Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) ottkar válasza Primőr (#13950) üzenetére


ottkar
addikt

Milyen selejtességről beszélsz? A lencséket gömbfelület határolja az üvegeket csiszolják ha nem tükörsima lenne akkor matt felületű lenne nem víztiszta átlátszóságú. A lencséknek elkerülhetetlenül vannak leképezési hibái amik lencsetípusokkal és üveganyaggal vannak korrigálva de a korrigáltsági fok árban jelentkezik.És van az elkerülhetetlen perspektívikus hiba, amit az emberi szem is ad csak agyilag korrigálva van.Tökéletes képet semilyen szerkezet nem ad. Olyan sok gépet használtál már hogy ilyen konklúzióra jutottál?

(#13952) Depression válasza Primőr (#13950) üzenetére


Depression
veterán

Csak!
A szemed olyan szinten torzít, hogy fejjel lefelé mutatja a képet. Az agyad korrigálja ezeket. Vársz néhány száz évet, mire eljut addig a technika, és a gép javít majd mindent.
Sorry, mindenkitől.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13953) Allien válasza Bibby (#13938) üzenetére


Allien
veterán

Aha. Ja. Persze. Me én erőművész vagyok, meg a többi, aki esettleg oly-t vesz. ;) Esettleg, rövid időre meg lehet tartani, ha megfelelő fényviszonyok vannak, még sikerülhet is a kép. De, mondjuk ezt relative gyorsan megismételni 50x, már tuti, hogy nem fog sikerülni, ha egy kicsit is rosszak a fényviszonyok pláne. :B Az LV-nek pont álványon látom értelmét, ha van idő "szórakozni". De mindegy, nekem tuti nem hiányzik az LV ebben a formában. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13954) philoxenia válasza Primőr (#13950) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vegyél kézbe egy DSLR-t, ne tegyél rá obit, aztán hajrá.... A gép nem torzít, persze a valóság...... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13955) Depression


Depression
veterán

Na én is megvettem az A570-et.
Az asszony boldog, én meg depressziós.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13956) tomcsi23 válasza Depression (#13955) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, depressziós? :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13957) Szten Márs válasza Primőr (#13950) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem te voltál az, aki a tápján átkapcsolta a 230V/115V kapcsolót 115V-ra kinyírva ezzel az egészet? És utána azt mondtad, hogy ez a tápod döntése volt, hogy emiatt meghalta magát, így nem te vagy a felelős, hanem ő? ;]
Látom az optika is ennyire megy és a fényképezőkhöz is hasonló a hozzáállás :R
Talán azért vannak ezek a dolgok, mert a lencséknek megvannak a fizikai korlátai? :U
Mondjuk mert a különböző hullámhosszú fénysugarak különböző mértékben törnek meg, akkor is, ha fejed tetejére állsz, meg mondjuk azért, mert egy domború lencsénél a lencse szélén más szögben törnek a sugarak, mint a közepén, szintén akkor is, ha a fenét eszik, meg még van jópár dolog, ami egyszerűen a fránya fénysugarak világegyetemünkbe írt tulajdonságai miatt vannak és sajnos ezeket a fizikai törvényeket nem tudjuk megmásítani...

[ Szerkesztve ]

(#13958) ottkar válasza Depression (#13952) üzenetére


ottkar
addikt

Az nem torzítás hogy fordítva mutatja a képet a lencse. Minden gyüjtőlencse fordítva mutatja a képet a fényképezőgépé is. Képet felvevőfelületre vetíteni csak gyüjtőlencsével lehet.

(#13959) Bibby válasza Allien (#13953) üzenetére


Bibby
addikt

Ezt te teljesen komolyan írod? Mert engem kicsit ledöbbent a dolog...egyrészt kitartani kb 1 kilót minden csak nem erőművészet, másrészt lv-t nem akkor használok ha fél napig komponálok valamit, hanem indokolt esetben. Ha a liveview hátráltat akkor nem használom, az a lényeg benne hogy VAN, lehet használni ha úgy adódik. :U

Ελευθερια η θανατος

(#13960) Bibby válasza Szten Márs (#13957) üzenetére


Bibby
addikt

Szerintem ti itt túlságosan komolyan vettétek a problémáját. Valószínűleg megnézett néhány olcsóbb kompakttal készült képet, és nem tetszett neki.

Ελευθερια η θανατος

(#13961) Primőr válasza Szten Márs (#13957) üzenetére


Primőr
aktív tag

Látom nem vagy valami értelmes. Úgy értettem, hogy miért domború a lencse, miért nem lapos??? Ha valakire ránézek, nem lesz olyan a feje mint egy dinnyének, de ha lefotózom ,máris olyan mintha a duci magazinból lépne ki! Mert az emberi technika hulladék!!

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#13962) Bibby válasza Primőr (#13961) üzenetére


Bibby
addikt

Használj idegen technikát.

