Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Tüzi válasza traktor (#13889) üzenetére

Próbálj beszerezni egy használ 5500-5600at.

Vagy (ha komolyabban gondolod) spórolj kicsit, és vegyél egy használt 1000D-t vagy 350D-t. Mindegyik (sokkal) jobb választás, mint az 5800.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13902) BiriBum válasza Badb0y (#13900) üzenetére


BiriBum
őstag

Egyet elfelejtettem az elején. Ugye ezekél a kompaktoknál a 35mm (lx3 esetén 24mm) ez ugyanaz mint 30D-nél a tokina 12-24-em valósban ~19-40-nek felel meg. Ugye ez a 35mm és a 24mm kompaktoknál :F

A kompaktoknál, mivel nem tudod cserélni az objektívet, ennek következtében a filmes gépre tervezett objektívet sem tudod rárakni, így a látószög az, amit papíron megadnak. A 35 mm-es nagylátó a kompakton ugyanaz, mintha a Tokina 12-24-edet majdnem csutka tele állásba tekered. Ez persze csak a látószögre igaz, nem az optika által nyújtott kép minőségére.

(#13903) Kevo


Kevo
tag

Sziasztok!

Van egy eladó digigépen, remélem nem baj, ha belinkelem :U

Erről lenne szó:[link]

Üdv

Kevo

[ Szerkesztve ]

(#13904) traktor


traktor
csendes tag

még mindig gépet keresek
én a következő gépeket találtam eddig

Fujifilm FinePix S5800
Fujifilm FinePix S1000fd
Fujifilm FinePix S8000fd
Panasonic Lumix DMC-FZ8
Canon PowerShot SX100 IS
Olympus SP-510
Kodak EasyShare ZD710

max 50párezres árkategoriában szeretnék valami jobbfajta zoom-os macros gépet (persze lehet a fentiek közül egyik sem igazán jo az árkategória miatt, nem értek hozzá sajnos)
meg persze kevésbé zajos vagy mosódott képet (képstab.?)
ajánlásokat szivesen vennék, köszi

(#13905) Nagya21 válasza traktor (#13904) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Inkánbb a Z8612is-t ajánlanám.
[link]
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13906) rumos14 válasza traktor (#13904) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha használt gép is szóba jöhet, akkor egy Canon S3-at ajánlanék. a listádból pedig a Canon SX100-at. menj el egy boltba ahol ezeket meg tudod fogdosni, sokat számít az anyaghasználat, fogás, kezelőszervek elhelyezése is. A Fuji 8000 mellett szól a jobb nagylátószög, más sztem nem.

(#13907) philoxenia válasza BiriBum (#13902) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nagyon kell a széles látószög, akkor a komolyabb optikájú kompaktokra tehető szélesítő előtét, persze a végén már ott tart, mintha DSLR-je lenne. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13908) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Még mindig a segítségeteket kérném gép vásárlás terén.
Továbbra is egy olyan gépet szeretnék a munkahelyemre vásárolni, amit leginkább rendezvényfotózásra használnánk egy nem túl nagy teremben. 20 méter/5 méter.
Ezenkívül természetesen más is lenne vele fotózva.
100 e Ft körül akarunk maximum költeni rá. Szeretném ha nem valami kis ultra kompakt lenne, hanem normálisan fogható és akár manuálisan is állítható, tehát valami haladó kompakt, bridge gép.
Megnéztem már egy csomó típust, de nem tudok dönteni. Igazából nem kell hogy 18x-os optikai zoomja legyen, inkább a képminősége legyen jó.
Várnék egy-két géptípust ki mit ajánlana.
Köszi!

(#13909) Bibby válasza mutyi (#13908) üzenetére


Bibby
addikt

Ha van rá 100, nem kell nagy zoom, akkor el lehet gondolkodni azon a pár dslr-en ami kapható ennyiért. Egész más dimenzióban van a képminőségük mint a kompaktoké.

