Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) fireman123


fireman123
őstag

[link] ....azért az utolsó bekezdés hirtelen megvalósulása nem hiányozna. :(

(#60502) cof válasza fireman123 (#60501) üzenetére


cof
veterán

Mohó, kapzsi bányászoknak semmi nem jó, semmi nem elég...

Nem kell itt senkinek sem magára venni a fentit, nem a kocabányászokra gondolok, 1-2 rig-el hanem a nagy farmokra.

Mi a picsával tud ma passzívan keresni ennyit mint a bányászattal...? Beállítja, bekapcsolja aztán dől a lé, de nem, neki még több kell. Alig várom már a 2.0-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60503) demmer123 válasza cof (#60502) üzenetére


demmer123
őstag

Szerintem júliusig tart ez az egész dolog, utána dögivel lesz a piac tele vga-val.

(#60504) Puffocska


Puffocska
tag

Használja valaki AMD Memory Tweak XL vagy más progit feszültség/powerlimit állításra?
Ez állandóan összehányja magát miután összeveszik Radeon driverrel és a PhoenixMiner progival, OverdriveNTool nem vált be. Van bármi alternatíva még ezeken kívül?

[ Szerkesztve ]

(#60505) JohnyBlue válasza Puffocska (#60504) üzenetére


JohnyBlue
őstag

phoenix helyett teamredminer... ;)

amugy meg térj meg hiveos-re vagy raveosre és megmaradnak a hajszálaid...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#60506) Puffocska válasza JohnyBlue (#60505) üzenetére


Puffocska
tag

HiveOs jól hangzik, de sajnos nem megy. Win10 munkagép, amd és nvidia vegyesfelvágott, így kénytelen kelletlen marad ez az opció...más alternatíva esetleg?

szerk: bár lehet teamredminert futtatok majd a polaris kártyákon, phoenix meg marad az nv-re :U

[ Szerkesztve ]

(#60507) Hohocali válasza DanielLong (#60493) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Én is küzdöttem vele, nem egyszerű. Akkor sikerült, amikor csak a Giga kártya volt betéve. Akkor viszont amit beállítottam, azt megjegyezte.
Előtte a Giga oldaláról töltöttem le az NV driver-t is. Hogy ez kell-e hozzá, vagy csak hogy egyedül legyen a Giga kártya, azt nem próbáltam.

Én annak örülnék, ha lenne egy közös tuning program az NV kártyákhoz. Mindegyik gyártó programja a sajátját támogatja, a többit meg alig. Igen, az afterburner is. Nálam vegyesen vannak a kártyák, van pl. egy EVGA 2080ti. Az afterburner nem tudja elindítani a 3. ventillátort rajta. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#60508) Hohocali válasza bacsis (#60498) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Én új vagyok a bányászatban, de szerintem néz ki egy platformot, amit használni akarsz (pl. Coinbase, Binance, stb.), és egyből az ahhoz tartozó wallet-re bányássz.
Én a Binance/Trustwallet párosra álltam át. Igényeltem Binance kártyát is. A Coinbase nálam egyelőre kiesik, mert képtelenek validálni a címemet.
De majd az okosak megmondják, ha ez nem jó... :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#60509) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
Na beledobtam a gépembe még egy vega 64-et.
El is indult,de eddig az egy VGA 41-42-vel ment.
Most az első kb 10 a második meg 20-al :(
Át kell állítanom valamit?

(#60510) Pietrosz válasza sakto (#60509) üzenetére


Pietrosz
addikt

Radeon beállítások/Grafikus rendszer/gpu terhelés/kiszámítás. Külön kell mindkét kártyára.

(#60511) bacsis válasza Hohocali (#60508) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miért regisztráltál 2 platformra is?

(#60512) sakto válasza Pietrosz (#60510) üzenetére


sakto
őstag

Ezt hol, a AMD Radeon software?

[ Szerkesztve ]

(#60513) kzkz válasza Puffocska (#60506) üzenetére


kzkz
őstag

Windowsra egy virtuális gépben hiveos, és ennek odaadod a kártyákat.

(#60514) SzlobiG válasza demmer123 (#60503) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tudsz mondani százalékos arányt a visszaesésről? Kíváncsi lennék rá, hogy kb mivel kell számolnunk.

(#60515) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Nem szeretnék én sem kimaradni, hagy mutassam meg a hétvégén készült büszkeségem. :D

Kis kábel menedzsment volt azóta és az SSD-t is elhagynám, ha végre sikerülne a hiveost belőni...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#60516) sakto


sakto
őstag

Nem akar működni,nem lehet hogy a bioszban kell valamit átállítani?

