Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) sonar válasza lev258 (#8300) üzenetére


sonar
addikt

Mondjuk én rühellem a network-managert. Főleg CentOS6 alatt annyit szivatott már....

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8302) dbius


dbius
veterán

Köszi srácok! A közeljövőben kipróbálok egy friss live disztrót, hogy az alatt ugyanúgy előjön-e ez a probléma. Ha nem, akkor megy fel, ha igen, akkor marad a jelenlegi.

(#8303) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Sziaszatok!

Olyan problémával találkoztam két napja, hogy kikapcsoláskor felugrik egy ablak.

Egy program még fut.

gnome-keyring-daemon
(nem válaszol)

Lehetőségek: Képernyő zárolása-----Mégse-----Leállítás mindenképp

Kérem aki tud segítsen, hogy tudom ezt a felugró ablakot megszüntetni, kijavítani.

Ja igen. Szájbarágósan kellene. Köszönöm a türelmet!

(#8304) Sprq


Sprq
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám Linux Mint Cinnamon és Windows 10 dual-boottal kapcsolatban. Készítettem egy bootolható USB-t a linux mint iso-ból, ezt sikerült is felrakni, volt egy külön partícióm direkt erre a célra, root,home,swap + grub mind megvan, hiba nélkül felment. Annyi még, hogy EFI módban nem tudtam USB-ről bootolni, csak Legacy módban.

Az lenne a problémám, hogy EFI módban ha elindítom a gépet akkor egyből a Windows 10 indul el, nincs grub ahol választhatnék. Ha átállítom Legacyre, akkor pedig egyből a Mint indul el, grub sehol sincs.

Azt szeretném tudni, hogy hol ronthattam el vagy hogy tudnám elővarázsolni a grubot vagy esetleg valami windowsos boot managert, egy easyBCD nevü programot néztem Win alatt, de az panaszkodik, hogy a gép EFI módban ezért nem tudok boot entrynek hozzáadni linuxot?

Válaszokat, segítséget előre is köszi, remélem érthetően fogalmaztam meg a problémámat.

Do you hear the voices, too?

(#8305) lev258 válasza Sprq (#8304) üzenetére


lev258
veterán

EFI és nem EFI indítás egymástól eltérő, együtt nem használható. Tehát ilyen feltételek mellett nem megoldható a rendes indítás, mindenképpen BIOS-os átállítás szükséges.
Szerencséd van, hogy telepítéskor nem sérült az EFI-re vonatkozó rész a lemezen, ugyanis eleve nem ajánlott két rendszert kétféle módon telepíteni esetleges problémák miatt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8306) Sprq válasza lev258 (#8305) üzenetére


Sprq
aktív tag

Hát, nyilván nem direkt volt. Újraraknám a linuxot szívesen, de valamiért nem tudok EFI-ben USB-ről bootolni, nem látja(?) vagy nem tudom, hiába van elvileg bekapcsolva az USB boot, secure boot meg ki. EFI-ben ráadásul csak a Windows EFI boot managert látom. Ötlet?

Szerk1.:Esetleg az jutott még eszembe, hogy ezzel a programmal készítettem az USB-t. Ha mással csinálom talán?

Szerk2.: ja látom már, Rufus-ban van ilyen beállítás

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#8307) King Unique válasza Sprq (#8304) üzenetére


King Unique
titán

Van kifejezetten a Linux Mint + Windows 10 UEFI-s telepítéséhez készült leírás is, ami az itteni összefoglalóban szintén megtalálható. A végén a bcdedit parancsot érdemes kiadni, valamint W10-ben az alapértelmezett fast startup funkciót még a telepítés előtt kikapcsolni.

Viszont nálad jól meg lettek kavarva a dolgok, ha a Linux Legacy, a Windows meg UEFI módban lett telepítve... Már csak azért is, mert nyilván a Mint is telepíthető UEFI módban és még Secure Boot aláírása is van. Egyébként UEFI-ben Windows alatt az EasyUEFI program használható a boot menü szerkesztéséhez. De ez esetben nyilván célszerűbb lenne inkább rendesen újratelepíteni és nem tovább gányolni. Vagy, ha ez nem opció, akkor használod így felemásan a 2 rendszert.

