Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) Daveboy


Daveboy
tag

Üdv újra! Egy gyors kérdés. Nem tudjátok véletlenül, hogy pontosan mi a különbség a Panasonic LS5 és LS6 között? Ugyanazok a paraméterek és teljesen ugyanaz a kinézet. Lehetséges, hogy sima átnevezésről van szó? Azt hittem ez csak a videokártyáknál divat...
Egyébként azért kérdem, mert rájöttem, hogy túrázáshoz, kirándulásokhoz bőven elég lenne nekem valami 20-30k közötti kis egyszerű gép és a Panákban van optikai stabilizátor. :) Most egy 3 megapixeles kőkorszaki kompakt gépem van (ami elég siralmas képeket készít), annál szerintem bármi jobb manapság, ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#35752) oxox


oxox
addikt

Ave Guruk,

Szerenek venni egy uj gepet magamnak, es szeretnem tudni mit javasoltok.
Korabban egy coolpix 4500-at hasznaltam...megvoltam vele elegedve, es mukodik meg jelenleg is, de az aksija mar nem az igazi, kiszolgalt a feladatat bevegezte (bejarta velem a vilagot) de ideje frissitenem.

-Nikon, vagy Canon-t szeretnek (ez a ketto johet szoba, es ha ket azonos gep kozul kellene valasztanom a Nikon lenne a valasztasom)
-ara 50-60k-ig. (uj gepet szeretnek)
-ne legyen tul nagy (a 4500-nal kisebb), ebbol kifolyolag a tukorreflexesek kizarva (meg gondolom az ar sem segit benne).
-Leginkabb nyaralaskor fotozok, ill. csaladi esemenyekkor. Tehat nem fogok orakat varni egy nadasbol kiugro bekara
-Nem vagyok zoom manias, de artani nem art
-kijelzoje legyen jo minosegu (gondolom vackot mar nem nagyon csinalnak)
-nem kell 30gigabajtos felbontas...a jelenlegi coolpix is gyonyoru kepeket csinal (a TV a monitorom, es 40"-on is hibatlan kep van)

:R :R :R
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35753) fattyu válasza oxox (#35752) üzenetére


fattyu
veterán

de ha meg vagy vele elégedve és szereted akkor mérnem akksi? :F

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35754) oxox válasza fattyu (#35753) üzenetére


oxox
addikt

nem akartam reszletezni, az okokat...de parancsolj...3fo okom van
-aksi (meg regen neztem es nem volt olcso hozza)
-nagy/nehez maga a geptest (pl hosszutavon kenyelmetlen volt nyakba akasztva)
-kicsi az lcd kijelzo (plane, hogy nagy viszonylag a gep)

+1 szeretnek egy ujat, es unom a forgatgatast :B

kozben elkezdtem nezegetni.
s6200 Vs S 8200-at nezegetem...de nem tudom megere +15-20k-t a 8200
ill. canonbol az sx130-at ajanlotta egy kollega....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35755) PRO-peller válasza oxox (#35754) üzenetére


PRO-peller
senior tag

1/1,8" as CCd-vel a 4500 elég jó képeket köpdös magából. Csak a csúcs kategória helyettesíti. Canon G12, Oly XZ1, Pana Lx5, stb.

(#35756) fattyu válasza oxox (#35754) üzenetére


fattyu
veterán

Erről ennyi pénzért képminőségben csak VISSZA tudsz lépni. Nem is kicsit...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35757) oxox válasza PRO-peller (#35755) üzenetére


oxox
addikt

O ize....az jut eszembe a hozzaszolasodrol mikor bementem a ferenc krt (azota korvin koz)-nel levo fotos boltba 2003-2004 kornyeken, es erdeklodtem a gepek irant..majd csodalkozva vettem eszre, hogy se panasonic, se samsung, se hasonlo nincs a boltban, pedig az interneten talalt muszaki adatok alapjan best buy-ok voltak...az elado csak annyit mondott..."egy nikon, vagy cannon osszefirkalja a samsunghoz hasonlatos gepek kepeit"...nem teljesen ertettem mit is jelentett (mint most nalad), de meggyozott, hogy nikont vegyek :DD

akkor vettem (igaz akkor volt valami 140k), 4megapixeles, az optikaja "kis" vacak....legutobb mikor lattam 10k korul hirdettek hasznaltan. De azt mondjatok, hogy 40-50k-ert nem kapok olyan kompakt gepet ami kepminosegben hozza a 8evvel ezelotti gepem szintjet? ...egyik szemem sir a masik nevet ha igy lenne/van.

