Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Jhonny06 válasza slick-adam (#9297) üzenetére


Jhonny06
veterán

Tényleg traubiszóda illata van az elején, nem véletlenül írja mindenki kb.

(#9302) lapoe válasza Golota (#9293) üzenetére


lapoe
csendes tag

szerintem próbálj rá még egyszer.. :)
..bár ízlések és.....

(#9303) lapoe válasza Azie (#9298) üzenetére


lapoe
csendes tag

Olyan mint a dareej?! A dareej-nek szerintem semmi köze az icon-hoz..itt van előttem mindkettő de az én orromnak tök különböző illat.

(#9304) Golota válasza lapoe (#9302) üzenetére


Golota
aktív tag

Isten ments! Korán reggel fújtam magamra, de még mindig masszívan érzem. Most már leginkább mosószappanra emlékeztet, amit előtte hamuba forgattak. :D

Ha én lennék Mr. Teddy a Csengetett Mylordbl, akkor nagyon tetszene, de így... :))

(#9305) slick-adam válasza Golota (#9304) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ha neked erröl ördögüzes, tömjen, ... meg anyamkinja jutott eszedbe, az Avignon-t (Comme des Garcons) kene kiprobalnod. helyben szörnyethalnal :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9306) Golota válasza slick-adam (#9305) üzenetére


Golota
aktív tag

Nem köszi, így is pókmászásban fogok bemászni az ágyba, a plafonról ereszkedve. :D

(#9307) Azie


Azie
őstag

Salvador Dali - Black Sun-ról van tapasztalat / látott valaki kirakva valahol? :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9308) Mercutio_ válasza Golota (#9304) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálunk a lépcsőházat mossák valami mosószappan illatú cuccal, mindig ő ugrik be róla:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9309) Azie


Azie
őstag

Ősz-télre: ezekkel tervezem befejezni az idei pénzköltést:
- Lanvin: Avant Garde
- Lacoste: Pour Homme
- CH: Men Privé

Egyéb javaslat, amit érdemes lehet kipróbálni?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9310) Golota válasza Golota (#9293) üzenetére


Golota
aktív tag

10) Swiss Army Mountain Water

Kifújva: kellemes, enyhén citrusos, vizes, friss.
Órák múlva:kifejezetten könnyed, "aquás" illat, pont kellö mértékben citrusos. Semmi túlzás.
Verdikt: ez egy nagyon kellemes darab, nem is drága. Illik rá a neve. Egyetlen aggály: mint ha nem lenne túl tartós. Ezt még tesztelnem kell.

11) Perry Ellis Red 360
Kifújva: kicsit gyógyszeres, füszeres narancsos
Órák múlva: a gyógyszer eltünt, a narancs valami nagyon lájtos gyömbérrel keverve. Még egy crowd-pleaser. :)
Verdikt: bekerült a potenciálisan megvásárlandó csomagba.

A tegnapi exorcist-os szeánsz után kifejezetten üdítö volt a felhozatal. :C

(#9311) Jhonny06 válasza Azie (#9309) üzenetére


Jhonny06
veterán

A CH Prive milyen? Sikerült eltűntetni azt a borzasztó cukrosságot az eredetiből? Illatjegyek alapján jónak tűnik.

(#9312) zs.tom válasza Jhonny06 (#9311) üzenetére


zs.tom
tag

A Prive nem rossz, de nekem megvan benne a La nuit dö lóm-ból ismert levendulás-bőrös szintetikus jegy ami miatt a leszáradása rajtam nem jó. :(

(#9313) Azie válasza Jhonny06 (#9311) üzenetére


Azie
őstag

múltkor fújtam, nekem full bors volt (pedig rohadtul nincs a jegyek között), édességét alig éreztem (én), persze a környezetem nem tudom mit érez ilyenkor :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9314) kk831228 válasza Jhonny06 (#9311) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem a sima Men volt olyan leszâradásù... A prive kicsit jobb rajtam, de mostanába nem próbáltam...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9315) lapoe válasza Azie (#9309) üzenetére


lapoe
csendes tag

Az Avant Garde szerintem egy nagyon jó illat ár/érték arányt figyelembe véve. Nagyon szeretem..ha nem sürgős és kifogsz egy akciót 5-6ezer Ft-ért meg tudod venni a 100ml-t.
Amit még ajánlanék a Balmain - Carbone.. fantasztikus és jó árban van ez is..