Ελευθερια η θανατος

(#13963) bnss válasza Primőr (#13961) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz olvass bele egy középiskolai fizika könyvbe, keresd az optika részt. Az emberi arcra a válasz egyszerű, nem nagylátószögben kell portrét fényképezni, hanem kisebb látószögben. Nem mondta senki, hogy kötelező fényképezőgépet használnod. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#13964) tbs válasza Primőr (#13961) üzenetére


tbs
addikt

A szemlencséd lapos-e..? Vajon.

(#13965) Depression válasza tomcsi23 (#13956) üzenetére


Depression
veterán

Mivel már elég későn értem haza, eddig csak vakuval készült benti képek készültek, kinti sötétségben. A vakuja számomra elég gyenge.
Eddig Kodak ZD710-em volt, annak minőségével sem voltam megelégedve. Remélem világosban majd jobb képeket csinál. Valahogy mégiscsak egy DSLR-re fáj a fogam. Na majd karácsonykor...
Addig meg felrakom a CHDK-t, bár abból is vita lesz, mert az ugye nem magyar. Vagy megéri egyáltalán bajlódni vele? Aki már próbálta, igazán írhatna véleményt.
Depresszió meg számomra alapkövetelmény. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13966) johnjohn válasza Primőr (#13961) üzenetére


johnjohn
addikt

A lapos lencse neve ablaküveg. :DDD

(#13967) tomcsi23 válasza Depression (#13965) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ejnye, hát remélem, majd azért megbékélsz vele. A vakuját elkönyveltem, hogy ennyit tud, de alapban nem lehet túl nagy az elvárás ilyen téren. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13968) Primőr válasza Bibby (#13962) üzenetére


Primőr
aktív tag

Ejj, ha én azt tehetném! : ) De nemsokára eljön az idő. A szíriusziak nemsokára leszállnak.

[ Szerkesztve ]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#13969) Primőr válasza tbs (#13964) üzenetére


Primőr
aktív tag

Én arra jöttem rá, hogy nem. Te még nem vetted észre? És vajon miért nem lapos? És miért nem torzíT?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#13970) Primőr válasza bnss (#13963) üzenetére


Primőr
aktív tag

Szóval megmondod ogy fényképezzek, de azt nem hogy hogyan valósítsam meg ezt a kamu tanácsodat. Köszi tartsd meg így másnak.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#13971) bnss válasza Primőr (#13970) üzenetére


bnss
veterán

Ebből látszik, hogy egy fikarcnyit sem értesz a fényképezéshez. De a kedvedért segítek, mert Nekem is segítettek nem is olyan rég. A nagy látószög 35-40mm alatti gyújtótávolságot jelent, a tele pedig 60mm gyújtótávolság felett.

Látószög és gyújtótávolság, hasznos kép.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#13972) Primőr válasza bnss (#13971) üzenetére


Primőr
aktív tag

Nos igen, nem is mondtam, hogy szakértő vagyok. Mondjuk ebből a képből semmit nem értettem meg a számviszonyokon kívül. Persze beállítani se lehet a fényképezőn ilyeneket, szóval ennyi.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#13973) bnss válasza Primőr (#13972) üzenetére


bnss
veterán

Gyújtótávolságot a zoomolással állítasz, persze csak akkor, ha zoomobjektívről beszélünk. Ez a megfelelő téma, ha még további kérdéseid vannak, ott tedd fel.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#13974) adnoctum18 válasza Bibby (#13962) üzenetére


adnoctum18
senior tag

...vége,ennyi,behaltam :))

Különben amikor a nagylátóobival embereket fotóztam néha nekem is panaszkodtak,hogy "jaaaj olyan csúnya az arcunk..." persze megfogalmazni nem tudták miért,de egy idő után rájöttem:)
Kellene nekem egy jó 50mmes alapobi,azzal lehetne portrézni normálisan.
Meg mondjuk egy oly e-3 se lenne rossz.
Mennyit érhet szerintetek egy oly zuiko 14-45ös obi használtan?

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#13975) Allien válasza Primőr (#13972) üzenetére


Allien
veterán

Hát, ha mondtad volna, akkor se hisszük el, és kérdés, hogy ebben a hangnemben fog-e valaki segíteni, Neked! ;) :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13976) ottkar válasza adnoctum18 (#13974) üzenetére


ottkar
addikt

Tudod én már ezerszer láttam olyant hogy valaki egy róla szinte tökéletes fényképre azt mondta ez nem én vagyok, én nem ilyen vagyok. Pedig ilyen volt abban a pillanatban. Volt erről egy jó film is: Fotográfia címmel.

Az 50mm-es nem portréobi még digiten se inkább 60-80mm.
Amelyik optika torzítja az arcot a kis gyújtótávolság miatt az az Olympuson is torzítani fog.

