Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Dhampir válasza gojko.m (#8700) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán annyit fűznék hozzá, hogy néhány program igényesebben van elkészítve Windowsra, mint Linuxra. Például a Mozilla Thunderbird sokkal szebben néz ki Winen, mint a Linuxos változata.

(#8702) ubyegon2 válasza gojko.m (#8700) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem akkor a dual-bootot. :-) Ilyen esetekre ez a legokosabb megoldás.

Ilyen eset is van, amikor Linuxon sikerül beüzemelni egy Winen nem működő eszközt! :)

Működő rendszeren én nem javallanám az asztali felület cseréjét, ha nem is a rendszer stabilitását veszélyezteti, de sok addig megszokott ill. jól működő programba vagy más működési folyamatba bele tud rondítani. Eléggé kell tudni, hová kell nyúlni, ha egy új DE bekavar a réginak. :N

A Mate és XFCE nem is annyira rokon, hogy ez gond nélkül lefusson. Ha jól testreszabod, nem látni sok különbséget és a Mate jobb felület, mint az XFCE. Szerintem.

Megpróbálhatod ennek ellenére, mert ez a lehetőség nyitott a disztrókban.

(#8701) Mirr Murr

Akkor te csak nézegesd a Wines Thunderbirdet! :D

[ Szerkesztve ]

(#8703) Dhampir válasza ubyegon2 (#8702) üzenetére


Dhampir
félisten

Még azt sem, vendéggépre nem szeretném felnyomni. :)

Egyébként ami Linux alatt számomra hiánycikk, az echte Windows-os Paint. Tudok a Linuxos alternatívákról (például Paint, MtPaint, Gimp), amelyek azonban számomra feleslegesen sokat vagy másképpen tudják a dolgokat, a Wines sokkal egyszerűbb.

A Windowsos régi, fapados verzióját még PoL-al sem sikerült telepíteni (a listában benne van) mert nem tudta letölteni a szükséges fájlokat, többszöri nekirugaszkodás után sem, vélhetően a távoli kiszolgáló többé már nem szolgál ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#8704) ubyegon2 válasza Dhampir (#8703) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

az echte Windows-os Paint

Nem ez szűnik meg most épp a Windowsban? Nem .NET kell hozzá, amiatt nehéz Linuxba erőltetni? Ha nagy marhaságot kérdezek, bocsi..... ;)

Az amúgy valóban egyszerű és nagyszerű kis program volt a Winben.

Én ezeket megnézegetném a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#8705) zoltanz válasza ubyegon2 (#8699) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, jó ez a Alsamixergui nekem.
Van már LMDE3 Cindy is? Csak a hozzá telepíthető csomagokat találtam a Mint oldalán.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8706) Dhampir válasza ubyegon2 (#8704) üzenetére


Dhampir
félisten

Hülye voltam, a három felsorolt közül nem Paint, hanem Pinta az egyik Linuxosnak a neve. :B
Az például jó, csak nehezen állok át rá, de ez már az én bajom. :-(

A TuxPaint mókás, gyerekes, régebben néha bohóczkodtam vele, valószínűleg fejlesztették azóta. :)

(#8707) ubyegon2 válasza zoltanz (#8705) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Öööö...akkor ezt benéztem, még a heanet-en sincs, akkor a csomagokat láttam én is csak, sorry!
Tegnap akartam is kérdezni, miért nem azt raktad fel!? :D

Valamelyik topikban kéklufi úgyis levakegerezett..... :D

(#8706) Mirr Murr

Fel sem tűnt, hogy nem jót írtál.....tényleg vakegeresedek? :Y

[ Szerkesztve ]

(#8708) Dhampir válasza ubyegon2 (#8707) üzenetére


Dhampir
félisten

Eleinte nekem sem, eszerint hülyülök, tehát ily módon vaksi vezet hülyét, vagy pediglen inkább hülye vezet vaksit? :)