Egyébként lehet az UUI miatt nem bootolt UEFI-ben a telepítő, illetve a hasonló YUMI esetében is külön UEFI-s verzió van ilyen célra. Viszont az részletezve volt a kezdő topikban is, hogy akad Windows alatt számos egyéb program a Linux ISO-k kiírásához. Valamint, ha a boot képernyő színes, akkor Legacy módban fut a telepítő. Ha fekete-fehér, akkor UEFI-ben.

[ Szerkesztve ]

(#8308) Sprq válasza King Unique (#8307) üzenetére


Sprq
aktív tag

Extra kérdés mostmár mindezek tudatában. Ha megcsinálom Rufus-szal az USB-met, sikerül elindítani EFI-ben, akkor azzal installnál látni fogom a most fentlévő linuxot és tudom formázni a partíciót?

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#8309) King Unique válasza Sprq (#8308) üzenetére


King Unique
titán

Ez most egyazon háttértár, vagy 2 külön?
Egyébként igen, normál esetben fel kell ismernie a telepítőnek a lemezt és a rajta lévő partíciókat.

A Rufus esetében a telepítő UEFI-s kiírásához lehet használni a 3. opciót és a normál ISO képfájl módot is. De Linux ISO-knál még jobb a DD képfájl mód szerinti kiírás, amely után a telepítőnek Legacy & UEFI módban egyaránt bootolnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#8310) Sprq válasza King Unique (#8309) üzenetére


Sprq
aktív tag

egy merevlemez, egyik partíción van a mostani linux

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#8311) Sprq válasza King Unique (#8309) üzenetére


Sprq
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, minden az elvártak szerint sikerült.

Elnézést, hogy nem tájékozódtam jobban a témában, főleg hogy az összefoglalóban is benne van. Jövőben igyekszem elkerülni az ilyen helyzeteket. :)

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#8312) fecus


fecus
őstag

Linux Mint 18.2 Cinnamon.

Egy ideje az USB3-re kötött USB3-as NTFS pendrive-okra történő másoláskor lehetetlen alacsonyra esik a sebesség. Ha több fájlt fogok össze másolni, akkor szinte biztos. Ha egyenként másolom akkor néha végigmegy gyorsan néha nem. Olyan is volt, hogy visszagyorsult. Semmilyen másik progit sem használok közben.

De ha be van töltve egy virtualbox gép akkor annak még a kurzora is akadozik.

Van valami ezzel összefüggő driver hiba? Kerestem a Neten eddig nem találtam.

lsusb
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8313) King Unique válasza fecus (#8312) üzenetére


King Unique
titán

Ha egy ideje, akkor korábban talán nem? Aztán másik gépen, másik Linux / Windows alatt is ilyen lassú a másolás? Másik fájlrendszerrel (pl. FAT32) próbáltad? A szintetikus teszteknél (pl. Disks) mi a helyzet?

Egyébként pl. az NTFS és exFAT fájlrendszerek írása nem feltétlen lesz olyan gyors Linux alatt, mint Windows esetében (példa). De azért nyilván a túl nagy belassulás sem normális. Az adatátviteli sebességet pedig átmenetileg a gyorsítótár is megdobhatja, majd annak telítődése után visszaáll a reális érték.

Viszont jellemzően megint kb. semmilyen konkrét és lényeges infó nincsen megadva. Ahogyan az előbbi kérdésekre adott válaszok, úgy a pendrive-ok pontos típusa és azok gyártói referenciaértékei, a fájlméretek, a forrás- és célmeghajtókon lévő szabad terület nagysága, a fájlrendszer esetleges töredezettségének mértéke stb. sem ismertek. Ezen infók híján pedig csak találgatni lehet...