Ελευθερια η θανατος

(#13910) philoxenia válasza mutyi (#13908) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy alap DSLR kitobival , pl. Nikon D40 ha elég a nagyjából háromszoros zoom, jobb választás erre a célra, mint egy ultrazoom, ráadásul ha kell, fejleszthető később egy olcsóbb telével.
Az ultrazoomoknak is vannak előnyei, rögtön van hosszú teléd, de cserébe a képminőség elmarad a DSLR-ektől. Egy javaslat az ultrazoomra.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13911) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Sziasztok!

Tükörreflexes gép vásárlásán töröm a fejem, max 250 HUF körül szeretnék venni e520-és nikon d60 tetszene így elsőre a tesztek alapján, de mindenféleképpen szeretnék, mellé egy minimum 40-150-es objectívet is. A kittben árult odjectívek mennyire jók? érdemesebb inkább külön vázat és hozzá objectíveket venni, vagy megfelelő minőségűek, a kittben lévők is. Alapvetően hobbi felhasználásra lesz. Ár érték arányban és bővíthetőség szempontjából melyik gépet ajánlanátok? később szeretnék nagy látószögű jó fényerejű objectívet is. Köszi előre is a tanácsokat.

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#13912) philoxenia válasza Bubanc (#13911) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha egy obival akarod megoldani az átfogást

Sokkal olcsóbban két obival

Ez is korrekt, két obi

Kicsit több pénz, de az eddigi legjobb

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13913) philoxenia válasza Bubanc (#13911) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Váz + tele + nagylátó most + nagylátó későbbha lesz rá pénzed

Persze ezek más márkánál is fennálnak, csak a Pentax nekem ismerősebb. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13914) Bibby válasza Bubanc (#13911) üzenetére


Bibby
addikt

Az olympus kitobik elég jók, és az e-520-at megkapod két obival, köztük a 40-150-nel 160k hufért.

(Szerintem hobbifelhasználásra nem kell 250-et költeni egy vázra meg a kitobira. Inkább olcsóbb vázat és a maradék pénzből olyan obit veszel amilyet szeretnél.)

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#13915) Szten Márs válasza Bubanc (#13911) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
A 40-150 az kb 70-300-nak felel meg a Nikonnál. Ugye Olympusnál 2x-es, Nikonnál pedig 1,5x-es a szorzó, ami a valós gyújtótávolságokat kisfilm-ekvivalenssé alakítja.

Az E-520 egy elég korrekt gép, viszont zajszintben és dinamikában elmarad a Nikontól. Viszont beépített képstabilizátora van, így nem kell minden objektívnél külön megfizetni a képstabit. A Nikonnál sajnos, ha képstabilizátorra vágysz, akkor minden objektívnél képstabisat kell választani, ami plusz költség. Cserébe jobb magas érzékenységű zajszinted, nagyobb keresőd lesz.
Az Oly kitobik igen jó minőségűek, kivéve a 17,5-től kezdődő Oly kitobi, ami hanyagolandó. A Nikonnál az új 18-55 VR-es kitobit érdemes venni, nem csak a képstabi, de a jobb optikai minőség miatt is.

(#13916) Pocér


Pocér
csendes tag

DSLR-k között hezitálóknak egy új teszt a Pentax K200D-ről. A belső JPEG konverterét kicsit lehúzzák, de RAW-ban jónak értékelik képmínőség kérdésben.
[link]

(#13917) Bubanc válasza Szten Márs (#13915) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Köszi a tanácsokat! ezek szerint ha későbbi fejlesztést olcsóbban szeretném megúszni, akkor inkább oly, ha mégis inkább a valamivel jobb képminőség mellett döntök akkor Nikon... meggondolandó

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#13918) Bubanc válasza philoxenia (#13913) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Te inkább a pentax mellett voksolnál az oly-val szemben úgy látom, a tesztek alapján eléggé hasonlóak... szerintem, eközül a három gép közül e520 d80 k20d fogok választan, lehet, h csukott szemes rábökés lesz a végén, aztán majd bosszankodhatok, h miért nem a másikat vettem:D

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#13919) Bibby válasza Bubanc (#13918) üzenetére


Bibby
addikt

Pentax k200d-ben nincs liveview... Van akinek ez nem gond, nekem pl nagy bánatom.

