Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) slick-adam válasza lapoe (#9250) üzenetére


slick-adam
aktív tag

persze. picit (nalam) mükszik termeszetesen, hisz zsirosabba teszi a bört, ugy jobban tartja az illatot. nyaron mondjuk nem szivesen zsirozom magam :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9252) lapoe válasza slick-adam (#9251) üzenetére


lapoe
csendes tag

igen, az nekem is egy kicsit fura volt :D de tény..működik.

(#9253) Azie válasza lapoe (#9250) üzenetére


Azie
őstag

van aki vazelint javasol, az meg ugye tiszta kőolaj származék. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9254) Azie válasza szaki04 (#9244) üzenetére


Azie
őstag

LD PH az nem éppen bőrös szerintem. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9255) Azie válasza slick-adam (#9246) üzenetére


Azie
őstag

hirtelen én is ezt a 2-t mondanám

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9256) szaki04 válasza Azie (#9254) üzenetére


szaki04
senior tag

Neked van ilyen? Szvsz. szinte teljesen olyan mint a másik illat amit írtam, talán nem olyan telt és hosszú lecsengésű. Az egy könnyebb nappali illat.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#9257) Azie válasza szaki04 (#9256) üzenetére


Azie
őstag

leau dissey pour homme - ez citrusos, a yuzu a domináns.

nincs, de sokszor fújtam, hogy ezt vegyem-e vagy a hermest. a hermes tartósabb és nekem jobban bejön a földessége a drydown után

a nuit egy dominánsan fás füstös, sokkal nehezebb illat. teljesen más. az ilyeneket nem szeretem, de a kérdésre amire írtad, arra teljesen valid, bőrös jellegű illat. ;)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9258) szaki04 válasza Azie (#9257) üzenetére


szaki04
senior tag

Igen, nyilván nem egyforma az orrunk, bőrünk. NEKEM, mindkét parfüm közel azonos illattal nyit, a fújás után közvetlen. Olyan illata van, mint amikor bemegyek egy bőrkabátokat, bőrnadrágokat áruló boltba, és beleszagolok a levegőbe. Leau dissey pour homme hamarabb elveszti ezt a tulajdonságát, de szvsz. órák múlva is érezhető benne. De a Te jellemzésed is remek!

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#9259) Makett1987 válasza SlayerSub (#9249) üzenetére


Makett1987
csendes tag

Én nagyon régóta használom a BVLGARI család AQVA Pour Homme-t, nagyon tartós és intenzív illat, nem kell belőle nagy mennyiséget fújni, sokan dicsérik és megjegyzik, hogy jó illat.
Ha pl irodában vagy, akkor tuti biztos, h az egész iroda átveszi az illatot, ha nem tudod a mértéket :)
Inkább nyári illat, melegben intenzívebb....

Most hogy jön lassan az ősz, kipróbálom a CALVIN KLEIN Euphoria Men Intenset, van belőle mintám, nagyon kellemes illat, elég sokáig érezhető az illata.

De vannak itt köztünk, akik ismerik ezt a 2 illatot, biztosan meg tudnak erősíteni benne :)
Mindenképpen érdemes kipróbálni őket.

(#9260) Azie válasza Makett1987 (#9259) üzenetére


Azie
őstag

biztos én dolgozok rossz helyen, az elmúlt egy évben egyszer mondták, hogy jó a parfümöm (épp encre noire volt). :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9261) Jhonny06 válasza slick-adam (#9246) üzenetére


Jhonny06
veterán

La Yuqawam-ból van egy fél üvegnyim, amit már nem használok, ha valaki szeretne egy jó kis Tuscan Leather klónt. :)

(#9262) SlayerSub válasza Makett1987 (#9259) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi, lehet következőre meglesem ezeket is. Ma azonban az előző forumtàrsak által ajanlottak közül az egyiket megvettem. Egyik kezemen a Niut D'Issey masikon a Guilty Absolute volt. Végül a Guccira voksoltam, nekem markánsabb és füstösebbnek tűnt. Párom is oda van érte, szóval főnyeremény. :)

(#9263) Paddington


Paddington
csendes tag

Oud Satin Mood: másfél óra rózsavizes vattacukor fás háttérrel, majd előtérbe kerül az agarwood, a vattacukorból pedig kandírozott rózsaszirom lesz. Kifújástól leszáradásig belengi egy porcukros púderfelhő. Utolsó harmadban feltűnik egy – csak így tudom körülírni – anejo rum akkord, alkoholos jelleg nélkül.

