Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Kodak Z740 méltó utódját keresem. 720p videofelvétel és min. 5x optikai zoom(esetleg HDMI kimenet, bár ez kötve hiszem, hogy lehetséges) a kikötés, a többiben gondolom verik a mostaniak a Z740-et.
Előre is köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23202) cut válasza CHIPman (#23201) üzenetére


cut
aktív tag

BUÉK MINDEKINEK, FIÚK, LÁNYOK! :))

134 piros pötty :)

(#23203) Azúr


Azúr
csendes tag

Az elmúlt 2 nap akár szilveszteri kabarénak is beillett volna...Mi a csudának gyártanak ennyiféle gépet? Mindent elolvastam a kompaktokról + itt amiket írtatok, s most már biztos, hogy legalább FZ38-ast veszek :) s ha még tovább olvasok...bele sem merek gondolni :) s közben csak jó képeket szeretnék csinálni, azontúl nem érdekel a dolog. BUÉK!

(#23204) cigam válasza CHIPman (#23201) üzenetére


cigam
félisten

Nikon COOLPIX S8000-nak van mini HDMI csatija, csakúgy mint a Panasonic Lumix DMC-ZX3-nak.
Azért egy árat is írhatnál, hogy meddig mehetünk el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23205) CHIPman válasza cigam (#23204) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Árat nem írok, minél olcsóbb legyen, de ne gagyi. Nem akarok drágát, az ár érdekében akár elhagyható a HDMI, de akkor működhetne mass storage módban.
Az S8000 51k-s ára elég szimpatikus, a Z740 valami 60k volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23206) CHIPman válasza cigam (#23204) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az S8000 milyen videót vesz fel? Még a hivatalos oldalán sem látok utalást rá.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23207) Lauda válasza CHIPman (#23206) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasgasd a PH! tesztet. :K

(#23208) CHIPman válasza Lauda (#23207) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi.
Esetleg alternatíva, akár HDMI nélkül?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23209) Lauda válasza CHIPman (#23208) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! :)

Nem tudok sajnos, nekem a kepminoseg a fontos meg kompaktnal is (ez mondjuk igy erdekesen jon le), ezert az S90/95 ala nem adnam, de az mar a 100k-s kategoria. :( :)

[ Szerkesztve ]

(#23210) Nessy89 válasza benvolio (#23197) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Köszönöm a választ, én is néztem ezt a Panasonicot, előző fényképezőm Pana volt, meg voltam elégedve vele. De nem látok nagy különbsége(így laikus szemmel:)) a Fuji és a Pana gép között specifikációt tekintve.
A Fujihoz nem lehet szűrőket stb. venni? Bocsi ha sokat kérdezek, úgy vagyok vele hogy rászánom én a pénzt egy jobb gépre, csak ahhoz még gyűjtenem kell kicsit, közben meg már türelmetlen vagyok.:D
Boldog új évet mindenkinek.

(#23211) benvolio válasza Nessy89 (#23210) üzenetére


benvolio
őstag

Nem véletlenül a legolcsóbb ilyen stílusú gépek. Egyébként akinek kell a fíling és csak ennyit tud rászánni az használja boldogan és elégedetten, de ez a Pana minden tekintetben jobb tőle, és jelen esetben az árkülönbség tükrözi is ezt.

(#23212) Nessy89 válasza benvolio (#23211) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Úgy vagyok vele hogy pár évig biztosan azt a gépet szeretném használni, amit most megveszek, ezért nem akarok rajta nagyon spórolni. 80ezer a lélektani határom.:) Annyiért ez a legjobb?
Ha igen, akkor kis türelemre intem magam, és addig marad az információszerzés, olvasás róla.:)

(#23213) TOZ


TOZ
addikt

Sziasztok!

A csaladi IXUS 50 vegleg feladata a kuzdelmet az E18-cal... Az iment nagyjabol orokre eltavozott.

