Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) jookomak válasza zzz03 (#9150) üzenetére


jookomak
őstag

Notino.hu

Volt ilyen parfümöm, kimondottan szerettem is, de most rápillantva az árára...hát többé nem lesz. Inkább veszek innen valamelyik fórumtárstól decantot niche-ből. Őszintén szólva neked is ezt javaslom. :)

(#9152) Azie válasza jookomak (#9151) üzenetére


Azie
őstag

régen sem volt olcsóbb, csak azóta megszaporodtak a lehetőségek

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9153) lapoe válasza jookomak (#9151) üzenetére


lapoe
csendes tag

egyetértek.. bármennyire jó illat (mert a hype és unalom ellenére valóban az..) iszonyat ára van.. Nem szeretnélek lebeszélni róla, mert ha ez tetszik és az kell, akkor vedd meg, de előtte nézz szét a piacon, akár kérj itt ötleteket nyári illat ügyben.. végtelenül jók és egyedibbek vannak sokkal elérhetőbb árban.

(#9154) Mercutio_ válasza zzz03 (#9150) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg csapj mellé egy perry ellis 360 red-et, az aqua di Gio-hoz képest filléres tétel, de elvileg 95%-ban azonos illat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9155) Azie válasza Mercutio_ (#9154) üzenetére


Azie
őstag

jók ezek az "elvileg"-ek amúgy. baromira orrfüggő :) dzseremáj csaja majdnem rosszul lett a PE-től. :) sokkal jobbak vannak már, de ha valaki adg-t akar, akkor inkább vegyen az újból, azzal nem csak hasonlót kap, de nem is csak citromos vizet :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9156) zzz03 válasza jookomak (#9151) üzenetére


zzz03
őstag

koszi. rendeltem is 1et. igaz draga de nagyon jo az illata. kedvenc. ;)

(#9157) Gyick válasza zzz03 (#9156) üzenetére


Gyick
őstag

Az Essenza állitólag jobb...

(#9158) Petyke77


Petyke77
tag

Valaki ismeri a Xerjoff-Nio parfümöt, van tapasztalat róla. A Dua kihozott egy Matrix nevű klónt amire beindult a hype hogy nagyon eltalálták. Kíváncsi lennék milyen...

(#9159) lapoe


lapoe
csendes tag

Én ma a hétköznapi kánikula viselethez beleszerettem a Dior Homme Cologne-ba.. marha jó kis frissítő illat.

(#9160) Petyke77 válasza lapoe (#9159) üzenetére


Petyke77
tag

Nagyon jó kis parfüm! 👍

(#9161) Azie


Azie
őstag

Mai probak:
Cool water night dive - elejen fuszeresen edesen friss, 20 perc utan olyan, mint a kelsey berwin zeus, 2.5 ora utan kozelrolnszagolva is gyenge

Mercedes kék cologne, klassz citrus, olyan mint lödosszi, csak 20 perc utan semmi nyoma.

Guerlain ideal homme cologne ez mar kulonlesebb fuszeresebb akvas, 1 ora utan nyoma sincs

Issey lödosszi most ugyanaz a teszter amibol telen fujtam es akkor 15 percig birta, most 3 o utan kezd elhalvanyulni, kb nigjt dive szintje

Sisley zold eau de campagne v. mi a neve (noi) zsenialis illat!!!! Friss zoldseg, vagott eso aztatta szena nagyon friss, nagyon zold, nagyon nem tudom milyen alkalomhoz hasznalnam. ja 3 ora +

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9162) kk831228


kk831228
addikt

Ejj, mocsok ez az MFK... ☺️. Nagyon "sunyi" egy alak... 😏.

Bacarat Rouge extrait a biztonság kedvèèrt... 😬: Magamra nem fùjtam, egyből páromnak adtam... Befújta magát, " fùù mi ez az êdes cukros sz.. 😁. Mondom èn... Na eletelik egy kis idő, nyoma sincs hálistennek... Utána nem is tudom mihez hasonlìtani, tènyleg savanykás valami, de megfogja az orrod... Ma beszéltem vele telefonon, mondta hogy befùjta magát az irodába, már az ajtòba elájultak tőle... 😬. Hêtvègère jò lesz azt mondta... ☺️

2 aqua illatot pròbáltam kicsit de mèg nem igazán tudtam. A forte picit jobban tetszik, de nem mondok semmit egyelőre...

