Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) ubyegon2 válasza Safranek (#8900) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt írja, hogy ezzel a paranccsal telepítsd:

apt-get install libgdk-pixbuf2.0-dev

Nézd meg előbb ezzel a paranccsal, hogy lásd, mi történne:

apt-get install libgdk-pixbuf2.0-dev -s

Látni fogod, hogy miket telepítene. Az -s a végén a szimulációt jelenti. Ha úgy néz ki, hogy telepítené, amit kell, akkor sudo elé és mehet -s nélkül.

(amit kiírt, azt azért írta, mert a cahe-ben nem volt már benne)

[ Szerkesztve ]

(#8902) Safranek válasza ubyegon2 (#8901) üzenetére


Safranek
aktív tag

Morgen ,

Megnéztem , majd telepítette. Elvégeztem a mint upgradet is.Sajnos a helyzet változatlan.
Még mindig panaszkodik:
cinnamon:2429): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_height: assertion 'GDK_IS_PIXBUF (pixbuf)' failed
Illetve jött még ez is:
cinnamon-session[1911]: WARNING: t+5,12859s: App 'cinnamon2d.desktop' respawning too quickly
cinnamon-session[1911]: CRITICAL: t+5,13129s: We failed, but the fail whale is dead. Sorry....
cinnamon-session[1911]: WARNING: t+5,13167s: Application 'cinnamon2d.desktop' killed by signal

.xsession_errors
term.log
syslog_part
kern_log

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#8903) ubyegon2 válasza Safranek (#8902) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ajaj, eléggé keverednek itt a verziók témái, ahogy nézem, bár még ilyet nem láttam. Laikusként az a tippem, hogy már nem az mdm a default a 17.3-ban, hanem a lightdm, kéne csinálnod egy kísérletet a cserére.

Először próbálj egy javítást és rekonfigot, hátha, dea srcrrenlets-től meg kéne szabadulnod, azt szedd le, bekavarhat az is.

Linux Mint MDM failed to start

ha ez nem segít, akkor ez alapján fel kell raknod a lightdm-et

How To Install LightDM In Linux Mint (And Replace MDM)

Ezt is átolvashatod, hasonló hiba volt ez is csak más verziók között.

Hátha....sajnos a mint-x témával is gond van, meg olvasok itt Quiana-s dolgokat is.....

Egyébként alapból csak egy normál frissítést csináltál először vagy 17.2 to 17.3-at?

Ha nem működik, még ezt sem ártana újratelepíteni:
https://mint.pkgs.org/17.3/mint-main-amd64/mint-themes-gtk3_3.10+13_all.deb.html

[ Szerkesztve ]

(#8904) Safranek válasza ubyegon2 (#8903) üzenetére


Safranek
aktív tag

Végül sikerült indulásra bírni , minden megvan.Nagyon köszönöm a segítségedet. :R
A probléma egy normál frissítés után jelentkezett.
Végig próbáltam mindent. Ligthdm - Failed to start session. Remove.
Mint themes reinstall , majd gdk-pixbuf-query-loaders >/usr/lib/x86_64-linux-gnu/gdk-pixbuf-2.0/2.10.0/loaders.cache. És ezután működött. :K

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#8905) ubyegon2 válasza Safranek (#8904) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nagyon szuper! Örülök, hogy megoldottuk és igazán nincs mit, örömmel segítettem. :)

Amúgy én csak ösztökéltelek, Te oldottad meg végül a problémát, ami igen ritka, kicsit már aggódtam is, hogy csak a tiszta telepítés lesz a megoldás, de ebben az esetben akkor is jelentkezett a probléma a frissítés miatt.

Már jól kezdődik a hetünk! ;] Te pedig megérdemled a sikert és a működő rendszert, mert kitartó voltál és ügyesen csináltad!

[ Szerkesztve ]

(#8906) Safranek válasza ubyegon2 (#8905) üzenetére


Safranek
aktív tag

Beszélhetnél a főnökömmel ;] :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#8907) ubyegon2 válasza Safranek (#8906) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, beszélhetnék, de általában, ha főnökökkel beszélek, soha nem lesznek túl boldogok. Ebben nem vagyok valami jó. :DDD

(#8908) Safranek válasza ubyegon2 (#8907) üzenetére


Safranek
aktív tag

Most a motiválás , segítségnyújtás , dicséret kombóra gondoltam.
Hogyan csináljuk jól ;)