Amugy sosem hasznaltam max felbontason (altalaban 1600x1200-al megvoltam elegedve...a cf kartya hatarai miatt leginkabb)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35758) fattyu válasza oxox (#35757) üzenetére


fattyu
veterán

A boltos egy farok volt...

Mindegyik márkának vannak erős ajánlatai is. Meg a canikon is talicskaszám gyártja a szart...

ez a kategória árban:
a tiedhez képest fele harmada szenzorok 3-4szer annyi pixellel, nem tudnak rawot...

kissebbek könnyebbek sexibbek lesznek. A szenzor TECHNOLÓGIA fejlődött az tény, de a kissebb szenzor sokkal több pixel végeredményben nem előrelépés. Főleg tenném hozzá hogy a sem a canon sem a nikon nem arról híes hogy szép a vázból kiesett jpg, akkor se ha aki el akarja adni neked ( itt kéne gyanut fogni ) azt mondja... ( ja és ez nem csak a komapktokra igaz hanem a tükrös vázaikra is... )

Out of cam szép jpg: oly...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35759) PRO-peller válasza oxox (#35757) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ja. Én szóltam! Ha beleszaladsz vmi olcsó mindentudó fgépbe, akkor úgy járhatsz mint én. :DDD Aztán inkább vettem tartaléknak még 2 db 4300-at. :DDD

Az újabb csúcsgépek zajban persze, esetleg fényerőben is jobbak, gyorsak, meg nem kell külön videjókamera-szerűség. Emezt meg nem kell nagyon félteni. EN-EL1 kb. 3 rugó. Nyomnám neki amíg szét nem esik. :D

(#35760) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sokadszorra térek vissza ide, most lemaradtam fattyu S95-ös gépéről önhibámon kívül, de ez most már mindegy is, nem bosszankodok...

Tehát 55k-ig akár használtan, függetlenül márkától és mindentől HD videót tudjon legalább, jó képminősége legyen és zsebre lehessen tenni milyen digitális fényképezőgépet ajánlotok?

Már a márka sem érdekel, eddig csak Canon néztem, de felőlem jöhet bármi.

Hálás lennék valakinek, ha valakinek a tanácsával pontot tehetnék ennek a végére egyszer s mindenkorra.

(#35761) cigam válasza Vasinger! (#35760) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nikon9100?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35762) Zozzer888 válasza ovecs (#35738) üzenetére


Zozzer888
addikt

ebayen van vagy 10 euro:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35763) Vasinger! válasza cigam (#35761) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, nincsenek nagy igényeim, de összehasnolítva mondjuk ezekkel: katt

Nem túl csábító a helyzet :(

De még a PH! teszben sem szerepel túl jól. Zajos, részletekről nem is beszélhetünk, kiég, mos...

[ Szerkesztve ]

(#35764) cigam válasza Vasinger! (#35763) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

De most komolyan:Mit vársz egy 50k-s kompakttól?!
Miért a jóval drágább néha duplájába kerülő gépekkel hasonlítod össze?(legalábbis nekem S95, és SX230 jöttek be meg P300...)
Mutass 1 olyant ami kompakt, 1:1-ben nézve nem zajos, nem szmötyis, nem ég ki, nem mos? Mikor nézed 1:1-ben? Jó esetben is csak 2Mpixelre zsugorítva nézed.

S95-»90k
Ixus300-»50k
Nikon9100-»55k
SX150-»50k(volt)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35765) Vasinger! válasza cigam (#35764) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért ez nem teljesen így van.

Írtam, hogy használt is szóba jöhet és az S95 tegnap használtan még 55k volt.

A P300 helyett a 9100-at akartam beállítani egyébként.

Persze, nem csak azt nézem a képnél, hogy mennyire zajos, meg ilyenek, de az, hogy milyen képeket készít egy kamera 100-as nagyításon jön ki igazán.