Masculin Pluriel : Első beleszaglás a mintába, ez tetszett legjobban, persze nem hanyattesős... Befùjtam magam, hát nem voltam elâjulva, elmegy, telik az idő, nèha nem is èrzem, nèha előjön... Viszont ahogy előjön, kellemes pùderes, tisztaság illat, nem az èn világom, de hogy ez is mászik bele az orrodba, miközben elsőre egy jelentèktelen valami, semmi extra, semmi brutalitás... Nem tudom hogy szeretem - e ezt a változást, de az biztos hogy èrdekes...

Majd meglátjuk... Az biztos hogy inkább azt szeretem ami egyből letaglòz ès azt tartja vègig... Zoologist, Tauer, Amouage ezek ilyenek voltak amik tetszettek... Legfőkèpp a Zoologist...

To be continued... 😉👍

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9163) slick-adam válasza kk831228 (#9162) üzenetére


slick-adam
aktív tag

honnan szereztel Baccarat extrait-ot? mar abbol is lehet probat rendelni?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9164) kk831228 válasza slick-adam (#9163) üzenetére


kk831228
addikt

Lehetett, igen...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9165) Azie


Azie
őstag

Sikerült nekem is visszafogni megint:
CH Chic Men - kellemes gyümölcsös, de nem édes, inkább savanykás, elég gyenge, sokat fújva már jó, drydown-ja hamar beüt viszont sokáig tart.
Dunhill Icon - ismerjük
Jil Sander - For Men - majd ha megérkezik
Hezitáltam, hogy L'Eau D'Issey vagy Terre Fraiche legyen, utóbbi lett, sokkal tartósabb és bár az eleje tök ugyanaz mindkettőnek, a D'Issey sokkal púderesebbre szárad, a Terre fásra.
Lanvin Oxygene - ZSENIÁLIS fűszeres, borsos, akvás illat! Beast mode és 12h tartósság ebben a melegben is. ezt ajánlom bárkinek, aki szereti az ilyesmit. Ja és lineáris, végig megvan a fűszer és a vizesség is.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9166) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Most bukkantam rá a topikra, és mint zöldfülű, szeretnék megismerkedni a parfümhasználat kultúrájával. Mit ,mikor, miért érdemes használni, mi alapján érdemes illatot választani?
Van esetleg valamilyen leírás, vagy szaki, aki el tudna igazítani legalább abban,hogy merre érdemes elkezdenem a tapogatózást hogy a "hozzám illő illatot/tokat" megtaláljam?

24 éves végzős egyetemista vagyok, munkahelyen és hétköznapokon amikor kimozdulok barátokkal használnám leginkább. Nemtudom mi releváns adat kellene, ha bármi kérdés lenne szívesen kiegészítem.

(#9167) slick-adam válasza Kiki18 (#9166) üzenetére


slick-adam
aktív tag

probalgatni kezdöknek:
KATT!

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9168) Azie válasza slick-adam (#9167) üzenetére


Azie
őstag

hahaha :) cdg2 és vintage fahrenheit kezdőknek. gudlákk! :)

kicsit életképesebb kezdés szerintem:
menj be egy douglasba/müllerbe és jegyezd meg/írd fel a nagyobb márkák nevét, ezután fragrantica.com-on bal felül a notes-okat végignézve az adott jegyre legjellemzőbb cuccok közül a felírt gyártók cuccait meg tudod nézni és elolvasni a véleményeket

+youtube-on vannak jó csatornák, ha belekeresel a topicba itt, akkor megtalálod ki kit szeret.