(#9316) Azie válasza lapoe (#9315) üzenetére


Azie
őstag

igen carbonet még néztem, az 8,5k - azon a vonalon gondolkodok még a narciso rodriguez him edt-n is

mai szagolás: avant garde, még mindig nagyon jó;la nuit: hát nekem ez most baromi édes volt, persze fűszeres, de szerintem a ch privé nem ilyen édes. a sim ch men az hasonló.

prada l'homme - tényleg kellemes, de nem az én világom, nekem túl púderes, túl tiszta (montblanc legend intense is hasonló, de nekem az kerakteresebb).

quatre: hasonlóan kellemes, de érdekesebb, tartósságát legközelebb kipróbálom (most látom van belőle nuit verzió, új release), ma a 2 első volt bőrre fújva.

lacoste l'homme, baldessarini ultimate, versace ph - jók, jók, de nem bizsergetett meg egyik sem. :D

bulgari mib - hát nekem ez nagyon 0.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9317) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok. A nagy piperköcködésben-parfüm tesztelésben elgondolkodtam egy dolgon. Az mennyire megszokott, hogy eltérést tapasztalok a nyak-váll vonalban kifújt és az alkarra felvitt minta között pár óra múlva? Nem az intenzitása más, hanem az illatban van különbség.

Másik kérdés: Notino-n tesztert érdemes venni? Nem kapok hígabbat/rosszul tároltat? Van egy illat, ami most csak teszterben van nekik.

(#9318) Azie válasza Golota (#9317) üzenetére


Azie
őstag

1., simán előfordul
2. igen, általában máshonnan is - notinon kicserélik, ha ilyen érzésed van
mit néztél ki? :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9319) Golota válasza Azie (#9318) üzenetére


Golota
aktív tag

A Swiss Army mountain water nagyon izgatja a fantáziámat, bár a tartósságával kapcsolatban vannak kételyeim. Ez van nekik csak teszterben.

(#9320) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Penhaligon Sartoriel-t szagolta már valaki, benyomások, esetleg valakinél minta?

A 2 vélemény durván ellentétes, nomeg a leírásban a fémes jegyek olvastán megjelent nálam a stop-tábla :) tartok tőle, hogy valami Cartier Declaration jellegű cumó, pedig amúgy felesben valakivel lehet érdekelne, de látatlanban..... :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9321) Azie válasza Mercutio_ (#9320) üzenetére


Azie
őstag

ez mindig ilyen "olcsó" a penhaligontól és mindenhol. szerintem nem véletlen, valószínűleg love or hate illat, én is néztem korábban. ami engem elriaszt, az nem a fémes jegy, ha nem a fragranticás kommentek között sokszor szerepel a barber shop és hogy ez olyan, mint a brut, csak minőségi kiadásban. :)
a jegyek alapján viszont nem feltétlen a fodrászüzlet vagy a brut kéne hogy előjöjjön belőle

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9322) Azie válasza Golota (#9319) üzenetére


Azie
őstag

itt van 8500+posta vagy ha még teszel mellé valamit, akkor ingyen posta dpd, nekem hamarabb ideért mint notinos rendelések. :P

olyanból nem szeretem a tesztert, aminek a teszterén nincs kupak

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9323) slick-adam


slick-adam
aktív tag

nehany YT-os arc mar kiprobalta az uj Creed - Viking-et.

dicserGETIK, de nincsenek elajulva töle. remelem lesz errefele is mihamarabb.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9324) Azie


Azie
őstag

Megjött a Cuoio. Ez bőr! (Tuscan leather nincs se allee-ban, sem westendben, szóval nincs összehasonlítási alapom)

Más: jaipur EDT - fahéjas, icipicit fűszeres babahintőpor; cartier decalration - nem tudom mi, de nem tetszik. virágos, de valami kellemetlen van benne. :(

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9325) Unsign válasza Mercutio_ (#9320) üzenetére


Unsign
tag

Én probaltam és annyi maradt meg bennem a minta alapján hogy odivatu nagyon. Nem jött be.

(#9326) Mercutio_ válasza Unsign (#9325) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz, akkor elengedem.

Azie: declaration nekem a petrolos jegy miatt nem jön be.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9327) Azie válasza Mercutio_ (#9326) üzenetére


Azie
őstag

nem tudom, hogy petrolos jegy-e, nekem valami hülye fűszer szaga jött elő meg ilyen jódos istentudja milyen szag, de dobásom nincs, hogy mi. :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9328) Golota válasza Golota (#9310) üzenetére


Golota
aktív tag

12) Versace Fraiche:
Kifújva: intenzív. Gyümölcsös, fás, zöld teás.
Órák múlva: enyhe mentol, zöld tea és valami gyümölcs, amiröl nem tudom mi. Eléggé élénk illat.
Verdikt: nagyon kellemes. Eléggé hasonlít a Swiss army mountain waterre, csak az "tesáabb", ez meg harsányabb, gyümölcsösebb, ellenben tartósabbnak tünik. Simán elmenne uniszexnek is, szerintem. A feleségemnek nagyon bejön, így kosárba kerül, valszeg :D