(#60517) Hohocali válasza bacsis (#60511) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Először a MEW wallet-be kezdtem bányászni. Örültem, hogy egyáltalán elindult. :) Aztán hallottam (itt is), hogy a Coinbase-t használják sokan. Mivel ingyenes a regisztráció, nekifogtam, gondoltam, feltérképezem a lehetőségeket. Mint írtam, az account review megakadt. Addig nem bányászok oda, amíg ez nincs meg. Tovább nézelődtem, és oda jutottam, hogy van egy 1060-am, amivel megpróbálom a RVN-t. Ehhez viszont wallet is kellett, Coinbase nem ismeri. Így jutottam el a Binance-hez. A Trustwallet kezel sokfajta coin-t, így beregisztráltam. Most ide bányászok.
A kiutalásokkal még nincs tapasztalatom, mert ülök a coin-okon. Bízom benne, hogy jó befektetés, és nem akarom eladni egyelőre. :) De lehet, bepróbálom majd ezt is nemsokára kíváncsiságból. De csak egy kis összeggel, nehogy úgy járjak, mint itt egy fórumtárs, akinek az "éterben" ragadt a pénze.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#60518) madpapa válasza Pietrosz (#60510) üzenetére


madpapa
senior tag

Ez csak Polarisra igaz. Vegára nem.

(#60519) Dr. O.K.


Dr. O.K.
tag

Sziasztok! Kezdő bányász vagyok, a mainstream engem is berántott. Vettem egy induló készletet, 3 db. 6800 xt kapirgál stabil 186,5 MH/s mellett. (Kezdetnek nem volt "kedvem" többet költeni rá.) Szívtam vele a kezdetekkor, ahogy kell, hogy részese legyek a sikernek. Kártyánként 3x8 pin tápcsati, széteső BIOS, rossz házból kioperált bekapcs gomb vezetékszakadása, stb... Az ezil poolba futtatom ETH/ZIL bányászatot. Az étert a simpleminingben a Lolminerrel bányászom. Kérdésem, hogy stabil report hash mellett miért jelez +/- akár 50 MH/s ingadozást a pool current hashrateja? Normális ez?

(#60520) Pietrosz válasza madpapa (#60518) üzenetére


Pietrosz
addikt

jogos. akkor passz. talán driver reinstall megoldja.

(#60521) Dare2Live válasza Dr. O.K. (#60519) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

luck

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60522) sakto válasza Pietrosz (#60520) üzenetére


sakto
őstag

Már próbáltam. :(

(#60523) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Elindult a bánya :C
Azt esetleg meg tudnátok még nekem mondani hogy hol tudom majd ellenőrizni a Coinbase Oldalon a tárcám ?
Előre is köszönet :R :R :R

(#60524) Dr. O.K. válasza Dare2Live (#60521) üzenetére


Dr. O.K.
tag

Akkor ha fordítom, normális jelenség?

(#60525) koxx válasza Hzsolt11 (#60523) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Coinbase.com/wallet? :)

(#60526) mZoleee válasza Hzsolt11 (#60523) üzenetére


mZoleee
senior tag

öhm.. tessék?
Először az adott poolban látod hogy mennyit kapáltál össze és ha eléred a minimumot akkor fizet ki a coinbase "oldalra"..

(#60527) Dare2Live válasza Dr. O.K. (#60524) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igen.
"24h+ avg kell kb megeggyezzen a reporteddel."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60528) Danex válasza Dare2Live (#60527) üzenetére


Danex
addikt

Itt amúgy ami a minerben van 1% az a reportedben nincs benne nem?

(#60529) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

:R :R :R

(#60530) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Azt meg tudnátok mondani hogy mért nem tudom a core voltage szabájozni?
:R :R :R

(#60531) KYZRR válasza Hzsolt11 (#60530) üzenetére


KYZRR
őstag

Milyen OS? Milyen progival próbálkozol?
Kártya gondolom a korábban is említett 5500XT, ugye?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#60532) Hzsolt11 válasza KYZRR (#60531) üzenetére


Hzsolt11
tag

Igen
windows 10 rendszeren PhoenixMiner
Ha erre gondoltál

(#60533) KYZRR válasza Hzsolt11 (#60532) üzenetére


KYZRR
őstag

Igen, MSI Afterburnerben akarsz csökkenteni a feszültségen, vagy Phoenixben?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#60534) echterion


echterion
nagyúr

Tegnap megjött a második 3070-es, ma este beraktam. Hát, valóban fűtenek kissé, így beraktam a felső kártya fölé egy 12-es ventit, ami lefújja róla a melegeta szívóventi felé (a 2 magos Pentium hűtője nem torony, csak egy kis lapos hűtő, csak hogy ne a gyári legyen rajta). HWinfo csak gpu meg gpu hotspot-ot mér, ez utóbbi a felső kártyánál egyenlőre 78 fok, az alsó 75 körül van, ha fent van a ház oldala. Ha leveszem, így 70 körülire mennek ezek le, auto fannal. A tuning sem met olyan jól, az eddig hibátlan +1200 mem helyett most a felső +900-at kap, az alsó meg +1000-et 50-es PL mellett. Így most nem hibázik egyenlőre.
Ami érdekes, hogy a felső Palit GamingPro fogyaszt 119W-ot Phoenix szerint, míg a Giga Vision OC meg 135W-ot. :F

Szerintetek ez működhet hosszabb távon? Lehet, kissé visszább veszem a kapirgálást és a Giga kártyát eladom és helyette egy 3060-at állítok szolgálatba (jövő héten érkezik olyan).

