Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Ilyenkor este szépen gyorsan történnek a dolgok. 3 perc leforgása alatt az történt, h a szemem előtt elértem nanopoolon a kifizetési minimumot, kiküldte coinbase-re, atvaltottam ott eurora, átküldtem revolutra, (ez konkrétan 1 mp alatt megérkezett,) és ott átvaltottam forintba. :C

(#60852) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Mai WTF esemeny is megtortent.

6800 XT-m egyszercsak nem banyaszott tovabb, ujraindulgatott a phoenix miner.
Gep latta, de a miner nem.

Gepet is ujrainditottam, semmi.

Mar kezdtem azt hinni, hogy meghalt az egy hetes kartyam.

De az OS tovabbra is latta, szoval elinditottam ujra a teamredet. Amivel azota is megy, koszoni.

Na ez vajon mi a fene lehet, hogy egy miner egyszercsak nem mukodik tovabb egy kartyaval?

Same rules apply!

(#60853) echterion válasza RockHaRD (#60851) üzenetére


echterion
nagyúr

Hehe, nekem is ma éjjel volt kiutalás nano-ról, megjelent Exodus-on, most épp 168 dodót ér. Kíváncsi leszek, mennyibe fáj majd tovább küldeni, mert ahogy nézem, innen nincs kiutalás. Gondolom, csinálnom kellene egy coisbase account-ot erre, de akkor majd inkább érdemes lesz oda kapirgálni közvetlen.

[ Szerkesztve ]

**********

(#60854) madpapa


madpapa
senior tag

Micsoda kilátások [link] .

(#60855) Dr. O.K. válasza EQMontoya (#60852) üzenetére


Dr. O.K.
tag

Nekem a IoIminer csinálta ezt reggel, de 3 kártyával. Széthullott a picsába az egész és beakadt rebootban és fagyás. Szerencsére fél órát állt csak. Manuálisan táp ki, bekapcs. Indul, azóta megy rendben, bár már tegnap hülyéskedett, random egyik kártyának felezte, negyedelte a hash-át. Azt hittem túl vannak húzva állítgattam, majd risert cseréltem, aztán rájöttem, hogy simán újra rámentek a beállításokra és helyrejön. Ha ma is csinálja, váltok phoenixre. Sajnos a pool csak ezt a kettőt engedi, ha tovább tart a gond, akkor pool csere lesz a vége. Méghogy a linuxos rendszerek hetekig mennek gond nélkül! :(

(#60856) koko52 válasza madpapa (#60854) üzenetére


koko52
veterán

86 MH-re 320w akkor mennyi lesz a 210MH? :O

Melyikőtök váltott ekkorát, hogy ~8%-ot estünk?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60857) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Én este ahogy szoktam lefekvés elött kilöttem monitort... reggel meg nézem, hogy 3060 48 helyett 25öt hashelt. :DDD
Gyorsan rendeltem is egy dummyt aliról.

@koko52: Megint vmi fejes (most Powell, kb 1hónapja Yellen) beszólt, hogy BTC nem jó mert őőő nem stabil. BTC meg húzta többit. Minden hónapban van egy ilyen.

Ezek a bánya karik amennyiért adni akarják őket egy vicc. Drága, szarul fogyaszt, nem továbbértékesíthető.
Ami egy eszement kihagyott ziccer, hogy only SH256 és only ETHASHra nem gyárt AMD/NV ASICot. MIndenük adott hozzá.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60858) madpapa válasza koko52 (#60856) üzenetére


madpapa
senior tag

A leírás szerint ez elég jónak ígérkezik fogyasztásban. De gyanítom hogy ebből a kártyából nem fognak eldani 1-2 darabot, hanem csak a farmoknak százas nagyságrendben.

(#60859) koko52 válasza madpapa (#60858) üzenetére


koko52
veterán

perf/watt értéke mindegyiknek egy rakás ..... ezek biztosan nem oldják meg a VGA problémát.

A farmok továbbra is jobban járnak a 3xxx szériával, amit szintén ezerszámra megvesznek olyan gyártóktól amiről még nem is hallottunk.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60860) koxx válasza koko52 (#60859) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elég nagy kérdés még az árazás, mert később ezekkel nem fog gémelni senki.