+fragrantica.com fórumon belül a beast mode + cheap topicot érdemes átnézni

+ha valami illat érdekel, akkor bátran írd ide a kérdésed.

hirtelen ennyi. :)

Ja és készülj fel rá, ha komolyan gondolod csak kicsit is a parfümbuziságot, az éves szinten felemészti egy nyaralás árát. :)

+van lehetőség több hetes "ismerkedésre" parfümökkel elég húzós áron, ahol kiválasztod az illetővel a neked "megfelelő" parfümöt (100-150k körül és utána megveheted még a választott parfümöt 50k nagyságrendben).

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9169) Kiki18 válasza Azie (#9168) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem akarok annyira rászállni, hogy elverjek rá annyi pénzt (ígyis van pár hobbi ami igazi pénznyelő) :D
Csak szeretnék jobban érteni ehhez is,és legalább pár illatot használni,ami tényleg passzentos hozzám.
Köszönöm a tanácsokat!

(#9170) Azie válasza Kiki18 (#9169) üzenetére


Azie
őstag

sokan itt mi sem "akartunk/akarunk", de örömet okoz. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9171) slick-adam válasza Azie (#9168) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nem olvastad el a cikket mi...?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9172) slick-adam válasza Azie (#9168) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ne haragudj de EZ a baromi nagy bullshit ajanlas.

egy kezdö miert is kutakodjon a CHEAP meg BEAST kategoriaban? kezdjen olyan - szvsz - szarokkal, mint a Bogart PH vagy Nautica Voyage? akkor is, ha esetleg szanna ra picit többet is?

na meg a Youtube... persze, hogy Dzsereminél kössön ki...

egy kezdönek szerintem a legnagyobb genre-kat kell megismerni, hires-neves parfümöket szaglaszva. aztan azokbol kiindulva tovabb menni. na az altalam linkelt cikk pont erröl szol.

a nyito oldalon ott a CdG2Man meg a Fahrenheit, de hogy milyen kontextusban, ahhoz lusta voltal kicsit olvasni...

(Fahrenheit amugy siman alap egy kezdönek is. CdG2Man mar kevesbe...)

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9173) Azie válasza slick-adam (#9172) üzenetére


Azie
őstag

még régebben olvastam a cikket. mindketten tudjuk, hogy a Fahrenheit amit szagolni tud, az nem az, amit a cikkben írnak. :) Szóval az sem az ő kategóriája jó eséllyel. :)

hogy miért? mert azt írta, hogy nem hobbinak szeretné, csak érdekli. Klassz, hogy nicse parfümöket szagoljon, mert az a szint, csak jelenleg az országban jó ha 5 helyen tud ilyet szagolni.

Dzseremit igen felejtsük el, de ha nem sík hülye valaki, akkor levágja, hogy dzseremi csak egy pojáca.

"egy kezdönek szerintem a legnagyobb genre-kat kell megismerni, hires-neves parfümöket szaglaszva. aztan azokbol kiindulva tovabb menni. na az altalam linkelt cikk pont erröl szol."

szerinted amit írtam, az miben különbözik ettől?

Ha nem érdekli és nem akar rákölteni, csak rá szeretne jönni mit szeret, akkor nem fog decantokat rendelgetni külföldről.

TLDR:

be kell menni douglasbe (itt néha kinéznek, ha kérdezel 2-t amire nem tudnak válaszolni, akkor legközelebb nem piszkálnak), müllerbe (itt nem is néznek ki, bátran lehet fújkálni), marrioanud (gyökerek, rámásznak a nyakadra), neroli és madison (lást marrionaud), és fújkálni, amíg nem találsz 2-t, ami tetszik, ezekből 3-3 fújás kézre, megnézni meddig tart és később is tetszik e.
Ezt ismételni kb 20-30-szor, utána pedig azokat szagolni amik tetszettek és szelektálni.