[ Szerkesztve ]

(#8709) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez mit jelent: Bejelentkezéskor lehet váltani Cinnamont software render vagy sima Cinnamont?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8710) ubyegon2 válasza zoltanz (#8709) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, de a software render mód akkor szokott bejönni boot után, ha valami gond van a megjelenítővel. Ezt amúgy nem érdemes használni, mert a processzort terheli és nem rendes megjelenítés. Ez csak annyit tesz, hogy más DE-vel ellentétben akkor is kapsz grafikus felületet, ha valami gáz van a VGA driverrel. Ez Cinnamon! :)

Gondolom bejelentkezéskor azért van ott az opció, hogy hibaelhárítást tudj végezni.

[ Szerkesztve ]

(#8711) zoltanz válasza ubyegon2 (#8710) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem.
Lehet ezt másik topikban kéne kérdeznem, ha Windows alatt Chromium-ot használok látom, hogy használja a VRam-ot és a GPU-t (Firefox nem)Intel GMA X4500 . Linux-on ugyanígy van? Nem mintha nagy gyorsulás lenne, de majd ránézek jobban.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8712) ubyegon2 válasza zoltanz (#8711) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Firefoxon is lehet állítani hardveres gyorsítást, az 57-ben még nem néztem, hol van, mert kilőttem hamar, ESR van helyette.

Én még nem vettem észre, hogy FF alatt ne használná a vram-ot, majd be kell üzemelnem a Toshiba laptopot, abban is valami Intel proci van.

Egyébként biztosan használ vram-ot a rendszer? Nézted a kern.logban már?

Ez desktop és AMD APU.

A xorg.logban valami limitet is látok, de hogy ezt hol lehet beállítani...... :F

5.687] (II) RADEON(0): Front buffer size: 6000K
[ 5.687] (II) RADEON(0): VRAM usage limit set to 221835K
[ 5.688] (==) RADEON(0): DRI3 disabled
[ 5.688] (==) RADEON(0): Backing store enabled
[ 5.688] (II) RADEON(0): Direct rendering enabled

[ Szerkesztve ]

(#8713) gojko.m válasza ubyegon2 (#8702) üzenetére


gojko.m
senior tag

Akkor nem erőltetem a Mate lecserélését. Az Xfce tálcája jobban tetszett, és a menü rész is gyorsabb mint a Mate-nak. De annyira azért nem zavar, hogy megbolygassam a jól működő rendszerem. :)

(#8703) Mirr Murr: Én az egyik a windows-os képnézegetőtől, az IrfanView-től váltam meg nehezen. Egy ideig még erőltettem linux alatt is, amíg le nem cseréltem az XnView-re. Most meg már ott tartok, hogy win alatt is inkább átváltok erre a képnézegetőre. :)
Amire jelenleg nem találok egyenértékű alternatívát az az AIMP online rádió rögzítő funkciója. Ugyanis az AIMP képes műsorszámonként darabolva rögzíteni az adást, és a metaadatok alapján testre szabható, hogy milyen mappaszerkezetet hozzon létre, hogyan rendeződjenek a felvételek. Egy alkalmazást találtam linux-ra, ami tud darabolva stream-et rögzíteni, de a fájl elnevezések és a mappaszerkezet nem módosítható. A fejlesztőjét is megkerestem a lejátszó fórumán, akitől ígéretet már kaptam a funkció beépítésére, de konkrétan még semmi nem történt... :U

[ Szerkesztve ]

(#8714) Dhampir válasza gojko.m (#8713) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy meg kell kenni egy kis Bitkorommal a fejlesztőt, akkor tán ki is glancolja a programját wincsicsesre. :D

(#8715) gojko.m válasza Dhampir (#8714) üzenetére


gojko.m
senior tag

Megtámogattam némi apróval a projectet. Persze előfordulhat, hogy nem találta elég ösztönzőnek... :)

(#8716) ubyegon2 válasza gojko.m (#8713) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennyiért nem érdemes, amúgy nekem sem tetszik a Mate Menu, de kicsit átalakítottam pár kattintással és a Panel mérete is csökkenthető ill. a témákkal változtatható a kinézete.