Aqua Vitae forte: ylang-ylang, egy irdatlan édes alapon. Meglepően lineáris és inkább női, mintsem unisex.

Lumiére Noire homme: egy óra pacsuli cunami mérsékelt rózsa felütéssel, majd fokozatosan kiegyenlítődnek a felek, mígnem az utolsó negyedben a rózsa elillan, de a pacsulit megtámogatja némi orientális fűszeresség.

Baccarat Rouge 540: maltol dagály – virág apály játékos blendje kontrasztban egy elegáns, sáfránynehéz fás alappal lágy, vetiveres lecsengéssel. A bemutatkozás olyan, mintha az Operában megszólalna a lollipop.

Steinhart Nav B Chrono II 44 mm és Davosa Argonautic eladó

(#9264) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok!
Tudtok javasolni kellemes női illatokat amiben hangsúlyos a jázmin?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9265) Golota válasza Golota (#9241) üzenetére


Golota
aktív tag

4) Paco Rabanne XS Black

Kifújva: ismerős, ezt már éreztem valahol. Gyümölcsös, sportos, kellemes.
Órák múla: kerekebb,még mindig erőteljesen gyümölcsös, de nem rágógumi, van benne egy kis fanyarság.
Verdikt: tetszik. Populáris, alighanem erre mondjátok, hogy "crowd-pleaser". Ezzel együtt kifejezetten jónak érzem, bár lehetne egy kicsivel markánsabb. Eddig benne van a potenciálisan megvásárlandó listán.

5) Porsche Design Titan

Huh, ez rövid teszt lett. Kifújva is erős pacsuli, tolakodó, de semmi különös. Órák múlva egyre rosszabb a helyzet, néha fuldoklok, köhögök tőle, annyia "orrbamászó". Karaktere semmi, kb mint ha random, már magában is büdös mintákat összeöntenénk. Verdikt: penetráns, vállalhatatlan.Alig vártam, hogy lemossam.

6) Bvlgari AQVA Marine Pour Homme

Kifújva: frissen nyírt fű, lucernás, kifejezetten "zöld" illat, de kicsit érdekés.
Órák múlva: veszít a frissességéből, előkerül az általam ismert Bvlgarira is jellemző fáradtabb, édeskés felhang. Algássá vált a korábbi lucernás aroma. Még ezzel együtt is kellemes, de több volt benne kifújáskor.
Verdikt: nem rossz, de nem az igazi. Jó alapok, de nagyon elkelne bvele valami frissebb, citrusosabb komponens.

[ Szerkesztve ]

(#9266) mufi


mufi
senior tag

Szeretnék megosztani veletek egy blind vásárlást. Baldessarini Ultimate. Ahogy jön a hüvösebb idő, az encre noir mellé tökéletes lesz, Azt hittem van benne valami oud cucc de úgy látszik az ámbra+pacsuli+bőr q jól átbazzta az orrom. Nagyon elegáns illat, télire szerintem 25+ kor felett lehet viselni. Szagoljátok meg ha van rá lehetőség, 90 ml olyan 10-11k körül van.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9267) Azie válasza Mercutio_ (#9264) üzenetére


Azie
őstag

a legismertebb a J'adore szerintem.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9268) mufi


mufi
senior tag

Más:

továbbra is keresek Lacoste pour homme parfümöt, JPG Le male vintage edition-t, Ferrari parfümökből mintát,
Bentley intense minta....
Van elfekvőben egy CDG2, 95 ml, van egy üveg Aventusom 75 ml, 10 ml Black Afgano, Silver musk és TF noir de noir...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9269) Kiki18


Kiki18
őstag

Próbálgattam megint.