Lehet olvasgatni, meg videózni, hogy tudd milyen összetevőket szagolsz nagyjából, de azt,. hogy mi tetszik csak gyakorlattal tudod meg

Ja és nicse, ha megvan mi tetszik a parfümériából, akkor az alapján lehet menni a következő szintre.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9174) slick-adam válasza Azie (#9173) üzenetére


slick-adam
aktív tag

a cikk designer illatokat ajanl (vagyis emlit 1-2 niche-t is ugy mellekesen...). igaz ezek közül nehany nem talalhato meg Douglas-ben (mint pl a Knize Ten), de attol meg az ajanlasok fantasztikusak. max lejjebb megy a listan.

te azt irtad, hogy böngesszen, kutasson. tudod jol, hogy rövid uton Redolesszencia meg Drekdok-nal fog kikötni, akik mar tapasztaltak, ezert vagy nem-kezdö illatokat ajanlanak az epp aktualis Top10-ben (mehh...) vagy az epp hájpolt fosokat.
vagy ratalal basenotes-ra, rakeres (vagy indit) egy "recommend me stuff, i'm a beginner" thread-ekre és kapja az arcaba 100 felhasznalo 100 különbözö szubjektiv ajanlasat.

a cikk ezzel szemben alaposan kiemeli a legnagyobb stilusokat és azok eleg jo kepviselöit. persze a vegen ugyis a szaglaszas marad, de nem art, ha tudja, hogy merre induljon el. en se tudtam sajnos és nem meglepö modon egy rakás szemettel kötöttem ki a polcomon, pedig en aztan huuuuu de utananeztem es okosan csinaltam. lol. persze... :D aztan szabadulhattam meg tölük keservesen.

Fahrenheit jelenlegi formajaban baratsagosabb, mint a regi, alap karaktere pedig tovabbra is valtozatlan.
szal siman jo beginner szaglaszni valo

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9175) Gyick válasza Kiki18 (#9169) üzenetére


Gyick
őstag

Egysezerű a dolog Mo-n lehet notino-ról pár száz forintért mintákat rendelni.rendelj kb 10db-ot.Designereknél az kijön kb 4-5k ft-ból.Aztán ha vmelyik tetszik azt vedd meg.Nyilván a kérdés az hogy melyikből kellene rendelni.Azt kell eldönteni hogy milyen évszakra/alakalomra kell,zavar-e ha az adott dolog tucatillat vagy csak az a lényeg hogy neked tetszen,performance-ban beast vagy visszafogottabb ilyesmik.
Én azt bánom így visszatekintve hogy mindig vettem egy egész üveggel ha tetszett valami.Azt most van vagy 15 fél üveggel ami sose fog elfogyni mert mindig újakat veszek :D.Érdemes szerintem inkább decantokat venni mert akármilyen jó is egy parfüm az ember megunja egy idő után.Ez benne a csapda :D Itt a fórumon is vannak megbízható emberek akiktől lehet decantot vagy használt üveget venn.

[ Szerkesztve ]

(#9176) slick-adam válasza Gyick (#9175) üzenetére


slick-adam
aktív tag

mondjuk kis angol tudassal is levaghato, hogy miket takarnak ezek a fogalmak, de kezdökent nem feltetlen tudja az ember elsöre.

szoval:
BEAST: na ja... kurva erös, tapétát leszedös parfüm, amiböl 1-2-t fujsz és kihal a familia
DECANT: retail üvegböl / flakon-bol privat emberkek altal "lecsapolt" kisebb (altalaban 10-30ml) mennyisegü parfüm, pénzt sporolando. kerdes, hogy Mo-n hol szerez ilyesmit az ember... 1-2 felhasznalot lehet talalni persze.
DESIGNER parfüm: designer / divat márkáktol, mint pl Gucci, Dior, Chanel, ...
NICHE parfüm: parfüm only kisebb-nagyobb cégek, különlegesebb, többnyire erdekesebb kinalattal, sokszor jobb minöseget kinalva, de termeszetesen magasabb arcedulaval. pl.: Guerlain (mondjuk nekik van popularisabb "designer" kollekciojuk is), Creed, Montale, ...