(#60861) Dare2Live válasza koko52 (#60859) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem tudjuk. a legutolsó akár lehet ASIC is. Ami 3*jobb MH/wattot tud mint egy 3060TI.

Én erősen csodálkozom, hogy ezt az egész piacot NV/AMD meghagyja kínaiaknak miközben baromi sok pénz van benne és mindenük meg van hozzá, hogy "linzi"t ASICot gyártsanak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60862) Puffocska válasza madpapa (#60854) üzenetére


Puffocska
tag

"For starters, the accelerator features a dual-slot design and passive cooling, so miners won't have to worry about heat." emiatt még inkább aggódnék, ha a mostani konfigba kellene berakni, hogy milyen hamar főne meg...persze gondolom a célcsoport inkább egy bányászfarm szerverei Kínában :F :U

(#60863) BeZol válasza Dare2Live (#60857) üzenetére


BeZol
őstag

Úgy lődd ki estére a monitort, hogy pl. a bányaprogi maradjon megnyitva a képernyőn, és akkor nem lesz probléma ezzel, tehát ne az üres asztal legyen.

(#60864) nyaflaty


nyaflaty
tag

3060 ti TUF
Core: -500
Mem: +1350
PL: 58% --> kb 115w, a teljes fogyasztás falból mérve 175-180w
Mivel a memory junction tempet nem látom, így 80% ventit állítottam, mert így se zavaróan hangos (Az 5700XT Nitrom 70% fölött már porszívó volt) így 40 fok a kártya, és 60fok alatt a hotspot.

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#60865) Dr. O.K. válasza Dare2Live (#60857) üzenetére


Dr. O.K.
tag

A minap egy yt videón láttam, hogy minden kártyában volt dummy. Fogalmam sincs hogyan célszerű használni, én eddig azt hittem, csak a megjelenítő kártyába kell. Te hogy tudod? A rig minden kártyájába illik tenni?

(#60866) BeZol válasza Dr. O.K. (#60865) üzenetére


BeZol
őstag

Ha sima 3060-assal akarsz bányászni, akkor:
- kell a developer driver 470.05
- minden egyes 3060-asnak legalább pci-express 3.0 x8 sebesség
- és kijelzőre kell kötni a kártyát vagy dummy plug-ot teszel bele (nekem ugyanabba a kijelzőbe van dugva mindkét kártya és tökéletes)

Praktikusan alaplapod kézkönyvét kell elolvasni mennyi x8 sávszéled marad, mert sok alaplapban a 2. pci-expressz már csak x4-et tud csak.
Nálam 3db pci-e alj van, és x8-x8-x4-et tud, praktikusan 2db 3060-ast tud kezelni, viszont amit néztem 3 alaplap amiben csak 2db pci-e alj volt, azok mindegyike x16-x4-et tudott csak, nem tudom ez mennyire általános jelenség.

Az pedig, hogy néhány youtube videóban 3-4db RTX 3060-assal bányásznak, ahhoz már HEDT platformos alaplap kell (jó a régi X99 és talán X79 is), abból is a jobb fajták és talán a proci sem mindegy.
Jobban nem jártam utána :U

[ Szerkesztve ]

(#60867) ReFleXx válasza Zizi123 (#60782) üzenetére


ReFleXx
addikt

Tegnapi Binance+T-rex combo 100Mh/s-re vetitve: 0.00627 ETH

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#60868) Dr. O.K. válasza BeZol (#60866) üzenetére


Dr. O.K.
tag

Köszi! de nem igazán értem a hsz-t. én csak azt szeretném tudni, minden kártyába kell-e dummy. Csak bányászok a gépekkel, 2 rig (3x6800 xt és 2x3070 rtx (holnapra jön még 4)). Amúgy a bányász gépbe kártyánként elég a x1. Úgy tudom, csak akkor kell a nagyobb sávszél, ha az adott pci-e be osztót teszel.