A szélességét kéne még csökkenteni, de az a jobbgombos GUI-s beállítással nem találom, valami confog fájlt kéne találni hozzá. Elég sok mindent kivehetsz, berakhatsz amúgy ízlésed szerint.

[ Szerkesztve ]

(#8717) zoltanz


zoltanz
nagyúr

LMDE2-re akartam telepíteni a Kodi-t (16.1), ezért hozzá adtam a tárolóknál ezt, majd frissítettem, de még mindig a 14.2-t akarja telepíteni. :F
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie-backports main

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8718) ubyegon2 válasza zoltanz (#8717) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

deb http://ftp.de.debian.org/debian jessie-backports main

Szerintem nem vette be a repót, amit írtál, próbáld a fentit beírni. Az update-et se feledd.

(#8719) zoltanz válasza zoltanz (#8717) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megoldva. Ezzel sikerült

sudo apt install -t jessie-backports kodi

ubyegon2 Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8720) vadorzó válasza ubyegon2 (#8653) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Köszi, közben megoldottam.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#8721) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Közlemény!

Nézzétek meg a Frissítéskezelő/Szoftverforrások beállítások-nál a tárolókat, mert egy panel-appletet akartam telepíteni és mindig hibát írt ki, kiderült, hogy az addig tároló inaktív volt. Ami érdekes, hogy egyik frissítési kísérletnél se jelezte a rendszer!

Hirtelen lett is rengeteg friss csomag:

[ Szerkesztve ]

(#8722) Dhampir válasza ubyegon2 (#8721) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a Flatpak?

(#8723) lev258 válasza Dhampir (#8722) üzenetére


lev258
veterán

Hol?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8724) mefistofeles válasza ubyegon2 (#8721) üzenetére

Nálam az az érdekes sztori volt, hogy ugye telepítés után, frissítéskor a mint felajánlja, hogy változtass tükörszervert. Nos én mindig gyorsabbakat választottam és érezhetően hamarabb le is futottak a frissítések. Az utolsó mint (18.3) telepítéskor viszont egyrészt több tükörre is kiírta, hogy nem jó (nem tudom szó szerint) másokról engedett frissíteni de állandóan kimaradtak csomagok amik bizonyos telepítésekkor hiányoztak. A frissítések viszont látszólag hibátlanúl lementek. Csak akkor volt meg minden mikor nem változtattam meg az alapból felajánlott szervereket. Előtte ilyen sosem fordult elő...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8725) ubyegon2 válasza Dhampir (#8722) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

AZ. Csak most még Frissítéskezelőnek álcázza magát! :DD

Szerencsére ez még csak 18.2, de pár hónapja raktam fel flatpakot.....na az veszedelem volt. Talán a deezer klienst lehetett azzal felrakni. Többé soha.

[ Szerkesztve ]

(#8726) ubyegon2 válasza mefistofeles (#8724) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem mindig a leggyorsabb a legjobb, ez a wise...nevű valami nekem sose jön be.

Lehet, hogy most rakosgatták fel az összes új 18.3-at meg a szokásos frissítésdömpinget, ami ilyenkor egy hónapig jellemző. Emiatt nem rakom fel élesben soha a legújabb verziót, csak bő 1-2 hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#8727) Frawly válasza Dhampir (#8701) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom neked milyen Windows van fent, de én utoljára wines Tündérbüdit 64 bites Win7 Pro és Win10 Pro alatt próbáltam, egy dekával sem szebb, mint a linuxos verzió, cserében jóval lassabb.