Versace eros- erős fenyő illat, én semmi mást nem éreztem. Nekem nem jön be

Versace pour homme dylan blue - férfias egy illat, mégis könnyed. Tetszett, de nem tudom mennyire tolakodó,inkább nem is fújtam magamra. De ki kell próbálnom

Versace pour homme - ezt magamra is fújtam. Sokáig tartó illat, de nagyon sokszor éreztem már, igazi tömegillat szerintem. Tetszik, hogy érezhető ugyan,de nagyon visszafogott, ugyanakkor az illata egyszerűen nem tetszik.

Prada luna rosa- próbáltam már asport verziót, az sokkal jobban bejött mint ez. Szerintem semmi extra ,ez is tömegillat, többször éreztem már.

(#9270) slick-adam válasza Mercutio_ (#9264) üzenetére


slick-adam
aktív tag

Serge Lutens - A La Nuit
ez gyakorlatilag 100% jazmin (na jo, 95%), de a legvalodibb jazmin, ami letezik parfümben imho. nem az a kremes, edes gagyisag, amivel televagjak a nöi parfümöket. ez mar-mar allatias, "karcol" (jo ertelemben of korsz).

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9271) Mercutio_ válasza slick-adam (#9270) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ Azie: :R Látom sikerült belenyúlnom a jóba, mindegyik 25-30k között van :O szóval jöhetnek még tippek:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9272) slick-adam válasza Mercutio_ (#9271) üzenetére


slick-adam
aktív tag

a la nuit van mar 21-ert is szallitassal. az teljesen jo a minösegert, amit kapsz. es ez joval a SL retail ar alatt van mar.
(nem irtad mennyi legyen :P )

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9273) szaki04 válasza mufi (#9268) üzenetére


szaki04
senior tag

Ez nem játszik?:Emag

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#9274) Azie válasza Mercutio_ (#9271) üzenetére


Azie
őstag

A jázminnal az a baj, hogy nagyon "gyenge" komponens, halvány változást hozhat, életet adhat a parfümnek, viszont így, hogy domináns jázminillatú legyen egy parfüm... háát nem nagyon van. A jadore is az első kategóriába tartozik, elveszik benne a jázmin a többi virág között - és én nem rajongok a pure virágos illatokért, nőiben sem. :) gondolkodok rajta még, szerintem érdemes lenne írnod valamelyik nagy YT-os csajnak, hátha tudnak segíteni vagy ajánlani valamit.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9275) mufi válasza szaki04 (#9273) üzenetére


mufi
senior tag

Nem, a klasszikus szürke dobozos/kupakosra vadászok. :B

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9276) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Három típus maradt nálam versenyben.

Dior - sauvage

Versace - dylan blue

Prada - luna rossa sport

Kérdéseim,hogy ezekhez hasonló illatot érdemes e még kipróbálnom? Továbbá hol lehet belőlük beszerezni kisebb kiszerelést? 10-30 max 50 ml

(#9277) kk831228 válasza Kiki18 (#9276) üzenetére


kk831228
addikt

Carolina Herrera, Yves Saint Laurent, Mont Blanc, Jean Paul Gaultier, Dior Homme sport, Bleu de Channel, Channel Allure Homme sport, ezeket mind vègig szagoltad?? 🤔

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9278) zs.tom válasza kk831228 (#9277) üzenetére


zs.tom
tag

Ennél kommerszebb nem is lehetnél ;]

(#9279) kk831228 válasza zs.tom (#9278) üzenetére


kk831228
addikt

Ha ezek vannak... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9280) Golota válasza Golota (#9265) üzenetére


Golota
aktív tag

7) Lanvin Oxygene Homme

Kifújva: fás, érezhetöen kesernyés, "kalmopirynes".
Órák múlva: fás, friss, a kesernye eltünt belöle. Nem eltúlzott, kifejeztetten friss. Egy bajom van vele: én alig érzem magamon, de a feleségemnek tetszik.
Verdikt: nem tudom hová tegyem, mert nagyon kell szaglásznom, hogy bármit is érezzek.

