Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) Laraxior válasza 2thletme2day (#60545) üzenetére


Laraxior
titán

RTX3080-al az a konfig biztosan nem 300W-ot fog fogyasztani. Tekintve a leghurkabb kartya TDPje is 320W :D
Az enyem Intel rendszerrel teljes terheles alatt 700W+... ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60552) 2thletme2day válasza Laraxior (#60551) üzenetére


2thletme2day
őstag

Játék alatt ugyanez a konfig 550-600W-ot kajál. Bánya alatt mivel 60%-os powerlimit mellett túr szoftver szerint 220-228W csak a kártya fogyasztása.

(#60553) echterion válasza sakto (#60538) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, abban. Egy G4400 meg 16GB ram társaságában. Veszek még pár ventit sztem, meg egy toronyhűtőt, mert úgy látom, az lesz a kulcs, hogy milyen gyoraan tudom kinyomni a meleget a házból.
Most így ment egész éjjel, nem volt rejected vagy stale, a hőfokok is megmaradtak a hotspoton 80 alatt mindkét kártyánál. Most megnézem, mi van, ha kicsit felpörgetem a ventiket, hoz-e majd az értékelhető javulást még.

**********

(#60554) k1raly válasza DanielLong (#60541) üzenetére


k1raly
tag

Én meg voltam elégedve az aorus 3070 hűtésével, 75% ventivel, némán, 42 fokos volt a gpu 4 nap bánya után is, nem melegedett feljebb semmivel..
Mindezt gépházban, igaz a ház oldala nem volt fent.

[ Szerkesztve ]

(#60555) sakto válasza EQMontoya (#60542) üzenetére


sakto
őstag

Köszi :R
Délután írok :)

(#60556) x_pnK válasza shteer (#60536) üzenetére


x_pnK
tag

Ehhez annyit hozzátennék, hogy redditen láttam egy posztot , aki úgy játszotta ezt a limitet ki, hogy vett egy régi Quad SLI-s lapot + hdmi dummykat dugott a 3060-akba + kiszivárgott beta driver, és 4 kártyával ~49mhs körül bányászott stabilan.
Szóval mehet több is egyszerre elvileg, csak a lényeg az x16 slot + hdmi használat.
[source]

(#60557) shteer válasza x_pnK (#60556) üzenetére


shteer
titán

Ok. Így pontos.

..szerintem jónak tűnik

(#60558) sakto válasza echterion (#60553) üzenetére


sakto
őstag

Nekem nem akar működni a 2 VGA normálisan.
1 Vega 64, 42mh/s ahogy mellé teszem a másik Vega 64-et leesik

1VGA 8-10mh/s
2 VGA 10mh/s
:(

(#60559) Hohocali válasza DanielLong (#60541) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Korábbi hozzászólásomban leírtam, hogy a gyártók programjai nem kezelik rendesen más gyártók kártyáit! Ezt nem viccből írtam..

A Giga 3070 aorus master egy remek kártya. A "hűtés problémát" az okozza, hogy nem a saját programjával lövöd be. A Giga programjában a hűtést ugyanúgy tudod szabályozni, mint pl. a GPU core értéket: van egy nullapont középen, és lefele is és felfele is állíthatod. Viszont más gyártók programjai a "nullapontot" értelmezik 100%-nak. Vagyis, ha 40%-ra állítod, akkor valójában kb. 20%-on van. Ezt ellenőrizheted a ventillátor fordulatszámmal (HWInfo).

Nálam így működik egy Gainward Phoenix-hez hasonlítva:
20210316 21:42:06 GPU #1: Gainward RTX 3070 - 61.50 MH/s, [T:36C, P:120W, F:34%, E:517kH/W], 14/14 R:0%
20210316 21:42:06 GPU #2: Gigabyte RTX 3070 - 61.51 MH/s, [T:37C, P:121W, F:72%, E:513kH/W], 12/12 R:0%

Az ehhez tartozó beállítások (precision x1):
mem core pw temp fan
GPU #1 Gainward 3070 +1200 0 55% 75% 40%
GPU #2 Gigabyte 3070 +1200 0 45% 70% 60%

Ha nem keverem össze a HWInfo-ban a kártyákat, akkor a Giga ventije kb. 200-al lassabban forog.

