Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1178) Coolmat


Coolmat
őstag

Sziasztok!

Adott egy Tevion (aldis) 2,5"-os külső winchester, a HDD típusa Toshiba MK7559GSXP, a rack ASM1051 chipes A plugos ~1m-es kábellel. Már új korában sem volt teljesen stabil USB3-on, pl. a régi házamhoz vettem egy előlapi USB3-at, azzal abszolút nem működött, egy másik előlappal már igen (előbbinek ~100cm volt a kábele a házban, utóbbinak ~60cm), de azzal is néha megszakadt a kapcsolat ha kicsit megmozgattam a kábelét.

Nemrég vettem egy új házat (Fractal Design Core 3000), annak az előlapi USB3 portjával abszolút nem áll szóba, így azóta kénytelen vagyok mindig hátra az alaplapba bedugni. Régebben legalább ha hátra dugtam be ott beton stabilan ment, de mostmár azzal is elkezdett vacakolni néha (az alaplapom Intel H77 chipes).

Próbáltam más gépekkel is, pl. húgom laptopjával (Intel H71M chipes), ezzel pár hónapja flottul ment, most már max USB2 sebességel (~40MB/s) megy az USB3-as portján, vagy fel sem ismeri. Saját laptopomban egy Nec chipes USB3 Express Card van, ehhez mindig kellett külön táp is hogy elinduljon egyáltalán, most már ezzel is meg-meg szakad a kapcsolat, vagy fel sem ismeri.

Gondoltam biztos a kábele romlott el az idők folyamán, így vettem egy 50cm-es A-A USB3 kábelt, de ezzel is ugyanazok a tünetek. Visszaolvastam itt a topikban, és kipróbáltam az ASM1051-hez ajánlott 13022081f602 firmware frissítést, de ez sem segített sajnos.

Lényeg, hogy úgy néz ki nem úszom meg, hogy lecseréljem a racket. A topik összefoglalóban ajánlott e-bay-es csodákkal mik a hosszú távú tapasztalatok, találkozott már valaki hasonló instabilitással? Elsősorban az A csatis változat érdekelne, hogy legalább a meglévő kábeleimmel tudjam használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.