(#9329) Kiki18 válasza Golota (#9328) üzenetére


Kiki18
őstag

Én tegnap próbáltam. Mivel azt olvastam róla,hogy tömegillat, úgy voltam vele hogy ignorálom.
De bakker...ez az illat nagyon működik, egyszerűen elképesztő. Még én is sokkal jobban érzem magam a bőrömben. :D

Dylan blue mellé egy ilyet is beszerzek az biztos. Már csak az a kérdés hogy hol... ;)

(#9330) slick-adam válasza Kiki18 (#9329) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nem mondanam tömegillatnak. a parfümbuzik között talan... na meg friss. eleg nehez nagyon unique friss illatot kesziteni, inkabb te erzed, hogy az e valamennyire, levegöben masok ugyis "csak" egy kellemes illatot ereznek körülötted. jo cucc na. es olcso (Notino-n neznek üveget, mint altalaban)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9331) Azie válasza slick-adam (#9330) üzenetére


Azie
őstag

nem tömegillat és nem is különleges, olyan "aki ismeri és szereti, az használja". nekem jellegtelen, de inkább ezt szagoljam a buszon máson, mint az fa/axe/random fújóst. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9332) Azie válasza Kiki18 (#9329) üzenetére


Azie
őstag

notino/arukereso.hu/külföld

az első alapján átlagárat tudsz belőni, itthon lehet hogy 1-2k-val olcsóbb máshonnan, postaköltséget figyeld, szeretnek azon nyerészkedni, itthon nem kaphatónál meg külföld, meg néha itthon kaphatónál is van jobb külföld - én viszont csak EUban nézelődök, USA nekem kiesik.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9333) Paddington


Paddington
csendes tag

Aki akar Bright Neroli-t, az most csapjon le rá notinon.

Leather Essence: fahéjbomba. Nem almáspite-féle, de domináns, édes, sűrű. A bőr designer szinten kifejezetten minőségi, csak túlságosan háttérbeszorították. Ha a két jegy aránya pont fordítva lenne, nem menne vissza, de így... Leszáradáskor régivágású, old school. Aki kedveli az Obsession for Men-t, annak telitalálat.

Steinhart Nav B Chrono II 44 mm és Davosa Argonautic eladó

(#9334) Azie válasza Paddington (#9333) üzenetére


Azie
őstag

Igen, nekem tegnapelőtt szólt a figyelő, ma már mehetek is érte a rózsa utcába. :)
sima obsessionöm van, nagyonfahéjasnak, nagyonszáraznak éreztem egy éve, a múlt héten fújtam pont, már lágyabb, nem annyira tolakodó nekem.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9335) Gyick válasza Golota (#9328) üzenetére


Gyick
őstag

Kisértetiesen hasonlít Boss Bottled-re szerintem megspékelve vmi citromos illattal.

(#9336) Azie


Azie
őstag

eléggé fogyvéd/gvh kategória

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9337) Gyick válasza Azie (#9336) üzenetére


Gyick
őstag

Nem elég hogy olcsó de valamelyikhez még egy permetezőt is adnak :D :D

(#9338) Golota válasza Golota (#9328) üzenetére


Golota
aktív tag

13) Paco Rabanne Black XS L´Exces
röviden: Nem sok különbséget érzek a Sima XS-hezn képest, Tartós, nagyon kellemes illet. Egymás mellett kellene szaglászni őket.

14) Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Intense
Kifújva: ajjaj... Hamuba forgatott levendula. Nehéz, torokkaparó illat.
Órák múlva: Borsos íz, hamu, korhadó avar. Súlyos, komor, kb mint ha a ravatalon feküdnék.
Verdikt: kösz nem, szeretném még élvezni az életet.

(#9339) Azie válasza Paddington (#9333) üzenetére


Azie
őstag

Na fújtam, tényleg olyan, mint a TF, csak ebben erősebb a neroli, nem annyira lágy, mint a portofino.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9340) Unsign válasza Azie (#9327) üzenetére


Unsign
tag

Egyszer tulfujtam, ami nem nehéz, és az irodában volt egy "érzitek az olaj szagot?"
Én szeretem nagyon :)

