Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) Laraxior


Laraxior
titán

Hja, ez LHR-es lesz, másik oldalon találtam megfelelő leírást.
Ti-ből mondjuk nem is számítok LHR-mentes-re. 3070 lesz az ami elérhető, de drágábban adják, mint az LHR verziót. :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#69852) F_Balazs válasza Frozen (#69845) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Azon már túlvagyunk az 1700-as Ethereummal és a 29.000-es Bitcoinnal.
Elképesztő nagy gazdasági reccs kéne ahhoz, hogy még innen negyedelődjenek az árak.

(#69853) GabeE3e válasza Allihoppa (#69850) üzenetére


GabeE3e
tag

[link] <--- Lehet ez is, ugyanaz a Product kód alatt fut, Mindfactoryn kiszokták írni, hogy LHR, gondolom már sokan visszaküldtek kártyákat, hogy nem tüntették fel, ezért figyelnek rá, de én is nagyobb esélyt látok rá, hogy LHR-es, kedd-szerdán ideér, akkor beszámolok :D

(#69854) Allihoppa válasza GabeE3e (#69853) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Hajrá :D

(#69855) SzlobiG válasza GabeE3e (#69844) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szvsz keress rá neten, de ez garis problémának hangzik, redditen olvastam hasonlót (ne kérd a linket mer már jó rég volt).

Sepa: A kiutalás továbbra sem megy, csak a befizetés. :(

[ Szerkesztve ]

(#69856) Frozen válasza F_Balazs (#69852) üzenetére


Frozen
őstag

Szerintem nézd meg ezt a grafikont....

Ha jól megnézed a tűskék után (bika piacon)majdnem ugyan oda eset az arfolyam ahonnan indult +10% kb.. ez még most messze nem kovetkezet be.

Túl vagyunk rajta mi?dehogy vagyunk rajta túl..... Majd akkor amikor benéz a btc 10-15 ezer euro korulre... Ne viccelj tavaly meg 7ezer volt az arfolyam iden felugrott meg esett de még közel sincs tél egyenlőre medve van. Ezt nem csak én mondom hanem pár nagy fejes ism de mindenki ugy gondolja ahogy akarja. En továbbra is azt mondom ha kriptó tél lenne akkor nem lennének már ekkora kiugrások és sokkal drasztikusabban beestek volna az árak. A lufi eddig akarhanyszor eldurrant mindig ez volt. Most sem lesz máskép... Idén vagy meg jövő nyárig talán kitart azt ennyi volt. Majd 4 év múlva kb megint...

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#69857) Allihoppa válasza Frozen (#69856) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Vannak az okoskodók meg a tőzsdések. :D Ez két külön szakma. Egyébként ha ennyire képben vagy vele, akkor vegyél pozíciót. Ha ennyire biztosan állítod, akkor miért nem shortolsz? Kaszálhatnál rajta szépen. :D

Elég sokan megtudnának élni ebből, ha ilyen egyszerű lenne a tőzsde. :D

[ Szerkesztve ]

(#69858) Laraxior válasza Frozen (#69856) üzenetére


Laraxior
titán

:DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#69859) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Halál biztos benne, de egy forintot nem tenne rá. :DDD Tipikus :) Én ha valamiben ennyire biztos vagyok, hogy fórumon osztom az észt róla, akkor már rég benne lennék egy 100k$-os pozival.
Csak így könnyebb.
Majd ha beesik a btc akkor meg jöhet az "én megmondtam". Csak sokra megy vele, ha amúgy nem shortolta :B Így csak szájkarate...

[ Szerkesztve ]

(#69860) F_Balazs válasza Frozen (#69856) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Téged le kéne szerződtessen egy komoly pénzügyi cég... :DDD

(#69861) Frozen válasza F_Balazs (#69860) üzenetére


Frozen
őstag

Ahogy téged is meg meg par embert innen a forumból ilyen alapon.

Csak hogy ebben nincs semmi ,én pusztán azt mondtam ami az eddigi bikapiacok után volt. Nem felfedezes semmi új nyilván idő kérdése. Aki kereskedni akar az nyilván folyamatosan ad meg vesz én erre pont nem tennék egy petakot sem. Nyugodt lehetsz ha jelenleg volna miből elég szépen bevásáróltam volna már régeben is. A következő luffi utan par honapra ra. Valamennyit be is fogok shopolni.tudod majd amikor befagy a piac azt ocson adnak mindent :)) :))

Dupply
Én pont nem azt mondom hogy tozsdezni kell valamit felre ertesz hanem azt hogy egy idő után meg fog törni a jelenlegi ár és elég durván megindul majd le. Senki nem tudja mikor durran a lufi meg a tözsdén sem szóval mindenkinek van egy teoriaja vagy véleménye es arra alapoz aztán vagy bejön neki vagy nem.... ( Tudod az okoskodó)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#69862) Laraxior


Laraxior
titán

Ez hogyan tudja a 100-at, 164W-ból? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#69863) Panzi88 válasza Frozen (#69861) üzenetére


Panzi88
csendes újonc

Ezzel az a gond, hogy azért tőzsde a tőzsde, mert nem kiszámítható. Nincsenek szabályok, ha lennének minden hülye meggazdagodhatna. Amit írsz megvalósult x alkalommal, de hót ziher hogy lesz egy alkalom amikor teljesen más fog bekövetkezni.