Gyors megoldas kellene, de nem ertek en a temahoz. A fent emlitett IXUS 50nel kattingattam vegig a fel UK-t es Benedek fiam elso 3 evet. Megfelelt. Nem vagyok muvesz. Csaladi fotok. Gyerekrol, gyerekekrol leginkabb. Alapvetoen egybol lovos, semmi allitgatas.

Mit erdemes most venni?
Leginkabb kompakt kategoriaban nezelodok, de a E18 miatt a Canonra eleg be vagyok ragva... kihagynam. Nikon Coolpix S8000? (Bar csabit a Fuji S1600-1800 ara is, bar ott a meretet sok(k)allom. Arban az 50 penz korul szeretnek megragadni.

Holnap akar meg is vennek valamit...

(#23214) benvolio válasza Nessy89 (#23212) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem a legjobb ár/érték arányú. Ez mellé én pl. Canon SX20-ast vagy a Fuji HS10-est tenném alternatívának, de ezek drágábbak.

(#23215) benvolio válasza TOZ (#23213) üzenetére


benvolio
őstag

Ha találsz még Panasonic ZX1-et akkor azt javaslom. Kifutó modell, de pl. az Ósanba 35-ért még hozzá lehet jutni és ez egy nagyon jó ár érte.

(#23216) Nessy89 válasza benvolio (#23214) üzenetére


Nessy89
csendes tag

És a KODAK EASYSHARE Z981? Egyik barátom mutatta hogy nézzem meg. Na erről sem találtam semmi érdemlegeset, jónak tűnik a specifikációja, talán kicsit már túlzó is...nehezebb ügy jó fényképezőgépet venni mint gondoltam.

(#23217) TOZ válasza benvolio (#23215) üzenetére


TOZ
addikt

Hmhm.
Ez jol hangzik...
A vegen holnap elugros lesz a madarasteszkoba itt csomoron...
hatha...

(#23218) benvolio válasza Nessy89 (#23216) üzenetére


benvolio
őstag

Itt van teszt róla. /Egyébként a többiről is./ Itt meg találsz jó pár képet, csak írd be a gép típusát melyikre vagy kíváncsi.

(#23219) Nessy89 válasza benvolio (#23218) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Köszönöm. Nézegettem a Picasát, minden géppel vannak jobbak, rosszabbak, meg talán az én szemem sem olyan kifinomult még hogy észrevegye az apró különbségeket. A fotozz.hu-n néztem a képeket fényképezőgép alapján, mondjuk ott Kodakkal egy kép sem volt.

(#23220) TOZ válasza benvolio (#23215) üzenetére


TOZ
addikt

Vagy merjem megegyszer az Ixust?
Az akkuk meglennenek a masikbol... 32k egy IXUS105 40k egy 130as...

(#23221) tartlev


tartlev
csendes tag

Sziasztok,

szokásos kérdés, ami kellene:
- min. 4x zoom
- min. 28mm
- HD video zoom-mal
- messzire is jól lövő vaku, de ne legyen fehér tőle minden 1 méteres körzetben
- esetleg dedikált video gomb
- nem érintőképernyős
- nem zajos képek, főleg nem rossz fényben, zoom-oláskor, stb.
- külön akkutöltő (ne a gépben kelljen tölteni)
- kicsi méret
- intelligens auto mód
- optikai staibilizátor

Mindezt persze 5 forintért :)

Nagyon sok gépet megnéztem, de minddel volt probléma, pl.
sony h55 - képei nem annyira élesek, tetején a mode váltó gomb
sony w350 - 4x zoom, weak flash
canon sx210 - 16:9 lcd, bekapcsoláskor előbukkanó vaku, dedikált video gomb, gyenge vaku
casio ex-h15 - dedicated video record button, no optical zoom when filming
Kodak m580 - t the lower ISO settings, you can still see a little more noise than you would like to, which softens some of the edges in dark and low contrast areas. he 8x optical zoom is not available for use while the camera is recording, but it can be set before hand.
ricoh r8 - nincs HD, poor flash
Samsung PL200 - nincs akkutöltő külön
OLYMPuS MJU 7000 - nincs HD, 37mm, videonál nincs zoom
Olympus mju 7040 - kis iso-nál is zajos képek, soft kép és video, kevés battery life
Panasonic fs30 - nincs zoom video közben, gyene vaku
Nikon S5100 - nincs zoom video közben, alacsony fénynél is szép képek
Fujifilm JZ300 - képei nem a legjobbak
Pentax optio rz10 - képei nem a legjobbak
Olympus mju 9010 - videonal nincs zoom, alacsony isonal is kisse zajos
Nikon S8000 - kicsi vaku, lassu vaku töltődés, stabilizátor közepes
Canon IXUS 130 - 4x zoom
Canon s90 - nincs HD, videonal csak digit zoom

