


St bobo
csendes tag

Hali guruk
az alábbi gépek közül melyiket javasoljátok
Sony hx 20
Panasonic tz 30
Canon sx 260
mindben tetszik valami, sonym volt már az őskorban tetszet amíg működött kb 2 év (több garival venném)
panám is volt tz5 tetszett de másnak még jobban (ellopták)
canon a hármas legolcsóbb darabja és tesztekben is jókat olvastam róla sokszor győztes (snapsort)
segítségetek előre is köszönöm

(#41680) junior11 válasza St bobo (#41679) üzenetére


junior11
veterán

Sonyt választanám.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#41681) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Hasonlo arban tudd valaki jobbat ajanlani ennel:
Fuji Finepix S2800
Semmi extra, csak alkalmi fotozasra hasznalnam...
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#41682) Rbert


Rbert
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#41683) Mhamster válasza St bobo (#41679) üzenetére


Mhamster
tag

SX240 feltéve ha nem kell a gps. Ha meg kell, akkor a 260. Olcsóbb kb 30%-al és tudásban kb ugyanott van mint a többi.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#41684) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.

Most kezdtem el érdeklődni a fotózás irányában (de nem komolyan),eddig volt 1 Fuji finepix A 610-em ami nekem teljesen meg is felelt,tehát kinéztem ezt a gépet Samsung WB 100-as amire szeretném használni családi összejövetelek,nyaralás és mivel horgász is vagyok :K a szépséges halak és a természet megörökítésére.Esetleg ha már ez a típus ki lett vesézve elnézést (linket kérhetnék) de szívesen várom a véleményeket és esetleg tippeket más gépre 30k-ig.Előre is köszönöm mindenkinek.

(#41685) .: JuSzT :. válasza szkink (#41684) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Volt aki írta, hogy 30 ért kapható, annyiért jó gép. teszt

(#41686) Gedeon31 válasza .: JuSzT :. (#41685) üzenetére


Gedeon31
addikt

Sajnos az egy átverős akció volt ,lehetne panaszt is tenni ez ügyben ,olyan gépet reklámoznak az újságban ami egy napig volt elérhető, azóta kiderült nem is lesz újabb készlet belőle. MM-be volt egyébként.

(#41687) Csaby25 válasza Csaby25 (#41681) üzenetére


Csaby25
senior tag

Erre valaki?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#41688) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Pár napja írtam h gondolkozom Sony DSC-HX20-as gépezet vásárlásán, 70k-ért jutnék hozzá, de ma keresgelés közben rátaláltam erre: Panasonic DMC-TZ30 árban ugyan az lenne, tudása is kb azonos, eddig minden gépezetem Panasonic volt, de most nem márkahűség szinten szeretnék dönteni, melyik a jobb készülék szerintetek? Panában elvileg van inteligens szelzajszűrő is, a Sonyiban meg nincs és ez videózásnál jó lenne, viszont aksi idő terén meg a Pana nem volt olyan erős valaki tud nekem pro/kontrákat mondani esetleg?

Matthew 24:42

(#41689) ludla válasza .: JuSzT :. (#41685) üzenetére


ludla
őstag

Itt még tudol venni ha érdekel Samsung WB100

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#41690) .: JuSzT :. válasza ludla (#41689) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#41691) emzeperix válasza @matthew@ (#41688) üzenetére


emzeperix
tag

A HX20V-nek van szélzajcsökkentő funkciója [link], hogy ez most mennyire "intelligens", azt nem tudom.

Ha jó videókat akarsz, akkor válaszd a Sony-t.

Ajánlom a HX9V topikot, amit ott írnak, az nagyjából igaz a HX20V-re is.

(#41692) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok köszönöm aki írt nekem pár sort (többre számítottam ;) ) na de ez van,köszi a teszt linket JuSZT-nak de sajnos Gedeon31-nek igaza volt a MM-es átverésben már nálunk sincs :(( na mindegy,ezért néztem pár típust de nem tudok dönteni :N ezeket: -Sony DSC-H 90 S vagy H-100 B
-Finepix JZ100
-Canon powershot A 1400
-Olympus VR-360
ha esetleg valaki tudna segíteni vagy valaki használja (ta) és véleménye van ezekről le írhatná a tapasztalatait,nagyon köszönöm.

(#41693) .: JuSzT :. válasza szkink (#41692) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

#41689?

(#41694) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Még új vagyok itt..
Most vettem egy Nikon Coolpix L310 28e huf-ért a tesoban....
Kérdésem lenne, hogy jó gép vagy van rossz tapasztalat? Egy Fuji S1600-at váltottunk le most jött vissza szervizből (meghalt az lcd 1,5 éves), gondolom jó választás volt a Nikon... ha nem jó szerintetek viszem vissza!
Nem tudtam ott hagyni ennyiért, ja és bontatlan dobozos volt...
Köszönöm! :R

(#41695) szkink válasza .: JuSzT :. (#41693) üzenetére


szkink
aktív tag

Hát igen de már nincs 30k alatt sehol pedig az árukereső azt írja 29.890ft,de a boltot nem találom :(

(#41696) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

Vettem egy Nikon p 330-at nagyon jó kis masina igaz közelében sem vagyok képminőségben annak amit szeretnék de majd alakul a dolog, az lenne a kérdés, hogy beleszól e a memória kártya a képminőségbe milyet kéne venni hozzá? Elég régi kártya van most benne.

(#41697) scarabaeus válasza Vincsó (#41696) üzenetére


scarabaeus
őstag

A képminőségbe inkább a felhasználó szólhat bele, a kártyának kutya kötelessége bitről bitre azt tárolni, amit a fotóapparát közöl vele, nincs olyan, hogy jobb nyersanyagon mutatósabb lesz, digitális a tárolás.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#41698) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Szerintetek melyik érné meg jobban nem az árára gondolok ,hanem esetleg melyik a felhasználó barátabb? :U

[link]

[link]

(#41699) Vincsó válasza scarabaeus (#41697) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Sejtettem csak azt hittem létezik fotózásban is olyasmi mint pl a hifi-ben a kábelek hangra gyakorolt hatása :D Köszi!

(#41700) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Kb 1 hónapon belül szeretnék egy kompakt gépet venni. A maximális keret az 40k lenne rá.
Eddig sokat nézegettem a Sony termékeit, régebben is volt Sonym és meg voltam vele elégedve. Viszont szimpatizálok a Nikonnal is.. Szóval eddig úgy tűnik, hogy a Sony W730 lenne, vagy a Nikon S9200.
Főként nyaralás alkalmával, egy két családi összejövetelen használnám. Szerintetek melyik a jobb választás? Vagy esetleg ebben a kategóriában, van jobb döntés?
Mindenképp saját akksis gépet szeretnék, a tölthető elemekkel nagyon utálok szórakozni, bármennyire is könnyebb hirtelen pótolni.

Előre is köszönöm a választ. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.