A kijelzőjével az a bajom, hogy nem OLED. OLED kellene teljes hosszban. :) Sajnos az LCD feketéje világos szürke sötétben, és a háttérvilágítást nem lehet visszavenni.

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#60560) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

hive, poolin, f2pool után most binancet próbálom bányára. Stale itt nincs de vannak rejectjeim. Ez normális? A kettőt együtt nézi? trex nem mutat rejectet.

A fenti poolok amúgy mind jók. Én igazából nem teljesen értem mért a spark meg az etermine a domináns mivel nyújtanak többet mint más.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60561) Dare2Live válasza Hohocali (#60559) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

rakás giga 3080/3090nél szar a pad. Csinálhat akármit throtlingol. Pad csere után meg megfutják amit mindegyik más.

3070et ez kevésbé érinti sokkal kevésbé fűt.

neten sok írás, video van. De ugyanilyen gondokkal küzdenek a műanyag blackplates kártyák is. És rakás MSI 3080/3090 is olyan, hogy kiveszed dobozából és akárhova állítasz akármivel throtlingol.

Most így nem tudom fejből mindet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60562) tupacamaru válasza x_pnK (#60556) üzenetére


tupacamaru
veterán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60563) DanielLong válasza Hohocali (#60559) üzenetére


DanielLong
senior tag

Tehát azt mondod, hogy a kiolvasott fan speed percentage az nem volna korrekt mondjuk HiveOS vagy afterburner esetében? Egyébként letoltam ugyanazt a benchmarkot tegnap három kártyán, Aorus 10 fokkal melegebb és egyértelműen a lenghangosabb összetve egy GamingX vagy FTW3-mal. Persze lehet, hogy én fogtam ki rossz darabot. Coil whine is az Aorusnál volt a legrosszabb, persze az gyárilag 270W-on fut, a többiek csak 250-en.

(#60564) k1raly válasza DanielLong (#60563) üzenetére


k1raly
tag

nálam 2db 3070 aorus is volt, semmi hangja nem volt egyiknek sem, lehet a tiéddel van valami probléma..

[ Szerkesztve ]

(#60565) omfgk válasza k1raly (#60564) üzenetére


omfgk
addikt

Vagy szimplán csak mindenkinek más a füle/hallása és más a tűrőképessége.
Simán lehet ,hogy ami nálad volt az igazából hangos volt. :))

Giga Aorusoknál rengeteg helyen és tesztben lehet olvasni ,hogy hiába a baszott nagy borda (4 slot a nagy RTX30-asoknál) mégis hangosabbak ugyanazon a hőfokon mint a TUF-ok.

Például : https://www.youtube.com/watch?v=oEn7hwCXzBI
HUB féle 3090-es Aorus teszt. Noise normalized részt kell megnézni... Ez így egyszerűen szar szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#60566) k1raly válasza omfgk (#60565) üzenetére


k1raly
tag

mondjuk a 3080 visionnál biztos sokkal halkabb volt :D

(#60567) Laraxior válasza k1raly (#60564) üzenetére


Laraxior
titán

Pontosan. Az Aorus volt a leghalkabb nalam is :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60568) DanielLong válasza Laraxior (#60567) üzenetére


DanielLong
senior tag

Most nem fellengzésből, de milyen kártyákkal összevetve volt a leghalkabb?
Nálam a gépházban két kártya van, mind az FTW3 és a GamingX is felül 55-60 fok között csendben elvolt, míg az Aorus 70C 77% ventinél még melegedett volna (120W esetén). Mivel ez nem volt korrekt összevetés, ezért futtattam utána egy kártyával benchmarkot, ahol szintén az Aorus volt a legrosszabb. Nem azt mondom, hogy türhetetlen, messze nem zavaró, de a nálam járt felső kategóriából szerintem ez a legrosszabb. Hozzá kell tennem, hogy azért a benchmarkban is ő volt a leggyorsabb :D

(#60569) nyaflaty


nyaflaty
tag

Sziasztok!

Épp most fogtam be dolgozni a 3060ti-met, ha n játszom akkor keressen egy kis borravalót.62-63 mh/s 130w jónak számít ettől a kártyától?