Ελευθερια η θανατος

(#13920) zso79 válasza Bubanc (#13918) üzenetére


zso79
őstag

A D80 dupla kitben közel egy százassal többe fáj, mint a másik két modell!

(#13921) Tüzi válasza Szten Márs (#13915) üzenetére

Azt nem bírom megérteni, hogy miért nem adnak ki olyan cuccot mint az extender, csak nem szorozna, hanem stabilizálna. Így nem kellene soksoksok pénzért minden obiba megvenni az IS-t.
Legyen a cucc 100k, aztán viszhallás.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13922) Bubanc válasza zso79 (#13920) üzenetére


Bubanc
aktív tag

lehet érdemes várni egy fél évet, és akkor már olcsobban is kapok ilyen minőségűt, felszereltségűt... persze a végteleségig se jó várni, mert akkor soha nem lesz fényképezőm:)

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#13923) Szten Márs válasza Tüzi (#13921) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Így nem kellene soksoksok pénzért minden obiba megvenni az IS-t. "

Látod, már meg is válaszoltad a kérdésed ;] :D

(#13924) zso79 válasza Bubanc (#13922) üzenetére


zso79
őstag

Azért erre nem nagyon várnék, mert a D80-at már nem belépő szinten tartja számon a Nikon, ennek megfelelő az ára is. A D60 ára a mai napig az Oly és a Pentax fölött van.

Az előző hozzászólásban tuti k20d-t akartál írni?

[ Szerkesztve ]

(#13925) Tüzi válasza Szten Márs (#13923) üzenetére

De valahol a gyártónak is érdeke lenne. Több obi fogyna, embereknek tetszene a dolog, több váz kelne el, stb. Szerintem ilyen fejlesztésben lenne a biznisz, nem abban, hogy egy 280ezres új váznál kimerül a fejlesztés +50% pixelben, meg arcfelismerésben az előzőhöz képest... Röhejes...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13926) bme


bme
tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlás előtt állok, és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy milyet vegyek.

Nincs sok meghatározott paraméter, egyenlőre csak annyi, hogy tükörreflexes legyen és 100ezer forint körüli.

Tudtok ilyet ajánlani?

(#13927) philoxenia válasza Tüzi (#13921) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen kellene hozzá, aztán barkács.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13928) Bibby válasza bme (#13926) üzenetére


Bibby
addikt

Ennyiért van Nikon d40, Olympus e-410 (dupla kit), sony a200, olympus e-420, olympus e-510, sony a300, nikon d60, pentax k200d, nagyjából növekvő ársorrendben.

Választani már nehezebb dió, sok múlik az egyéni dolgokon, preferenciákon.

Ελευθερια η θανατος

(#13929) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

Megvolt a nagy esemény, teljesen jól viselkedett a masina. Egyszerűen, logikusan használható, hamar ment a megbarátkozás. Az akksikat minden nap tölthettem, de figyelembevéve, hogy kb. 1200 kép készült a 4 nap alatt, nem is csoda (sőt, nagyon sok vakuval). Köszi az ajánlást, nagyon tetszik (asszony egyenesen élvezte nyomogatni). :R
Örülök, hogy a 4 gigás kártyát választottam hozzá, ennél kisebb már problémás lenne szerintem (és még nem is a super fine-ba ment).

