Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) ubyegon2 válasza growler (#8500) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szuper! Köszi, hogy megosztottad, egy darabig nézegettem, hogy mi van már, de a múlt héten nem néztem. Amúgy mindig a hianet.ie-n van fenn először. :)

Az imént említett vakációmmal kapcsolatos infók a Linuxos off topikban találhatók. :)

[ Szerkesztve ]

(#8502) ubyegon2 válasza Damateo (#8487) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a Padoka féle dolgot a laptopomon én sem tudtam megoldani Mint Cinnamonon, pedig próbálkoztam sokféle módszerrel, még a Synaptic se tudott mit kezdeni a törött csomagokkal.

Egyszerűen el kell távolítani a PPA-t, ami egyébként is aggályos, mert ugyan stable maga a PPA, mégis RC változatokra frissít az utóbbi időben. Pont nem kéne, ha egyszer ez a stabil verziókat tartalmazná. :U

A leírás alapján a ppa-purge-vel érdemes leszedni magát a PPA-t, az vissza is fejleszti az érintett csomagokat ügyensen, bár egy apró részt így sem kezelt jól, de igazán gondot az nem okozhat. Remélem észhez térnek és normális verziókat fognak berakni ezután, de ha valaki nem rakja fel a PPA-t ,akkor sincs gond, mert már a hivatalos xenial tároló is 17-es mesa-t rak fel.

Gondolom, hogy már megoldottad, csak azért írtam le, hátha valaki még belefut ebbe, mert egy hét alatt semmi változás nem történt sajna.

(#8503) King Unique válasza growler (#8500) üzenetére


King Unique
titán

Pedig a szokásos oldalakon is kint vannak már a 18.3 béta verziók.

https://community.linuxmint.com/iso
http://ftp.tku.edu.tw/Linux/LinuxMint/linuxmint-iso/testing/

[ Szerkesztve ]

(#8504) Amazonas válasza ubyegon2 (#8501) üzenetére


Amazonas
senior tag

Welcome back! :))

(#8505) ubyegon2 válasza Amazonas (#8504) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Próbáltam úgy csinálni, mint ha nem is lettem volna kaszárnyaáristomban, de így már nehéz lesz leplezni! Te legalább kiszúrtad! :DD

Üdv néktek! :R

[ Szerkesztve ]

(#8506) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg egy Mint 18.2 Cinnamont használok és az a problémám, h a Virtualbox-ot semmilyen formában nem tudom feltelepíteni.
Az alábbi hibaüzenetet kapom:

Itt található, h mi lett felinstallálva:

Tudnátok segíteni, h mi lehet a gond!
Köszi!

(#8507) sonar válasza jackal79 (#8506) üzenetére


sonar
addikt

Egyszer én is szivtam virtualbox-szal akkor az lett a megoldás, hogy manuálisan kellett felraknom.
Illetve próbáld meg terminálból felrakni. Vagy a manuál módszerrel

sudo apt-get install virtualbox

Manuál módszer (a verziókat nézd meg, én ezt kb fél-1 éve csináltam 17.2-ön)
http://download.virtualbox.org/virtualbox/5.0.24/
download:
http://download.virtualbox.org/virtualbox/5.0.24/VirtualBox-5.0.24-108355-Linux_amd64.run
sudo chmod +x VirtualBox-5.0.24-108355-Linux_amd64.run
sudo ./VirtualBox-5.0.24-108355-Linux_amd64.run

BTW: ma már lehet, hogy inkább KVM/QEMU val próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8508) Frawly válasza sonar (#8507) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt szoktam én is javasolni. A VirtualBox egy ideje egy nagy rakás hulladék. A QEMU/KVM sem a virtuális gépek virtuális gépe, de van olyan szinten, mint a VB, és nem kell vele fetrengeni, felteszi az qemu csomagot, és futtatja, ami kell. Egyedül GUI-t kell vadászni hozzá, meg a hozzá kiadott grafikus frontendek nem annyira felhasználóbarátak, mint a VirtualBox. Esetleg VMware Player vagy most hogy hívják, az is ingyenes, és szerintem az a legstabilabb is, igaz azt tárolón kívül kell felrakni, meg kernelt kellhet hozzá piszkálni.