(#69864) Allihoppa válasza Laraxior (#69862) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Kérdezd meg tőle. :D A 6x EVGA FTW3 Ultra RTX3080 rignél amit felügyelünk 195-215W között vannak a fogyasztások. Most mondjuk vissza vannak véve a memóriák a nyári meleg miatt, így vissza vannak véve 95MH/s-re.

[ Szerkesztve ]

(#69865) ReFleXx válasza Panzi88 (#69863) üzenetére


ReFleXx
addikt

hadde ha 3-4eve olyan volt a bika utani gorbe akkor most is olyan lesz, mit nem lehet ezen erteni;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#69866) Frozen válasza ReFleXx (#69865) üzenetére


Frozen
őstag

Az elmúlt 8 évben volt ilyen, es nem egy alkalommal most miert lenne más? Lehet latni ahogy musk nem pumpálja mar megy is le irányba elég rendesen. Lehet hinni benne hogy most nem úgy lesz. Mindenki saját döntese miben hisz és majd kiderül az idő előrehaladtával hogy kinek is volt igaza.

(3080 melege van? 30 fokos szobaban 100 al kapar 76 fok a strix :)) )

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#69867) Allihoppa válasza Frozen (#69861) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Az a baj ezzel az okoskodással, hogy nem igazán viszi előre ez a topicot, mert valaki vagy optimista vagy pesszimista a jövőt illetően. Itthon általában jellemző a pesszimista jövőkép, de akik ebbe bármilyen formában invesztáltak azoknak is van egy véleménye, de ők leginkább optimisták a jövőt illetően, természetesen egészséges mértékű aggodalommal, mert ki nem fél egy kicsit se. :D

(#69868) Frozen


Frozen
őstag

Én is optimista vagyok azért szeretnék/fogok vásárolni. :)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#69869) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sajnos a tegnapi brutál gas ugrás egy NFT projekt (Animetas) ugrott meg, de gyorsan vissza is állt :(

(#69870) SzlobiG válasza Laraxior (#69862) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már akartam kérdezni én is. Egy ilyennel már találkoztam ugyanez a márka keretén belül én se akartam elhinni.

(#69871) Allihoppa válasza Frozen (#69866) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

"(3080 melege van? 30 fokos szobaban 100 al kapar 76 fok a strix :)) )"

Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. :(

[ Szerkesztve ]

(#69872) q765 válasza Frozen (#69866) üzenetére


q765
tag

Szia!

Szerintem ezt ne folytasd tovább. Mint "barát mondom.. Nem viszi ez előre a fórumot.
Mindíg csak ugyanarról van szó. Minek kell akármit bizonygatni, ha te sem tudod.
Mostanában olyan szomorú a fórum. Inkább hallgatnék tőled tapasztalatokat, mintsem azt mit gondolsz a jövőről. Abból senki nem profitál. Főleg nem a nagyzolásból.
Mennyit keresel az átváltással, hogy alakul a váltó árfolyama havonta, usw.

Nem szükséges mindíg cicaharcba kezdeni. Ez nem jó (szerintem) nekünk.. :B :K

Szerk: A többiekhez is szólnék..
Pl.: Kártyabeállításról minden oldalon van szó. A kis Coinok bányászását nem sokat részletezik.

Mondjuk én most épp csak beleböfögtem. Bocsesz :K

[ Szerkesztve ]

(#69873) #49155328


#49155328
törölt tag

;]

(#69874) minimumgame


minimumgame
tag

Coinbasen van lehetőség egy másik felhasználónak küldeni pénzt ? Ha igen, mi a menete ? Köszi

(#69875) Hohocali válasza GabeE3e (#69844) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Hátha segít, EVGA 2080ti FTW3 tapasztalat: power off után (tehát nem reboot) az Afterburner a 3-ból csak az egyik ventillátort tudja elindítani, bármit bűvészkedek benne. Ki kell lépnem az Afterburner-ből, és elindítani az EVGA Precision X-et, és abban összekapcsolni és manual-ra állítani a ventiket. Ezután kilépek a Prec. X-ből, és elindítom az Afterburnert, és onnantól már jó. Reboot után is, de power off után megint nem.
Van még egy csavar benne, ugyanis a Prec. X indításkor a kártyán kissé megpörgeti a ventiket, hogy léteznek-e. Van olyan, hogy 1 venti nem indul el ilyenkor (kb. 30%). Ha ez történik, akkor ezután se a Prec. X, se az Afterburner nem tudja vezérelni. Segíthet az is, ha látom, hogy a többit pörgeti, akkor kézzel meglököm, és onnantól már pörgeti.