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#8909) ubyegon2 válasza Safranek (#8908) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hogy ezekre a főnöki hasznos tulajdonságokra gondoltál! :)
Ha nem ilyen a tag, akkor az egy alkalmatlan kupac csak. Én 10 évig gyakoroltam ezt a kombót, de nem is azért főképpen, mert ez hatékony, ha eredményt szeretnénk elérni, hanem egyszerűen van a dolgoknak emberi oldala is....no meg azt gondoltam, ha én ilyen vagyok, akkor én is ezt kapom majd vissza valamilyen formában. Igazából azt mondom, hogy bejött jórészt! ;)

Különben azt soha nem értettem, ha valaki valamit jól csinált, miért nem közli vele a főnöke minden esetben, bezzeg a letolást az osztja. Pedig a tényszerű elismerésnek nagyon erős pozitív hatása van és aki elismeri a másikat valamilyen formában, az is kap a dolog pozitív sugárzásából!

[ Szerkesztve ]

(#8910) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv, Másnál van probléma Virtualbox indítás közben?
Teljesen kifagy a rendszer nálam.

(#8911) Dhampir válasza Damateo (#8910) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán túl sok memóriát foglal le? :F
Át kell állítani, ha igen.

(#8912) sonar válasza Damateo (#8910) üzenetére


sonar
addikt

Verzió infókat tudsz? (os, kernel, virtualbox...)
Nem lehet, hogy vmi disket hiányol?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8913) Damateo válasza sonar (#8912) üzenetére


Damateo
aktív tag

Linux Mint Cinnamon
4.13.0-32 ez hibás valamiért, virual box azonnal kifagy, vmware csak simán nem indul.[link]

Most tetem fel egy 4.10.0-42 kernelt, ezzel működik mind kettő

(#8914) sonar válasza Damateo (#8913) üzenetére


sonar
addikt

Linux Mint Cinnamon - ez mióta verzió? :U
VirtualBox verziója?
Nekem 5.2 van fent, 5.0-val voltak hasonló gondjaim mikor az update felhúzta a 4.x-es kerneleket. (keress rá a hsz-eim között, hogy hogyan kell telepiteni az 5.2-t, ha nem megy akkor tudok segiteni, lehet, hogy nálad is ez lesz a megoldás.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8915) lev258 válasza Damateo (#8913) üzenetére


lev258
veterán

A Virtualbox tipikusan olyan, ami adott kernellel jó. Új kernelhez mindig újabb verziót kell kiadniuk. Értelemszerűen csak bizonyos időközönként teszik ezt meg.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8916) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Még szenvedek a windows 10 gyorsindítással. Sajnos nem sikerült megoldani, így most feltettem Windows 7-et. Itt kell vmit kikapcsolnom, hogy dual boot esetén a Linux el tudjon indulni?

(#8917) King Unique válasza nOvOp (#8916) üzenetére


King Unique
titán

Kikapcsolni sikerült, ahogyan olvastam az érintett topikban, csak utána a rejtélyes újraindulásokkal volt probléma, ami eleve abnormális. Nálam is ki van kapcsolva dual-boot esetében, de ilyet nem tapasztaltam. Sőt, volt amikor bekapcsolva hagytam és a bejelentkezési képernyőn csak restartolni kellett a rendszert, majd utána lehetett indítani a Linuxot is.

Az újabb verziók újításaival ellentétben a 7-esnél többek között még gyorsindítás sincsen, tehát azt nem kell kapcsolgatni és nem is lehet. Az pedig már a telepítési sorrendtől, bootolási beállításoktól és a rendszerbetöltőtől függ, hogy dual-boot megoldásnál melyik rendszer fog indulni, melyik nem, melyiknél kell utólagos állítgatás stb.

[ Szerkesztve ]

(#8918) nOvOp válasza King Unique (#8917) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igen, ki tudtam kapcsolni, de az újraindítás problémára nem jöttem rá. Gondoltam hardver problémára is, csak az az érdekes, hogy Linux alatt semmi probléma nincs (na jó, ott meg a BT kapcsol be random, a rendszer indításánál, hiába kapcsolom ki. De ezzel együtt tudok élni). Pedig kipróbáltam több w10 verziót és vagy nyolcszor újratelepítettem. Na mindegy. Köszi, ha kérdésem van jelentkezem :-)

(#8919) Damateo válasza sonar (#8914) üzenetére


Damateo
aktív tag

Igaz.
18.3 van a gépen.
Virtualbox 5.0.32 verzió van fent.
Sajnos nem sikerült telepíteni az 5.2 verziót, függőségre panaszkodik.