(#60869) GAbre válasza alázógyík (#60822) üzenetére


GAbre
veterán

Tegnap még az első gépet napi 300dolcsit írt.
Most meg majdnem fele.
Az valuta esés miatt ennyi?
Nem tudom nem néztem konkrétan.
De fura ez a majd fele annyit hoz naponta dolog...
Legalábbis stabilabbnak tűnik gpu mine.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#60870) ReFleXx válasza Dr. O.K. (#60868) üzenetére


ReFleXx
addikt

ugy tudom azokba a VGAkba nem kell
hdmi dummy vagy monitor + x8-as pcie is a sima 3060hoz kell az nvidia "vedelem" miatt

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#60871) alázógyík válasza GAbre (#60869) üzenetére


alázógyík
őstag

Nem tudom, hogy számol. Állítólag percenkénti frissítés.
De a BTC tegnapihoz képest nem esett olyan brutálisat, nem?
Megnéztem, 5,27%-ot esett. :F

(#60872) BeZol válasza Dr. O.K. (#60868) üzenetére


BeZol
őstag

Ha nincs mellette monitor/tv amibe amúgy bedugnád akkor igen, kell a 3060-asba dummy.

(#60873) Danex válasza BeZol (#60866) üzenetére


Danex
addikt

AMD oldalon melyik lap tud normálisan más PCIe csatlakozóba is x8-at tolni?

Nézem, B550, X570, de még az X590-nél is csak x4 lesz a második x16os csatlakozó ha van az 1-es csatiban már egy VGA.

Ha ha a 2db 6800 mellé néznék egy 3060-at, akkor azt csak a fő x16-ba tehetném és az AMD-k mehetnének riserre?

(#60874) ReFleXx válasza BeZol (#60872) üzenetére


ReFleXx
addikt

en nem latom, hogy 3060ast hasznalna

Csak bányászok a gépekkel, 2 rig (3x6800 xt és 2x3070 rtx (holnapra jön még 4))

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#60875) ReFleXx válasza Danex (#60873) üzenetére


ReFleXx
addikt

igen,
Pl ez: ASUS ROG STRIX B550-E GAMING
ami nvidia sli-t tamogat , az elvileg tudja

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#60876) BeZol válasza ReFleXx (#60874) üzenetére


BeZol
őstag

Jaaa, leesett, én csak a 3060-asra vonatkozóan írtam. Többi kártyához nem kell dummy.

Danex:
esélyesen azok, amiknál 3 pci-e slot van, Intelnél legalábbis így van.
Gondolom csak a drágább alaplapok tudják.

Igen, 3060 a fő slotba (+ rákötni monitorra/tv-re vagy dummyzni), többi meg mehet riserre.

(#60877) aradebil2 válasza GAbre (#60869) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nem esett a felére az ETH...ha rákattintasz egyes minerekre, akkor behozza az profit időbeli változását. Lehet csak pillanatnyi érték volt a $300/nap-os érték, utoljára a februári korrekció során volt egyszer $280/nap körül a top miner

(#60878) titetoyz


titetoyz
tag

alternate.de szállít jelenleg MO-ra?
ha nem, azon kívül van olyan német webshop ami igen?

(#60879) RockHaRD válasza titetoyz (#60878) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ha van VAT szám, és cégként rendelsz, akkor igen, magánszemélyként még hónapokat kell várni mire rendezik az adó helyzetet, szóval nem.

(#60880) EQMontoya válasza titetoyz (#60878) üzenetére


EQMontoya
veterán

Caseking igen

Same rules apply!

(#60881) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ma reggel rápróbáltam binancere a ethash.poolbinance.com:8888 el is és hibátlanul megy átlag 40ms-es pingel és 0.9%nyi stale+rejectel. (reject persze 0)

más: fejlesztői 3060 unlockos driverral másnak se megy minerstat? Minerstat azért az alertingjével, statisztikáival nem volt rossz....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60882) sittes79 válasza Dare2Live (#60881) üzenetére


sittes79
addikt

Nálam megy 1 3060 van a gépben és minerstat nincs gond vele.

(#60883) aerosmith válasza titetoyz (#60878) üzenetére


aerosmith
őstag

Alternate NEM szállít 30x0 VGAt Magyarországra.
Magánszemélyként nem tudsz magyar címre rendelni csak németre.
Cégesként meg nem vásárolhatsz VGAt.

(#60884) GabeE3e


GabeE3e
tag

Ha Alternate-ről rendelne valaki, akkor ne előre utalást válasszatok, mert tapasztalataim szerint nincs lefoglalva a kártya a rendelést követően és simán eladják másnak aki rögtön fizet, neked meg az utalás 1-2nap mire odaér. Aztán kapsz egy emailt, hogy elfogyott. Aztán ha kéred pár nap múlva visszaküldik a pénzed , ha meg úgy döntesz vársz, ki tudja mikor lesz megint készlet belőle.