Szóval szerintem próbáld meg az Asus programjával, hogy megy-e, és csekkold, hogy annak indításakor van-e pörgetéses teszt. Ha igen, akkor a teszt alatt kézzel lökd meg a ventit gyorsan.

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#69876) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Egy kis Coinbase. Szóval van egy ilyen:

Aztán klikk a Verify identity-re, és akkor egy ilyen:


Na most akkor mi van ilyenkor?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#69877) Allihoppa válasza Hohocali (#69876) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Live chatnek írsz. :) Vagy lehet kell egy süti törlés/ relog

[ Szerkesztve ]

(#69878) Hohocali válasza Allihoppa (#69877) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Milyen live chat? Arra az ada féle robotra gondolsz? Azzal semmire se jutok. Sablon válaszokat ad. Van itt olyan live chat, ahol személlyel beszélek (mint a Binance-n)?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#69879) kenwood válasza Hohocali (#69878) üzenetére


kenwood
veterán

A Binance chat hybrid.
Eloszor bot valaszol,aztan fel nappal kesobb kapsz valami csoda agentet indiabol, aki kb. annyira tud angolul,mint magyarul :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#69880) pn4hvq válasza Hohocali (#69876) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Több hónapnyi jópár ticket nyitogatás után írtam redditre, itt a support megoldotta kb 1 hét alatt. Bekérték a nyitott ticketek azonosítóit.
A ticketeimre jött a válasz, hogy türelem, majd 1-2 hét múlva, hogy megoldották, de semmi változás, ugyanez volt, mint neked.

(#69881) Allihoppa válasza kenwood (#69879) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Coinbase a probléma helyszíne. :D

Egyébként nem értem, hogy miért ódzkodnak olyan sokan az AMD-től, annál hüvősebb kártya alig van egyébként (6700XT/6800/6800XT). Szerintem a legjobb kártyák. 60 fok alatt van az összes memóriája 27 fokos szobahőfoknál 60% fan speeden. :D Nullára is levehetném akár a fan speedet, mert a rig venti is el tudja vinni azt a pár wattot, de lehet még full passzívan se szállna el a hőfok. :D

[ Szerkesztve ]

(#69882) Hohocali válasza kenwood (#69879) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Binance-n kétszer beszéltem a chat-on, mindkétszer meglepően gyorsan élő személyt kaptam (kb. 10 perc?). Épp eléggé beszélték az angolt ahhoz, amire kellett. Ennél több azoknak kell, akik ilyeneken szeretnek rugózni. ;)
De bármilyen gyengén is beszélnék az angolt, az is sokkal több, mint a semmi (=Coinbase).

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#69883) Hohocali válasza pn4hvq (#69880) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Pár hónapja ticket-et nyitottam én is:
----------------------------------------
2021.03.15
"Hello,

Thanks for submitting your request to Coinbase Support. We're here to help and will be in touch as soon as possible.

In the meantime, you can find answers to many of your questions by visiting our Help Center .

Regards,
Coinbase Support"
-----------------------------------------
2021.03.15
"Hi,

Thank you for following up with us.

Our team has received a high number of account review requests. However, we've asked them to expedite their review of your account, and will get to your inquiry as soon as possible.

We appreciate your patience and understanding.

Regards,
Coinbase Support

ref:_00D6A2G0qc._5003sRpHxt:ref"
----------------------------------------
2021.03.15
"Was your issue resolved?YesNo"
----------------------------------------
2021.03.20
"Hello,

Coinbase Support resolved and closed your case.

For continued support, please file a new support inquiry here: https://help.coinbase.com/en/contact-us.html

Thanks,
Coinbase Support "
-------------------------------------------
Semmi nem történt, csak lezártak. :(((

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#69884) pn4hvq válasza Hohocali (#69883) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ezt írtam én is : több ugyanilyen okból nyitott ticketemet ugyanezzel lezárták, mondván megoldották, de valójában mégsem. A redditen segítettek.

(#69885) Hohocali válasza pn4hvq (#69884) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Kösz a reddit-es linket. Látom be kell írni, válasz az AutoModerator-tól, majd a case number. Kipróbálom. :R

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#69886) krepp


krepp
tag

Eheh

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#69887) IppY válasza krepp (#69886) üzenetére


IppY
tag

Ez remek! :C :DD

(#69888) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

A Coinbase-ről OTP folyószámlára kiutalás zökkenőmentes dolog? Ilyesmibe - [link] - nem szeretnék belefutni.