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9177) Azie válasza slick-adam (#9176) üzenetére


Azie
őstag

lehetne lassan topikgyíkot csinálni. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9178) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Imádom, hogy itt mindenki úgy osztja egymást, mintha vérre menő dolog lenne, közben leginkább ízlés kérdése az egész. Arról nem is beszélve, hogy a most aktív fórumozók közül sejtésem szerint a legtöbben 1 éve még azt se tudták, hogy mi az a parfüm (legalábbis annak alapján, ahogy ide jöttek). :) Vicces.

[ Szerkesztve ]

(#9179) slick-adam válasza Azie (#9177) üzenetére


slick-adam
aktív tag

lassan lehet kéne. Jhonny06 hátha összedob egyet ;] :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9180) kk831228 válasza Jhonny06 (#9178) üzenetére


kk831228
addikt

na ja... :R :DDD

Kiki18: Valami támpontot adhatnál...

Mit használtál eddig? Gondolom azért szagoltál már parfümöket... :U :B Milyen illatok tetszenek jobban ,friss vagy "nehezebb" ,feminin vagy inkább férfiasabb stb.stb... :F ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9181) kk831228 válasza Kiki18 (#9169) üzenetére


kk831228
addikt

Viszont itt csak támpontot fogsz kapni ,legjobb ha elindulsz és fölkeresed a douglas és társait..

Szétfújkálod magad ;] , amelyik legjobban tetszik ,abból veszel mintát pár száz ft-ért... Majd ha több használat után még mindig tetszik, akkor vagy veszel decant-ot, vagy üvegest.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9182) Kiki18 válasza kk831228 (#9180) üzenetére


Kiki18
őstag

Dezodoroztam csak.
Nem vagyok izzadós típus, sose mondták rám hogy hu de büdös lennék, így tényleg nulla a tapaszatalatom.

Az hogy milyen parfümöt veszek a saját ízlésemen alapszik és kész? Mi van ,ha veszek valamit ami pl tetszik, de az emberek 99% szerint abszolút nem hozzám való?

(#9183) slick-adam válasza Kiki18 (#9182) üzenetére


slick-adam
aktív tag

meloban nyilvan illik vigyazni, hogy ne olyat fujjon az ember, amit mindenki utal, s föleg ne sokat.

amugy meg: rohadtul mindegy ki mit gondol. parfüm az egy szemelyes dolog, a karaktered resze. olyan, mint egy ékszer. neked kell tetszedjen. mások pl utcan 1-1 pillanatra érzik, megis miert probalnal meg az ö kedvükben jarni? baratnö az mas, vele közösen ajanlott szaglaszni.

a mar lentebb emlitett YouTube-os Dzseremi pl allandoan olyan illatokat hype-ol, amiket a lanyok szeretnek (bar basszus az is szubjektiv... nem mindegy, hogy kis csirkeszart kerdezel, vagy egy erett nöt...), meg amit epp hypeolni kell. és ez szerintem hibas hozzaallas. 14 eves gyerekeknek meg okes, de felnött ferfi az olyan illatot valaszt, ami neki tetszik. pont.

ezert nem szabad internetes top-listak alapjan vasarolni. vagy hagyni magad drogerias hienak altal befolyasolni. megjelenik egy elado: elhajtod kedvesen a francba es szaglaszol egyedül. ja es sose dönts helyben! lehet ott akkor bejön egy illat, de hosszutavon nem. proba-proba-proba!

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9184) kk831228 válasza Kiki18 (#9182) üzenetére


kk831228
addikt

ettől lesz egyéniséged... :D

Az a lényeg neked tetsszen, egy idő után úgy is kialakul egy saját ízlés ,és érezni fogod mi az ami nem passzol... Nekem is sok volt olyan mostanában, hogy beleszagoltam és fúhh de brutál ,de magamon viszont nem tudom elképzelni... :N Mint illat nagyon sok tetszik ,de hordani az teljesen más dolog... ;)

Annyiból másabb, hogy én mostanában csak niche -vel foglalkozom ,ott viszont nem kevés a lóistállós húgy szag,amit ugye nem egyszerű hordani... :B :DDD

Designer vonalon nincsenek nagyon "kirívó" illatok... ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9185) Azie válasza Kiki18 (#9182) üzenetére