Itt van pár kép, leginkább auto-ban ment (Canon PowerShot A570 IS - ha valaki keresőt használ).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Az árához képest tényleg elég jó alternatíva :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13930) Allien válasza Bibby (#13919) üzenetére


Allien
veterán

Mé, a Nikon D80-ban sincsen. A felsorolt 3 közül az Oly-nak van csak. Kérdés, érdemes-e, végtére is, hagyományossan NEM lehet használni, mint a kompaktoknál, jó messzire eltartom magamtól, hogy lássák, milyen gépem van. :DDD
Persze, ha kihalythatós lenne, még megérteném. Külömben szinte csak állványról lehetne használni. :B :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13931) Bibby válasza Allien (#13930) üzenetére


Bibby
addikt

Mit értesz az alatt hogy hagyományosan nem lehet használni? Miért ne lehetne?

Ελευθερια η θανατος

(#13932) Tüzi válasza philoxenia (#13927) üzenetére

:DDD :DDD :DDD kemény lenne hallod :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13933) rumos14 válasza tomcsi23 (#13929) üzenetére


rumos14
nagyúr

teljesen rendben vannak a képek, egy jó belépő kompakt ennyit tud.
zaj van néhol, de legalább a részletek sincsenek nagyon elmosva.
1200 kép nem fért rá legjobb minőségben? 7 mpixeles kép több mint 3 MB ezexerint.
mázlitok volt az időjárással, én is annyira lementem volna még Balcsira.

(#13934) Zozzant válasza rumos14 (#13933) üzenetére


Zozzant
addikt

hááát azé a fákon a levelek kissé egybemosódnak, nincsenek nagyon elmosva az óvatos kifejezés volt:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13935) rumos14 válasza Zozzant (#13934) üzenetére


rumos14
nagyúr

minden relatív, ugyebár. philo belinkelt nemrég az ő Nikon P50-ével készült néhány képet és azok is kb. ilyenek voltak, tehát egy jó belépő kompakt ennyit tud.

(#13936) Allien válasza Bibby (#13931) üzenetére


Allien
veterán

Ugyebár, a kis kompaktokat a hátsó LCD-n komponálva a testtől eltartva, majdhogynem nyújtott kézzel használják. :DDD Ezt meg lehet tenni egy Oly 4x0/5x0-al is, de kérdés, mennyi kép lesz éles. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13937) Depression válasza tomcsi23 (#13929) üzenetére


Depression
veterán

Bevallom, én is ezzel szemezek, csupán az aprósága (mérete) bizonytalanított el.
A DSLR gép megvételéről lemondtam egy időre, mert azok fizikai mozgásai (AF, kioldás) megijesztették a b.nőmet, majdnem eldobta, mikor képet csinált. Márpedig most egy olyan gép kell, amit ő is szívesen használ.
Köszi a képeket, szerintem elég lesz ez nekünk is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13938) Bibby válasza Allien (#13936) üzenetére


Bibby
addikt

Én biztosan nem fotózom kinyújtott kézzel, elég kényelmetlen és hülyén is néz ki. Másrészt meg a nehezebb dolgokat könnyebb stabilan tartani, de amúgy 1 kilót teljesen kinyújtott karral sem valami nagy bravúr fogni. :U Főleg hogy csak a kép komponálásáig kell.

Ελευθερια η θανατος

(#13939) tomcsi23 válasza Depression (#13937) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szia!

Szerintem vállalható a mérete is. Nekem nincs kis kezem és mégis teljesen jól tudtam használni. Ennek is van kis hangja, de az inkább megnyugtató, hogy dolgozik. :)
30-ért teljesen jó vétel szerintem.