Asus TUF amúgy

[ Szerkesztve ]

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#60570) echterion válasza DanielLong (#60568) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam a házventik most hangosabbak, mint a két 3070-es kártyám. Ami még nagyon frankó volt, az a Zotac kétventise, azt konkrétan sajnálom, hogy eladtam, minkább a Gigát kellett volna eladnom, az többet is eszik, meg a ram OC-t is kevésbé tűri.

**********

(#60571) Shkiz0 válasza nyaflaty (#60569) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ennyit tud nagyjából mindegyik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#60572) nyaflaty válasza Shkiz0 (#60571) üzenetére


nyaflaty
tag

Akkor hozza a papírformát. Nekem az már jó :C

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#60573) Hohocali válasza DanielLong (#60563) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Igen, pontosan ezt mondom. Bemásoltam a t-rex kiolvasását is, abból is látszik. És látszik a fogyasztás és MH/s is, nem eszik többet mint a többi. Csak be kell állítani. 2db is van belőle. Semmivel sem melegebb és hangosabb, mint a többi. Legalábbis bányászás esetén, mással nem próbáltam.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#60574) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Megerősítem én is, hogy megy a 3060 a kiszivárgott driver-el, ha teljesen bekötött x16-os slot-ban van. Mellette lehetnek kártyák riser-el bekötve.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60575) Hzsolt11 válasza KYZRR (#60533) üzenetére


Hzsolt11
tag

MSI Afterburnerben

(#60576) EQMontoya válasza tupacamaru (#60574) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vajon akkor is megy, ha teljes (x16) riserrel emeled ki?

Oke, az draga, de nem hinnem, hogy azt eszrevenne.

Same rules apply!

(#60577) tupacamaru válasza EQMontoya (#60576) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, nekem most abban van. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60578) sittes79 válasza tupacamaru (#60574) üzenetére


sittes79
addikt

Na ez jó hír most már csak hive os-re kellene a Linux driver :O, de lehet abból nem lesz semmi.

(#60579) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

aki binancen túr nincsenek lag gondjai?

6000-14000msel megy ami botrányosan magas, pl etherminera 30-50ms közt van. Emiatt 2-3% stailed rejectem van.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60580) kzkz válasza Dare2Live (#60579) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem volt olyan, hogy 800000ms volt a lag. Át is mentem másik poolra emiatt.

(#60581) Laraxior válasza tupacamaru (#60574) üzenetére


Laraxior
titán

Az jo mert mar pont annyiba kerul mint a 3060Ti :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60582) mZoleee válasza Dare2Live (#60579) üzenetére


mZoleee
senior tag

Nekem Nanopool-on szokott néha lenni 200-300ms mikor talál egy share-t, és nem a net mert gigabites gerincen vagyok... de igazából nem foglakozok vele, mert 2000 share-ből 1 stale sharem van..

Az jobban bosszant, hogy hogyan "csal" egy pool... gondolok itt arra, hogy az elmúlt két napban folyamatosan 10-15%-al a reported hash rate felett teljesített rig, ma meg hírtelen 10-15% minuszban van... :(((

(#60583) Shkiz0 válasza Laraxior (#60581) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem hittél nekem a múltkor mikor mondtam, hogy be kell vásárolni belőle, mert ha lesz törés már késő :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#60584) 3800+ válasza Dare2Live (#60579) üzenetére


3800+
őstag

Szintén nekem is ilyen! Igaz nekem wifin van a gép, de más poolon valóban alacsonyabb volt ez a szám. Most agyalok én is hogy maradjak-e binance-on, ethermine kiutalási rendszere is szimpatikus.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#60585) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Remélem nálatok is érzékelhető a majd 6-os Diff. ;]

Csak néztem mikor az app több órát rátett a kiutalási időre. :D

[ Szerkesztve ]

(#60586) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Minerstat nem megy az új radeon driverrel, Ti is tapasztaltatok ilyet? Indítás után dob egy error-t, majd újra indul a kliens.

Előző driverrel minden oké.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#60587) 3800+


3800+
őstag

Szerintetek egy az egybe 1660 Super garis es RX580 nem garis csere mukodhet? Van esetleg itt valaki akit erdekelne ilyesmi?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#60588) sittes79


sittes79
addikt

3080 most riserrel kötöm pcie 1x1 portba, ha radugom a monitort lesz kép?