Azie
őstag

Ez is egy fontos igen, hogy te akarod jól érezni magad benne, vagy másokat akarsz kielégíteni az illattal. :)
És arra is készülj, hogy lesznek akiknek semmi se tetszik, minden zavarja őket - kivéve az állott büdös levegő az irodában, a kajaszag, a szmog, a cigiszag. :) - főleg azok között, akik csak dezodoroznak, vagy azt se - esetleg magukra fújnak reggel valami olyat, amiről azt hiszik, hogy érezni még 10 perc múlva, mert az orrukban maradt. :)

én pl. izzadós vagyok, de semmi szaga nincs, mégis hazaindulás előtt fújok egyet nyakra, meg kézfejre kollégák meg kiborulnak, hogy fúú mennyit fújok meg hogy ez tömény nekik (du. 6-kor, egy 50 nm-es helyiségben, ahol vannak 2-en...

Ha te konzultálsz az emberek 99%-ával, akkor az a te döntésed, engem max az aktuális barátnőm v. randipartnerem véleménye/reakciója éredekel. :)

Vakon tényleg nehéz tanácsot adni.
-évszak
-öltözködés
-közeg, ahova használnád
-alkalom
-napszak
-hőmérséklet/páratartalom

kb ezeket kell figyelembe venni

nagyon kevés olyan emberrel fogsz találkozni, aki meg tudja mondani, hogy szerinte és neki miért nem passzol hozzád az adott illat, amire épp azt mondja. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9186) Azie válasza slick-adam (#9183) üzenetére


Azie
őstag

hát nekem (szánombánom) volt, ami dzseremi által került látómezőbe (individuel talán meg amara), de igen, ő a parfümösök sobertnorbija. :)))

másrészről van pár arc, aki miatt csomó mindent vettem, de nyilván nem bemondásra, hanem szagoltam is és/vagy olvastam, fórumot bújtam.

a NE DÖNTS EGYBŐL a legfontosabb aranyszabály, a második a NE AKARD A 100 ML-s üveget, úgysem fogy el - kevés kivételtől eltekintve (na ezen még erősen kell dolgoznom kell, meg sztem másoknak is)!

ha teheted, mindig fújj fel a végleges döntés előtt hasonló illatot párhuzamosan

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9187) kk831228 válasza Azie (#9185) üzenetére


kk831228
addikt

jaja , pontosan aki azt mondja hogy nem illik hozzá kb 99 % hogy köze sincs az egészhez... :B Annyi hogy neki nem tetszik,vagy pedig irigykedik és azért mondja... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9188) Azie válasza kk831228 (#9184) üzenetére


Azie
őstag

sőt olyan is van, amikor el tudom képzelni magamon, de azt nem, hogy mások tolerálnák. :) :))

azért 1-2 chanel vagy ilyen öregasszony szagú rettenet van rengeteg a női vonalon, a férfi illatok valóban kevésbé elborultak designer vonalon, de bele lehet futni pl technokol szagú csodába. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9189) Azie válasza kk831228 (#9187) üzenetére


Azie
őstag

én kb 15? éves korom óta használok parfümöt, oké, hogy akkor volt egy üveg és amíg nem fogyott el azt nyomtam, ez volt nem régen ezelőttig, de könyörgöm, mennyi egy parfüm (ha nem vagy sík hülye és 2017ben nem a douglasban veszed)? 6000 ft? Az elég egy évre. És most jöhetne a biztosítós duma, hogy az naponta mennyi? :)

De ha nem is netről, de ott a zara, a pullandbear meg a sok üzlet, amit messziről elkerülök, mindnek van legalább 1 jó illata, na akkor józsi vegye meg azt és csókolom. - ja, hogy a reklámban, meg lakatos álehándrónál nem azt láttad a polcon, meg dzsereminél? :D

Nem is a kávés biztosítós hasonlattal élnék, hanem: meddig is tart egy sziszegős? mennyire tartós is? na innentől kezdve aki irigykedik, az csak irigykedjen.