(#9341) mufi válasza Azie (#9295) üzenetére


mufi
senior tag

Hiszed vagy sem, külföldön én még senkin nem éreztem azt Diort. Mg egyszer az egyik vámos fickó a repéren elkapott és rákérdezett hogy mi van rajtam...hát mondtam hogy Sauvage cool spray...tudom szerintem nagyon igaz az, hogy az emberek büszkeségből nem fognak odamenni a másikhoz megkrdezni, hogy na mi van rajtad...nyilván ha közvetlen mellettem állna valaki és az illata q bejönne simán rákérdeznék.
Engem is örömmel tölt el ha valaki megdicséri a parfümöm, legalább így tudom, hogy normálisabb az ízlésem...Pl biztos voltam benne, hogy a csajnak, akinek tetszett rajtam a gypsy water, a noir de noir, red vetiver annak a lalique is bejön...és így volt.
Amit én látok a dutykban az inkább a büdös burzsuj fazok lekapnak egy drága illatot polcrol és csá...nem sokan mennek be pl a niche szektorba úgy, hogy szaglálás után meg is vesznek valamit. Valljuk be: 200 eurókat azért még azok sem baznak ki az ablakon akiknek 1000-1500 eur fizetésük van.
Ma hosszú idő után esélyt adtam az Amouage Journey man illatnak és nagyon bejött. Gondolkodok hogy télre ebből vagy LADD-ból rendeljek...
Na meg ez a Heeley Cardinal...bazza meg milyen jó...de nem tartós...lehet hidegebb idő kell neki?

más: vettem egy újabb üveg aventust mert valaki elvitte az összeset. Batchet megkéne néznem...a lényeg, hogy vanliát érzek a leszárdásban, kicsi fenyő ananász,a domináló illatjegyek meg vanília és fekete ribizli.
Romániában mindig Aventust használok, most kérdeztek rá először, hogy mi van rajtam. Erre az aventusra, meg a lalique-ra kaptam a legtöbb "bókot" gypsy water meg mefisto után. Ezután a sauvage/allure hse van a listámon, ez az utóbbi kettő a LDH-val együtt gyakorlatilag mindenhol mindenkinek bejönnek - nem azt mondom, hogy nem érezték már ezeket máshol, de ezek azok az illatok amelyek az én környezetemben felkeltik a figyelmet.

Kicsit visszakanyarodva a témához: a cég ahol dolgozok, pl a felső vezetők közül inkább a nők azok akik parfümöznek, az ügyvezető igazgatón még egyszer sem éreztem semmilyen illatot (neki aztán ha valamire akkor erre nincs szüksége az imponáláshoz...)...de pl az európai key account managerek sem használnak soha semmit, vagy ha igen az már totál bőrközeli cucc - hozzáteszem, ha parfüm van a levegőben én azt tuti megérzem.

Más tészta, hogy igen...a termelésben axe, oldspájz megy...vannak emberek akik tudják, hogy addig nyúlnak ameddig a lábuk ki nem ér a takaró alól...bár csak én is ilyen lehetnék...meg szerény meg...ohh bazza meg....na..vállalom...ez vagyok én. De ti azért szerettek ugye? :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9342) Azie válasza mufi (#9341) üzenetére


Azie
őstag

Pont ezt nem értem. Attól, hogy vesz egy értelmesebb parfümöt, ami nem is drága, még nem fog kilógni a lába. Mondjuk lehet lemarad a napi minőségi tv műsorról, ha esetleg ahelyett utánanéz, hogy mit vegyen. Biztos én vagyok lenéző, de szerintem meg sem születik az ilyeneknek a fejében, a gondolat. :(

Hát sokan itt szerintem nem imponálásra használjuk - és ha felsővezetők vagyunk/lennénk akkor is a self-pleasure lenne a cél. :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9343) slick-adam válasza Azie (#9342) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ha en valami boss lennek, Kouros-al a kezemben jarkalnek az alkalmazottaim között es fujkalnam öket, mikor masfele neznek. :DD :))

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9344) Azie válasza slick-adam (#9343) üzenetére


Azie
őstag

:)) :DD :C :R vagy vánmiljönnel

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9345) slick-adam válasza Azie (#9344) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ááá, az rossz. en bedesszre fujnam az egesz bagazst. EPIK Kompánia.:D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9346) slick-adam


slick-adam
aktív tag

LOL, fritz Notino-rol mar a Montale cuccok is eltüntek.
mi is volt eddig?
Guerlain, Dior, CdG, ...
gondolom Creed is kapcsol hamarosan. de mé pont a német piacon ilyen erzekenyek? fura. mar alig nezegetem az oldalt, szinte minden erdekes brand-et kiszednek a kinalatbol.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9347) Mercutio_ válasza slick-adam (#9343) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én akire ráfér elküldeném fürdeni:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9348) lapoe


lapoe
csendes tag

Sziasztok!
"Parfüm-piac.hu"-ról rendelt már valaki?
Van esetleg némi tapasztalat?

(#9349) Azie válasza lapoe (#9348) üzenetére


Azie
őstag

mi az ami csak nekik van/ jelentősen olcsóbb, mint a megbízható források?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9350) Petyke77


Petyke77
tag

Valakinek van tapasztalata a Dior Eau Sauvage Cologne-al? Szeretem a citrusos illatokat lehet nyomok egy blind buy-t. A síma Eau Sauvage-nak öregember illata van de erről jókat olvastam...
Parfumorigo-ról rendeltetek már? Ne találok róla semmit...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.