[ Szerkesztve ]

(#8314) fecus válasza King Unique (#8313) üzenetére


fecus
őstag

Teljesen igazad van. Mivel nem végeztem nyomozást ezért csak annyi volt a kérdésem, hogy valaki találkozott-e már az utóbbi hónapokban olyan hibával mint az enyém.
Ilyenkor néha van olyan (mert találkozott vele), hogy valaki beírja, pl. hogy ez egy frissítéssel jött NTFS kezelési hiba, stb.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8315) growler válasza fecus (#8312) üzenetére


growler
őstag

Lehet hogy itt találsz valami használhatót.: [link]

(#8316) fecus válasza growler (#8315) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. kísérletezni kell, ha jól értem, de tudományosan. :C

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8317) fecus válasza growler (#8315) üzenetére


fecus
őstag

Megoldva. Köszönöm!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8318) King Unique válasza fecus (#8314) üzenetére


King Unique
titán

Én is használok 18.2-es Mint Cinnamon kiadást és szoktam NTFS fájlrendszerű USB 3.0-s háttértárakra is másolni, illetve most direkt kipróbáltam pendrive-okat is ilyen fájlrendszerrel. Viszont irreális mértékű belassulásokat és fagyást nem tapasztaltam a másolás során nagyobb méretű fájloknál sem. Tehát ki tudja, hogy nálad éppen mi az oka. Illetve pont ezért kell az előző válaszban említett dolgokat kipróbálni, hogy kiderüljön a probléma forrása. Vagyis, hogy most a pendrive sz@r, vagy esetleg tényleg a Mint körül nem stimmel valami.

Egyébként, ha sikerült azóta megoldani, akkor azt megoszthatnád, illetve hogy pontosan mi volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#8319) DZs


DZs
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy a wifi eddig magától indult, de most a rejtett hálózatok közé került és kézzel kell kapcsolni. Hogyan tudom a többi wifi hálózat mellé tenni, ahol korábban is volt?
Köszönöm!

(#8320) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Erre valaki?

"Sziaszatok!
Olyan problémával találkoztam két napja, hogy kikapcsoláskor felugrik egy ablak.

Egy program még fut.

gnome-keyring-daemon
(nem válaszol)

Lehetőségek: Képernyő zárolása-----Mégse-----Leállítás mindenképp

Kérem aki tud segítsen, hogy tudom ezt a felugró ablakot megszüntetni, kijavítani.
Ja igen. Szájbarágósan kellene. Köszönöm a türelmet!"

(#8321) ubyegon2 válasza Ibituba (#8320) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Desktopon még nem jött ez elő, de laptopon pár hete csinálta ezt, pedig beállítottam, ami használta, talán Chrome szokta alkalmazni ezt. Leállításkor viszont feljött, így leszedtem óvatosan. Ha nem használod, inkább szedd le, minek fusson a háttérben.

sudo apt-get remove gnome-keyring

Az alábbi csomagokat is leszedi magával:

sudo apt-get remove gnome-keyring -s
[sudo] ubyegon jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
evolution-data-server gnome-keyring python-ubuntu-sso-client seahorse
0 frissített, 0 újonnan telepített, 4 eltávolítandó és 27 nem frissített.
Remv evolution-data-server [3.18.5-1ubuntu1]
Remv python-ubuntu-sso-client [13.10-0ubuntu11]
Remv seahorse [3.18.0-2ubuntu1]
Remv gnome-keyring [3.18.3-0ubuntu2]

[ Szerkesztve ]

(#8322) ubyegon2 válasza DZs (#8319) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kicsit többet elárulhatnál a használt rendszerről, DE-ről.
Milyen gépen fut a rendszer.....
Mit csináltál, frissítettél/telepítettél, ami után ez a jelenség jelentkezett?

(#8320) Ibituba
sudo apt-get remove gnome-keyring -s

Ha nem használod súrún a terminalt, akkor szólok, hogy a -s csak ottmaradt, azt ne használd, azzal csak szimulálja, hogy mi lenne, ha.....