Linuxnál az sem szabad elfelejteni, hogy nem mindegy milyen grafikus felület és skin/ikontéma van fent, lehet azért látod csúnyábbnak, mert valami minimalista WM, DE, téma van fent nálad, amivel nem olyan csilivili a a linuxos megjelenés.

A windowsos sima Paintre az alábbi főbb linuxos alternatívák vannak: MyPaint, Gnome Paint, Gpaint, KolourPaint, Pinta, Tux Paint. Vannak még mások is, de azok bonyolultabbak, már nem hajaznak a wines Paint egyszerűségére. Egyébként meg ahogy már írták előttem, már nem elérhető Windows alatt sem a Paint, csak ha Windows Store-ból megveszed és felrakod 5-10 dollárért, aki erre nem hajlandó, annak csak a 3D Paint meg a Paint.NET marad. Bár ha annyira windowsos Paintet akarsz, ahhoz szerintem elég 1-2 fájlt kibányászni egy frissítetlen Windows-telepítésről, és menni fog Wine alatt is, de nem javaslom. Azért ne linuxozzál, hogy aztán mindenre windowsos programot használj, úgy semmi értelme nincs az egésznek. Linuxon meg kell szokni, hogy más programok vannak, máshogy esnek kézre, más megközelítés alapján működnek, de cserébe általában jobbak is, mint sok windowsos alternatíva, persze kivételek vannak.

Attól is függ, hogy mire kell neked a Paint. A legtöbb ember arra használja, hogy mivel nem tud szakszerűen screenshotot készíteni ablakról, meg nem találja a Képmetszőt, így az egész desktopról csinál PrnScr gommbal képernyőmentést, amit Paintbe beillesztve vagdosgat, aztán belebarmolja JPG-be, és csodálkozik a munkavédelmi veszélyhelyzet keretében munkabaleset éri, mert orrba vágom érte. Erre a célra Linux alatt is vannak komfortos screenshotos programok (még jobbak is, mint a windowsos Képmetsző), amik engednek többféle beállítást és exportálási lehetőséget (rendesen PNG-be is, ami a megfelelő formátum erre), feleslegessé téve a Paintezést, GIMP-ezést, stb.. Ha viszont ábrákat, mintákat, logót, ilyesmit rajzolnál, arra vektoros képszerkesztő való. Ha képregényt, akkor arra is vannak szerkesztőprogramok. Ha fényképet szeretnél manipulálni, akkor GIMP, komolyabb fotós dolgokra Lightroomot helyettesítő Darktable. Pont ez a baj a windowsos beépített programokkal, hogy igazából senkinek nem jók semmire, mindenből van rájuk jobb alternatíva, akár kezdőknek, akár haladóknak (IE/Edge-nél akármelyik böngésző jobb, Notepad-nél akármilyen tisztességes plain text szövegszerkesztő jobb Windows alatt is, Windows Méda Hulladékplayert is a porba alázza akármelyik média és audiolejátszó, stb..). Még igazából aknakeresőből, pasziánszból, számológépből is vannak jobb verziók, mint a beépített. Csak ECDL Mancika és hasonszőrű informatikai zseni társai használják a Windows beépített megoldásait.

[ Szerkesztve ]

(#8728) Dhampir válasza Frawly (#8727) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez szép, részletes volt hozzászólás volt, köszönöm szépen a jó tanácsokat. :)

Nagyjából a Debian Potato óta úgy-ahogy tisztában vagyok egy-két alkalmazás alternatívájával, de sajnos nem követem naprakészen az összes szoftvert. Akinek az IT adja a kenyerét vagy egy komfortos stúdióban ücsörög, az biztosan jobban képben van minden szakmájába vágó szoftvereszközzel.

Azonban a Paint elérhető az Áruház nélkül. Nem tudom, hogy milyen Windowst használtál legutóbb, de a Windows 10 Pro Fall Creators Update-ben biztosan benne van és nem kell külön megvenni.