8) Bentley Infinite
Kifújva: kanalas orvosság, ipecachuana
Órák múlva: diszkrét, cédrusos, enyhe tea aroma, de van benne valami ódivatú, öreguras.
Verdikt: nem lenne rossz, de ez az "öreguras" jellege kicsit elriaszt.

(#9281) slick-adam válasza Kiki18 (#9276) üzenetére


slick-adam
aktív tag

na, csak müködnek a crowd-pleaserek ;]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9282) Mercutio_ válasza Azie (#9274) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, lehet akkor nem erőltetem a dolgot,
Esetleg valakinél van minta, 1-5ml dekant ebből a 2 illetból?
Serge Lutens - A La Nuit
Dior - J'Adore

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9283) Kiki18 válasza slick-adam (#9281) üzenetére


Kiki18
őstag

Úgyérted tömegillatok? :D

[ Szerkesztve ]

(#9284) slick-adam válasza Mercutio_ (#9282) üzenetére


slick-adam
aktív tag

en tudnek adni par ml-t, de külföldön elek :(
sztem tudsz belölük rendelni kis mintat Notino-rol. igaz nem olcsok, de olcsobb, mint szaglaszas nelkül full üveget rendelni elöre.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9285) Azie válasza Mercutio_ (#9282) üzenetére


Azie
őstag

jadore van douglasban mindenhol, sok változat

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9286) slick-adam válasza Kiki18 (#9283) üzenetére


slick-adam
aktív tag

hat sikeresen megtalaltad a jelen pillanatban talan legnepszerübb illatokat (Sauv & Dylan). nem tömegillatnak indult (a tenyleges tömegillatoktol azert joval jobb), de annyira beütött a Sauvage, hogy ja, vegülis tömegillat lett és ömlenek a klónok (Dylan, ...). en mar csak ezert se vennem egyiket se, nem jo, ha minden 3. sracon ugyanezt erzed az utcan, pedig ugy indulsz az egesznek, hogy "na megtalalom a sajat karakteres illatomat".:D na meg mert szerintem olyan az illatuk, mint a Fa tusoloknak a 90-es evekböl...
de basszus a janyoknak nagyon bejön (allitolag). kövesd az orrod, ha csak ezek nyügöztek le tenyleg, akkor muszaj leszel közülük valasztani, hiszen az a legfontosabb, hogy TE jol erezd magat az illatfelhö közepen.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9287) Azie válasza slick-adam (#9286) üzenetére


Azie
őstag

szépen leírtad, pont így gondolom.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9288) Mercutio_ válasza Azie (#9285) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz, akkor beugrom valamelyik nap:R

slick-adam: Igen, de többe lenne a posta, mint a minta :O és most egy darabig nem akarok rendelni semmit. (van még itthon kb. 30-40 db minta + 100ml Caron és 55ml Mancera Cedrat Boise)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9289) szaki04 válasza Mercutio_ (#9288) üzenetére


szaki04
senior tag

Mancera Cedrat fele nem eladó?

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#9290) Mercutio_ válasza szaki04 (#9289) üzenetére


Mercutio_
félisten

120-as, már eladtam 50&et, a maradékot már megtartom:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9291) szaki04 válasza Mercutio_ (#9290) üzenetére


szaki04
senior tag

Rendben. Köszönöm a választ.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#9292) mufi válasza zs.tom (#9278) üzenetére


mufi
senior tag

Ez hülyeség, hogy tömegillat. Ahány bőr annyiféleképpen viselkedik az adott illat. Múltkor a reptéren egy kommandós féreállított, hogy milyen parfümöt használok....azthittem beszarok :D na és amúgy szavázs volt rajtam....ami még mindig nem vanmiljön kategória...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9293) Golota válasza Golota (#9280) üzenetére


Golota
aktív tag

9) Dunhill Icon

Kifújva: mint ha egy ördögüzés kellös közepére csöppentem volna: tömjén, füstölö minden mennyiségben. ;] Torokkaparó, kellemetlen.
Órák múlva: dominánsan dohány, enyhe szantál-füstölövel füszerezve.
Verdikt: nem jön be. Dohányosoknak van ilyen szaguk, miután telefújták a kocsit szagtalanítóval.