Alaplapi nem működik valamiért egy i3 8100 al.

A másik, hogy 225w fogyaszt most 3080, és 310 az összes fogyi, kicsit sokallom 85w ot a CPU +2 db ventire :F

Csak be kellesz lépnem biosba.

(#60589) Hohocali válasza Laraxior (#60409) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Előkerültek már a zsetonjaid?

Ezt találtam Binance FAQ-ban SEPA utalásról:
Q2. Are there any unsupported banks, and which ones are they?
Fire (Ireland), Monzo (UK), Revolut(UK), and Transferwise (UK).

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#60590) SzlobiG válasza sittes79 (#60588) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lennie kell képnek.

Gondolom szoftveres mérés a VGA az nem olyan pontos, de ne csak a cpu-t és a két ventit számold, maga a lap is fogyaszt.

(#60591) Pietrosz válasza Hohocali (#60589) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ha már SEPA:
Ma utaltam Nicehasról OTP-s számlára, első lépés átváltani ugye a BTC-t EUR-ra, majd az EUR walletből számlára vissza utalni. 5 óra alatt meg is jött csak pislogtam. SEPA fogadásnak van díja? Netbankban nem látok semmi plusz tételt. 25,75 EUR-os utalásból lett Ft-ból vissza számolva 25,53 EUR, az elég jó sztem.
A BTC EUR váltás pedig jobb áron történt, mint amit a Coinbase írt rá. Plusz a CB-n még van egy plusz díj a SEPA utalásra is. Vagy CB-ről paypalra és onnan otp, de az több nap volt és a paypal eur huf váltás is rosszabb.

(#60592) tupacamaru válasza SzlobiG (#60590) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem a 30-as szériánál elég pontosan mér.

Az jo mert mar pont annyiba kerul mint a 3060Ti :DD

Hát nem tudom, én nem annyiért vettem most. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#60593) demmer123 válasza Pietrosz (#60591) üzenetére


demmer123
őstag

Ezt nem is tudtam hogy ha cb-ről paypalra utalsz akkor onnan is át kell váltani EUR-t forintra.. :U

(#60594) Dare2Live válasza kzkz (#60580) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az a fura sharek mennek 27-50msel aztán egyszer csak 27000msel.

Reggel 1ht nem ment binance eth kb 9:00-10:00 közt. Elsőre azt hittem nálam volt a gond nem volt net de úgy sejtem tényleg lehalt. Ami azért durva. Nem is tudom merre menjek te melyik poolra váltottál?

szerk: minerstaton is látszik hogy beszakadt a hash binancen akkor tényleg nem nálam volt a gond. Ilyen kiesést még sehol nem láttam.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60595) RockHaRD válasza Pietrosz (#60591) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ennek a díját majd hó végén fogod látni az OTP-nél, havonta számolja ki az ilyen költségeket, és egyben vonja.

#60593 demmer123
Ezért kell a paypalt elfelejteni, vagy Euros számlát nyitni a fogadó banknál. Paypal nagyon szarul váltja az Eurot. (meg kb mindent)

[ Szerkesztve ]

(#60596) mZoleee válasza sittes79 (#60588) üzenetére


mZoleee
senior tag

riser is zabál.. :) nem is keveset

(#60597) Pietrosz válasza RockHaRD (#60595) üzenetére


Pietrosz
addikt

Akkor a paypalos opcióval jobban járok?

(#60598) aradebil2 válasza Hohocali (#60589) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ez azért poén mert pénzt simán tudsz utalni Revolutról Binancera SEPA-val...:W

(#60599) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Nekem Transferwise-om van, valaki szokott rá kiutalni crypto bankból lóvét? Elfogadják, nem úgy mint a Revolut? Van valakinek tapasztalata?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#60600) RockHaRD válasza Pietrosz (#60597) üzenetére


RockHaRD
addikt

Paypallal semmiképpen nem jársz jól. Én ezért csináltam Revolutot.

szerk.: Mondjuk én Coinbase-t használok, nem Binancet. Ahogy nézem a Binance nem szereti a Revolutot.. erre mondjuk kíváncsi lennék, hogy mi a baja vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.