[ Szerkesztve ]

(#8323) fecus válasza King Unique (#8318) üzenetére


fecus
őstag

Nem igazán tudom jobban leírni mint a growler által beírt linken teszik.
Ott van pár megoldás. Nekem a gvfs frissítés nem segített. A puffer méretének változtatása segített.
Így lehet próbálgatni:
echo $((16*2048*2048)) > /proc/sys/vm/dirty_background_bytes
echo $((48*2048*2048)) > /proc/sys/vm/dirty_bytes
Nekem ez az érték meg is felelt.

És ennek a végén írják hogyan kell a bevált értékeket fixen megadni.

De mondom a growler által linkelt topik egész jól kivesézi.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8324) DZs válasza ubyegon2 (#8322) üzenetére


DZs
senior tag

Mate 17.3, nem telepítettem, nem újítottam semmit. Minden előzmény nélkül csinálja.

(#8325) King Unique válasza fecus (#8323) üzenetére


King Unique
titán

Említve van abban a leírásban több dolog is, épp azért kérdeztem, hogy melyik módszer vált be. Mondjuk azt észrevettem Mint alatt a másolásánál, hogy olykor pl. pendrive-oknál is megdobja átmenetileg a sebességét a gyorsítótár, de nálam nincsen megpiszkálva. A "bytes" értékei 0-n vannak, a "ratio" pedig 10 és 20.

Köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#8326) ubyegon2 válasza DZs (#8324) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van egy 18.2 Mate a laptopon és emlékszem, hogy amikor felállt a rendszer, de nem volt net, akkor nálam is kikerült a listából a routerem, de ennek vissza kéne kerülnie, ha be van kapcsolva a Kapcsolatszerkesztő általános fülnél az

Automatikus kapcsolódás ehhez a ....

Ezt ellenőrizd! Ha nem ez a gond, akkor a kapcsolatoknál nézz körül:

Ha itt is minden OK, akkor valaki elszipkázza a wifidet! Változtass jelszót. Ez már csak találgatás szint volt, de sose lehet tudni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8327) DZs válasza ubyegon2 (#8326) üzenetére


DZs
senior tag

Ezek jók, de ugyanaz a kapcsolat volt kétszer. Most működik.

(#8328) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok!

Nem egészen operációs rendszerhez kapcsolódó kérdésem lenne, de remélhetőleg tud valaki segíteni. Streamripper alkalmazáshoz - ami a szoftverkezelőből könnyedén telepíthető volt - keresek grafikus felhasználói felületet. Ismertek ilyet? Amiket máshol ajánlottak (pl. KStreamRipper, rhythmbox-record-station plugin) azokat nem találom a szoftver kezelőben.

A linux rendszer, amit használok: Linux Mint 18 (Mate 64-bit)
És a kérdésemhez kapcsolódó előzmény, amire windows alatt már találtam megoldást: [link]

(#8329) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Egy Toshiba Sattelite A300 laptopon tökéletesen el van egy Linux Mint. Minden ok csak induláskor a GRUB menü lefutása után van egy
"pci 0000:02:00 unsupported pm cap regs version (7)" üzenetem.
Ez a Realtek LAN kártya Power management "kevésbé" támogatottsága.
Gondolom nem támogat a Linuk valami spes funkciót amit a LAN kártya tud, de ez nekem nem is hiányzik.

Viszont meg lehet valahogy oldani, hogy ne mutassa ezt az üzenetet minden induláskor 5 másodpercig feleslegesen? Ha biosban letiltom a hálókártyát, akkor nincs üzenet, de a hálókártya kell, üzenet viszont nem.

Biosban próbáltam állítani a wake up funkciót, de láthatóan semmi köze az üzenethez.

Köszönöm.

Üdv:ZZ

(#8330) Sonja válasza zambozoli (#8329) üzenetére


Sonja
veterán

Pedig ez a Wake-up on LAN funkció lenne, amit gondolom nem támogat ennél a Realtek chipnél. BIOS-ban ezt az opciót állítottad disabled-re? Nem használt? :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8331) zambozoli válasza Sonja (#8330) üzenetére


zambozoli
senior tag

Néztem, de a Wake-up on LAN le van tiltva, mást meg nem tudok állítani.