(#13977) Szten Márs válasza Primőr (#13972) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem lehet beállítani a fényképezőn ilyeneket? Ez nagyon érdekes, mert én nap, mint nap állítom :D
Egyébként meg azért nem használnak lapos lencsét, mert a lapos lencsén áthaladó fénysugarak soha nem alkotnának semmiféle képet, ilyen egyszerű.

(És, igen, jól emlékeztem, te voltál :D )

(#13978) adnoctum18 válasza ottkar (#13976) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Akkor nem véletlenül láttam egyes középformátumú portrégépeken 80as,135ös obikat...
Az emberek rettentő kritikusak tudnak lenni magukkal szemben.
Főleg nőknél gáz,mikor csinálsz egy képet ami nagyon kifejező,a hölgy aranyos,kedves,összességében jól sikerült fotót kap szerinted :D .
Amikor a kezébe adod,várod,hogy mit reagál,erre lefikázza...na az szar érzés...velem már megtörtént.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#13979) Allien válasza Bibby (#13959) üzenetére


Allien
veterán

? :F Akkor se vagyok erőművész, és a gépet nem azért vettem, hogy gyúrjak. :DDD De, majd megpróbálom, igaz, nem LV-s a gépem, de tuti, hogy talál valami fókuszt magának automatán. Tehát, majd kb úgy "fotózok" pár képet, ahogyan másokat látok kb kompaktal, és akkor se leszek meggyőzve róla, hogy ha lenne LV-m, így használnám bármikor is. Persze, nem elképzelhetettlen, végül is, soha se mondom, hogy soha, most is csak kivételessen írtam le. :DDD
Az LV használata meg ezek szerint egyén függő, mert max akkor használtam a kis gépemen, amikor nem tudtam közelebb menni a témához, de a gépet közelebb lehetett rakni a cél érdekében. Tipikussan makrózásnál, pl, meg álványon néha.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13980) ottkar válasza adnoctum18 (#13978) üzenetére


ottkar
addikt

A 80mm-es optikát a gyártók már régóta portréobjektívnek készítették és az is a neve.
Amikor valaki azt mondja ez nem én vagyok én azt mondanám miért kellett ilyen képet vágnia akkor? :D

(#13981) Allien válasza adnoctum18 (#13978) üzenetére


Allien
veterán

Na, ezért kifizetődőbb mondjuk kutyát fényképezni. Az akkor is képen nyal, ha totál elszúrtad a róla készült képet! ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13982) Allien válasza Szten Márs (#13977) üzenetére


Allien
veterán

Húha, lehet, mint Csernobil-nál?
-Mi az a gomb ott, Szerjózsa?
-Mittomén, Jurríj, de, szééép piros.
-Akkor megnyomom.
Bumm shaka-laka.
Hare Krsna Hare Krsna
Krsna Krsna Hare Hare
...

(Sorry, ha valakit megbántottam volna, sem vallásilag, sem érzelmileg nem volt szándékomban) :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13983) Fryskitt válasza Primőr (#13961) üzenetére


Fryskitt
addikt

Személyeskedés nem annyira való ide, csak hidegvérűen ok?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#13984) Depression válasza tomcsi23 (#13967) üzenetére


Depression
veterán

Lenne még egy kérdésem feléd: neked volt CD a dobozban? Nekem nem volt, valahogy hiányolom. Igaz nem okoz gondot, de hátha van olyan progi rajta, amit érdemes használni, vagy gépspecifikus.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13985) tomcsi23 válasza Depression (#13984) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen, van cd, ha jól rélmik, kettő is (talán a nyelvek miatt) - majd este megnézem otthon, még ki se vettem a tokból. A kiskönyv hivatkozik olykor ~100 oldalakra, ami szerintem rajta van a cd, mert nyomtatott verzióban csak ez a pár lapos rövid ismertetőt adták. Ha gondolod, megnézem, mi van rajta és akár egy biztonsági másolatot is készíthetek. ;)
Egyébként hol vetted, meg mennyiért? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13986) Depression válasza tomcsi23 (#13985) üzenetére


Depression
veterán

Edigital.hu-n vettem 32k volt. Kozben meg is találtam a lemezeket, csak be volt csomagolva a sok használati útmutató közé.
Befektettem még Eneloop akksikba is. Érdemes szétnézni, minden kelléket máshol vettem, mert a kellékek viszont ott drágábbak.
Így nappal elég szép képeket csinál. Épp a manuális fókusszal szórakozok. El lehet vele szórakozni.
(Canon A570)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13987) tomcsi23 válasza Depression (#13986) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, jól van akkor. :) Akksi az volt nekem (bár rendeltem innen az ipariból is), egy 4 gigás sdhc, ill. egy kis táska volt, amibe még befektettem.
A manuális beállítással szépen el lehet szórakozni, az biztos. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13988) jorden06


jorden06
senior tag

Üdv.
Eljutottam odáig, hogy végre tükörreflexes gépet tudjak venni. Kiválasztottam párat, és ezek maradtak versenyben: Nikon D40x ; Nikon D60 ; Nikon D80. Ezekről, ha tudnátok, előnyöket, hátrányokat mondani. Talán D40x-ről nem is kell, mert sokan mondták, hogy gyenge, az már kiesett...Szóval D60 és D80 előnyök,hátrányok, valamint, hogy szerintetek D60 dupla kittel mit tud, ajánljátok-e? Előre is köszi