virtualbox-5.2: Depends: libcurl3 (>= 7.16.2) de 7.47.0-1ubuntu2.6 verziót kellene telepíteni
Depends: libdevmapper1.02.1 (>= 2:1.02.20) de 2:1.02.110-1ubuntu10 verziót kellene telepíteni
Depends: libgcc1 (>= 1:4.1.1) de 1:6.0.1-0ubuntu1 verziót kellene telepíteni
Depends: libice6 (>= 1:1.0.0) de 2:1.0.9-1 verziót kellene telepíteni
Depends: libvpx1 (>= 1.0.0) de nincs telepítésre jelölve
Depends: zlib1g (>= 1:1.1.4) de 1:1.2.8.dfsg-2ubuntu4.1 verziót kellene telepíteni

(#8920) Dr.FantastiK válasza Dhampir (#8706) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

akkor neked a KolourPaint kell !

ez KDE-s komponens de siman megy Cinnamon / XFCE alatt is ! :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8921) Tails111 válasza Damateo (#8913) üzenetére


Tails111
aktív tag

LInux MINT Cinnamon 18.3 VB 4.13.0-32 xface VB4.13.0-30 múlt héten próbáltam .Ezek voltak benne alapból de mindkettő problémázott. Viszont a letöltött VB5.2 es mindkettőn hibátlanul ment.

[ Szerkesztve ]

(#8922) sonar válasza Damateo (#8919) üzenetére


sonar
addikt

Én beállitottam a repót és mindent feltett. Te hogyan csináltad?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8923) Frawly válasza lev258 (#8915) üzenetére


Frawly
veterán

Pontosan emiatt tértem át VirtualBoxról először VMware-re, de az is eléggé kernelverziótól függ, ezért jó ideje Qemu KVM-mel tolom, ez nem allergiás, ha újul alatta a kernel. A VB amúgy is egy bugos hulladék akkor is, ha épp az alatta lévő kernellel nincs problémája.

(#8924) Dhampir válasza Dr.FantastiK (#8920) üzenetére


Dhampir
félisten

KDE alatt jó progik vannak. :K

Nem rántja magával a "fél KDE-t"? :F

(#8925) Dr.FantastiK válasza Dhampir (#8924) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Nem rántja magával a "fél KDE-t. :N

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8926) ubyegon2 válasza Dhampir (#8924) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak a negyedét! :D

Annyira azért tényleg nem vészes, de amúgy akinek a KDE programjai tetszenek, használjon KDE-s disztrót.

(#8927) sonar válasza Frawly (#8923) üzenetére


sonar
addikt

+1, ha több lelki erőm lenne esténként már én is KVM/QEMU-t használnék a Minten. De még csak most tervezek átállni 17-ről 18-ra (de lehet megvárom a 19-et, a prím számok mégis csak különlegesek :D )

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8928) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Az minek köszönhető, hogy frissen telepített Minten a /var/log könyvtárban a kern.log és a syslog szövegfájlok pikk-pakk 13 GB-osra híznak?

Amikor feltelepítettem a Mintet, 7-8 GB-ot foglalt a teljes rendszer, most viszont az első újraindítás után már reklamál, hogy elfogyott a 30+ GB hely. :F

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8929) lev258 válasza St3ven (#8928) üzenetére


lev258
veterán

Valami teleszemeteli neked. Meg kellene nézni, mi. Ez nem normális viselkedés.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8930) St3ven válasza lev258 (#8929) üzenetére


St3ven
addikt

A syslogban PCIe Bus Error ismétlődik végig, másodpercenként többször.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8931) lev258 válasza St3ven (#8930) üzenetére


lev258
veterán

Akkor most lenne szükség részletekre, a gépről, a rendszerről és mindenről.
Talán a Grub-ba betett noaer paraméter megoldja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8932) St3ven válasza lev258 (#8931) üzenetére


St3ven
addikt

(Mint és Win10 dual boot.)

Itt írnak hasonló problémáról, de máshol meg valakinek nem működött ugyanez.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8933) lev258 válasza St3ven (#8932) üzenetére


lev258
veterán

Attól függ, nálad pontosan mi a hibaüzenet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8934) St3ven válasza lev258 (#8933) üzenetére


St3ven
addikt

A syslogban egész pontosan ez ismétlődik:

Feb 10 14:12:19 Home kernel: [ 1890.937961] pcieport 0000:00:1c.6: PCIe Bus Error: severity=Corrected, type=Physical Layer, id=00e6(Receiver ID)
Feb 10 14:12:19 Home kernel: [ 1890.937962] pcieport 0000:00:1c.6: device [8086:a116] error status/mask=00000001/00002000
Feb 10 14:12:19 Home kernel: [ 1890.937963] pcieport 0000:00:1c.6: [ 0] Receiver Error (First)
Feb 10 14:12:19 Home kernel: [ 1890.937973] pcieport 0000:00:1c.6: AER: Corrected error received: id=00e6