Az S95 és a G széria képeivel teljesen elégedett vagyok és van/volt 50 környékén aprón is, a G szériának a legnagyobb hibája a videó, mert nem tud HD-t. :(

(#35766) oxox válasza fattyu (#35758) üzenetére


oxox
addikt

eszembe nem jutna védeni az eladót, de az még nagyon a digitális fényképezők elterjedésének elején volt....

ezt nem teljesen értem :B
nem arról híes hogy szép a vázból kiesett jpg, akkor se ha aki el akarja adni neked ( itt kéne gyanut fogni ) azt mondja... ( ja és ez nem csak a komapktokra igaz hanem a tükrös vázaikra is... )
Out of cam szép jpg: oly...

rawba sosem készitettem rajta képet :U

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35767) cigam válasza Vasinger! (#35765) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

hogy milyen képeket készít egy kamera 100-as nagyításon jön ki igazán

Hát, ööö... nem értünk 1-et.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35768) Vasinger! válasza cigam (#35767) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Természetesen a kromatikus aberrációt, becsillanást, kiégést, dinamikatartományt ott nem látni, csak ha egyben van a kép, de az élességet, részleteket stb. csak teljes nagyításban látni.

Persze, én sem fogom 14 mp-ben nézni az összes képemet, mert nincs akkor monitorom, de ha rá akarok nagyítani valamelyik képre, mert érdekel mi van ott, vagy csak simán nem volt elég az optika, akkor a nagyítás az egyetlen megoldás.

(#35769) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Amúgy most a PowerShot SX230 HS-nél ragadtam le. Az áll a legközelebb a G és az S szériához képminőségben, videóban meg kiemelkedően jó.

Csak 64 körül van a legolcsóbb helyen is, ami már kicsit sok, de ha ennyin múlik, hogy legyen egy normális fényképezőm, akkor lehet megéri a befektetést.

Ti hogy látjátok?

(#35770) schawo válasza Vasinger! (#35769) üzenetére


schawo
titán

legyen egy normális fényképezőm, akkor lehet megéri a befektetést.
így :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35771) Zozzer888 válasza schawo (#35770) üzenetére


Zozzer888
addikt

Detto.Ha már valaki 50et rászán, nem érdemes azon a +15k-n spórolni ha úgy sokkal jobbat kap :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35772) Vasinger! válasza schawo (#35770) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát de most komolyan. Kb. 50k-ig annyira ömlesztett rossz minőségű képeket csinál mind, hogy rossz ránézni, egyedül az SX230HS amire azt mondtam, hogy ennek a fényképei ott vannak, bár S95-öt nem éri utol, de nagyon közel van, viszont nincs a képminőség között 35 ezernyi különbség sem. (S95 és SX230HS között)

Videóminőségről meg beszéljen ez a videó: Awesome

Ráadásként egy kis fun

[ Szerkesztve ]

(#35773) fattyu válasza Vasinger! (#35772) üzenetére


fattyu
veterán

Őszintén de van. Amint elkezdesz isot emelni nő a szakadék, és nincs rawod a 230hs-el.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35774) Vasinger! válasza fattyu (#35773) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Persze, RAW nincs, de az életben nem használnám, nem azért veszek egyszerű kompaktot, hogy RAW-val szórakozzak PS-sel, akkor egy DSLR-t vennék, ha ezek lennének a szándékaim.

Nem azt mondtam, hogy nincs különbség, de annyira egetverően nincs és videóban is lenyomja bőven az S95-öt, ha másért nem az autófókusz és 1080p miatt is.

De a lényeg a lényeg, hogy az SX230HS talán az első értelmesnek tűnő vétel idáig. Legalább 65K alatt nem találtam még jobbat, de ha valaki tud, ne tartsa magában.

[ Szerkesztve ]

(#35775) Zozzer888 válasza Vasinger! (#35774) üzenetére


Zozzer888
addikt

nincs másik használt s95?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35776) Vasinger! válasza Zozzer888 (#35775) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nincs, csak S90, de az nem tud HD videót és eléggé régi darab, semmi garival persze.