(#69889) Laraxior


Laraxior
titán

Na... mindjárt a háromezres ajtónál kopogtatunk :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#69890) fireman123 válasza F_Balazs (#69888) üzenetére


fireman123
őstag

Azt ugye láttad, hogy ez 2017-es poszt?....azóta sok víz lefolyt már a Dunán :) .....Coinbase-ről csak az otp számla hitelesítése miatt utaltam ki kb. kemény 10 eurót talán valamikor 2018-19-ben, már akkor sem volt gond. Binanceről tavasszal (még a binance sepa felfüggesztés előtt) többször is működött nagyobb összeggel is.

(#69891) F_Balazs válasza fireman123 (#69890) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Tudom hogy outdated a post, csak alapvetően a magyarországi bankokról minden rosszat képes vagyok feltételezni. :B

(#69892) SzlobiG válasza Laraxior (#69889) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így így csak tovább, lenne mit beváltanom... :K

(#69893) Albigator válasza Laraxior (#69862) üzenetére


Albigator
őstag

Ez több mint gyanús nekem is... (164W; 100 MH/s, ~ +1200-1300 MEM OC, ami ugye + fogyasztás) :F

Nem tudom h milyen setup az de 3.5 percből nem derül ki sok. Lehet instabil az a beállítás és mondjuk jó esetben csak miner indulgat újra, nem a gép, annyira alá van feszelve sztem..

Nálam most ilyen takarékosan megy a 3080 EVGA FTW3 Ultra Gaming:

UV 0.738V 1140 MHz; +0 MEM; 80% fan (ami valójában 70%, 2100/3000 RPM)

200-205W így is...

Ugye télen és még tavasszal jó volt, hogy fűtöttek a gépek nem is ment a radiátor, de nyáron klíma nélkül, h folyamatosan 27-30 fok van a szobámban (most épp kint még csak 20, de jelenleg bent 27 fok így is), nem éppen kellemes se a VGA-nak (mert jóval magasabb lett az MJT), se nekem, így teljesen vissza lett véve a MEM tuning mind2 kártyámon..

[ Szerkesztve ]

(#69894) Allihoppa válasza Albigator (#69893) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Nálunk is az egyik felügyelt gépbe ugyanebből a kártyából van 6db, amiből 2 kártya tud éppen 200W alatti fogyasztást hozni. (196-199W)

Ha lesz valami 3080-as gép/rig építés a közeljövőben akkor erre visszatérünk. :D

(#69895) Albigator válasza Allihoppa (#69894) üzenetére


Albigator
őstag

De hogy vannak belőve? Érdekelne nagyon.. :D
Ugye vki csak a PL-el játszik (esetleg -core clock), én a GPU órajelet és feszültséget állítom direktbe de hasonló a végeredmény úgyis. + Minél nagyobb a MEM órajel, az is nyomja még a fogyasztást...

Viszont a 196-199W akkor is messze van a 164W-tól... :U

[ Szerkesztve ]

(#69896) Allihoppa válasza Albigator (#69895) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

PL + absolute Coreclock van állítva linux alatt. A memória az +1350-1450 között van, 95MH/s-re tökéletes. Ehhez Windowsba ennek a felét kell megadni ugyanahhoz a memória órajelhez.

[ Szerkesztve ]

(#69897) Albigator válasza Allihoppa (#69896) üzenetére


Albigator
őstag

De konkrét számokat még most se tudtam meg. :))
Jöhetne akkor vmi kép amin rajta van a GPU coreclock és voltage, esetleg VRAM órajel, fogyasztás...

(#69898) Hohocali válasza Albigator (#69893) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Rá kell kérdezni a scrácnál privátban, ennyi.. :)

Nekem csak 3070-ben van Palit Gamerock OC-m, a többi kártyám között kiemelkedően jó a hűtése. Gyárilag alapból 725mV a fesz., és nem ugrál, mint a többinél. Ennek ellenére a legmagasabb fogyasztású 3070 a maga 118W-jával.

GPU # 3: Palit NVIDIA RTX 3070 - 61.43 MH/s, [T:36C, P:118W, F:35%, E:525kH/W], 2872/2872 R:0%
PL:50 MEM:1200

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#69899) Allihoppa válasza Albigator (#69897) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ami be van állítva a kártyánál, ahol 195W a fogyasztás:
PL 200, CORE 1060, MEM 1395, FAN 90
Most nézem, hogy miképp lehet linuxon lekérdezni a core feszültséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#69900) demmer123 válasza Laraxior (#69889) üzenetére


demmer123
őstag

Eddig tartott, most megindult az esés megint....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.