[ Szerkesztve ]

(#9294) Azie válasza Golota (#9293) üzenetére


Azie
őstag

Icont próbáld ki 2 2 hét múlva :)
traubiszóda illatot kell érezned, ha nem, akkor szagoltasd meg mással is.
dohányosoknak sajnos nem ilyen szaga van, ó bárcsak ilyen lenne :D

elsőre nekem is fejfájdító volt, nem is tudtam minek érzem a szagát, csak úgy sok volt egyben.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9295) Azie válasza mufi (#9292) üzenetére


Azie
őstag

attól függ, milyen körökben mozogsz. a nagy magyar valóságban már a parfümhasználat is "különcnek" számít, amikor egyesek még dezodort sem használnak, mert minek.
mivel gyakran jársz külföldre, gondolom ott azért gyakoribb a szavázs, de ahogy a lehetőségek kinyílnak, úgy az érdeklődés is és ezért nem érzed mindenkin.

a két scenario hasonló, csak az ok más: itthon azért nem mainstream, mert alig használ valaki értelmes parfümöt azok közül, akikkel az utcán találkozol, kinn meg azért nem, mert már mást használnak és csak az használ szavázst, aki nem szánja rá az időt, hogy találjon egy értelmesebb, személyesebb illatot. :)

szóval jah, ilyen értelemben itthon a guess/axe/puma/adidas és társai a mainstream, kinn meg igazából nincs mainstream, mert széles skálát használnak (de ott inkább mainstream a szavázs és vánmiljön)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9296) slick-adam válasza Golota (#9293) üzenetére


slick-adam
aktív tag

vegre valaki a dominans füstösseget erzi elsöre! legtöbben a bergamotot-os frissesseget emlitik kis füszeresseggel.
reszemröl meg mindig: hamutalba facsart narancs.:)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9297) slick-adam válasza Azie (#9294) üzenetére


slick-adam
aktív tag

te is traubiszodat ereztel elö-informalodas nelkül vagy csak azert egett az agyadba, mert valaki elinditotta ezt az asszociaciot es mostmar mindenhol ezt irjak? :)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9298) Azie válasza slick-adam (#9297) üzenetére


Azie
őstag

elő informálódás nélkül fogalmam sem volt, hogy mit érzek, annyira brutálisan arcba minden érzésem volt, mint írtam is anno, ha visszakeresel. amúgy nem sima traubi, hanem a kékszőlős.
olyan nekem, mint a dareej, csak sokkal mélyebb, igen mondhatni füstösebb fásabb, a dareej az az icon light, így mondanám.

azért égett az agyamba, mert miután olvastam a "grape-soda" említését, és újraszagoltam, akkor ugrott be, hogy jé, tényleg.

#9296 hát bergamotos frissességet pont nem éreztem, azóta sem. inkább ilyen nyomottságot, dohos pince szagot, friss szüret után.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9299) Golota válasza Azie (#9298) üzenetére


Golota
aktív tag

Most is rajtam van, elég erösen. Traubi semmiképpen nem jut eszembe róla. Söt, semmi olyan nem jut eszembe, aminek bármi köze van a frissességhez, szölöhöz/gyümölcsösséghez. Továbbra is olyan, mint ha valaki dohányleveleket tett volna száradni a füstölö hamuja közé. :D

Nyilván más a börünk, meg másra asszociál az agyunk.

(#9300) Azie válasza Golota (#9299) üzenetére


Azie
őstag

simán lehet

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.