(#13989) philoxenia válasza jorden06 (#13988) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A D60 nem versenyezhet igazán a D80-al, legfeljebb árban, nem egy kategória/osztály.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13990) jorden06 válasza philoxenia (#13989) üzenetére


jorden06
senior tag

Tudom, hogy D60 belépő szintű gépek közé tartozik, a D80 meg középkategória. De annyira talán még sajnos nincs pénzem, hogy 230-300Ft-ért fényképezőt vegyek..De talán valaki össze tudná hasonlítani .Gondoltam, hogy D60 dupla kittel. Az szerinted/szerintetek mit tud? Érdemes?

(#13991) philoxenia válasza jorden06 (#13990) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Obit vehetsz később, vázat bonyolultabb, de inkább a Nikon topikot olvasgasd végig, ott sokszor leíják a különbségeket.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13992) t-rac


t-rac
senior tag

Na úgy néz ki most lesz megrendelve a gép,és vagy a Panasonic FS3 vagy az Olympus FE-300 lesz. Még nem tudom,elsősorban az dönti el,hogy melyiken jobb a vaku. A makró az az Olympuson 10 cm,a Panán 5 (ebben jobb a pana) Az érzékelőlapka a Panán 1/2,5",az Olympuson 1/1,72" (Melyik jobb?). Szóval vaku.
Panán: 0,3-6,3m (nagyl.) 0,3-3,4m (tele) @ISO Auto
Olympuson: 0,3-6,1 m (nagyl.) ISO 400
Bocs,hogy ismét ezek a kérdések,de tényleg fontos lenne. Vakus képeket meg nem tudtam nézni sajnos a neten,nem találtam sehol.

(#13993) Szten Márs válasza t-rac (#13992) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia! Minnél nagyobb egy érzékelőlapka mérete, annál jobb képminőségre lehet számítani. Mivel az 1/1,72" jelentősen nagyobb, mint az 1/2,5", ebben az Oly nyert - volna. Viszont az Oly sokkal több képpontot zsúfolt a nagyobb érzékelőhelyre, így az elemi pixelek mérete terén mégsincs előnye. (1/2,5" = 1:2,5" = 0,4", ugyanígy 1/1,71" = 0,585")
Az objektív induló fényereje, amit nem néztél, jobb az Olynál: F/2,8 vs F/3,3. A legnagyobb gyújtótávon vett fényerő is az Olynál jobb - bár itt sem túl nagy a különbség.
Ami viszont fontos: Az Olyban nincs (valódi) képstabilizátor, míg a Panában valódi, optikai képstabilizátor van.

(#13994) Badb0y válasza Szten Márs (#13993) üzenetére


Badb0y
addikt

Powershot g9-ben van 1/1.7-es érzékelő. Ez mekkora egy dslr 22.5*15-ös érzékelőjéhez képest ? Hogy lehet összehasonlítani ? Méretre mekkora ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#13995) ottkar válasza Badb0y (#13994) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Itt vannak a lapkaméretek. Pont olyan nincs benn amit keresel de a legközelebbi méretből következtetni lehet.

(#13996) Zozzant válasza Badb0y (#13994) üzenetére


Zozzant
addikt

Valóságos méret, APS-C a sárga és 1/1.7 a fekete:

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13997) krammerka


krammerka
őstag

Sziasztok,egy olyan gépre lenne szükségem,illetve nem is nekem,hanem egy idősebb barátomnak,amivel minimális beállítással,vagy lehetőleg AUTO-n használva,szép képeket lehetne produkálni.Az ár elmehetne kb 50k-ig,de ha olcsóbb az se baj :B
Várom a véleményeket,esetleg tesztképeket is :R :R :R

(#13998) Depression válasza krammerka (#13997) üzenetére


Depression
veterán

Nézzétek meg a Canon SX 100 IS-t. Ebben az árkategóriában ezt ajánlják itt a legtöbben. MM-ban tán 46k, de megfogdosni, megnézegetni mindenképp megéri ott.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13999) krammerka válasza Depression (#13998) üzenetére


krammerka
őstag

:R megnézem

(#14000) ttt1


ttt1
őstag

Sztetek Canon SX100 v Pana TZ3.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.