**********

(#60535) tlac


tlac
nagyúr

a hiveon hogyan tud ilyen olcsón 0,1ETH-eket utalni?

Transaction Fee: 0.000063 Ether ($0.11)
Gas Price: 0.000000003 Ether (3 Gwei)

[link]

(#60536) shteer válasza echterion (#60534) üzenetére


shteer
titán

igen, a vision nálam is kéri a 130W-ot
a sima 3060 tudtommal csak single kártyaként, x16 slotban hozza a kiszivárgott driverrel a 48MH-t

én inkább kiemelném a házból az egyiket

..szerintem jónak tűnik

(#60537) echterion válasza shteer (#60536) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor a 3060 nem opció.
Nem akarok riser-t, de a muszáj nagy úr. Na, a hétvégén majd meggondolom, hogy mi legyen.

**********

(#60538) sakto válasza echterion (#60534) üzenetére


sakto
őstag

Sima PC-ben van?

(#60539) aradebil2 válasza tlac (#60535) üzenetére


aradebil2
senior tag

A pool fizeti a gast a feeből.

(#60540) cof válasza tlac (#60535) üzenetére


cof
veterán

Ha te bányászol ki egy blokkot belevehetsz bármilyen tranzakciót.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60541) DanielLong válasza Hohocali (#60507) üzenetére


DanielLong
senior tag

Köszönöm, az lett a megoldás, hogy ki kellett venni a másik kártyát. A kijelző nem rossz, bár kisebb csinnadrattával is meg lehetne ezt oldani, én szívesen látnám más kártyákon is.
Megint kérdezném az Aorus 3070 tulajokat: Ennek a kártyának tényleg ennyire középszerű a hűtése? Gyakorlatilag egy Asus Dual hasonló venti százalékon tudja ugyanazt a hőmérsékletet. Benchmark alatt is kb. 10 fokkal melegebb a többi márka top kártyáinál, legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#60542) EQMontoya válasza sakto (#60509) üzenetére


EQMontoya
veterán

Használj valami értelmes OS-t, ami nem Win, meg írj egy privit, és segítek normalisan beállítani.

Nalam most 2 vega 56 együtt 100MH/s-et hoz

Same rules apply!

(#60543) sittes79 válasza tupacamaru (#60490) üzenetére


sittes79
addikt

350W körül egy 3080al bányászás közben. 5800x, aio, 4 venti, 3 nvme ssd, 2 ssd+hdd.

Most a rigben 250W körül egy 3080al egyelőre. i3+1ssd+2venti+hive os

[ Szerkesztve ]

(#60544) tupacamaru válasza DanielLong (#60541) üzenetére


tupacamaru
veterán

A 30-as szériában a Gigabyte nem igazán alkotott, még a felső kategóriás kártyáinál sem. :(

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60545) 2thletme2day válasza sittes79 (#60543) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nálam monitorral együtt fogyaszt max 300W-ot a hasonló konfig. 3080, 5800x, AIO, 6 venti, 1 nvme, 2 ssd, 1hdd. Monitor nélkül 280W körül fogyaszt.

(#60546) sittes79 válasza 2thletme2day (#60545) üzenetére


sittes79
addikt

Akkor lehet szarul mér a szünetmentesem :W vagy még rá van dugva valami :DDD

(#60547) Danex válasza sittes79 (#60543) üzenetére


Danex
addikt

CPU tuning, xmp stb van? Nálam csak a memória tuning közel 15W extra volt mert a CPU soc pörgött az infinity fabric/időzítés miatt

(#60548) sittes79 válasza Danex (#60547) üzenetére


sittes79
addikt

Memória xmp van, proci ctr2-ben undervolt, de így is eszik mint állat.

[ Szerkesztve ]

(#60549) 2thletme2day válasza sittes79 (#60546) üzenetére


2thletme2day
őstag

Én is szünetmentes által mért értéket tudok csak mondani. A proci teljesen alapon jár. Sajnos nincs semmi egyéb olyan eszközöm amivel fogyasztást tudnék mérni a falból.

(#60550) Hzsolt11 válasza KYZRR (#60533) üzenetére


Hzsolt11
tag

MSI Afterburnerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.