Most azt gondolom, hogy a zoom-ban lesz kompromisszum és csak 4x lesz, így a Canon 130 es 300 hs között gondolkodom, főleg, hogy az utóbbi megér-e 2x annyit vagy sem, mert eredetileg 50e-ben maxoltam és ennél (300sh kb. 80e) többet nem szeretnék érte kifizetni. De még ez sem biztos, még nézelődöm.

Bármilyen komment jöhet, hogy mit nézzek még meg...
Kösz.

(#23222) picur220 válasza tartlev (#23221) üzenetére


picur220
veterán

Nagyon sokhoz odaírtad, hogy gyenge vaku, mégis mit vársz ezektől?! Mondjuk állítólag az S5100 vakuja erős ahhoz képest...
Keress egy Panasonic ZX1-et, osanban állítólag olcsó, és szerintem sokkal egyik sem lesz jobb a másiknál.
A másik: miért nem tökmindegy neked, hogy külön, vagy benne töltődik az akku? Ha pótakkuzol, feltöltöd mindkettőt, mielőtt elindulsz, és egy napra az úgyis elég lesz, következő este megint lehet tölteni őket.
Nézzél meg egy Canon SX130-at, meg egy Fuji S2500HD-t, szerintem azok megfelelnének.

(#23223) benvolio válasza TOZ (#23220) üzenetére


benvolio
őstag

Az Ixus-ok rendben vannak szerintem és ha jó az akksi bele, lehet, hogy neked ez lenne a megfelelőbb. Nekem személy szerint túl kicsi, finom és nálam ezért nem jön be, de ettől még jó gépek.

(#23224) TOZ válasza benvolio (#23223) üzenetére


TOZ
addikt

Thx.
Ez E18 hiba azert ott lebeg a fejuk felett.
Viszont van itthon 2 "felesleges" akku az Ixus 50-bol. Meg ugye a tolto es a tok is megfelelo egy ujabb Ixushoz.
Meggyoztem magam. :C

Akkor mar csak egy kerdes maradt: er-e majd 10k-val tobbet a 130-as IXUS?

[ Szerkesztve ]

(#23225) kifu válasza benvolio (#23215) üzenetére


kifu
tag

Melyik ósanban? MErt a Savoya Parkban 45000...

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#23226) robino22 válasza robino22 (#23175) üzenetére


robino22
csendes tag

A Pana TZ8, ZX1 es a Sony H55 kozul melyiknek gyorsabb az autofokusza es melyiknek jobb a kepstabilizatora? kosz a valaszokat.

(#23227) benvolio válasza kifu (#23225) üzenetére


benvolio
őstag

Irtam korábban, hogy a miskolciba. De akkor ezek szerint ők is külön árakkal dolgoznak mint az MM.

(#23228) picur220 válasza robino22 (#23226) üzenetére


picur220
veterán

A Panáknak van vmi funkciója, amivel 0.3s-os AF-sebességet lehet elérni, a ZX1 tuti ilyen, de valószínű, hogy a TZ8-ban is benne van.

(#23229) sanzi89 válasza sanzi89 (#23108) üzenetére


sanzi89
addikt

Ki lett nézve egy Samsung ES28. Ez a gép rendben van? Persze a maga szintjén.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23230) benvolio válasza robino22 (#23226) üzenetére


benvolio
őstag

Tessék egy gyorsasági táblázat.