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8935) lev258 válasza St3ven (#8934) üzenetére


lev258
veterán

Akkor most meg kellene nézni noaer-rel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8936) St3ven válasza lev258 (#8935) üzenetére


St3ven
addikt

E szerint a leírás szerint kell csinálni?
https://askubuntu.com/questions/19486/how-do-i-add-a-kernel-boot-parameter

Vagy másvalamire gondolsz?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8937) lev258 válasza St3ven (#8936) üzenetére


lev258
veterán

Igen, az jónak tűnik. Ha nem vagy biztos benne, tedd fel pastebin-re a fájl tartalmát módosítás után, és megmondjuk, jó-e.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8938) St3ven válasza lev258 (#8937) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem elég meredek az a linken lévő megoldás. :B Ez nem ugyanazt csinálná?

Note: Current workaround is to add pci=noaer to your kernel command line:

1) edit /etc/default/grub and and add pci=noaer to the line starting with GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT. It will look like this:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash pci=noaer"
2) run "sudo update-grub"
3) reboot

Csak mert ez szimpatikusabb valahogy.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8939) lev258 válasza St3ven (#8938) üzenetére


lev258
veterán

Ugyanaz van a másikon is. Csak kitér arra, hogy pl. root jog kell a fájl szerkesztéséhez, illetve bővebben végigvezet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8940) St3ven válasza lev258 (#8939) üzenetére


St3ven
addikt

A gksudo gedit /etc/default/grub parancsra azt írja terminál, hogy "Nincs több hely a lemezen", plusz felugrik az alábbi hibaüzenet. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8941) lev258 válasza St3ven (#8940) üzenetére


lev258
veterán

Előbb nyugodtan törölheted azokat a log-okat, másrészt gksu is elegendő.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8942) St3ven válasza lev258 (#8941) üzenetére


St3ven
addikt

Jogos. :DDD Viszont a fájlkezelőt sem tudom root joggal indítani, arra is azt írja, hogy nincs elég hely, így meg ugye nem tudom törölni. :(( Bár a Lemezkezelő szerint még 1,6 GB hely van.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8943) lev258 válasza St3ven (#8942) üzenetére


lev258
veterán

Akkor elérte a kritikus szintet és ezért lekorlátoz. Vagy Live alól töröld, vagy pedig recovery módban. Utóbbi esetén lehet csak konzolosan tudod törölni. Addig nem tudunk előrébb lépni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8944) St3ven válasza lev258 (#8943) üzenetére


St3ven
addikt

Megpróbálom Live alól indítani, mert most már be sem tölt a Mint. Pontosabban eljut a bejelentkező képig, de ott a jelszót ha megadom, már csak egy olyan kép jön be, ahol futnak karakteresen a hibaüzenetek, amiket a logból betettem.

Akkor viszont ha törlöm a logokat, gondolom sietnem a következő betöltés után, mert hamar megtelik majd a vinyó megint.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8945) Rimuru válasza St3ven (#8944) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerkezd live alol a grub configot, es/vagy mielott bootolsz ird be kezzel kernel line-ba az emlitett opciot.

Vigyázat, csalok!

(#8946) St3ven válasza Rimuru (#8945) üzenetére


St3ven
addikt

Sikerült a versenyfutás az idővel, már 6-6 gigánál járt a két log. :D

Köszönöm lev258 a lépésről-lépésre segítséget! :R

Akkor most vissza Live-ba, törlöm a 6 gigás logokat, és tiszta lap?
Illetve még egy kérdés: ezt minden új kernel esetében meg kell majd tennem?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8947) growler válasza St3ven (#8936) üzenetére


growler
őstag

Volt 1 szinte ugyanilyen probléma a linux mint.hu fórumon is.
Ott a megoldás a pci=nomsi paraméter hozzáadása volt. [link]

(#8948) St3ven válasza growler (#8947) üzenetére


St3ven
addikt

Végigolvastam, valóban nagyon hasonló az ügy.

Mit csinál egyébként a pci=noaer és mit a pci=nomsi?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#8949) growler válasza St3ven (#8948) üzenetére


growler
őstag

Ha ezekre a kérdésekre korrekt választ szeretnél kapni, keress rá a net.-en.
Én ehhez kevés vagyok ! :(

(#8950) ubyegon2 válasza St3ven (#8948) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha segít, ez a két leírás szól arról, amit a két említett opció kikapcsol:

The PCI Express Advanced Error Reporting Driver Guide HOWTO

The MSI Driver Guide HOWTO

no Advanced Error Reporting
no Message Signaled Interrupt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.