(#8509) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Sziasztok,

Megjelent a Linux Mint 18.3 Beta, de nagyon nincs időm foglalkozni a kiadási megjegyzés lefordításával. Valakinek lenne kedve lefordítania? Teljesen elmegy az időm a Cinnamon és MATE fordítás gondozásával, de szeretném ha erről is jelenne meg hír részletesen a linuxmint.hu oldalon és az ITCafé-n is. Kedves emberek kérlek segítsetek. Felajánlásokat, fordításokat a kami911 ittegykukacvan gmail pont címre, vagy a linuxmint.hu oldalon a fórumban tudtok tenni.

Kérelek segítsetek! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8510) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Videátorunkat is megcsapta az idők szele és rátalált a fő DE-re, igaz nagyon az ismerkedési szakaszban van, de majd megszokja, akár a többi KDE fan! :D

a new yt video

Linux Mind #18 - Témázás alapfokon

Olyan egyszer nézhető, de ha érdekel a téma/témázás, mindenképpen nézd meg! imdb 3/10 :DDD

(#8509) KAMI911 A fene vigye el, hogy még konyhanyelven sem tudok fordítani. :(

[ Szerkesztve ]

(#8511) sonar válasza Frawly (#8508) üzenetére


sonar
addikt

A GUI-val szerintem semmi baj. Az a virtmanager-es frontend elsőre pont ugyanolyan,mint a VirtualBox
RHEL7 alapú hoston fut 8 másik rhel/centos mikor mi, 2 bridgelt hálóval, dedikált hálózati interfésszel (iohaspasstrough) mindenféle gond nélkül. Szóval frankó a cucc. Az meg, hogy consol-ból is lehet nyomatni, távoli elérést is tud (igaz a wines virsh használhatatlan) de ezeket virtualboxxal nem oldod meg olyan könnyen.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8512) jackal79 válasza sonar (#8507) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Terminálból próbáltam már felrakni, de nem történt változás. A manuális módszert még megpróbálom, ha nem működik, akkor a VB-t hagyom nézek vmi más alternatívát.

(#8514) Frawly válasza jackal79 (#8512) üzenetére


Frawly
veterán

Azt próbáltad terminálban futtatni, amit ír? modprobe vboxdrv. Azt hiszem sudo is kell elé.

[ Szerkesztve ]

(#8515) KAMI911 válasza #20749568 (#8513) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Lefordítandó cikkek:
[https://blog.linuxmint.com/?p=3418]
(Nyilván a pólós részt nem kellene, az itthon nem releváns)
Amit még jó lenne:
https://www.linuxmint.com/rel_sylvia_cinnamon_whatsnew.php
https://www.linuxmint.com/rel_sylvia_cinnamon.php

https://www.linuxmint.com/rel_sylvia_mate_whatsnew.php
https://www.linuxmint.com/rel_sylvia_mate.php

Ami jó lenne, ezt a formátumot követni:
https://linuxmint.hu/sugo/linux-mint-182-sonya
közös újdonságok, cinnamon, mate, kiadási megjegyzések, szóval ami közös a doksikban azt összevonni.

Bárki aki segíteni jelezze, mert lehet célszerű összehangolni a munkát. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8517) KAMI911 válasza #20749568 (#8516) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Deadline, minél előbb, de az nem gond ha nem lesz meg ma. Előre is köszönöm!

(#8518) sonar válasza jackal79 (#8512) üzenetére


sonar
addikt

KVM/QEMU-t nyugodt szivvel ajánlom. Részben a VB is azon alapszik. Minden kernelben benne van a kvm support, Full free és a virt manager meg 90%-ban ugyanúgy néz ki, mint a virtualbox

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8519) KAMI911 válasza sonar (#8518) üzenetére


KAMI911
aktív tag

KVM és a VB két nagyon különböző termék, de ugyanarra való.

[ Szerkesztve ]

(#8520) sonar válasza KAMI911 (#8519) üzenetére


sonar
addikt

Állitottam én mást? :B

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8521) KAMI911 válasza sonar (#8520) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Részben a VB is azon alapszik. - szerintem ez itt nem helyes állítás.

(#8522) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Sajnos mostanában nem tudtam foglalkozni vele, de majd megnézem, hogy amit ajánlottatok az működik-e.
Köszi mindenkinek a segítséget!

(#8523) jackal79 válasza Frawly (#8514) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Próbáltam, de ua.

(#8524) Bohus


Bohus
aktív tag

Kb. egy hete Xfce 32-bit alatt skype-ba nem lehetett bejelentkezni, azonnal ledobott. Most a laptopon 32-bit KDE alatt sem megy, egyből kilép a progi. Gondoltam frissítem, majd szembesültem a ténnyel, hogy Linuxra már csak 64-biten érhető el az új verzió.
Migrálhatok át 64-re. A netbook-on nem lesz gond (Intel Atom), a T2300-as CoreDuo-t meg cserélhetem le a laptopban (vagy lemondok a skype-ról).