(#8729) fecus


fecus
őstag

Hogyan kell a nemo-ba használni a bővítményeket?
A CheckSHA256-ot használnám ha tudnám hogyan. Azt hittem a jobb gombra előjönnek, de nem.

Egy fájlom van és egy sha256sums fájl. Mivel ez többször lesz még gondoltam valahogy működhet ez kattintással is terminál nélkül.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8730) ubyegon2 válasza fecus (#8729) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig előjönnek, ha iso fájlon jobbgombot nyomsz

Itt benne van a bal ablakban?

Ha nem iso-n nyomsz jobb gombot, akkor nem jön elő a menüben értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#8731) fecus válasza ubyegon2 (#8730) üzenetére


fecus
őstag

Csak nekem .bin fájlom van.
Amúgy miért egyértelmű az iso? Más fájlt nem lehet ellenőrizni sha256-al?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8732) ubyegon2 válasza fecus (#8731) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a .bin fájlban is van egy hash kód, akkor gondolom lehet vele ellenőrizni azt is, de nem tudom.

Ez a kiegészítő az iso-khoz van, mivel a Linuxok iso-ban vannak. Én így tudom, bár nem szoktam használni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8733) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Mappa elrejtése linux mint-en a legegyszerűbben hogyan?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#8734) lev258 válasza Foose (#8733) üzenetére


lev258
veterán

A mappa nevét kezdd .-tal.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8735) Foose válasza lev258 (#8734) üzenetére


Foose
addikt

Semmi. Ugyanúgy ott van,a tartalmával együtt.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#8736) lev258 válasza Foose (#8735) üzenetére


lev258
veterán

Ha a fájlkezelőd beállításaiban ki van kapcsolva a rejtett dolgok mutatása, akkor ez működni fog, működnie kell.
Minden .-tal kezdődő fájl vagy mappa (a tartalmával együtt) rejtettnek minősül. Persze csak a Linuxos partíciókon.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8737) ubyegon2 válasza Foose (#8735) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha más elől akarod elrejteni, akkor rejtsd el a Ctrl+h billentyűket is. ;)

(ezzel súgtam is)

Amúgy, mivel nem jelszóval van védve, bárki előhozza ezeket fenti billkombóval, mert ezt a mappa/fájl rejtést mindenki ismeri. :D Most már te is.

[ Szerkesztve ]

(#8738) Foose válasza lev258 (#8736) üzenetére


Foose
addikt

Áh,nálam az be van kapcsolva,akkor azért látszik.... :D
#8737 ubyegon2 Nem,akik elől el akarom rejteni,az nem ismeri ezt a bill kombót.. :DD

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#8739) sonar válasza Foose (#8738) üzenetére


sonar
addikt

vagy elveszed az összes jogosultságot a mappától.
Ott lesz, de nem lehet bele lépni, nem lehet listázni.
aztán ha kell akkor visszateszed a jogosultságokat. (vagy másik usernek adni a mappát)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8740) Foose válasza sonar (#8739) üzenetére


Foose
addikt

Már a lentebb írt módszerrel megoldottam,köszi!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#8741) Cyrin


Cyrin
addikt

link

Hát ez már megint nevetséges...És mi a megoldási javaslat? Tegyük fel a nemo-t, jóhogy nem már egyből a teljes cinnamon-t....
Gondolkodtam hogy tavasszal leváltom ez az uncsi kinézetű mintet ubuntura, de így, hogy megint csak visszafelé fejlődik....

(#8742) lev258 válasza Cyrin (#8741) üzenetére


lev258
veterán

Ez a változtatás az LTS-ben még valószínűleg nem lesz benne. Egyébként meg nem csak a Gnome változat létezik. Bár azt írják, tervben van ilyen funkciójú kiegészítő hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8743) Dhampir válasza Cyrin (#8741) üzenetére


Dhampir
félisten

És mi a megoldási javaslat?