(#60885) Laraxior válasza titetoyz (#60878) üzenetére


Laraxior
titán

Caseking.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60886) GAbre


GAbre
veterán

Valaki használ 2 kártyát?
Ha benn van 2 kártya.
A quadrós(vga) kimenetnél azt mondja nincs gpu.Bánya se tud menni így,azt mondja error.
Elérhető lesz az NVIDIA RTX Desktop Manager jobb klikkel.
De hiába kattintok rá,semmi.
Csak ha kiveszem 1ik kártyát,akkor indul desktop app.

Avatar

(#60887) kenwood válasza GAbre (#60886) üzenetére


kenwood
veterán

Egy regebbi lapba kerul egy 4-es pcie splitter, igy lesz 7-8 riser opciom.
6 kartyaig ok, de a hetedik kartyat akarhova dugom,mar nem ismeri fel,csak ha lehuzok egy masikat.
Ilyenkor milyen limitbe futottam bele ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#60888) Laraxior válasza kenwood (#60887) üzenetére


Laraxior
titán

Windows?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60889) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nehogy tényeket írjatok le azért, csak ilyen fél dolgokból találja ki valaki hogy nálatok mi a baj.

kenwood Lehet hogy a CPU vagy a chipset nem kezel több PCIE sint, de ez csak spekuláció így.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60890) sittes79 válasza tupacamaru (#60889) üzenetére


sittes79
addikt

A tények makacs dolgok

(#60891) Laraxior válasza tupacamaru (#60889) üzenetére


Laraxior
titán

Legalább eltelik 10-20 hsz, mire sikerül valamit felgöngyölíteni. ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60892) kenwood válasza tupacamaru (#60889) üzenetére


kenwood
veterán

H81 es P43 a ket chipset, Hiveos. Szerintem ennel azert altalanosabb jellegu a problema. Pont ezert nem akartam belemenni a reszletekbe.
Elsosorban mondjuk olyanok valaszat varom, akik talalkoztak mar a konkret problemaval,ertenek is a dologhoz. Nem csak vaktaban lovoldoznek.
Lassuk be, tul sok oka nem lehet egy ilyen konkret limitnek. Foleg,ha ha ket olyan lapon is jelentkezik,amik kozott van 5-10 ev difi.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#60893) tupacamaru válasza Laraxior (#60891) üzenetére


tupacamaru
veterán

De legalább őszinte az ember. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60894) kenwood válasza Laraxior (#60891) üzenetére


kenwood
veterán

10-20 hsz,csak az egyszerubb ugyekre eleg.Kepzeld el, ha valaki azt szeretne megtudni, hogyan lehet cryptot euro formajaban a szamlara juttatni. ;]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#60895) Laraxior válasza kenwood (#60894) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem már nem oszt vagy szoroz a rangomon ;] Én nyomhatom a süketelést :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60896) tupacamaru válasza kenwood (#60892) üzenetére


tupacamaru
veterán

A H81 6 PCIE csatornát tud kezelni és szerintem a másik is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60897) EQMontoya válasza tupacamaru (#60896) üzenetére


EQMontoya
veterán

Btw letexik ebbol a cuccbol (pci-e eloszto) mukodo?

Nekem is volt, de akarmilyen slotba dugtam, nem latta a lap az ebbe dugok kartyakat, pedig az x79-en annyi pci-e sav van, hogy neha meg kell oket mozgatni, mert kulonben osszepeneszednek.

Same rules apply!

(#60898) Laraxior válasza EQMontoya (#60897) üzenetére


Laraxior
titán

Ha az alaplap támogatja a bifurcation-t akkor lehet osztogatni a 16x PCI-E slotot :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60899) Dare2Live válasza EQMontoya (#60897) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pedig elvileg x es z lapoknal mukodik.
h es p nel nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60900) Morph76


Morph76
aktív tag

Hello, kéne egy kis segítség.
Valaki találkozott már olyannal, hogy berakja az 5 risert az 5. 360ti-t és a gép se kép se hang. Egyik slotban sem megy. Nem ad képet a gép. Ha kiveszem és csak 4db van nincs semmi problémám... A deszka egy asus z390 prime. Köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.