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#8525) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Cinnamon alatt hol lehet beállítani, hogyha a laptopot lecsukom és felfüggesztett állapotba kerül, akkor egy idő után (kb. 1-2 óra) teljesen kikapcsoljon a gép energiatakarékosság miatt? (windows alatt működött)

(#8526) growler válasza Bohus (#8524) üzenetére


growler
őstag

Próbáld ki a nem hivatalos 32 bites "ghetto skype"-ot - nem régen még működött. [link]
Vagy a "Skype for Web" ?

[ Szerkesztve ]

(#8527) Dhampir válasza growler (#8526) üzenetére


Dhampir
félisten

Ghetto Skype :DDD

(#8529) ubyegon2 válasza #20749568 (#8528) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Chrome-ot nem ismerem, de szerintem annál is az a helyzet, mint a többinél, hogy ha minden kieg-et áthozol, akkor az itt is működik. De lehet, hogy tévedek, amúgy kicsi az esély, hogy ez Mint specifikus. Viszont Linuxra a Chrome nem natív, így aztán bármi lehet. ;)

(#8530) Rimuru válasza ubyegon2 (#8529) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt nem a chrome a lenyeg, hanem hogy a panelen ossze lehet-e vonni az alkalmazasokhoz tartozo ablakokat egy-egy csoportba. (egyebkent szerintem az egyik legzavarobb dolog ez a mukodes, de kinek mi jon be, mit szokott meg)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#8532) Amazonas válasza #20749568 (#8531) üzenetére


Amazonas
senior tag

Bár én KDE-t használok, hátha segít:
Tálcán jobb klikk > A Feladatkezelő beállításai > Általános > Csoportosítás

(#8534) mefistofeles

Frissítet már valaki 18.3-ra?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8535) Dhampir válasza mefistofeles (#8534) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem érdemes kivárni a hivatalos kiadást a hibajavítások és a magyar nyelvű honosítás (amin KAMI911 és csapata dolgozik) véglegesítése miatt.

(#8536) b3Ro válasza mefistofeles (#8534) üzenetére


b3Ro
senior tag

Frissítő kezelő feldobta, felraktam, es minden működik rajta eddig. Bar eddig sem volt gond vele. A software center első nekifutásra jol sikerült.

Mirr Murr: Mi a baj a hivatalos oldalon lévő kiadással?

[ Szerkesztve ]

(#8537) sonar


sonar
addikt

Hali,

Mostanság lettem rá figyelmes, hogy néha kiakad az xorg és 99%-ra húzza a cpu-t. (linux mint 17.3 Mate)
Lehet ezzel vmit kezdeni? Kicsit tanácstalan vagyok.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8538) b3Ro válasza sonar (#8537) üzenetére


b3Ro
senior tag

Csak egy tipp. A Window Manager mire van állítva ?

(#8539) sonar


sonar
addikt

ezt most passzolom, hol tudom megnézni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8540) b3Ro válasza sonar (#8539) üzenetére


b3Ro
senior tag

Desktop Settings -> Windows

(#8541) sonar válasza b3Ro (#8540) üzenetére


sonar
addikt

Macro+Compositing
Macro settingsnél semmi sincsen bepipálva

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8542) b3Ro válasza sonar (#8541) üzenetére


b3Ro
senior tag

At tudod állítani erre: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects ?

A lényege, h a GPU kezeli a "terhelést", es könnyít a CPU dolgan.

(#8543) Dhampir válasza b3Ro (#8536) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tudom, miért, baj van vele?

Ha fent van, akkor biztosan jó.

[ Szerkesztve ]

(#8544) b3Ro válasza Dhampir (#8543) üzenetére


b3Ro
senior tag

Te írtad, hogy: "Szerintem érdemes kivárni a hivatalos kiadást..."
Erre irányult a kérdésem

(#8545) mefistofeles

Tegnap frissítettem 18.3-ra és eddig hibátlan. Gyors és stabil akár csak előtte a 18.2.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8547) Amazonas válasza #20749568 (#8546) üzenetére


Amazonas
senior tag

Melyik mirror-ok vannak beállítva source-nak?

[ Szerkesztve ]

(#8549) Amazonas válasza #20749568 (#8548) üzenetére


Amazonas
senior tag

Próbáld meg, hogy más tükröket állítasz be.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.