rumos14: köszi. Az még hozzátartozik, hogy barátnő fotózott vele leginkább, neki nemcsak a gépet kellett szoknia, hanem úgy az egész digitális fotózást. Sokszor a fókusz is "csak úgy van valahol". 7 megapixeles kép volt, hogy majd 4 mega lett (fine módban), de az átlag az olyan 2-3 körül mozgott. Majd megnézem, hogy mi a különbség a superfine és a fine között, elsőre nem vettem észre nagy eltérést minőségben, viszont helyigényben jócskán. Még nem volt idő ilyennel foglalkozni. Bekapcsoltuk, hangot levettük, aztán hajrá. :)
Az igaz, hogy nagyon kifogtuk az időt, még úgy maradtunk volna. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13940) kano


kano
nagyúr

Láttátok, hogy mennyiért vesztegetik az MM-ben a SONY A200-at 18-50-es Sigma obival? :Y

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13941) ottkar válasza tomcsi23 (#13939) üzenetére


ottkar
addikt

Az autófókusz csak akkor tud határozottan állítani ha jól megvilágított kontrasztos a téma, máskülönben határozatlan.A tömörítés nagyobb nagyításoknál ad eltérést és ha a képből vágni kényszerül a fotózó.

(#13942) Bibby válasza kano (#13940) üzenetére


Bibby
addikt

:U Nem láttuk, de ha nem írod le nem is fogjuk.

Ελευθερια η θανατος

(#13943) bnss válasza Bibby (#13942) üzenetére


bnss
veterán

Ha jól emlékszem 80k, mindjárt megnézem az újságban.

szerk.: 79.990.- egész pontosan, de csak a debreceni, pécsi, szegedi és székesfehérvári MM-ban.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#13944) kano válasza bnss (#13943) üzenetére


kano
nagyúr

:K :K Bár nem vettem volna meg a K10D helyett akkor sem. :DDD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13945) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Tudna nekem válaszolni valaki arra a kérdésre, hogy a Canon A570 IS vesz-e fel hangot a videóhoz? A régi HP gépem nagyon jó kis videókat csinált, egész jó hanggal, de sajnos elhalálozott és szeretnék venni egy másik kis kompaktot. Ez a Canon nagyon megtetszett, korábbi hozzászolásokban is láttam, hogy ajánlották páran, de mivel videóval is szoktam ökörködni (éljen a karaoke :) ), ezért fontos lenne, hogy legyen hang!

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#13946) tomcsi23 válasza csudri (#13945) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szia!

Természetesen vesz fel hangot hozzá, azt ugyan nem tudom, hogy sztereo-e vagy mono, de a gépen lejátszva volt hang rendesen. :) Egyedül az optikai zoom nem működik (?) felvétel közben. Viszont ez alapban nagyon kajálja a helyet, a 4 gigásra alapban 30 perc anyagot tervezett felvenni. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13947) csudri válasza tomcsi23 (#13946) üzenetére


csudri
őstag

Köszi a gyors választ. Láttam, hogy nemrég vettél ilyen gépet, remélem sok jó képet lősz vele!

Még kérdezeknék Tőled, ha szabad. Mennyire kajálja az akksit? Mert az előző HP-nek egy atomerőmű is kevés lett volna.

(#13948) tomcsi23 válasza csudri (#13947) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha kicsit feljebb nézel, még pár friss képet is találsz. :) (de ezzel többnyire az asszony lövöldöz ;])

2600-as NiMH-s akksival olyan 120-150 képet lehetett csinálni (asszem), aminek a java vakus volt. Közben szinte folyamatosan ment a kijelző, ill. sűrűn ki-bekapcsolva, zoomolva, tehát nem épp energiatakarékos módban.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13949) kano válasza csudri (#13947) üzenetére


kano
nagyúr

Itt a PH! lehet venni Nyugdijas kollégától jó ki ipari minőségű SAFT akksikat. Olyat kell beletenni. Nem pénz érte amit kér. ;]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13950) Primőr


Primőr
aktív tag

Valaki elmondaná nekem, miért torzít minden kamera meg fényképezőgép?? Miért nem sima lencsét használnak? Nincs olyan fényképezőgép, ami képes lenne a valós képet visszaadni?? Már nagyon idegesít ez a selejtesség!

[ Szerkesztve ]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.