Üdv:ZZ

(#8332) Sonja válasza zambozoli (#8331) üzenetére


Sonja
veterán

Még egy olyat találtam, hogy a grub menűbe be kell szúrni a végére az "acpi=force" opciót. Tehát

sudo gedit /boot/grub/menu.lst

majd a kernel sor végéhez hozzáírod az acpi=force opciót. Ez talán segít.

Szerk.: Érdekes, hogy google-val keresve csak Toshiba laptopoknál fordult elő ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8333) zambozoli válasza Sonja (#8332) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszönöm!

Megoldódott.

Annyi a különbséggel, hogy a /etc/default/grub fájl végére kellett raknom, mert /boot/grub/menu.lst nálam nem létezik.

Most jónak tűnik.

Köszönöm!

Az volt a gond, hogy alapból a BIOS szerinti Power management ment, így viszont a linux intézi ezt is?

Üdv:ZZ

(#8334) lev258 válasza Sonja (#8332) üzenetére


lev258
veterán

Grub2 óta közvetlenül csak a /etc/default/grub fált szerkesztjük, mást nem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8335) Rimuru válasza lev258 (#8334) üzenetére


Rimuru
veterán

Pontosabban a(z /etc alatti) config fajlokat szerkesztjuk nem amit general, ott van pl a /etc/grub.d/40_custom is. Ugye boot alatt meg a neve se az mint ami regen volt (menu.lst vs grub.cfg).

Vigyázat, csalok!

(#8336) ubyegon2 válasza Rimuru (#8335) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még jó, hogy csak most olvastalak, mert már szerkesztettem a /boot-ból a grub.cfg-t, mondjuk muszáj is volt, mert enélkül el se indul a laptop. ;) Ezt pedig igencsak bánnám, mert vettem az öreg Toshibába egy használt Fury 120GB-os SSD-t és 6 perc alatt felugrott a Mint és viszonylag jól is bootol vele:

linux /boot/vmlinuz-4.8.0-53-generic root=UUID=c68058b3-04e1-4afb-8bd3-6cf016e7c1aa ro quiet splash processor.nocst=1 $vt_handoff

[ Szerkesztve ]

(#8337) Rimuru válasza ubyegon2 (#8336) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem ertek a lovakhoz, de cmd line-t tudod szerkeszteni config nelkul is, ergo tudsz bootolni, ha pedig mar ez megtortent akkor ott van a megfelelo falj amiben megfelelo helyre irhatod
/etc/default/grub
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT vagy GRUB_CMDLINE_LINUX

Egyebkent persze megteheted csak a hivatalos ajanlas az hogy nem piszkaljuk, egyebkent is egy generalas utan elveszik a modositas mert nem tudja hogy bele kell rakni, mert nem irtad be a megfelelo helyre. :P

Vigyázat, csalok!

(#8338) Joker88


Joker88
őstag

Ez a kérdéses gép :

Mivel abszolút kezdő vagyok Linux terén,ezért az itteni "Kezdő Linux" topicban ezt a Mint Cinnamon-t ajánlották ismerkedésnek..

a kérdéseim ezek lennének:

1: Weboldalak görgetése hogyismondjam,eléggé szaggatott módon megy,akár FB,akár itt a Ph! . Ez orvosolható ?
2.: kellenének nekem programok,amivel el tudnék indulni: torrentre,alap képszerkesztés ( Win-en Irfanview-t használtam) , otthoni hálózati "chat"kliens ( Windowson használt : [link] )
videólejátszó .

3.: Milyen beállításokat kell még megtennem a gépen,amik nem jól alapbeállításként ?

