Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7030) axioma válasza attiati (#7029) üzenetére


axioma
Topikgazda

A 90-es evek elejen azert volt par torzito tenyezo...
Ott volt a karpotlasi jegy, dolgozoi reszvenyprogram vagy mi, es kismillio vallalkozo (azert a szoci vegen a maszek volt a penzeszsak megfeleloje... sokan hittek hogy azt ok is meg tudjak csinalni, uszott el a penz dogivel); az ingatlanpiacon a berleti jogok adasvetele mint lakasszerzesi mod, plusz az onkorm. berlakasok eladasa, ilyesmi. Nem tudom, hogy penzugyileg hasonlithato-e. (Peldaul abban az idoben volt az, hogy az otp az adott ho 26-an szamlan levo penzre adta a havi kamatot, mig mas bankok mar napi kamatot adtak... akinek penze volt, 28 napra itt, 2-3 napra ott ta'rolta...)
Mi 98 vegen vettunk Bekason me'g epp az arak megindulasa elott (nem, nem vagyok jos, csak akkor koltoztem Bp-re) 3.3M-ert, az akkor soknak szamitott egy 9. emeleti 50nm-es lakast. Ez a szovetkezetbol kivalt es igy atlagosnal jobb gazdalkodasu/allapotu volt, ezert volt 3M felett, jellemzoen 3 korul hirdettek es alatta adtak el a hasonloakat. (A papiros express anno ugy kezdodott, hogy Buda 3M alatt... ja kobanyan adtak volna ugyanakkor egy 3 szobasat 2.6M-ert, talan 68nm de kulso folyosos.) Eladtuk kb. nulla beruhazassal 2004-ben 9.8-ert (egy 1-200e-es polcrendszert hagytunk benne pluszban.)
Jut eszembe, ismerosi korbol van egy masik, Zuglo, Szentmihalyi ut, 10 emeletesben 46 nm 1.5 szoba plusz gardrob volt 2.8M meghozza 98 elejen. Eladva azt hiszem 2004, 8.5M.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.