Meg videó alatt nagyon hiányoltam S95-nél is az AF-et.

fattyu:

Lehet, hogy igénytelen vagyok, de igazából időm nem lenne, se táhelyem RAW-okkal foglalkozni és ez ellen nincs semmilyen ellenérv. Kész.

Oké, a szenzora tényleg jobb, de ez van, nincs most fent aprón egy sem, de a Tied ugye használt 0 garral lett volna 55, ez meg vadonat új 65k és 1 év garanciával. Azért ez sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#35777) fattyu válasza Vasinger! (#35774) üzenetére


fattyu
veterán

Igen ez egy elég tipikus érv, annyit hallom, és minden rosszindulat nélkül a tudatlanság vagy rosszabb esetlben az igénytelenség mondatja. PONT kompakt a kis szenzorral és problémás jpg motorokkal, gyengébb obikkal ahol aranyat ér hogy te csinálod az utómunkát az adott képnek leg megfelelőbben, és nem az ostoba vázra bízod.
Dslrnél is remek dolog a raw és az utómunka de egy apsc szenzor azért sokmindent megold egyedül is.

De ugye ez is csak egy vélemény.

Amugy meg az 1\2.3as szenzort az 1\1.7el egy lapon említeni :D

És mondom ezt úgy hogy már nem árulom. :D Meg kellett volna venned.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35778) Zozzer888 válasza fattyu (#35777) üzenetére


Zozzer888
addikt

A RAW iszonyat nagy királyság...nem hittem volna hogy ennyire :K (amíg nem próbáltam)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35779) Zozzer888 válasza Vasinger! (#35776) üzenetére


Zozzer888
addikt

lehet még azzal is jobban járnál?

(képminőségre?)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35780) Vasinger! válasza Zozzer888 (#35779) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, nem tudom, azért eléggé visszahúzó érv egy kicsit jobb képminőségért VGA MF vs FULL HD video AF. Azért nem mindegy.

fattyu:

Ha tehetném én is S95-öt vennék, de 90-100k-m nincs rá, használtan meg nincs jelenleg, így a legjobb megoldásnak az SX230 HS tűnik jelenleg.

(#35781) Zozzer888 válasza Vasinger! (#35780) üzenetére


Zozzer888
addikt

használnád is a videót am?Én a fujin egyszer használtam,mikor megvettem,megnézni hogy jó-e XD (FULLHD-t tudott)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35782) Vasinger! válasza Zozzer888 (#35781) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, tervezném használni, persze a fényképezés funkciót többet használnám, de videó is kell.

Az S90 videóképességei meg számomra egyenlő a 0-val, nem jó semmire, pixelháború, függetlenül attól, hogy milyen szenzor van benne.

Nehéz dönteni...

(#35783) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! most akarok vásárolni fényképezőt, és szeretném a véleményeteket kikérni, minden vélemény érdekel!
Canon PowerShot A4000 IS
Nikon Coolpix S3300
Sony DSC-W630 ezek a jelöltek, valakinek személyes tapasztalata volt már bármelyikkel? Nikont fogtam a kezembe de a választó gomb nem jött be, eléggé lötyög.. minden 3300 masnak ilyen rossz?

(#35784) oxox


oxox
addikt

tovabb keresgelve...van a nikonnak olyan kompakt gepe (40-50k-ig) ami videofelvetel kozben hasznalja az autofokuszt, ill. a zoom hasznalhato? :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35785) cigam válasza oxox (#35784) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ismételhetem magam? Nikon 9100
"Teljes HD (1080p) videofelvétel sztereó hanggal: a külön videofelvétel gombbal egyszerűen elindíthatja a felvételt. Az optikai zoom és az automatikus élességállítás felvétel közben is használható, illetve videofelvétel közben állókép is rögzíthető. "

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35786) oxox válasza cigam (#35785) üzenetére


oxox
addikt

koszi.... :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35787) oxox válasza cigam (#35785) üzenetére


oxox
addikt

nahh szerintem ez lesz a valasztas....az egyik kollega fulebe is bogarat ultettem, de O canon parti...a sx130is-rol van valakinek valami tapasztalata?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35788) Vasinger! válasza oxox (#35787) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, ha lehetne kapni, akkor jó választás, nagyon, csak nincs sehol..