Na meg is nézem az új dzseremi vs gúrman' videót :D

UI, mi is csak irigykedünk dzseremire

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9190) slick-adam válasza Azie (#9186) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nem kell szannibanni, vagja ö nagyon jol a fasza parfümöket, csak nem azokat reklamozza. de pl a mai(?) gourmand videoja egesz jo volt. Ferragamo Uomo-t nem elsö helyre tette (10.), az mar riszpekt.:D

amugy miert teszel siman on-topic hsz-okat komplett off-ba? :D

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9191) Azie válasza slick-adam (#9190) üzenetére


Azie
őstag

mert nem érzem teljesen ontopicnak, meg objektivnek :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9192) Azie válasza slick-adam (#9190) üzenetére


Azie
őstag

Mugler ultra zest, mint gourmand????? dafuq?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9193) Kiki18


Kiki18
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat, már kezdem kapizsgálni az egész dolog kultúráját. :DDD
Már most látom ,hogy jól gondoltam, ez nem olyan mint az egyszer egy.

Akkor induljon a vadászat, próbálgatok majd illatokat. Ha kérdésem lesz úgyis jelentkezem. :R

(#9194) mufi válasza Jhonny06 (#9178) üzenetére


mufi
senior tag

Azé' nem semmi, nem jövök fel egy napot és itt egymás torkának ugrik a nép... :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9195) Jhonny06 válasza mufi (#9194) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az a baj, hogy itt a legtöbbször ilyen stílusban megy a válaszolgatás, ha valamiben nem értenek egyet a felek. :(

[ Szerkesztve ]

(#9196) jookomak válasza Kiki18 (#9193) üzenetére


jookomak
őstag

Nem tudom milyen ember vagy, de ha az élet többi területén szereted a minőséget, és az egyediséget (kajában, italban, ruhában) akkor azt javaslom hagyd ki a dizájner lépcsőfokot. Pl. ott vannak a Montale parfümök, tök egyedi illatok, és alig drágábbak egy Armani-nál. Vagy ha figyelmesen olvasod a topikot, akkor szoktak közös rendelések is lenni, ahol nagyságrendileg jobb parfümöket lehet kapni a tucatparfümöknél nem sokkal drágábban.

(#9197) kk831228 válasza jookomak (#9196) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem ne hagyja ki... :U. Akkor tudja èrtèkelni az egyedieket...

Persze nem kell megvenni, de mindenképp kell az összehasonlìtàs...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9198) Kiki18 válasza jookomak (#9196) üzenetére


Kiki18
őstag

Mindenképp egyedit szeretnék, nem akarok tömegcuccot hordani magamon.

Annyit tudok magamról, hogy a könnyed és friss illatokat szeretem ,a nehezebbektől rosszul vagyok. Édesből csak nőkön éreztem ugyan, de azt se szeretem.

Szóval a könnyed és friss, férfias illatokat próbálnám ki először, csak nemtudom milyen összetevők miatt lesz ilyen egy parfüm, vagy milyen típusokra jellemző ez leginkább? :/

(#9199) kk831228 válasza Kiki18 (#9198) üzenetére


kk831228
addikt

Igaz tömegillat, de a Dior - Sauvage - t nem hagynám ki... Mindenképp szagold meg, Prada- luna rossa sport : ezt nem ismerem... Természetesen - Invictus Aqua... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9200) Azie válasza Kiki18 (#9198) üzenetére


Azie
őstag

könnyedből milyet? :)
- fás
- virágos
- citrusos
- gyümölcsös
- fűszeres
- akvás (na ezt nehéz azért megfogni, mert a víz szagtalan, persze sosem szagtalan)

A legjobb az, ha el tudod képzelni, vagy le tudod írni az illatot egy képpel, helyzettel, amilyet szívesen hordanál.

Pl. egy tavaszi ligetben kora délután, amikor már felmelegedett az idő, de egy ipari városhoz közel, ahonnan a befújja a szél időnként a korom szagát, de mégsem teljesen szmogos a levegő.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.