4.: Víruskereső ? A tűzfalat a beállításoknál megtaláltam,bár nemtudom mennyire jó vagy se itthoni környezetben.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8339) lev258 válasza Joker88 (#8338) üzenetére


lev258
veterán

Az Ubuntu topikban találsz leírást frissebb AMD driverhez.
Képszerkesztésre Gimp vagy XnView. Torrent kliensből van egy rakás, alapból talán a Transmission van fenn.
VLC?
A chat kliensed Linuxra is elérhető.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8341) ubyegon2 válasza #45553408 (#8340) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Üdv itt körünkben! A Mint topik mostanában elég kihalt amúgy, a Kezdőben zajlik inkább az élet (ez volt is téma anno) :-) A lényeg, hogy egész rutinosan vetted az első akadályt, ebből már látszik, hogy Te már nem fogsz visszarohanni a WinX-hez! Mindig öröm eggyel többen lenni! Én örülök, ha tudtam segíteni! :R

(#8342) cappa72 válasza #45553408 (#8340) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Aztán majd a tefonok flesselésénél megint kelleni fog a windows. Persze nem MTK esetén.

Sok jó percet egy szabadabb világban!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8343) Frawly válasza cappa72 (#8342) üzenetére


Frawly
veterán

Én úgy tudom, hogy már Linux alól is lehet androidos telefont frissíteni, nem csak MTK-sokat, az android-tools-adb és android-tools-fastboot csomagok kellenek hozzá.

(#8344) Septum15 válasza Frawly (#8343) üzenetére


Septum15
aktív tag

Nálam ment az adb 18.1 cinnamonon. Azóta nem próbáltam.
Sajnos nekem mindig át kell mennem Windowsra, ha telefonnal akarok romolni, mert a HiSuite nem elérhető a linuxhoz, és VirtualBox-ban se működik.

(#8345) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ha már teló a téma, végül is ez csak nem off, ha Linuxon akarjuk frissíteni......

Egy Redmi 4x-et vennék és nem tiszta, melyik Miui ROM lesz rajta, ugye kínai telóknál ez változó. Ha nem global lesz rajta, akkor ezeket a Miui-s telókat lehet Linux alatt frissíteni?

(#8346) Cyrin válasza ubyegon2 (#8345) üzenetére


Cyrin
addikt

global rom van rajta ha eustock-os.
de én egyből raktam rá a miuihu-t. a bootloader nyitáshoz kellett win, utána minden megy linux alól is.

(#8347) Cyrin válasza ubyegon2 (#8345) üzenetére


Cyrin
addikt

meg ha fent van a twrp, nem is kell linux, telefonról lehet romot cserélni.

(#8348) ubyegon2 válasza Cyrin (#8347) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pont most nézem, az eustock-ból elfogyott, de sok helyen lehet 40-ért kapni már itthon is, csak global van azokon is. Ezt a twrp-t is fel kell ám rakni valahogyan, ez nem azt jelenti, hogy nincs rajta?

"Bootloader

A készüléket bármilyen forrásból szerezzük be, zárt bootloaderrel érkezik. Ennek esetleges nyitását magunknak kell megoldanunk. Csak root és custom romok, illetve custom recovery (TWRP) használata esetén szükséges." forrás

Nem nagyon értek ehhez, utoljára Defy-n cseréltem rom-ot.

Bocs, most látom, hogy ezt is írtad:

a bootloader nyitáshoz kellett win, utána minden megy linux alól is.

Akkor csak kell Win.... :(

[ Szerkesztve ]

(#8349) Rimuru válasza ubyegon2 (#8348) üzenetére


Rimuru
veterán

Eleg egy virtualboxban is.

Vigyázat, csalok!

(#8350) ubyegon2 válasza Rimuru (#8349) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, de hogy még 1 Wint telepítsek....... :(

Közben eszembe jutott, hogy az egyik HDD-n van egy 8.1, még egy külhoni kapcsolatomnak segítettem valamit, azért kellett. Szóval akkor van egy fertőzött meghajtóm! :Y

Más.

Ha szerkesztem a grub.cfg-t, kell utána grub-update?
Ha elmentem, benne marad következő bootnál, de ha telepítek másik disztrót, akkor már nincs benne az adott opció újra. Ma reggel viszont mégis benne volt, könnyű észrevenni, mert ha nincs benne, akkor pár pillanat múlva egy szürke képernyőm lesz csak. Nem értem, miért változik a grub.cfg tartalma állandóan....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.