(#23231) cigam válasza sanzi89 (#23229) üzenetére


cigam
félisten

Talán egy Canon A490 jobb választás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23232) cigam válasza benvolio (#23230) üzenetére


cigam
félisten

?? A Shutter lag, és a fókusz sebessége nem ua. A Shutter lag az az idő ami a gomb lenyomása, és a kép elkészülte között telik el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23233) benvolio válasza cigam (#23232) üzenetére


benvolio
őstag

Én azt tudom, mivel oda is van írva és más is el tudja olvasni. Azért linkeltem, mert szerintem inkább ez az "érdekesebb" sebesség. És általában erre kíváncsiak inkább. Vannak idegesítően lassú gépek. Lehet akkor új hsz.-be kellett volna írnom ne legyen megtévesztő. :R

(#23234) cigam válasza benvolio (#23233) üzenetére


cigam
félisten

Hát ... egy fókusz gyorsaságát firtató kérdésre ment válasz ;.)
Viszont nem gondoltam volna hogy ekkora difik vannak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23235) Ixibit -


Ixibit -
csendes tag

Helloztok!

Van lehetőségem venni egy Panasonic Lumix DMC-FS10-est + ajándék hozzá egy Panasonic Lumix tok 34 950 ft-ért olvastam itt jó véleményeket meg rosszakat is megtekintve a gép tetszik a menüje is a másik lehetőségem egy Sony W310 vagy W350 lenne.De a kevesebb tudás miatt (lehet minőségbe jobb) nem annyira tetszenek :S
Szerintetek 35 ért elég Best Buy ez gép? :) esetleg régebbi tulajok is írhatnának róla véleményt :)

(#23236) picur220 válasza Ixibit - (#23235) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem egyáltalán nem bestbuy az a gép 35-ért, 31-ért adják a boltokban. Sonyt meg pláne nem vennék, nem olyan jó gépek (W310-nek 1,02 sec shutter lag...). Valami Canont v Nikont nézz szerintem inkább.(Canon A3100 IS vagy Nikon S5100)

[ Szerkesztve ]

(#23237) Ixibit - válasza picur220 (#23236) üzenetére


Ixibit -
csendes tag

Az én is néztem S5100 én is néztem de sajnos az már kimeríti a keretem.A Canonnal meg az a bajom hogy 35 mm-ről indul :S sajnos nekem meg kell a nagylátó mert sokat akarok beltérbe fotózni és a régi Kodak is 35mm-es és sokszor nem fértünk bele a képbe :( helyi boltokba meg csak sajnos ez a 3 lehetőséggel találkoztam az én árfekvésembe :( azért köszönöm a tippeket remélem nem bánom meg hogy még is a Fs10-et veszem :)

(#23238) picur220 válasza Ixibit - (#23237) üzenetére


picur220
veterán

Az s5100 33k, szállítás ingyen, az FS10 meg 35, akkor most nem értem. Szerintem inkább ez, mint az FS10...
Remélhetőleg valamelyik nap megyek Pest felé, és megnézem az Auchanokat, hátha van ZX1. Senkinek nem ajánlom, hogy megvegye az utolsót előlem!! :D

[ Szerkesztve ]

(#23239) tartlev válasza picur220 (#23222) üzenetére


tartlev
csendes tag

"Nagyon sokhoz odaírtad, hogy gyenge vaku, mégis mit vársz ezektől?!"

Azt, hogy elvillogjon 1.5- 2 méterre. Egy Nikon L22 ezt tudja 20e forintért. A régi Panasonic FX3-am nem tudja duplaennyiért.

"A másik: miért nem tökmindegy neked, hogy külön, vagy benne töltődik az akku?"

Mert sokszor fordul elő, hogy otthon lemerül az akksi használat közben és ha nem kezdem azonnal tölteni, akkor elfelejtem. Ugyanakkor megvan az az előnye, hogy nem kell külön töltő, ez igaz.

A többi ötletet kösz, megnézem.