(#35789) Zozzer888 válasza Vasinger! (#35788) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én múltkor találtam az egyik Ósünben :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35790) Mikike11111


Mikike11111
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni,h milyen gépet vegyek 30-40 ezer ig.
Barátnőmnek szeretném,kirándulásokra,esti bulikra stb...
Lényeg,h táskában elférjen és könnyen kezelhető legyen.
Amit eddig kinéztem az a canon ixus 115 hs.
Más ajánlat,erről vélemény?
Előre is köszi!

(#35791) salander


salander
tag

Üdv!

Édesanyám szeretne egy kompakt gépet. Alapvetően nem foglalkozik fotózással és kb elképzelhetetlennek tartom hogy bármit is állítgatna a menükben.

Szerintem alapvetően egész alakos fotókat csinálna emberekről, illetve nem lenne hátrány ha külföldre utazva tudna városban fotózni épületek és nem csak két-három fotóra férnének fel (ez gondolom a látószöggel függ össze).

A képekből mindenféle montázsokat gyárt általában; ezeknek a formátuma 3000x3000px [de nem nagyon szokott 2000-2500px-nél szélesebb fotókat betenni].

Irányár: 80-ig... De lehet a fele is, ha csak olyan funkciók kerülnek be a drágább modellekbe amiket úgy se kapcsolna be.

Tudtok javasolni valamit? Sajnos én tök hülye vagyok hozzá; de nem akarom hogy bemenjen a Média Marktba aztán a kezébe nyomjanak valami drága vackot.

(#35792) fireman válasza ivivan (#35737) üzenetére


fireman
tag

+1 a Sony HX100V-nek.....a videója a kategória egyik legjobbja (1920x1080 50p), nekem is nagyon bevált a gép. :K

[ Szerkesztve ]

(#35793) Spam123


Spam123
tag

Üdv.!

Maximum 55-60 ezerig milyen kompaktot ajánlotok?
Ami fontos, hogy legalább HD videót vegyen fel és minél jobb képminőség kellene. A sok sallang nem érdekel pl.: Vízállóság, ilyen-olyan feature stb. Jó képeket és videókat lehessen vele lőni, ennyi.

Ha van használtan jó választás, akkor azt is elfogadom. :K

(#35794) Zozzer888 válasza Spam123 (#35793) üzenetére


Zozzer888
addikt

:)

szerk.: katt a mosolygós fejre

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35795) Spam123 válasza Zozzer888 (#35794) üzenetére


Spam123
tag

Már néztem ezt a gépet, de hihetetlenül fakóak a színei, nem ezt várnám ennyiért és erősen mosottasak a videói, legalábbis amiket eddig láttam, ami 1080p-től szintén nem túl nagy durranás.

[ Szerkesztve ]

(#35796) Zozzer888 válasza Spam123 (#35795) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canon SX230 ?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#35797) Spam123 válasza Zozzer888 (#35796) üzenetére


Spam123
tag

Ez meg már kicsit drága, de nem lenne rossz.

Ez a kettő jó vétel van ennyiért? Más nincs?

[ Szerkesztve ]

(#35798) cigam válasza Zozzer888 (#35794) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi, hogy nem kellett ismételnem magam :)

Spam: Ezek nem fakók, hanem élethűek. A fotóknál is be lehet ugratni a szemet a túlszaturált színekkel, mint a zene esetén a loudnes-es EQ-val (Mély magas kiemel, és máris bepisilek milyen jól szól-»Kiemelem a színeket, és máris bepisilek milyen jó fotó)

Számomra ez azért is furcsa, mert pont a Nikon-ok színvilága tetszik a legjobban. Persze kinek a Pap kinek a Lan :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35799) Spam123 válasza cigam (#35798) üzenetére


Spam123
tag

Szerintem meg sokkal inkább kevésbé élettel teliek a színei, több géppel is összehasonlítottam és mindegyikkel szemben fakóbb volt.

De igazából nem csak a fakóság a gond, hanem az, hogy homályos képeket készít.

(#35800) cigam válasza Spam123 (#35799) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Akor rossz a látásom:[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.