A Windows. ;]

(#8744) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Egy olyat kérdeznék hogy, feltettem a legújabb Linux Mint 18.3 Sylvia 64-bit-et minden műxik is pöpecül egyet kivéve. A ha tv-ni szeretnék akkor át szokom tenni a microfon csatiba a bejövő hang (AV kábelről) a jack-et, A régi 18.1-en csak vmelyik microfot kellett eljebb húznom és máris szólt minden elindított progi nélkül is akár.
Értem ezalatt a gép érzékeli a hangot audacity-vel fel is tudom venni és vissza játszani, csak live-ba nem tolja ki ahogy eddig. Gnome alsa mixert- is feltettem ott is mindent feltettem a max-ra de akkor se adja ki a hangot live-ba. :(

(#8745) Tonyk


Tonyk
veterán

Friss telepítésű Mint 18.3 Cinnamon

Desktop ikonjainak méretét szerettem volna megváltoztatni. Ehhez ugye :

Nemo - Szerkesztés - Beállítások - Nézetek : Ikonnézet alapbeállításai

100%-ról leveszem pl. 66%-ra. Ikonméret kisebb is lesz rögtön. Na de itt jön a bibi. Vissza már nem lehet állítani semmilyen méretre. Hiába nyomok neki bármilyen méretet. Marad az előzőleg beállított méret.

3 frissen telepített gépen is előjött.

Találkozott más is ezzel a hibával? Ötlet?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8746) Dhampir válasza Tonyk (#8745) üzenetére


Dhampir
félisten

Mondjuk, ha csupán a betűméreten változtatnál, az nem érintené az ikon méretét is?

(#8747) ubyegon2 válasza Tonyk (#8745) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kipróbáltam, valóban ezt csinálja, de ki lehet vele tolni. Megnyitod a Nemo-t rendszergazdaként és, ha ott állítgatod, akkor már felhasználó módban is helyreáll.

Egyébként csak javaslat, de ha kifejezetten Nemo vagy Cinnamon beállítással kapcsolatos kérdés van, nem árt odaírni a verziószámot, mert már frissült egyszer a 18.3-ban a Cinnamon és a Nemo is.

[ Szerkesztve ]

(#8748) Tonyk válasza Dhampir (#8746) üzenetére


Tonyk
veterán

Én nem látok ilyen lehetőséget. De mindegy is, mert akkor ez nem csak nálam jön elő => bug report

ubyegon2

Köszi!

Ez volt az első amit próbáltam, mikor tapasztaltam a hibát. Nálam nem hozza helyre:

Itt talán látszik, hogy maradt 66%-on a méret 400% helyett:

Nemo 3.6.4
Cinnamon 3.6.7

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8749) Tonyk válasza Tonyk (#8748) üzenetére


Tonyk
veterán

Mentem volna jelenteni a bug-ot, de úgy látom a 18.2 óta jelen van.
Ez a desktop történet nem nagyon kedvence a Cinnamon fejlesztőinek. Most jöttem vissza KDE-ről, hátha... de még mindig ügyetlen a desktop grid, most meg ez is....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8750) ubyegon2 válasza Tonyk (#8749) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valóban úgy marad, én csak átbootoltam kipróbálni és bezárásig változott a méret, de a kikapcsolt rootjogú Nemo után a normált indítva ugyanaz maradt.

Az lehet a gond, hogy párhuzamosan két helyen is lehet ezt a mappaméretet állítani.
Nemo / Nézet-en belül van a Nagyítás, Kicsinyítés, Normál méret - azzal próbáld meg, 18.2-n most működik a billkombója. Ctrl - , Ctrl +

Értem már! Amit beállítasz a Szerkesztés / Beállításokban, azt veszi alap normál méretnek a Nézet-en belül és ahhoz képest nagyít vagy kicsinyít. Próbáld ki, hogy átállítod és utána használod a Nézeten belül a Normál gombot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.