(#23240) picur220 válasza tartlev (#23239) üzenetére


picur220
veterán

A Panánál nem lehet, hogy csak az automatika cseszi el a rekeszt/záridőt, és amiatt lesz sötét a kép? Mert kicsit nem fér a fejembe, hogy nem villog el 2 méterre, ez nem egy LED:DDD
Az S5100-nak állítólag jó vakuja van.

[ Szerkesztve ]

(#23241) PRO-peller válasza picur220 (#23238) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A soroksári Auchant nem ajánlom. 60k volt a múlt héten a ZX1. Kettőt vehettem volna ennyiért a tecsóban. No és az sx130? ;)

(#23242) picur220 válasza PRO-peller (#23241) üzenetére


picur220
veterán

30-35k lesz rá, szóval nem. Akkor a soroksári ugrott, pedig az útba esett volna.
Mivel Érd felé megyek, én a soroksárit, a budaörsit, meg esetleg a maglódit néztem volna meg (Szolnokról megyek).

(#23243) Nessy89 válasza benvolio (#23214) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Megvettem a Panasonic FZ38at. Remélem kellemes társam lesz, és sok izgalmas fotótémát fedezünk fel együtt.:) Még csak ismerkedünk.:) Köszönöm a tanácsaidat.

(#23244) benvolio válasza Nessy89 (#23243) üzenetére


benvolio
őstag

Gratulálok! Itt a helyed ha kérdésed van. :D

Szerk:(#23241) PRO-peller: hihetetlen milyen ár különbségek vannak. Nálunk a tecsóba a 30ezeres akció elmúltával már 50ezer :Y

[ Szerkesztve ]

(#23245) picur220 válasza benvolio (#23244) üzenetére


picur220
veterán

Nálunk nem tudom, volt-e akció, de most 50k...
Meg most írták, hogy Osan savoya 45k, osan soroksár 60k :W

(#23246) Ixibit - válasza picur220 (#23238) üzenetére


Ixibit -
csendes tag

Sajnos röghöz voltam kötve a karácsony ajándék miatt ami egy 10 000 ft os Media Markt utalvány volt és ott a s5100 sajnos 42 eft :( az fs10 meg 35 így végül az lett véve de amugy én is a nikont választottam volna azonos árba de eddig jónak tűnik nekem és a családnak( az egyszerű kezelhetőség miatt) Azért köszönöm a segítséget :)

Még egy kérdés Li-ion aksit ki kell sütni és ha igen hogyan? :D

(#23247) picur220 válasza Ixibit - (#23246) üzenetére


picur220
veterán

Li-ion akkut csak használni kell, semmi dolgod vele.

(#23248) tartlev válasza picur220 (#23240) üzenetére


tartlev
csendes tag

Az s5100-ben nincs zoom videónál, ez sajnos showstopper.

A ZX1 az egész jónak tűnik, nekem is esik útba Auchan hazafelé, benézek :)
Ha van, vegyek egyet neked is? :)
Azt jól látom, hogy ez 25mm-es nagylátószöges?

Az S2500 sajnos nagy (3 gyerek mellé nem fér be egy ilyen gép már a kocsiba se :) )

Az IXUS 130 is sajnos már túl sok megapixel és csak 4x zoom-os.

Jöhetnek még tippek, a ZX1 és a 5100 is tetszett, az 5100 jó is lenne, ha lenne benne zoom...

[ Szerkesztve ]

(#23249) benvolio


benvolio
őstag

A ZX1 35k a miskolci madarasba, ma voltam.

(#23250) picur220 válasza benvolio (#23249) üzenetére


picur220
veterán

Ajj, f*szom se megy el Miskolcra, ráadásul még ismerősöm sincs ott :W :W

tartlev: Hol laksz, és melyik osanba mész?! Én elvileg jövő hétfőn megyek, de még nem biztos, és akkor a budaörsiben fogom megnézni, mivel soroksáron 60, Pestre meg nem megyek be ezért, az kész szenvedés...:D
Igen, 25mm-es.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.